Dalia Grybauskaitė ir Dalai Lama, archyvinė nuotrauka

Kodėl Lietuva bijo investicijų Kinijos?

122
(atnaujinta 09:36 2018.08.31)
Lietuvoje prasidėjo kalbos apie tai, kad Kinijos investicijos gali kelti grėsmę nacionaliniam šalies saugumui. Kiek jos yra pagrįstos?

Žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad rudenį Lietuvos parlamente turėtų įvykti diskusija apie politinius ir ekonominius šalies santykius su Kinija. Pasak Seimo narės Aušros Maldeikienės, Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) gavo iš Valstybės saugumo departamento (VSD) raštą apie grėsmes, susijusias su Kinijos investicijomis šalyje.

VSD situacijos nekomentuoja, o NSGK pirmininkas Vytautas Bakas sako, kad kaip komiteto vadovas siūlys rimtai aptarti santykius su Kinija, nes kaip valstybė Lietuva turi suprasti, kokia nauda ir kokie iššūkiai susiję su šia šalimi, tuo labiau, kad JAV ir ES irgi atsargiai žiūri į bendradarbiavimą su kinais.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis teigia, kad rašto nematė, bet pritaria diskusijai, nes valstybės interesai svarbesni už prekybinius santykius. Tuo pat metu jis sakė, kad neįsivaizduoja Kinijos įtakos vidinei šalies politikai, sprendžiant vieną ar kitą ekonominį klausimą.

Šiuo metu investuotojus Lietuvoje tikrina speciali Vyriausybės komisija, galinti uždrausti jiems ateiti į šalį, jeigu jie kelia riziką nacionaliniam saugumui. Kinijos atveju nerimaujama dėl galimų jos transporto, logistikos, nekilnojamojo turto bei finansų gigantės "China Merchants Group" (CMG) investicijų į Klaipėdos uostą, kurios palengvintų kiniškų prekių eksportą.

Uosto vadovas Arvydas Vaitkus yra sakęs, kad CMG yra išreiškusi norą Klaipėdoje pastatyti naują konteinerių terminalą. 2016 metais ji bandė investuoti į vieną didžiausių Klaipėdos uosto krovos bendrovių "Klaipėdos Smeltę", tačiau tada sandoris nepavyko.

Šiame kontekste svarbu suprasti, ar pagrįstos Lietuvos baimės Kinijos atveju ir kiek jose tuščio politikavimo, dėl kurio šalis gali neteikti stambių investicijų ir negauti ilgalaikės ekonominės naudos.

Kiek reali grėsmė iš Kinijos?

Kinija nėra demokratinė valstybė, bet tai nereiškia, kad su ja negalima turėti reikalų. JAV bendradarbiauja su tokia "demokratine" šalimi kaip Saudo Arabija, ir problemos tame nemato. Europa vertina ekonominius santykius su Iranu. Tad ir Lietuvai reikia žiūrėti į dialogą su Pekinu pragmatiškiau.

Antra, įdomu tai, kad kai kalbama apie didžiųjų valstybių kišimąsi į vidinius kitų šalių reikalus, Kinija beveik neminima. Ir tai suprantama, nes Pekinas labai griežtai laikosi nesikišimo principo, kad nebūtų apkaltintas imperializmu. Tai labai svarbi jo įvaizdžio politikos dalis.

Kryžkelėje: kas Lietuvai vertingiau — Kinijos juaniai ar Tibeto laisvė >>

Pagaliau, jeigu Kinija būtų pavojinga partnerė, jos "Naujojo Šilko kelio" projektu niekas nesidomėtų. O dabar dėl Kinijos investicijų verda nuožmi kova, ir Lietuva, jos politikų teigimu, irgi norėtų tapti minėtos transporto iniciatyvos dalimi. Tačiau tuo metu, kai kiti įvairiais būdais bando privilioti Kinijos pinigus į savo ekonomiką, Vilnius abejoja. Kodėl?

Politika svarbesnė už ekonomiką

Atsakymas paprastas. Lietuvoje daugybė pavyzdžių, kai svetimų (Amerikos) interesų realizavimas arba tiesiog netoliaregiška politika užkerta kelią ilgalaikei ekonominei naudai. 

