Vytenis Povilas Andriukaitis

Vytenis Povilas Andriukaitis sugrįžta. Kodėl sunerimo konservatoriai?

140
(atnaujinta 16:28 2019.08.14)
Anksčiau Lietuvos socialdemokratų partijos garbės pirmininkas Vytenis Povilas Andriukaitis pareiškė, kad konservatoriai perrašinėja istoriją ir bando dėti lygybės ženklą tarp stalinizmo ir nacistinių nusikaltimų

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) garbės pirmininkas, šiuo metu baigiantis darbą Europos Komisijoje (EK), Vytenis Povilas Andriukaitis sugrįžta. Sugrįžta į Lietuvos politiką. Jo grįžimas gąsdina kraštutinius dešiniuosius. Savo baimėmis jie dalinasi socialiniame tinkle Facebook. Ir jiems įprastu stiliumi klijuoja etiketes.

Ponas Laurynas Kasčiūnas: ""Perrašinėja istoriją ir tie, kurie bando dėti lygybės ženklą tarp stalinizmo nusikaltimų ir nacistinių nusikaltimų." — sako į Lietuvos politiką sugrįžtantis V.Andriukaitis."

Ponas konservatorius Kasčiūnas tęsia: "Dar reikėjo pridėti, kad lygindami šiuos nusikaltimus bandome reabilituoti nacizmą — tiesiog būtų "copy paste" iš Kremliaus istorijos vadovėlių..."

"Jau akivaizdu, jog grįžtant šiam žmogui į Lietuvą "kultūriniai karai" ir "mūšiai dėl istorinio paveldo" tik įgaus pagreitį..." — pats savo įžvalgas apibendrina Seimo konservatorių partijos narys Laurynas Kasčiūnas.

Laurynas Kasčiūnas mūšiui su Vyteniu Povilu Andriukaičiu visada pasiryžęs! 1
© Photo : screenshot
Laurynas Kasčiūnas mūšiui su Vyteniu Povilu Andriukaičiu visada pasiryžęs!

Ponui Kasčiūnui pritaria istorikas, kitas konservatorius Arvydas Anušauskas.

Ponas Anušauskas savo Facebook'e taip cituoja Vytenį Povilą Andriukaitį: "Patį didžiausią priekaištą, kurį aš turiu padaryti konservatorių ideologams, tai labai aiškų — jie politizuoja istoriją ir ją perrašinėja. Perrašinėja istoriją Putinas, bet tą daro Lietuvoje ir Landsbergis. Perrašinėja istoriją ir tie, kurie bando dėti lygybės ženklą tarp stalinizmo nusikaltimų ir nacistinių nusikaltimų..."

Pacitavęs Andriukaitį Anušauskas užduoda retorinį klausymą: "Norint "perrašyti" matyt reikia ją turėti parašytą, argi ne?" O gal tai visai ne retorinis Anušausko klausimas? Gal ponas konservatorius, istorikas Arvydas Anušauskas jau turi parašytą "teisingą" istoriją, ir ją dabar recenzuoja faktinis Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis?

Istorikas Arvydas Anušauskas už teisingai parašytą istoriją 2
© Photo : screenshot
Istorikas Arvydas Anušauskas už teisingai parašytą istoriją

Ponams konservatoriams Kasčiūnui, Ažubaliui bei Anušauskui užkliuvo ir vienas didžiausių Europos aktualijų portalų "Politico.eu".

Kasčiūnui, Ažubaliui bei Anušauskui nepatiko "Politico.eu" publikuotas straipsnis, kuriame neva "šmeižiamas ne tik Jonas Noreika – Generolas Vėtra, bet ir visas Lietuvos rezistencinis judėjimas, nuvertinami komunistinės okupacijos padariniai, neatsižvelgiama į dvigubos okupacijos istorines aplinkybes".

Už šį "Politico.eu" straipsnį gali kliūti ir užsienio reikalų ministrui Linui Linkevičiui. Ministras privalės pasiaiškinti Seimo nariams Kasčiūnui, Ažubaliui bei Anušauskui.

