LGBT

Nuo "homosantuokos" iki "sušaudyto" Gabrieliaus

184
(atnaujinta 15:13 2019.01.15)
Konstitucinis Teismas paskelbė, kad Lietuva turi išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje baltarusiui, Danijoje "susituokusiam" su tos pačios lyties lietuviu, kaip jo šeimos nariui. Facebook'e reakcijos į šią naujieną ilgai laukti nereikėjo. Komentuojama ir replikuojama iki šiol

Arvydas Juozaitis: "sausio 11 dieną Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas aiškiai viršijo suvereno — Tautos jam suteiktus įgaliojimus. KT išaiškinimas, kad Konstitucijoje įtvirtinta šeimos samprata yra neutrali ją sudarančių asmenų lyties požiūriu yra spekuliatyvi ir teisiškai nepagrįsta. Užsienio valstybių teisės aktai kitaip apibrėžiantys šeimą ir santuoką Lietuvos neįpareigoja".

"Ateina laikas inicijuoti Konstitucinio Teismo reformą. Niekas neturi teisės iškelti savęs aukščiau Konstitucijos", — teigia pretendentas į Lietuvos prezidentus Arvydas Juozaitis. Korektiškai, mandagiai ir teisiškai raštingai.

Arvydas Juozaitis laikas inicijuoti Konstitucinio Teismo reformą 1
© Photo : скриншот
Arvydas Juozaitis laikas inicijuoti Konstitucinio Teismo reformą 1

Kiti Facebook'o bendruomenės nariai lietuviai žodžių kišenėje neieško ir savo nuomonę apie Konstitucinį Teismą reiškia ne taip diplomatiškai.

Algimantas Rusteika cituoja Lietuvos Konstituciją: "Šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas. Valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę. Santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu".

Taip pat Algimantas Rusteika pacituoja ir Konstitucinio Teismo pateiktą aiškinimą: "Konstitucinė šeimos samprata yra neutrali lyties požiūriu." Ir apibendrina: "sveiki atvykę į beprotnamį. Dalyvių registracija Laisvės skrydžiui žemyn galva nuo uolos jau prasidėjo."

Tautos balsas 2
© Photo : скриншот
Tautos balsas 2

Kitas Facebook'o narys Raimondas Navickas Bis: ""homosantuokos" nepripažinsime, bet teisę apsigyventi "sutuoktiniui" suteiksime, kaip "šeimos nariui". Konstitucinių Dvasių šizofrenija pasireiškė visu gražumu".

Iki šio Konstitucinio Teismo sprendimo Migracijos departamentas užsienyje "susituokusiems" tos pačios lyties asmenims teisės persikelti gyventi į Lietuvą paskui savo "sutuoktinį" nesuteikė pabrėždamas, kad Lietuvoje tos pačios lyties asmenų "santuokos" ir partnerystė nėra leidžiamos.

Nuo šiol to galima bus nepaisyti. Dabar bus kitaip.

""H-santuokos" santuoka Lietuvoje nelaikysime, bet "H-sutuoktinis" bus laikomas "šeimos nariu", — patikslina Raimondas Navickas Bis. — Tokiais šizofreniškais sprendimais KT atvėrė Pandoros skrynią ir sukūrė prielaidas visokioms fantasmagorijoms netolimoje ateityje."

Tautos balsas 3
© Photo : скриншот
Tautos balsas 3

Dar Raimondą Navicką Bis prajuokino Konstitucinio Teismo žodžiai, jog tam, kad tos pačios lyties "sutuoktinis" apsigyventų Lietuvoje, visai nebūtina, kad ta jų daniška ar dar kokia "santuoka" būtu įtraukta į Lietuvos civilinės būklės aktų registrą. Kitaip tariant, abu "sutuoktiniai" mūsų teisės požiūriu bus nesusituokę, ir, galima manyti, turės teisę sudaryti kitas santuokas Lietuvoje.

Taigi, tam lietuviui, kuris "apsiženijo" Danijoje su baltarusiu, niekas nesutrukdys dar kartą vesti kokią ukrainietę jau Lietuvoje. Oficialiai jis santuokos nesudaręs, vesti jokių kliūčių nėra.