Pirmas pavyzdys — tai nenoras parduoti naftos perdirbimo gamyklos "Mažeikių nafta" Rusijos bendrovei, nors tokiu atveju ji turėtų garantuotą naftos tiekėją ir gautų stabilų pelną, o Lietuva daug mokesčių (jau nekalbant apie galimai pigesnes kuro kainas). Antras — SGD terminalo, kurio dujos yra brangesnės už "Gazpromo" dujas, statyba. Trečias — išankstinis atsisakymas pirkti tikėtinai pigią Baltarusijoje statomos Astravo elektrinės produkciją.

Konkrečiai Lietuvos santykių su Kinija atveju nuolat išlenda Tibeto problema. Akivaizdu, kad kinų valdžia labai jautri šiuo klausimu, o Lietuvos politikai nepraleidžia progų vienaip ar kitaip pademonstruoti savo dėmesį Dalai Lamai ir žmogaus teisių problematikai šiame regione.

Niekas nesako, kad pastaroji turi būti visiškai ignoruojama, bet kalbėti apie tai reikia labai atsargiai, o ne tiesmukai. Arba vėliau nereikia stebėtis, kad Kinija nenorės bendradarbiauti ar nusileisti vienoje ar kitoje srityje.

Pagaliau, tikrai nenustebins situacija, jeigu "Lietuvos saugumo gynėjai" pasakys, kad Pekinas turi glaudžius santykius su Maskva, kuri yra "grėsmė" mūsų šaliai, vadinasi, kinų investicijos irgi pavojingos pačios savaime ir/ar todėl, kad per jas į Lietuvą prasiskverbs ir Rusijos įtakos agentai. Kitas variantas iš tos pačios serijos — amerikiečiai gali pasakyti, kad kinų Lietuvoje būti neturi būti, ir teks vykdyti įsakymą.

Trumpai tariant, NSGK susidomėjimas santykiais su Kinija yra blogas ženklas Lietuvos verslui bendrai ir Klaipėdos uostui konkrečiai. Reikia tikėtis, kad bent šį kartą nugalės pragmatinis mąstymas (arba tiesiog sveikas protas), o ne politinės fobijos ir/ar amerikietiškas diktatas, nes premjeras Saulius Skvernelis, kaip ir Seimo pirmininkas, pagrindo nerimauti kol kas nemato. Tačiau ruoštis reikia blogiausiam scenarijui.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija

122
Tegai:
investicijos, Kinija, ekonomika, Dalai Lama
Dar šia tema
JAV žiniasklaida įvardijo penkias šalis, kurių neįmanoma užkariauti
Lietuvos ir Tibeto draugystę vainikuoja lentelė tibetiečių kalba Užupyje
"Suirutė mintyse" Lietuvos išorės politikoje
Dalai Lama Vilniuje mokė laimės meno
Bepilotis aparatas S-70 Okhotnik, archyvinė nuotrauka

Kodėl bepilotis Rusijos "medžiotojas" kelia nerimą JAV ir NATO

(atnaujinta 20:26 2020.08.15)
Sunkieji JAV oro pajėgų dronai pirmiausia skirti kovoti su maištininkais trečiajame pasaulyje, o Rusija ruošia 5-osios kartos naikintuvus, turinčius dirbtinį intelektą ir galinčius sąveikauti su Su-57

Vakarų "partneriai" taip nerimauja dėl Rusijos sėkmės aukštųjų technologijų ginklų srityje, kad net autoritetingas finansų ir ekonomikos žurnalas "Forbes" rugpjūčio 7 dieną paliko pagrindinę temą ir pateikė nerimą keliantį Rusijos sunkiojo drono S-70 "Ochotnik" (Hunter) savybių palyginimą su panašiais JAV dronais.

Amerikiečių leidinys pažymi: skirtingai nuo JAV oro pajėgų "darbinio arklio" MQ-9, Rusijos žvalgybinis ir smogiamasis dronas yra skirtas ne kovai su užpuolikais (be oro gynybos), bet plataus masto kariniams konfliktams.

Jis gali gabenti žvalgybininkų reikmenis ir daugiau kaip 6 tonas bombų arba raketų maždaug 5000 kilometrų atstumu. "Ochotnik" turi "precedento neturinčias galimybes" ginklų diapazono ir įvairovės atžvilgiu. Išoriškai panašus į projektą "X-47B Northrop Grumman", tačiau eina kitu keliu. Paskelbta, kaip smarkiai paspartinti nematomojo "Ochotnik" plėtrą, kurio serijiniai pristatymai prasidės 2024 metais.

