Vakcina AstraZeneca

Estijoje gauta daugiau nei 220 pranešimų apie šalutinį poveikį po skiepų

(atnaujinta 18:49 2021.03.30)
Maždaug keliolika žinučių buvo klasifikuojamos kaip rimtos. Daugiausia skundų buvo po "AstraZeneca" vakcinos

VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Praėjusią savaitę Estijoje buvo užregistruota daugiau nei 220 pranešimų apie šalutinį poveikį pasiskiepijus nuo koronaviruso infekcijos, iš kurių septyni buvo priskirti sunkiems, pranešė Sveikatos apsaugos departamento spaudos tarnyba.

"Praėjusią savaitę buvo pranešta apie 229 nepageidaujamas reakcijas į COVID-19 vakcinas, iš jų septynios buvo rimtos. "AstraZeneca" gavo 178 pranešimus, "Pfizer/BioNTech" gavo 47 pranešimus ir keturi buvo susiję su "Modernos" vakcina. Penki pranešė apie sunkų nepageidaujamą poveikį vakcina "AstraZeneca", du — su vaistu "Pfizer/BioNTech", — departamento pranešimą cituoja RIA Novosti.

Viena iš paskiepytųjų "AstraZeneca" skundėsi vėmimu. Dviem atvejais paskiepytiems pacientams dėl staigaus kraujospūdžio padidėjimo reikėjo gydymo stacionare. Taip pat buvo pranešta apie alerginę reakciją (gerklės edemą) ir plaučių emboliją. Po "Pfizer/BioNTech" vakcinacijos vienas pacientas skundėsi sunkia alergija, kitas — dvejinimusi akyse ir veido tirpimu, pažymi skyrius.

Estijoje vakcinacija nuo koronaviruso prasidėjo gruodžio 27 d. Sveikatos apsaugos departamento duomenimis, iki pirmadienio ryto "Pfizer/BioNTech", "Moderna" ir "AstraZeneca" buvo paskiepyti 194 358 žmonės, arba 14,6 proc. šalies gyventojų, 60 861 asmuo gavo abi vakcinos dozes.

Per šį laikotarpį buvo gauti 2 959 pranešimai apie šalutinį poveikį, tai yra, po vakcinacijos skundai pasireiškė 1,16 proc. Iš jų 2 030 pranešimų buvo susiję su vakcina "AstraZeneca", "Pfizer/BioNTech" — 886, "Moderna" — 43.

COVID-19 vakcinų palyginimas
© Sputnik
COVID-19 vakcinų palyginimas
Tegai:
vakcinacija, vakcina, koronavirusas, Estija
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1837)
Rygos uostas, archyvinė nuotrauka

Latvijos uostų krovinių apyvarta per tris mėnesius dar labiau sumažėjo

(atnaujinta 16:51 2021.04.19)
Latvijos uostų krovinių apyvarta per tris mėnesius sumažėjo dar 8,2proc

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Latvijos uostų krovinių apyvarta 2021 metų sausio – kovo mėnesiais, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, sumažėjo 8,2 proc. Apie tai praneša "Baltias Balss" su nuoroda į respublikos susisiekimo ministeriją.

Per tris šių metų mėnesius Latvijos uostuose buvo perkrauta 11,15 mln. tonų krovinių. 2020 metais perkrauta 44,928 mln. tonų krovinių, tai yra 28% mažiau nei 2019 metais.

Didžioji krovinių dalis šiemet perkrauta Latvijos uostuose yra birūs kroviniai - 4,98 mln. tonų (-13,6%). Iš jų grūdai ir grūdų produktai sudarė 1,564 mln. t (+ 22,1%), medienos drožlės - 632,6 tūkst. tonų (-8,6%), cheminiai kroviniai - 521,1 tūkst. tonų (-2,5%) ir anglis - 200,6 tūkst. tonų (-85,1 t) %).

Skystų krovinių perkrauta 3,111 mln. tonų (-5,6%). Nemaža jų dalis buvo naftos produktai - 2,932 mln. tonų (-6,5%).

Anksčiau buvo pranešta, kad Rygos uosto 2021 metų trijų mėnesių apyvarta sumažėjo 15%.

Tegai:
uostas, Latvija
Erdvėlaivis Crew Dragon

NASA pirmą kartą nusiųs TKS įgulą daugkartinio naudojimo erdvėlaiviu ir raketa

(atnaujinta 01:39 2021.04.20)
Atvykus "Crew Dragon", Tarptautinėje kosminėje stotyje pirmą kartą bus du Amerikos pilotuojami erdvėlaiviai

VILNIUS, balandžio 18 — Sputnik. NASA kitą savaitę pirmą kartą panaudos daugkartinį erdvėlaivį ir daugkartinę pirmąją raketnešio pakopą pilotuojamam paleidimui į Tarptautinę kosminę stotį (TKS), NASA spaudos konferencijoje pranešė pilotuojamų skrydžių programos vadovė Keitė Luders (Kathy Lueders).

"Pirmą kartą naudosime ir daugkartinę kapsulę, ir daugkartinę pirmąją pakopą", — pasakė Luders.

Anksčiau buvo pranešta, kad balandžio 22 dieną erdvėlaivis "Crew Dragon" startuos į TKS raketnešiu. Į orbitą erdvėlaiviu vyks NASA astronautai Robertas Kimbrou (Shane Kimbrough) ir Megan Makartur (Megan McArthur), taip pat prancūzų astronautas Toma Peskė (Thomas Pesquet) ir japonų astronautas Akihiko Hošidė (Akihiko Hoshide).

Pasak NASA atstovės, pasiruošimas balandžio 22-osios startui vyksta pagal planą ir galutinės analizės metu buvo nustatyta tik viena problema, kurią specialistai tikisi pašalinti prieš skrydį. Kaip paaiškino kompanija "SpaceX", specialistai nustatė rodiklių, fiksuojamų kraunant kurą į raketą, nuokrypį, tačiau tikisi tai išspręsti prieš artėjantį startą.

NASA pabrėžė, kad atvykus "Crew Dragon", Tarptautinėje kosminėje storyje pirmą kartą bus du Amerikos pilotuojami erdvėlaiviai. Pagal NASA tvarkaraštį "Crew Dragon Resilience", kuris į TKS atvyko lapkričio mėnesį, iš stoties išvyks balandžio 28 d. Juo į Žemę vyks astronautai Šenonas Volkeris (Shanon Walker), Maiklas Hopkinsas (Michael Hopkins), Viktoras Gloveris (Victor Glover) ir Soiči Noguči (Sôichi Noguchi).

Tegai:
JAV, kosmosas, NASA
Dar šia tema
NASA vadovas tikisi Rusijos paramos JAV Mėnulio programai
NASA pranešė apie futbolo aikštės dydžio asteroido artėjimą prie Žemės
Tomas Kruzas kartu su NASA ir "SpaceX" planuoja sukurti filmą kosmose
NASA įvardijo rimčiausią incidentą kosmose
Policijos automobilis, archyvinė nuotrauka

Klaipėdoje autobusas taranavo policijos automobilį

(atnaujinta 09:50 2021.04.20)
Avarijos metu nukentėjo policijos pareigūnas, jis gydomas ambulatoriškai. Dėl įvykio pradėta administracinė teisena

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Pirmadienio vakarą Klaipėdoje įvyko avarija, kurios metu nukentėjo policijos pareigūnas. 

Incidentas įvyko apie 18 val. H. Manto gatvėje. Maršrutinis autobusas "Man" atsitrenkė į stovėjusį su įjungtais raudonos ir mėlynos spalvos šviesos signalais tarnybinį automobilį "VW Caddy". Autobusą vairavo 61-erių vyriškis.

Eismo įvykio metu buvo sužalotas policijos pareigūnas, kuris vairavo automobilį "VW Caddy". 

Suteikus med. pagalbą, pareigūnas gydomas ambulatoriškai. Pradėta administracinė teisena.

Tegai:
policija, Klaipėda
Dar šia tema
Keisti radiniai: Lietuvos policija atliko kratą įtartiname automobilių salone
Policija gavo pranešimą apie sprogmenį Prezidentūroje