Pinigai, archyvinė nuotrauka

Individualistai lietuviai mokosi protestuoti kolektyviai

39
(atnaujinta 10:09 2017.11.11)
Šalies medikai atidarė Pandoros skrynią: po jų reikalavimų ženkliai kelti algas atsibudo ir 25 metus snaudę mokslininkai, dėstytojai. Dabar jau ir jie apipylė Seimo narius elektroniniais laiškas, ragindami didinti atlyginimus jiems, gąsina streikais

Kas paskatino šį protesto sujudimą? Negi socialistinės Rusijos revoliucijos 100-čio dvasia užklydo į Lietuvą? Ir kuo visa tai gali baigtis?

Viskas dėl skurdo ir dėl pinigų kvapo — dabar svarstomas 2018 metų biudžetas, ir pinigų trūksta visoms sritims, išskyrus gynybai. Kariniai lobistai pasinaudojo tarptautine įtampa savo naudai ir kitų nelaimei. Kitais metais finansavimas švietimo sistemai mažėja nuo 4,7% šalies BVP iki 4,5. Tai ir sukėlė šiaip jau mandagių mokslininkų ir dėstytojų įsiūtį.

"Negaliu išmaitinti šeimos iš 600 eurų atlyginimo į rankas", — skundžiasi tipinis mokslininkas, ir jis teisus. (Neteisus jis tik dėl to, kad taip ilgai kentėjo.) O pradedantis mokslininkas į rankas gauna dar mažiau — 450 eurų. Apie kokią jo darbo kokybę galima kalbėti?

Švietimo ministrė ramina, kad kitąmet algos bus keliamos. Bet niekas ja jau netiki, kadangi priprato prie tokių "pakėlimų" po 15 ar 20 eurų. Medikai davė reikalavimų pavyzdį — kelkit algas 30%, pradžiai. O po metų kitų — 50%. Ir medikai masiškai pasigavo šį lozungą.

Premjeras Saulius Skvernelis pamiršo, kad jis nebe policininkas, ir ėmė rikiuoti nepatenkintuosius: "Kas jūs tokie, kada atsiradot, ar jūsų judėjimas registruotas? Jūs čia nešantažuokit…" Tuo jis stipriai sumažino savo šansus laimėti prezidento rinkimus. Medikai to nepamirš, o tai įtakinga gildija.

Matyt, medikus ir švietimiečius iš tikrųjų prispyrė reikalas. Metų metais jie stebėjo savo sričių skurdą, degradaciją, kadrų emigraciją. Ir pratrūko. Neveltui tipinio lietuvio emocijas lygina su ketčupu: kratai jį, kratai, spaudi, bet iš pradžių niekas neišteka — ir staiga vienu ypu išteka riebi ketčupo dozė. Tad čia dar ne pabaiga: apie savo skurdą tuoj garsiai gali priminti policininkai, gaisrininkai, bibliotekininkai, žodžiu, daug kas.

"Matyt, mokytojų streikus inspiruoja Rusija", — giliamintiškai prieš kelis metus ištarė anuometinis premjeras Algirdas Butkevičius. Ir taip kalbėjo socialdemokratas, kuriam dėl skurdo streikuojantys samdomi darbuotojai turėtų būti artimesni už bet ką. Panašu, kad medikams ir mokslininkams tokie potencialūs kaltinimai kol kas nė motais. Bet jei jie eis iki galo, susidurs su "patriotų" staugimu: "Rusai puola!"

Tarybinis laikotarpis iš dalies sukompromitavo Lietuvoje ir visoje potarybinėje erdvėje kolektyvinį veiksmą. Vyresni dar prisimena prievartinį dalyvavimą gegužės 1-osios ir lapkričio 7-osios demonstracijose. Individualizmo ir liberalizmo epochoje visi suskubo kurti savo asmeninę laimę, įprato veikti pavieniui, nekolektyviai.

Tačiau tai nedavė jokių rezultatų. Žmonės palaipsniui suvokia, kad ši valstybė yra jų valstybė, o ne valdžios nuosavybė. Skurstančių išsigelbėjimas yra jų pačių rankų darbas. Nepakanka vieną kartą per kelis metus pabalsuoti ir laukti, kol išrinktieji tave prisimins. Žiniasklaida dažnai kalba apie poreikį ugdyti pilietinę visuomenę. Tai štai ji ir gimsta tokiuose sąjūdžiuose, kaip dabar medikų ar mokslininkų.