Ponai Kasčiūnas, Ažubalis, Anušauskas ir Linkevičius uždraus Politico.eu 3
© Photo : screenshot
Ponai Kasčiūnas, Ažubalis, Anušauskas ir Linkevičius uždraus Politico.eu
Ponai Kasčiūnas, Ažubalis, Anušauskas ir Linkevičius uždraus Politico.eu 4
© Photo : screenshot
Ponai Kasčiūnas, Ažubalis, Anušauskas ir Linkevičius uždraus Politico.eu

Ar "ant kilimėlio" bus iškviestas ir "Politico.eu"? Ar bus uždaryta šio portalo prieiga Lietuvos internete? Juk taip buvo pasielgta su "Sputnik Lietuva" "sputniknews.lt", nes "sputniknews.lt" sako tai, apie ką kiti tyli. Visų neužčiaupsit, ponai.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

140
Tegai:
konservatoriai, Vytenis Andriukaitis
Dar šia tema
"Valstiečiai" prieš Nausėdą — Karbauskis laimi
Kaip Vytautas Landsbergis "sunkiu" Lietuvai metu keičia profesiją
Kasčiūnas tiki, kad grįžus Andriukaičiui, Lietuvoje įsibėgės "kultūriniai karai"
Lietuvos valdžia suskirstė rusus į "bloguosius" ir "geruosius"
Rozova pakomentavo dalyvavimą Tarpparlamentinėje ortodoksų asamblėjoje
S-400

Rusijos S-400 sistemos "užgrobia" ketvirtąją šalį: kas toliau?

(atnaujinta 09:55 2021.01.24)
Taikus rusiškų priešlėktuvinių raketų sistemų S-400 išplėtimas apima naujas Eurazijos šalis. Po Kinijos, Turkijos, Indijos, Baltarusijos oro pajėgos ir oro gynyba rengiasi iš naujo įrengti "Triumfus"

Irakas, Kataras ir Marokas (šiaurės vakarų Afrikos žemynas) taip pat vykdo S-400 sistemų įsigijimą. Sėkmingos oro gynybos sistemos S-400 pažangos aplink planą pagrindas yra artimų analogų nebuvimas, unikalios kovinės savybės.

Sausio 14 dieną Baltarusijos ginkluotųjų pajėgų oro pajėgų ir oro gynybos pajėgų vadas generolas majoras Igoris Golubas paskelbė apie būsimą oro gynybos dalinių perginklavimą naujausiomis "S-400 Triumph" sistemomis, specialiai sukurtas atsižvelgiant į penktosios kartos naikintuvų "F-22" ir  F-53 JAV oro pajėgos (NATO planuoja Europoje dislokuoti šimtus F-35). Be to, kariai atlieka išankstinius darbus priešlėktuvinių raketinių ginklų komplekso "Pantsir-S" plėtrai. Pasirašytos daugiafunkcių atakos sraigtasparnių MI-35 ir antrosios Rusijos gamybos naikintuvų SU-30SM tiekimo sutartys. Baltarusijos kariai 2021 metais priims naujus radarus "Protivnik-G" ir "Vostok". Anksčiau Rusijos Federacijoje pagaminta nauja trijų koordinačių maršrutu pagrįsta S juostos radarų sistema "Sopka-2" ėmėsi kovinės pareigos saugoti šalies oro erdvę (Baranovičių regione). Vakarų sankcijos ir ekonominiai sunkumai daro Rusiją vienintele ginklų tiekėja Baltarusijos armijai.

Baltarusijos dangus tampa neįveikiama tvirtove bet kuriam agresoriui. Oro pajėgos ir Oro gynybos pajėgos mokosi spręsti kovines misijas sunkiausioje situacijoje, atsižvelgdamos į Sirijos, Libijos ir Karabacho patirtį, kai priešas naudoja raketinius ginklus ir nepilotuojamas oro transporto priemones.

