Snoras, archyvinė nuotrauka

Ar teismas atskleis visą tiesą apie "Snoro" bankrotą?

154
(atnaujinta 12:59 2019.01.07)
Lietuvos generalinė prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl "Snoro" banko savininkų vykdyto turto grobstymo prieš bankrotą 2011 metais. Dabar įtariamieji — buvę banko savininkai Vladimiras Antonovas ir Raimondas Baranauskas — nuo Lietuvos teisingumo slapstosi Rusijoje. Kiti banko turto grobstytojai ir bankroto iniciatoriai ramiai gyvena Lietuvoje ir net dirba valdžioje

Lietuvis jau seniai pamiršo apie banko "Snoras" bylą, kuri prieš septynerius metus audrino visą Lietuvą. Tuomet paprasti indėlininkai nepatyrė didelių nuostolių.

Jie atgavo savo nedidleius indėlius iš draudimo fondo. Tačiau smulkieji akcininkai ir daug "vidutinio ir aukščiausio lygio" indėlininkų prarado šimtus tūkstančių ir milijonų savo lėšų, kurias jie patikėjo bankui.

Šiek tiek bankroto istorijos

Dauguma Lietuvos gyventojų vargu ar gali atkurti visą "Snoro" bankroto istorijos grandinę. O ji gana įdomi. "Snoro" bankrotas buvo pirmasis iš keistų bankrotų, įvykusių vėliau Baltijos regione. Po dvejų metų pagal "Snoro" pavyzdį buvo sunaikintas kitas didelis Lietuvos bankas — Ūkio bankas. O 2018 metais "sprogo" Latvijos "ABLV" bankas.

Visų šių bankrotų priešistorė yra panaši. Bankininkai pagaunami už tai, kad viršija leistinas normas, susijusias su likvidumu, ir už tai, kad jiems trūksta lėšų indėlių nutekėjimo atveju.

Kaip anonimiškai "Sputnik" sakė vienas Baltijos šalių bankų analitikų, beveik visi pasaulio bankai leidžia tokius dalykus, kai reikia surengti didelį sandorį. Ir visi apie tai žino. Tačiau būtent tai ir sukuria riziką, susijusią su dideliais pinigais. Kitas dalykas yra tas, kad vieniems šitai leidžiama, o kitiems gali kainuoti gyvybę. Ir jei gautas kokio nors banko "politinis užsakymas", būtent jis bus pagautas tokių rizikingų (banko veiklos įstatymo atžvilgiu) operacijų metu.

2011 metų pavasarį Švedijos valdžia oficialiai leido pagrindiniam "Snoro" akcininkui Vladimirui Antonovui įsigyti didelį "Spyker Cars N.V.", kuris valdo automobilių pramonės milžiną "Saab", akcijų paketą. Tuo pačiu metu Amerikos milžinas "General Motors" taip pat planavo įsigyti Švedijos automobilių įmonę. Įdomus sutapimas.

Lietuva įsidrąsino ir ketina kariauti su Švedijos bankais >>

Visai įmanoma, kad Antonovui siekiant sudaryti šį sandorį kaip tik ir prireikė ne tik asmeninių, bet ir pasiskolintų lėšų koncentracijos. Ir būtent tada jis buvo sugautas Lietuvoje. "Snoro" bankroto skandalas nuskambėjo garsiai. Antonovas ir antras pagrindinis akcininkas Raimondas Baranauskas turėjo pabėgti į Angliją, o 2015 metais, po Londono teismo sprendimo išduoti juos Lietuvai, persikelti į Rusiją. Kol jų nebuvo, vietinės ir tarptautinės maitėdos suplėšė "Snorą" į skutus. Beje, didelė "Snoro" klientų dalis atiteko... Švedijos bankams: SEB, Swedbank ir DNB Nord. Aiški daugialypė operacija. Priviliojo bokštą, o nužudė karalienę...

