Kaliningrado prekybos uostas, archyvinė nuotrauka

Grąžinkite tranzitą, uostai merdi: kodėl Estijos ministras buvo nusiminęs SPIEF-2019

98
(atnaujinta 16:16 2019.06.18)
Estijos ekonomikos ministras tapo savotiško sąspiečio "Lėtai kinkom, greit važiuojam" liudininku: trejus metus Rusijos investuotojai rengė pajėgumų plėtros projektus Leningrado srities uostams, Taavis Aasas stebėjo paskutinį šio projekto etapą

Sankt Peterburgo tarptautinis ekonomikos forumas jau daugelį metų užima svarbią vietą Rusijos ekonomikos vystyme, ir ne tik jos. Nuo 2006 metų forumas vyko globojant ir dalyvaujant Rusijos Federacijos prezidentui, ir nuo to laiko dalyvių lygis nuolat augo tiek verslo, tiek politikų pasaulyje. Prezidentai, ministrai pirmininkai ir ministrai susitinka Sankt Peterburge, o šiemet politinis SPIEF lygis pasiekė "aukščiausią ribą" ― forume dalyvavo Jungtinių Tautų Generalinis Sekretorius Antonijus Guteresas (António Guterres).

Estijos delegacija po ilgos pertraukos atvyko į SPIEF-2019

Be abejo, visa pažengusi planetos visuomenė, atstovaujama Baltijos šalių, iš dalies ir Estijos, atidžiai stebėjo kitą epochos įvykį: į SPIEF pirmą kartą atvyko Estijos ekonomikos ir infrastruktūros ministras Taavis Aasas!

2019 metų pradžioje Estijos ūkio ministerija priėmė malonų ir draugišką kvietimą apsilankyti forume, tačiau, žinoma, Estijos profesionalams prireikė laiko kruopščiai apgalvoti kvietimą. Eiti vediniems "klastingojo Kremliaus" ar parodyti išdidumą ir priminti, kad laiškas turėjo būti išverstas į Estijos valstybinę kalbą?

Jei be ironijos, Rusijos ir Europos Sąjungos, kur Estija yra itin drausminga narė, santykiai nuo metų pradžios keletą kartų keitėsi, o poveikį jiems darė JAV politikai. Taigi nenuostabu, kad Taavis Aasas pasiryžo apsilankyti Sankt Peterburge tik pačioje gegužės pabaigoje.

Šis "medalis" turi dvi puses. Viena iš jų yra akivaizdi, visos Europos žiniasklaidos priemonės kasdien primena mums: "Europos Sąjunga tęsia sankcijų politiką Rusijos atžvilgiu, niekas dar nepanaikino Barako Obamos paskelbto "Rusijos tarptautinės izoliacijos" kurso". Antroji pusė yra daug mažiau akivaizdi. 2019 metai ― tai etapas, per kurį baigiama Baltijos šalių ekonomikos skatinimo iš Europos Sąjungos solidarumo fondo programa, kuri buvo specialiai sukurta siekiant suderinti "senųjų" ir "naujųjų" ES narių ekonominio vystymosi lygį. Programa greičiausiai bus tęsiama, tačiau sprendimas dėl to priklausys nuo naujos Europos Parlamento ir Europos Komisijos sudėties (dabartinio EB pirmininko įgaliojimai baigsis 2019 metų rudenį).

Prasidėjus ES ir Rusijos "sankcijų karui", tranzito srautai per Baltijos uostus buvo žymiai sumažėję. 2016 metais šis procesas gavo papildomą paskatą, kai Vladimiras Putinas patarė Rusijos verslui aktyviau naudoti Rusijos uostų galimybes Baltijos jūros pakrantėje.

Didžiojo verslo ir Rusijos prezidento santykiai yra labai demokratiški: Vladimiras Putinas turi visišką teisę duoti draugiškus patarimus, o rusų verslininkai turi nė kiek ne mažesnę laisvę klausytis šių patarimų ir daryti tai, kas jiems atrodo naudingiausia. Demokratija ir rinka, o kaipgi! Jei nenori būti stambiu verslininku, gali neklausyti patarimų ― jokių problemų.

