Ryga

Latvijoje raginama boikotuoti operatorių, kuris išjungė Rusijos televizijos kanalus

(atnaujinta 13:31 2021.02.02)
"Latvijos rusų sąjungos" partijos teigimu, "Tet" kompanija, pasitelkusi išgalvotus, melagingus pretekstus, atėmė iš savo klientų pagrindinius aukštos kokybės kanalus rusų kalba, o vietoj jų pasiūlė informacines šiukšles

VILNIUS, vasario 2 — Sputnik. "Latvijos rusų sąjungos" partija ragina šalies gyventojus boikotuoti didžiausią kabelinės televizijos operatorių "Tet", nusprendusį išjungti daugelio Rusijos televizijos kanalų retransliaciją, RIA Novosti pareiškė "Latvijos rusų sąjungos" pirmininkas Miroslavas Mitrofanovas.

Anksčiau "Tet" kompanija pranešė, kad nustos retransliuoti didžiausius Rusijos televizijos kanalus: "PBK" (Rusijos Pirmojo kanalo programų retransliatorius Baltijos šalyse), "NTV Mir", "Ren TV Baltija", "Kinokomedija" ir "Kinomiks". Retransliacija sustabdoma nuo vasario 1 d. Vietoj įvardytų kanalų žiūrovams bus siūlomi kiti, bendrovė paskelbė, kad ji ir toliau ieško kanalų, kuriuos galima pridėti prie paketo.

"Ne — "Tet", taip — internetui!" Tai yra naujas mūsų šūkis. "Latvijos rusų sąjunga" ragina boikotuoti "Tet" kompaniją, kuri, pasitelkusi išgalvotus, melagingus pretekstus atėmė iš savo klientų pagrindinius aukštos kokybės kanalus rusų kalba, o vietoj jų pasiūlė informacines šiukšles. Esame įsitikinę, kad tai buvo padaryta ne dėl kanalų ryšio su sankcijomis Rusijai ir ne dėl valstybinės propagandos šios televizijos turinyje. Jei būtų kaltos sankcijos ir propaganda, šie Rusijos kanalai būtų išjungti visame pasaulyje. Bet taip neatsitinka. Jie išjungiami tik Latvijoje, kaip dar vienas žingsnis marginalizuoti ir asimiluoti rusakalbius šalies gyventojus", — pasakė Mitrofanovas.

Anot jo, atjungtų televizijos kanalų auditorija nepereis prie Latvijos žiniasklaidos.  

"Yra beprotiškas lūkestis, kad rusai pereis prie Latvijos žiniasklaidos ir žiūrės televiziją latvių kalba, arba blogiausiu atveju — ukrainiečių ar anglų kalbomis. Iš tikrųjų tai neįvyks. Latvijos rusai pasiners į internetą. Bet ne visi. Kaimo vietovėse ir mažuose miesteliuose dažnai būtent "TET" išlaiko nesveiką telekomunikacijų paslaugų monopolį. Nesugebės palikti "TET" ir skurdžiausi ir vyresni žmonės. Jų atžvilgiu rusakalbių kanalų naikinimas atrodo kaip beprasmis žiaurumas, nesibaigiantis kerštas. Tai Latvijos politinio elito, nustatančio vis daugiau apribojimų rusų kalbos vartojimui Latvijoje, kvailumo ir amoralumo apraiška", — pasakė Mitrofanovas.

"Tet" yra didžiausias kabelinės televizijos operatorius Latvijoje, 51 % įmonės akcijų priklauso valstybei.

Baltijos šalių valdžia ne kartą trukdė Rusijos žiniasklaidos darbui. Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė apie aiškius suderintos šių valstybių linijos požymius. Žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse "aiškiai demonstruoja, ko iš tikrųjų verti demagogiški pareiškimai apie Vilniaus, Rygos ir Talino demokratijos ir žodžio laisvės principų laikymąsi", pažymėjo Rusijos URM.

Gruodžio mėnesį rusakalbiams Latvijos žurnalistams, įskaitant tuos, kurie bendradarbiauja su portalais "Baltnews" ir "Sputnik Latvija", buvo pateikti kaltinimai pagal straipsnį dėl ES sankcijų režimo pažeidimo, pas juos buvo atliktos kratos ir jie turėjo pasirašyti pasižadėjimą neišvykti. Kaltinimai pareikšti pagal Latvijos baudžiamojo įstatymo 84 straipsnį — "ES sankcijų režimo pažeidimas", bausmė — nuo piniginės baudos iki įkalinimo. Portalai "Sputnik Latvija" ir "Baltnews" yra susiję su "Rossija segodnia" žiniasklaidos grupe. Tuo pat metu Latvijos žurnalistai, rašantys šioms žiniasklaidos priemonėms, nėra jų darbuotojai, o veikia tik kaip laisvai samdomi autoriai ir korespondentai.

Rusijos užsienio reikalų ministerija Latvijos valdžios veiksmus prieš rusakalbius žurnalistus pavadino baudžiamąja akcija ir akivaizdžiu demokratinės visuomenės pagrindų — žiniasklaidos ir saviraiškos laisvės — pažeidimo pavyzdžiu. Rusijos Federacijos diplomatinė atstovybė pažymėjo, kad sankcijos turi asmeninį pobūdį, asmeniškai susijusios su MIA "Rossija segodnia" generaliniu direktoriumi Dmitrijumi Kiseliovu ir negali būti taikomos visiems, kas bendradarbiauja su žiniasklaidos kontroliuojančiąja bendrove. MIA "Rossija segodnia" ir RT vyriausioji redaktorė Margarita Simonian išreiškė viltį, kad Rusija atsakys į baudžiamąsias bylas prieš rusakalbius žurnalistus.

Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
© Sputnik
Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
Tegai:
kanalas, Rusija, rusų kalba, Latvija
Dar šia tema
"Prieš rusų žiniasklaidą paskelbtas persekiojimas": žurnalistė apie situaciją Latvijoje
Skinest Baltija

Konstitucinis Teismas pritarė Lietuvos vyriausybės sprendimui uždrausti darbą su "Skinest"

(atnaujinta 14:22 2021.03.05)
Kadangi Latvijoje įmonei buvo pradėtas baudžiamasis persekiojimas, tai automatiškai gali būti laikoma grėsme nacionaliniam saugumui, mano teismas

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Lietuvos Konstitucinis Teismas (KT) nusprendė, kad vyriausybės sprendimas užkirsti kelią sutarčių tarp "Lietuvos geležinkelių" ir Estijos verslininko Olego Osinovskio kontroliuojamos "Skinest Baltija" dukterinės įmonės pasirašymui neprieštarauja Konstitucijai, praneša KT spaudos tarnyba.

Konstitucinis Teismas nagrinėjo bylą remdamasis individualiu Osinovskio, "Skinest Grupp" ir "Skinest Rail" skundu.

"Skinest" grupė buvo faktiškai pašalinta iš Latvijos geležinkelių konkurso 2018 metais, kai vyriausybės komisija ir vyriausybė neleido Latvijos geležinkeliams pasirašyti sutarčių su įmone.

Tada kabinetas nurodė, kad Osinovskis turi ryšių, kurie padidina riziką arba kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, su užsienio šalių departamentais arba su jų asmenimis ar juridiniais asmenimis.

Sausio 21 dieną Latvijos teismas išteisino kyšininkavimu apkaltintą buvusį Latvijos geležinkelių vadovą Ugį Magonį ir Osinovskį. Šis teismo sprendimas nėra galutinis.

2019 metų gruodžio mėnesį "Skinest" pateikė skundą dėl Lietuvos Europos Komisijai (EK). Bendrovė mano, kad Lietuvos valdžia nori išstumti "Skinest Baltija" ir "Vitras-S" grupės įmones iš rinkos, o tai pažeidžia pagrindines ES teisės normas.

Teismo vertinimu, nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymo nuostata, kad asmuo gali būti laikomas neatitinkančiu saugumo interesų tik todėl, kad jam yra pradėtas baudžiamasis persekiojimas, tačiau teismo sprendimas nebuvo priimtas, nepažeidžia nekaltumo Konstitucijoje įtvirtintos prezumpcijos.

Teismas pažymėjo, kad pagal Konstituciją valstybė reguliuoja ekonominę veiklą taip, kad ji tarnautų bendrai žmonių gerovei, o pastaroji neįmanoma be valstybės ir visuomenės saugumo.

Tegai:
Konstitucinis Teismas, Baltijos šalys
NATO karys

Estijoje prasidėjo NATO pratybos "Furious Wolf"

(atnaujinta 10:07 2021.03.05)
Šios pratybos, vykstančios du kartus per metus Baltijos šalyse, specialiai sukurtos integruoti oro ir sausumos operacijas

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Estijoje prasidėjo NATO pratybos "Furious Wolf", kuriose dalyvauja antžeminiai aviacijos ugnies koreguotojai ir NATO orlaivių įgulos, pranešė Estijos gynybos pajėgų štabas.

Minsko srities poligone savaeigis artilerijos dalinys (ACS) Msta-S
© Sputnik / Евгений Биятов

Du kartus per metus Baltijos šalyse vykstančios pratybos "Furious Wolf" yra specialiai sukurtos integruoti oro ir sausumos operacijas.

Pratybos vyksta tiek Lietuvoje, Šiaulių oro bazėje, tiek Estijoje, kariniame Tapos mieste ir Rakverės miesto apylinkėse.

"Ketvirtadienį Rakverėje aviacijos koreguotojai dirbo kartu su Italijos oro pajėgų naikintuvų įgulomis, kurios pakilo iš Šiaulių oro bazės. Kitą savaitę  pratybose dalyvaus Vokietijos oro pajėgų naikintuvai "Eurofighter Typhoon", kurie yra įsikūrę Emario oro bazėje, netoli Talino", — rašoma pranešime.

Baltijos šalys neturi lėktuvų, tinkamų patruliuoti ore, todėl oro policijos misiją nuo 2004 metų balandžio mėn. (po įstojimo į NATO) Šiaurės Atlanto aljanso šalyse vykdo lėktuvai, įsikūrę Lietuvoje, Zoknių aerodrome, penkių kilometrų atstumu nuo Šiaulių, ir Emario oro bazėje, kuri nuo 2014 metų tapo papildoma NATO orlaivių dislokacijos platforma.

Tegai:
pratybos, NATO, Estija
Dar šia tema
NATO pagyrė Rusijos priešlėktuvines sistemas "Pancir"
"Jų negalima rasti": Rusija stato naujus slaptus raketnešius
VSD pavadino Rusiją "didžiausia grėsme" Lietuvai
Šnipinėjimas

Rusijos žvalgas pasakė apie su diplomatais dirbusio šnipo pagavimą

(atnaujinta 18:50 2021.03.07)
Žvalgybos pareigūnas pabrėžė, kad Rusijoje vidutiniškai per metus atskleidžiama viena su šnipinėjimu susijusi byla

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Rusijos žvalgybos pareigūnas, FSB Maskvos valdybos veteranų tarybos narys Valerijus Bodriašovas pokalbio su "Večerniaja Moskva" pasakojo apie šnipo, įtariamą ryšiu su užsienio diplomatais, pagavimą.

"Pusantrų metų tyrinėjome jį. Nustatėme jo ryšius, stebėjome jo judėjimą, kaip jis keliavo iš miesto į miestą po mūsų šalį, įsigijo slaptus daiktus ir informaciją. Kaip rezultatas jis buvo sugautas ryšiuose su kai kuriais diplomatais, įskaitant vienos ambasados ​​karinį atašė", — pasakė jis.

Pasak Bodriašovo, šnipas iš ambasados ​​darbuotojų pirko vertingą informaciją. Žvalgybos pareigūnas pažymėjo, kad duomenis apie tesės pažeidimus jis gavo iš nuosavo šaltinio ir jie reikalavo patikrinimo. Kada būtent įvyko šis epizodas, žvalgybos pareigūnas nenurodė.

Veteranas pabrėžė, kad Rusijoje vidutiniškai per metus atskleidžiama viena su šnipinėjimu susijusi byla. Jis taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad specialiosios tarnybos dažniau užkerta kelią teroristų veiklai.

Tegai:
šnipinėjimas, žvalgyba, Rusija