Achema, archyvinė nuotrauka

SGD-charakiris: Lietuva išnaudoja verslininkus

90
(atnaujinta 19:30 2018.06.22)
Vyriausybė bando sumažinti milijardus dolerių kainuojančią SGD terminalo Klaipėdos uoste išlaikymo naštą didelių mėlynojo kuro vartotojų sąskaita

Kartu su Lietuvos energetinio saugumo vėliava — "Independence", kurią sukūrė prezidentė ir konservatoriai, Lietuva išdidžiai keliauja į… bedugnę. Didžiausia šalies įmonė — koncernas "Achema" (Achemos grupė) atsidūrė ant žlugimo slenksčio. Dalis gamybos pajėgumų jau buvo sustabdyta. Dėl visko kaltos suskystintos gamtinės dujos, kurios Lietuvoje yra pripažintos pigia dujų pramonės panacėja.

Azoto trąšų gamyboje pagrindinės pelningumo dalys — tai dujos ir jų kaina. Bronislovas Lubys, buvęs ministras pirmininkas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos pirmininkas ir "Achemos grupės" pagrindinis akcininkas, tai puikiai žinojo. Jo autoritetas buvo neginčijamas. Todėl su buvusio Lietuvos prezidento Algirdo Brazausko palaikymu Lubys sugebėjo pasiekti, kad įmonė tiesiogiai pasirašytų sutartis su "Gazprom", apeidama valstybines struktūras. Tai išgelbėjo bendrovę. Stabilus "Achemos" darbas nepriklausė nuo rusofobinės Vyriausybės ir prezidento politikos.

Verslininkas ir politikas Bronislovas Lubys visada palaikė gerus santykius su Rusija ir puikiai suprato šių geros kaimynystės santykių naudą ne tik savo verslui, bet ir visos Lietuvos ekonomikai. Lubys kritikavo konservatorių ir prezidentės Dalios Grybauskaitės planus nusipirkti didelį SGD terminalą. Jis prognozavo, kad tokia našta yra per didelė tokiai mažai valstybei kaip Lietuva. Jis pats siūlė nupirkti daug mažesnio dydžio terminalą už "Achemos" pinigus. Tačiau Vyriausybėje ir Daukanto aikštės rūmuose Lubio niekas nesiklausė, be to, jis buvo vadinamas "Kremliaus agentu".

Visa tolimesnė "Independence" istorija įrodė Bronislovo Lubio pranašystės tiesą. Įplaukiant į Klaipėdos uostą, SGD terminalas pavadinimu "Nepriklausomybė" padarė didžiulę skylę Lietuvos ižde. Kasdien pro šią skylę nuteka 150 tūkstančių eurų, per metus — apie 60 milijonų eurų.

Norėdama uždaryti spragą, Vyriausybė nurodė, kad visos šalies įmonės privalo pirkti SGD iš terminalo. "Achema" nuginčiojo šį įsakymą Europos teismuose ir pasiekė diskriminacinės tvarkos panaikinimo. Tačiau vardan patriotizmo vis tiek sutiko pasidalyti su valstybe SGD terminalo išlaikymo išlaidas.

Tačiau Vyriausybė neaprimo. Pagal specialų užsakymą, visos Lietuvos strateginės įmonės tapo griežtai kontroliuojamos Valstybinio saugumo departamento (VSD). Nuo šiol šalies pagrindinė žvalgybos tarnyba su mikroskopu nagrinėja visas šių įmonių sutartis. Ypač atidžiai nagrinėjamos tos sutartys, kurios susiję su  verslu Rusijoje, Lietuvoje pripažintu pagrindine grėsme nacionaliniam saugumui.

"Achemai" prasidėjo sunkūs laikai. Šiandien bet kokie ryšiai su Rusijos kompanijomis prilyginami valstybės išdavystei. Juolab su "Gazprom".

