Televizija

Latvijoje buvo išjungtas "Rossija-RTR" televizijos kanalas

(atnaujinta 09:30 2021.02.15)
Šio kanalo retransliacija sustabdoma metams ir nuo šių metų vasario 16 dienos jį pakeis "1 + 2" televizijos kanalas"

VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Latvijoje nuo vidurnakčio vietos laiku įsigaliojo "Rossija-RTR" televizijos kanalo retransliavimo draudimas, jis tapo neprieinamas kabeliniuose tinkluose, praneša RIA Novosti korespondentas.

Rygos televizijos operatoriaus "Balticom" pakete, pasirinkus kanalą "Rossija-RTR", ekrane pasirodo toks tekstas: "Nacionalinės elektroninės žiniasklaidos tarybos sprendimu, "Rossija-RTR" retransliacija Latvijoje buvo sustabdyta vieneriems metams. Nuo 2021 02 16 jį pakeis "1 + 2" televizijos kanalas".

Anksčiau Latvijos kabelinės televizijos operatorius "Tet" pranešė, kad nustos retransliuoti didžiausius Rusijos televizijos kanalus: PBK (Pirmojo kanalo programų retransliatorius Baltijos šalyse), "NTV Mir", "Ren TV Baltija", "Kinokomedija" ir "Kinomsiks". Retransliacija nutrūko nuo vasario 1 d. Vietoj išvardytų kanalų žiūrovams bus siūlomi kiti, bendrovė paskelbė, kad ji ir toliau ieško kanalų, kuriuos galima pridėti prie paketo.

На кабельном ТВ Латвии отключили телеканал Россия-РТР
© Sputnik / Вадим Радионов
Latvijoje buvo išjungtas "Rossija-RTR" televizijos kanalas

Baltijos šalių valdžia ne kartą trukdė Rusijos žiniasklaidos priemonių darbui. Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė apie aiškius suderintos šių valstybių linijos ženklus. Žiniasklaidos priespaudos Baltijos šalyse atvejai, kaip pažymėjo Rusijos URM, "aiškiai parodo, ko praktiškai verti demagogiški Vilniaus, Rygos ir Talino pareiškimai apie demokratijos ir žodžio laisvės principų laikymąsi".

Tegai:
Latvija, Rusija
Talinas, archyvinė nuotrauka

Ketvirtadalis Estijos gyventojų neketina skiepytis nuo koronaviruso

(atnaujinta 19:09 2021.03.02)
Anot apklausos dalyvių, tokius klausimus kaip vakcinacijos poveikis sveikatai, nepageidaujamos organizmo reakcijos ir saugumas reikalauja papildomų tyrimų

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Ketvirtadalis apklaustų Estijos gyventojų nesiruošia skiepytis nuo koronaviruso, o daugiau nei trečdalis dar nėra apsisprendę, ar nori skiepytis, rašo portalas ERR.

Šie duomenys paaiškėjo po bendrovės "RAIT Faktum & Ariko" sociologų atliktos apklausos.

Kol prasidėjo apklausa, 3 % respondentų jau buvo pasiskiepiję, 40 % teigė, kad nusiteikę skiepytis, 25 % teigė, kad nenori skiepytis, o 32 % dar nepriėmė sprendimo.

Anot apklausos dalyvių, tokius klausimus kaip vakcinacijos poveikis sveikatai, nepageidaujamos organizmo reakcijos ir saugumas reikalauja papildomų tyrimų.

Apklausa visoje šalyje buvo vykdoma vasario 9–21 dienomis, joje dalyvavo 1 015 respondentų nuo 15 iki 80 metų.

Tuo tarpu Lietuvoje vyksta asmenų, sergančių onkologinėmis ligomis, ir vyresnio amžiaus gyventojų skiepijimas nuo COVID-19.

Statistikos departamento duomenimis, iš viso į Lietuvą pristatyta daugiau nei 309 tūkst. vakcinos dozių. Iš viso paskiepyta daugiau kaip 171 tūkst. šalies gyventojų, arba 6,14 proc.

Lietuva užsitikrino daugiau nei 9 mln. vakcinos dozių. Šio kieko turėtų užtekti paskiepyti daugiau nei 70 proc. šalies gyventojų. Pasak specialistų, tokia paskieptų gyventojų dalis užtikrintų kolektyvinį imunitetą nuo koronaviruso.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
koronavirusas, skiepai, Estija
Tankas T-34, archyvinė nuotrauka

Rusijos ambasada Estijoje pasipiktino paminklo išniekinimu netoli Narvos

(atnaujinta 13:29 2021.03.02)
Rusijos diplomatai išreiškė padėką Narvos valdžiai, kuri skubiai ėmėsi priemonių, kad paminklas būtų sutvarkytas

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Rusijos ambasada Estijoje išreiškė pasipiktinimą dėl memorialinio tanko T-34 išniekinimo netoli Narvos ir tikisi, kad vandalai bus surasti ir patraukti atsakomybėn.

