Statybininkas, archyvinė nuotrauka.

Lietuvos ekonomiką ir demografiją pagerins ukrainiečiai

116
(atnaujinta 14:44 2018.08.21)
Lietuvos migracijos departamentas paskelbė naujus duomenis apie darbo jėgos srautą iš Ukrainos šalyje; vien per pirmąjį šių metų pusmetį beveik 25 000 Ukrainos piliečių gavo oficialų leidimą dirbti ir gyventi Lietuvoje; neregistruotų uždarbiautojų skaičius gali būti du ar net tris kartus didesnis

Štai ir išsisprendė pagrindinė Lietuvos ekonomikos problema — darbo jėgos migracija iš Lietuvos į Vakarus. Prieš metus vyriausybė griebėsi už galvų dėl kitų Statistikos departamento pateiktų duomenų, kurie parodė, kad daugiau nei 50 000 darbingo amžiaus žmonių kasmet išvyksta iš šalies. Šių nuostolių nebuvo įmanoma atlyginti. Dabar šį balansą su kaupu išlygino ukrainiečiai. Tik per pirmąją metų pusę Lietuvoje beveik 6,5 tūkst. Ukrainos piliečių gavo leidimą gyventi ir beveik 18 tūkstančių gavo darbo vizas.

Skaičiai tikrai įspūdingi. Dėkui "euromaidanui", chaosui Ukrainos ekonomikoje ir bevizio režimo Ukrainos piliečiams įvedimui, prie kurių Lietuvos valdžia taip pat pridėjo savo ranką.

Prieš metus Ukrainos prezidentas Petro Porošenko džiaugėsi, kad jo tautiečiai be vizų gali savaitgaliais keliauti į Europą pavalgyti Paryžiaus kruasanų ir aplankyti operos premjerą Vienoje. O patys ukrainiečiai džiaugėsi tuo, kad Lietuvos statybvietėse ir Lenkijos braškių plantacijose jie gali uždirbti kelis šimtus eurų, kad išmaitintų šeimą.

Didžiausias srautas uždarbiautojų užplūdo Lenkiją. Tačiau ir Lietuvai teko nemaža dalis pigios Ukrainos darbo jėgos. Dėl aktyvių Kijevo siekių integruotis į Europą ir Lietuvos politikų bei prezidentės Dalios Grybauskaitės audringo palaikymo, ukrainiečiams susidarė įspūdis, kad lietuviai — jų geriausi draugai. Vadinasi, Vilniuje juos pasitiks išskėstomis rankomis ir mokės tikrus europietiškus atlyginimus.

Bet tikrovė pasirodė esanti ne tokia romantiška. Žinoma, palyginti su vidutiniu Ukrainos atlyginimu, vidutinis 700 eurų atlygis atrodo gana patrauklus. Bet nepamirškime, kad ir už būstą ir maistą uždarbiautojai Lietuvoje moka Europos kainomis. Todėl jie visur turi taupyti. Apgyvendinami Ukrainos darbininkai pigiuose nakvynės namuose ar bendrabučiuose su vienu dušu ir tualetu 10-20 žmonių. Ir parduotuvėse jie atidžiai žiūri į prekes ir kainų etiketes žemai išdėstytose lentynose, kuriose sudėliotos pigiausios prekės ir maisto produktai.

O Lietuvos darbdaviai iš ukrainiečių "išspaudžia visas sultis". Jie elgiasi su jais taip pat, kaip anglai ūkanoto Albiono darbo rinkoje elgėsi su pirmaisiais atvykusiais laimės ieškoti lietuviais. Tualetų plovimas ir plytų tampymas statybvietėje, tai pirmosios darbo vietos, kurias užėmė lietuviai Anglijoje. Dabar šį vaidmenį, tačiau jau Lietuvos žemėje, atlieka daugybė beteisių ukrainiečių. Juk pagal bevizio režimo taisykles jiems draudžiama oficialiai dirbti Europos Sąjungos teritorijoje.

Tačiau verslūs Lietuvos ir Ukrainos "kelionių į Europą" organizatoriai suranda ES migracijos įstatymų spragas. Ukrainos miestuose registruojamos jungtinės Lietuvos ir Ukrainos įmonės, o darbininkai siunčiami į Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos statybvietes. Akivaizdu, kad tokie tarpininkai iš uždirbto euro turi mokėti kyšius "už stogą". O kas nenori dalytis, eina į Europos erdvę savo pačių rizika. Socialiniai tinklai yra pilni skelbimų apie uogų surinkimą Skandinavijoje ir Lenkijoje, dirba indų plovėjais kavinėse, Baltijos pajūryje.