Po Bronislovo Lubio mirties 2011 metais jo jo žmona Lida Lubienė perėmė koncerno vadovavimą. Iš pradžių ji kažkaip sugebėjo atremti vis didėjančią valstybės ataką, kuri traukia į SGD terminalo dugną. Ir štai nauja ataka. Energetikos ministerija siūlo "Achemos grupei" pasirašyti ilgalaikę sutartį dėl garantuotų dujų tiekimo iš Klaipėdos terminalo. Mainais jie siūlo sumažinti terminalo išlakymo naštos dalį, kurią visgi sugebėjo primesti koncernui. O "Achemos" metinės SGD-duoklės suma ir taip nemaža — 20 milijonų eurų. Koncerno vadovybės teigimu, ši suma yra lygi įmonės penkių tūkstančių darbuotojų darbo užmokesčio fondui. Nauji mokesčiai gali sukelti "Achemos" bankrotą.

Koncerno vadovybė kategoriškai pareiškė, kad Vyriausybės pasiūlymas nėra priimtinas.

"Ilgalaikiai įsipareigojimai tiek buvo neįmanomi iš ministerijos atstovų arba Vyriausybės atstovų, tiek ilgalaikiai įsipareigojimai neįmanomi iš mūsų pusės. Mes visi už energetinę nepriklausomybę, bet našta turi būti paskirstyta proporcingai, o ne ant vienos įmonės pečių", — sakė Lida Lubienė po susitikimo su energetikos ministru.

Įmonė jau sustabdė dalį gamybos pajėgumų dėl gamybos nepelningumo, susijusio su pasaulio ir vidaus energijos šaltinių kainų svyravimais.

Jei gamykla visiškai sustabdys savo darbą, tai "Achemos" didžiulės mokesčių sumos daugiau nebeįplauks į Lietuvos biudžetą, o gatvėje atsidurs penki tūkstančiai koncerno darbuotojų. Kuo tai gresia Lietuvos ekonomikai ir visai visuomenei? Nesunku numatyti. Pasak Lidos Lubienės, tai bus didžiulės galios socialinis sprogimas.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone

90
Tegai:
SGD terminalas, Achema, Lietuva
Dar šia tema
VSD smogė "MG Baltic" "mafijai". Laukime atsakomojo smūgio
Ką Lietuvai davė suskystintų gamtinių dujų terminalas
Taikdarių misija Kalnų Karabache

Taikos palaikymo operacijos Kalnų Karabache įvertinimas

(atnaujinta 12:56 2020.11.23)
Rusijos karių buvimas Kalnų Karabache sumažina karinio konflikto sprendimo tikimybę beveik iki nulio, leidžia Azerbaidžano ir Armėnijos vadovams grįžti prie derybų stalo, o vietos gyventojams — į savo namus

Tai rodo Rusijos užsienio politikos veiksmingumą, nepriekaištingą organizavimą ir aukšto lygio RF ginkluotųjų pajėgų kovinį pasirengimą.

Taikos palaikymo pajėgos konflikto zonoje savo veiksmais užkerta kelią ginkluotai oponentų priešpriešai. Rusijos aviacijos ir kosmoso pajėgų karinės transporto aviacijos orlaiviai toliau perduoda 15-osios motorizuotų šautuvų brigados vienetus ir įrangą, kuri tampa nauju patikimu stabilumo garantu Pietų Kaukaze. Pradėjus operaciją, iš Armėnijos Respublikos teritorijos į Stepanakertą ir kitas Kalnų Karabacho gyvenvietes grįžo per keturis tūkstančius pabėgėlių. Vien lapkričio 19 dieną 27 autobusais atvyko daugiau nei 1200 žmonių, kuriuos saugojo taikdariai.

Siekiant išspręsti sudėtingiausius Kalnų Karabacho humanitarinių užduočių kompleksus, Tarpžinybiniame reagavimo centre veikia konsoliduotas Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos būrys ir penkios specializuotos struktūros — humanitarinis išminavimas, medicinos, transporto ir prekybos bei namų ūkio palaikymas, kariaujančių šalių susitaikymas.

Stebėjimo postai, patruliai ir policijos funkcijos Šiaurės ir Pietų saugumo zonose matomi plika akimi. Rusijos taikdariai užtikrina civilių transporto priemonių saugumą palei Lachino koridorių, tikrina transporto priemones, kad būtų užkirstas kelias ginklams gabenti. Daugelis Rusijos operacijos Karabache uždavinių, struktūrų, mechanizmų ir algoritmų nėra tokie akivaizdūs. Karabacho situacija neturi analogų istorijoje ir kelia griežtus reikalavimus 15-osios motorizuotų šautuvų brigados kariams.

