Dujų terminalas Swinoujscie, archyvinė nuotrauka.

Kodėl SGD atneša naudą Ispanijos ekonomikai, bet kenkia Lietuvai

98
(atnaujinta 18:36 2018.11.03)
Daugeliui Baltijos šalyse bus keista, tačiau Europoje yra valstybių, kurios gauna dujas ir dujotiekiais, ir SGD pavidalu

Viena tokių šalių yra Ispanija, todėl priežastys, dėl kurių regazifikacijos terminalai buvo pastatyti, yra tos pačios, apie kurias Lietuvos politikai ir lyderiai tiek daug kalba.

Ispanija taip pat norėjo pasiekti diversifikaciją, ir pasiekė. Iš Alžyro per Gibraltaro sąsiaurį į Ispaniją nutiesti dujotiekiai "Medgaz" ir "Larrau", o "Irun-Biritaou" jungia Ispaniją su Prancūzija, šiuo maršrutu tiekiamos gamtinės dujos iš Norvegijos. Dujotiekio dujų importas  Ispanijoje sudaro 68 proc. reikiamo kiekio (2017 metų duomenys), likusį kiekį užtikrina SGD tiekimas. Ispanijoje yra septyni terminalai, prie kurių atvyksta dujovežiai iš devynių šalių.

Iš kur Ispanijoje lietuviška melancholija?

Kuo panašios Ispanija ir Lietuva? 2015 metų sausio mėnesį Europos žiniasklaida išplatino oficialų Ispanijos didžiausios dujų kompanijos "Gas Natural Fenosa" pranešimą: "Mūsų kompanijos ekspertai mano, kad Ukrainos konfliktas suteikė Ispanijai galimybę tapti "dujų vartais", kad galėtų atlikti svarbesnį vaidmenį kaip dujų tiekėja Centrinei Europai, siekiant padėti sumažinti Europos Sąjungos priklausomybę nuo Rusijos gamtinių dujų tiekimo. Ispanijoje yra keletas SGD regazifikacijos terminalų, kurie dirba ne visu pajėgumu, taip pat tiekėjų, kurie per daugelį metų pelnė pasitikėjimą, pavyzdžiui, Alžyre. Ar galės Ispanija pasinaudoti nauja galimybe realizuoti atsivėrusias perspektyvas, priklausys nuo daugelio veiksnių, įskaitant Europos Komisijos ir mūsų kaimynų norą kurti naujus tarpusavio santykius."

Ar atpažįstate retoriką? Iki skausmo pažįstama, tik pavadinimai skiriasi. O štai dar vienas prisiminimas iš praeities: "120 milijonų kubinių metrų dujų (konvertuota iš tonų SGD į kubinius metrus įprastų dujų) SGD talpykla, 2016 metų liepos 4 dieną išplaukė iš SGD terminalo Luizianoje į Ferolio uosto "Mugardos" SGD terminalą Ispanijoje. Liepos 22 dieną į Ispanijos pakrantę atvyko pirmasis SGD krovinys iš JAV."

Tiesiog "broliai dvyniai": duokite nepriklausomybę nuo "Gazprom", Amerika mums padės! Keista, kad tai buvo naujienos iš Madrido, o ne iš Vilniaus, tiesa? Tačiau yra esminis skirtumas — Ispanijos dujų kompanijų lyderiai nekenčia nuo alergijos skaičiuotuvams, kitaip nei jų NATO sąjungininkai šiaurėje. Todėl naujienos, kurias aš pateikiu iš eilės, turi dvigubą dugną.

"Gas Natural Fenosa" pareiškė, kad Ispanija "pasirengusi kovoti su "Gazprom", o "Reganosa" tapo JAV gaminamų SGD pirkėja, nors iki tol ji apie tai net nešnekėjo. Smulkmena? Na, kaip čia pasakius. Štai dar vienas senutėlis pranešimas... Madrido rūmų paslaptys — tai, beje, pasakyta apie Ispaniją.

Swinoujscie terminalas Lenkijoje, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Витвицкий

"2013 metų spalio 31 diena, Barselona. Uždaroji akcinė bendrovė "Jamal SGD" ir "Gas Natural Fenosa" (GNF) paskelbė, kad pasirašė ilgalaikį susitarimą tiekti 2,5 mln. tonų suskystintų gamtinių dujų per metus, kas atitinka 3,2 mlrd. kubinių metrų gamtinių dujų. Sutarties trukmė yra 25 metai, bendra suma viršija 30 milijardų dolerių."