"O gal jis yra biseksualus? Taip ir gyvens tolerantiškoje šeimoje trise — su "vyru" ir su žmona. Ir "vsio zakonno", viskas pagal Konstitucijos Dvasios parėdymus", — svarsto Raimondas Navickas Bis, iliustruodamas savo komentarą paveiksliuku.

Šeimų įvairovės diskriminuoti neleis 4
© Photo : скриншот
Šeimų įvairovės diskriminuoti neleis 4

Fotografai užfiksavo, kaip plenarinių posėdžių salėje parlamentarai — Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos seniūno pirmasis pavaduotojas Artūras Skardžius ir "valstiečių" atstovės: Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė bei Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė — aptaria šaudykloje naudotą suvarpytą taikinį, virš kurio užrašas — "Gabrielius". Galima tik spėti, kad politikai turėjo omenyje Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos lyderį Gabrielių Landsbergį.

Širinskienė paaiškino, kad tai viso labo šmaikšti dovana jai nuo Skardžiaus. A. Skardžius, komentuodamas dovaną, taip pat buvo geros nuotaikos. "Buvo tokia išdaiga ir tiek", — sakė jis besijuokdamas.

Ne visiems buvo juokinga. Rasa Juknevičienė savo Facebook'e į tai sureagavo šitaip: "Šitas mėšlas, pavarde Skardžius, Seime yra todėl, kad už jį kažkas balsavo. Balsavo tūkstančiai. Ir dėl to man labai gaila tų žmonių".

A. Skardžius pataikė į Gabrielų 5
© Photo : скриншот
A. Skardžius pataikė į Gabrielų 5

Tačiau tauta Facebook'e buvusiai krašto apsaugos ministrei, konservatorei priminė ir kitus paveiksliukus, kai buvo tyčiojamasi iš Ramūno Karbauskio. Tuomet Rasa Juknevičienė su bendražygiais negalėjo nuslėpti piktdžiugos. Ne veltui sakoma, kad lazda turi du galus (Tautos balsas 6).

Tautos balsas 6
© Photo : скриншот
Tautos balsas 6

Yra ir kitas lietuvių liaudies posakis: "Apsaugok nuo ligos ir bobos piktos". Būkit sveiki, Facebook'o draugai!

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

184
Tegai:
Facebook, Lietuva, Gabrielius Landsbergis
Dar šia tema
Ką ateinantys metai atneš Lietuvai?
LGBT taktinė pergalė Lietuvos fronte
Ekspertas: vienalyčių santuokų klausimu Lietuva tapo Europos integracijos įkaite
Savaeigė artilerijos sistema Koalicija-SV, archyvinė nuotrauka

Rusija pasirenka haubicą: kokie yra savaeigės "Koalicija-SV" pranašumai

(atnaujinta 13:46 2020.05.31)
Naujoji Rusijos savaeigės artilerijos sistema tapo dar mobilesni — kariuomenė pradeda naudoti naujausių haubicų partija

Artilerija yra karo dievas, todėl Rusijoje stato ne tik šventyklas, bet ir geriausias pasaulyje haubicas. Žemutinio Novgorodo  apskrities poligone prasidėjo 152 mm savaeigio artilerijos įrenginio (SAU) "Koalicija-SV", pagaminto automobilio "KamAZ-6550" pagrindu, ratinio modifikavimo bandymai.

Vandenyno universali sistema Poseidon, archyvinė nuotrauka
Министерство обороны РФ

Eksperimentinė naujausių haubicų "Koalicija-SV" partija gegužės pabaigoje atvyko į Rusijos kariuomenę. Įrenginys yra paremtas T-90 tanko platforma ir yra skirtas antžeminių taikinių naikinimui: komandų postus, ryšių centrus, artilerijos ir minų baterijas, šarvuotas transporto priemones, oro gynybos sistemas ir priešo darbo jėgą iki 70 km atstumu. Šiandien ši haubica neturi analogų pasaulyje. Beveik tuo pačiu metu "Uralvagonzavod" pradėjo SAU versijos, pagrįstus automobiliu "KamAZ-6550", jūros ir ugnies bandymus. Planuojama, kad bandymai bus baigti šiais metais, po to bus priimtas sprendimas dėl ratinio modifikavimo serijinės gamybos.