Ukrainiečiai, atvykę į Lietuvą pagal bevizį režimą, pradeda ieškoti darbo per tuos pačius socialinius tinklus. Tačiau tokiems ieškotojams vietos gyventojai greitai primena, kad ukrainiečių likimas yra neteisėtas darbas be jokių socialinių ir teisinių garantijų. O be elementarių valstybinės kalbos žinių nėra galimybės gauti net nekvalifikuoto darbo.

Lietuvos policijos ataskaitose vis dažniau mirga Ukrainos mergaičių, atvykstančių į Vilnių užsidirbti pinigų "naktinėmis plaštakėms", vardai ir pavardės. Prisiskaičiusios istorijų apie turtingą gyvenimą Europoje, jos atvyksta į Lietuvą, išsinuomoja butą ir žemomis kainomis už savo paslaugas sudaro rimtą konkurenciją Lietuvos "meilės deivėms".

"Per artimiausius kelerius metus, Ukrainos piliečių, atvykstančių į Lietuvą skaičius, tik augs. Tai įtakoja darbo jėgos trūkumas Lietuvoje ir bevizis režimas Ukrainos piliečiams. Jei imigracija augs tokiu pačiu tempu kaip ir dabar, mes galime tikėtis, kad per artimiausius metus ukrainiečių atvyks 30-50% daugiau nei šiemet ", — sakė Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė.

Tačiau yra dar vienas didelis, ko gero, svarbiausias pliusas dėl uždarbiautojų iš Ukrainos. Atvykdami į Lietuvą, ukrainiečiai padės ne tik Lietuvos ekonomikai, bet ir demografijai. Kaip žinote, Lietuva ir kitos Baltijos šalys (Latvija ir Estija) yra Europos Sąjungos lyderės pagal gyventojų skaičiaus mažėjimą. Baltija nyksta dėl nuolatinio emigrantų srauto į Vakarus. Ir štai jų pakeisti į Baltijos pakrantę važiuoja ir skrenda ukrainiečiai — jau beveik europiečiai.

Ir kaip dainuojama vienoje dainoje, "Žmonės susitinka, žmonės įsimyli, susituokia…". Taigi, susikurs naujos lietuvių-ukrainiečių šeimos, gims vaikai, bus užpildyti vaikų darželiai ir mokyklos. O ten, žiūrėk, po kelių metų Lietuvoje vėl užtrauks beveik pamirštą dainą: "Mes čempionai! Mūsų trys milijonai!"

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

116
Dar šia tema
Penki užsieniečiai pasidalino savo lūkesčiais Brexit
Europa maitina lietuvius likučiais nuo savo stalo
Politikai nevykdo savo pažadų dėl neįgaliųjų integracijos į darbo rinką
Lietuvos mokesčių reforma pavadinta bandymu sukurti "išrinktųjų kastas"
Naujas ukrainiečių džiaugsmas: traukinys iš Kijevo į Taliną
Minskas protestai, archyvinė nuotrauka

Baltarusijos įvykiai: kas stovi siekių nuversti Lukašenką?

(atnaujinta 20:30 2020.08.14)
Jau kelinta diena, kaip Baltarusijos prezidento rinkimus eilinį kartą laimėjus Aleksandrui Lukašenkai, Minske bei kituose šalies miestuose tęsiasi neramumai

Sisteminei žiniasklaidai piešiant tariamos "kovos prieš diktatorių" įvaizdį, akivaizdu, kad Lukašenką siekiama nuversti. Atitinkamai reikėtų paklausti: kas už šių siekių stovi? Kokios jėgos? Kokie interesai?

Prieš atsakydami į šiuos esminius klausimus, vis dėlto truputėlį stabtelėkime ir pažymėkime, kokia, bendrai paėmus, yra Baltarusijos socialinė-istorinė situacija...

Baltarusijos situacija

Taigi: Baltarusijoje, kur nuo 1994 metų šeimininkauja Lukašenka — priešingai nei kitose buvusiose TSRS respublikose — neįvyko nei privatizacijų, nei tarybinio paveldo naikinimo vajus. Todėl šalyje liko nemaža socializmo liekanų, kurios dar XXI amžiaus pradžioje laidavo išskirtinį Baltarusijos socialinį stabilumą.