Rusijos FSB stebės, kaip Armėnija užtikrina susisiekimą tarp vakarinių Azerbaidžano regionų ir Nachičevanės autonominės respublikos (netrukdomas piliečių, transporto priemonių ir krovinių judėjimas abiem kryptimis).

Rusijos vyriausybė padengs išlaidų, susijusių su taikdarių veikla, finansavimą. Tokios operacijos kaina yra šimtai milijonų dolerių per metus (personalo priežiūra, įrangos eksploatavimas, degalų sąnaudos), tačiau Pietų Kaukazo saugumo negalima įvertinti pinigais.

vertė yra didžiulė, reitingas yra aukščiausias. Tebūnie Rusijos misija Karabache nėra pati didžiausia (pagal JT standartus), bet nepaprastai svarbi palaikant stabilumą Pietų Kaukaze ir Kaspijos regione.

Artimasis užsienis

Rusijos taikdariai daug nuveikė stiprindami saugumą posovietinėje erdvėje: Abchazijoje, Pietų Osetijoje, Tadžikistane, Padniestrėje. Nepaisant to, pastarieji tragiški Kalnų Karabacho įvykiai liudija ginkluotų konfliktų tarp NVS šalių buvimą. Pasaulio pažeidžiamumo pavyzdžių toli ieškoti nereikia.

Rusijos taikdarių siuntimas į Karabachą
© Sputnik / Министерство обороны РФ

Šiandien naujai išrinkta Moldovos prezidentė Maia Sandu padarė programinį pareiškimą dėl būtinybės išvesti Rusijos karinį personalą iš Padniestrės. Galbūt ji pamiršo, kad tai yra vienintelis regionas Rytų Europoje, kur, įvedus taikos palaikymo kontingentą — 1992 metais, remiantis atitinkamu susitarimu, karo veiksmai buvo nutraukti ir neatsinaujino 28 metus.

Rusijos pajėgų operacinė grupė yra Padniestrėje. Viena iš pagrindinių jos užduočių yra saugoti didžiulį ir itin pavojingą senų šaudmenų arsenalą (virš 20 tūkstančių tonų) netoli Kolbasnos kaimo (1990-ųjų pradžioje sovietų kariuomenės šaudmenys čia buvo atvežti iš Vokietijos, Vengrijos, Lenkijos). Arsenalo sunaikinti vietoje neįmanoma, taip pat problemiška jį išvežti — reikės apie 2500 vagonų, tačiau 57% šaudmenų nebegalima gabenti. Jei rusai išvyks, padėčiai Moldovoje grės sprogimų pavojus — tiesiogine prasme. Tikėkimės pragmatizmo.

Stepanakertas
© Sputnik / Валерий Мельников

Norėčiau pateikti taikdarių veiksmingumo Centrinės Azijos kryptimi pavyzdį. Leiskite jums priminti, kad Rusija, Kazachstanas, Uzbekistanas ir Kirgizija 1993 metais pasirašė sprendimą dėl kolektyvinių taikos palaikymo pajėgų, kurios tapo regioninio stabilumo pagrindu, sukūrimo. Tada jų sudėtyje buvo 201-asis Rusijos ginkluotųjų pajėgų motorizuotų šautuvų padalinys ir Kazachstano, Kirgizijos, Uzbekistano daliniai. Tais pačiais metais taikdarių pastangomis pavyko užgesinti ginkluotą konfliktą Tadžikistane. Rusijos FSB pasienio tarnybos operatyvinė grupė liko respublikoje, o 2005 metais, 201-osios motorizuotos šaulių divizijos Tadžikistane pagrindu buvo sukurta 201-oji Rusijos karinė bazė, iš esmės taikos palaikymo bazė.

Rusijos Federacija, kaip nuolatinė JT Saugumo Tarybos narė, kartu su kitomis tarptautinės bendruomenės narėmis yra atsakinga už taiką visoje planetoje. Užkerta kelią ir pašalina tarpetninius ir tarpusavio konfliktus posovietinėje erdvėje ir ne NVS šalyse — kaip atskirų (autonominių) misijų, JT pajėgų ir CSTO kontingento nuo Jugoslavijos iki Angolos Rusijos taikdariai turi nemažą patirtį, ir neatsitiktinai pagal karinių stebėtojų skaičių Jungtinėse Tautose Rusijos federacija patenka į dešimtuką.