Optimistinė dinamika

Aktyvus karinis-techninis bendradarbiavimas su Rusija stiprina penkiasdešimties pasaulio šalių, įskaitant septynias NVS šalis, saugumą ir suverenitetą. Užsienio ekspertai laiko efektyviausiais gynybos įrankiais Rusijos Federacijoje pagamintus kovinius lėktuvus ir oro gynybos sistemas.

Kinija tapo pirmąja priešlėktuvinių raketų sistemų "S-400 Triumf" kliente iš užsienio. Rusijos ir Kinijos sutartis dėl dviejų komplektų S-400 oro gynybos sistemų tiekimo tapo žinoma 2014 metų lapkričio mėnesį. Viename rinkinyje yra mobili vadavietė, du paleidimo įrenginių skyriai, radarų stotys ir daugiau nei 120 naujausių dviejų tipų priešlėktuvinių valdomų raketų. Pirmąjį sėkmingą šaudymą iš "Triumf" Kinijos specialistai atliko 2018 metų gruodžio mėnesį, o maždaug 250 km atstumu jie pataikė į balistinį taikinį, skriejantį 3000 m/s greičiu. Kinija antrąjį pulko S-400 rinkinį gavo 2019 m. Gruodžio mėn. Pagrindiniais Rusijos "Triumf" pranašumais Kinijoje laikoma iki 400 km nuotolis (ko negali padaryti jokia pasaulyje "raketos iš žemės — oras" sistema), galimybė sunaikinti priešo AWACS orlaivius — nuslopinti taikinius per karo veiksmus ir šnipinėjimas iš tolimų atstumų. S-400 sistemos leidžia patikimai stebėti periferinius ir ginčijamus rajonus aplink KLR.

Rusija ir Turkija susitarė dėl oro gynybos sistemų "S-400 Triumf" tiekimo 2017 metais, sutarties kaina siekia 2,5 mlrd. USD. Tai sukėlė rimtą krizę JAV ir Turkijos santykiuose. Grasindamas sankcijomis, taip pat Turkijos neįtraukimu į Amerikos naikintuvų F-35 gamybos programą, Vašingtonas reikalavo atsisakyti sandorio ir įsigyti tik "American Patriot" kompleksus. Ankara neįvykdė Jungtinių Valstijų ultimatumo reikalavimų ir 2019 m. Vasarą gavo keturis priešlėktuvinių raketų sistemų S-400 padalinius (pirmąjį komplektą). Turkija ketina įsigyti antrąjį rinkinį ir suformuoti patikimiausią ir moderniausią oro gynybos sistemą, kuri apimtų svarbius šalies įrenginius. Bandymų metu netoli Ankaros dislokuota sistema S-400 aptiko naikintuvą "F-16 Fighting Falcon" ant radaro aprėpties zonos ribos — už 600 kilometrų. Tai yra kovinio pavojaus režimu, kai oro taikiniai aptinkami ir sunaikinami automatiniu režimu, "Triumf" gali sunaikinti naikintuvus "F-16 Fighting Falcon" 400 kilometrų atstumu nuo Ankaros. Iš esmės susitarimas dėl antrojo priešlėktuvinių raketų sistemų S-400 tiekimo (pulko) tiekimo Turkijai buvo pasiektas 2020 metų birželio mėnesį.

Protestai prieš socialinių tinklų blokavimą Varšuvoje
© AP Photo / Czarek Sokolowski

2018 metų spalio mėnesį Indija pasirašė 5,43 mlrd. USD sutartį dėl penkių pulkų "S-400" komplektų pristatymo. Delis pasiryžęs patirti precedento neturintį JAV spaudimą. Kaip rašo "The Times of India", Rusijos "Triumf" bus dislokuoti vakariniuose, šiauriniuose ir rytiniuose Indijos regionuose (atsižvelgiant į Kinijos ir Pakistano grėsmių spektrą) ir sukels perversmą šalies oro gynybos sistemoje. Norėdami apmokyti priešlėktuvinių raketų sistemos S-400 veikimą ir kovinį naudojimą, pirmoji 100 Indijos specialistų grupė į Rusiją atvyks iki 2021 metų sausio pabaigos. Pirmąjį pulko rinkinį "Triumfai" Indijoje planuojama pradėti eksploatuoti 2021 metų pabaigoje. Rusija ketina iki 2025 metų pristatyti visus penkis pulko "S-400" oro gynybos sistemų komplektus.

Triumfuojančios perspektyvos

Marokas, Kataras, Irakas derasi dėl "Triumf" pirkimo. Anksčiau Alžyras, Vietnamas, Egiptas, Saudo Arabija ir iš viso daugiau nei 12 šalių išreiškė susidomėjimą įsigyti Rusijos priešlėktuvinių raketų sistemą S-400.

Užsienio paklausa viršija eksportuotojo pasiūlą (ginkluotės prioritetas tebėra Rusijos aviacijos ir kosmoso pajėgos). Nors pagal Įstatymą dėl kovos su JAV priešininkais taikant sankcijas (prezidento Donaldo Trampo pasirašytas 2017 metų rugpjūčio mėnesį.) Šioms valstybėms gali būti taikomos sankcijos. Niekas netrukdys jums eiti į geriausią pasaulyje tolimojo oro gynybos sistemą S-400.

"Triumf" sistemos keičia pasaulį. Jei oro gynybos sistemą S-400 įsigis, pavyzdžiui, Iranas, JAV lėktuvnešiai Persijos įlankoje pasirodys visiškai nenaudingi žaislai. Vašingtonas neišvengiamai turės pataisyti savo pasaulėžiūros koncepciją, "permąstyti savo stilių" dialogui su Iranu. Ir tai jau vyksta Irake.

JAV ambasada ir karinės bazės Irake sistemingai patiria raketų išpuolius. Amerikos priešlėktuvinių raketų sistemos nesusitvarkė su raketų atakų atremimu. MLRS sviediniai sprogsta Bagdado "žaliojoje zonoje", o tai privertė JAV evakuoti didžiąją dalį diplomatinio personalo ir iš irakiečių išsinuomoti iš Rusijos įsigytą oro gynybos priešraketinę gynybos sistemą "Pantsir-S".

Tačiau grįžkime prie oro gynybos sistemos S-400. Svarbūs "Triumf" privalumai yra radaro visapusiškas matomumas ir lankstumas naudojant keturių tipų raketas (daugiapakopio oro gynybos formavimas). Įvairių tipų raketų naudojimas leidžia efektyviai valdyti hipergarsinius taikinius, kovinius lėktuvus, bepiločius orlaivius, kruizines, taktines ir balistines raketas visame turimame aukščių diapazone — nuo 5 metrų iki 30 km, o nuotolius — nuo 400 km iki 2 km. Vienoje "Triumf" baterijoje gali būti iki 72 valdomų raketų ir vienu metu jas iššauti iki 36 taikinių, skrendančių greičiu iki 4800 m/s. S-400 sistema gali integruoti įvairių tipų oro gynybos sistemas (S-300, Pantsir-S1, Tor-M1) ir valdyti skirtingų diapazonų oro gynybos sistemų tinklą bet kokiomis elektroninėmis atsakomosiomis priemonėmis.

