Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos Klaipėdos skyriaus būstinė

Lietuvos rusofobai susirūpinę Sencovo likimu, pamiršę apie rąstą savo akyje

68
(atnaujinta 13:45 2018.08.16)
Eilinį atsiliepimą į Europos visuomenę išplatino Baltijos šalių parlamentų dešiniųjų frakcijų deputatai, nerimaujantys dėl Ukrainos režisieriaus Olego Sencovo likimo

Atsiliepimo iniciatoriai tapo Lietuvos konservatoriai, kurie nerimauja dėl kalinių Rusijos kalėjimuose likimų, pamiršdami apie politinius kalinius Ukrainos ir gimtosios Lietuvos kalėjimuose.

Riebaluotas žemėlapis "Čiupk Rusiją!"

Lietuvos rusofobai tapo aktyvesni. Po šešių mėnesių vyks keli rinkimai — į vietos valdžios institucijas, į Europos Parlamentą ir Lietuvos prezidento. Atėjo laikas pašaukti savo rinkėjus į barikadas ir perimti į savo rankas valdžią, kuri buvo praleista per paskutinius parlamento rinkimus 2016 metų rudenį. Dešinieji turi vieną, amžiną šūkį — "Čiupk Rusiją!"

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
© Sputnik / Владимир Астапкович

Padidinti spaudimą Maskvai, įvesti ir sustiprinti sankcijas "už Krymą", "už Ukrainą", "už Gruziją", "už Skripalius", "už Mumbą-jumbą", "už Savčenko"! O, atsiprašau, "už Sencovą" ir kitus šimtus tūkstančių ir milijonų ukrainiečių… iš telefono abonentų knygos!

Kaip sakė TSRS generalinis prokuroras Višinskis, svarbiausia, kad būtų žmogus, o straipsnis jam visada atsiras. Štai ir dabartiniai nacionaliniai patriotai turi vieną svajonę — kad Rusija gyventų amžinai, o lojimo į jos pusę temą visada ras Lietuvoje. Jei nebus Rusijos, ką tada kaltinti dėl visų Lietuvos bėdų?

Per 27 visos naujausios, posovietinės Lietuvos istorijos metus Lietuvos konservatoriai niekuo kitu nesugeba suvienyti savo rinkėjų. Rusofobinė isterija — tai Vilniaus ne tik vidaus, bet ir užsienio politikos kozirinis tūzas visais šiais metais.

Be Rusijos dešiniesiems nuobodu

2008 metais Lietuvos dešiniesiems pasisekė su penkių dienų karu Abchazijoje ir Pietų Osetijoje. Savo isterija "Laisvė Abchazijos ir Osetijos gyventojams!" jie įvarė baimės Lietuvos žmonėms, neva, dabar Rusija pajudės į Baltijos šalis. Rinkėjai patikėjo ir suteikė dešiniesiems ir liberalams valdžią ketveriems metams. Tiesa, rusai taip ir neatėjo net Seimo ir Vyriausybės, susidedančių iš dišiniųjų ir liberalų, kadencijos pabaigoje.

Prieš kitus Seimo rinkimus Lietuvoje 2012 metais Rusija, lyg tyčia, nieko nepuolė. Apie Gruziją tuo metu visi pamiršo. Ir Europa jau suprato Michailo Saakašvilio kaltę dėl šio karo sukėlimo. Kaip šio pasyvaus Rusijos elgesio tarptautinėje arenoje rezultatas — dešinieji konservatoriai su trenksmu pralaimėjo rinkimus ir vėl atsisėdo ant kieto opozicijos suoliuko vietoj minkštų kėdžių Vyriausybėje ir Seime.

Ir štai atėjo karštieji 2014 metai. Išmintingai vadovaujant Europos ir Lietuvos dešiniesiems, asmeniškai prezidentei Daliai Grybauskaitei, pirmininkaujančiai istoriniame viršūnių susitikime "Ukraina-ES" Vilniuje, Ukrainą "už kaltūnų" nutempė į Europos Sąjungą. Ji priešinosi, nusibrozdino iki kraujo, bet pasidavė.

#freeSencov vietoj #freeSavchenko

Nuo to laiko Lietuvos konservatoriai tapo laukiamiausiais svečiais Kijeve. O jų  prezidento Petro Porošenko palaikymas pristatomas kaip visos Europos nuomonė. 2016 metais būtent lietuviai vieni pirmųjų išpopuliarino šūkį "Laisvė Savčenko!" Net JAV senatorius Makeinas reikalavo paleisti Nadią ir pavadino ją "laisvės ir demokratijos ikona". Bet po to, kai Savčenko iš Rusijos kalėjimo persikėlė į Aukščiausiąją Radą ir Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją, o po to… į Ukrainos kalėjimą, Vilniuje apie ją kažkodėl pamiršo ir Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius nustojo kviesti visą pasaulį #freeSavchenko.

Dabar raidės plakatėliuose, su kuriais Lietuvos konservatoriai priprato fotografuotis prie Rusijos ambasados ​​tvoros, pasikeitė. Vietoj #freeSavchenko pasirodė #freeSencov. Ir nesvarbu, kad Ukrainos režisierius Sencovas buvo nuteistas Rusijoje pagal baisiausią šiandien pasaulyje straipsnį — terorizmą. Lietuvos nacionalistų manymu, jis nėra kaltas, kaip nekalti tūkstančiai Ukrainos nacionalistų, šaudantys Donbaso gyventojus ir deginantys gyvus Odesos gyventojus. Juk jie tai padarė dėl Ukrainos europinio pasirinkimo.

#freeJurijMel — rąstas Lietuvos akyje

Isteriški Lietuvos konservatorių, kurie rūpinasi badaujančiu Rusijos kalėjime Sencovu, riksmai iškart nutyla, kai Rusijos diplomatai pradeda kalbėti apie Lietuvos kalėjime esantį Rusijos pilietį Jurijų Melį ir pasmerktą kalėti iki gyvos galvos buvusį Rygos omonininką Konstantiną Michailovą (Nikuliną).

Michailovas-Nikulinas buvo nuteistas pagal bylą dėl 1991 metų liepos 31 dieną Medininkų pasienio kontrolės punkte Lietuvos pasieniečių sušaudymo. Įtikinamų įrodymų prieš kaltinamąjį teismo metu prokurorai nepateikė. Tiesiog Lietuvos teisingumas per daugelį metų sugebėjo nustatyti ir rasti tik vieną Rygos omono pareigūną, kuris 1991 metų vasarą buvo Lietuvoje. Štai jis ir buvo paskirtas kaltu dėl septynių Lietuvos sienos apsaugos pareigūnų žuties.

Buvęs Tarybų kariuomenės karininkas Jurijus Melis ir dar 68 įtariamieji, kurių nesugebėjo pasiekti Lietuvos teisingumo rankos, kaltinami prisidėjimu prie 14 žmonių žūties ir daugiau kaip tūkstančio nukentėjusių 1991 metų sausio 13 dienos įvykių prie Vilniaus TV bokšto ir televizijos centro metu.

Abu bylos nagrinėjimai, kurie Lietuvoje vadinami "šimtmečio procesais", yra ne kas kita, kaip politinis farsas ir šališkas teismas prieš nekaltus. Jų pagrindinis tikslas — nukreipti atsakomybę nuo realių žmonių žūties kaltininkų — Lietuvos nacionalinių patriotų, kuriems vadovauja jų dvasinis lyderis ir "pirmasis nepriklausomos Lietuvos faktinis vadovas" Vytautas Landsbergis.

#freeJurijMel #freeKonstantinMihailov!

Kodėl gi Melio ir Michailovo (Nikulino) likimu napasidomėjus tai pačiai Frederikai Mogerini ir Donaldui Tuskui, į kuriuos Baltijos šalių deputatai kreipiasi savo atsiliepime dėl Olego Sencovo likimo? O dar būtų neblogai pasidomėti Kirilo Višinskio ir kitų tūkstančių politinių kalinių likimu Ukrainos kalėjimuose.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija

68
Tegai:
Olegas Sencovas, Europa, Ukraina, Rusija, Lietuva
Baltijos šalių ir JAV vėliavos, archyvinė nuotrauka

Baltijos šalys kaip parako statinė: kokio JAV prezidento laukia Lietuva

(atnaujinta 17:38 2020.10.22)
JAV prezidento ir naujos valdžios Lietuvoje rinkimai beveik sutampa. Jų rezultatai gali reikšmingai paveikti padėtį Baltijos regione — net išprovokuoti karštą konfliktą

Naujosios valdžios sudėtis Lietuvoje paaiškės kitą sekmadienį. Jei, žinoma, VRK nepanaikins nešvariausių Lietuvos Seimo rinkimų per 30 nepriklausomybės metų rezultatų. Didelė tikimybė, kad Lietuvos valdžia vėl atsidurs neoglobalistų ir aršių rusofobų — konservatorių — rankose.

Tačiau šįkart nacionalinių patriotų galia įgaus unikalią — vaivorykštės — spalvą. Siekdami suvereniteto, konservatoriai (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) turės dalytis ministrų portfeliais respublikos politinėje arenoje su nauja jėga — Laisvės partija, kuri atvirai propaguoja LGBT bendruomenės vertybes.

Popiežius kišasi į rinkimus

Popiežius Pranciškus likus porai dienų iki antrojo rinkimų turo pareiškė neįkainojamą paramą Lietuvos gėjams ir lesbietėms. "Homoseksualai turi teisę į šeimą. Jie yra Dievo vaikai ir turi teisę į šeimą. Niekas neturėtų būti atstumtas ar kenčiantis dėl to", — sakė pontifikas.

Akivaizdu, kad savo pareiškimu Pranciškus netiesiogiai išreiškė paramą JAV demokratų partijos kandidatui į prezidentus Džo Baidenui. Galų gale jo varžovui, dabartiniam prezidentui Donaldui Trampui, jau seniai buvo priklijuota homofobo etiketė.

Dabar Lietuvos gėjai ir lesbietės, gavę tokią paramą, dar aktyviau propaguos LGBT bendruomenės vertybes Lietuvos įstatymų bazėje. Matyt, artimiausiu metu mokyklų programos bus papildytos "tolerancijos ir lytinio švietimo" pamokomis. Akivaizdu, kad tokių pamokų metu Lietuvos vaikai bus mokomi apie lyčių lygybę ir galimybę pakeisti savo lytį, kuria, matyt, Dievas vaiką apdovanojo per klaidą. Tai kas jis per Dievas, jei daro tokias klaidas?

Trampai, eik gydytis!

Bet grįžkime prie pagrindinių dabartinės rinkimų kampanijos Lietuvoje veikėjų — konservatorių. Užduokime sau klausimą: kurį iš dviejų kandidatų (Baideną ar Trampą) norėtų matyti Baltuosiuose rūmuose "senelis ir kompanija"? Atsakymo nereikia toli ieškoti.

Prisiminkime, kaip prieš ketverius metus TS-LKD dvasinis lyderis Vytautas Landsbergis davė naudingų patarimų tuometiniam kandidatui į JAV prezidentus Donaldui Trampui.

"Mane šiandien gąsdina kai kurie monstrai, bet tai ne pirmas kartas. Man atrodo, kad tai vaiduoklis, sakantis: žiūrėkit, JAV pasitrauks iš NATO, NATO subyrės — ką tada darysite? O mes atsakome: kodėl tau nenuėjus į vieną instituciją pasikonsultuoti dėl sveikatos", — apie Trampo psichikos ligą užsiminė Landsbergis.

Akivaizdu, kad "patriarchas" beveik nepakeitė savo nuomonės per ketverius metus.

Skęstančiųjų gelbėjimas yra pačių skęstančiųjų reikalas

O galima premjerė būsimoje liberaliųjų konservatorių vyriausybėje Ingrida Šimonytė jau aiškiai pažymėjo artimiausio laikotarpio Lietuvos "plėtros" etapus. Tai yra socialinių programų sumažinimas, siekiant įtikti stambiam verslui. Paprasčiau tariant, pensininkų ir kitų socialiai neapsaugotų Lietuvos visuomenės sluoksnių gelbėjimasis yra jų pačių reikalas, o ne valstybės rūpestis. Šimonytės deklaruojamas mokesčių verslui mažinimas skurdins biudžetą ir storins verslininkų pinigines.

Bet kaip tokia programa atitiks prezidento Gitano Nausedos svajonę apie "gerovės valstybę"?

"Svarbiausia, kad nebūtų karo"

Į valdžią atėjus konservatoriams, Lietuva gali tapti karo lauku tikrąja to žodžio prasme. Sustiprės antirusiška isterija, sustiprės bandymai destabilizuoti padėtį Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, padidės Amerikos karių kontingentas Baltijos regione. Artimiausiu metu branduolinių ginklų dislokavimas Lietuvos teritorijoje yra gana nuspėjamas. Ir visa tai pavers šalį parako statine, kuri gali sprogti nuo menkiausios kibirkštėlės. O degtukai šiai kibirkščiai įžiebti jau pasirodė Džo Baideno rankose.

Jis jau pažadėjo stiprią paramą Baltijos šalims, jei laimės rinkimus. Baideno programoje yra "stiprus atsakas Rusijai" Baltijos šalyse. Pensilvanijos universiteto tarptautinių santykių tyrimo organizacijos "Penn Biden Centre" direktoriaus Maiklo Karpenterio (Michael Carpenter) paskelbtame pranešime sakoma, kad JAV prezidentas Baidenas išsiųs "griežtą įspėjimą Rusijai: negąsdinkite NATO narės".

Kaip žinote, Jungtinės Amerikos Valstijos visada linkusios įžiebti karinius konfliktus toli nuo savo sienų. Viena iš šių vietų pasaulio žemėlapyje, kur galima pamankštinti raumenis, gali tapti ir "Baltijos placdarmas".

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
konservatoriai, Lietuva, Laisvės partija, Donaldas Trampas
Dar šia tema
Baidenas pažadėjo Baltijos šalims stiprų atsaką Rusijai pergalės JAV rinkimuose atveju
Trampas pajuokavo, kad amerikiečiai Rusijoje laikomi "trenktais"
Džo Baidenas

Baidenui pralaimėjus nepavyks apkaltinti rusų

(atnaujinta 14:34 2020.10.22)
Jei įvyktų stebuklas ir Baidenas laimėtų rinkimus, Trampas gali paprasčiausiai nepripažinti balsavimo rezultatų arba bent jau neatvykti į inauguracijos ceremoniją, pažeisdamas visas tradicijas

Rinkimai JAV išėjo į finišo tiesiąją, Donaldas Trampas ir Džo Baidenas šiandien paskutinį kartą susitiks per televizijos debatus. Be to, šis susitikimas apskritai gali tapti paskutiniuoju jų gyvenime — aistros Jungtinėse Valstijose dabar yra tokios karštos, kad labai sunku įsivaizduoti šiuos du žmones greta dar kartą. Jei įvyktų stebuklas ir Baidenas laimėtų rinkimus, Trampas gali paprasčiausiai nepripažinti balsavimo rezultatų arba bent jau neatvykti į inauguracijos ceremoniją, pažeisdamas visas tradicijas. Na, o Baidenas tikrai niekada neateis į Trampo inauguraciją — tad ketvirtadienį jie turės paskutinę galimybę pasakyti vienas kitam, ko širdis geidžia. Ir jie visapusiškai pasinaudos šia galimybe.

Trampas pavadins Baideną nusikalstamos grupuotės vadovu ir pareikalaus, kad Džo (kartu su sūnumi Hanteriu) būtų įkalintas. Džo į kalėjimą nesės, tačiau jam pralaimėjus rinkimus žiniasklaida pasakys, kad jam koją pakišo "spalio staigmena" — paskelbti kompromituojantys įrodymai iš Hanterio kompiuterio standžiojo disko, kuriame buvęs viceprezidentas buvo apkaltintas melu ir korupcija. Bet Baidenas būtų pralaimėjęs ir be šios medžiagos, tiesiog todėl, kad Trampui buvo lemta laimėti. Bet kaipgi taip: juk apklausos rodo didžiulį Baideno pranašumą? Juk jos negali būti išgalvotos?

Gali. Nes ant kortos pastatyta žymiai daugiau nei bet kada anksčiau, ir nėra tokio melo, kuris būtų neįmanomas tiems, kurie žaidžia prieš Trampą.

"Aš balotiruojuosi ne tik prieš Baideną, bet ir prieš žiniasklaidą, prieš aukštųjų technologijų gigantus ("Facebook", "Twitter", "Google") ir Vašingtono pelkę", — anądien sakė Trampas.

Taip — ir geriausias to patvirtinimas buvo šio trigalvio monstro reakcija į pateiktus kaltinimų Baidenų šeimai įrodymus. Leidinį "New York Post" tiesiog bandyta užblokuoti — "Google" nematė jo savo paieškoje, o "Facebook" ir "Twitter" neleido dalytis nuorodomis į jį.

Be abejo, žiniasklaida tiesiog stengėsi nepastebėti skandalingo leidinio, o dauguma politikų apsimetė, kad nieko rimto neįvyko, tai yra, visos trys jėgos veikė vienu metu, patvirtindamos Trampo teisumą. Tuo tarpu iškart buvo pareikšti kaltinimai Rusijai — akivaizdu, kad būtent Maskva vėl įsikišo į Amerikos rinkimus, apdrabsčiusi purvais Baideną.

Apie tai diskutavo ne tik komentatoriai ir Kongreso nariai, bet ir žvalgybos pareigūnai. Buvę darbuotojai — nes JAV Nacionalinės žvalgybos direktorius Džonas Ratklifas (John Ratcliffe) teigė, kad informacija iš Baideno kompiuterio "nėra jokios Rusijos dezinformacijos kampanijos dalis". Tačiau penkiasdešimt buvusių žvalgybos pareigūnų (įskaitant Ratklifo pirmtaką Džeimsą Klaperį (James Clapper), kuris buvo pagautas melavęs prisiekus) parašė atvirą laišką, kuriame teigė, kad ši patirtis "verčia rimtai įtarti, kad Rusijos vyriausybė šioje byloje atliko svarbų vaidmenį":

"Elektroninių laiškų, kurie, tikėtina, priklauso JAV viceprezidento Baideno Hanterio sūnui, ir kurių dauguma yra iš laikotarpio, kai jis dirbo vadovaujant Ukrainos dujų bendrovei "Burisma", pasirodymas JAV politikos arenoje turi visus klasikinius Rusijos informacinės kampanijos ženklus."

T. y., Rusija nėra kaltinama fabrikavimu, įrodymų klastojimu prieš Baideną — nors tokių pareiškimų galima išgirsti — ne, ji tiesiog juos išplatino. Bet kaip — jei, pasak Rudžio Džiulianio (Rudy Giuliani) (Trampo advokato ir buvusio Niujorko mero), Hanterio Baideno kompiuterio kietojo disko turinys buvo perduotas FTB prieš septynis mėnesius? Tai yra, Maskva laikė šią medžiagą paslaptyje, rengdama "spalio staigmeną". Ar tai padarė Trampo būstinė ir jo patarėjai, tarp jų ir tas pats Džiulianis? O taip, Džiulianis dirba Putinui... Ir tai ne juokai. Kaip sakė senatorius Krisas Merfis (Chris Murphy): "Šį kartą rusai nusprendė pasinaudoti Amerikos piliečiais kaip savo agentais. Jie bando skleisti savo propagandą pagrindinėje žiniasklaidoje... Ir jiems tai pavyko. Žinote, dabar Rudis Džiulianis iš tikrųjų yra Rusijos agentas".

Taip, žinoma, jei pats Trampas dirba Kremliui, ką tada kalbėti apie jo darbuotojus ir bendrininkus. Juokas juokais, bet būtent šis situacijos vertinimo ir bandymo parduoti amerikiečiams "Rusijos intervenciją" net ir kompromituojančios medžiagos apie Baidenų šeimą istorijoje trūkumas yra geriausias patvirtinimas, kad Trampas jau laimėjo. Kadangi jo oponentai gyvena visiškai išgalvotame pasaulyje — kuriame rusai daro įtaką JAV rinkimų rezultatams, o Trampo pranašumas prieš Baideno skaičiuojamas dviženkliais skaičiais. Ir visa tai vyksta tuo pačiu metu ir niekaip neprieštarauja vienas kitam.

Tačiau realiame pasaulyje matome visai ką kita: didžiulės minios Trampo šalininkų jo nesibaigiančiuose mitinguose visoje šalyje ir visiškas entuziazmo trūkumas retuose Baideno susitikimuose su nedideliu skaičiumi jo rėmėjų. Didėjanti parama Trampui net tarp mažumų (tokių kaip juodaodžiai ir musulmonai), kurios visiškai nepriklauso jo elektoratui. Visiškas Trampo "ryšių su Rusija" įrodymų trūkumas — ir vis nauji Baidenų šeimos melo ir korupcijos įrodymai. Ir svarbiausia, kad realiame pasaulyje amerikiečiai jau seniai nusivylė savo politiniu elitu, viršpartine "Vašingtono pelke" ir todėl vienintelė rimta alternatyva Trampui galėtų būti nesisteminis senatorius Sandersas. Bet būtent dėl jo ​​nesistemiškumo kolektyvas "Baidenas" jo ir neprileido prie rinkimų.

Paprasti amerikiečiai gyvena realiame, o ne propagandos pasaulyje, todėl lapkričio 3 dienos rinkimų rezultatas yra iš anksto nulemtas. Net nepaisant bandymų suklastoti balsus reikalingose "svyruojančiose" valstijose, mobilizuojant pasyvų demokratinį elektoratą balsuoti paštu — nes ir ten pastebimai išaugo iš anksto balsavusių respublikonų skaičius.

Išgalvotas pasaulis pralaimės lapkričio 3 dieną, net jei vėliau pavyks surengti sumaištį, atsisakant pripažinti tikrovę, tačiau ji niekur nedings. Trigalvė hidra tikėsis revanšo ir stengsis jo pasiekti. Ir Amerikos, ir pasaulio mastu — ir čia ji turės pilną teisę kaltinti rusus dėl savo nesėkmių.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
rusai, Džo Baidenas
COVID-19 testas

Šalies gyventojams priminta, kaip elgtis susirgus COVID-19

(atnaujinta 20:51 2020.10.22)
Šią savaitę sutarta dėl papildomų pajėgų pasitelkimo, todėl procesas ateityje turėtų vykti sklandžiau, tačiau šiuo metu ypač svarbus gyventojų susitelkimas

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Atsižvelgiant į prastėjančią epidemiologinę situaciją Lietuvoje, dabar reikšmingas kiekvieno šalies gyventojo indėlis, rašo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Lauko kavinė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Tai reiškia, kad būtina laikytis prevencijos priemonių, o susirgus — patiems imtis veiksmų ir informuoti didelę riziką sąlytį turėjusius asmenis, kad jie izoliuotųsi ir informuotų NVSC, o ne laukti specialistų skambučio.

NVSC informuoja, kad šiuo metu vėluoja asmenų, kurių testai koronavirusinei infekcijai nustatyti teigiamai, epidemiologinė diagnostika. Šią savaitę sutarta dėl papildomų pajėgų pasitelkimo, todėl procesas ateityje turėtų vykti sklandžiau, tačiau šiuo metu ypač svarbus gyventojų susitelkimas.

Kaip elgtis susirgus?

  1. Izoliuotis.
  2. Informuoti didelės rizikos sąlytį turėjusius asmenis, kad izoliuotųsi ir užpildytų NVSC anketą: https://nvsc.lrv.lt/salyti-turejusiu-asmenu-anketa ir lauktų NVSC specialistų skambučio izoliacijoje.
  3. Kreiptis į savo šeimos gydytoją, klausyti jo nurodymų.
  4. Kai susisieks NVSC specialistas, teikti jo prašomą informaciją.

Kaip elgtis sąlytį turėjusiam asmeniui?

Sąlytį turėjęs asmuo — tai su užsikrėtusiuoju 3 dienas iki tol, kol asmeniui, kuriam jau patvirtintas koronavirusas, pasireiškė simptomai, ir dvi savaites po simptomų atsiradimo bendravęs žmogus.

Jei žmogus bendravo su sergančiuoju, kuriam COVID-19 ligai būdingi simptomai nepasireiškė, tokiu atveju sąlytį turėjusiu laikomas žmogus, kontaktavęs 72 valandas iki tepinėlio sergančiajam, kuris buvo teigiamas, paėmimo ir 14 dienų po tepinėlio paėmimo.

Didelės rizikos sąlytį turėjusiu laikomas žmogus, kuris:

  • su užsikrėtusiuoju bendravo mažesniu nei 2 metrų atstumu ilgiau nei 15 minučių, arba asmuo, turėjęs tiesioginį fizinį kontaktą;
  • jei žmogus turėjo tiesioginį sąlytį be apsaugos priemonių su užkrėstais COVID-19 atvejo kūno skysčiais;
  • buvimas uždaroje patalpoje su COVID-19 liga sergančiu žmogumi ilgiau nei 15 minučių.

Mažos rizikos sąlytį su užsikrėtusiuoju koronavirusu turėjusiu laikomas žmogus, bendravęs didesniu nei 2 metrų atstumu trumpiau nei 15 minučių.

Tegai:
koronavirusas, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Veryga papasakojo, kokiu atveju globos įstaigų pacientai bus vežami į ligonines
ULAC vadovas papasakojo apie kraujo grupės ir užsikrėtimo COVID-19 ryšį
ES atnaujintas trečiųjų šalių sąrašas dėl sienų atidarymo