Lietuviai, kaip minėta, iš prigimties yra drovūs ir kuklūs, ir labai dažnai žmogus su jiems netikėta idėja ar iniciatyva pavadinamas išsišokėliu. Tai yra vis kaimiškojo, individualistinio mentaliteto liekanos, kurios jau stabdo pažangą miesto, didelių kolektyvų sąlygomis.

Kas yra masinė lietuvių emigracija, jeigu ne masinis žmonių streikas, tik realizuojamas kiekvieno emigranto individualiu būdu? Tai streikas, išsitęses laike ir geografijoje. Emigravo tie, kurie, jeigu turėtų prancūzų ar bent jau vokiečiu mentalitetą, būtų pakovoję už savo teises Lietuvoje. Pakovoję, susiburdami į profesines sąjungas ir iškeldami kolektyvinius reikalavimus.

Bet kol kas lietuvių mentalitetas skatina veikti individualiai. Taip rezultatas pasiekiamas greičiau. Kol tu, žmogau, streikuosi čia, kol valdžiai susimils pakelti algas medikams, tai per tą laiką galima ir badu numirti. Žymiai greičiau ir efektyviau yra susipakuoti lagaminą — ir tas pats gydytojas gaus keleriopai didesnę algą Norvegijoje. Taip mąsto žmonės. Ir veikia atitinkamai.

Be to, jie mato vietinių profsąjungų silpnumą. Yra kelios stambios profsąjungos, susibūrusios į Lietuvos profsąjungų konfederaciją. Ši kasmet gauna įspūdingas sumas savo veiklai tiesiai iš… vyriausybės kišenės. Štai jums ir atsakymas, kodėl šios profsąjungos miega ant laurų. Joms ir taip gerai.

Veikia ir kelios mažos, nepriklausomos profsąjungos, kurių ryškiausia yra "Sampro". Bet be finansų ji nieko negali padaryti. O finansų ji negauna, nes darbdaviai daro viską, kad jų įmonių darbuotojai nestotų į "Sampro" ir nemokėtų jai nario mokesčio. Jie prikuria fiktyvių profsąjungų, kurios apsimeta darbuotojų teisių gynėjomis, ir sėkmingai "konkuruoja" su "Sampro" dėl darbuotojų simpatijų ir nario mokesčio. Be to, vienas iš "Sampro" lyderių — Tomas Tomilinas — prieš metus tapo išrinktas Seimo nariu, ir tai irgi atsiliepė "Sampro" aktyvumo laipsniui.

Taigi, viena vertus, susikaupusios socialinės problemos visuomenėje kartais spontaniškai virsta minėtais medikų ir mokslininkų protestais, peticijomis, grasinimais streikuoti. Kita vertus, kasmet emigruoja vidutiniškai po 40 000 šalies piliečių, potencialių profsąjungų narių. Tautinis mentalitetas keičiasi lėtai, o jis yra daugiau individualus nei kolektyvinis.

Be to, šalyje siaučiant rusofobinėms nuotaikoms, valdžiai bus gan lengva inkriminuoti streikuojantiems ryšius su Rusija. Pavyzdį, kaip vidaus problemas galima suvertsi jai, rodo pagrindinis orientyras Lietuvos valdžiai — JAV. Todėl streikuojantieji Lietuvoje samdomi darbuotojai pasąmoningai jaus, kad bet kokiu momentu jie gali būti apkaltinti valstybės išdavyste. Tai gerokai ribos jų veiksmų laisvę.

Atsižvelgiant į visą tai, galima daryti tokią prognozę: vykstant 2018 metų biudžeto dalyboms, suintensyvės atskirų visuomenės grupių reikalavimai, tačiau jeigu tai virs stambiomis demonstracijomis ar streikais, tuomet valstybės aparatas susivienys, propagandinė jo dalis paruoš visuomenę policinėms priemonėms, ir šios bus panaudotos. Tačiau giluminių šalies problemų tai anaiptol neišspręs.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone.