Vis dėlto, nieko nėra amžino: šios liekanos išgyvena eroziją. Be to, daug reiškė — ir iki šiol reiškia — Rusijos teikiama materialinė bei finansinė parama. Pagaliau, pati 26-erius metus gyvuojanti Lukašenkos sistema, spėjusi įgyti ir tam tikrų feodalinių požymių, spėjo gerokai perpūti bei išsigimti — šitai atsispindi ir biurokratiniame aparate, ir, tiesą pasakius, paties Lukašenkos laikysenoje.

Pagaliau, paskutinį dešimtmetį Baltarusijoje laipsniškai kyla ir maisto, ir kitų pragyvenimo reikmių kainos, tuo tarpu daugumos atlyginimai stovi vietoje: atitinkamai krenta gyventojų perkamoji galia, blogėja jų materialinė padėtis.

Ir ką gi? Būdami tokioje situacijoje, jie girdi pasakas apie klestėjimą ir gerovę Vakaruose. Dalis natūraliai šito trokšta: juk, pažvelgus iš paprasto miesčionio pozicijų, Vakarų imperialistinio kapitalizmo sirenų giesmė — iš tikrųjų gundanti...

Baltarusiško "Maidano" grėsmė

Panašiais pažadais patikėjo nemaža dalis Ukrainos žmonių: nusivylę Viktoro Janukovyčiaus administruotu kriminaliniu kapitalizmu, jie įsigeidė "kelio į Europą" — tiktai tam, kad papildytų ES pigios darbo jėgos rezervus, o pati Ukraina, tuo tarpu — toliau skurstų, vietos bei užsienio oligarchų plėšiama.

Žinodama tai, didžiulė dalis baltarusių supranta, kokias "šviesias perspektyvas" jiems atvertų baltarusiškas Maidano varianytas — ir todėl, koks ydingas bebūtų Lukašenka, vis dėlto renkasi remti "Batką". Ir šią paramą, kaip matyti, išreiškė per įvykusius rinkimus.

Tačiau, kaip ten bebūtų (ar 80% nubalsavo, ar mažiau), toji Baltarusijos piliečių dauguma — o ji YRA dauguma — vis dėlto pasyviai sėdi namuose. Tuo tarpu kol mažumoje esantys opozicionieriai (kurių spektras — nuo liberalų iki neonacių) ryžtingai mobilizuojasi ir tiesiog siautėte siautėja gatvėse, Lukašenkai priešiškoms jėgoms padėdami sudaryti kone visuotinės "tautos kovos prieš diktatorių" įvaizdį.

Kodėl Lukašenkos rėmėjai tyli?

Šioje situacijoje, Baltarusijoje "klausimas numeris vienas" — kaip dalyką taikliai įvardijo Sergejus Kurginianas, yra Lukašenką parėmusios sociumo dalies, žodžiu, "Batkos" elektorato, mobilizavimo klausimas (pavyzdžiui, 2012 metų vasarį Rusijos visuomenė panašiai mobilizavosi prieš "spalvotos revoliucijos" kėlėjus; panašiai mobilizuojasi Venesueloje Maduro šalininkai prieš JAV penktakoloninkus ir pan.). Bet kodėl šitai nevyksta?

Iš tiesų, reikia pripažinti — pirma — kad Lukašenkos elektoratas yra iš esmės pasyvus, apolitiškas ir, šiuo požiūriu, sunkiai mobilizuotinas; ir — antra — kad pats Lukašenka savo veiksmais tiek vidaus, tiek išorės politikos požiūriu, smarkiai susilpnino savo autoritetą jų akyse. Vidaus problemas žinome: jas jau nurodėme aukščiau.

Lukašenkos nuodėmės

Tuo tarpu užsienio politikos požiūriu pakanka prisiminti palyginti šviežią skandalą apie trisdešimties Rusijos piliečių, siejamu su vadinamąja "Vagnerio" kompanija, areštą Baltarusijoje: patsai Lukašenka tada pradėjo skalambyti apie tariamą "Kremliaus sąmokslą" jį nuversti...

Žinoma, nei Vladimiras Putinas, nei Kremlius apskritai, tokių ketinimų neturi: tiek Rusijos valdantysis elitas, tiek Rusija apskritai neabejotinai suinteresuota Baltarusijos stabilumu ir tokių tikslų neturi bei turėti negali.