Apytiksliai tariant, 2015 metais, kai antirusiška isterija Europoje buvo panaši į cunamį, GNF "apsidraudė", prisijungdama prie bendro choro, kad nepatektų kokiam nors žurnalistui į akis dėl planuojamo plataus masto bendradarbiavimo su Rusija. Tai yra patirtis, kurią turėtų apgalvoti Lietuvos politikai: jūs galite sakyti antirusiškos orientacijos kalbas po penkis kartus per dieną, bet tai neturi trukdyti įprastam abipusiškai naudingam verslui.

Į jau minėtą "Mugardos" 2018 metų birželio 21 dieną atvyko dujovežis "Fyodor Litke", kuris atgabeno pirmąją SGD partiją pagal 2013-ųjų metų sutartį, kurioje numatyta tiekti 145 mln. kubinių metrų (pavertus tonas SGD kubiniais metrais įprastų dujų). Tuo tarpu, pagal 2018 metų pirmosios pusės rezultatus paaiškėjo, kad iš JAV į Ispaniją nebuvo pristatyta nė viena SGD partija — "NOVATEK" tiesiog "išstūmė" konkurentus savo dujomis.

Po to bendrovės "Francisco Raines" prezidentas paskelbė naują GNF pareiškimą, "sutartis su "NOVATEK" padeda užtikrinti SGD tiekimo stabilumą Ispanijoje, taip pat išplečia mūsų įmonės portfelį ir sustiprina mūsų šalies bei Europos diversifikaciją".

Skyrius, parašytas su skaičiuotuvu rankose

Kodėl gi taip, neatsižvelgiant į Europos kovotojų su Rusija nuomonę? Daugelis jau tada žinojo, kokios yra dujų rinkos realijos. Mūsų portalas apytikriai apskaičiavo, kiek kainuoja SGD, tiekiamos iš Amerikos "Sabina Pass" gamyklos į Europos pakrantes. Pagrindinė tokios kainos priežastis yra ta, kad SGD turi būti nupirktos biržoje, o ne tiesiogiai iš įmonės.

O "NOVATEK" yra vertikaliai integruota bendrovė, kurios "Jamal-SGD" skystinamos dujos, kurias pati "NOVATEK" išgauna kuo arčiau gamyklos.

"Plenariniame posėdyje, skirtame pasaulinės dujų rinkos problemoms ir perspektyvoms, "NOVATEK" vadovas Leonidas Michelsonas paskelbė duomenis apie "Jamal-SGD" kainas: "Mūsų dujų gavybos kaina yra 2,5 karto mažesnė už vidutinę dujų kainą "American Henry Hub Exchange"".

Vidutinė "Henry Hub" kaina šiais metais yra apie 105 dolerius už 1 000 kubinių metrų. Tada paaiškėja, kad vien šiame etape Rusijos kompanija gauna 63 dolerių pelno už 1 000 kubinių metrų. Kaip mes jau parašėme, gamtinių dujų tiekimas "Henry Hub" kainuoja 15 procentų dujų sąnaudų, t.y. 15-16 dolerių už 1 000 kubinių metrų. Vargu ar labai apsiriksime, sakydami, kad "NOVATEK" ir čia laimi dar septynis ar aštuonis dolerius.

"Sabina Pass" ir "Jamal-SGD" suskystinimo technologija yra tokia pati, be to, atstumai nuo Teksaso ir Sabetos iki Ispanijos krantų beveik sutampa, o tai reiškia, kad atitinkamos išlaidos nesiskiria. JAV grynųjų naftos produktų tiekėjams tiesiog nėra nuo ko "nulupti" 70 JAV dolerių.

Štai ir visa istorija su ispaniškais "manevrais". Žodžiai, kurie buvo svarbūs 2015 metais, dabar visų pamiršti, o sutartis su "NOVATEK" galioja ir leidžia Ispanijai tiekti gamtines dujas už priimtiną kainą. Aritmetika yra negailestingas mokslas. JAV pagamintos SGD negali konkuruoti ne tik su Rusijos dujotiekio dujomis, bet ir su Rusijoje pagamintomis SGD. Jokių asmeniškumų — tik skaičiai.

Kokios išvados bus padarytos, priklauso nuo jūsų, brangūs skaitytojai. Tačiau Lietuvos regazifikacijos terminalo "Indenpendence" kompanijos-operatoriaus lyderių vietoje aš asmeniškai pradėčiau galvoti apie Jamalo pusiasalį. Jei jau gabenti SGD į Lietuvą, tai bent jau iš ten, kur pigiau.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų
© Sputnik /
Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų
98
Dar šia tema
Lietuvos energetikos politika – iš pradžių darome, po to galvojame
Lietuvoje keičiamas SGD terminalo būtinojo kiekio realizavimo modelis
Latvija, Estija ir Suomija susitarė sukurti dujų rinką be Lietuvos
EK patvirtino Lietuvos paramą Klaipėdos SGD terminalui
Gitanas Nausėda, archyvinė nuotrauka

Lietuvos prezidentas pavargo būti nominaliu vadovu: Nausėda apibendrino metų rezultatus

(atnaujinta 17:13 2020.07.10)
Prezidentas Gitanas Nausėda apibendrino pirmųjų kadencijos metų rezultatus ir atsakė į žurnalistų klausimus apie visą Lietuvos politinio, ekonominio ir socialinio gyvenimo spektrą

Nausėda, kaip galima spręsti iš spaudos konferencijos metu išsakytų teiginių, ketina vis labiau kištis į valstybės vidaus politiką, už kurią pagal Konstituciją atsakingos vykdomosios ir įstatymų leidžiamosios valdžios šakos — Vyriausybė ir Seimas.

Pagal Lietuvos Konstituciją prezidentas vadinamas "valstybės vadovu" (VI skirsnis, 77 straipsnis), tačiau jo įgaliojimai yra apriboti. Valstybės vadovas sprendžia pagrindinius užsienio politikos klausimus ir kartu su Vyriausybe vykdo užsienio politiką (VI skirsnis, 84 straipsnis). Tačiau pirmaisiais prezidentavimo metais Gitanas Nausėda tarptautinėje arenoje ne itin spindėjo. Visuose susitikimuose su pasaulio lyderiais jis vis kartojo mantrą apie Baltarusijos atominės elektrinės pavojų, apie "agresorių iš Rytų" ir graudžiai prašė ES struktūrų pinigais padėti nukentėjusiai nuo koronakrizės Lietuvos ekonomikai.

Gal todėl Nausėda bando sustiprinti savo autoritetą, aktyviai įsikišdamas į vidaus politiką. Jis pirštu grūmoja Vyriausybei ir valdančiajai koalicijai, o paprastiems žmonėms sako, kad dar šiek tiek, ir savo tautiečiams jis atneš dangaus manų. Juk tik jis, patirties turintis bankininkas, žino, kaip išmaitinti tautą ir kiekvieną lietuvį padaryti milijonieriumi.

Kaip žinote, Lietuvoje yra trys valdžios šakos — įstatymų leidžiamoji (Seimas), vykdomoji (Vyriausybė) ir teisminė (Aukščiausiasis ir Konstitucinis teismai). Yra dar atseit nepriklausoma ketvirtoji valdžia — žiniasklaida.

Kaip žinote, įstatymų leidžiamąją galią žmonės renkasi per bendruosius Seimo rinkimus kas ketverius metus. Ir tada nugalėtojas formuoja valdančiąją koaliciją ir vyriausybę. Prezidentui pagal Konstituciją tvirtinant konkretų kandidatą į ministrus lieka tik patariamasis balsas. Ką jis dažnai ir išnaudoja.

"Taip, aš būsiu principingas, man nebus jokios problemos atmesti tiek kandidatūrų, kiek reikės, kad gautume tinkamą rezultatą ir tinkamą kandidatūrą. Labai tikiuosi, kad būsimoji valdančioji koalicija turės ir viziją, ir matymą, ir vertybes, nes būtų sudėtinga dirbti, jei prezidentas botagu turėtų įgyvendinti gerovės valstybės principus, o partijos galvotų, kaip čia elgtis šioje situacijoje", — sakė Gitanas Nausėda, tarsi užsimindamas, kad dabartinė valdančioji koalicija ir Vyriausybė neturi to.

"Aš norėčiau, kad būsimasis Vyriausybės vadovas būtų principingas šituo klausimu ir būtų ne atsvara, o parama prezidentui, įgyvendinant šias vertybes, nes jeigu vertybes įgyvendina vienas, du arba trys asmenys arba institucijos, tai yra vienas dalykas", — sakė prezidentas.

O čia, Jūsų Ekscelencija, šiek tiek išsamiau. Kas ir kam turėtų būti parama? Kiek mes žinome, Lietuva yra parlamentinė respublika, turinti tik prezidento valdžios elementus. Ir prezidentas nėra pats svarbiausias asmuo valstybėje, kaip, pavyzdžiui, Rusijoje, Baltarusijoje ar Prancūzijoje. Daugelyje Europos Sąjungos valstybių prezidentas atlieka tik reprezentacinį vaidmenį. Vokietijoje visa valdžia yra kanclerio, o ne prezidento rankose.

Taigi, Lietuvos "valstybės vadovas" turėtų dar kartą atidžiai perskaityti Konstituciją ir persvarstyti savo valdžios užmojus. Verta prisiminti, kad naujausioje Lietuvos istorijoje jau buvo precedentas, kai Seimas apkaltos būdu atleido prezidentą.

Taip, Nausėda nėra Paksas. Ir jo politiniai mecenatai, kurie išsiuntė Nausėdą į tokį atsakingą postą, greičiausiai neleis Seimui surinkti reikiamo balsų skaičiaus. Be to, ir Nausėdos advokatai greitai pasakys, kur toji "raudona linija", už kurios galima tapti Konstitucijos pažeidėju ir sulaukti apkaltos.

Kyla klausimas, kas laimės Seimo rinkimus. Jei atsirevanšuos Gitano Nausėdos globėjai iš konservatorių-liberalų sparno, galima bus pamiršti bet kokią apkaltą.

Su valdančiąja konservatorių-liberalų ir Darbo partijos koalicija, apie kurią jau užsiminė konservatoriai, Nausėda dirbs taikiai. Bet jei dabartinė koalicija liks valdžioje, tuomet prezidentas turės elgtis atsargiau.

Nė mirktelėt nespėsi, ir iš "valstybės vadovo" galima virsti nusikaltėliu, kuris viršijo Lietuvos Konstitucija jam suteiktus įgaliojimus. Galų gale, kaip kažkada sakė vienas TSRS vyriausiasis prokuroras, yra žmogus — bus ir straipsnis.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Lietuva, Seimas, Gitanas Nausėda
Dar šia tema
Istorikas: Nausėda bando tapti "masinės politinės šizofrenijos" dalimi
Nausėda ragina Vyriausybę sparčiau didinti senatvės pensijas
LGBT aktyvistai gali sutrukdyti Lenkijos draugystei su Baltijos šalimis
Lietuva neatsisakys plano iki 2030 metų skirti 2,5 % BVP karinėms išlaidoms
Lietuva ir Estija susitarė susivienyti siekdamos didesnio finansavimo iš ES
RT logotipas, archyvinė nuotrauka

RT transliavimo draudimas: Vakarai pamiršo, kaip kovoti su Rusija

(atnaujinta 13:01 2020.07.10)
Lietuva uždraudė savo teritorijoje transliuoti penkis RT kanalus. Tai atsitiko per savaitę po to, kai Latvijos valdžia žengė panašų žingsnį. Kita eilėje — Estija, kurios užsienio reikalų ministras taip pat neatmetė panašaus sprendimo galimybės

Kitokios Talino pozicijos šiuo klausimu tikimybė yra menka: tiek atsižvelgiant į tradicinį antirusišką trijų "Baltijos tigrų" sutarimą, tiek atsižvelgiant į tai, kad būtent Estijos valdžia buvo aktyviausia ir nuosekliausia sudarydama kliūtis Sputnik agentūros darbui respublikoje. Kaip žinote, norėdami pasiekti norimą rezultatą, jie ėmė tiesiogiai pulti darbuotojus, grasindami baudžiamuoju persekiojimu.

Vis dėlto įdomiausias visoje istorijoje yra oficialus Vilniaus sprendimo pagrindimas. Pats teiginys, kad RT kontroliuoja Dmitrijus Kiseliovas, kuriam taikomos Vakarų sankcijos, tariamai tapo priežastimi imtis priemonių prieš "jo" žiniasklaidos išteklius.

Esmė net ne ta, kad šis teiginys yra netiesa, už ką Lietuvos valdžia buvo papeikta, ir šių pastabų autoriai priminė, kad RT neturi nieko bendro su MIA "Rossija segodnia" struktūromis, kurioms iš tikrųjų vadovauja Dmitrijus Kiseliovas.

Dar svarbiau, kad visa tai kadaise buvo: lygiai prieš savaitę, kai Latvijos nacionalinė elektroninių žiniasklaidos priemonių taryba paaiškino RT transliacijų draudimą, sakydama, kad televizijos kanalai yra "faktiškai kontroliuojami ir prižiūrimi" Dmitrijaus Kiseliovo. Tuomet lygiai tokiu pačiu būdu Margarita Simonian ir Rusijos užsienio reikalų ministerija pakomentavo akivaizdų Latvijos oficialių struktūrų neprofesionalumą, nes jų sprendimas buvo grindžiamas atvirais beprotiškais teiginiais.

Tuo metu dar buvo galima paaiškinti įvykį atsitiktinumu ir konkrečių vykdytojų klaida: galų gale ne viena sistema neapdrausta nuo diletantų ir tinginių. Tačiau panašiose situacijose atsidūrusiai valstybei — ne "komilfo" viską atšaukti, net jei ją atvirai pakišo jos pačios valstybės pareigūnai.

Tačiau pasikartojus situacijai Lietuvoje, tampa aišku: atsitiktinės klaidos nebuvo ir nėra. Visa tai yra sąmoninga Latvijos ir Lietuvos valdžios pozicija, kurios principas yra "ir taip tiks".

Suprantama, kad draudimas transliuoti RT yra politinis sprendimas. Bet ar to buvo neįmanoma paaiškinti teisiškai "grynesniu" motyvu? Žinoma, galima. Bet tam reikėtų atsakingiems departamentams labiau pasistengti, ieškoti spragų teisės aktuose.

Kadaise būtent ši ypatybė — teisinis miklumas atitikti bent jau išorinį sprendimų nepriekaištingumą — buvo vienas iš svarbiausių Vakarų demokratijos kozirių. Ji atrodė nepaprastai pergalingai tarp kitų politinių sistemų, kurios nebuvo linkusios vargintis dėl oficialių procedūrų.

Bet nuo to laiko nutekėjo daug vandens. RT transliavimo uždraudimo klausimu Baltijos šalys ėjo tokiu keliu, kurį pastaraisiais metais pasirinkdavo visiškai kitos ir daug galingesnės valstybės.

Amerikiečiams mojavimas mėgintuvėliu su neaiškios kilmės milteliais pakeitė tikrai egzistuojančių aplinkybių, kuriomis tarptautinei bendruomenei galima būtų bandyti pateisinti invaziją į Iraką, paiešką. Britai surengė grandiozinį pasirodymą aplink Skripalių apsinuodijimą — ir jiems visiškai ne gėda dėl prošvaisčių, akivaizdžių "skylių" šiuo klausimu. Nyderlandai, teisingumą pavertę savo nacionaliniu prekės ženklu, MH17 bylos nagrinėjime rodo tokius teisinius "kūlvirsčius", kad niekas jau net nesistebi.

Tokių pavyzdžių — ne tik Rusijos, bet ir Kinijos, Irano, Venesuelos ir kitų "​​šalių atsiskyrėlių" — atžvilgiu yra tiek daug, kad jie jau seniai iš retų išimčių virto kasdienybe. Tokiomis aplinkybėmis Lietuvos ir Latvijos valdžios institucijų pozicija RT transliavimo draudimo istorijoje atrodo visiškai organiškai: kam įsitempti, jei to galima nedaryti; pakanka tiesiog pateikti akivaizdžią nesąmonę kaip oficialią poziciją?

Tai netgi turi savo logiką: antirusiškų pažiūrų auditorija, bus patenkinta paaiškinimais apie "Kiseliovą, kontroliuojantį RT" (kaip ir apie "Putiną, kuris apnuodijo Skripalius" arba "Kremlių, kuris numušė "Boeing" virš Donbaso"), ir Vakarai vis dažniau nemato priežasčių švaistyti išteklius Rusijai ir jai prijaučiančioms jėgoms, nes, matyt, laiko šią užduotį įtikinti ir patraukti į savo pusę beprasmiška.

Iš pradžių šį (atvirai apgaulingą) požiūrį sukūrė informacinė, politinė, ideologinė ir net moralinė Vakarų monopolija. Būtent dėl jos tam tikru momentu jie nustojo manyti, kad reikia kruopščiai ir profesionaliai vykdyti savo politiką — tiek apskritai, tiek konkurentų atžvilgiu. Dėl to jie patys nepastebėjo, kaip prarado šią monopoliją, taip pat ir dėl kompetencijų praradimo bei atsipalaidavimo ir įsitikinimo, kad tiks ir taip.

Dabar situacija kitokia. Dabar visos tos pačios jėgos nemato prasmės efektyviai dirbti ir rimtai stengtis vien dėl to, kad pačios susitvarkys, o priešo vis tiek neįtikinsi.

Stebina tai, kad jie rimtai tiki (ir tai patvirtina neseniai priimti Baltijos šalių sprendimai dėl RT), jog toks profesionalus, tiksliau, akivaizdžiai neprofesionalus požiūris nulems jų ideologinę ir geopolitinę pergalę prieš Rusiją.

Autorės nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
RT, Baltijos šalys, Rusijos žiniasklaida, Rusija
Temos:
Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT
Dar šia tema
Simonian sureagavo į galimybę Estijoje uždrausti RT
Lietuvoje uždrausta RT
Simonian sureagavo į penkių RT kanalų draudimą Lietuvoje
Rusijos ambasada Lietuvos kaltinimus RT laiko "beprotiškais": čia tai įrodyta praktiškai
Žmonės

Kokia šiandien diena: liepos 11-osios šventės

(atnaujinta 18:18 2020.07.10)
Šeštadienį, liepos 11-ąją minima Pasaulinė populiacijos diena, taip pat šią dieną katalikai mini Šv. Benediktą

Liepos 11 yra 192-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiemet, keliamaisiais metais — 193-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 173 dienos.

Prieš 33 metus (1987 metais) liepos 11 dieną žmonių skaičius visame pasaulyje viršijo 5 milijardus ir po dviejų metų Jungtinių tautų organizacija rekomendavo šią dieną paskelbti Pasaulio gyventojų diena.

Vėliau, 2002 metais buvo numatoma, kad pasaulyje žmonių skaičius augs nekontroliuojamai. Bvo paskelbtos prognozės, kad 2050 metais visame pasaulyje gyvens 10,9 milijardo žmonių, tačiau dabar prognozuojama, jog šiais metais šis skaičius neviršys 9 milijardų. 

Skaičiaus mažėjimui įtakos turi ligos. Prognozuojama, kad iki 2050 metų nuo AIDS mirs 278 milijonai žmonių, dėl kurių mirties negims 178 milijonai vaikų.

Pranešama, kad daugiausia žmonių gyvens vargingiausiose pasaulio vietose: Afrikoje ir Azijoje, gimstamumas mažės, o daugės vyresnio amžiaus žmonių.

Liepos 11-oji skirta susimąstyti apie žmonijos gimstamumo, mirtingumo, apgyvendinimo, migravimo, išsilavinimo ir kitokias problemas.

Taip pat šiandien minima Šv. Benedikto, Europos globėjo, šventė.

Šv. Benediktas (480–547) buvo abatas. Gimė turtingo žemvaldžio šeimoje, taip apt studijavo Romoje, vėliau paniro į vienatvę, atsidavė maldai ir atgailai.

Aplink save subūrė bendraminčių būrį ir 539 metais Monte Kasine (tarp Romos ir Neapolio) įkūrė benediktinų vienuolyną. Tuo pačiu, Benedikto parašyta Regula tapo gyvenimo pagrindu tūkstančiams vienuolių ir jo sekėjai išplito po visą Europą. 1964 metais jis paskelbtas Europos globėju.

Liepos 11 dieną vardadienį švenčia Pijus, Kiprijonas, Kipras, Benediktas.

Tegai:
šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai