Rūta Vanagaitė, archyvinė nuotrauka

"Jūsiškiai" nėra "Mūsiškiai": kodėl kilo naujos aistros dėl Rūtos Vanagaitės

406
(atnaujinta 22:01 2019.09.03)
Ir vėl visuomenė suskilo, vėl Rūtos Vanagaitės veikla kelia daug prieštaravimų, vieniems atrodo, kad ji neturi teisės išsakyti savo nuomonės nacionaliniame radijuje, kiti tikina, kad viešumoje reikia diskutuoti visais klausimais

Rašytoja Rūta Vanagaitė baigė rašyti naują knygą. Knyga apie Holokaustą. Tai vėl kelia aistras Lietuvoje. Kol kas tik lietuviškoje "veidaknygėje" Facebook. Po Virginijaus Savukyno LRT radijo laidos "Aktualijų studijoje" kalbintos Rūtos Vanagaitės sureagavo "piknikų" organizatorius ir žurnalistas Andrius Tapinas.

Andrius Tapinas net tris kartus pasitikrino, ar čia tikrai nacionalinio transliuotojo laidos įrašas. Įsitikinęs, kad taip, pasibaisėjęs ir pasipiktinęs replikavo savo "veidaknygės" laiko juostoje.

Andrius Tapinas: "Tiesiog atiduotas eteris Vanagaitei. Jokio kritinio klausimo. Jokios abejonės. Jokios temos apie tai, kodėl tu, Rūtele, varinėji po pasaulį ir daraisi pinigus šmeiždama Lietuvą. Nė mur mur. Vanagaitė sako, kad šmeiždama Vanagą tu elgiesi kaip dantistas, traukdamas dantį be narkozės. Tipo, darė viską gerai, tik skausmingai. Ir LRT linksi galva sutikdami".

Andrius Tapinas konstatuoja, kad tai "visiška impotencija". Andrius Tapinas gėdina radijo laidos vedėją Virginijų Savukyną ir užduoda pastarajam klausimą: "Negi laidos vedėjui negėda visų pirma prieš save patį? Virginijau Savukynai, negi viskas gerai, negi nekilo nė vieno kritinio klausimo?"

Tuomet Virginijus Savukynas Andriui Tapinui: "manau, kad turi būti kviečiami įvairūs žmonės. Ir ne jums mane gėdinti!"

Andrius Tapinas atgal: "Virginijau, tikrai man jus gėdinti ir visiems kitiems piliečiams, kurie savo mokesčiais moka jums algą ir galbūt norėtų, jog kviesdamas į laidą ponią, kuri dabar gyvena iš to, kad vemia ant Lietuvos, ateitumėt pasiruošęs. Kaip ir norėtų, jog žiūrėdami Auksinį protą gautų kokybišką pramogą".

Piknikų organizatorius A.Tapinas pasibaisėjo LRT 1
© Photo : screenshot
Piknikų organizatoriusTapinas pasibaisėjo LRT

Į polemiką įsijungė ir Vilniaus politikos analizės instituto (prie Atviros Lietuvos fondo) vyriausiasis analitikas, politologas, žurnalistas Marius Laurinavičius.

Marius Laurinavičius visiškai pritaria tam, ką surašė Andrius Tapinas. Bet svarbiausia ponui Laurinavičiui ne tai. Jo galva, t. y. Laurinavičiaus galva, "informacinių karų kontekste apie tai diskutuoti yra daug svarbiau negu vien apie melagienas ar Rusijos dezinformaciją per socialinius tinklus. Tikrai ne kaltinti (bent jau aš tikrai neturėjau ir dabar neturiu kuo kaltinti nei Virginijus Savukynas, nei LRT, skirtingai, aišku, nuo Rūtos Vanagaitės), bet diskutuoti būtinai reikia".

Ponas Laurinavičius prieštarauja pats sau. Ponas sutinka, kad svarbu diskutuoti visais klausimais. Nieko nekaltinant. Bet pats apkaltina ir suabejoja diskusijų galimybėmis be asmeninio susipriešinimo.

