Ryga, Latvija

Didžiausias operatorius Latvijoje nustos transliuoti tris Rusijos kanalus

(atnaujinta 10:07 2021.02.01)
Pranešama, kad buvo išsiųsti prašymai suteikti teisę retransliuoti šiuos kanalus kanalų platintojui Latvijoje "TEM LV LLC", tačiau nebuvo gautas teisiškai pagrįstas paaiškinimas

VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Didžiausias Latvijos kabelinės televizijos operatorius "Tet" nustos retransliuoti didžiausius Rusijos televizijos kanalus — PBK (Rusijos Federacijos pirmojo kanalo programų transliacija Baltijos šalyse), "NTV Mir", "Ren TV Baltic", "Kinokomedia" ir "Kinomix", sakoma "Tet" pranešime spaudai, praneša RIA Novsoti.

"Dėl neaiškumų dėl teisės atstovauti kanalams ir susirūpinimo dėl sankcijų režimo laikymosi telekomunikacijų bendrovė "Tet" nustos retransliuoti TV kanalus PBK, "NTV Mir", "Ren TV Baltic", "Kinokomedia" ir "Kinomics", pakeisdama juos kitais, lygiaverčiais kanalais", — nurodoma operatoriaus pranešime.

"Tet" išsiuntė prašymus suteikti teisę retransliuoti šiuos kanalus kanalų platintojui Latvijoje "TEM LV LLC", tačiau negalėjo gauti teisiškai pagrįsto paaiškinimo.

Nuo vasario 1 dienos "Tet" nustos retransliuoti šiuos TV kanalus Latvijoje. Vietoj to žiūrovui bus pasiūlyti televizijos kanalai LTV7, 1 + 2, 3+, Mir, TVCi, Dozhd, UATV, Zdorovye TV, Eureka HD, Piatnica, Current Time, TV21. Be to, įmonė ieško naujų kanalų, kuriuos būtų galima pasiūlyti klientams, o ne tiems, kurie neįtraukti į paketą.

Anksčiau Rygos apygardos teismo prokuroras Aldis Lsmanis apkaltino Olegą Solodovą ir jo kolegą Margusą Merimą bendrovės "Baltijas mediju alianse", į kurią įeina ir "TEM LV LLC", bendrasavininkiu dėl tarptautinio sankcijų režimo pažeidimo.

"Tet" — didžiausias kabelinės televizijos operatorius Latvijoje, 51 % bendrovės akcijų priklauso Latvijos valstybei.

Baltijos šalių valdžia ne kartą trukdė Rusijos žiniasklaidos darbui. Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerija paskelbė aiškius suderintos šių valstybių linijos ženklus. Baltijos šalių žiniasklaidos priekabiavimo atvejai, pažymėjo Rusijos ministerija, "aiškiai parodo, kokie demagogiški pareiškimai apie Vilniaus, Rygos ir Talino laikymąsi demokratijos ir žodžio laisvės principų yra verti praktikoje".

Gruodžio mėnesį rusakalbiams latvių žurnalistams, įskaitant tuos, kurie dirbo portaluose "Baltnews" ir Sputnik Latvija, buvo pateiktas kaltinimas pagal straipsnį dėl ES sankcijų režimo pažeidimo, jų buvo ieškoma ir buvo priimtas pripažinimas neišvykti. Kaltinimai pareikšti pagal Latvijos baudžiamojo įstatymo 84 straipsnį — "ES sankcijų režimo pažeidimas" — bausmė nuo piniginės baudos iki įkalinimo.

Sputnik Latvija ir "Baltnews" yra susijusios su žiniasklaidos grupe MIA "Rossija segodnia". Tuo pat metu Latvijos žurnalistai, rašantys šioms žiniasklaidos priemonėms, nėra jų darbuotojai, o veikia tik kaip laisvai samdomi autoriai ir korespondentai.

Rusijos užsienio reikalų ministerija Latvijos valdžios veiksmus prieš rusakalbius žurnalistus pavadino baudžiamąja akcija ir akivaizdžiu demokratinės visuomenės pagrindų — žiniasklaidos ir saviraiškos laisvės — pažeidimo pavyzdžiu. Rusijos Federacijos valdžios institucijos pažymėjo, kad sankcijos yra asmeninio pobūdžio, asmeniškai susijusios su generaliniu direktoriumi MIA "Rossija segodnia" Dmitrijumi Kiseliovu ir negali būti taikomos visiems, kurie bendradarbiauja su žiniasklaidos kontroliuojančiąja bendrove. MIA "Rossija segodnia" ir RT vyriausioji redaktorė Margarita Simonian išreiškė viltį, kad Rusija atsakys į baudžiamąsias bylas prieš rusakalbius žurnalistus.

Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
© Sputnik
Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
Tegai:
kanalas, Rusija, Latvija
Skinest Baltija

Konstitucinis Teismas pritarė Lietuvos vyriausybės sprendimui uždrausti darbą su "Skinest"

(atnaujinta 14:22 2021.03.05)
Kadangi Latvijoje įmonei buvo pradėtas baudžiamasis persekiojimas, tai automatiškai gali būti laikoma grėsme nacionaliniam saugumui, mano teismas

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Lietuvos Konstitucinis Teismas (KT) nusprendė, kad vyriausybės sprendimas užkirsti kelią sutarčių tarp "Lietuvos geležinkelių" ir Estijos verslininko Olego Osinovskio kontroliuojamos "Skinest Baltija" dukterinės įmonės pasirašymui neprieštarauja Konstitucijai, praneša KT spaudos tarnyba.

Konstitucinis Teismas nagrinėjo bylą remdamasis individualiu Osinovskio, "Skinest Grupp" ir "Skinest Rail" skundu.

"Skinest" grupė buvo faktiškai pašalinta iš Latvijos geležinkelių konkurso 2018 metais, kai vyriausybės komisija ir vyriausybė neleido Latvijos geležinkeliams pasirašyti sutarčių su įmone.

Tada kabinetas nurodė, kad Osinovskis turi ryšių, kurie padidina riziką arba kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, su užsienio šalių departamentais arba su jų asmenimis ar juridiniais asmenimis.

Sausio 21 dieną Latvijos teismas išteisino kyšininkavimu apkaltintą buvusį Latvijos geležinkelių vadovą Ugį Magonį ir Osinovskį. Šis teismo sprendimas nėra galutinis.

2019 metų gruodžio mėnesį "Skinest" pateikė skundą dėl Lietuvos Europos Komisijai (EK). Bendrovė mano, kad Lietuvos valdžia nori išstumti "Skinest Baltija" ir "Vitras-S" grupės įmones iš rinkos, o tai pažeidžia pagrindines ES teisės normas.

Teismo vertinimu, nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymo nuostata, kad asmuo gali būti laikomas neatitinkančiu saugumo interesų tik todėl, kad jam yra pradėtas baudžiamasis persekiojimas, tačiau teismo sprendimas nebuvo priimtas, nepažeidžia nekaltumo Konstitucijoje įtvirtintos prezumpcijos.

Teismas pažymėjo, kad pagal Konstituciją valstybė reguliuoja ekonominę veiklą taip, kad ji tarnautų bendrai žmonių gerovei, o pastaroji neįmanoma be valstybės ir visuomenės saugumo.

Tegai:
Konstitucinis Teismas, Baltijos šalys
NATO karys

Estijoje prasidėjo NATO pratybos "Furious Wolf"

(atnaujinta 10:07 2021.03.05)
Šios pratybos, vykstančios du kartus per metus Baltijos šalyse, specialiai sukurtos integruoti oro ir sausumos operacijas

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Estijoje prasidėjo NATO pratybos "Furious Wolf", kuriose dalyvauja antžeminiai aviacijos ugnies koreguotojai ir NATO orlaivių įgulos, pranešė Estijos gynybos pajėgų štabas.

Minsko srities poligone savaeigis artilerijos dalinys (ACS) Msta-S
© Sputnik / Евгений Биятов

Du kartus per metus Baltijos šalyse vykstančios pratybos "Furious Wolf" yra specialiai sukurtos integruoti oro ir sausumos operacijas.

Pratybos vyksta tiek Lietuvoje, Šiaulių oro bazėje, tiek Estijoje, kariniame Tapos mieste ir Rakverės miesto apylinkėse.

"Ketvirtadienį Rakverėje aviacijos koreguotojai dirbo kartu su Italijos oro pajėgų naikintuvų įgulomis, kurios pakilo iš Šiaulių oro bazės. Kitą savaitę  pratybose dalyvaus Vokietijos oro pajėgų naikintuvai "Eurofighter Typhoon", kurie yra įsikūrę Emario oro bazėje, netoli Talino", — rašoma pranešime.

Baltijos šalys neturi lėktuvų, tinkamų patruliuoti ore, todėl oro policijos misiją nuo 2004 metų balandžio mėn. (po įstojimo į NATO) Šiaurės Atlanto aljanso šalyse vykdo lėktuvai, įsikūrę Lietuvoje, Zoknių aerodrome, penkių kilometrų atstumu nuo Šiaulių, ir Emario oro bazėje, kuri nuo 2014 metų tapo papildoma NATO orlaivių dislokacijos platforma.

Tegai:
pratybos, NATO, Estija
Dar šia tema
NATO pagyrė Rusijos priešlėktuvines sistemas "Pancir"
"Jų negalima rasti": Rusija stato naujus slaptus raketnešius
VSD pavadino Rusiją "didžiausia grėsme" Lietuvai
Policijos pareigūnas

Policijos pareigūnai švenčioniškio automobilyje rado kontrabandines cigaretes

(atnaujinta 16:20 2021.03.08)
Automobilį vyras vairavo be vairuotojo pažymėjimo, bet to automobilio bagažinėje rasta keturios dėžės kontrabandinių rūkalų, viso 1 980 pakelių cigarečių pakelių "Fest"

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Švenčioniškiui už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis gresia bauda nuo penkių tūkstančių dviejų šimtų iki šešių tūkstančių eurų, rašo Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Kovo 7-osios naktį, apie 23:00, Švenčionių rajono policijos komisariato pareigūnaai patikrinti sustabdė vyro vairuojamą automobilį "Volvo", kuriuo važiavo ir keleivis. Išvydę juos sustabdžiusius pareigūnus, abu vyrai pradėjo įtartinai elgtis.

Automobilį švenčioniškis vairavo be vairuotojo pažymėjimo, bet to automobilio bagažinėje rasta keturios dėžės kontrabandinių rūkalų, viso 1 980 pakelių cigarečių pakelių "Fest", pažymėtų Baltarusijos Respublikos banderolėmis.

Pareigūnai pradėjo administracinių pažeidimų teisenas dėl transporto priemonės vairavimo neturint teisės ją vairuoti, kuri numato baudą nuo trijų šimtų iki keturių šimtų penkiasdešimties eurų, bei dėl akcizais apmokestinamų prekių įsigijimo, laikymo, gabenimo, naudojimo ar realizavimo pažeidžiant nustatytą tvarką.

Vyrui gresia bauda nuo penkių tūkstančių dviejų šimtų iki šešių tūkstančių eurų.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, policija
Dar šia tema
Policija parodė, kaip pardavėja susigrūmė su ginkluotu plėšiku — video
Lietuvoje neblaivus jaunuolis sugadino policijos komisariato duris
Lietuvoje dėl smurto buityje sulaikyta policijos pareigūnė