Panašus projektas JAV įstrigo. Pirmasis amerikietiško sunkiasvorio "UAV X-47B"skrydis įvyko 2011 metais. (Tuo metu korporacija "Suchoi" dar tik pradėjo kurti "Ochotnik"). 2013 metais Pentagonas pradėjo programą, kuria siekiama pritaikyti perspektyvų bepilotį karinėms jūrų pajėgoms - UCLASS - siekdamas iki 2020 metų pasiekti mašinos operatyvinę parengtį (keturios dalyvaujančios įmonės gavo po 15 mln. USD). O 2015 metais Karinio jūrų laivyno specialistai suabejojo ​denio puolamojo drono reikalingumu (efektyvumu). Ir tada viskas žlugo. Vykdant UCLASS programą, drono statusas palaipsniui buvo sumažintas iki žvalgybinio ir tiesiog "skraidančio tanklaivio".

JAV oro pajėgos šiandien atsargiai išbando kitą, palyginti nedidelį, "XQ-28 Valkyrie" smogiamąjį aparatą, galintį pakelti tik 450 kg naudingo krovinio (vieną ar dvi bombas ar raketas) ir neturi savybės būti nematomu.

"Forbes" yra priverstas konstatuoti: anksčiau startavusios, "JAV gali užbaigti distanciją už Rusijos nugaros". O aukštųjų technologijų ginklų srityje tai jau yra tendencija.

Kovinis intelektualas

Anksčiau amerikiečių leidinys "The Drive" taip pat skyrė visą seriją leidinių sunkiajam Rusijos nepilotuojamam ​​"Ochotnik": panašus į naikintuvą, "atrodo gana įspūdingai — apie 38 pėdų ilgio ir 62 pėdų sparno ilgio" (tai yra 11 ir 19 metrų), matmenys leidžia sudėti ginklus į vidų, o konstrukcija — skristi viršgarsiniu greičiu kartu su naujausiu pilotuojamu naikintuvu "Su-57".

Susidomėjimas yra natūralus. Šalių, galinčių sukurti sunkų žvalgybą ir smogti bepiločiams orlaiviams, ratas yra per siauras. Ir dar niekas neįvaldė smūgiuojančių dronų integravimo su 5-osios kartos naikintuvais technologijos. Tikriausiai Rusija bus pirmoji.


Tikslios "Ochotnik" savybės, kovinė misija, įranga ir ginklai ilgai išliks paslaptyje. Yra žinoma, kad dronas pagamintas pagal "skraidančio sparno" schemą, naudojant kompozicines medžiagas, kurios sumažina prietaiso matomumą priešo radarams. Įrengtas reaktyvinis variklis su kontroliuojamu traukos vektoriumi, jis sukuria apie 1000 kilometrų per valandą greitį. Jis gali gabenti 5-6 tonas kovinio krovinio. Kilimo svoris — iki 20 tonų.

Jis gali veikti esant stipraus oro gynybos pasipriešinimo sąlygoms. Bandomieji skrydžiai tęsiasi antrus metus.
Be to, "Ochotnik" ir daugybei jo "mažesnių brolių" yra integruotas dirbtinis intelektas. Tikimasi, kad junginiuose su sunkiaisiais naikintuvais "Su-57" (pirmajame RF gynybos ministerijos etape buvo užsakyti 76 orlaiviai) "išmaniųjų bepiločių "Ochotnik" kovinės galimybės žymiai padidės.

Galų gale, "Su-57" sugeba aptikti oro ir žemės taikinius iki 400 kilometrų atstumu, sekti iki 62 objektų ir perduoti duomenis apie taikinį bepiločiui. Atsižvelgiant į akivaizdų Su-57 pranašumą prieš Amerikos penktosios kartos naikintuvus (išskirtinės akrobatinės savybės, 10 tonų arsenalas (įskaitant viršgarsinius ginklus), unikalus pagrindinis radaras ir optoelektroninė taikinio aptikimo sistema), didžiulės galimybės veiksmingai bendrauti tarp piloto ir kovos robotų, tokių kaip "Ochotnik".

