Pabėgėliai Hamburge, archyvinė nuotrauka

Vakarai sustabdys Ukrainos išmirimą: technologija išbandyta Vokietijoje

80
(atnaujinta 10:08 2019.08.18)
Kitaip tariant, Ukrainos piliečiams bandoma įteigti mintį, kad visai nebūtina stengtis išlaikyti ir susigrąžinti emigruojančius darbuotojus, juos gali pakeisti pabėgėliai iš Sirijos ir Somalio

Ukraina nėra iš tų šalių, į kurią keliauja minios migrantų. Priešingai: pagrindinė oficialiai skurdžiausios Europos valstybės problema — masinis darbo jėgos nutekėjimas į užsienį, rašo RIA Novosti tinklalapio autorius Vladimiras Kornilovas. Tačiau kalbos, kad Vakarų rėmėjai gali įteigti Kijevui atvirų durų politiką nelegaliems imigrantams priimti, vyko jau seniai. Ir pastaruoju metu jos tampa vis dažnesnės. Ir jei jau buvo kalbama apie tai " Atlantic Council" tinklalapyje, galima manyti, kad spaudimas Ukrainai greitai padidės.

Šį straipsnį parašė dotacijų organizacijos "Right to Protection" darbuotojai, kurios oficialus tikslas — ginti pabėgėlių ir migrantų teises Ukrainoje. Kas būdinga, idėja, jog reikia priimti daugybę pabėgėlių iš Azijos ir Afrikos šalių (autoriai cituoja Ukrainoje apsigyvenusio Ibrahimo iš Gvinėjos "sėkmės istoriją"), pateikiama auditorijai kaip gėris Maidano pergalės šalyje. Panašu, kad tai yra vienintelis būdas išspręsti darbo jėgos trūkumo problemą, atsirandančią dėl masinio ukrainiečių emigravimo į užsienį.

Kitaip tariant, Ukrainos piliečiai bando primesti mintį, kad visai nebūtina stengtis išlaikyti ir net susigrąžinti savo darbuotojus migrantus, sudaryti jiems sąlygas, kuriomis jiems nereiktų palikti savo gimtųjų namų, pakelti atlyginimus, padėti išbristi iš krizės. Priešingai, jie skatinami  vykti į užsienį, o juos pakeisti ketinama pabėgėliais iš Sirijos ir Somalio.

Vienas pirmųjų Ukrainą paversti pabėgėlių ir migrantų iš Azijos ir Afrikos šalių sedimentacijos rezervuaru pasiūlė bėglys milijonierius Aleksandras Temerko, kuris yra Rusijos ieškomų asmenų sąraše dėl "Jukos" bylos ir jau seniai apsigyveno Jungtinėje Karalystėje, tapdamas konservatorių partijos rėmėju. 2015 metų rudenį Europą apėmusios migracijos krizės metu Temerko pasiūlė nukreipti Sirijos pabėgėlius iš ES šalių į Ukrainą. Anot jo, ukrainiečiai bus tik laimingi, kai "išties pagalbos ranką savo Europos partneriams".

Po to verslininkas net apskaičiavo, kad Ukrainoje galima išlaikyti penkis Sirijos gyventojus už vieno kainą Europoje. Ir jis įsipareigojo įtikinti Kijevą, kad reikia įgyvendinti šį planą. Dėl akivaizdžių priežasčių Ukrainoje šis projektas nesulaukė palaikymo. Atvirkščiai, jį bandė nutildyti, suvokdami, kokią reakciją sukeltų tokių idėjų absurdiškumas visuomenėje.

Maža to. Liūdnai pagarsėjusi "Stopfake" struktūra paskelbė, kad visi panašaus pobūdžio gandai — "Rusijos žvalgybos tarnybų" rankų darbas. Visų pirma tai buvo paaiškinta paskelbus amerikiečių svetainės "BuzzFeed" straipsnį apie Ankaros ir Kijevo derybas dėl Ukrainoje esančių kelių stovyklų, skirtų Sirijos pabėgėliams priimti, sukūrimo. Tai yra, "BuzzFeed", Temerko ir "American Council", pasirodo — įrankiai "Rusijos žvalgybos tarnybos" rankose.