Nuo Jugoslavijos iki Angolos

Tokios misijos paprastai skirstomos į dvi rūšis — taikos palaikymas ir priverstinis taikos užtikrinimas. Priklausomai nuo situacijos konflikto zonoje, prioritetinių taikos palaikymo pajėgų užduočių ir veiksmų, operacijos statusas gali būti koreguojamas. Taigi 2008 metų rugpjūčio mėnesį taikos palaikymo operacija Gruzijos ir Osetijos konflikto zonoje virto operacija priversti Gruziją laikytis taikos (po to, kai Gruzija pradėjo karo veiksmus ir užpuolė Rusijos taikdarių postą).

Rusijos karinis personalas pradėjo įgyti sunkios tarptautinės patirties nuo 1992 metų JT taikos palaikymo operacijose Jugoslavijoje (1992–2003 m.), Kur Rusijos kontingentas siekė 1600 žmonių. Vėliau panašios užduotys buvo sprendžiamos Angoloje, Liberijoje, Mozambike, Dramblio Kaulo Krante, Ruandoje, Burundyje, Etiopijoje, Sudane, Čado Respublikoje ir Centrinės Afrikos Respublikoje (CAR).

Kiekviena misija turi būdingų bruožų, kuriuos lemia konflikto sunkumas, karinės konfrontacijos pavojus saugumo zonoje, dalyvaujančių karių ir pajėgų skaičius, logistikos ir rotacijos ypatumai, vietos gyventojų mentalitetas ir gamtinės bei klimato sąlygos.

Kariai turi greitai prisitaikyti prie "nestabilios taikos" situacijos nepažįstamoje šalyje ir visą misijos laiką būti budrūs. Įprastas rotacijos ciklas yra kas šešis mėnesius, ir tai yra rimtas karinių taikdarių tvirtumo ir fizinės ištvermės išbandymas. Stebėtojų misijos yra beveik neginkluotos, o taikos palaikymo operacijos dažniausiai yra lengvai ginkluotos.

Rusijos taikdariai šiais metais tarnauja devyniose JT misijose: Vakarų Sacharoje (MINURSO), CAR (MINUSCA), Kongo Demokratinėje Respublikoje (MONUSCO), Kipre (UNFICYP), Sudane (UNISFA), Kosove (UNMIK), Pietų Sudane (UNMISS), Viduriniuosiuose Rytuose (UNTSO), Kolumbijoje (UNVMC). Didžiausia yra JT ir Afrikos Sąjungos taikos palaikymo operacija, dislokuota Sudane (virš 20 000 karių). Nepaisant egzotiškos geografijos, tai sunkus darbas, nuolat keliantis pavojų gyvybei. Kasmet planetoje nužudoma apie 100 taikdarių, o dažniausiai — tikslinių užpuolimų metu.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Kalnų Karabachas
Seimo posėdis, archyvinė nuotrauka

Liepsnojančiu koronaviruso židiniu virto ir Seimas. Ar pavyks seimūnams suvaldyti virusą?

Sveikatos apsaugos specialistai Lietuvos gyventojus griežtai įspėja dėl šeimos švenčių, dėl aktyvaus bendravimo su draugais

Tačiau šių įspėjimų ir net draudimų mažiausiai paiso Seimo nariai. Socialiniame tinkle Facebook buvo platinamos nuotraukos, kaip sustoję vienas prie kito naujieji valdžios atstovai fotografavosi po priesaikos Seime. Naują darbo etapą jie šventė kabinetuose. Kvietėsi ir svečių. 

Dabar Seimo nariai fotografuoja ir Facebook publikuoja savo COVID-19 testų rezultatus.

"Tai labai neatsakingo elgesio pavyzdys tiek Lietuvai, tiek užsienio šalims", — naujuosius Seimo narius kritikavo laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

"Buvo elgiamasi neatsakingai ir net žinodami, kad liga plinta, nemaža dalis politikų turėjo kontaktų, apie kuriuos buvo vengiama kalbėti", — žiniasklaidai kalbėjo Veryga.