2019 metais ES priėmė galutinį sprendimą dėl Estijos energetikos sektoriaus ― dėl pernelyg didelio anglies dioksido kiekio skalūnų Narvos elektrinėse Estija privalo vieną po kito uždaryti energetinius blokus. Šiemet koncerno "Eesti Energia" gamybos pajėgumai sumažės 25 proc., Estija nebebus elektros energijos eksportuotoja. Tačiau laipsniškas elektros įrenginių uždarymo procesas dar tik prasideda, visiškai naujas biografijos puslapis laukia priešaky ― šalis turės tapti elektros energijos importuotoja.

Žinoma, energijos gamybos blokų uždarymą neišvengiamai lydi darbuotojų atleidimai ne tik iš kogeneracinės jėgainės, bet ir visų tų, kurie buvo susiję su degiųjų skalūnų gavyba. Trumpai tariant, Estijos laukia nelengvi laikai, o šį kartą "ekonomika nugalėjo politiką", šios šalies Energetikos ministerija pagaliau prisiminė, ką reiškia geri kaimyniniai santykiai tarp civilizuotų valstybių.

Leningrado srities "benefisas"

Pranešdamas apie savo sprendimą atvykti į SPIEF-2019, Taavis Aas sakė, kad planuoja Sankt Peterburge aptarti papildomo tranzito krovinių srauto pritraukimą ir keletą kitų klausimų. Žinoma, idėja yra gera, tačiau kyla rimtų abejonių dėl jos laiko. Per tris ekonominio forumo dienas jo dalyviai pasirašė 650 bendradarbiavimo sutarčių.

O likimo ironija ta, kad Taavis Aasas tapo "čigonės pasirodymo", kurios vaidmenį atliko Leningrado sritis, besiribojanti su Estija, liudininku.

Šiam regionui atiteko 1,023 trilijono rublių vertės investicinės sutartys ― trečdalis visų forume sudarytų sutarčių. Bendrovė "Novotrans" investuos 46,5 mlrd. rublių į naują universalų prekybos terminalą Ust-Lugos uoste ― 50 kilometrų nuo sienos su Estija išaugs akmens anglies, grūdų ir maisto produktų bei rūdos perkrovimas.

Ketvirtoji, penktoji ir šeštoji Ust-Lugos terminalo dalys aptarnaus dar 24,3 mln. tonų tranzitinių krovinių per metus. Pasirašyta Primorsky ir Vokietijos Rostoko uosto strateginė partnerystė ― jos dalyviai ketina netrukus statyti perkrovimo įrenginius, kurių bendra krovinių apyvarta sudarys iki 70 mln. tonų birių krovinių. Investicijos į naują anglies terminalą Vysocke sudarys 24 mlrd. rublių, specializuoto grūdų terminalo statyba kainuos 13 mlrd. rublių.

Sąrašas ilgas, milijonai tonų krovinių, dešimtys tūkstančių naujų darbo vietų, milijardai rublių investicijų. Šios kolekcijos perlas yra dujų chemijos klasteris Ust-Luge, kurį "Gazprom" ketina statyti kartu su konsorciumo partneriais. SGD gamykla, kurios pajėgumas siekia 13 milijonų tonų per metus; dujų perdirbimo įmonė, kurios pajėgumai yra 43 milijardai kubinių metrų dujų; specializuoti terminalai, kurie paliks ne tik dujų tanklaivius, bet ir laivus, kurie Europos vartotojams tieks automobilines dujas. Vien šio komplekso statybai reikės 30 tūkstančių specialistų, ir tai neįvertinus dujų ir chemijos gamyklos, kuri toliau apdoros dujų gamyklos produktus. Ir visa tai, kartoju, 50 kilometrų nuo Estijos Narvos ― miesto, kuriame ES pastangomis ​​augs bedarbių kvalifikuotų inžinierių ir kalnakasių skaičius.

Mes žinome dešimtis anekdotų apie "karštus Estijos vaikinus", tačiau taip jau atsitiko, kad nuo to laiko, kai Vladimiras Putinas Rusijos verslininkams patarė atsisakyti Baltijos uostų tranzito paslaugų Rusijos uostų naudai, praėjo treji metai. Estijos ekonomikos ministras tapo savotiško sąspiečio "Lėtai kinkom, greit važiuojam" liudininku: trejus metus Rusijos investuotojai rengė pajėgumų didinimo projektus Leningrado srities uostams, Taaviss Aasas stebėjo paskutinį šio projekto paruošiamųjų darbų etapą. Taip, jis tikrai sugebėjo susitikti su Rusijos transporto ministru Jevgenijumi Ditrichu, ponai ministrai sutiko artimiausiu metu atnaujinti dvišalės transporto komisijos darbą, kuri aptars ir planuos... Ką tiksliai? Bet koks skirtumas po to, ką Leningrado sritis sugebėjo pasiekti savo uostuose.