Akivaizdu, kad tokios operacijos, skirtos vienam iš pirmaujančių šalies bankų rinkos dalyvių sunaikinti, nedalyvaujant Lietuvos valdžiai, būtų neįmanoma įvykdyti. Vietos elitas kaip atlygį gavo galimybę saugiai atsiimti visas savo lėšas iš "Snoro". Ryškiu pavyzdžiu tapo Irenos Degutienės, tuometinės Seimo pirmininkės, šeimos indėlių istorija. Kitų bankroto dalyvių vardai ir sumos liko paslaptyje. Ponia Degutienė ir šiandien eina Seimo pirmininko pavaduotojos pareigas.

Verta prisiminti, kad 2011 metais Lietuvos finansų ministro, be kurio dalyvavimo sunku įsivaizduoti visą "Snoro" bankroto procedūrą, pareigas ėjo... Ingrida Šimonytė. Šiandien ponia Šimonytė — Seimo narė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (konservatorių) kandidatė į prezidentus. Visuomenės apklausos rodo, kad konservatorė Šimonytės kandidatūra į Dalios Grybauskaitės vietą Prezidentūroje šiandien yra viena iš realiausių.

O juk tais pačiais 2011 metais Grybauskaitė jau buvo Lietuvos prezidentė. Kaip žinote, ji persikėlė į valstybės vadovo kėdę iš Europos Komisijos narės biudžeto ir finansų klausimais pareigų. Taigi, ji buvo aukšto lygio Europos specialistė "pinigų klausimais". Beje, antras garsus vieno Lietuvos banko (Ūkio banko) bankrotas įvyko 2013 metais, kai šalį valdė taip pat Dalia Grybauskaitė.

Lietuva prašo Rusijos prokuratūros apklausti buvusius "Snoro" banko vadovus >>

Daugelį analitikų nustebino apsisprendimo dėl "Snoro" nacionalizavimo, o vėliau ir bankroto, greitis. Per vieną naktį buvo paruoštos ir per kelias valandas perduotos Seimui septynių įstatymų, reglamentuojančių šalies bankininkystę, pataisos. Paprastai tokios apimties darbui ir pusmečio nepakanka. Lietuvos pareigūnų veiksmų ir kalbų koordinavimas visais lygmenimis buvo nuostabus. Daina sudainuota tarytum iš natų.

Tegyvuoja Lietuvos teisingumas

Tačiau tokios intymios detalės apie Lietuvos elito gyvenimą ir finansinę gerovę vargu ar sudomins Generalinės prokuratūros tyrėjus. Jų pagrindinis uždavinys — dar kartą įrodyti Vladimiro Antonovo ir Raimondo Baranausko kaltę dėl visų banko nuodėmių iki pat "Rusijos mafijos" pinigų plovimo. "Rusų pėdsakai" dabar madingi. Visas pasaulio blogis — dėl rusų.

Vargu, ar Lietuvos tyrėjus sudomins, kiek iš "Snoro" bankroto uždirbo laikinai banko administravimo pareigas einantys Saimonas Friklis ir Nilas Kuperis. Verta prisiminti, kad pirmasis administratorius Saimonas Friklis prieš pat "Snoro" bankrotą pradėjo vadovauti detektyvų agentūrai "Kroll", kuriai Švedijos vyriausybė užsakė ištirti pagrindinės Vladimiro Antonovo bendrovės "Converse Group" lėšų kilmę.

Visą pagrindinį darbą, susijusį su "Snoro" turto išėmimu, atliko Saimonas Friklis, o Nilas Kuperis vėliau išvalė Friklio "veiklos sritį". Kaip ir kiek jie už tai gavo?

Tačiau tai jau kita istorija, apie kurią sunku bus perskaityti atviruose bankininkystės vadovėliuose. Greičiausiai, tik  vadovėlyje su žyma "tik tarnybiniam naudojimui".

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija

154
Tegai:
Vladimiras Antonovas, bankrotas, Snoras
Dar šia tema
Antonovas apskundė Maskvos teismo sprendimą dėl bylos prieš Lietuvą
Rusijos teismai atmetė buvusio bankininko Antonovo ieškinį Lietuvai
Svetlana Tichanovskaja

Lietuva priglaudė Tichanovskają ir veržiasi vadovauti frontui prieš Lukašenką 

(atnaujinta 14:47 2020.08.11)
Pagrindinė Aleksandro Lukašenkos konkurentė Baltarusijos prezidento rinkimuose Svetlana Tiсhanovskaja yra Lietuvoje. Ji išvyko į kaimyninę šalį po to, kai opozicijos ir valdžios atstovų pasipriešinimas Minske ir kituose miestuose perėjo į karštąjį etapą

Svetlanos Tichanovskajos pasirodymas Lietuvoje niekuo nenustebino. Būtent Lietuvos sostinėje Baltarusijos opozicionieriai tradiciškai rado prieglobstį nuo pirmųjų protestų 2010 metų gruodžio mėnesį. Nuo to laiko Lietuvos valdžia save laiko pagrindine Baltarusijos demokratijos gynėja.

"Vertybių prasme Vilnius yra tradiciškai artimiausia vieta, nes joje yra buvę Baltarusijos opozicijos ir nepatenkintų režimu istorijos. Antras svarbus faktorius yra geografija. Vilnius yra netoli Minsko. Jei kas nors pasikeis, galite labai greitai ten sugrįžti", — Lietuvos žiniasklaida citavo politologą Lauryną Jonavičių.

Pirmoji žinia, kad Tichanovskaya yra Vilniuje, nuskambėjo iš Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus lūpų.

"Svetlana Tichanovskaya saugi, ji yra Lietuvoje", — savo Twitter paskyroje parašė Linkevičius.

Matyt, pagrindinę Baltarusijos opozicijos atstovę į Lietuvos sostinę pristatė taip pat Lietuvos užsienio reikalų ministerija. Išvežė slaptai diplomatiniais kanalais? Klausimas vis dar atviras. Iš pradžių buvo svarstoma, ar Tikchanovskajai bus taikomas dviejų savaičių karantinas, tačiau dabar jau aišku, kas bus.

Pagrindinė užduotis — vadovauti pasauliniam kryžiaus žygiui "prieš Lukašenką" ir taip patraukti pasaulio bendruomenės, ES ir JAV vadovybės dėmesį. Ir tuo pat metu "nušauti antrą kiškį" — įtikinti besiskundžiančias Baltijos kaimynes Latviją ir Estiją boikotuoti elektros energijos pirkimą iš Baltarusijos atominės elektrinės.

Taigi pirmieji raginimai dėl "civilizuoto pasaulio" sankcijų prieš Baltarusijos valdžią pasklido iš Vilniaus.

"Dinamika yra tokia, kad mes tikrai turėtume visu rimtumu kalbėti apie sankcijas Baltarusijai, nes tai, kas vyksta dabar, nė iš tolo neprimena tų represijų, kurias režimas vykdė visus pastaruosius metus", – Lietuvos žiniasklaidai sakė prezidentas Gitanas Nausėda.

Liublino trikampis nori tapti kvadratu

Kaimyninės Lenkijos ministras pirmininkas Mateušas Moravieckis jau ėmėsi iniciatyvos surengti Europos Sąjungos nepaprastąjį aukščiausiojo lygio susitikimą, skirtą situacijai Baltarusijoje.

"Lenkija yra atsakinga už savo artimiausius kaimynus. Todėl ministras pirmininkas Mateušas Moravieckis laiške Europos Vadovų Tarybos vadovui Šarliui Mišeliui ir Europos Komisijos pirmininkei Ursulai von der Leyen paragino surengti neeilinį ES viršūnių susitikimą, susijusį su įvykiais Baltarusijoje <...>. Turime solidariai paremti baltarusius jų siekiuose. Taigi – Lenkijos vyriausybės vadovo iniciatyva Europos Vadovų Tarybai spręsti šį klausimą", –teigiama Lenkijos kabineto spaudos tarnybos pranešime.

Prisiminkime, kad neseniai, liepos 28 dieną, Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrai paskelbė apie "Liublino trikampio" sukūrimą. Naujojo trijų šalių bendradarbiavimo formato pagrindas yra arši  rusofobija. Taip pat – naujos Žečpospolitos sukūrimas, kuris, kaip ir prieš 400 metų, turėtų tapti konfrontacijos tarp Vakarų ir Maskvos priešakiniu punktu.

Kaip žinote, XVI a. Žečpospolita taip pat apėmė dabartinės Baltarusijos žemes. Taigi visiškai logiška, kad Minskui implantuojant tikrai europietišką demokratiją, "Baltarusijos buferis" tarp Maskvos ir Vakarų taip pat išnyks.

Na, o toliau vystosi loginė grandis. "Asociacija su ES", Baltarusijos ekonomikos žlugimas, TVF kreditavimas ir Baltarusijos Respublikos narystė NATO. O tada, sekdama Liublino trikampio – Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos – pavyzdžiu,Baltarusija prašo, kad JAV atsiųstų kareivius, šarvuočius ir raketų sistemas, kad apsaugotų dabar "Baltarusijos demokratiją".

Tichanovskaja – "Prezidentė a la Guaido"?

Kad dar labiau išsiskirti iš savo bendraminčių "Liublino trikampyje", Lietuvos politikams suteikiama užuomina. Mums skubiai reikia sušaukti neeilinį Seimo susirinkimą ir dalyvaujant prezidentui ... paskelbti Svetlaną Tichanovskają "išrinkta Baltarusijos Respublikos prezidente". Na, sekant JAV pavyzdžiu, kurios savo laiku paskelbė "Venesuelos prezidentu" buvusį Lotynų Amerikos valstybės nacionalinės asamblėjos pirmininką Chuaną Gvaidą.

O Tikchanovskajos inauguracija, matyt, turėtų būti vykdoma pagal senas Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės tradicijas, kaipbuvo karūnuotas didysis kunigaikštis Mindaugas, kurį Baltarusijos "zmagarai" taip pat gerbia kaip savo valdovą senovės laikais ir vadina Mindavgu.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Linas Linkevičius, Svetlana Tichanovskaja
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Balsavimas per rinkimus, arhyvinė nuotrauka

Lietuvos rusakalbiai gyventojai, balsuosime?

(atnaujinta 16:01 2020.08.10)
Penktadienį baigėsi pirmasis kandidatų į Seimą priešrinkiminės kampanijos etapas. Tautinės mažumos, kurių Lietuvoje yra beveik 17 procentų, yra iškėlusios savo kandidatus į įvairius politinių partijų ir judėjimų sąrašus. Ar juos palaikys rusakalbiai?

Prieš kiekvienus rinkimus Lietuvos politikai primena, kad šalyje gyvena daugybė potencialių rinkėjų, turinčių nelietuviškas pavardes. Tai lenkai (beveik šeši procentai), rusai (beveik penki procentai), baltarusiai (beveik 1,5 procento) ir kiti daugiau nei 150 tautybių atstovai, kurie nepriklauso, kaip vietiniai patriotai mėgsta save vadinti, "titulinei tautai".

Dalis "nelietuviškų" rinkėjų nepriklausomybės metais lengvai prisitaikė ir netgi sutiko savo pasuose susilietuvinti vardus ir pavardes. Atsirado unikalių vardų — Aleksandras, Sergejus, Vladimiras. O kai kurie Ivanai tiesiog tapo Jonais. "Kraujo šauksmas" nuslopintas ir lietuviškomis pavardžių galūnėmis.

Šiandien šie buvę Lenkijos ir Rusijos, Baltarusijos žydai, graikų totoriai, ukrainiečiai, gruzinai, armėnai ir t.t. aktyviai balsuoja už sistemines Lietuvos politines partijas — už konservatorius, socialdemokratus, liberalus, žaliuosius. Nelite pavardes su lietuviškomis galūnėmis galima pamatyti ir šių politinių asociacijų sąrašuose. Tiesa, ne priešakyje, o sąrašo gale. Maloni išimtis yra konservatorių sąrašas, kuriame garbės vietoje visada pasirodo populiariausias Lietuvos žydas Emanuelis Zingeris. Be to, tarp dvidešimties geriausių liberalų dažnai mirga pavardės iš lenkų diasporos.

Didžioji dalis lenkų ir rusų tradiciškai balsuoja už kandidatus iš dviejų sąrašų. Tai sąlyginės "Lietuvos lenkų rinkimų akcija - Krikščioniškų šeimų sąjunga"  ir Darbo partija. Kodėl sąlyginės? Nes būtent šių dviejų politinių asociacijų sąrašuose tarp lenkų ir lietuvių yra daugiausia rusiškų pavardžių. Juk patys rusai dėl asmeninių kai kurių lyderių ambicijų per 30 Lietuvos nepriklausomybės metų nesugebėjo susivienyti į vieną galingą politinę jėgą. Jie pasiskirstė į dvi partijas — Rusų aljansą, kuriam vadovauja Tamara Lochankina iš Klaipėdos, ir į Lietuvos rusų sąjungą su Sergejumi Dmitrijevu priešaky.
Partijos "Lietuvos lenkų rinkimų akcija - Krikščioniškų šeimų sąjunga" sąraše yra didžioji dalis lenkiškų pavardžių, o Darbo partijos sąraše — lietuviškos. Rusai tik "praskiedžia" šiuos sąrašus.

Uspaskichas: "Aš stosiu krūtine už rusus!"

Pradėkime nuo sąlyginės leiboristų partijos, kuriai vadovauja Viktoras Uspaskichas, charizmatiškasis Lietuvos politikos šou dalyvis. Savo politinės karjeros pradžioje, 2000-aisiais, sėkmingas verslininkas iš savo bendraminčių sukūrė Darbo partiją, o jau per sekančius 2004 metų Seimo rinkimus ji sulaukė stulbinančios sėkmės. Viena vertus, Viktoras yra rusas (gimtinė — Rusijos Archangelsko sritis), kita vertus — "tikras lietuvis", kartais net pamirštantis rusų kalbą.

Viktoras neturėjo ypatingų pasisekimų vyriausybių ir valdančiųjų koalicijų darbe. Tačiau aplink šį asmenį kilo pakankamai skandalų — pradedant tuo metu suklastotu aukštojo mokslo diplomu (2005 metai), kurį pateikė ekonomikos ministras Viktoras Uspaskichas, ir baigiant "juodąja buhalterija" partijoje. Ryškus Darbo partijos vengimo mokėti mokesčius atvejis truko daugiau nei dešimt metų ir jo vadovams baigėsi bauda. O pats Viktoras Uspaskichas netgi paliko savo bendražygių gretas — Darbo partiją.

2015 metais Uspaskichui palikus Darbo partijos pirmininko [areigas, partija apgailėtinai pralaimėjo 2016 metų Seimo rinkimus, net neįveikusi penkių procentų barjero. Tačiau jau 2017 metais Uspaskichas grįžo vadovauti partijai, norėdamas gauti dar vieną Europos Parlamento nario mandatą, kuris, kaip "apsauginis laiškas", gelbsti nuo visų negandų. Dėka rusakalbių rinkėjų balsų, vėl buvo gautas mandatas. O Darbo partija pamažu grįžta į elito gretas.

Kaip rodo naujausios nuomonės apklausos, rudens rinkimuose "darbiečiai" nesunkiai peržengs penkių procentų barjerą ir vėl pateks į Seimą, galbūt net kaip atskira frakcija. Ir tai įvyks "Lietuvos rusų sąjungos", kurios interesus nuolat žada atstovauti Uspaskichas, balsų dėka. Bet, kaip žinote, "pažadėti dar nereiškia vesti". Ir garsus priešrinkiminis lozungas "Aš krūtine stosiu už rusus!" iš Viktoro lūpų yra ne kas kita, kaip šūkis.

Lenkai pamiršo apie rusus

Tiesa, jo politiniai oponentai kovoje dėl rusakalbių rinkėjų balsų — "Lietuvos lenkų rinkimų akcija - Krikščioniškų šeimų sąjunga" bendradarbiaudami su Rusų aljansu, kuriam vadovauja ir europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis — negali pasigirti sėkme.

Pastaraisiais metais lenkai prarado Rusijos rinkėjų lojalumą. Ypač po Ukrainos maidano. Ir viskas dėl neaiškios Rusijos politikos, kuriai aktyviai priešinasi Varšuva, — pagrindinė Lietuvos lenkų gynėja nuo vietinių nacionalistų išpuolių.

Paskutinis "Lietuvos lenkų rinkimų akcija - Krikščioniškų šeimų sąjunga" frakcijos didelis akibrokštas kovoje dėl rusų balsų buvo balsavimas už Lietuvos Seimo nutarimą, pasmerkiantį Rusiją už "Antrojo pasaulinio karo istorijos perrašymą". Šią rezoliuciją taip pat pasirašė vienintelė Seimo narė iš "Rusų aljanso" Irina Rozova. Dėl kurių ji buvo pasmerkta savo rinkėjų, vadinamųjų "vatnikų".

Rinkimai be pasirinkimo

Taigi spalio mėnesį artėjančiuose parlamento rinkimuose Lietuvos rusams bus sunku pasirinkti. Dar kartą pasiduoti Viktoro Uspaskicho žavesiui ir pažadams, balsuoti už Darbo partiją ir jos kandidatų sąrašą vienmandatėse rinkimų apygardose ar pasitikėti kelių politikų, turinčių rusiškas pavardes, autoritetu  partijos "Lietuvos lenkų rinkimų akcija - Krikščioniškų šeimų sąjunga" sąraše?

Prieš spalio mėnesį vyksiančius rinkimus Sputnik Lietuva dar ne kartą grįš prie šios temos. Bandysime nešališkai papasakoti apie šių dviejų politinių asociacijų kandidatų į deputatus pranašumus ir trūkumus, kad padėtume rusakalbiams rinkėjams apsispręsti.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
rinkimai, Seimas
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Aktorius Michailas Jefremovas

Jefremovui nustatyta priešinfarktinė arba priešinsultinė būsena, pareiškė advokatas

(atnaujinta 16:02 2020.08.11)
Aktorių į ligoninę nuvežė tiesiai iš teismo salės. Kai kurių šaltinių teigimų, jis prarado sąmonę. Anksčiau atvykęs į teismo posėdį kaltinamasis vos išlipo iš Rusijos Federalinės bausmių vykdymo tarnybos automobilio

VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Greitosios pagalbos medikai įtarė, kad aktorius Michailui Jefremovui nustatyta priešinfarktinė arba priešinsultinė būsena, todėl jis buvo nuvežtas į ligoninę, žurnalistams sakė jo advokatas Elmanas Pašajevas.

"Gydytojai sakė, kad jam nustatyta arba priešinfarktinė, arba priešinsultinė būsena. Dėl ko taip nutiko? Manau, kad dėl žurnalistų, ne dėl jūsų, bet yra keletas... Padarė iš šios avarijos šou", — cituoja RIA Novosti gynėją.

Dėl kaltinamojo hospitalizavimo teismo posėdis buvo atidėtas iki trečiadienio ryto.

Antradienį Jefremovas dėl prastos savijautos buvo išvežtas greitosios pagalbos automobiliu iš Maskvos Presnenskio teismo pastato į ligoninę.

Aktorius sunegalavo nuo pat pradžių: kai tik jis buvo atvežtas į kitą posėdį, jis negalėjo išlipti iš automobilio, o konvojaus darbuotojai jį palydėdavo į teismą.

Vėliau teisėjas, gavęs skundų dėl jo savijautos, iškvietė jam greitąją pagalbą, o jos darbuotojai, įvertinę aktoriaus būklę, nusprendė jį paguldyti į ligoninę.

Keli žmonės Jefremovą išnešė ant neštuvų į greitosios pagalbos automobilį. Neatmetama, kad aktorius galėjo būti be sąmonės.

Pašajevas įlipo į greitosios pagalbos automobilį, kur tuo metu buvo Jefremovas, tačiau vėliau išlipo ir nevažiavo į ligoninę.

Jefremovas birželio 8 dienos vakarą, Maskvos "Sadovoje kolco" vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", įvažiavo į priešingą eismo juostą ir trenkėsi į automobilį "Lada", kurio vairuotojas, internetinės parduotuvės kurjeris Sergejus Zacharovas, po patirtų sužalojimų ligoninėje mirė. Prokuratūros duomenimis, įvykio metu aktorius buvo apsvaigęs nuo alkoholio ir narkotikų.

Tegai:
eismo įvykis, Rusija, Michailas Jefremovas
Dar šia tema
Liudytojas papasakojo apie Jefremovo elgesį po mirtinos avarijos
Buvo gaila automobilio: liudytojas papasakojo apie Jefremovo elgesį po avarijos  
"Negaliu tylėti": Rusijos režisierius pareiškė, kad advokatai "naikina" Jefremovą