Latvijos prezidentas Egilis Levitas

Latvijos prezidentas ir premjeras pasiskiepijo nuo COVID-19

(atnaujinta 09:39 2021.02.15)
Iš pradžių šalies vadovybės atstovai nebuvo įtraukti į prioritetinį vakcinacijos sąrašą, tačiau norint paskatinti visuomenę, pirmiausia nuspręsta juos paskiepyti

VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Latvijos prezidentas Egilis Levitas buvo paskiepytas nuo koronaviruso. Jam buvo suleista vakcina "AstraZeneca", praneša Sputnik Latvija, remdamasi vietos žiniasklaida.

Valstybės vadovas teigė, kad jaučiasi gerai. Jis paragino Latvijos gyventojus sekti jo pavyzdžiu ir pasiskiepyti nuo COVID-19. Jis teigė norėjęs paskatinti tuos, kurie vis dar reiškia abejones dėl vakcinacijos.

"Aš vis dar raginu visus pasiskiepyti, kad galėtume greitai grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo", — sakė jis.

Šią dieną nuo koronaviruso buvo paskiepyti ir keli aukštas pareigas užimantys Latvijos valdininkai. Tarp jų yra ministras pirmininkas Krišjanis Karinšas, buvę prezidentai Guntis Ulmanis, Vaira Vykė-Freiberga, Valdis Zatleris ir Andris Bėrzinis, taip pat Saeimos vicepirmininkės Dagmara Beitnerė-Le Galla ir Inese Libina-Egnerė, užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius ir Saeimos Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Rihardas Kolas.

Pažymima, kad šalies vadovybės atstovai nebuvo įtraukti į skiepijamų asmenų prioritetinius sąrašus. Tačiau, kaip rodo apklausos ir viešos diskusijos, gyventojams svarbu pamatyti, kaip skiepijamas ministras pirmininkas, prezidentas ir ministrai.

Latvijoje per visą pandemijos laiką buvo užregistruota daugiau nei 74 tūkstančiai COVID-19 atvejų. 1 416 žmonių tapo infekcijos aukomis.

Dėl koronaviruso situacijos Latvijos valdžia dviem savaitėms uždarė įvažiavimą į šalį. Nuo vasario 11 iki 25 dienos į respubliką galima patekti tik dėl svarios priežasties. Jokiu būdu negalima atvykti iš Didžiosios Britanijos, Airijos ir Portugalijos, taip pat tranzitu.

Tegai:
vakcinacija, vakcina, koronavirusas, Latvija
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1478)
Skinest Baltija

Konstitucinis Teismas pritarė Lietuvos vyriausybės sprendimui uždrausti darbą su "Skinest"

(atnaujinta 14:22 2021.03.05)
Kadangi Latvijoje įmonei buvo pradėtas baudžiamasis persekiojimas, tai automatiškai gali būti laikoma grėsme nacionaliniam saugumui, mano teismas

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Lietuvos Konstitucinis Teismas (KT) nusprendė, kad vyriausybės sprendimas užkirsti kelią sutarčių tarp "Lietuvos geležinkelių" ir Estijos verslininko Olego Osinovskio kontroliuojamos "Skinest Baltija" dukterinės įmonės pasirašymui neprieštarauja Konstitucijai, praneša KT spaudos tarnyba.

Konstitucinis Teismas nagrinėjo bylą remdamasis individualiu Osinovskio, "Skinest Grupp" ir "Skinest Rail" skundu.

"Skinest" grupė buvo faktiškai pašalinta iš Latvijos geležinkelių konkurso 2018 metais, kai vyriausybės komisija ir vyriausybė neleido Latvijos geležinkeliams pasirašyti sutarčių su įmone.

Tada kabinetas nurodė, kad Osinovskis turi ryšių, kurie padidina riziką arba kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, su užsienio šalių departamentais arba su jų asmenimis ar juridiniais asmenimis.

Sausio 21 dieną Latvijos teismas išteisino kyšininkavimu apkaltintą buvusį Latvijos geležinkelių vadovą Ugį Magonį ir Osinovskį. Šis teismo sprendimas nėra galutinis.

2019 metų gruodžio mėnesį "Skinest" pateikė skundą dėl Lietuvos Europos Komisijai (EK). Bendrovė mano, kad Lietuvos valdžia nori išstumti "Skinest Baltija" ir "Vitras-S" grupės įmones iš rinkos, o tai pažeidžia pagrindines ES teisės normas.