XXI amžiaus liaudies išmintis

Galbūt, aš klaidingai vertinu Estijos ekonomikos ministro nuotaikas, tačiau Taavis Aasas paprasčiausiai neatvyko į susitikimą už apvalaus stalo tema "Rusija – Baltijos šalys: pasitikėjimo ir pelningos partnerystės link". Panašu, kad lyginant jo pasiektus rezultatus ir tas investicines sutartis, kurios buvo pasirašytos Rusijos uostuose Baltijos jūroje, beveik jam po nosimi, pono ministro nuotaika nebuvo tinkama diskusijai.

Pastaraisiais metais Rusijoje atsirado nauja populiari išmintis: "Rusofobija ― populiarus, bet labai brangus dalykas." Žmonės yra išmintingi ― dar niekas nematė jokių šios taisyklės išimčių.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

98
Tegai:
Taavi Aasas, uostas, Rusija, ekonomika, Estija
Dar šia tema
Rusijos krovinių tranzitas per Estiją nuo 2006 sumažėjo septynis kartus
Baltarusijos tranzitas gali palikti Klaipėdos uostą
Ar reikalingas Lietuvai Rusijos tranzitas?
Baltijos šalių uostai netrukus neteks sausųjų trąšų eksporto iš Rusijos, mano Maskva
Kijevo įvykiai Maidane, archyvinė nuotrauka

Pinigai ir ginklai Maidanui Lietuvos užsienio politikos kvintesencija

(atnaujinta 15:53 2020.08.03)
Pasirodė informacija, kad Lietuvos ambasada Ukrainoje aktyviai dalyvavo Maidane. Nesąmonė ar tiesa?

Viešojoje erdvėje pasirodė sensacinga informacija — ypač Lietuvos mastu: buvęs Petro Porošenkos bendražygis Davidas Žvanija pareiškė, kad 2014 metais Maidano metu Ukrainoje vyko suplanuotas valdžios užgrobimas ir kad per Lietuvos ambasadą šioje šalyje "buvo perduodami pinigai ir ginklai". 

Pirmas momentas (suplanuotas perversmas) nėra ypatinga naujiena — didelei daliai ekspertų ir paprastų žmonių tai tapo aišku jau seniai. O štai konkrečiai Lietuvos vaidmens paminėjimas ne tik pinigų, bet ir ginklų perdavimo kontekste yra naujiena.

Iš karto kyla klausimas — ar tai tikrai tiesa, juk pasakyti galima bet ką (ypač Ukrainoje)? Žvanija teigia, kad turi "dokumentinių įrodymų", kuriuos pasiruošęs pateikti Ukrainos Generalinei prokuratūrai. Problema ta, kad šios šalies valdžiai tiesa (ar tai būtų tiesa apie snaiperius Maidane, ar apie Odesos tragediją) nereikalinga, nes tuomet galutinai žlugs Maidano kaip kovos už laisvę ir demokratiją mitas, o kartu su juo ir tos valdžios legitimumas.

Ir tai jau nekalbant apie tikėtiną isteriją nacionalistų tarpe, kuri papildomai destabilizuos politinę situaciją Ukrainoje (kaip tai vyksta, kai prezidentas bando ieškoti kažkokių kompromisų dėl konflikto Donbase). Atitinkamai, tikėtis prokuratūros tyrimo šiuo atveju sunku, o reiškia galima vadovautis tik tam tikrais netiesioginiais įrodymais ir logika. Pastaroji sako, kad Žvanijos informacija apie Lietuvą gali būti teisinga.

Pirma, Vilnius aktyviai rėmė jau "Oranžinę revoliuciją", ir reikia priminti, kad tada įvykęs "trečias turas" nelabai derinosi su Ukrainos konstitucinės santvarkos pagrindais, bet Lietuvai tai nebuvo problema — svarbiausia buvo provakarietiška Kijevo orientacija.