Todėl nenuostabu, kad kyla versijos, jog šį incidentą iš užkulisių organizavo Ukrainos banderinio režimo specialiosios tarnybos. Tuo tarpu Lukašenka, panašu, šituo akiplėšišku žygiu tikriausiai siekė padaryti reveransą Vakarams, savotiškai jiems įsiteigti, pasisiūlyti jiems „savu“ — bet akivaizdu, kad Vakarai jo imti nesiruošia...

Taigi, Lukašenka lieka ant savotiško ledo. Ir dabar yra priverstas — su daugiau mažiau patikima (o kiek — pamatysime greitu metu...) Baltarusijos represinių struktūrų pagalba — kautis prieš baltarusiškojo "Maidano" organizatorius bei vykdytojus...

JAV ir Vakarai — tikrieji baltarusiškojo "Maidano" šeimininkai!

Kaip žinia, jau ne pirmą ir ne antrą dieną besitęsiančius neramumus aktyviai remia bei kuruoja ir Lietuva, ir Jungtinėje Karalystėje, Čekijoje bei Lenkijoje besibazuojantys "demokratijos ir laisvės" eksportuotojai... Na, o dabar, į Lietuvą pabėgus rinkimus prieš Lukašenką pralaimėjusiai Svetlanai Tichanovskajai, iškyla bent teorinė tikimybė, kad pastaroji bus paskelbta "tikrąja" Baltarusijos prezidente...

Ir, žinoma — dėl nemažos dalies susiklosčiusios situacijos yra kaltas pats Lukašenka. Šiuo požiūriu nereikia turėti jokių iliuzijų: nei dėl Baltarusijos vidaus padėties, nei dėl oportunistinio, netgi šlykštaus pastarojo elgesio Rusijos atžvilgiu. Ir vis dėlto — vienintelė alternatyva Lukašenkai — tai Ukrainos scenarijaus pasikartojimas, Baltarusijos valstybės išparceliavimas ir baltarusių išsiuntimas į ES pigios darbo jėgos forma.

Taigi, tokią alternatyvą ir siūlo vadinamosios "orumo" revoliucijos autoriai. Ir kas gi jie tokie? Na, šitai aiškiai pasakė neseniai per LRT eterį su Žmonių partijos patriarchu Vytautu Landsbergiu šnekučiavęsis eksministras Petras Vaitiekūnas, paraginęs Lietuvos valdžią nedelsiant kreiptis į "partnerius" nurodymų, ką gi daryti su Tichanovskaja, kaip gi "laisvinti" Baltarusiją...

Į kokius būtent "partnerius"? Ogi — visų pirma — į Vašingtoną, paskiau į Briuselį ir, galų gale — į Varšuvą! Taip, būtent čia — ir tai juk parodo aiškiai, kad už to, kas šiandien vyksta Baltarusijoje, be pagrįsto dalies žmonių nusivylimo Lukašenka, stovi ne kas kita, kaip Vakarų, o būtent, Amerikos imperijos interesai.

Kokie interesai? Interesai turėti dar vieną bananinę respubliką ant Rusijos slenksčio, kurioje galėtų būti dislokuotos dar didesnės NATO pajėgos galimai karinei avantiūrai prieš Rusiją — šalį, kuri, šiaip ar taip, bet nepakituliuoja priešais JAV terorą.

Šitokiame fone, aišku, reikia mąstyti realistiškai, o būtent: suprasti, kad koks Lukašenka bebūtų, vis dėlto, jis ir tiktai jis gali išgelbėti Baltarusiją nuo pražūties, jis ir tiktai jis gali atkurti tvarką bei stabilumą šalyje. Būtent šito ir jam, ir baltarusių tautai ir vertėtų palinkėti!

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
prezidento rinkimai, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
JAV kariškiai, archyvinė nuotrauka

Pradėti karą Irake ir prarasti Ameriką: kaip tai atsitiko

(atnaujinta 15:24 2020.08.13)
Baigėsi devintojo dešimtmečio iliuzijos, kad dabar pasaulyje yra vienintelė supervalstybė, valdanti šį pasaulį

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Dabartinę JAV nacionalinę katastrofą visų pirma sukėlė (arba išprovokavo) nesėkminga avantiūra Irake: dabar tai akivaizdu. Ir knyga, ką tik išleista Amerikoje, yra gera ne tik todėl, kad joje išsamiai analizuojama, kaip ir kas priėmė sprendimus pradėti intervenciją Irake 2003 metų kovo mėnesį. Ji taip pat provokuoja diskusiją šia tema, kad esmė yra ne tik tuometinės valdančiosios komandos — Džordžo Bušo ir kitų — neadekvatumas. Yra gilesnių priežasčių, tokių kaip "o iš kur atsiranda neadekvatumas?", rašo RIA Novosti autorius Dmitrijus Kosyrevas.