39
Tegai:
švietimo darbuotojai, medicinos darbuotojai, algų didinimas, emigracija, skurdas, Saulius Skvernelis
Dar šia tema
Konservatoriai siūlo padidinti minimalią mėnesinę algą
Nacionalinis susitarimas: ir algas pakels, ir mokesčius sumažins
Landsbergis: politikų algos kils sulaukus geresnių laikų
Švietimo darbuotojai reikalauja kelti algas arba žada streikuoti
Prieštaraujama Darbo kodeksui: minimalią algą gavo 30 tūkst specialistų
Džo Baidenas

Baidenui pralaimėjus nepavyks apkaltinti rusų

(atnaujinta 14:34 2020.10.22)
Jei įvyktų stebuklas ir Baidenas laimėtų rinkimus, Trampas gali paprasčiausiai nepripažinti balsavimo rezultatų arba bent jau neatvykti į inauguracijos ceremoniją, pažeisdamas visas tradicijas

Rinkimai JAV išėjo į finišo tiesiąją, Donaldas Trampas ir Džo Baidenas šiandien paskutinį kartą susitiks per televizijos debatus. Be to, šis susitikimas apskritai gali tapti paskutiniuoju jų gyvenime — aistros Jungtinėse Valstijose dabar yra tokios karštos, kad labai sunku įsivaizduoti šiuos du žmones greta dar kartą. Jei įvyktų stebuklas ir Baidenas laimėtų rinkimus, Trampas gali paprasčiausiai nepripažinti balsavimo rezultatų arba bent jau neatvykti į inauguracijos ceremoniją, pažeisdamas visas tradicijas. Na, o Baidenas tikrai niekada neateis į Trampo inauguraciją — tad ketvirtadienį jie turės paskutinę galimybę pasakyti vienas kitam, ko širdis geidžia. Ir jie visapusiškai pasinaudos šia galimybe.

Trampas pavadins Baideną nusikalstamos grupuotės vadovu ir pareikalaus, kad Džo (kartu su sūnumi Hanteriu) būtų įkalintas. Džo į kalėjimą nesės, tačiau jam pralaimėjus rinkimus žiniasklaida pasakys, kad jam koją pakišo "spalio staigmena" — paskelbti kompromituojantys įrodymai iš Hanterio kompiuterio standžiojo disko, kuriame buvęs viceprezidentas buvo apkaltintas melu ir korupcija. Bet Baidenas būtų pralaimėjęs ir be šios medžiagos, tiesiog todėl, kad Trampui buvo lemta laimėti. Bet kaipgi taip: juk apklausos rodo didžiulį Baideno pranašumą? Juk jos negali būti išgalvotos?

Gali. Nes ant kortos pastatyta žymiai daugiau nei bet kada anksčiau, ir nėra tokio melo, kuris būtų neįmanomas tiems, kurie žaidžia prieš Trampą.

"Aš balotiruojuosi ne tik prieš Baideną, bet ir prieš žiniasklaidą, prieš aukštųjų technologijų gigantus ("Facebook", "Twitter", "Google") ir Vašingtono pelkę", — anądien sakė Trampas.

Taip — ir geriausias to patvirtinimas buvo šio trigalvio monstro reakcija į pateiktus kaltinimų Baidenų šeimai įrodymus. Leidinį "New York Post" tiesiog bandyta užblokuoti — "Google" nematė jo savo paieškoje, o "Facebook" ir "Twitter" neleido dalytis nuorodomis į jį.

Be abejo, žiniasklaida tiesiog stengėsi nepastebėti skandalingo leidinio, o dauguma politikų apsimetė, kad nieko rimto neįvyko, tai yra, visos trys jėgos veikė vienu metu, patvirtindamos Trampo teisumą. Tuo tarpu iškart buvo pareikšti kaltinimai Rusijai — akivaizdu, kad būtent Maskva vėl įsikišo į Amerikos rinkimus, apdrabsčiusi purvais Baideną.