Nežinomi vandalai kovo 1-ąją prie Narvos išniekino tanką T-34, ant jo rusų kalba parašydami įžeidžiamus užrašus. Ant tanko buvo parašyta "Kritę amfetamino karo herojai. 2018".

"Pats išniekinimo faktas sukelia gana suprantamą ir teisėtą pasipiktinimą. Aišku viena: tai nebuvo spontaniška akcija, jos įvykdymui pažeidėjai kruopščiai ruošėsi, ką patvirtina trafaretas, kurį jie panaudojo šiam tikslui. Ambasada tikisi, kad asmenys, įvykdę tokį vandalizmo aktą, bus rasti ir už tai atsakys", — rašoma ambasados ​​pranešime.

Rusijos diplomatai išreiškė padėką Narvos valdžiai, kuri skubiai ėmėsi priemonių, kad paminklas būtų sutvarkytas.

Vienintelis išlikęs paminklinis tankas Estijoje yra šalia kelio, vedančio iš Narvos į Narva-Jesu, toje vietoje, kur Leningrado korpuso pajėgos, vadovaujamos generolo Fediuninskio, 1944 metų liepos 25–26 dienomis kirto Narvos upę. Tankas — labai įžymi vieta ne tik tarp turistų. Retas atvejis, kai vietinių vestuvių metu pravažiuojama pro šalį — jaunavedžiai šalio jo tradiciškai deda gėles, o prie vamzdžio rišamos juostelės.

Sovietiniai paminklai ir kapinės Lietuvoje yra niekinami reguliariai, kaip ir Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje bei Ukrainoje. Maskva labai kritikuoja tokius veiksmus, susiedama juos su šių šalių istorijos perrašymo kursu.

Tegai:
vandalizmas, Estija, Rusijos ambasada
Dar šia tema
Latvijoje iš memorialo sovietų kariams pavogta patranka
Rusijos tyrimų komitetas pradėjo bylą dėl karinių kapinių Lietuvoje išniekinimo
Rusija įvertino Lietuvos politikų reakciją į Rakučio pareiškimą apie Holokaustą
Vilnius

Sinoptikai įvardijo koks buvo vasaris: vidutinė oro temperatūra siekė -5,7 °C

(atnaujinta 16:34 2021.03.02)
Sniegas vasario mėnesį buvo padengęs visą šalį, paskutinę mėnesio dieną sniego danga buvo registruota tik pietrytinėje dalyje

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Vasaris buvo labai šaltas, sausas, saulėtas ir kontrastingas. Apie tai rašo Lietuvos Hidrometeorologijos tarnyba.

Vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo -5,7 °C (neigiama 3,2° anomalija). Tuo tarpu šalčiausia buvo vasario 6 diena Ukmergėje, kai oro temperatūra siekė -28,4 °C.

Vasario mėnesį kritulių buvo nedaug, vidutinis jų kiekis Lietuvoje buvo 12 mm (nepilnai trečdalis daugiametės normos), nuo 4,3 mm Joniškyje iki 27 mm Nemajūnuose.

Sniegas vasario mėnesį buvo padengęs visą šalį, paskutinę mėnesio dieną sniego danga buvo registruota tik pietrytinėje dalyje.

Vasario mėnuo buvo labai saulėtas. Saulė Lietuvoje vidutiniškai spindėjo 108 val. (tai yra 1,7 karto ilgiau nei vidutiniškai), ilgiausiai — Kybartuose, 122,2 val., trumpiausiai — Vilniuje, 87,6 val.

Nors didelė dalis mėnesio buvo labai šalta, tačiau vasario 25 dieną Kybartuose užfiksuota +15,9 °C — tai yra naujas aukščiausios šios dienos oro temperatūros rekordas Lietuvoje.

Didžiausias vėjo greitis siekė 10,9–16,6 m/s, Nidoje 19,2 m/s.

Tegai:
orai, žiema, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba
Dar šia tema
Sinoptikų teigimu, pavasario pradžioje į šalį atkeliaus šiluma
Nufilmuotas ledonešis Jūros upėje ties Taurage