Kalbama apie Roberto Dreiperio kūrinį "Pradėti karą. Kaip Bušo administracija pastūmėjo Ameriką į Iraką" (To Start a War, by Robert Draper). Autorius palaikė draugiškus santykius su Bušo šeima — iki to momento, kai pradėjo rašyti šią knygą: čia buvęs prezidentas atsisakė su juo kalbėtiы. Kiti neatsisakė. Dreiperis rinko interviu su šimtais to meto valdininkų, todėl tekstas ne visada skaitomas, bet labai naudingas.

Pažvelkime į šio klausimo kainą savo laikmečio žmogaus — ir nebūtinai amerikiečio — akimis. Prie ko Irako karas atvedė Ameriką ir pasaulį?

Akivaizdžiausia: baigėsi devintojo dešimtmečio iliuzijos, kad dabar pasaulyje yra vienintelė supervalstybė, valdanti šį pasaulį. Nes supervalstybė visiems parodė, kad gali laimėti karą su akivaizdžiai silpnu priešininku (ne taip, kaip Indokinijoje praėjusio amžiaus 60–70 dešimtmečiuose), tačiau tokia pergalė naikina ir nugalėtoją.

Be to, paaiškėjo, kad tiek artimiausi sąjungininkai (Vokietija ir Prancūzija), tiek ir tuomet geranoriški partneriai (Rusija) tokioje situacijoje gali turėti savo požiūrį ir prireikus ignoruoti Ameriką.

Paaiškėjo, kad okupavusi šalį (tai yra Iraką), Amerika, turėdama visas savo finansines ir kitas galias, nesugebėjo padaryti šios šalies laiminga ir klestinčia. Tai reiškia, kad JAV (ir Vakarų) politinė sistema ir vertybių sistema netinka eksportui, o tai lemia dešimčių dešimčių valstybių visame pasaulyje mintis ir veiksmus. Tai yra, paaiškėjo, kad be Amerikos tai ne tik įmanoma, bet ir reikia padaryti.

Ir dar nėra labai ištirtas klausimas apie dabartinį Amerikos visuomenės, visos valdžios sistemos suskaidymą ir ideologinį žlugimą, jau nekalbant apie finansus — ir ar ši katastrofa būtų nutikusi šalyje, jei ne avantiūra Irake. Bet kokiu atveju Irakas čia padarė reikšmingą indėlį.

Dreiperio knyga pirmiausia parodo mums, regis, visiškai atsitiktinį siužetą: Amerikos intelekto degradaciją. Pasirodo, kad 90-ųjų pabaigoje CŽV turėjo problemų su Bilo Klintono administracija, iki galimybės padalyti agentūrą į keletą dalių. Bet tada 2001 metų rugsėjo 11 dieną įvyko teroristinis išpuolis, o tuometinis departamento vadovas Džordžas Tenetas tikėjosi, kad bus įmanoma atgaivinti įtaką.

Beje, CŽV nesėkmės 90-aisiais turėjo savo, ir labai skirtingas priežastis, tačiau tada susiklostė juokinga situacija — būtent Artimuosiuose Rytuose (kaip paaiškėjo remiantis visos Irako istorijos rezultatais) pritrūko sumanių ir pajėgių specialistų. Tada Tenetas turėjo įrodyti, kad tai yra neįtikėtina — kad Irako lyderis Sadamas Huseinas sudaręs slaptą aljansą su "Al-Qaeda" *, kuris surengė rugsėjo 11 dienos teroristinį išpuolį, ir kad jis rengia masinio naikinimo ginklus prieš JAV.

Ir kaip tokiais atvejais elgiasi blogas žvalgyba? Ji kuria klastotes ir prašo jomis patikėti. Beje, palyginti su 2003 metais, situacija beveik nepasikeitė, apgailėtina "Rusijos kišimosi į Amerikos rinkimus" istorija taip pat buvo paremta atvirai nenaudinga medžiaga. Apskritai išmintinga žvalgyba sutaupo valstybei daug pinigų, kvaila sukuria milžiniškų problemų.