Koronavirusu užsikrėtusių Seimo narių daugėja kasdien ir toliau. Apie teigiamą ligos testą pranešė naujoji Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Izoliavosi su ja bendravęs vienas Seimo pirmininkės pavaduotojų Andrius Mazuronis.

Andrius Mazuronis skubiai testavosi ir apie rezultatus operatyviai paskelbė savo Facebook laiko juostoje. Kad būtų įtikinamiau  — pademonstravo testo rezultatą.

Lietuvos Seimo vicepirmininkas Andrius Mazuronis: "Dėl turėto daugkartinio kontakto su Seimo Pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen vakar pasidariau COVID-19 testą. Atsakymas kaip ir tikėjausi NEIGIAMAS".

Šią sau ir visai Lietuvai džiaugsmingą žinią ponas Seimo narys Mazuronis pratęsė kita žinia.

Lietuvos Seimo vicepirmininkas Andrius Mazuronis: "Laukia įdomi ir intensyvi savaitė. Susitikimas su kandidate į premjeres, Seimo, valdybos bei seniūnų sueigos posėdžiai. Judam toliau". 

Ir visiems palinkėjo būti sveikiems.

Seimo vicepirmininkas Mazuronis sąmoningai ar nesąmoningai nepaminėjo, kad "įdomi ir intensyvi savaitė" gali baigtis reanimacijos palatoje. Ir tai, jeigu joje atsiras vietos. Nebūtinai Seimo vicepirmininkui. Jos gali prireikti Seimo vicepirmininko patarėjui, padėjėjai, Seimo kanceliarijos darbuotojui ar kitam Seimo nariui.

Nepaisant COVID-19, Seimo vicepirmininko laukia įdomi ir intesyvi savaitė 1
screenshot
Nepaisant COVID-19, Seimo vicepirmininko laukia įdomi ir intensyvi savaitė

Aurelijus Veryga Seimą pavadinęs nauju koronavirusu židiniu nepajuokavo.

Ministro teigimu, apie viruso suvaldymą Lietuvoje kalbantys naujieji valdžios atstovai pirmiausia jo plitimą turėtų suvaldyti Lietuvos Seime. "Dabar jau ne laikas galvoti apie nuotolinius posėdžius, reikia kuo greičiau stabdyti Seimo darbą bent porai savaičių ir tai reikia daryti be jokių išimčių", — įsitikinęs Veryga.

Skubų posėdį nuotoliniu būdu surengusi Seimo valdyba vis dėlto nusprendė, kad Seimas dirbs toliau įprastu režimu. (Pirmadienį Seimas nutarė iki gruodžio 3 dienos padaryti darbo pertrauką — Sputnik). O dėl koronaviruso Seimo narius planuojama tirti kiekvieną savaitę. Tam prie Seimo rūmų ruošiamasi steigti mobilųjį patikros punktą.

Veryga tokią Seimo valdybos iniciatyvą įvertino ypač kritiškai.

"Testavimas nebeišspręs šios problemos, nes virusas yra išplitęs tarp Seimo narių. Viruso plitimą stabdo ne testai, o kontaktų vengimas. Tai yra pagrindinė priemonė, kurią dabar reikėtų įgyvendinti", — pabrėžė laikinai einantis pareigas sveikatos apsaugos ministras.

Apie "užkrečiamus" kontaktus savo nuomonę savo Facebook laiko juostoje pasidalino Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė. Taip pat ir apie patirtus įspūdžius.

Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė pacitavo: "Netikėlė. Pati sveika, o užkrėtė kitus. Sulaukė kolegų pasmerkimo. Pasinaudojo padėtimi...".

Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė pakomentavo: "Tokių ir dar bjauresnių apibūdinimų, pasvarstymų, piktų blogo palinkėjimų pastarosiomis dienomis mano adresu skriejo ne vienas. Neslėpsiu — tai ir skaudino, ir privertė susimąstyti apie tokį pat likimą patiriančių šalyje patirtį, emocinę būseną".

protestas prieš kaukių nešiojimą Vilniuje
© Sputnik / Владислав Адамовский

Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė: "Bet ne internautų komentatorių išpuoliai, kad ir kokiais bjauriais žodžiais jie spjaudėsi, mano atveju blogiausia". 