"Radikalusis" Aukščiausiosios Rados deputatas Igoris Mosijčiukas taip pat, ko gero, buvo užverbuotas Maskvoje. Praėjusiais metais jis pareiškė: "Turiu patikimos informacijos, kad ES pareigūnai siūlo Ukrainos valdžios institucijoms išdėstyti migrantų stovyklas mūsų šalyje ir mainais teikia Ukrainai mikrofinansinę paramą". Be to, pavaduotojas pasisakė ne tik prieš šią idėją, bet net prieš tokių derybų faktą. "Nėra čia ko bandyti paversti Ukrainą rezervatu", — piktinosi jis.

Tikriausiai po tokių visuomenės reakcijos į tokius projektus patikrinimų ir gimė "Atlantic Council"straipsnis. Jie suprato, kad masinio migrantų iš skurdžių pasaulio regionų pristatymo idėja Ukrainoje buvo nepriimtina, todėl  nusprendė ją pateikti kaip puikų šalies išsaugojimo receptą.

Šių kerinčių utopijų autoriai vis dėlto vengia atsakyti į paprastą klausimą: kaip įtikinti pačius afroazijos pabėgėlius įsikurti Ukrainoje? Sirija nėra tokia suniokota šalis, kad gyvenimas kitoje nuskurdusioje šalyje, kuri patyrė visišką nuosmukį, sirams atrodytų kaip išsigelbėjimas.

Parlamentas pažymėjo, kad Ukrainoje sparčiai mažėja gyventojų skaičius. Interviu Sputnik Radijui metu politikas Vadimas Kolesničenko išreiškė nuomonę, kad šis procesas jau įgavo negrįžtamą charakterį.

Vėlgi, grįžtant prie neseniai įvykusios migracijos krizės Europoje, reikėtų prisiminti, kad dalis pabėgėlių prasimušė per Vengriją, Graikiją, buvusios Jugoslavijos šalis į šiaurę ir vakarus, į labiau pasiturinčią Vokietiją, Prancūziją ir Didžiąją Britaniją. Galų gale,  ten juk didesni atlyginimai ir lengvatos migrantams.

Galima įsivaizduoti, kokie jie būtų "laimingi" dėl galimybės vykti į šalį, kurioje vidutinis atlyginimas panašus į darbo užmokestį kai kuriose Afrikos valstybėse, iš kur į Europą plūsta pabėgėlių srautai. Jei jų netenkina Graikija ir Vengrija, Ukraina nebus tinkama juo labiau. Atitinkamai bet kokiu atveju tokios iniciatyvos priverstinai perkels ir sulaikys pabėgėlius nepageidaujamoje šalyje.

Taip pat Temerko ir Mosičiuko išsakyti planai pažadėjo bent jau kažkokios finansinės naudos partijai, priimančiai nelegalius imigrantus iš Europos. Ten bent jau buvo pasakyta, kad ES padengs migrantų gabenimo ir išlaikymo išlaidas (kaip tai daroma Sirijos pabėgėlių stovyklose Turkijoje arba europiečių planuojamose Šiaurės Afrikoje).

Tas pats dalykas, kuris pateikiamas kaip palaiminimas įtakingo Amerikos centro publikacijų puslapiuose, yra bandymas Kijevui įteigti Vakarams reikalingą politiką, net nesuteikiant jokios finansinės paramos. Be to, autoriai neslepia, kad, remdami daugelį Vakarų verslo asociacijų, jie vykdo lobistinius pakeitimus Ukrainos vidaus įstatymuose.

Galima tik spėlioti, kodėl dabar atsirado panašus požiūris, pakeičiantis ankstesnius. Tikėtina, kad tam tikrą vaidmenį vaidino Vakarų dotacijų stiprintojai Ukrainos politinėje hierarchijoje — Soroso žmonės ir įvairios iš užsienio laikomos institucijos sulaukė rekordinės reprezentacijos būsimojoje Radoje, eidami per "Liaudies tarno" ir "Balso" sąrašus.

Matyt, Vladimiras Zelenskis jau buvo įsitikinęs, kad turėtų eiti šiuo keliu. Štai kodėl prieš kelias savaites jis įsakė Užsienio reikalų ministerijai "sukurti supaprastinto Ukrainos pilietybės suteikimo mechanizmą žmonėms, kenčiantiems nuo teisių ir laisvių pažeidimų savo šalyse".

Atvirai kalbant, visų šalių ir tautų "kenčiantieji" po to nepuolė prašyti Ukrainos pasų. Tačiau  Zelenskio draugams iš Vakarų svarbiausia įdiegti schemą, kuri bent iš dalies nukreiptų pabėgėlių srautus per Ukrainą. Ir jei taip atsitiks, tuomet galėsime įjungti prievartos mechanizmą, palaipsniui paversdami Ukrainą nelegalių imigrantų iš karštųjų pasaulio taškų sedimentacijos rezervuaru. Tai yra tas pats Temerko planas, tačiau jau be finansinių paskatų Kijevui.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

80
Tegai:
Vokietija, gyvenimo kokybė, darbas, darbo žmonės, imigrantai, Ukraina
Dar šia tema
Ūkininkas iš Lenkijos sukėlė muštynes su migrantais iš Ukrainos
Putinas supaprastino teisės laikinai apsigyventi Rusijoje gavimą
Ispanijoje ukrainiečiai pareikalavo nukabinti Rusijos vėliavą
Mergaitė šalia tėvo per protestus Vašingtone, archyvinė nuotrauka

Amerikos nuosmukio kronikos: vaikai mokomi bijoti ir nekęsti policijos

(atnaujinta 17:56 2020.06.05)
Liberalai ir konservatoriai ir anksčiau ginčijosi dėl įtakos jaunimui, tačiau abiem pusėms buvo svarbu, kad vaikai išaugtų įstatymų besilaikančiais piliečiais, kurie gyvena pagal nustatytas taisykles

Besiplečiant protestams dėl Džordžo Floido nužudymo, kai, kovodami su Amerikos policininkų rasizmu, demonstrantai Londone bando šturmuoti Didžiosios Britanijos ministro pirmininko rezidenciją, Vakarų pasaulyje beveik nepastebimai krito dar viena neįveikiamų socialinių taisyklių tvirtovė: neleistinas jaunosios kartos įtraukimas į aštrius politinius konfliktus.

Šį kartą ryžtingą žingsnį žengė verslas.

"Nickelodeon", populiariausias vaikų televizijos kanalas, nutraukė transliaciją ir aštuonioms minutėms 46 sekundėms (pagal oficialius duomenis būtent tiek policininkas spaudė Floido kaklą) juodame ekrane su žmogaus kvėpavimo garsu pulsavo frazė "Aš negaliu kvėpuoti". Vaizdo įrašo pabaigoje yra kvietimas prisijungti prie vienos iš pilietinių teisių organizacijų.

"Lego Corporation" taip pat prisijungė prie protesto judėjimo, deklaruodama solidarumą su juodaodžiais. Bendrovė atsisakė reklamuoti savo rinkinius, kuriuose yra policijos nuovadų ir priešgaisrinių tarnybų pastatai, patruliavimo automobiliai, policininkų ir nusikaltėlių figūros bei kiti su teisėsauga susiję elementai.

Klaikus eksperimentas, kurį Vakarai taiko savo jaunajai kartai, jau nieko nestebina. Jau visai įprastomis tapo žinios apie eilinė radikaliausio pavidalo liberalaus politinio korektiškumo ideologijos taikymas vaikų sąmonei (ir kūnui), nesvarbu, ar tai būtų veiksmai su viešu žirafos žudymu zoologijos sode, ar medicininės brendimo slopinimo procedūros, kaip laisvos lyties identifikavimo politikos dalis.

Visa tai yra reikšminga skilimo dalis, vis labiau skirianti Vakarų visuomenę, jos suaugusiąją dalį. Bet visgi politinis komponentas dar visai neseniai neturėjo tiesioginės įtakos vaikams.

Liberalai ir konservatoriai galėjo susiginčyti įnirtingose ​​kovose dėl įtakos jaunimui, tačiau abiem pusėms buvo svarbu, kad vaikai išaugtų įstatymų besilaikančiais piliečiais, kurie gyvena pagal nustatytas taisykles. Ir nesvarbu, ar tai stereotipinis Teksaso "rednecks" (baltųjų ūkininkų, kurie gyvena JAV kaimo vietovėse, iš pradžių pietuose, o vėliau regione, priklausančiame Apalačų kalnų sistemai, "slengo" pavadinimas — Sputnik) su legaliais šautuvais, ar rafinuotas Niujorko "genderfluid-hipsteris" (tai yra asmuo, kurio lytinė tapatybė nėra nuolatinė — Sputnik), kurio subtiliajai psichinei organizacijai reikia kasdien patiekti medicininės marihuanos. Juk šalis yra viena visiems, ir valstybė, kas jai bevadovautų, irgi yra visiems.

Būtent ši logika vienu metu leido Jungtinėms Valstijoms sukurti įspūdingai veiksmingą piliečių politinio ir patriotinio švietimo, pradedant nuo labai jauno amžiaus, sistemą. Daugelį dešimtmečių ji kompetentingai sutelkė dėmesį į Amerikos nuopelnus ir pasiekimus, išlygino trūkumus ir formavo tautinę vienybę.

Policijos žiaurumas, net su mirtinais padariniais, taip pat kiti įstatymų pažeidimai iš žmonių, kurie privalo saugoti, pusės vyksta visur. Tačiau teisėsaugos institucijos yra lyg ramstis ir svarbiausias valstybės elementas, todėl normalioje situacijoje nė vienas Amerikos politikas ir nė viena socialinė-politinė jėga negalėtų sau leisti šmeižti visą policiją. Tokiais atvejais tradiciškai pabrėžiama, kad pagal vieną ar kelis incidentus negalima vertinti visą sistemą, o atsiradęs didelio masto trūkumas neturėtų panaikinti pagrindinio dalyko — sąžiningo savo pareigų atlikimo daugumos darbuotojų atžvilgiu.

Tačiau tokia taisyklė veikia ne tik JAV, bet ir beveik visame pasaulyje.

Dar labiau įprasta, kad vaikai būtų apsaugoti nuo niūrių tikrovės pusių, kurstant teigiamą teisėsaugos struktūros idėją, nesvarbu, ar tai būtų buitinė norma "mano policija mane saugo", ar amerikietiška — "tarnauja ir saugo". Augdami jie vis tiek turės galimybę suvokti ir susitaikyti labiau subrendusiu mąstymu, kad gyvenime ne viskas yra taip, kaip realybę mėgdžiojusiuose detektyvuose.

"Nickelodeon" ir "Lego" veiksmai rodo, kad šiuo klausimu vyksta dramatiški pokyčiai.

Kanale paskelbtu beveik devynių minučių trukmės vaizdo įrašu vaikų dėmesys nukreipiamas ne į rasizmo problemą. Iš tiesų, niūrus ir bauginantis vaizdo įrašas mažiesiems žiūrovams perduoda paprastą idėją: "Amerikos policija žudo žmones", taip įkvėpdama jiems teisėsaugos baimę.

Na, o nuo tyčia suformuotos vaiko baimės netoli ir iki neapykantos ir noro naikinti — jau suaugus.

Tiesiog tokia valstybė nebus gyvybinga be struktūrų, kurios saugo tvarką ir ją pačią. Nuoseklios ir plataus masto pastangos šviesti piliečius atmetant svarbiausią valstybės mechanizmo dalį ateityje garantuoja daugybę netikėtumų.

Jau tapo įprasta, kad dabartinė politinė konfrontacija JAV kelia grėsmę visai Amerikos sistemai, nes jos nariai aktyviai atsisako laikytis pagrindinių taisyklių, kuriomis ji remiasi ir dėl kurių išgyveno daug rimtų krizių (iki pat prezidentų nužudymų serijos). Kovoje su Trampu vis dažniau jo oponentai smogia pačiai valstybei, susiedami ištisas institucijas ir svarbiausias valdžios sritis su nepriimtinu lyderiu. Ir tai, kad tokiu pat formatu globalių žiniasklaidos išteklių savininkai pradeda šviesti naujas kartas, patvirtina, kaip toli ten viskas išsiplėtė.

Amerika yra pasirengusi atsistoti į neapykantos sau ir savęs naikinimo bėgius pagal Rusijai gerai žinomą logiką: "nepageidaujamas prezidentas — užburti valstybės mechanizmai — smerktina valstybė, kuri turi būti sunaikinta — pasmerkta šalis". Kai kurios politinės jėgos taip ilgai ir uoliai stengėsi primesti mums tokią idėją, kad visuomenė jau išsiugdė tam tikrą imunitetą.

Dabar kyla klausimas, ar Jungtinės Valstijos sugebės sustoti. Jei jauniems amerikiečiams ir toliau bus ugdoma baimė ir neapykanta policijai, šansai yra menki.

Autorės nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
policija, vaikai, mirtis, protestai, JAV
Dar šia tema
San Diege policijos automobilis įvažiavo į protestuotojų minią
"Ką tie plakatai šneka?": mokytoja nuplėšė palaikymo plakatus prie JAV ambasados
JAV protestuotojai priešinosi kariškiams prie Baltųjų rūmų
Niujorke per protestą policija areštavo dešimtis žmonių
Generalinė prokuratūra, archyvinė nuotrauka

Ypatingos svarbos byla. Lietuvoje tiriama buvusio prezidento kolegos veikla

(atnaujinta 17:12 2020.06.03)
Lietuvoje buvo atskleistas dar vienas korupcijos pūlinys. Buvo sulaikyti Lietuvos verslo konfederacijos ir Lietuvos bankų asociacijos vadovai, taip pat keli stambūs verslininkai, kurie bandė daryti poveikį priimant jiems palankius įstatymus

Kilus skandalui, minima ir dabartinio respublikos prezidento Gitano Nausėdos pavardė.

Dviejų stambiausių verslininkų ir bankininkų asociacijų — Lietuvos verslo konfederacijos ir Lietuvos bankų asociacijos — vadovų sulaikymas sukėlė atominės bombos sprogimo padarinius. Iš tiesų vienas jų — Valdas Sutkus — prieš metus buvo pristatytas kaip tuometinio Lietuvos kariuomenės vado Jono Žuko, kuriam tariamai buvo pasiūlytas patarėjas nacionalinio saugumo ir gynybos klausimais būsimojo prezidento Nausėdos administracijoje, "senas pažįstamas". Taigi, Sutkus tarpininkavo Nausėdos derybose dėl būsimos prezidento administracijos formavimo.

Štai kokius duomenis anksčiau paskelbė Lietuvos generalinis prokuroras Evaldas Pašilis apie šią aukšto rango bylą: "Valdas Sutkus, vykdydamas pareigas Lietuvos bankų konfederacijoje, atstovaudamas jos nariams, taip pat kitų verslo subjektų interesus, pasinaudodamas savo padėtimi, viešąja pozicija, verslo santykiais ir įtaka galimai gavo nelegalų piniginį atlygį už savo įtaką priimant įvairius teisės aktus, kurie yra svarbūs tam tikriems verslo subjektams". Ir įvardijo galimai neteisėtai gautą sumą — 400 tūkstančių eurų. Šių pinigų kilmę ir teisėtumą Sutkaus sąskaitose dabar aiškinasi tyrėjai.

Ne mažiau įdomus yra antrasis asmuo, susijęs su korupcijos byla, kurią vykdo Specialiųjų tyrimų tarnyba ir Generalinė prokuratūra. Tai yra Lietuvos bankų asociacijos prezidentas ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Mantas Zalatorius. Būtent jis veikė kaip pagrindinis vyriausybės ir valdančiosios koalicijos oponentas, kai praėjusį rudenį buvo bandoma apmokestinti Lietuvos bankininkus ir stambiuosius verslininkus. Zalatoriaus nuomonę citavo visos pagrindinės žiniasklaidos priemonės. Jo klausėsi ir citavo net prezidento administracijoje.

Kad būtų radikaliai sustabdytos galimos įžvalgos šiuo klausimu dėl garbingo prezidento vardo, atsakymas buvo paskelbtas jau vakare.

"Dalykinis bendravimas tarp valdžios institucijų ir visuomenės grupių yra demokratinės valstybės pagrindas. Prezidentas pabrėžia, kad toks bendravimas turi būti skaidrus, atitikti įstatymų reikalavimus ir etikos normas", — šalies vadovo poziciją perteikė jo atstovas spaudai Antanas Bubnelis.

Prisiminkite, kad prieš rinkimus į Lietuvos prezidento postą Gitanas Nausėda ėjo Švedijos SEB banko prezidento patarėjo ir vyriausiojo ekonomisto pareigas. Vadinasi, su Zalatoriumi bendravo kaip su kaip kolega. Gal net daugiau. Ar buvo "draugiški ryšiai" tarp Nausėdos ir Zalatoriaus? Apie tai nutylima. O Lietuvos žiniasklaidos reakcija į aukšto rango bylą yra kažkodėl labai vangi, palyginti su tuo, kiek triukšmo kilo dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus pietų ar dėl asfaltuotos gatvės, kurioje gyvena ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Verta paminėti, kad įprastoje praktikoje vadovaujant valstybei aukšto lygio bylose prezidentas ar ministras pirmininkas kalba asmeniškai. O mažiau reikšmingose — jų spaudos tarnybos cituoja vadovo nuomonę.

Taigi, prezidentas nepavargsta beveik kiekvieną savaitę pareikšti kategorišką reikalavimą atleisti susisiekimo ministrą Narkevičių, o garsus buvusių kolegų sulaikymas pakomentuojamas atstovo spaudai lūpomis. Kaip sakoma, pajauskite skirtumą.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Lietuva, korupcija
Omletas

Be žalos figūrai. galima valgyti vakare?

(atnaujinta 15:12 2020.06.05)
Kaip nemarinti savęs badu nuo "draudžiamų" 18 valandų vakaro, o priešingai, valgyti ir lieknėti — skaitykite Sputnik rekomendacijose

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Griežta priesaika, kad po 18 valandos negalima valgyti, jau seniai yra pasenusi. Dauguma šiuolaikinių dietologų choru pataria ne atiduoti vakarienę priešui, o tiesiog peržiūrėti mitybos vakare kokybę ir kiekį.

Taigi, būkite saikingi ir pasirinkite tinkamus produktus. Labiausiai verti pretendentai su žyma 18+ — Sputnik atrankoje.

Žalios daržovės

Salierai, svogūnai, špinatai, agurkai — daržovės, turinčios neigiamą kaloringumą. O tai reiškia, kad joms suvirškinti organizmas sunaudoja daug daugiau energijos, nei yra jų sudėtyje.

Vištienos filė

Paukštienos mėsa (balta) laikoma mažai kaloringu baltymų šaltiniu ir idealia vakariene. Ją geriau ruošti garuose arba grilyje, o vietoj riebių padažų naudoti kvapnius prieskonius ir pagardus.

Куриное филе, архивное фото
Vištienos filė

Žuvis

Žuvies patiekalai lengvai virškinami, o tai reiškia, kad jūs netgi galite sau leisti riebesnes veisles — lašišą ar skumbrę. Šiose rūšyse yra maksimalus kiekis naudingų Omega-3 rūgščių, kurios normalizuoja širdies veiklą ir pagerina miego kokybę.

Kiaušiniai

Taip, tryniai vakarienei nėra pati geriausia idėja, nes juose daug cholesterolio. Tačiau omletas iš baltymų laikomas viena iš naudingiausių vakarienių.

Varškė

Jei jūs "draugaujate" su laktoze, tada varškė taps puikia alternatyva. Geriausias variantas — 5 % riebumo varškė. Galima sumaišyti ją su graikišku jogurtu arba pasigaminti lengvą apkepą be cukraus.

Творог, сметана и молоко
© Depositphotos /
Pieno produktai
Tegai:
sveika mityba, sveikata
Temos:
Medicina ir sveikata
Dar šia tema
Dietologė paneigė mitą apie kalorijų skaičiavimo naudą
Numetusi 21 kilogramą mergina įvardijo keturias lieknėjimo paslaptis
Maisto kultas. Kur rasti "valgomų" paminklų
"Rytmečio gaiva". Kaip pasigaminti sveiką migdolų pieno ir mangų desertą