Tačiau vieno skyriaus nesėkmė — tik proceso dalis. Irako katastrofos nebūtų, jei Džordžas Bušas asmeniškai ir žmonės, kuriuos jis paskyrė į svarbiausias pareigas, nereikalautų iš CŽV tos labai melagingos informacijos. Taip, Tenetas savo biurą pavertė agentūra, "parduodančia visuomenei" idėją, kad Sadamas kelia grėsmę JAV. Bet jį tiesiogine prasme privertė visi pagrindiniai to laikmečio veikėjai — gynybos sekretoriaus pavaduotojas Paulius Wolfowitzas ir jo viršininkas Donaldas Rumsfeldas, viceprezidentas Dickas Cheney ir, svarbiausia, pats prezidentas.

Kodėl jie tai padarė? Nes jie buvo globalizmo, tai yra nevaržomos Amerikos lyderystės visame pasaulyje, ideologai. Net savo ankstesnėse pozicijose, devintojo dešimtmečio pabaigoje, jie pasiekė, kad Kongresas priimtų "Irako išvadavimo aktą", sukūrė komisijas, kurios iš tikrųjų kaltino CŽV nepastebėjus "Irako (ir tuo pačiu Irano ir Šiaurės Korėjos) grėsmės". 

Na, kai teroristai smogė į Niujorką, šalyje kilo nekontroliuojama isterija, kuria visi šie žmonės paprasčiausiai negalėjo nepasinaudoti.

Kalbant apie Bušą, jam, pasak knygos autoriaus, Sadamas nebuvo tik pabaisa, bet ir toks, kad palikti jį valdžioje buvo neįsivaizduojama. Ir kiti neteisingi užsienio lyderiai — taip pat: pagaliau atėjo valanda Amerikai parodyti, kad dabar ji yra vienintelė supervalstybė.

Rezultatas: Anot Dreiperio, administracijoje nebuvo nė vienos diskusijos, ar pradėti karą Irake. Pokalbiai buvo tik apie tai, kada ir kaip.
O kokia situacija, kai valdžioje yra žmonės, turintys paruoštas idėjas, o jų pavaldiniai privalo tik parinkti tuos — ir tik tuos — faktus, kurie atitinka šias iš anksto numatytas idėjas? (Beje, tas pats vyksta ir šiandien Jungtinėse Valstijose, bet daugiausia Kinijos atžvilgiu; vakar tas pats buvo prieš Rusiją.)

Taigi, kai idėjos išdėstomos iš anksto, o faktai turi jas atitikti, tai vadinama valstybės valdančiosios klasės nekompetencija ir degradavimu. Taip pat ir visos jos išsilavinusios klasės degradacija. Ir jei prezidentus, ministrus pirmininkus ar karalius galima kažkaip pakeisti, tai visą tautą — sudėtingiau.

Ši idėja mirga reakcijose į Draperio knygą: "Mūsų visuomenė yra be intelekto", "mokyklos, kurios apsimeta dėstančios istoriją, sociologiją, kultūrą", dažniausiai tik renka pinigus ir suteikia švietimo iliuziją ...

Apie švietimo pablogėjimą JAV ir jos giminingose ​​šalyse nuoširdžiai pradėta diskutuoti devintajame dešimtmetyje, iš kur, kaip matome, auga Irako ir  kitų problemų šaknys. Ir šios kalbos baigsis negreitai.

* Rusijoje uždrausta teroristų organizacija.

Tegai:
karas, Irakas, JAV
Dar šia tema
Iranas išpuolį prieš bazes Irake pavadino "antausiu JAV"
Linkevičius nubrėžė ES veikimo gaires malšinant įtampą Irake
Irano apšaudytoje bazėje Irake tarnavę Lietuvos kariai perdislokuoti į Kuveitą
Gamta

Rugpjūčio 15 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 18:26 2020.08.14)
Rugpjūčio 15 dienos horoskopas pataria Dvyniams neplanuoti nieko svarbaus šiai dienai, Vandeniams — nebijoti improvizuoti, prisitaikyti prie situacijos, Liūtams — nepasiduoti, pareikšti atkaklumą, Ožiaragiams — mažiau rizikuoti

Ši diena ypač sėkmingai susiklostys tiems, kas susitelks dėmesį į darbą ir kitus naudingus dalykus, nebijos rimtų užduočių ir nepraras vilties, jei pakeliui staiga atsiras kliūčių. Tačiau emocinis fonas bus gana įtemptas, todėl labai jautriems žmonėms bus sunku. Bus didelė konfliktų tikimybė. Net bendravimas su artimaisiais vyks sunkiai: kaskart atsiras abipusiai susierzinimai, susikaups pretenzijos vienas kitam ir net nedideli nesutarimai gali sukelti kivirčą.