Apie tai diskutavo ne tik komentatoriai ir Kongreso nariai, bet ir žvalgybos pareigūnai. Buvę darbuotojai — nes JAV Nacionalinės žvalgybos direktorius Džonas Ratklifas (John Ratcliffe) teigė, kad informacija iš Baideno kompiuterio "nėra jokios Rusijos dezinformacijos kampanijos dalis". Tačiau penkiasdešimt buvusių žvalgybos pareigūnų (įskaitant Ratklifo pirmtaką Džeimsą Klaperį (James Clapper), kuris buvo pagautas melavęs prisiekus) parašė atvirą laišką, kuriame teigė, kad ši patirtis "verčia rimtai įtarti, kad Rusijos vyriausybė šioje byloje atliko svarbų vaidmenį":

"Elektroninių laiškų, kurie, tikėtina, priklauso JAV viceprezidento Baideno Hanterio sūnui, ir kurių dauguma yra iš laikotarpio, kai jis dirbo vadovaujant Ukrainos dujų bendrovei "Burisma", pasirodymas JAV politikos arenoje turi visus klasikinius Rusijos informacinės kampanijos ženklus."

T. y., Rusija nėra kaltinama fabrikavimu, įrodymų klastojimu prieš Baideną — nors tokių pareiškimų galima išgirsti — ne, ji tiesiog juos išplatino. Bet kaip — jei, pasak Rudžio Džiulianio (Rudy Giuliani) (Trampo advokato ir buvusio Niujorko mero), Hanterio Baideno kompiuterio kietojo disko turinys buvo perduotas FTB prieš septynis mėnesius? Tai yra, Maskva laikė šią medžiagą paslaptyje, rengdama "spalio staigmeną". Ar tai padarė Trampo būstinė ir jo patarėjai, tarp jų ir tas pats Džiulianis? O taip, Džiulianis dirba Putinui... Ir tai ne juokai. Kaip sakė senatorius Krisas Merfis (Chris Murphy): "Šį kartą rusai nusprendė pasinaudoti Amerikos piliečiais kaip savo agentais. Jie bando skleisti savo propagandą pagrindinėje žiniasklaidoje... Ir jiems tai pavyko. Žinote, dabar Rudis Džiulianis iš tikrųjų yra Rusijos agentas".

Taip, žinoma, jei pats Trampas dirba Kremliui, ką tada kalbėti apie jo darbuotojus ir bendrininkus. Juokas juokais, bet būtent šis situacijos vertinimo ir bandymo parduoti amerikiečiams "Rusijos intervenciją" net ir kompromituojančios medžiagos apie Baidenų šeimą istorijoje trūkumas yra geriausias patvirtinimas, kad Trampas jau laimėjo. Kadangi jo oponentai gyvena visiškai išgalvotame pasaulyje — kuriame rusai daro įtaką JAV rinkimų rezultatams, o Trampo pranašumas prieš Baideno skaičiuojamas dviženkliais skaičiais. Ir visa tai vyksta tuo pačiu metu ir niekaip neprieštarauja vienas kitam.

Tačiau realiame pasaulyje matome visai ką kita: didžiulės minios Trampo šalininkų jo nesibaigiančiuose mitinguose visoje šalyje ir visiškas entuziazmo trūkumas retuose Baideno susitikimuose su nedideliu skaičiumi jo rėmėjų. Didėjanti parama Trampui net tarp mažumų (tokių kaip juodaodžiai ir musulmonai), kurios visiškai nepriklauso jo elektoratui. Visiškas Trampo "ryšių su Rusija" įrodymų trūkumas — ir vis nauji Baidenų šeimos melo ir korupcijos įrodymai. Ir svarbiausia, kad realiame pasaulyje amerikiečiai jau seniai nusivylė savo politiniu elitu, viršpartine "Vašingtono pelke" ir todėl vienintelė rimta alternatyva Trampui galėtų būti nesisteminis senatorius Sandersas. Bet būtent dėl jo ​​nesistemiškumo kolektyvas "Baidenas" jo ir neprileido prie rinkimų.

Paprasti amerikiečiai gyvena realiame, o ne propagandos pasaulyje, todėl lapkričio 3 dienos rinkimų rezultatas yra iš anksto nulemtas. Net nepaisant bandymų suklastoti balsus reikalingose "svyruojančiose" valstijose, mobilizuojant pasyvų demokratinį elektoratą balsuoti paštu — nes ir ten pastebimai išaugo iš anksto balsavusių respublikonų skaičius.

