Lietuvos vėliava, archyvinė nuotrauka

Iki paskutinio kraujo lašo: kaip kandidatai polemizuoja Facebook

117
(atnaujinta 12:27 2019.04.12)
Domantas Klyva
Devyni pretendentai į Lietuvos Prezidento postą į kovą stojo ir virtualioje realybėje

Vieni patys savarankiškai. Už kitus mygtukus spaudo patarėjai, padėjėjai, sekretorės ir viešųjų ryšių konsultantai. Juk negali pretendentas į prezidentus vienu metu būti realiame susitikime su rinkėjais ir bendrauti Facebook su savo pasekėjais. Rankos tai tik dvi.

O čia, virtualioje erdvėje, kaip ir realiame Lietuvos gyvenime, — demaskavimai ir kaltinimai. Pretendentai nusiteikę karingai. 

Štai Gitanas Nausėda apsilankė Karo akademijoje, dalyvavo Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos ataskaitiniame suvažiavime, susitiko su Kariuomenės vadu.

G. Nausėda nusiteikęs karingai 1
© Photo : screenshot
G. Nausėda nusiteikęs karingai

Susitikimas vyko už uždarų durų. Todėl nėra žinoma, kas tokio atsitiko per šį susitikimą, apie ką tokio buvo kalbėta su Kariuomenės vadu gen. ltn. Jonu Vytautu Žuku.

Tačiau šį susitikimą savo Facebook pakomentavo abu dalyviai. Ponas Nausėda kaltino, generolas teisinosi.

Gitanas Nausėda: "Vietoje to, kad vyktų polemika dalykinėmis temomis, rinkimų kampanijos dalyvius stengiamasi įvelti į peštynes, o rinkėjas klaidinamas iš piršto laužtomis prielaidomis".

Ponas Nausėda atkreipia dėmesį, kad toks veikimo būdas ypač ryškus pastarosiomis savaitėmis — "vienos valstybės priežiūros institucijos puolamos siekiant sukelti visuomenės nepasitikėjimą, kitos — nukenksminamos, trečios įtraukiamos į nešvarią kovą, teikiant joms teisiškai nepagrįstus skundus".

Gitanas Nausėda pabrėžia, kad jo rinkimų kampanija yra būtent tai, ką jis siekia sustabdyti Lietuvoje — "purvo drabstymą, sąmokslo teorijų kūrimą ir valstybės administracinio aparato tarnavimą vienos politinės jėgos tikslams".

Generolas savo Facebook taip pat sureagavo.

Jonas Vytautas Žukas: "Nesu viešųjų ryšių specialistas, o karys, todėl situaciją paaiškinu trumpai". Ir paaiškina. Visų pirma atsiribodamas nuo draugystės su Lietuvos verslo konfederacijos prezidentu Valdu Sutkumi.

Generolas Facebook'o draugus tikina, kad visi kandidatai į Prezidento postą yra visada laukiami. Su jais generolas žada susitikti, lygiai kaip ir su Gitanu Nausėda, savo kabinete, skaidriai ir nieko neslėpdamas.

Savo komentarą Kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas užbaigia kategoriškai: "Lietuvos kariuomenė, jos kariai bei vadas negali dalyvauti politikoje, joje nedalyvauja ir nedalyvaus". Bet juk jau sudalyvavo...

Jonas Vytautas Žukas neteisingai suprastas generolas 2
© Photo : screenshot
Jonas Vytautas Žukas — neteisingai suprastas generolas

Teko aiškintis bei teisintis ir buvusiam Trakų rajono policijos komisariato kelių policijos komisarui inspektoriui, dabartiniam premjerui ir kandidatui į Lietuvos Prezidento postą Sauliui Skverneliui. Ir ne bet kam teisintis, o kitam kandidatui į Prezidento postą — pačiam Mindaugui Puidokui.

Mindaugas Puidokas: "Premjere, nemeluokite! Galima "numarinti" pažeidėją, tikintis, kad tiesa neišaiškės...ir tvirtinti, kad "Visą gyvenimą Tėvynei dirbau ir tarnavau sąžiningai bei garbingai. Kodėl gi ir šiuo atveju nepasielgus sąžiningai ir garbingai?". "Gal metas paviešinti administracinio pažeidimo bylą ir išsklaidyti abejones?" — pareikalavo Puidokas.

Kandidatas Puidokas demaskuoja kandidatą Skvernelį 3
© Photo : screenshot
Kandidatas Puidokas demaskuoja kandidatą Skvernelį

Ir ponas Skvernelis aiškinasi.

Saulius Skvernelis: "Tiesa tokia, jog tada, prieš 20 metų, ne aš sustabdžiau K. Jaskelevičiaus vairuojamą automobilį Vilniuje. Niekada nesu budėjęs ir stabdęs automobilių prie Vingio parko".

Ponas Skvernelis negali nuslėpti nuoskaudos: "Dėl neblaivaus vairavusio parlamentaro užuominos, esą vienas iš jį sustabdžiusių pareigūnų "kažką mykė", taip galimai reikalavo kyšio: man skaudu už taip neatsakingai apkaltintus savo buvusius kolegas".

Ponas Skvernelis tęsia savo pasakojimą: "Grįžtant prie K. Jaskelevičiaus istorijos: aš buvau tas pareigūnas, kuris Trakų policijos komisariate — pagal pažeidėjo gyvenamąją vietą — išnagrinėjo administracinę bylą ir skyrė baudą — 2000 litų. Aš su juo bendravau tik kabinete".

Skvernelis baigia pasakojimą: "Ir pabaigai: ant sprendimo, kuris buvo surašytas, priimtas bei įvykdytas, nebuvo antspaudo. Dėl didelio darbo krūvio padariau šią techninę klaidą, kuri bet kokiu atveju buvo mažareikšmė ir nesukėlė jokių neigiamų teisinių pasekmių..."

Kelių policijos inspektorius Saulius Skvernelis teisinasi 4
© Photo : screenshot
Kelių policijos inspektorius Saulius Skvernelis teisinasi

Rinkiminė kova vyksta iki paskutinio kraujo lašo. Net ant stogo.

Su niekuo "nepasitarę", nieko "nesuderinę" linksmi aukštalipiai ėmė ir pasidarė Ingridos Šimonytės marškinėlių darbui padebesiuose. Tiesa, pati kandidatė į Prezidento postą savo Facebook paaiškino: "Politinė reklama, sukurta labai aukštai ir apmokėta iš Ingridos Šimonytės rinkiminės kampanijos sąskaitos".

Už Ingridą net ant stogo 5
© Photo : screenshot
ž Ingridą net ant stogo

Beje, jeigu kas norėtumėt pralieti savo kraują už Ingridą Šimonytę, turit ir tokią galimybę — balandžio 13 dieną Ingridos Šimonytės savanoriai Kauno štabe taps kraujo donorais.

Už Ingridą iki paskutinio kraujo lašo 6
screenshot
Už Ingridą iki paskutinio kraujo lašo

Ar Tu jau atidavei kraujo už Ingridą?!

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija

117
Tegai:
Lietuvos prezidento rinkimai, kandidatai į prezidentus
Temos:
Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (255)
Dar šia tema
VRK kandidatais į šalies prezidentus registravo Puidoką, Mazuronį ir Puteikį
Debatai tiesiogiai: kuris labiau įtikino?
Išrinkite mane! Kandidatai į prezidentus išeina į ringą
Kandidatai į Lietuvos prezidento postą įvertino Grybauskaitės dešimtmečio veiklą