Avinas (03.21-04.20) 

Rytoj vargu ar kažkas galės jus įbauginti ar supainioti. Jūs puikiai žinosite, ko norite pasiekti, ir neatsisakysite savo planų, net jei kažkas nutiks ne taip. Naujos užduotys atrodys įdomiomis, jūs neatidėsite jų sprendimo vėlesniam laikui. Jūs į savo įprastus dalykus žiūrėsite rimtai, nedarysite klaidų. Aplinkiniams žmonėms patiks jūsų optimizmas, daugelis mielai pabendraus su jumis, praleis laiką kartu ar užsiims su jumis kuo nors įdomiu. Neatmetami ir netikėti, tačiau labai viliojantys pasiūlymai.

Jautis (04.21-05.21) 

Rytoj prognozuojama rami diena, kuri gerai tiks poilsiui. Geriau neplanuoti šiai dienai svarbių dalykų: gali būti sunku į juos sutelkti dėmesį, klaidų tikimybė bus didelė.

Draugai noriai padės, jei prireiks, tačiau geriau nepasiklauti nepažįstamų žmonių palaikymo.

Galite leistis į keliones, jos suteiks daug naujų įspūdžių ir ryškių emocijų. Kai kurie šio ženklo atstovai turės galimybę dar kartą aplankyti tas vietas, kurios jiems kadaise patiko.

Dvyniai (05.22-06.21) 

Rytoj verta padaryti pertrauką. Jums reikia šiek tiek pailsėti, atgauti jėgas, taip pat sudaryti veiksmų planą. Geriau neplanuoti nieko svarbaus šiai dienai; stenkitės praleisti ją kuo ramiau. Venkite ginčų darbe ir namuose. Jei kyls kažkokie konfliktai su aplinkiniais žmonėmis, bus sunku atkurti santykius.

Neatmetami sunkumai darbe. Gali būti sunku sutelkti dėmesį į darbą, kuriam reikalingas tikslumas, dėmesys detalėms. Vargu ar susitikimai su verslo partneriais duos vaisių.

Vėžys (06.22-07.22) 

Rytoj ne viskas seksis lengvai. Geriau būkite atsargūs, atsisakykite rizikingų projektų ir sudėtingų reikalų. Prieš imdamiesi kažko naujo, pabaikite tai, ką pradėjote anksčiau. Jūsų patirtis ir žinios gali būti naudingi, tačiau teks mokytis iš aplinkinių. Kuo daugiau informacijos gausite, tuo geriau.

Venkite abejotinų santykių su žmonėmis, stenkitės neturėti reikalų su tais, kuriais negalite pasitikėti. Nepageidautina skolintis pinigų, prisiimti kažkokius finansinius įsipareigojimus.

Liūtas (07.23-08.23) 

Rytoj ne viskas lengvai seksis, tačiau pas jus planų nemažės. Net jei daugelis vyksta ne taip, kaip buvo suplanuota, jūs nepasiduosite. Aplinkiniams žmonėms patiks jūsų atkaklumas. Žmonės, kurie anksčiau jus neįvertino, pakeis savo nuomonę. Bus galimybė sudominti savo idėjomis tuos, nuo kurių daug priklauso. Jūs rasite galingų sąjungininkų ir jiems padedant jums pasiseks.

Pavyks ramiai aptarti su artimaisiais kai kuriuos visiems svarbius klausimus. Konfliktų nekils, rasite kompromisą. Galimos grynųjų pinigų įplaukos.

Mergelė (08.24-09.22) 

Rytoj būkite atsargūs dienos pradžioje. Tuo metu bus nelengva išlaikyti savitvardą, ramiai reaguoti į tai, kas vyksta. Kai kurie šio ženklo atstovai pradės pykti ant visų aplinkinių. Tačiau praeis šiek tiek laiko, ir situacija pasikeis, jūs jausitės daug labiau pasitikintys savimi ir ramesni.

Antroji dienos pusė bus palanki. Galėsite grįžti prie darbų, kuriuos pradėjote anksčiau, ir užbaigti juos, nors tam reikės atkaklumo. Neatmetamos pinigų įplaukos, taip pat ir iš netikėtų šaltinių, taip pat skolų, apie kurias jūs spėjote pamiršti, grąžinimas.

Svarstyklės (09.23-10.22) 

Rytoj būkite atsargūs dienos pradžioje. Šiuo metu geriausia neapsipirkti, nepriimti jokių sprendimų, susijusių su pinigais, ir neprisiimti įsipareigojimų.

Vėliau atsiras galimybė užsiimti rimtais ir svarbiais darbais. Sugebėsite greitai susidoroti su jais kūrybiškumo ir išradingumo dėka.

Galimi sėkmingi sutapimai, jie padės jums išspręsti nuosavas problemas ir padėti artimiesiems.

Diena gerai tiks stiprinti šeimos ryšius, nudžiuginti giminaičius, surengti nedidelę šventę artimiausiems.

Skorpionas (10.23-11.21) 

Rytoj būkite atsargūs. Šią dieną jūs būsite linkę priimti norimą už realiai egzistuojantį, ir vargu ar sugebėsite teisingai įvertinti situaciją ir priimti teisingus sprendimus.

Neskubėkite dalytis savo idėjomis, nesakykite visko, kas ateina į galvą. Santūrumas bendravime padės išvengti daugelio problemų. Būkite ypač kantrūs su aplinkiniais, tai padės išvengti konfliktų.

Nepageidautina vykti į ilgas keliones, ypač vienam; jos bus nuobodūs ir nepateisins lūkesčių.

Šaulys (11.22-12.21) 

Rytoj diena bus gana sudėtinga. Geriau neskubėti, nes šią dieną bet kuriame darbe reikės atkreipti dėmesį į smulkmenas, o skubant labai lengva nepastebėti kažko svarbaus. Galimi nesėkmingi sutapimai, dėl kurių turėsite pakeisti planus, atidėti reikalus vėlesniam laikui.

Kartais bus sunku rasti bendrą kalbą net su artimais žmonėmis. Aplinkiniai žmonės jus dažnai klaidingai supras, net nekalčiausiose jūsų pastabose jie ras ką nors įžeidžiančio. Neatmetami ir erzinantys praradimai, ir nedideli nuostoliai. Įranga, kuri anksčiau dirbo nepriekaištingai, gali sugesti.

Ožiaragis (12.22-01.20) 

Rytoj jūs sugebėsite daug pasiekti, jei būsite atsargūs. Stenkitės mažiau rizikuoti, ypač kai tai susiję su kažkokiais svarbiais dalykais.

Vaisingai vyks verslo derybos, bus galimybė gauti įtakingų žmonių palaikymą. Verta aptarti su darbu ir ilgalaikiu bendradarbiavimu susijusius klausimus: tokių pokalbių dėka atsiras naujų idėjų ir planų.

Antrąją dienos pusę patartina vengti perkrovos. Šis laikas geriausiai tiks poilsiui. Jūs atgausite jėgas ir jausitės daug žavesni.

Vandenis (01.21-02.19) 

Rytoj prognozuojama ne pati lengviausia diena. Bet jūs turėsite pakankamai jėgų, žinių ir patirties, kad galėtumėte užbaigti tai, ką pradėjote. Svarbu išlaikyti gerą nuotaiką, nenusivilti, jei kažkas vyks ne taip, kaip tikėjotės.

Nebijokite improvizuoti, prisitaikyti prie situacijos; jūs tikrai rasite būdą gauti naudą iš to, kas vyksta.

Seni pažįstami jus palaikys, galėsite kreiptis į juos pagalbos ir moralinės paramos.

Kartais naudinga prisiminti senas pergales, sėkmes. Tai padės jums atgauti pasitikėjimą savimi, nusiteikti optimistiškai.

Žuvys (02.20-03.20) 

Rytoj diena bus nebloga, tačiau vis tiek galimos nemalonios akimirkos. Jūs ne visada būsite harmonijoje su savimi, dažnai nerimausite dėl smulkmenų, į kurias kitu metu nekreiptumėte dėmesio.

Kai kurioms Žuvims bus sunku rasti bendrą kalbą su artimaisiais, nes šią dieną vargu ar pavyks sulaukti besąlyginės jų paramos, o kritika galima. Stenkitės išlaikyti savitvardą ir nepasiduoti provokacijoms. Jei kils konfliktas, bus sunku atkurti taiką.

Tegai:
horoskopas