Išgalvotas pasaulis pralaimės lapkričio 3 dieną, net jei vėliau pavyks surengti sumaištį, atsisakant pripažinti tikrovę, tačiau ji niekur nedings. Trigalvė hidra tikėsis revanšo ir stengsis jo pasiekti. Ir Amerikos, ir pasaulio mastu — ir čia ji turės pilną teisę kaltinti rusus dėl savo nesėkmių.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
rusai, Džo Baidenas
Seimo narė ir Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė, archyvinė nuotrauka

Blogiau bolševikus "Laisvės partija" sugriaus tradicinę Lietuvą?

(atnaujinta 12:22 2020.10.22)
Baltijos regiono valstybėse LGBT teisių klausimas įsiveržė į politinę darbotvarkę. Ar tradicinių vertybių šalininkai Lietuvoje atsilaikys?

"Laisvės partijos" sėkmė Lietuvos Seimo rinkimuose aktualizavo šalyje LGBT teisių — pirmiausia į santuoką — klausimą (jau nekalbant apie prostitucijos ir narkotikų legalizavimą).

Pažymėtina, kad ši tema figūravo jau prezidento rinkimuose. Tuomet dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda stengėsi būti tolerantiškas (pasisakė už seksualinių mažumų partnerystės institutą), bet buvo matyti, jog jis labiau yra tradicinės šeimos šalininkas.

"Turime atsižvelgti į tai, kokioje visuomenėje gyvename, o ji katalikiška, konservatyvi, ir mes privalome gerbti šitą aplinkybę", — pabrėžė būsimas prezidentas, pasiūlydamas surengti referendumą dėl vienalyčių asmenų partnerystės (jau nekalbant apie jų santuokas) įteisinimo.

Tačiau tada šis klausimas netapo esminiu. Dabar jis gali paveikti — o tiksliau, komplikuoti — valdančiosios daugumos sudarymą, jeigu daugiau balsų gaus dešinieji.

Po gero "Laisvės partijos" rezultato, kuris leidžia jai tikėtis svarbios vietos konservatorių koalicijoje (kitaip pastaroji bus beveik neįmanoma), "Tėvynės sąjungos" pirmininko Gabrieliaus Landsbergio svainis parašė: "Nuostabios naujienos — TS-LKD laimėjo daugiamandatėje, liberalusis partijos flangas buvo sureitinguotas į viršų, kas rodo, kad ta kryptis buvo teisinga. <...> Abi liberalų partijos turės didelę ir itin įtakingą frakciją Seime, manau, kad pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo".

Konservatorių lyderių toks džiaugsmas nepradžiugino. Pavyzdžiui, tradicinių vertybių šalininkas jų tarpe Laurynas Kasčiūnas pažymėjo: "Gali būti visokių diskusijų, tam tikrų diskusijų yra dėl partnerystės instituto, dėl įteisinimo santuokų kalbos niekados nebuvo".

Šiame kontekste tikėtina, kad, formuojant koaliciją (jeigu ją tektų formuoti dešiniesiems), "Tėvynės sąjunga" (ypač jos krikščioniškasis sparnas) sieks nustumti LGBT klausimą į antrą planą. Tačiau "Laisvės partijos" lyderė Aušrinė Armonaitė yra labai ambicinga ir bent jau kol kas tvirtai teigia, kad dėl valdžios (postų) svarbių programinių nuostatų atsisakyti neketina.

Tokiu būdu, seksualinių mažumų klausimas gali sužlugdyti potencialią valdančiąją koaliciją Lietuvoje. Ir šioje vietoje pats laikas pereiti į regioninį kontekstą.

Estijoje kilo politinė (vyriausybės) krizė dėl to, kad savo aštriais ultradešiniais pareiškimais garsėjantis vidaus reikalų ministras pasakė, jog neigiamai žiūri į LGBT, ir patarė homoseksualams "bėgti į Švediją". Taip pat jis aiškiai pasisakė už referendumą dėl konstitucinės nuostatos, kad santuoka yra vyro ir moters sąjunga.

Nenuostabu, kad ministrą iš karto užpuolė visa "progresyvi" bendruomenė su prezidente priešakyje. Niuansas tas, kad jo atsistatydinimas gali sugriauti dirbančią valdančiąją koaliciją ir vyriausybę. Kitaip tariant, Lietuvoje seksualinių mažumų problematika gali tapti, o Estijoje jau tapo nacionalinės svarbos klausimu.

Ir dar šiame kontekste norėtųsi prisiminti tai, kad neseniai vykusių prezidento rinkimų Lenkijoje metu postą išsaugojęs Andžejus Duda pareiškė, kad LGBT ideologija demoralizuoja vaikus ir yra blogesnė už bolševizmą.

Kai sudedi visus šiuos epizodus į vieną paveikslą, susidaro įspūdis, kad seksualinių mažumų klausimas Baltijos regione jau nėra tik nesvarbus politinės konjunktūros aspektas. Vakarų Europoje LGBT jau karaliauja, ir tokios konservatyvios valstybės kaip Lenkija ar Lietuva šios socialinės grupės teisių gynėjams yra paskutinė tvirtovė, kurią reikia sugriauti.

Todėl Lietuvos pilietis ir rinkėjas turi suprasti, kad "Laisvės partija" ir Aušrinė Armonaitė — tai ne atskiras lietuviškas reiškinys, o vakarietiška idėjinė sistema, kuri nori sutraiškyti moralės pagrindus ir tradicines vertybes, apie ką kalba ir Romos popiežius Pranciškus.

Galbūt, šiandien dar neatėjo lemiamas kovos dėl normalumo prieš kraštutinį liberalizmą momentas, bet jis jau ne už kalnų, ir, atrodo, ne tik Lietuvoje, bet ir visame Baltijos regione. Jau rytoj referendume (jeigu jis dar bus surengtas) gali tekti spręsti, kiek kiekvienam iš mūsų reikšmingi šie Lietuvos Konstitucijos žodžiai: "Šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas. Santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu". Ir tai bus ne menkavertis, o egzistencinis pasirinkimas.

Žiema arti...

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Seimo rinkimai, Aušrinė Armonaitė, Laisvės partija
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Dar šia tema
Išaiškinta: Seimo narė Aušrinė Armonaitė nėra KGB kadrinio darbuotojo anūkė
Rinkis šūkį lietuvišką — prekę gausi lenkišką. Kaip taupo lėšas kandidatai į Seimą?
Aukštoji politikos aritmetika — arba į kairę, arba į dešinę. Ką renkatės Jūs?
Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis

Kėdainių rajono meras užsikrėtė koronavirusu

(atnaujinta 15:29 2020.10.22)
Tamulis pareiškė, kad nejaučia jokių simptomų, išskyrus gerklės peršėjimą. Jis paragino rajono gyventojus būti budrius ir saugoti save ir kitus

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis užsikrėtė koronavirusu. Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

Lauko kavinė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

"Graži saulėta diena gerų naujienų man neatnešė. Paaiškėjo COVID-19 testas, atsakymas deja — teigiamas. Šiuo metu išskyrus perštėjimą gerklėje jokių ypatingų ligos simptomų nejaučiu. Vakar ir šiandien gavau daug skambučių, žinučių su palinkėjimais nesusirgti. Nuoširdus ačiū visiems to linkėjusiems", — rašė meras.

Tamulis paragino gyventojus būti budrius ir saugoti save ir kitus.

Pastaruoju metu Lietuvoje reguliariai nustatomi nauji koronaviruso atvejų rekordai. Per visą laiką COVID-19 atvejų skaičius viršijo 8,6 tūkst., mirė 125 žmonės.

Trečiadienį vyriausybė nusprendė paskelbti karantiną 12-oje savivaldybių nuo spalio 26 iki lapkričio 9 dienos.

Atsižvelgiant į nepalankią koronaviruso epidemiologinę situaciją, karantiną buvo pasiūlyta įvesti Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono, Švenčionių rajono savivaldybių teritorijose.

Tegai:
koronavirusas, Kėdainių rajonas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Šiaulių regione dviem "Maximos" darbuotojoms nustatyta COVID-19 liga
Per praėjusią parą šalyje nustatyti 5 mirties nuo koronaviruso atvejai
ES atnaujintas trečiųjų šalių sąrašas dėl sienų atidarymo