Sunkus žvalgybinis ir smogiamasis dronas gali tarnauti Kosmoso pajėgose ir Rusijos kariniame jūrų laivyne. Be to, "Ochotnik" ir modifikuotas "Su-57" taip pat gali drauge vykdyti kovines misijas. 

Skraido — iki pirmojo šūvio

Rugpjūčio 7 dieną Jungtinių Valstijų oro pajėgos paskelbė, kad Nevadoje baigėsi trijų dienų pratybos, kuriose dalyvavo daugybė F-22 "Raptors" ir F-35A "Joint Strike Fighter", "B-2A Spirit" slaptasis bombonešis ir "RQ-170 Sentinel" slaptasis dronas ( iš ypatingo slaptumo 44-ojo žvalgybos eskadrono), taip pat "matomieji" F-15E naikintuvai "Strike Eagle"  ir elektroninį karo lėktuvą "EA-18G Growler Navy". Šis 1,4 milijono USD kainavęs renginys atrodo kaip rimtas pasiruošimas agresijai prieš aukštas technologijas įvaldžiusį priešininką, kurio JAV neturi nei Šiaurės, nei Pietų Amerikoje.

Manevrų metu lėktuvai praktikavo slaptą įsiskverbimą į ešeloninės oro gynybos zonas, elektroninį slopinimą ir įsivaizduojamo priešo gynybinių priemonių bei sistemų sunaikinimą. Nesunku atspėti, kam jie ruošėsi.

Praėjusių metų rugsėjį JAV oro pajėgų Europoje vadas Jeffrey Harriganas paskelbė, kad Pentagonas turi planą pralaužti Kaliningrado srities daugiasluoksnę oro gynybą, o spalį buvo paskelbtas planas, kaip Lenkija ir JAV prasiverš pro daugiasluoksnę Kaliningrado sritį.

Pentagonas vis labiau ir beatodairiškai "tramdo" Rusiją prie Rusijos sienų. Oro erdvėje virš Baltijos ir Juodosios jūros Amerikos žvalgybininkai tiesiog pasmerkti šūviams. Tai atviros ir neatsakingos provokacijos, siekiant konceptualų konfliktą paversti ginkluotu.

Tuo tarpu 2020 metais padidėjęs Jungtinių Valstijų žvalgybinių orlaivių perėmimų skaičius šalia Rusijos Federacijos sienų gali turėti tragiškų padarinių. Amerikiečių žurnalo "The National Interest" ekspertai aiškiai teigia, kad dėl incidentų kaltas tik Vašingtonas, nes būtent NATO kariuomenė supa Rusijos Federacijos sienas, o ne atvirkščiai.

Rusija yra priversta reaguoti kaupti smogiamuosius ir gynybinius išteklius visose kovos vietose — žemėje, jūroje, ore. Sunkiojo puolimo drono "Ochotnik" atsiradimas yra logiškas ir savalaikis.

"Global Firepower" duomenimis, JAV yra apie 2000 puolimo lėktuvų. Iš viso Pentagone yra daugiau nei 5000 orlaivių, ir tai be NATO sąjungininkų kovinės aviacijos. Palyginimui: Rusijos gynybos ministerijoje yra apie 870 naikintuvų, sprogdintojų ir puolamųjų lėktuvų ir tik apie 4000 lėktuvų. Ko gero, Rusijos lėktuvų nepakanka hipotetiniam Vašingtono "sulaikymui" iš Meksikos ar Kubos teritorijos, tačiau Maskva sau tokio tikslo nekelia.

Eurazijos žemyne ​​Rusijos Federacijos oro erdvės pajėgos sprendžia tik gynybines užduotis, o naikintuvų aviacijos galimybės žymiai papildo oro gynybos ir priešraketinės gynybos sistemas bei sistemas, esančias daugiausia palei Rusijos sienas. Planai pralaužti sluoksniuotą oro gynybos sistemą ir atitinkami JAV oro pajėgų "slapti" mokymai Nevadoje yra taktiškai nenaudingi ir mirtinai pavojingi JAV kariškiams.

Bepilotis "Ochotnik" yra šuolis į ateitį ir yra tik vienas iš gerų šimto perspektyvių Rusijos instrumentų, kuriais siekiama viršenybės oro erdvėje. Rusijos aukštųjų technologijų gynybiniai pajėgumai duoda atsaką didėjančiai grėsmei, pateisina blogiausius Vakarų "partnerių" lūkesčius, atsveria Pentagono ir NATO kiekybinį pranašumą atskirų ginkluotųjų pajėgų ir įprastinių ginklų komponentų atžvilgiu.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
NATO, JAV, bepilotis orlaivis
JAV karinis konvojus ir vietiniai gyventojai netoli Qamishli miesto Sirijoje

Kaip Šaltojo karo laikais kodėl Amerikai naudinga peržiūrėti santykius su Rusija?

(atnaujinta 15:11 2020.08.15)
Didelė grupė įtakingų JAV ekspertų pasirašė straipsnį apie būtinybę permąstyti Amerikos santykius su Rusija. Lūžio pradžia ar eilinė amerikietiškoji gudrybė?

Retkarčiais Vakaruose pasirodo tyrimai, kuriuose ekspertai — blaiviai mąstantys realistai — atsargiai pasisako už dialogo su Rusija normalizavimą. Tačiau tai epizodinis reiškinys. Pagrindinė tendencija — nulinės sumos žaidimas su Maskva visose srityse.

Ir štai šiame fone jau didelė grupė gerai žinomų JAV ekspertų paskelbė straipsnį, kuris vadinasi "Laikas permąstyti mūsų politiką Rusijos atžvilgiu". Ar galima sakyti, kad Amerika pagaliau suprato, jog su Maskva reikia kalbėtis ir ieškoti kompromisų, o ne konfliktuoti? Nevisai taip.

Jeigu hipotetinis JAV prezidentas nuspręstų vadovautis pateiktais savo ekspertų pasiūlymais kaip vadovėlio tiesomis, Rusija galėtų pasakyti — pagaliau. Pagrindinė šių patarimų esmė — konkurencijos ir bendradarbiavimo, sulaikymo ir įtampos mažinimo derinimas JAV politikoje Rusijos atžvilgiu. O jeigu bus tęsiamas dabartinis kursas, kyla grėsmė Amerikos nacionaliniams interesams, ir kaina per didelė — tuo labiau, kad Rusijos, kaip teigiama straipsnyje, amerikiečiai nepakeis, ir reikia vesti dialogą ne su Rusija, kurios nori JAV, o su Rusija, kuri yra.

Esminė straipsnio frazė, kuri geriausiai apibūdina aukščiau minėtą prieigą: "Mūsų strateginė poza turėtų būti ta, kuri gerai mums tarnavo Šaltojo karo laikais". Kitaip tariant, sutariame dėl ko nesutariame, padaliname įtakos sferas ir konstruktyviai sugyvename, pripažindami vieni kitų interesus.

Regis, labai prasmingas požiūris. Bet velnias, kaip sakoma, slypi detalėse. Rusijos atveju, galimai, labai norėtųsi patikėti tokios pozicijos nuoširdumu, bet, matyt, nelabai išeitų, nes priežastys, kodėl JAV ekspertai staiga pasidarė tokie konstruktyvūs, pakankamai aiškios.

Jie, pavyzdžiui, siūlo stiprinti ginklų (taip pat branduolinių) kontrolės režimą. Atrodytų, gera mintis. Bet viskas, greičiausiai, dėl to, kad Rusija pralenkė JAV viršgarsinės ginkluotės srityje, ir dabar reikia pasirašyti tokią sutartį, kuri panaikintų arba apribotų šį Maskvos pranašumą. O kai situacija pasikeis JAV naudai, šios sutarties galima bus atsisakyti.

Arba kita gudrybė. JAV strategai siūlo stiprinti trišalį Amerikos, Rusijos ir Kinijos dialogą. Teoriškai ir vėl gera idėja. Tačiau viskas ne dėl įtampos mažinimo pasaulyje, o dėl Rusijos atplėšimo nuo Kinijos Vašingtono konflikte su Pekinu, nes kovoti iš karto su dviem, kurie dar ir draugauja, Amerikai sunku. O kai galios balansas pasikeis JAV naudai (Kinijos grėsmė bus neutralizuota), tada vėl galima bus imtis Rusijos.

Tuo tarpu amerikiečiai supranta, kad Maskvai bus sunku patikėti jų nuoširdumu. Tad, kaip "morka" siūloma lankstesnė sankcijų politika — operatyvus jų sušvelninimas už reikiamus Rusijos žingsnius. Tačiau akivaizdu, kad tai labai silpnas stimulas. Gorbačiovo ir Jelcino laikai, kai Maskva galėjo patikėti gražiais žodiniais Vašingtono pažadais liko tolimoje praeityje (jau nekalbant apie tai, kad Vakarų sankcijos net skatina Rusijos raidą). Šiandien Kremlius supranta, kad Amerika visada staiga pradeda kalbėti apie "paliaubas", kai atsiduria nepalankioje padėtyje.

Tokiu būdu, visi tokie "rašinėliai" yra verti dėmesio tik rimtų praktinių žingsnių, patvirtinančių jų realumą, kontekste. O ką mes matome praktikoje — Ukrainoje žlugdomas Minsko procesas; dedamos visos įmanomos pastangos, kad būtų sustabdytas "Šiaurės srauto-2" projektas; NATO vis kariauja su mitine "rusiška grėsme"; Amerika išeina iš sutarčių bei štampuoja sankcijas Rusijos atžvilgiu ir taip toliau.

Kitaip tariant, nereikia iš karto išmesti aptariamo straipsnio į šiukšlių dėžę, bet ir vertinti jį reikia labai santūriai, nes praktika kol kas yra visiškai priešinga. Atitinkamai, palaukime, kas bus toliau — galbūt, po prezidento rinkimų Amerika iš tiesų pakeis savo poziciją santykiuose su Rusija. Tačiau patikėti tuo labai sunku.

Šventas, kas tiki...

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
tarptautiniai santykiai, JAV, Rusija
Dar šia tema
Kieno tiesa, tas ir stipresnis — kodėl JAV bijo rusiškos "propagandos"?
Trampas paskelbė, kad nori pakviesti Putiną į G7 susitikimą  
Politologas: Rytų Europa bijo neįvykdyti "JAV rusofobijos normų"
Rusijos URM įvertino situaciją dėl "Nord Stream-2"  
Vyras, sėdintis invalido vežimėlyje, archyvinė nuotrauka

Vyras trejus metus apsimetinėjo sergantis vėžiu, kad mylimoji jo nepaliktų

(atnaujinta 15:16 2020.08.15)
Moteris norėjo išsiskirti su vyru po trijų mėnesių bendravimo, tačiau jis ją įtikino, jog serga sunkia liga, be to, leisdavo sau pakelti prieš ją ranką

VILNIUS, rugpjūčio 15 — Sputnik. Didžiosios Britanijos gyventojas Kevinas Bevisas trejus metus apsimetė sergantis vėžiu, kad išvengtų išsiskyrimo su savo mylimąja, rašo "Daily Mail"

Pora kartu nuo 2016 metų. Santykių pradžioje brito draugei Karen Gregori patiko jo "senatviškumas", tačiau vėliau paaiškėjo, kad lovoje jie "nesuderinami".

Po trijų mėnesių britė nusprendė išsiskirti su Bevisu, tačiau jis įtikino ją šiek tiek atidėti išsiskyrimą. 2017 metų pavasarį jis informavo Gregori, kad serga skrandžio vėžiu.

Norėdamas įtikinti mylimąją dėl savo ligos, vyras vaikščiojo su lazda ir kiekvieną dieną išgerdavo 20 tablečių vitaminų, pateikdamas juos kaip vaistus nuo mirtinos ligos. Jis paprašė, kad Gregori važinėtų su juo "gydytis". Po kurio laiko Kevinas paskelbė, kad taip pat jam "diagnozuoti" burnos ir smegenų augliai.

Vyras net informavo tėvus apie "diagnozę" ir privertė merginos draugus tikėti liga.

Kaip sakė Karen, ji nenorėjo tęsti romantiškų santykių su Bevisu, tačiau negalėjo "palikti to, kuris miršta". Britė pasakojo, kad tam tikru momentu jautė, jog myli vyrą, nors jis ne kartą kėlė ranką prieš ją.

2019 metais Gregori dukra įtikino ją kreiptis į policiją ir bandyti sužinoti daugiau apie vyro diagnozę.

Tada Bevisas prisipažino, kad visą laiką apgaudinėjo savo mylimąjį. Vyras buvo nuteistas 18 mėnesių kalėti ir jam buvo uždrausta artėti prie Karen.

Tegai:
Didžioji Britanija, piktybiniai navikai, vėžys