ES vyriausias įgaliotinis užsienio reikalams ir saugumo politikai Žozepas Borelis

Estijos europarlamentaras užsimanė išsiųsti Borelį, rašo žiniasklaida

(atnaujinta 12:54 2021.02.08)
Borelio vizitas į Maskvą įvyko praėjusią savaitę. Jo metu jis susitiko su Rusijos užsienio reikalų ministerijos vadovu ir visuomeninių organizacijų bei akademinės bendruomenės atstovais

VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Estijos europarlamentaras Riho Terras ketina perduoti Europos Komisijos pirmininkei Ursulai von der Leyen laišką su pasiūlymu atleisti ES vyriausiąjį įgaliotinį užsienio reikalams ir saugumo politikai Žozepą Borelį, pranešė RIA Novosti.

Borelio vizitas į Maskvą vyko vasario 4–6 dienomis. Jis susitiko su užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu, Rusijos visuomeninių organizacijų ir akademinės bendruomenės atstovais.

Europos Parlamento Europos liaudies partijos narys Riho Terras savaitgalį pradėjo rinkti EP narių parašus ir paprašė iki pirmadienio pranešti, ar jie norėtų pasirašyti laišką.

"Šiuo metu jau yra daugiau nei 20 šalininkų, įskaitant labai svarbius žmones. Tikiuosi, kad prie laiško prisijungs tie, kurie turi sąžinę ir supranta, kad Žozepo Borelio vizitas į Maskvą buvo labai didelė klaida ir visiška Europos diplomatijos nesėkmė", — sakė jis.

Pasak jo, Borelis melavo, kad ES valstybės nereikalavo įvesti sankcijų Rusijos Federacijai dėl Aleksejaus Navalno sulaikymo, ir suteikė Rusijai galimybę panaudoti vizitą propagandai.

Estijos užsienio reikalų ministrė Eva-Maria Liimets pareiškė, kad vizito laikas buvo netinkamas, ir dar prieš Borelio vizitą ji teigė, kad viena iš sąlygų turėtų būti galimybė susitikti su Navalnu. Ji mano, kad Borelis per bendrąją spaudos konferenciją su Rusijos užsienio reikalų ministru turėjo pažymėti, kad ES valstybės pareikalavo įvesti sankcijas Rusijai už įtariamus sistemingus žmogaus teisių pažeidimus.

Rusijos URM
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Europos Parlamento deputatai, atsižvelgdami į plenarinės sesijos rezultatus, balsų dauguma priėmė rezoliuciją, susijusią su Navalno sulaikymu Rusijoje, kurioje jie reikalavo, kad Europos Sąjunga "nedelsdama užkirstų kelią "Nord Stream-2" projekto užbaigimui", taip pat "protingai sustiprintų" ribojamąsias priemones Rusijos Federacijai dėl jo sulaikymo.

Apie sankcijas Rusijai kalbėjo ne visi, o tik atskiros šalys, be to, svarbiausios šalys, įskaitant Vokietiją ir Austriją, kurios dalyvauja statant "Nord Stream-2", nereikalavo sankcijų bei teigė, kad dujotiekio statyba nėra susijusi su Navalnu ir turėtų būti nagrinėjama atskirai. Vokietija mano, jog projektas yra ekonominis ir todėl turi būti įgyvendintas.

Navalnas buvo sulaikytas sausio 17 dieną Šeremetjeve, kai grįžo iš Vokietijos. Jis buvo nuvežtas į policijos skyrių Chimkuose, arčiausiai oro uosto esančiame dideliame mieste, kur kitą dieną Chimkų miesto teismas įkalino Navalną 30 parų.

Pasak Rusijos Federacijos federalinės bausmių vykdymo tarnybos, Navalnas buvo sulaikytas už bandomojo laikotarpio pažeidimą kaip sąlyginai nuteistas "Yves Rocher" byloje. Vasario 2 dieną teismas pakeitė Navalno atidėtą bausmę realia pagal 2014 metų bendrovės "Yves Rocher" lėšų grobstymo bylą.

 

Tegai:
Rusija, europarlamentaras, Estija
Dar šia tema
Rusijos URM įvertino santykių su JAV gerinimo perspektyvas
Rusijos URM tikisi, kad ES pasipriešins šantažui dėl "Nord Stream-2"
Koronaviruso testas

Estijoje transportuojant sugadintos vakcinos nuo COVID-19

(atnaujinta 14:04 2021.02.27)
Vakcina į šalį atkeliauja dideliais sunkvežimiais su šaldytuvais. Tada ji patenka į Sveikatos apsaugos departamento sandėlį, kur ji laikoma reikiamomis sąlygomis

VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Transportuojant Estijos teritorijoje buvo sugadinta 300 "AstraZeneca" vakcinos dozių, penktadienį pranešė Respublikinio sveikatos apsaugos departamento vadovas Jularas Lanas (Üllar Lanno).

Koronaviruso vakcina yra viena iš nedaugelio prekių, tačiau, nepaisant to, buvo pavyzdžių, kai ji buvo bloga. Dažniausiai tai buvo reti ir pavieniai atvejai, kai kalbėta apie nedidelius kiekius (kelias dozes). Tačiau praėjusią savaitę, kai 300 dozių "AstraZeneca" vakcinos buvo pristatyta į sostinės vaikų ligoninę, visa partija buvo sugadinta.

"Gabenant temperatūra turėtų būti nuo +2 iki +8 laipsnių, tačiau buvo nustatyta, kad temperatūra siekė 10,1 laipsnio", — Estijos transliacijų portalui ERR sakė Lanas.

Vakcina į Estiją atkeliauja dideliais sunkvežimiais su šaldytuvais. Tada ji patenka į Sveikatos apsaugos departamento sandėlį, kur laikoma reikiamomis sąlygomis. Kai įstaigai reikia vakcinos, įmonės-partnerės atstovai atvyksta į Sveikatos apsaugos departamentą dėl vakcinos ir organizuoja pristatymą į įstaigą.

Vežėjų bendrovė teigia, kad jų automobilyje buvo palaikytas reikiamas temperatūros režimas, ir tai vadina galima gydytojų veiksmų temperatūros režimo pažeidimo priežastimi. Sveikatos apsaugos departamentas pradėjo tyrimą.

Penktadienį Lanas teigė, kad COVID-19 vakcinos Estijoje buvo beveik išnaudotos, rekordiškai padidėjus koronaviruso atvejams.

Estijoje jau antrą dieną iš eilės užregistruojami COVID-19 atvejų per dieną rekordai. Ketvirtadienį užregistruoti 1 154 užsikrėtusieji, penktadienį — jau 1 204. Koronaviruso plitimas Estijoje per pastarąsias dvi savaites yra 887,75 atvejo 100 000 gyventojų.

Estijoje vakcinacija nuo koronaviruso prasidėjo gruodžio 27 dieną. Iki penktadienio ryto "Pfizer" ir ""BioNtech", "Moderna" ir "AstraZeneca" buvo paskiepyti 72 363 žmonės, iš kurių 31 158 gavo abi vakcinos dozes, praneša Sveikatos apsaugos departamentas.

COVID-19 vakcinų palyginimas
© Sputnik
COVID-19 vakcinų palyginimas
Tegai:
vakcina, koronavirusas, Estija
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Talinas

Estijoje baigėsi skiepai nuo COVID-19

(atnaujinta 23:51 2021.02.26)
Estija jau antrą dieną iš eilės registruoja COVID-19 sergamumo rekordus

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Estijoje praktiškai baigėsi vakcinos nuo COVID-19, rekordiškai padidėjus koronavirusui, penktadienį pranešė Nacionalinės sveikatos priežiūros tarybos vadovas Jularas Lano (Üllar Lanno), skelbia RIA Novosti.

"Padėtis su vakcinomis yra baisi. Estijos sveikatos apsaugos departamente vakcinų — nulis. "AstraZeneca" atsargos yra nulinės. "Pfizer" yra 1 %, o "Moderna" — tik keli tūkstančiai dozių", — spaudos konferencijoje Taline sakė Lano.

Anksčiau sveikatos apsaugos ir darbo ministras Tanelis Kiikas sakė, kad "AstraZeneca" savaitei atideda vakcinos pristatymą į Estiją.

Estija jau antrą dieną iš eilės registruoja COVID-19 sergamumo rekordus. Ketvirtadienį užregistruoti 1 154 infekcijos atvejai, penktadienį — 1 204. Dvi savaites koronaviruso plitimas Estijoje siekia 887,75 šimtui tūkstančių gyventojų.

Estijoje vakcinacija nuo koronaviruso prasidėjo gruodžio 27 dieną. Sveikatos apsaugos departamento duomenimis, iki penktadienio ryto "Pfizer / BioNtech", "Moderna" ir "AstraZeneca" vakcinomis paskiepyti 72 363 žmonės, iš kurių 31 158 gavo abi vakcinos dozes.

Lietuvoje baigtas medicinos darbuotojų skiepijimas. Lietuva ne kartą kėlė klausimą dėl Europos vakcinų gamybos ir pristatymo laiko išplėtimo, ragindama gamintojus paspartinti tempą.

Anksčiau Lietuvos vyriausybė nusprendė pratęsti karantiną iki balandžio 1 dienos, judėjimo tarp savivaldybių apribojimai buvo pratęsti iki kovo 15 dienos.

Lietuvoje nustatyta daugiau nei 196 tūkstančiai COVID-19 atvejų, daugiau nei 181 tūkstantis žmonių pasveiko, mirė 3 209. Daugiau nei 70 tūkstančių žmonių visiškai paskiepyti.

 

Tegai:
COVID-19, Estija
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
PSO įvardijo sąlygą, kai koronaviruso vakcina bus nenaudinga
Lietuva pirks papildomų vakcinos dozių iš trijų gamintojų
Čaplinskas įvardijo "Pfizer" ir "BioNTech" vakcinos efektyvumą
Automobiliai

Paaiškėjo, kurioje Baltijos šalyje automobilių prekyba smuko labiausiai

(atnaujinta 19:17 2021.02.27)
Tyrime pažymima, kad labiausiai pastebimas automobilių pardavimo ES sumažėjimas — didesnis nei perpus — Rumunijoje, Ispanijoje ir Slovakijoje

VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Lietuvoje naujų automobilių pardavimo nuosmukis labiausiai pastebimas tarp Baltijos šalių, praneša Europos automobilių gamintojų asociacija (ACEA).

Taip pat pardavimų nuosmukis Baltijos šalyje tapo vienu didžiausių Europos Sąjungoje.

ACEA duomenimis, sausį Lietuvoje buvo parduoti 2 306 nauji automobiliai, tai yra 45,6 proc. mažiau nei praėjusių metų sausį. Tuo tarpu Latvijoje automobilių pardavimas sumažėjo 33,4 proc., iki 989, o Estijoje — 12,7 proc., iki 1 982.

Naujų automobilių pardavimo sumažėjimas sausio mėnesį buvo labiau pastebimas tik Rumunijoje — 51,9 proc., Ispanijoje — 51,5 proc. ir Slovakijoje — 50,6 proc.

Visoje Europos Sąjungoje naujų automobilių pardavimas šiemet sumažėjo 24 proc., iki 726,5 tūkst.

Populiariausiais tapo "Volkswagen" automobiliai — sausį jų parduota 82 000, arba 30,1 proc. mažiau nei 2020 m. sausio mėn.

Anksčiau ekspertai pažymėjo, kad automobilių pardavimo sumažėjimas yra susijęs su perkamosios galios sumažėjimu koronaviruso sukeltos krizės metu.

Tegai:
automobiliai, Baltijos šalys, ES
Dar šia tema
Gruodį Lietuvos naudotų automobilių rinka smuko beveik 43%
Sausį naujų lengvųjų automobilių registravimas sumažėjo 45%