Teismo vertinimu, nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymo nuostata, kad asmuo gali būti laikomas neatitinkančiu saugumo interesų tik todėl, kad jam yra pradėtas baudžiamasis persekiojimas, tačiau teismo sprendimas nebuvo priimtas, nepažeidžia nekaltumo Konstitucijoje įtvirtintos prezumpcijos.

Teismas pažymėjo, kad pagal Konstituciją valstybė reguliuoja ekonominę veiklą taip, kad ji tarnautų bendrai žmonių gerovei, o pastaroji neįmanoma be valstybės ir visuomenės saugumo.

Tegai:
Konstitucinis Teismas, Baltijos šalys
NATO karys

Estijoje prasidėjo NATO pratybos "Furious Wolf"

(atnaujinta 10:07 2021.03.05)
Šios pratybos, vykstančios du kartus per metus Baltijos šalyse, specialiai sukurtos integruoti oro ir sausumos operacijas

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Estijoje prasidėjo NATO pratybos "Furious Wolf", kuriose dalyvauja antžeminiai aviacijos ugnies koreguotojai ir NATO orlaivių įgulos, pranešė Estijos gynybos pajėgų štabas.

Minsko srities poligone savaeigis artilerijos dalinys (ACS) Msta-S
© Sputnik / Евгений Биятов

Du kartus per metus Baltijos šalyse vykstančios pratybos "Furious Wolf" yra specialiai sukurtos integruoti oro ir sausumos operacijas.

Pratybos vyksta tiek Lietuvoje, Šiaulių oro bazėje, tiek Estijoje, kariniame Tapos mieste ir Rakverės miesto apylinkėse.

"Ketvirtadienį Rakverėje aviacijos koreguotojai dirbo kartu su Italijos oro pajėgų naikintuvų įgulomis, kurios pakilo iš Šiaulių oro bazės. Kitą savaitę  pratybose dalyvaus Vokietijos oro pajėgų naikintuvai "Eurofighter Typhoon", kurie yra įsikūrę Emario oro bazėje, netoli Talino", — rašoma pranešime.

Baltijos šalys neturi lėktuvų, tinkamų patruliuoti ore, todėl oro policijos misiją nuo 2004 metų balandžio mėn. (po įstojimo į NATO) Šiaurės Atlanto aljanso šalyse vykdo lėktuvai, įsikūrę Lietuvoje, Zoknių aerodrome, penkių kilometrų atstumu nuo Šiaulių, ir Emario oro bazėje, kuri nuo 2014 metų tapo papildoma NATO orlaivių dislokacijos platforma.

Tegai:
pratybos, NATO, Estija
Dar šia tema
NATO pagyrė Rusijos priešlėktuvines sistemas "Pancir"
"Jų negalima rasti": Rusija stato naujus slaptus raketnešius
VSD pavadino Rusiją "didžiausia grėsme" Lietuvai

COVID-19 traukiasi: NVS šalyse užsikrėtimo skaičius mažėja

(atnaujinta 09:57 2021.03.05)
Naujų COVID-19 atvejų NVS šalyse nuolat mažėja, tačiau kaip parodė praktika, negalima apsieiti be skiepų — tik 10% pasaulio gyventojų turi antikūnų prieš koronavirusą

Koronavirusas traukiasi, ir šis atsitraukimas jau yra stabilus, paskelbė Rospotrebnadzor. Testai, socialinis atstumas ir skiepai — visa tai lemia sėkmę kovojant su COVID-19. Ar galima pasiekti visuomeninio imuniteto? Kada bus įregistruota lengvoji Rusijos "Sputnik V" versija? Ar COVID-19 pasitrauks visiems laikams?

Tačiau be skeipų neapsieiti.

PSO vyriausioji tyrėja Sumija Svaminatan pateikė vidutinius duomenis.

"PSO stebi seroepidemiologinius tyrimus. Jų buvo apie 500. Vakcinacija yra vienintelis būdas pasiekti bandos imunitetą", — sakė Svaminatan.

Vakcinų nuo koronaviruso sąrašas nuolat plečiamas. Vien Rusijoje jau užregistruoti trys preparatai. Ateityje koronavirusas taps mūsų gyvenimo dalimi, kaip ir įprastas sezoninis gripas.

Tegai:
NVS, koronavirusas, COVID-19, vakcinacija, vakcina