Tuo tarpu 2021 metais Rusijos kariai gaus revoliucinę sistemą S-500, kuri yra pasirengusi karui iki 200 km aukštyje. Atėjo laikas Rusijos MTC partneriams užimti vietą naujoje linijoje.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
zenitinių raketų sistema S-400 "Triumf", Rusija, Turkija
Temos:
Rusijos S-400 pristatymas į Turkiją
Kapitolijus

Kodėl JAV "keturių gauja" ieško rusiško pėdsako "Kapitolijaus šturme"

(atnaujinta 11:37 2021.01.24)
Valdžia Amerikoje perėjo "keturių gaujai", tačiau laikui bėgant mes sudaužysime jos šunų galvas – štai ką galėtų atsisveikindas pasakyti Donaldas Trampas, jei panaudotų 45 metų senumo kinų politinę kalbą

Tačiau, nors prieš patį Trampą jau sėkmingai naudojama tiek neapykantos kalba, tiek totalitariniai metodai, o jis pats užsimena apie Baideno ryšius su kinais, Amerikos politinėje kovoje terminas "keturių gauja" kol kas nenaudojamas. Bet jis apibūdina naują valdžios konfigūraciją - su vieninteliu skirtumu, kad originalioje "gaujoje" buvo trys vyrai ir viena moteris (Mao žmona Jiang Qing), tuo tarpu amerikietiškoje versijoje viskas atvirkščiai.

78-erių prezidento Baideno kompanijoje yra ne tik 56-erių Kamala Haris, bet ir 80-metė Nancy Pelosi ir 73-erių Hilari Klinton. Pirmieji trys net oficialiai užima pirmąsias tris Amerikos valdžios hierarchijos eilutes - o buvusi pirmoji ponia turi visas teises į vietą keturiese kaip asmuo, iš kurios pavogta pergalė praėjusiuose prezidento rinkimuose. Trampas pavogė – su Vladimiro Putino pagalba. Taip, tai yra oficiali komunistų partijos, atsiprašau, tai yra, JAV demokratų partijos, istorijos versija. Ir ne tik istorijos – net po to, kai Trampas paliko Baltuosius rūmus, demokratai ir toliau ieškos rusiško pėdsako. Tai yra, Putino vaiduoklio Vašingtone bus ieškoma taip pat  kruopščiai, kaip ir per praėjusius ketverius metus.

Tai paaiškėjo paskelbus Klinton ir Pelosi pokalbį, kuris vyko kaip podcast'o "Tu ir aš" dalis, kurį veda buvusi pirmoji ponia. Ponios diskutavo apie Trampą ir negalėjo nepaminėti Putino. Tačiau įdomiausia, kokiame kontekste jie jį paminėjo.

Pradėjo kalbėti apie "Kapitolijaus šturmą" — ir Klinton apgailestavo, kad tikroji Trampo neapykantos demokratijai gylis niekada nebus atskleistas. Bet ji išreiškė viltį, kad vieną dieną paaiškės, kam prezidentas yra "įpareigotas":

"Norėčiau išgirsti jo telefono įrašus ir sužinoti, ar jis kalbėjo su Putinu tą dieną, kai sukilėliai šturmavo Kapitolijų".

Būtina atlikti atskirą sausio 6-osios riaušių tyrimą, tokį pat, kaip ir 2001 metų rugsėjo 11 dienos įvykių, sakė Klinton, prašydama Pelosi nuomonės šiuo klausimu.

Pirmininke palaikė šią idėją ir priminė, kad ji jau sakė Trampui, kad „su jumis, pone prezidente, visi keliai veda pas Putiną":

"Nežinau, ką Putinas prieš jį turi politiškai, finansiškai ar asmeniškai, bet tai, kas nutiko praėjusią savaitę, jam yra dovana, nes Putinas nori pakenkti demokratijai mūsų šalyje ir visame pasaulyje. Ir šie žmonės, galbūt nesąmoningai, yra Putino marionetės. Jie darė Putinui naudingą darbą, kai vykdė tai pagal JAV prezidento kurstymą sukilti".

Tai yra, dabar jie ne tik bando pritraukti Trampą už bandymą sukilti ir užgrobti valdžią (apie tai jau buvo kalbėta), bet bandys jį pritraukti ir už tai, kad jis buvo paskatintas ar derinosi su Putinu. Tai, kad Trampas sausio 6-ąją nekalbėjo su Putinu (Kremlius jau pranešė, kad, žinoma, jokio pokalbio nebuvo), niekam nerūpi: yra užsakymas, reiškia, bus ir paiešką. Bet kam to reikia "keturių gaujai"?

Vidiniai politiniai motyvai aiškūs – reikia sunaikinti Trampą, kuris ketverius metus buvo kaltinamas palaikantis ryšius su Putinu ir Rusija. Be to, kaltinimai nebuvo tiesiog nepagrįsti – pati mintis ieškoti Trampo "ryšius su Rusija" buvo tikro sąmokslo prieš pirmiausia kandidatą į prezidentus, o paskui ir išrinktą JAV prezidentą dalis. Šio sąmokslo, kurio metu buvo suklastoti "Rusijos pėdsakų" įrodymai, tyrimą Trampas inicijavo visais įmanomais būdais – ir net jam išvykus, respublikonai Kongrese toliau ieškos tikrųjų "Trumpo medžioklės" užsakovų.

Akivaizdu, kad sąmokslas prieš Trampą kilo ne pačiose specialiosiose tarnybose, stygos negali vesti į Baltuosius rūmus, tai yra į Obamos-Baideno administraciją ir Hilari Klinton būstinę. Kad patiems neatsidurti teisme, reikia ir toliau šaukti "Trampas yra Putino marionetė". Būtent tuo dabar užsiims "keturių gauja". Be to, "Rusijos kišimosi" temos išplėtimas nuo 2016 metų iki 2021 metų sausio įvykių leidžia pakeisti fokusą. Jei ne visi amerikiečiai tiki virtualiu "Putino kišimusi" per praėjusius rinkimus ir ne visi tikintieji tam teikia didelę reikšmę, tai su "Putino marionačių Kapitolijaus šturmo" kadrais galima pradėti naują pasirodymą.

Tai, kad tokios propagandos veiksmingumas bus ne tik abejotinas, bet ir destruktyvus Amerikos visuomenės vienybės liekanų išsaugojimui (juk aišku, kokią reakciją sukels pasakojimai, kad "buvęs prezidentas surengė Kapitolijaus šturmą Putino nurodymu" pas Trampo rinkėjus), Klinton nerūpi. Ji ketina visiškai atsikratyti trumpistų - pavyzdžiui, ji jau paragino atsistatydinti tuos senatorius ir kongresmenus, kurie palaikė Trampo pareiškimus dėl rinkimų sukčiavimo. Tai reiškia, kad "keturių gauja" išprotėjo ir daro statymus ant visuomenės skilimo?

Tačiau reikalas yra tas, kad bent dalis "gaujos" – Klinton ir Pelosi – mano, kad klasių kovos gilinimo rezultatas, tai yra, trumpistų medžioklė, nesuskaidys visuomenės, o sustiprins demokratų galią, tai yra demokratiją. Vargu ar Baidenas palaiko šį beprotišką ir savižudišką tikėjimą – bet čia kyla klausimas, kas yra "gaujos" vadas.

Akivaizdu, kad tiek formaliai, tiek faktiškai vadas yra pats Baidenas - ir jo asmeninio racionalumo laipsnis, nepaisant visų amžiaus problemų, yra daug didesnis nei pas Klinton ir Pelosi. Bet tik kieno rankose bus iniciatyva, kas vadovaus naujos administracijos politikai? Per Trampo metus demokratai jau pavertė Kongresą tikra "revoliucijos būstine" - ir dabar Pelosi kartu su Klinton gali bandyti primesti savo "revoliucinės operos" libretą demokratiniams Baltiesiems rūmams.

Bet kokiu atveju Baidenas pirmiausia turės įtvirtinti savo valdžią "keturių gaujoje", tai yra padaryti taip, kad išprotėjusios senutės (o kaip dar vadinti paneles, kurios tiki, kad Putinas vadovauja Trampui?) savo represijomis neprivertų JAV prie realio "kultūrinės revoliucijos" masto maišto (o Kinijoje sukėltą chaosą pavyko suvaldyti tik padedant armijai). Vidaus politinių problemų fone Baidenui išnyksta ir antroji Klinton-Pelosi plano dimensija – užsienio politika.

Ji, be abejo, taip pat egzistuoja, nes temos "šturmas Kapitolijuje yra Trampo ir Putino darbas" propagavimas apsunkina ir taip įtemptus Rusijos ir Amerikos santykius, riboja Baideno veiksmų laisvę šia kryptimi, kas atitinka ir Klinton-Pelosi idėjai. Akivaizdu, kad Kremlius jau yra įpratęs, kad Putiną pavertė Amerikos vidaus politikos baidykle ir žiūri į tai kaip į ligos apraišką, kaip į neišvengiamą blogį, blogį, kuris kenkia pirmiausia tiems, kurie nebegali be "Putino intrigų paieškų". Tai yra, jie bet kokiu atveju kalbėsis su Baidenu – net jei versija apie "Putino dalyvavimą“ šturme Kapitolijuje nuskambės iš naujojo prezidento lūpų. Tačiau šis pokalbis bus, tarkime, nelabai lygus - juk bus sunku rimtai vertinti žmogų, kuris ne tik įtaria tave bandymu surengti perversmą jo šalyje, bet ir garsiai kalba apie tave akivaizdžią nesąmonę. Dar svarbiau, kad jis nesugeba apginti savo politinio kurso – juk akivaizdu, kad Baidenui nereikalinga dar viena priežastis ginčams su Maskva.

Todėl tiek Baideno nepriklausomybės prezidentūroje, tiek jo požiūrio į JAV ir Rusijos santykius išbandymas bus ne START III pratęsimas - tai įvyks bet kokiu atveju, o reakcija į idėją ieškoti "rusiško pėdsako" Kapitolijaus šturme. Baidenas beveik neabejotinai nepalaikys Klinton-Pelosi idėjos, nes jis nori valdyti pats.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Amerika, JAV
Dar šia tema
Trampas pasakė atsisveikinamąją kalbą
Rusijos Valstybės Dūmos pirmininkas: JAV pačios pamynė demokratijos standartus
Žiniasklaida: Kapitolijus nepriėmė Pentagono pagalbos kovoje su riaušėmis
Džo Baidenas pradėjo eiti JAV prezidento pareigas
Koronaviruso testas

Anglų pacientas: vyras išleidžiamas po 243 intensyvios terapijos dienų

(atnaujinta 17:27 2021.01.24)
Jungtinėse Valstijose britų pilotas visiškai pasveiko, jis buvo paguldytas į ligoninę su koronavirusu — dar kovo mėnesį

VILNIUS, sausio 24 — Sputnik. "Britishairways" gydės Amerikos klinikoje. Jam prireikė 10 mėnesių, kad visiškai atsigautų nuo COVID-19, praneša "Sky News". 

© Photo : Russian Geographical Society / Oleg Semenkevich

Nikolas Sinotas pergalę prieš ligą šventė boksuodamasis ore. Ir tada jis negailėjo dėkingo apkabinimo Teksaso klinikos gydytojams. Britas paguldytas į ligoninę praėjusių metų pavasarį, kai išskrido į JAV.

Tuoj pat jis buvo paguldytas į intensyvią terapiją, kur 59 metų užsienietis buvo prijungtas prie ventiliatoriaus ir kardio įrangos. Gydytojų teigimu, beveik kiekviena kūno ląstelė buvo užkrėsta koronavirusu.

Jo žmona bendravardė Nikola suvaidino svarbų vaidmenį pilotui pasveikti. Ji ten buvo visą gydymo laiką.

Gydytojams lieka paslaptis, kodėl pilotas, kurio sveikata laikoma aukštesne nei vidutinio sunkumo, taip sunkiai patyrė šią ligą. Tačiau tikriausiai šie rezervai leido jam išgyventi.

Tegai:
JAV, Didžioji Britanija, koronavirusas