Todėl nenuostabu, kad 2014 metais ji vėl parėmė "Ukrainos žmonių pasirinkimą", kai nepavyko "užlaužti rankų" Viktorui Janukovyčiui ES ir Rytų partnerystės šalių vadovų susitikimo Vilniuje metu. Dar daugiau, po konflikto Donbase pradžios Lietuva pradėjo teikti Ukrainai oficialią karinę paramą (ginkluotė, instruktoriai), o neoficialiai ten galėjo būti siunčiami samdiniai, apie ką yra informacijos viešojoje erdvėje.

Kodėl Vilnius taip elgiasi, irgi pakankamai akivaizdu. Jis kaip ištikimas Vašingtono sąjungininkas realizuoja pastarojo geopolitinius tikslus (įtakos plėtra antirusiškumo pagrindu) posovietinėje erdvėje. Jeigu kalbėti dar tiksliau — demokratinio—globalistinio sparno interesus, ir šiame kontekste galima prisiminti Aivaro Abromavičiaus faktorių.

Grandinė paprasta: Abromavičius kaip ekonomikos ministras Ukrainos vyriausybėje po Maidano — Džordžas Sorošas — JAV demokratai (įskaitant Džo Baideną) — Petro Porošenka. O šiuo metu ponas Abromavičius — "Ukroboronprom" vadovas.

Be to, negalima nepaminėti neseniai įkurto "Liublino trikampio", kurio kampai (Lietuva, Lenkija, Ukraina) — valstybės, kurioms Amerika yra pagrindinis užsienio politikos prioritetas, o jos buvimas Europoje — tikra palaima. Pagaliau, Ukraina nėra vienintelis Lietuvos kaip JAV tarpininko veikimo pavyzdys — dar yra Gruzija, Moldova ir, žinoma, Baltarusija, kur šiuo metu irgi bręsta Maidano pobūdžio neramumai (tai yra, didesnė jau minėtos "Rytų partnerystės" programos dalyvių dalis).

Tokiu būdu, jeigu Žvanijos teiginiai apie Lietuvos vaidmenį Maidane pasitvirtintų, tai tikrai nesukeltų nuostabos. Būtų nuostabu, jeigu būtų kitaip. "Bet juk tai skandalas — ne šiaip sau kišimasis į kitos valstybės vidaus reikalus, o dalyvavimas antikonstituciniame perversme", — gali pasakyti paprastas žmogus. O vietoj atsakymo — tyla Lietuvos prezidentūroje, URM, teisėsaugoje ir žiniasklaidoje.

O jeigu ir bus kokie nors komentarai, tai, greičiausiai, bus aiškinama, kad visa tai Kremliaus agento paistalai. Na, o jeigu faktai  visiškai prispaus, tada galima pasakyti, kad buvo remiamas ne antikonstitucinis perversmas, o "Ukrainos žmonių, kurių pusėje buvo visas civilizuotas pasaulis, kova už laisvę ir demokratiją".

Pabaigai norisi prisiminti Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos žodžius: "Šiuo metu, manau, didžiausia grėsmė pasaulinei tvarkai, taisyklėms, kurios yra nusistovėjusios dešimtmečiais, kyla būtent dėl Rusijos veiksmų". O kas teisėjai?

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Ukraina, Lietuva
Dar šia tema
Lietuva pažadėjo tęsti paramą Ukrainai įgyvendinant Asociacijos susitarimą
Istorikas: Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos susivienijimas yra simbolinis
Politologas: Lietuva, Lenkija ir Ukraina neturi perspektyvų, kaip ir Europos Sąjunga
Puškovas teigia, kad Baltarusiją bandoma įtraukti į "antirusiškas žaidynes"
Turistas Maskvoje, archyvinė nuotrauka

"Vakcinų lenktynės": Vakaruose kaltina Rusiją

(atnaujinta 13:56 2020.08.03)
Praėjus maždaug mėnesiui po to, kai koronaviruso pandemija pasaulio ekonomiką tiesiog parklupdė ant kelių, politiniame ir žiniasklaidos pasaulyje atsirado naujas tarptautinės konkurencijos "žanras", kurį ironiškai galima vadinti vakcinų lenktynėmis

Atsižvelgiant į akivaizdžią psichologinę traumą, kurią koronavirusas du kartus padarė kolektyviniams Vakarams, šių lenktynių laimėjimo klausimas tapo ne tik politinis, bet ir politinis ir esminis Vakarų visuomenės savigarbos išsaugojimo atžvilgiu. Žmogui, išugdytam geriausio europietiško humanizmo tradicijose (o tai šiuolaikiniame pasaulyje iš esmės reiškia ne europietį ar amerikietį, o sovietinį ar rusišką išsilavinimą įgijusį asmenį), gana sunku suprasti šiuolaikinę Vakarų "vakcinų lenktynių" maniją, tačiau galite pabandyti tai paaiškinti pagrindinės šiuolaikinės JAV ar Didžiosios Britanijos pramonės, tai yra, politinės ir komercinės savireklamos požiūriu.

Koronaviruso testas
© Sputnik / Григорий Сысоев

Savireklamos erdvėje kolektyviniai Vakarai, bei konkrečiai JAV ir Didžioji Britanija patyrė keletą rimtų "koronaviruso traumų". Pirmiausia paaiškėjo, kad tolima (taip pat "labai totalitarinė ir kai kuriose vietose atsilikusi", pagal Londono ir Vašingtono politikų stereotipus) Kinija susidorojo su epidemija, geriau suprato problemą anksčiau ir veiksmingai apribojo ekonominę žalą. Atsižvelgiant į tai, net ir savo patriotų akimis, JAV ir Didžioji Britanija, taip pat kai kurios ES šalys neatrodo labai įkvepiančios.

Kita kolektyvinių Vakarų savigarbos trauma buvo netyčia (kaip atsitinka) padaryta Rusijos — jos "įžeidžiamai mažas" mirtingumas nuo koronaviruso ir įdiegti masiniai tyrimai, kurie iš viso sukėlė "dantų griežimą" Vakarų žiniasklaidoje ir nepagrįstus kaltinimus dėl suklastotos statistikos, nors statistika (be PSO vertinimų) buvo savaime suprantama: Niujorke epidemijos aukų lavonai buvo laikomi refrižeratoriuose gatvėse, ir vien to pakanka medicinos ir viešojo administravimo kokybės skirtumui įvertinti.

Tokiomis sąlygomis, neatsižvelgiant į reikalaujamas išlaidas ir bet kokią galimą riziką, kolektyviniams Vakarams (taip pat ir kai kuriems konkretiems ambicingiems Vakarų politikams) vakcinų gamybos pirmumo klausimas tampa gyvybiškai svarbus įvaizdžio atžvilgiu, nes būtina parodyti, kad, pavyzdžiui, JAV — "vis dar numeris vienas pasaulyje".

Tuo tarpu skaitant Amerikos žiniasklaidą, kyla keistas jausmas: atsižvelgiant į partijos priklausomybę ir leidinio savininkų simpatijos Donaldui Trampui buvimą ar nebuvimą, konkretūs leidiniai palaiko arba amerikiečių kompanijas, kuriančias vakcinas, arba britų, vokiečių, netgi Indijos bendroves ir universitetus, norėdami užtikrinti, kad "vakcinų lenktynių" nugalėtojų laurai patektų į "teisingos" šalies struktūrą, tačiau taip, kad "pasmerktas Trampo režimas" negalėtų gauti politinių premijų iš to.

Makro lygmeniu taip pat kyla panašus konfliktas: užuot koordinavęs pastangas su savo partneriais NATO ar G7, oficialusis Vašingtonas, bent jau kai kurių Vokietijos žiniasklaidos atstovų teigimu, bandė nuvilioti ir perkelti iš Vokietijos į JAV perspektyvią biotechnologijų įmonę, kuri turėjo kai kurių svarbių technologijų kovai su koronavirusu.

Šiame kontekste logiška, kad bet kokie pranešimai apie tai, kad Rusija ar Kinija yra arti vakcinos nuo koronaviruso sukūrimo ir masinio naudojimo, sukelia Vakarų informacijos lauke reakciją, kurią galima palyginti ne tiek su banalia alergija, kiek su tikru anafilaksiniu šoku.

Žinoma, galima manyti, kad Amerikos medicinos srities valdininkai iš tikrųjų vadovaujasi tik profesiniais sumetimais, tačiau atsižvelgiant į visa tai, kas išdėstyta, kyla rimtų įtarimų dėl tam tikro politinio įsipareigojimo. Kaip oficialios reakcijos į pranešimus apie Rusijos planus pradėti masinį gydytojų skiepijimą šį rudenį, taip pat naujienas apie sėkmingus Kinijos galimų vakcinų bandymus pavyzdį galima paminėti vyriausiojo Amerikos infekcinių ligų specialisto poziciją, kurią skelbia "The Wall Street Journal":

"Dr. Anthony Stephenas Fauci, vyriausias užkrečiamųjų ligų ekspertas JAV, penktadienį per kongrese vykusį COVID-19 pakomitečio posėdį sakė, kad JAV greičiausiai nenaudos Kinijoje ar Rusijoje sukurtų vakcinų." Aš labai tikiuosi, kad kinai ir rusai iš tikrųjų išbando vakciną prieš ją kam nors suteikdami", — teigė jis. — Manau, kad teiginiai, jog vakcina yra paruošta platinti prieš atliekant bandymus, geriausiu atveju yra problemiški." Dr. Fauci taip pat teigė, kad tikisi, kad JAV gaus vakciną iki metų pabaigos."

Remiantis palyginamąja galimų skirtingų šalių vakcinų analize, kuri vadovauja verslo informacijos agentūrai "Bloomberg", ekspertas greičiausiai tikisi vakcinos iš amerikiečių bendrovės "Moderna".

Verta pažymėti, kad "Bloomberg" apžvalgoje (bent jau iki šiol) nėra duomenų iš Rusijos, o tai Vakarų skaitytojams gali sudaryti klaidingą įspūdį apie Rusijos galimybes, nes gali susidaryti iliuzija, kad Rusijos vakcina "atsirado iš niekur".

Jau galima numanyti, kaip bus tęsiamos "vakcinų lenktynės": rusišką ar kinišką iš karto paskelbs pavojingomis, paremdami netikrų naujienų žanro turiniu. Be to, kad būtų lengviau įtikinti skeptiškesnę Vakarų auditorijos dalį, bus propaguojama tezė apie tai, kad bet kuriuo atveju, net jei skiepai veiksmingi šios vakcinos gaminamos naudojant duomenis, kuriuos neva pavogė Kinijos, Irano ir Rusijos įsilaužėliai, o atitinkamas visuomenės nuomonės parengimas jau atliktas. 

COVID-19 vakcinos bandymai Rusijoje, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Андрей Катаев

O paskutinė gynybos linija bus ciniški Rusijos ir Kinijos kaltinimai "vakcininiu nacionalizmu" ir siekiu kovą su epidemija paversti kažkokios tarptautinės konkurencijos analogu, tačiau lygiagrečiai bus skleidžiama tezė apie poreikį sukurti savo vakciną Vakaruose, kad nebūtų priklausomybės nuo Pekino ar Maskvos.

Šio požiūrio problema yra ta, kad kiekviename šio "kontroliuojamo atsitraukimo" etape — ir nėra jokios abejonės, kad tai būtent atsitraukimas, skatinamas neišvengiamos realybės — Vakarų žiniasklaidos aparatas praras savo auditorijos pasitikėjimą vis daugiau ir daugiau segmentų. Tai baigsis reguliariomis konferencijomis dėl būtinybės kovoti su Rusijos ir Kinijos dezinformacija ir atitinkamų Amerikos ir Europos struktūrų reikalavimais skirti joms daugiau lėšų, kad būtų atkurta ankstesnė jų įvaizdžio didybė. 

Tačiau auditorijos pasitikėjimas lengvai prarandamas, o atgaunamas lėtai,ir koronavirusas tik paspartino visuomenės pasitikėjimo degradacijos procesus, kurie jau vyko Vakarų pasaulyje. O Rusija, Kinija ir kiti "etatiniai kaltininkai", į kuriuos įprasta rodyti pirštais Vakarų šalių žiniasklaidos erdvėje, iš tikrųjų neturi nieko bendra su šia problema, o Rusijos Vakarų partneriai kentės dėl "vakcinų nacionalizmo" savo iniciatyva ir, ko gero, išdidžioje vienatvėje.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Rusija, vakcina
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Trys Rusijos COVID-19 vakcinos prototipai parodė veiksmingumą
PSO susidomėjo rusiška vakcina nuo koronaviruso
PSO įvertino koronaviruso vakcinų tyrimų situaciją Rusijoje
Kalnai

Rugpjūčio 4 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 16:53 2020.08.03)
Šią dieną Vėžiams derėtų per daug neišlaidauti ir susilaikyti nuo nereikalingų pirkinių, Skorpionams palankus metas pakeisti darbo vietą, o Žuvys kops karjeros laiptais ir pagerins savo finansinę padėtį

Bandymai suprasti save ir santykiuose su kitais gali ne geriausiai atspindėti jūsų nuotaiką ir savijautą. Galimi pasipiktinimai ir konfliktai, kurie vėliau gali virsti rimtu santykių įtrūkimu. Kad nekurtumėte problemų ir išvengtumėte ginčų, pabandykite atsiriboti nuo jus erzinančių žmonių ar bent jau nepasiduokite provokacijoms. Geras receptas yra visavertis darbas: diena skatina sunkų darbą ir protinę veiklą.

Avinas ( 03.21-04.20) Galite pradėti naują verslą, derėtis, pasirašyti svarbius dokumentus. Jei turite konkretų tikslą, tada šiuo metu prie jo artėsite užtikrintai. Netinkami žmonės gali kelti intrigas už jūsų nugaros.

Jautis (04.21-05.21) Turite sunkiai dirbti, pradėti ieškoti naujų partnerių. Šia kryptimi dedamos pastangos bus apdovanotos šimteriopai. Pabandykite įsiklausyti į patyrusių žmonių, pasiekusių didelę sėkmę savo versle, nuomones ir patarimus.

Dvyniai (05.22-06.21) Profesiniai reikalai nebus tokie sunkūs, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, todėl negalite būti per daug uolūs darbo fronte. Diena palanki romantiškiems pasimatymams, susitikimams su draugais ir net bendravimas su nepažįstamais žmonėmis jus pradžiugins.

Vėžys (06.22-07.22) Turite apgalvoti profesinio augimo planą arba tiesiog sudaryti sąrašą dalykų, kuriuos turėsite išspręsti artimiausiu metu. Finansiniuose reikaluose turėtumėte būti santūrūs ir susilaikyti nuo pirkinių, kurių jums nereikia per daug.

Liūtas(07.23-08.23) Profesiniuose reikaluose stenkitės nerodyti per didelės iniciatyvos. Gali kilti nesusipratimų. Neatsisakykite ištiesti pagalbos rankos, jei to paprašysite. Dabar nėra pats geriausias laikas naujam verslui ir romantiškoms pažintims.

Mergelė (08.24-09.22) Diena gali sukelti stresą dėl aplinkinių, tiksliau, dėl jų dirglumo ir nepajėgiamumo. Prieš pradėdami liepsnoti atsakydami, pagalvokite, koks svarbus jums yra esamas santykis, nes šiuo metu jūs galite tai nutraukti.

Svarstyklės (09.23-10.22) Būk energingas, išeinantis ir draugiškas. Jei išgirsite kritiką savo adresu, nesinervinkite. Apsvarstykite ištartus žodžius, pasverkite juos ir, nepaisant to, manote, kad jie nesąžiningai nuogąstauja, tada sulenkite savo liniją, nesigilindami į šaukimą ir įžeidimus.

Skorpionas (10.23-11.21) Jei norite pakeisti darbą, tai palankus laikotarpis. Bet kokiu atveju profesinėje srityje jūsų laukia daugybė skirtingų verslo pasiūlymų. Nebijokite padaryti neteisingo pasirinkimo ir pasitikėkite savo intuicija, nes ji jųsš nenuvils.

Šaulys (11.22-12.21) Šią dieną turite prisiimti atsakomybę už savo pareigų vykdymą. Būtina parodyti dalykinę veiklą, pabandyti rasti išeitį iš bet kokių situacijų ir įsitraukti į anksčiau pradėtų dalykų plėtrą. Laikotarpis palankus studijoms, susitikimui su senais draugais ir praplėsti akiratį.

Ožiaragis (12.22 - 01.20) Geras laikas atsipalaiduoti. Geriausia nepradėti kažko naujo ir visuotinio, bet greitai užbaigti tai, kas buvo pradėta ir planuota anksčiau. Gera susiburti į grupes, aptarti bendras problemas. Sėkmingas perėjimas į naują darbą.

Vandenis (01.21-02.19) Užpildykite savo darbo grafiką įvairiomis veiklomis. Dabar tinkamas laikas sutvarkyti reikalus savo dokumentuose, užmegzti ir sustiprinti verslo ryšius. Atkreipkite dėmesį į savo sveikatą.

Žuvys (02.20-03.20) Daug kas bus jūsų rankose. Imkitės to, kas atrodo perspektyviausia! Galbūt dabar bus galimybė pagerinti savo finansinę padėtį ar kilti karjeros laiptais. Bet kokiu atveju būsite patenkinti dabartine padėtimi.

Tegai:
horoskopas