Analitikas M. Laurinavičius abejoja savo šališkumu 2
© Photo : screenshot
Analitikas Laurinavičius abejoja savo šališkumu

Lietuvos darbdavių konfederacijos generalinis direktorius Danas Arlauskas savo Facebook taip išreiškė nuomonę, kad nuomonių Lietuvoje turi būti įvairių. Ir visi turi turėti laisvę ir galimybes jas išsakyti. Tame tarpe ir Lietuvos nacionaliniame radijuje ir televizijoje.

Danas Arlauskas: "Man tai norisi išgirsti iš šios laidos oponentų kokie išsakyti teiginiai yra klaidingi ar netgi kenksmingi. Ne visą laidą girdėjau todėl negaliu objektyviai vertinti. Bet pats oponavimo būdas mane stebina ir primena laikotarpį kai gyvenome totalitarinėje visuomenėje. Tai, kad LRT pakvietė Vanagaitę yra puikus pavyzdys, jog tai iš tiesų visuomeninis transliuotojas o ne politinių užgaidų krautuvėlė".

Rūtos Vanagaitės vėl laukia išbandymai. Ir po šios LRT radijo laidos "Aktualijų studijoje", ir po žinios apie naują rašytojos knygą.

"Gatvėje ant manęs žmonės spjaudo, su draugais nesirodau viešumoje, mes susitinkame tik mano arba jų namuose. Nesakau, kad tai nėra saugu, bet tikrai nesmagu. Aš visiems įkūniju kažkokį blogį. Galbūt tai praeis, bet kol kas nepraėjo", — LRT radijui sakė rašytoja Rūta Vanagaitė. Lietuva dar neužmiršo jos knygos "Mūsiškiai".

Žurnalistas, apžvalgininkas Rimvydas Valatka taip pat turi nemėgiamų Lietuvos politikos teatro ir cirko personažų. Nemėgstamiausias — Lietuvos Respublikos Seimo kultūros komiteto "Pirminykas" Ramūnas Karbauskis. Ponas Valatka dažnai savo dėmesį skiria ponui Karbauskiui. Taip pat ir "veidaknygėje" Facebook. Šiek tiek padailindamas pono Karbauskio veidą.

Rimvydas Valatka: "Ramūnas Karbauskis: keršyti, keršyti ir dar kartą keršyti. Kalbėdamas apie Roko Masiulio perspektyvas, Karbauskis pasakė, kad tikisi, jog "Masiuliui vis dėlto teks atsakyti už nepadarytus arba blogai padarytus darbus".

Rimvydas Valatka įspėja savo Facebook draugus ir sekėjus: "Tik neklauskite Karbauskio, kas atitempė tą profesionalą į Vyriausybę, nes, nu, nepatogu kažkaip jau darosi už PIrminyko kalbas. Sakė, kad laimės visus rinkimus. Sakė, kad observatorija prie Kauno marių tarnaus tautai, o ne privatiems asmenims, bet observatorija jau tarnauja tik privačiam Karbauskiui. Sakė, kad mus į šviesią Naisuvą per jėgą nuves tik LŽVS pakviesti profesionalai, o, pasirodo, bl…kad profesionalai šitiek blogio jau pridirbo, jog teks jiems dabar atsakyti už viską".

Rimvydo Valatkos įsitikinimu, vienintelis valstybėje, kuris niekada už nieką neatsako, yra Kultūros komiteto "Pirminykas". "Tebūnie palaiminti tie, kurie už nieką neatsako", — baigia savo įžvalgą Valatka.

R.Valatka tebūnie palaiminti tie, kurie už nieką neatsako 3
© Photo : screenshot
Valatka: tebūnie palaiminti tie kurie už nieką neatsako

Artėjus rudeniui, ateis naujas politinis sezonas. Tačiau ruduo — ne tik seni nunešioti politiniai rūbeliai. Kuriasi nauji politiniai dariniai. Ar jie sulauks rinkėjų simpatijų per 2020 metų rinkimus į Seimą, parodys laikas.

Rudeniui išties reikia ruoštis. Tą daro ir savo silpnybėmis Facebook'e simpatiškai dalinasi žurnalistė, LNK televizijos laidos "Valanda su Rūta" vedėja Rūta Mikelkevičiūtė.

Rūta Mikelkevičiūtė: "Paltukai — mano silpnybė. Mano galva, jie yra labai universalūs — ir šilta, ir puošnu, ir svarbiausia, jie suteikia figūrai formą — įrėmina ją".

Rūtos Mikelkevičiūtės silpnybė - paltukai 4
© Photo : screenshot
Rūtos Mikelkevičiūtės silpnybė — paltukai

Rūta Mikelkevičiūtė Facebook turi 5000 draugų ir 34 000 sekėjų. Pasekite ir Jūs. Atnaujinkit savo "garderobą" ir Jūs. Ruduo atėjo. Ateis ir žiema. Nepaisant partijų, Seimo, vyriausybės ir net prezidento. Savimi pasirūpinkit patys.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

406
Tegai:
Andrius Tapinas, Facebook, Holokaustas, Rūta Vanagaite
Dar šia tema
Lietuvos "patriarcho" saulėlydis: Landsbergis išeina į "paskutinę kovą"
Kaip veikia Lietuvos nepakantumo atmosfera kitaip mąstančiam
"Raganų medžioklė" ir ginčas su Ryga dėl Astravo AE: kaip Lietuva praranda sąjungininkus
Degalinė Vokietijoje

Nuostabus rytojus. Kas yra ne taip ES vandenilio strategijoje ir bendro su tuo turi RF

(atnaujinta 15:17 2021.04.14)
Per dešimt metų, praėjusių nuo energetikos strategijos patvirtinimo, Europos Komisija nesugebėjo paaiškinti būsimo darbo su elektros tinklais apimties ir kiek užtruks parengti "kelių žemėlapį". Vandenilio strategiją galima tik spėti

Nuo 2020 metų vasaros vandenilio energijos tema tapo viena populiariausių žiniasklaidoje, nes liepos 8 dieną Europos Komisija oficialiai paskelbė galutinę ES vandenilio strategijos versiją. Pagrindinė tema: ES turi sumažinti priklausomybę nuo iškastinio kuro ir iki 2050 metų pasiekti neutralų anglies dioksido lygį.

Europos energetikos komisaras Kadri Simsonas, komentuodamas leidinį, teigė: "Klimato neutralumo iki 2050 metų galima pasiekti tik visiškai atsisakius iškastinių energijos išteklių. Visi partneriai, tiekiantys mums šį kurą, turi į tai atsižvelgti".

Tai skamba, žinoma, įspūdingai, bet pabandykime išanalizuoti, ką tai reiškia. Per ateinančius 30 metų ES ketina visiškai panaikinti savo teritorijoje visas transporto priemones, kurios naftos produktus ar gamtines dujas naudoja kaip variklių kurą - suspaustą metaną, propano-butano mišinį ir SGD.

Tas pats pasakytina apie geležinkelių ir oro transportą, jūrų ir upių laivus, visą šilumos ir elektros energijos gamybos sistemą, skirtą pramonės ir žemės ūkio sektoriams, visam viešajam ir komerciniam nekilnojamam turtui bei gyvenamajam sektoriui. Visos minėtos sritys iki 2050 metų turėtų pereiti tik prie kuro vandenilio pagrindu ir elektros naudojimą, kuriuos gaminti turėtų tik atsinaujinantys energijos šaltiniai - įvairių rūšių biokuras, rūšiuotų komunalinių atliekų deginimas ir, galbūt, branduolinė energijas (apie pastarąją vis dar diskutuojama).

ES politikų iškeltos užduoties apimtys prilygsta, o gal net didesnės nei pirmųjų TSRS penkmečių planai, ypač atsižvelgiant į tai, kad, šių damų ir ponų nuomone, saulės ir vėjo jėgainės turėtų tapti naujos ES energetikos sistemos "šerdimi", o visas nutrūkstančios, netolygiai gaminamos elektros energijos problemas teks spręsti vadinamojo žaliosios vandenilio sąskaita. Tačiau pačiame strategijos tekste nėra naudojama "žaliojo vandenilio" sąvoka, taip pat nėra jokio kito "spalvoto" vandenilio tipo. Vietoj to naudojami šie terminai:

- "elektrolizinis vandenilis" (electricity-based hydrogen)

- "atsinaujinantis vandenilis" arba  "grynas vandenilis" (renewable hydrogen)

- "iškastinis vandenilis" (fosilinis vandenilis);(fossil-based hydrogen)

- "iškastinis vandenilis su anglies sąranka". (fossil-based hydrogen with carbon capture).

Tačiau su painiava, kurią sukelia ši terminologija, mes susitvarkysime šiek tiek vėliau, pirmiausia svarbu suprasti, kas tai yra. Būtų keista manyti, kad ES vandenilio strategija yra vienintelis dalykas, kuris dabar lemia šios ekonominės asociacijos energetikos sektoriaus plėtrą. Be strategijos, yra ir 2009 metais priimta direktyva dėl atsinaujinančių išteklių, pakeista ir pataisyta 2018 metais.

Atsižvelgiant į šiuos pokyčius, 2030 metais visos ES pagaminamos elektros energijos 32 proc. turi būti pagaminta naudojant atsinaujinančius energijos šaltinius. Šios AEI pataisos prieštarauja 2014 metais priimtai ES klimato ir energetikos sistemai iki 2030 metų, pagal kurią atsinaujinanti energija iki 2030 metų turėtų sudaryti 27 proc. visos energijos. Be to, 2011 metais ES priėmė Energetikos strategiją iki 2050 metų (ES 2050 m. energetikos strategija), kurioje buvo nurodytas tikslas - iki 2050 metų - iki to laiko atsinaujinančios energijos dalis turėtų siekti 70 proc.

Net šio ES strateginių dokumentų išvardijimo, mūsų nuomone, visiškai pakanka suprasti, kad Europos Sąjungoje dar nėra suformuotas vieningas požiūris į energetikos plėtrą, pagrįstą subalansuota esamos padėties analize. 27 proc. elektros energijos iš atsinaujinančių šaltinių iki 2030 metų ar 32 proc.? 70 proc. atsinaujinančios elektros energijos ar visiškai neutralus klimatas iki 2050 metų?

Atsakymų į šiuos klausimus nėra, lygiai taip pat nėra nė vieno iš išvardytų variantų galimybių studijos ženklų. Vienintelis dalykas, kuris yra  - prognozuojamos investicijų į naujos ES elektros energijos tinklo infrastruktūros formavimą energetikos strategijos tikslams pasiekti apimtys - nuo 1,5 iki 2,2 trln. eurų. 50 procentų tikslumo įvertinimas yra viskas, ką šiandien sugebėjo Europos Komisijos Energetikos generalinis direktoratas.

Jei pati Europos Komisija sąlyginai laikoma "Europos Sąjungos vyriausybe", tai šis direktoratas yra analogiškas Energetikos ministerijai. Kaip įvertinti šios "ministerijos" darbą? Atsižvelgiant į tai, kad vandenilio strategija jau patvirtinta ir tik dabar Europos Sąjungos energetikos įmonės pradėjo tirti vandenilio transportavimo naudojant magistralines ir skirstomąsias dujotiekio sistemas bei technines galimybes, ji neveiks - net dvejetas penkių balų sistemoje neišeis. Jei per dešimt metų, praėjusių nuo oficialaus energetikos strategijos patvirtinimo, Europos Komisija nesugebėjo išaiškinti būsimo darbo su elektros tinklais apimties, tai mes galime tik spėlioti, kiek užtruks vandenilio plėtros strategijos planas.

ES vandenilio strategija tarptautinių santykių fone

Akivaizdu, kad tam prireiks daug laiko. Štai citata iš vandenilio strategijos: "Tik vandenilis, kuris buvo pagamintas iš atsinaujinančių energijos šaltinių, yra ilgalaikis ir tvarus. Mūsų tikslas yra naudoti atsinaujinantį vandenilį, palaikyti greitą jo rinkos augimą ir sukurti tinkamas vertės grandines." Verta paminėti, kas šioje citatoje "paslėpta tarp eilučių" - šio dokumento autoriai pasirodė labai drovūs.

Nuo pat to momento, kai buvo priimta 2009 metų atsinaujinančių išteklių energijos direktyva, daugelis pramonės ekspertų ne kartą įspėjo, kad "vežimas pastatytas prieš arklį": žmonija neturi technologijos, leidžiančios reguliuoti debesuotumą ir vėją, masinis įvedimas iš esmės pertraukiamo generavimo SPP ir WPP neišvengiamai destabilizuos sujungtas energijos sistemas, vienintelis būdas to išvengti yra ne mažiau masinis pramoninių energijos kaupimo technologijų vystymas.

Būtent saugojimo įrenginių technologijas - pigiausias, saugiausias ir tuo pačiu talpiausias - pirmiausia reikėjo sukurti ir įsisavinti, o tik po to imtis pertraukiamos alternatyvios kartos. Europos politikai nieko nenorėjo girdėti, Europos Komisija ir ES valstybių narių vyriausybės masiškai rėmė saulės elektrinių ir vėjo jėgainių statybas, tuo pačiu demonstruodamos neįtikėtiną pasitikėjimą, kad kaupimo problemos bus sprendžiamos be didelių pastangų. Taip, daugelio šalių laboratorijos bandė išrasti naujus cheminius ir mechaninius energijos kaupimo įtaisus, tačiau iki šiol nebuvo pasiekta jokių pastebimų ir ekonomiškai pagrįstų rezultatų.

"Vandenilis, gaminamas remiantis atsinaujinančiais energijos šaltiniais, kaip vienintelė tvari perspektyva", ES strategijoje yra tam tikras "pasidavimo aktas", pripažįstant, kad energijos kaupimo technologijos liko nepasiekiamos. Tačiau Europos politikai ketina kapituliuoti savo pačių sąlygomis - ne plėtodami branduolinę energiją, tobulindami nuolatinės srovės elektros perdavimo technologijas, sinchronizuodami Europoje veikiančias skirtingas sujungtas energetikos sistemas (priminkime, kad šiandien yra šešios tokios IES), integracijos projektai tarp Europos BES ir buvusių TSRS šalių BES ir aptartos Vandenilio strategijos sąskaita.

Priežastys, kodėl ES pasirinko būtent tokį pasirinkimą, yra skaidrios, ir jas nurodė Europos energetikos komisaras: "Visi partneriai, tiekiantys mums tokio tipo kurą, turėtų į tai atsižvelgti". Europos politikai, pasirinkdami konfrontacinį požiūrį į santykius su Rusija, bando atsisakyti iškastinių energijos išteklių importo iš mūsų šalies derindami "atsinaujinančius energijos šaltinius ir atsinaujinantį vandenilį".

Akylai stebima JAV Europos Sąjunga pradeda vis labiau nutraukti santykius su Kinija - šalimi, kurios branduolinės korporacijos pastaraisiais metais padidino savo kompetenciją statant 3+ kartos atomines elektrines, kurios atitinka Fukušimos saugos reikalavimus ir tapo tikrais "Rosatom" konkurentais, jie ir toliau aktyviai bendradarbiauja siekdami bendrai kurti naujausias technologijas.

Tuo tarpu Europos valstybės ir įmonės dėl savo neteisingų skaičiavimų prarado kompetenciją statant reaktorius, o proatlantinių Europolitikų antirusiški ir antikiniški siekiai atima iš ES galimybę siekti anglies neutralumo pasitelkiant atominių elektrinių naudojimą. Tos pačios aplinkybės taikomos ir bet kokiems bandymams sukurti cheminio elektros energijos kaupimo technologijas - bet kuriam iš jų reikia naudoti retųjų žemių metalus, kurių gamyboje Kinija yra beveik 100% monopolija.

Jei trumpai: dėl Europos politikų veiksmų po pagarsėjusio Atlanto solidarumo kurso, Europos energetikos pramonė pateko į situaciją, kai galimų jos plėtros būdų pasirinkimas buvo dirbtinai susiaurintas iki ribos - tai neišvengiama atsisakant lygiateisiško bendradarbiavimo, kuris visada buvo ir tebėra naudingas abiem pusėms. Politikai pasisako ne už technologijų plėtrą, o už negailestingą išnaudojimą ir bandymus išlaikyti esamą status quo - Europos rinka išlieka likvidžiausia, mokiausia.

Bet ar tokia padėtis išliks ilgą laiką, priklauso ne tik nuo Europos Sąjungos ir jos užjūrio siužeto, bet ir nuo to, kaip reaguos visų kitų pasaulio regionų šalys. Per daug žmonių netenkina Žemės rutulys, kuriame egzistuoja tik Europa ir Šiaurės Amerika.

Žinoma, Europos Sąjungos vandenilio strategijos analizė čia negali pasibaigti, jos tęsimo pagrindas bus paprastas faktas: 2020 metais tarp viso vandenilio gamybos ES kiekio atsinaujinantis vandenilis sudarė 0,1 proc.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
ES, Rusija
Turistai Turkijoje

Erdoganai, laikykis, Lietuva skrenda į pagalbą. Rusus Turkijoje pakeis lietuviai

(atnaujinta 17:53 2021.04.15)
Skrydžių tarp Rusijos ir Turkijos nutraukimo kontekste Lietuva pradėjo galvoti, kaip padėti ne tik Turkijos, bet ir savo turizmo pramonei. Buvo net siūlymas leisti Rusijos turistams, paskiepytiems vakcina "Sputnik V", patekti į Lietuvos teritoriją

Lietuva vėl kiša nosį į Rusijos reikalus. Žinia apie vėl kilusią įtampą tarp Ankaros ir Maskvos ir skrydžių tarp Rusijos ir Turkijos atšaukimą sukėlė Lietuvos politikų optimizmo bangą. Vilnius net pažadėjo Turkijos kurortams kompensuoti daugiau nei pusės milijono Rusijos turistų, užsisakiusių keliones į Turkijos kurortus, nuostolius šį pavasarį.

"Rusijai atšaukus skrydžius į Turkiją, laimės kitos valstybės, tarp jų ir Lietuva. Viešbučiai mažins kainas, o Turkija dar labiau stengsis dėl turistų. Jau sulaukėm pasiūlymų bendradarbiauti ir su naujais viešbučių tinklais", — Lietuvos žiniasklaida cituoja "Tiketa Tour" bendrovės vadovą Gvidą Aukštuolį.

Rusijos valdžia skrydžių su Turkija uždarymą paaiškina COVID-19 paplitimo šioje populiarioje turistų šalyje padidėjimu. Tačiau kai kurie stebėtojai teigia, kad šiuo draudimu Maskva dar kartą nusprendė "pamokyti" Redžepą Erdoganą, kuris, paaštrėjus padėčiai Ukrainos pietryčiuose, nusprendė Ukrainos armijai parduoti bepiločius orlaivius. Prisiminkime, kad būtent Turkijos bepiločiai atliko lemiamą vaidmenį Armėnijos ir Azerbaidžano konflikte Kalnų Karabache.

Ir jei taip, tai Vilnius tikrai yra Ankaros pusėje. Juk mano priešo priešas automatiškai tampa mano draugu. Ypač kalbant apie artimiausią politinę draugę — Ukrainą. Taigi, Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis skuba į Kijevą dar kartą patikinti Ukrainą, kad "Lietuva nepalieka bėdoje partnerių ir draugų". Prieš vizitą jis net paragino NATO generalinį sekretorių Jensą Stoltenbergą atidžiai stebėti padėtį Ukrainos ir Rusijos pasienyje ir nusiųsti aiškų signalą Kremliui apie galimas pasekmes. Antirusiška politika šiandien yra pagrindinis dalykas valdantiesiems liberaliesiems konservatoriams, o vidinės problemos lauks, net nepaisant katastrofiško Ingridos Šimonytės vyriausybės reitingo kritimo.

Net vyriausybę palaikančios ir konservatorių kontroliuojamos žiniasklaidos priemonės prakalbo apie tai. Užuot sutelkę visas pastangas ekonomikai stabilizuoti, valdantieji rūpinasi tik užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio įvaizdžiu tarptautinėje arenoje ir seksualinių mažumų teisėmis.

Tuo tarpu vidutinis ir smulkusis verslas yra ties bankroto riba. O vienas iš svarbių ekonomikos sektorių — turizmas, pasak ekspertų, neišgyvens antrojo "tuščio" sezono. Buvo net gundantis pasiūlymas leisti patekti į šalies teritoriją "Sputnik V" pasiskiepijusiems užsieniečiams. Ir tai tuo metu, kai premjerė Ingrida Šimonytė ir kiti konservatorių lyderiai kategoriškai pareiškė, kad "Sputnik V" yra hibridinis Kremliaus ginklas.

"Leidimas atvykti pasiskiepijusiems "Sputnik" vakcina būtų naudingas mūsų turizmo sektoriui, nes toks turistas prieš vykdamas į Turkiją ar grįždamas iš jos vieną ar kelias dienas praleistų ir Lietuvoje <...> Manau, anksčiau ar vėliau mes būsime priversti Europos vaistų agentūros sprendimu priimti pasiskiepijusius šia vakcina. Mes galime neskiepyti savo žmonių šia vakcina, bet negalima diskriminuoti žmonių, kurie yra paskiepyti kita vakcina", — teigė kelionių organizatorės "Estravel" vadovė Žydrė Gavelienė.

Net vangūs estai, nelaukdami Europos vaistų agentūros užsakymo, paskelbė, kad priims turistus, paskiepytus rusiška vakcina. O ką, Lietuva imsis pozos ir toliau "draus ir neleis" atvykti užsieniečiams su palydoviniais antikūnais, pasirengusiems papildyti Lietuvos iždą?

"Prieš kelerius metus Rusijai nutraukus turistinius skrydžius į Turkiją, nemažai Rusijos piliečių poilsiauti į šią šalį vyko per Lietuvą. Manau, kad tie Rusijos gyventojai, kurie turi galimybę atvykti į Europą, turės galimybę ir nuvykti į Turkiją, tačiau savo kelionėms jie rinksis tas šalis, į kurias bus leidžiama atvykti pasiskiepijus "Sputnik" vakcina", — sakė Gavelienė.

Kalbate nepadorius dalykus, ponia Gaveliene. Kad tik nepatektumėte į juoduosius specialiųjų tarnybų sąrašus, skiltyje "nepatikimi piliečiai". Neduok Dieve, Jūsų žodžius išgirs vyriausiasis Lietuvos saugumo sergėtojas, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (KNDC) vadovas Laurynas Kasčiūnas arba, dar blogiau, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Lietuva, Turkija, Rusija
Seimo narys Aurelijus Veryga

Veryga buvo nufotografuotas kuriant įrašą socialiniame tinkle apie Dulkį

(atnaujinta 17:47 2021.04.15)
Nuotraukose matyti, kaip politikas redaguoja iliustraciją, kurioje pavaizduotas Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas

VILNIUS, balandžio 15 — Sputnik. Seime fotografas užfiksavo Seimo narį Aurelijų Verygą tuo metu, kai jis rengė nuotrauką įrašui socialiniuose tinkluose apie sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį.

"Seime niekas neprasprūsta pro fotografų akis", — rašė politikas savo Facebook paskyroje ir pridėjo kelias nuotraukas.

Anksčiau Veryga paskelbė nuotrauką su Dulkio karikatūra, kurioje pastarasis vaizduojamas miegantis visas savaitės dienas, išskyrus trečiadienį, kai vyksta vyriausybės posėdis. Įraše Seimo narys pakomentavo Sveikatos apsaugos ministerijos vadovo kalbą.

"Ministras pareiškė, kad nebuvo nieko, nei laboratorijų galimybių, nei darbuotojų, nei testų, nei metodikų... nieko... ir vadovų nebuvo... gal net ir ministerijos nebuvo. Kaupinių metodo įteisinimas buvo užsakytas mūsų ir mokslininkai jį atliko. Dėl greitųjų antigenų testų patys ir užsispyrėt pirkti ilgai ir vargti su sudėtingomis procedūromis, nors testus galėjote turėti per savaitę", — rašė jis.

Lietuvoje karantinas pratęstas iki vasaros pradžios. Naujausiais duomenimis, nustatyta daugiau kaip 230 tūkstančių koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,7 tūkstančiai žmonių.

Tegai:
Arūnas Dulkys, Sveikatos apsaugos ministerija, Aurelijus Veryga, Seimas
Dar šia tema
Dulkys pripažino, kad "Korona STOP" programėlė nebuvo geriausias sprendimas
Nausėda: kiti mokslo metai turi būti kontaktiniai ir saugūs
Šiugždinienė papasakojo, nuo ko priklausys grįžimas į kontaktinį ugdymą mokyklose