Ratinių savaeigių "Koalicija-SV" pasirodymas kariuomenėje taps precedento įvykiu (šiandien Rusijoje tokių haubicų nėra) ir leis šauliams pasirinkti "Koalicijos" vikšrinę ar ratinę modifikaciją, atsižvelgiant į konkrečią situaciją. Palyginti su vikšrinėmis mašinomis, sistema ant keturių ašių važiuoklė "Kamaz" važiuoklės sistemos turi savų pranašumų — mobilumą, galimybę naudoti bendrosios paskirties greitkeliuose nesunaikinant važiuojamosios dalies ir ilgesnį galios rezervą.

Generalinis gamintojo direktorius Dmitrijus Semizorovas anksčiau sakė: "Koalicija" yra ateities mašina. Šiandien ji aplenkia laiką". Ko gero, ant ratų nauji savaeigiai įrenginiai dar labiau pralenks. Ir tai tikrai sudomins užsienio pirkėjus. Pavyzdžiui, ankstesnės kartos "Msta-S" savaeigės haubicos eksportas, modifikuotas 155 mm kalibro, galinčio šaudyti svediniais "Krasnopol-M" ir vakarietiškais šaudmenimis tuo paties kalibro, kainuoja 1,6 milijono dolerių. IDEX-93 parodoje Abu Dabyje "Msta-S" pademonstravo didžiulį pranašumą: šaudydamas iš 15 km atstumu "Krasnopolis" pataikė į 38 taikinius. Kadangi "Koalicija-SV" yra dar tobulesnė, jai garantuojama didelė ateitis tarptautinėje rinkoje.

Nauja karta

Artilerijos sistema "Koalicija-SV" yra SAU "Msta-S" (ant vikšrinės važiuoklės) įpėdinė ir paveldėjo didžiulę ugnies jėgą. 152 mm "Kolicija-SV" patranka geba iššauti daugiau nei 10 šūvių per minutę, tai yra didesnis nei panašių artilerijos sistemų, įskaitant geriausias užsienio analogus, ugnies greitis. PAvyzdžiui amerikietiškas savaeigis įrenginys M109A6 Paladin, turėdamas gausesnę įgulą, sugeba iššauti iki 6 raundų per minutę. Didelį "Koalicija-SV" šaudymo greitį užtikrina visiškai autonominis automatas. Svarbų vaidmenį vaidina "padegimo" mikrobangų sistema, gebanti vienu metu padegti visą turimą paraką.

Naująją haubicą aptarnauja trys specialistai: vairuotojas-mechanikas, vadas ir pabūklų operatorius ("Msta-S" įguloje yra penki žmonės). Negana to, artilerijos bokštas negyvenamas, įgula yra šarvo kapsulėje. Dizaino sprendimas primena "Armata", o SAU, kurių kovos svoris yra 48 tonos, išlaiko tanko mobilumą.

Naujosios sistemos vadas ir taikytojas disponuoja skaitmeninius ekranus, integruotus į automatizuotą vieningą taktinę komandų ir valdymo sistemą. Tai leidžia įgulai efektyviau veikti esamose valdymo grandinėse, visą parą vykdyti reljefo stebėjimą, atlikti autonominius šaudymo skaičiavimo ir pritaikymo bet kokiomis oro sąlygomis skaičiavimus. Išorinius duomenis tvarko laive esanti informacijos valdymo sistema, teikianti duomenis šaudymui ir šaudmenų kontrolei.

Kalbant apie šaudymo galimybes, "Koalicija-SV" pranoksta visus serijinius savaeigius vidaus ir užsienio gamybos įrenginius. Turėdama tokį potencialą, naujausia haubica ateityje pakeis visus savaeigius 152 mm "Msta-S" įrenginius ir velkamus "Msta-B" Rusijos sausumos pajėgose.

Artilerijos sistemą Koalicija-SV" sukūrė Žemutinio Novgorodo centrinis tyrimų institutas "Burevestnik" iš koncerno "Uralvagonzavod". Pirmą kartą plačiajai visuomenei parodyta 2015 metų gegužės 9 dieną Maskvoje Pergalės parade. 2017 metų rugsėjį Rusijos gynybos ministerija pasirašė sutartį dėl naujausių savaeigių sistemų "Koalicija-SV" eksperimentinės partijos tiekimo su galimybe pradėti serijinę gamybą 2020 metais. Dvi naujausios "Koalicijos-SV" modifikacijos yra ateities ginklai, kuriuos labiau tikslinga įvaldyti iš anksto, tai yra jau šiandien. Galbūt rytoj atsiras trečioji — laivo versija ir sausumos sistema įžengs į jūros platformą.

Tikslieji šaudmenys

"Koalicija-SV" pagal šaudymo diapazoną (iki 70 km) yra daugiau nei du kartus pranoksta analogus. Pavyzdžiui, 2012 metais priimta Rusijos savaeigė artilerijos sistema "Msta-S - 2S19M2" sugeba pataikyti į taikinį su aktyviu reaktyviu didelio sprogstamojo fragmento sviediniu, ne didesniu kaip 30 km atstumu. Išskirtinė vokiečių haubica "PZH 2000" vieną kartą Pietų Afrikoje išsiuntė reaktyvine trauka paleido specialų sviedinį V-LAP 56 km atstumu, o įprastu režimu šaudymo nuotolis neviršija 30 km.

Dideliu atstumu taip pat svarbus didelis tikslumas. "Krasnopol-M" yra viena sėkmingiausiai koreguojamų artilerijos šaudmenų, tačiau tai nėra galimybių riba. Naudojant naujus valdomus sviedinius, "Koalicija" taps pirmąja Rusijos armijos didelio tikslumo artilerijos sistema. Šaudmenų linijos valstybiniai bandymai bus baigti 2021 metais. Nauji technologiniai horizontai yra įspūdingi.

Tulo instrumentų projektavimo biuras sukūrė labai tikslų ir galingą didelio sprogimo suskaidymo šaudmenį "vienam šūviui". Kiekvienas toks 152 mm dydžio sviedinys kainuoja apie 50 tūkstančių dolerių, tačiau patekus į ugnies taštą, bunkerį ar kitą sustiprintą priešo objektą, antrasis šūvis jau nebereikalingas. Pusiau aktyvią galvutę operatorius pats arba drono pagalba nukreipia lazeriu.

Kitas "protingas" šaudmuo buvo sukurtas Maskvos konstruktorių biure "Kompas". Navigacijos modulis GLONASS 152 mm ir aerodinaminių vairų sistema, išsiskleidžianti iššovimo metu ir reguliuojanti skrydžio kryptį, užtikrina tikslų taikymą pagal žinomas koordinates. "Kompas" sukurta sistema leidžia modernizuoti jau esančius sviedinius. Pagrindinio artilerijos sviedinio perdirbimas į valdomą kainuoja apie 1000 dolerių. Palyginimui, vienas amerikietiškas 155 mm ilgio sviedinys "Excalibur" kainuoja 80 tūkst. dolerių.

Kuriant naujausius ginklus, Rusijos Federacijos prioritetas yra patikimas nacionalinis saugumas, karinė-techninė pagalba sąjungininkams ir adekvatiems partneriams. Artilerijos sistema "Koalicija-SV" buvo sukurta reaguojant į pažangiausius užsienio analogus, kurie išsiskiria dideliu nuotoliu ir dideliu šaudymo tikslumu. Į Rusijos projektą buvo integruoti pažangiausi sprendimai, technologijos ir komponentai, kurie leido išgauti puikų kovos ir operacinių savybių derinį. Tik taikos ir tarptautinio stabilumo įtvirtinimo tikslais.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
haubicos, ginkluotė, Rusija
Dar šia tema
100 milijonų dolerių vertės paradoksas: kokių trūkumų turi JAV naikintuvas F-35
Karinis-politinis Baltijos regiono groteskas
Rusijos Baltijos laivyno galia padidės šešiais raketiniais laivais: kuo įdomus "Karakurt"
Kryme bus statomi universalūs desantiniai laivai: Rusijos "Mistralių" ypatumai
Socialiniai tinklai, archyvinė nuotrauka

Veidmainystės socialiniuose tinkluose. Lietuvos politikų transformacijos Facebook

(atnaujinta 20:14 2020.05.30)
Šias laikais kiekvienas gali parašyti apie save knygą, tam nereikia didelių fizinių ir protinių pastangų, tiesiog užeini į socialinius tinklus ir kuri savo istoriją, Lietuvos politikai ir visuomeniniai veikia aktyviai išnaudoja šią galimybę

"Broliai seserys, imkit mane ir skaitykit. Ir tatai skaitydami permanykit...", —  taip prasideda pirmoji lietuviška knyga — Martyno Mažvydo katekizmas, išleistas 1547 metais Karaliaučiuje. Praėjo 473 metai. Dabar kiekvienas gali rašyti knygą. Be didelių fizinių ir protinių pastangų. Be tiražo ir egzempliorių ribojimo. Kūryba be tabu. Ir jokios cenzūros.

Рабочие на улице Вильнюса
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Facebook — veido knyga. Asmeninė. Joje nurodoma gimimo data, darbovietė, kur mokėtės, šeimyniniai santykiai. Giminės, artimieji ir draugai. Kontaktai. Galima net kokią nors savo ar pasiskolintą "auksinę mintį" deklaruoti. Nors IT specialistai ir kriminalistai pataria saugoti savo asmeninius duomenis. O žvalgybų tarnybos net įspėja, kad galite tapti priešiškų valstybių taikiniu.

Vistiek didžioji dauguma savo veidaknygėse beveik apsinuogina. Dažniausiai tai daroma sąmoningai ir įsivaizduojant kad sąmojingai. Įvaizdis yra viskas!

Daugelis iškilių, kaip patys apie save mano, įvaizdžio kaukes užsidėjo dar iki privalomo apsauginių kaukių dėvėjimo momento. Tik jiems vieniems težinoma ką jie tuo norėjo apie save pranešti tautai ir pasauliui. Įdomu ką apie šias veidmainystes veidaknygėse pasakytų psicho analitikos patriarchas Zigmundas Froidas?

Štai žurnalistas, buvęs naujienų portalo Bernardinai.lt vyr. redaktorius, religijotyrininkas, o dabar  Tėvynės sąjungos — Lietuvos krikščionis demokratas bei Seimo narys Andrius Navickas savo veidaknygės laiko juostoje visiems pranešė svarbią žinią — lankysis pas barzdaskutį. Jo teigimu, jo didžiausias turtas — jo barzda. Tai, jo manymu, patvirtina ir Dalai Lama.

Barzda ir Dalai Lama 1
screenshot
Barzda ir Dalai Lama

"Swedbank" vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis sako, kad finansų krizės Lietuvoje greičiausiai nebus. Bet kažkodėl savo veidaknygėje pasipuošė Hanibalo Lekterio kauke. Neaišku ar ekspertas tokiu būdu nori įspėti, ar pats išsigando savo prognozių.

"Finansų krizės nėra ir greičiausiai jos nebus, bent jau Lietuvoje. Finansų krizė reikštų nemokumą, finansų sistemos dalyvių nesugebėjimą atlikti savo funkcijų, didžiules bankroto bangas, paskolų portfelio atitraukimą, valstybės negalėjimą pasiskolinti finansų rinkose", — dar visai neseniai, balandžio mėnesį, Pandemijos ekonomikos konferencijoje sakė Mačiulis.

Finansų ekspertas - Hanibalas Lekteris 2
screenshot
Finansų ekspertas — Hanibalas Lekteris

Audrius Bačiulis arba, kaip pats save tituluoja, Protingas Chamas, savo veidaknygėje darbovietės ir išsilavinimo nenurodo. Anksčiau ponas Bačiulis prisistatydavo kaip gynybos specialistas. Kažkada net buvo paties premjero Andriaus Kubiliaus atstovas spaudai. Andrius Kubilius Briuselyje. Andrius Kubilius Europos Parlamente dabar atstovauja Lietuvai. O ponas Bačiulis tiesiog ilsisi ir laisvalaikiu lietuvių kalbai kuria daiktavardžius.

Protingas Chamas - kalbos specialistas 4
screenshot
Protingas Chamas — kalbos specialistas

Veidaknygė suteikia galimybes persikūnyti. Iš ko tik norį į ką tik nori. Galima iš angelo į geišą. Taip buvęs Lietuvos Nacionalinio radijo ir televizijos Žinių tarnybos vadovas, o dabar Lietuvos Valstybės saugumo departamento darbuotojas Audrius Matonis savo veidaknygėje ir padarė. Transformavosi.

A.Matonis - Angelas 5
screenshot
A.Matonis - Angelas 5

Savo veidaknygės duomenyse apie Audrių Audrius Matonis nurodė: "Šypsokitės — tai erzina dažną lietuvį". Šiam teiginiui sunku nepritarti. Kas geriau pažįsta lietuvį, jeigu ne tikras lietuvis. 

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
politika, Lietuva
JAV policija

George'o Floydo šeima nepatenkinta skrodimo rezultatais

(atnaujinta 11:56 2020.05.31)
Pažymima, kad du nauji specialistai Mineapolyje atliks savarankišką skrodimą per kelias dienas. Autopsijos rezultatai bus paskelbti, sakoma pranešime

VILNIUS, gegužės 31 — Sputnik. Mineapolyje mirusio afroamerikiečio George'o Floydo šeima nėra patenkinta preliminariais skrodimo rezultatais, kuriuos atliko teismo medicinos ekspertai Hennepino grafystėje Minesotoje, sakė šeimos advokatas Benjaminas Crampas, praneša RIA Novosti.

Advokatas teigė, kad, remiantis pirminiais rezultatais, Floydo mirties priežastis nebuvo užspringimas, nepaisant to, kad jo kaklas buvo užspaustas mažiausiai aštuonias minutes, ir, tikriausiai, visumoje dėl to, kad jis buvo sulaikytas, turėjo sveikatos problemų ir, tikriausiai, svaigalų organizme.

"Atsižvelgiant į tai, kad preliminariuose Hennepino apygardos teismo medicinos eksperto ataskaitos rezultatuose nepateikiama išsami informacija apie tyčinio jėgos naudojimo poveikį Floydo kaklui ir jo kančių mastą policijos rankose, šeima nusprendė pasamdyti nepriklausomą teismo medicinos ekspertą autopsijai atlikti", — teigiama pranešime

"Mes nenustebinti, bet labai apstulbinti preliminariais skrodimo rezultatais, kuriuos šiandien pristatė medicinos ekspertas. Tikimės, kad tai neatspindi bandymo sukurti melagingą istoriją apie George'o Floydo mirties priežastis", — teigiama advokato pranešime.

Pažymima, kad du specialistai atliks savarankišką skrodimą, jį atliks Mineapolyje per kelias dienas. Autopsijos rezultatai bus paskelbti, sakoma pranešime.

Po afroamerikiečio George'o Floydo mirties kilo riaušės Mineapolyje ir keliuose kituose miestuose. Internete pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose buvo matyti, kad policija antrankius uždėjo Floydui, paguldė jį ir vienas iš pareigūnų keliu prispaudė jo kaklą.

Floydas vaizdo įraše kelis kartus sakė, kad negali kvėpuoti, tada nerodė jokių gyvybės ženklų. Jis mirė intensyvios terapijos metu. Prasidėjus riaušėms, keturi policininkai buvo atleisti, o vienas iš jų buvo apkaltintas neatsakingumu. Mineapolis ir Sent Polas savaitgalį paskelbė komendanto valandą.

Tegai:
rasizmas, mirtis, JAV
Dar šia tema
Trampas nurodė paspartinti afroamerikiečio mirties sulaikymo metu tyrimą
Mineapolio valdžia dėl riaušių prašo Nacionalinės gvardijos paramos