Rimantė Šalaševičiūtė paaiškino kas blogiausia — "Valstybinio transliuotojo LRT kanalais netiesą čiurkšlėmis liejęs ir, panašu, kaip dabar aiškėja, labiau nuo savo atsakomybės bandantis išsukti buvęs Seimo narys, liberalas G. Vaičekauskas (turbūt tik atsitiktinumas, kad COVID—19 vieną po kito Seime griebia būtent liberalus?) dūrė pirštu į mane, teigdamas, jog aš kalta dėl jo ligos...".

Pačioje savo komentaro pabaigoje Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė išreiškė susirūpinimą ir dėl kitų.

Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė: "Man nutikusi istorija šiuo labai sudėtingu laikotarpiu gali įvykti su bet kuriuo mūsų šalies piliečiu. Visi turime teisę ir privalome gyventi pagal priimtus teisės aktus, jų laikydamiesi. Visus piktus žodžius ir palinkėjimus iškęsiu, tačiau viliuosi, kad mano patirtis padės kitiems, sveikiems, tačiau ujamiems vien dėl to, kad sulaukė teigiamo testo atsakymo…".

Kas ką užkrėtė COVID-19 pirmas 2
sreenshot
Kas ką užkrėtė COVID—19 pirmas?

Tačiau, kaip Seimo narės patirtis padės paprastiems Lietuvos žmonėms, Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė nepaaiškino. Paprastai paprasti Lietuvos žmonės nepaisant valdžios pastangų patys išgyvena ir labai sudėtingus laikus. Išgyvens ir šiuos. Tame tarpe ir naująją valdžią.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
COVID-19, koronavirusas, Seimas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Dėl COVID-19 atšauktas Lietuvos kariuomenės dienai skirtas karinis paradas
Lietuvoje koronaviruso atvejų per parą sumažėjo perpus
Lietuvos vyriausybė pritarė dar 1,4 mln vakcinų nuo koronaviruso dozių pirkimui
Kotlovkos (Lavoriškių) kontrolės punktas

Eilės nemažėja: situacija Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje antradienį

Daugiausia sunkvežimių įvažiavimo į Lietuvą laukia "Kotlovkos" (Lavoriškių) kontrolės punkte. Sunkumai pastebėti Latvijos ir Lenkijos kryptimis, tačiau automobilių ten žymiai mažiau

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Prie įvažiavimo į Lietuvą iš Baltarusijos laukia apie tūkstantį sunkvežimių, praneša Baltarusijos valstybės sienos komitetas.

8:00 valandos (7:00 Lietuvos laiku) duomenimis, sienos su Baltarusija kontrolės punktuose stovi daugiau nei 990 sunkvežimių.

Šiuo metu ilgiausia eilė yra "Kotlovkos" (Lavoriškių) kontrolės punkte — ten stovi daugiau nei 290 sunkvežimių. Ties Kamenyj Log (Medininkais) laukia daugiau nei 250 sunkvežimių, Beniakonyse (Šalčininkuose) — daugiau kaip 240 ir Privalkoje (Raigarde) — per 210 sunkvežimių.

Baltarusijos ir Latvijos pasienyje padėtis šiek tiek geresnė. Grigorovščinos patikros punkte įvažiavimo į ES laukia 160 sunkvežimių, o "Urbanuose" — daugiau nei 320 sunkvežimių.

Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje stovi daugiau nei 200 automobilių. Daugiau nei 130 sunkvežimių laukia "Bruzgi" kontrolės punkte, daugiau nei 70 sunkvežimių — "Berestovica" pasienio kontrolės pukte.

Iš viso prie Baltarusijos sienos įvažiavimo į ES šalis laukia 1670 sunkvežimių. Pirmadienį eilėse laukė 1660 sunkvežimių, taigi eilės pasienyje nemažėja.

Gardino regioninė muitinė anksčiau informavo, kad Lietuvos pusė vėl nereguliariai priima transportą, todėl kontrolės punktuose susiformuoja ilgos eilės.

Tegai:
eilės, Baltarusija, Lietuva
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje