Televizija

Latvija metams uždraudė retransliuoti "RTR-Rossija"

(atnaujinta 14:48 2021.02.08)
Draudimas įsigalioja kitą savaitę. Pasak Latvijos, tai sukėlė "neapykantos kalbos" naudojimas Ukrainos atžvilgiu per televiziją

VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Nacionalinė Latvijos elektroninės žiniasklaidos taryba nusprendė uždrausti retransliuoti "RTR-Rossija" televizijos kanalą respublikoje, praneša Sputnik Latvija.

Pažymima, kad draudimas įsigalios vasario 15 dieną ir galios visus metus.

Nacionalinės elektroninės žiniasklaidos tarybos vadovas Ivaras Abolinšas socialiniame tinkle Twitter parašė, kad Latvija "saugojo ir saugos savo informacinę erdvę".

Retransliaciją taryba pradėjo riboti dar 2020 metų liepos mėnesį teigdama, kad 2020 metų liepos 10 dieną diskusijoje dėl "60 minut" programos buvo "neapykantos kalbos" prieš Ukrainą. Todėl po susitikimo su televizijos kanalo atstovais ir Švedijos žiniasklaidos reguliavimo atstovais ("RTR-Rossija" kanalas registruotas Švedijoje) taryba nusprendė metams uždrausti retransliaciją.

Anksčiau Latvijoje panašūs sprendimai jau buvo priimti dėl RTR, rašo Sputnik Latvija. 2015 ir 2019 metais jo retransliavimas Latvijos teritorijoje buvo uždraustas trims mėnesiams, o 2016 metais — šešiems mėnesiams.

Be to, 2020 metų vasarą Saeima priėmė Elektroninės žiniasklaidos įstatymo pataisas, draudžiančias "RTR-Rossija" įtraukti į pagrindinį kabelinių operatorių paketą.

Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova anksčiau paskelbtą sprendimą uždrausti retransliavimą pavadino išpuoliu prieš žodžio laisvę ir informacine represija.

Kuras
© Sputnik / Владислав Адамовский

Panaši situacija pastebima ir Lietuvoje. Čia Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) taip pat bando apriboti Rusijos televizijos kanalų transliavimą. Įstaiga norėjo uždrausti retransliuoti kanalą "RTR-Planeta" dėl "pažeidimų", atskleistų "60 minut" programoje, dalyvaujant Rusijos Valstybės Dūmos deputatui Vladimirui Žirinovskiui. Lietuva politiko poziciją įvertino kaip "karo ir neapykantos kurstymą".

Baltijos šalyse Rusijos žiniasklaidos ir žurnalistų veikla yra nuolat trukdoma. Rusijos valdžia ne kartą pažymėjo, kad oficialus Vilnius, Ryga ir Talinas trukdo tiesioginiam žurnalistų darbui ir neleidžia jiems atlikti savo profesines pareigas.

Rusija ne kartą pabrėžė, kad Lietuvos valdžios institucijų veiksmai šiurkščiai pažeidžia tarptautinę teisę, o Sputnik agentūra Lietuvoje "atvirai persekiojama", nepaisant to, kad ji savo veiklą vykdo visiškai laikydamasi įstatymų ir aukštų žurnalistikos standartų.

Tegai:
televizija, Rusija, Latvija
Talinas

Estijoje baigėsi skiepai nuo COVID-19

(atnaujinta 23:51 2021.02.26)
Estija jau antrą dieną iš eilės registruoja COVID-19 sergamumo rekordus

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Estijoje praktiškai baigėsi vakcinos nuo COVID-19, rekordiškai padidėjus koronavirusui, penktadienį pranešė Nacionalinės sveikatos priežiūros tarybos vadovas Jularas Lano (Üllar Lanno), skelbia RIA Novosti.

"Padėtis su vakcinomis yra baisi. Estijos sveikatos apsaugos departamente vakcinų — nulis. "AstraZeneca" atsargos yra nulinės. "Pfizer" yra 1 %, o "Moderna" — tik keli tūkstančiai dozių", — spaudos konferencijoje Taline sakė Lano.

Anksčiau sveikatos apsaugos ir darbo ministras Tanelis Kiikas sakė, kad "AstraZeneca" savaitei atideda vakcinos pristatymą į Estiją.

Estija jau antrą dieną iš eilės registruoja COVID-19 sergamumo rekordus. Ketvirtadienį užregistruoti 1 154 infekcijos atvejai, penktadienį — 1 204. Dvi savaites koronaviruso plitimas Estijoje siekia 887,75 šimtui tūkstančių gyventojų.

Estijoje vakcinacija nuo koronaviruso prasidėjo gruodžio 27 dieną. Sveikatos apsaugos departamento duomenimis, iki penktadienio ryto "Pfizer / BioNtech", "Moderna" ir "AstraZeneca" vakcinomis paskiepyti 72 363 žmonės, iš kurių 31 158 gavo abi vakcinos dozes.

Lietuvoje baigtas medicinos darbuotojų skiepijimas. Lietuva ne kartą kėlė klausimą dėl Europos vakcinų gamybos ir pristatymo laiko išplėtimo, ragindama gamintojus paspartinti tempą.

Anksčiau Lietuvos vyriausybė nusprendė pratęsti karantiną iki balandžio 1 dienos, judėjimo tarp savivaldybių apribojimai buvo pratęsti iki kovo 15 dienos.

Lietuvoje nustatyta daugiau nei 196 tūkstančiai COVID-19 atvejų, daugiau nei 181 tūkstantis žmonių pasveiko, mirė 3 209. Daugiau nei 70 tūkstančių žmonių visiškai paskiepyti.

 

Tegai:
COVID-19, Estija
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
PSO įvardijo sąlygą, kai koronaviruso vakcina bus nenaudinga
Lietuva pirks papildomų vakcinos dozių iš trijų gamintojų
Čaplinskas įvardijo "Pfizer" ir "BioNTech" vakcinos efektyvumą
Rusijos ir Estijos pasienis, archyvinė nuotrauka

Rusijos piliečiai Estijos gali pasiskiepyti nuo COVID-19 Leningrado srityje

(atnaujinta 11:10 2021.02.26)
Regiono vadovas Aleksandras Drozdenka nurodė pagaminti tam tikrą vakcinų kiekį Kingisepo rajono vakcinacijos centrams, atsižvelgiant į galimas paraiškas iš Estijos teritorijos

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Rusijos piliečiai Estijoje gali pasiskiepyti nuo koronaviruso Leningrado srities Kingisepo rajone, praneša regioninės vyriausybės spaudos tarnyba.

"Atsakant į Rusijos piliečių Estijoje kreipimąsi dėl vakcinacijos nuo koronaviruso Leningrado srities Kingisepo rajone galimybės dėl vakcinos trūkumo Estijoje, Sveikatos apsaugos komitetas informuoja, kad kiekvienas Rusijos pilietis gali užsiregistruoti skiepui Valstybės paslaugų svetainėje ir pasirinkti patogų vakcinacijos tašką", — sakoma pranešime.

Regioninės vyriausybės duomenimis, regiono vadovas Aleksandras Drozdenka nurodė pagaminti tam tikrą vakcinų kiekį Kingisepo rajono vakcinacijos centrams, atsižvelgiant į galimas paraiškas iš Estijos teritorijos.

Pačioje Estijoje vakcinacija nuo koronaviruso buvo pradėta praėjusių metų pabaigoje, iki šiol 28 351 žmogus gavo dvi vakcinos dozes. Bendras užsikrėtusiųjų skaičius šalyje pasiekė 61 627, mirė 567 pacientai.

Estijos vyriausybė nuo praėjusių metų gruodžio 28 dienos iki sausio 17 dienos įvedė plataus masto apribojimus dėl koronaviruso paplitimo Harju apskrityje, įskaitant Taliną, vėliau jie buvo pratęsti iki sausio 31 dienos. Vasario 1 dieną ministrų kabinetas paskelbė apie visoje šalyje įvedamus naujus apribojimus, kurie nuo kovo 1 dienos bus gerokai sugriežtinti.

Tegai:
koronavirusas, Rusija, Estija
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Estijos prezidentė ragina ratifikuoti sienos su Rusija sutartį
Misija "išsaugoti derlių": Estija ieško būdų pasikviesti sezoninius darbuotojus 
Šventės metu virš Estijos skraidė NATO lėktuvai, tačiau niekas jų nepastebėjo 
Akių lašai

Įvardytas būdas greitai pagerinti regėjimą

(atnaujinta 16:55 2021.02.26)
Gydytojo teigimu, akis reikia reguliariai mankštinti taip pat, kaip ir raumenis ar protą

VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Pagerinti regėjimą be operacijos atliekant paprastą akių mankštą, kuri užtrunka ne ilgiau kaip kelias minutes per dieną. Apie tai praneša abc.es, remdamiesi oftalmologu Rui Hiramatsu.

Gydytojo teigimu, akis reikia reguliariai lavinti taip pat, kaip ir raumenis ar protą.


Pirmasis metodas, kurį Hiramatsu rekomenduoja, yra Gaboro dėmių pratimai, kuriuose yra specialūs skirtumų nustatymo modeliai. Juos reikia atlikti tik tris minutes per dieną, o pirmąjį pagerėjimą galima pamatyti per dvi savaites. Aiškūs pokyčiai bus po 28 dienų.

Antrasis metodas yra termoterapija. Reikia paimti rankšluostį, sušlapinti ir 30-40 sekundžių pašildyti mikrobangų krosnelėje. Ant užmerktų vokų uždėkite šiltą kompresą ir palaukite, kol jis atvės.

Trečias metodas yra špinatai. Jie turėtų būti įtraukti į jūsų meniu, nes špinatai padeda išvengti kataraktos ir geltonosios dėmės degeneracijos.

Anksčiau tapo žinoma, kad morkos, kryžmažiedės daržovės, uogos ir polinesotieji riebalai prisideda prie medžiagų apykaitos procesų palaikymo akių kraujagyslėse. Kaip sakė oftalmologė chirurgė Marina Dorochova, ypatingą dėmesį reikia skirti gliukozės kiekiui kraujyje, nes didelis cukraus kiekis pamažu blogina regėjimą.

Tegai:
sveikata