JAV anglių pramonė, archyvinė nuotrauka

Anglies reikalai: "juodoji imperatorienė" spręs JAV prezidento rinkimų likimą

(atnaujinta 18:12 2020.02.17)
Anglis leidžia gerai pažvelgti į tai, kas yra "amerikietiška geoenergetika" ir kokią reikšmę ji gali turėti artėjančiuose šalies prezidento rinkimuose

Per pastaruosius porą metų naujienų agentūros kasdien praneša apie naujausius atsinaujinančios energijos plėtros pasiekimus — saulės baterijas ant individualių namų stogų ir dideles saulės elektrines bei vėjo jėgaines šalies žemyne ir salose. Komentatoriai ginčijasi, pasisako ekspertai. Ir praėjusių metų pabaigoje dėmesio centre atsidūrė tokia neįprasta asmenybė kaip Greta Thunberg.

Susidaro įspūdis, kad atsinaujinančios energijos plėtra yra ne tik smalsių stebėtojų iš šono, bet ir energetikos pramonės profesionalų dėmesio centre, tačiau taip nėra. Visuotinis energijos balanso pokytis tęsiasi, tačiau pokyčių tempas toli gražu ne toks, koks galėtų atrodyti, jei jus domina tik atsinaujinančios energijos sektorius.

2019 metų duomenys dar nebuvo surinkti, tačiau BP statistinės apžvalgos "World Energy 2018" ataskaitoje šie skaičiai yra tokie: elektros energijos dalis, pagaminta naudojant įvairių rūšių biokurą, sudarė 1,5 proc.; elektros energijos gamybos iš naftos ir naftos produktų dalis — 3,5 proc.; atsinaujinančios energijos gamybos dalis — 8 proc.; branduolinės energijos dalis sudaro 10 procentų; hidroelektrinės pagamina 16 procentų elektros energijos; jėgainėse, naudojančiose gamtines dujas, 23 proc., o anglis išlieka pasaulio lydere, kurą deginant pagaminama 38 proc. elektros energijos.

Pasaulio energijos "juodoji imperatorienė"

Aistros verda dėl dujų projektų, vamzdynų tiekimas konkuruoja su SGD tiekimais. Brokeriams nervus gadina bandymai nuspėti naftos kotiruotes. Aplinkosaugininkai bando įrodyti atominių elektrinių žalą. Hidroelektrinių įranga yra masiškai atnaujinama visame pasaulyje, hidroenergetikai savinasi dideles ir mažas upes. Dizaineriai kuria vis modernesnius vėjo turbinų modelius, glaudžiai bendradarbiaudami fizikai ir chemikai stengiasi padidinti saulės baterijų efektyvumą... O kažkur ten, "scenos gale", be šurmulio ir egzaltacijos, anglių pramonė veikia ramiai ir užtikrintai.

Geriausiu atveju anglis neminima, tačiau daug dažniau ji kaltinama dėl visų aplinkos nuodėmių ir garsiai raginama nutraukti energetikos sektoriaus išmetamą anglies dioksido kiekį, tuoj pat nutraukti anglių generavimą. Turbūt visa tai tiesa, tik geri norai išskaidomi susidūrę su ekonomine realybe: anglis yra ne tik pigiausias, bet ir pats prieinamiausias bei patogiausias energijos šaltinis transportavimui ir saugojimui. Anglis požeminiuose sandėliukuose pasiskirsto tolygiau tarp šalių nei dujos ir nafta, todėl buvo ir tebėra paklausiausias šaltinis besivystančioms šalims, kuriose aplinkos problemos nėra tokios aštrios, palyginti su tuo, kad jų gyventojai neturi pakankamai elektros energijos.

JT Statistikos skyriaus duomenimis, mažiausiai milijardas žmonių pasaulyje arba neturi galimybės apskritai naudoti elektros energiją, arba gauna tokią galimybę ypač nestabiliu režimu. Ir jei kas nors mano, kad išsivysčiusios šalys, kurių politikai ir lyderiai iš visų tribūnų pasisako už anglies energijos gamybos atsisakymą, netenka galimybės užsidirbti tiekdami anglis besivystančioms šalims, jis klysta.

Australija yra anglies eksporto lyderė pasaulyje; JAV ir Kanada tradiciškai patenka tarp dešimt geriausių eksportuotojų. Daugelis nesuprasdami priežasčių nustebo dėl JAV prezidento Donaldo Trampo sprendimo patraukti savo šalį iš Paryžiaus klimato susitarimo. O priežastys yra gana rimtos, nes jos visos susijusios su ta pačia pasaulio energetikos "juodąja imperatoriene" — anglimi. Ne paslaptis, kad anglių profsąjungos per praėjusius prezidento rinkimus palaikė Trampą, tačiau daug rečiau prisimename, kad JAV yra šalis, kuri yra pasaulio lyderė pagal įrodytas anglies apimtis. Jungtinių Valstijų gelmėse — daugiau nei 250 milijardų tonų anglių, Rusija su 160 milijardų tonų yra antrojoje vietoje, nors čia, be abejo, svarbų vaidmenį atlieka nepakankamas geologinis teritorijos tyrinėjimas.

Anglis ir Amerikos demokratija

Nepaisant savo spalvos, anglis leidžia aiškiai pamatyti, kas yra "Amerikos geoenergetika" ir kokią reikšmę ji gali turėti artėjančiuose šalies prezidento rinkimuose. "S&P Global" duomenimis, iki 2019 metų pabaigos anglių eksporto iš JAV apimtys iškart sumažėjo 19,7 proc. — iki 84,2 mln. tonų, ir, šios reitingų agentūros duomenimis, tokia tendencija išliks ir 2020 metais.

Tuo pačiu metu anglies dalis elektros energijos gamyboje JAV taip pat mažėja — ją keičia gamtinės dujos, auga ir atsinaujinančios energijos dalis. Natūralu, kad tai sukelia milžiniškas kalnakasybos įmonių, kurias reikėtų laikyti "Trampo rinkėjais", problemas. Kaip yra, kad Trampas nepavargsta primindamas, kad remia anglių pramonę? Prezidentas palaiko, o skaičiai krenta neįtikėtinu greičiu. Kokia to priežastis?

Pasirodo, kad JAV yra federalinė valstybė, tai yra atskirų valstijų bendruomenė, kurių kiekviena turi didelę laisvę formuodama vidaus įstatymus. Pasaulyje tradiciškai pagal anglių importą, konkuruodamos tarpusavyje dėl pirkimų, pirmauja trys šalys — Kinija, Indija ir Japonija. Iš geografinio žemėlapio matyti, kad Jungtinėms Valstijoms patogiausia į šį regioną pristatyti naudojantis savo vakarinės pakrantės uostais — juo labiau, kad pagrindinė anglių kasybos valstija Vajomingas yra šiaurės vakarinėje valstijos dalyje. 2016 metais Vajomingas užtikrintai balsavo už Trampą būtent dėl to, kad rinkimų kampanijos metu jis dosniai dalino pažadus anglies šachtininkams. O dabar žiūrime į JAV žemėlapį ir orientuojamės į pačią vakarinę pakrantę.

Kalifornijoje tuo metu buvo įtikinama Hilarės Klinton pergalė, lygiai toks pats rezultatas — Oregone ir Vašingtone. Visose šiose valstijose 2018 metais buvo priimtas tas pats sprendimas: siekiant kovoti už klimato išsaugojimą, anglies dioksido išmetimo panaikinimą iš pasaulio energetikos pramonės ir vardan Gretos Thunberg vaikystės reikia uždrausti jūrų uostuose gabenti anglis. Rezultatas — Vajomingo ekonomika praranda milijardus dolerių su visomis galimomis pasekmėmis rinkėjų norams artėjančiuose prezidento rinkimuose. Ir joks Trampo spaudimas Kalifornijai, Vašingtonui ir Oregonui neturi rezultato, jam kaskart pasakojama apie Amerikos demokratines vertybes ir nieko daugiau.

Šachtininkas Wujeko anglies kasykloje Katovicuose (Lenkija), archyvinė nuotrauka
© AP Photo / Czarek Sokolowski

Ar Trampas su tuo susitaikė? Aišku, ne! 2020 metų vasario 11 dieną JAV energetikos sekretorius Danas Bruyette paskelbė: "JAV tikisi glaudžiau bendradarbiauti su Meksika ir Kanada per naują USMCA prekybos susitarimą, kad būtų išspręstas akmens anglių gabenimo iš Vajomingo ir kitų valstijų anglies kasyklų eksporto į Aziją ir kitas pasaulio rinkas klausimas".

Belieka stebėti, kaip reaguos Kanada, ir nepamiršti, kad 2016 metų rinkimuose Aidahas ir Montana balsavo už Trampą, todėl jos neatsisakys padėti Vajomingo anglies kasykloms įveikti "demokratinę jūrų blokadą". Kiekvienas skaitytojas gali nuspręsti, kas daro įtaką — politikai energetikos inžinieriams ar energetikai politikams, aš tik priminsiu, kad būtent šiuos "aukštų santykių" vingius siūlau vadinti terminu "geoenergetika".

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
energetika, JAV prezidento rinkimai, rinkimai, JAV
Dar šia tema
Ekspertas paaiškino, kam naudinga atsisakyti anglies energetikoje
BRELL "atramos" sugriuvo: naujoje elektros linijoje Lietuvoje įvyko griūtis
Lietuva paskutinė tarp Baltijos šalių pagal "žaliosios energijos" šildymui apimtis
"Užšaldyti BelAE": Lietuva keršija Baltarusijai už "Grybauskaitės išdavystę"
Baltijos šalių ir JAV vėliavos, archyvinė nuotrauka

Baltijos šalys kaip parako statinė: kokio JAV prezidento laukia Lietuva

(atnaujinta 17:38 2020.10.22)
JAV prezidento ir naujos valdžios Lietuvoje rinkimai beveik sutampa. Jų rezultatai gali reikšmingai paveikti padėtį Baltijos regione — net išprovokuoti karštą konfliktą

Naujosios valdžios sudėtis Lietuvoje paaiškės kitą sekmadienį. Jei, žinoma, VRK nepanaikins nešvariausių Lietuvos Seimo rinkimų per 30 nepriklausomybės metų rezultatų. Didelė tikimybė, kad Lietuvos valdžia vėl atsidurs neoglobalistų ir aršių rusofobų — konservatorių — rankose.

Tačiau šįkart nacionalinių patriotų galia įgaus unikalią — vaivorykštės — spalvą. Siekdami suvereniteto, konservatoriai (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) turės dalytis ministrų portfeliais respublikos politinėje arenoje su nauja jėga — Laisvės partija, kuri atvirai propaguoja LGBT bendruomenės vertybes.

Popiežius kišasi į rinkimus

Popiežius Pranciškus likus porai dienų iki antrojo rinkimų turo pareiškė neįkainojamą paramą Lietuvos gėjams ir lesbietėms. "Homoseksualai turi teisę į šeimą. Jie yra Dievo vaikai ir turi teisę į šeimą. Niekas neturėtų būti atstumtas ar kenčiantis dėl to", — sakė pontifikas.

Akivaizdu, kad savo pareiškimu Pranciškus netiesiogiai išreiškė paramą JAV demokratų partijos kandidatui į prezidentus Džo Baidenui. Galų gale jo varžovui, dabartiniam prezidentui Donaldui Trampui, jau seniai buvo priklijuota homofobo etiketė.

Dabar Lietuvos gėjai ir lesbietės, gavę tokią paramą, dar aktyviau propaguos LGBT bendruomenės vertybes Lietuvos įstatymų bazėje. Matyt, artimiausiu metu mokyklų programos bus papildytos "tolerancijos ir lytinio švietimo" pamokomis. Akivaizdu, kad tokių pamokų metu Lietuvos vaikai bus mokomi apie lyčių lygybę ir galimybę pakeisti savo lytį, kuria, matyt, Dievas vaiką apdovanojo per klaidą. Tai kas jis per Dievas, jei daro tokias klaidas?

Trampai, eik gydytis!

Bet grįžkime prie pagrindinių dabartinės rinkimų kampanijos Lietuvoje veikėjų — konservatorių. Užduokime sau klausimą: kurį iš dviejų kandidatų (Baideną ar Trampą) norėtų matyti Baltuosiuose rūmuose "senelis ir kompanija"? Atsakymo nereikia toli ieškoti.

Prisiminkime, kaip prieš ketverius metus TS-LKD dvasinis lyderis Vytautas Landsbergis davė naudingų patarimų tuometiniam kandidatui į JAV prezidentus Donaldui Trampui.

"Mane šiandien gąsdina kai kurie monstrai, bet tai ne pirmas kartas. Man atrodo, kad tai vaiduoklis, sakantis: žiūrėkit, JAV pasitrauks iš NATO, NATO subyrės — ką tada darysite? O mes atsakome: kodėl tau nenuėjus į vieną instituciją pasikonsultuoti dėl sveikatos", — apie Trampo psichikos ligą užsiminė Landsbergis.

Akivaizdu, kad "patriarchas" beveik nepakeitė savo nuomonės per ketverius metus.

Skęstančiųjų gelbėjimas yra pačių skęstančiųjų reikalas

O galima premjerė būsimoje liberaliųjų konservatorių vyriausybėje Ingrida Šimonytė jau aiškiai pažymėjo artimiausio laikotarpio Lietuvos "plėtros" etapus. Tai yra socialinių programų sumažinimas, siekiant įtikti stambiam verslui. Paprasčiau tariant, pensininkų ir kitų socialiai neapsaugotų Lietuvos visuomenės sluoksnių gelbėjimasis yra jų pačių reikalas, o ne valstybės rūpestis. Šimonytės deklaruojamas mokesčių verslui mažinimas skurdins biudžetą ir storins verslininkų pinigines.

Bet kaip tokia programa atitiks prezidento Gitano Nausedos svajonę apie "gerovės valstybę"?

"Svarbiausia, kad nebūtų karo"

Į valdžią atėjus konservatoriams, Lietuva gali tapti karo lauku tikrąja to žodžio prasme. Sustiprės antirusiška isterija, sustiprės bandymai destabilizuoti padėtį Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, padidės Amerikos karių kontingentas Baltijos regione. Artimiausiu metu branduolinių ginklų dislokavimas Lietuvos teritorijoje yra gana nuspėjamas. Ir visa tai pavers šalį parako statine, kuri gali sprogti nuo menkiausios kibirkštėlės. O degtukai šiai kibirkščiai įžiebti jau pasirodė Džo Baideno rankose.

Jis jau pažadėjo stiprią paramą Baltijos šalims, jei laimės rinkimus. Baideno programoje yra "stiprus atsakas Rusijai" Baltijos šalyse. Pensilvanijos universiteto tarptautinių santykių tyrimo organizacijos "Penn Biden Centre" direktoriaus Maiklo Karpenterio (Michael Carpenter) paskelbtame pranešime sakoma, kad JAV prezidentas Baidenas išsiųs "griežtą įspėjimą Rusijai: negąsdinkite NATO narės".

Kaip žinote, Jungtinės Amerikos Valstijos visada linkusios įžiebti karinius konfliktus toli nuo savo sienų. Viena iš šių vietų pasaulio žemėlapyje, kur galima pamankštinti raumenis, gali tapti ir "Baltijos placdarmas".

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
konservatoriai, Lietuva, Laisvės partija, Donaldas Trampas
Dar šia tema
Baidenas pažadėjo Baltijos šalims stiprų atsaką Rusijai pergalės JAV rinkimuose atveju
Trampas pajuokavo, kad amerikiečiai Rusijoje laikomi "trenktais"
Džo Baidenas

Baidenui pralaimėjus nepavyks apkaltinti rusų

(atnaujinta 14:34 2020.10.22)
Jei įvyktų stebuklas ir Baidenas laimėtų rinkimus, Trampas gali paprasčiausiai nepripažinti balsavimo rezultatų arba bent jau neatvykti į inauguracijos ceremoniją, pažeisdamas visas tradicijas

Rinkimai JAV išėjo į finišo tiesiąją, Donaldas Trampas ir Džo Baidenas šiandien paskutinį kartą susitiks per televizijos debatus. Be to, šis susitikimas apskritai gali tapti paskutiniuoju jų gyvenime — aistros Jungtinėse Valstijose dabar yra tokios karštos, kad labai sunku įsivaizduoti šiuos du žmones greta dar kartą. Jei įvyktų stebuklas ir Baidenas laimėtų rinkimus, Trampas gali paprasčiausiai nepripažinti balsavimo rezultatų arba bent jau neatvykti į inauguracijos ceremoniją, pažeisdamas visas tradicijas. Na, o Baidenas tikrai niekada neateis į Trampo inauguraciją — tad ketvirtadienį jie turės paskutinę galimybę pasakyti vienas kitam, ko širdis geidžia. Ir jie visapusiškai pasinaudos šia galimybe.

Trampas pavadins Baideną nusikalstamos grupuotės vadovu ir pareikalaus, kad Džo (kartu su sūnumi Hanteriu) būtų įkalintas. Džo į kalėjimą nesės, tačiau jam pralaimėjus rinkimus žiniasklaida pasakys, kad jam koją pakišo "spalio staigmena" — paskelbti kompromituojantys įrodymai iš Hanterio kompiuterio standžiojo disko, kuriame buvęs viceprezidentas buvo apkaltintas melu ir korupcija. Bet Baidenas būtų pralaimėjęs ir be šios medžiagos, tiesiog todėl, kad Trampui buvo lemta laimėti. Bet kaipgi taip: juk apklausos rodo didžiulį Baideno pranašumą? Juk jos negali būti išgalvotos?

Gali. Nes ant kortos pastatyta žymiai daugiau nei bet kada anksčiau, ir nėra tokio melo, kuris būtų neįmanomas tiems, kurie žaidžia prieš Trampą.

"Aš balotiruojuosi ne tik prieš Baideną, bet ir prieš žiniasklaidą, prieš aukštųjų technologijų gigantus ("Facebook", "Twitter", "Google") ir Vašingtono pelkę", — anądien sakė Trampas.

Taip — ir geriausias to patvirtinimas buvo šio trigalvio monstro reakcija į pateiktus kaltinimų Baidenų šeimai įrodymus. Leidinį "New York Post" tiesiog bandyta užblokuoti — "Google" nematė jo savo paieškoje, o "Facebook" ir "Twitter" neleido dalytis nuorodomis į jį.

Be abejo, žiniasklaida tiesiog stengėsi nepastebėti skandalingo leidinio, o dauguma politikų apsimetė, kad nieko rimto neįvyko, tai yra, visos trys jėgos veikė vienu metu, patvirtindamos Trampo teisumą. Tuo tarpu iškart buvo pareikšti kaltinimai Rusijai — akivaizdu, kad būtent Maskva vėl įsikišo į Amerikos rinkimus, apdrabsčiusi purvais Baideną.

Apie tai diskutavo ne tik komentatoriai ir Kongreso nariai, bet ir žvalgybos pareigūnai. Buvę darbuotojai — nes JAV Nacionalinės žvalgybos direktorius Džonas Ratklifas (John Ratcliffe) teigė, kad informacija iš Baideno kompiuterio "nėra jokios Rusijos dezinformacijos kampanijos dalis". Tačiau penkiasdešimt buvusių žvalgybos pareigūnų (įskaitant Ratklifo pirmtaką Džeimsą Klaperį (James Clapper), kuris buvo pagautas melavęs prisiekus) parašė atvirą laišką, kuriame teigė, kad ši patirtis "verčia rimtai įtarti, kad Rusijos vyriausybė šioje byloje atliko svarbų vaidmenį":

"Elektroninių laiškų, kurie, tikėtina, priklauso JAV viceprezidento Baideno Hanterio sūnui, ir kurių dauguma yra iš laikotarpio, kai jis dirbo vadovaujant Ukrainos dujų bendrovei "Burisma", pasirodymas JAV politikos arenoje turi visus klasikinius Rusijos informacinės kampanijos ženklus."

T. y., Rusija nėra kaltinama fabrikavimu, įrodymų klastojimu prieš Baideną — nors tokių pareiškimų galima išgirsti — ne, ji tiesiog juos išplatino. Bet kaip — jei, pasak Rudžio Džiulianio (Rudy Giuliani) (Trampo advokato ir buvusio Niujorko mero), Hanterio Baideno kompiuterio kietojo disko turinys buvo perduotas FTB prieš septynis mėnesius? Tai yra, Maskva laikė šią medžiagą paslaptyje, rengdama "spalio staigmeną". Ar tai padarė Trampo būstinė ir jo patarėjai, tarp jų ir tas pats Džiulianis? O taip, Džiulianis dirba Putinui... Ir tai ne juokai. Kaip sakė senatorius Krisas Merfis (Chris Murphy): "Šį kartą rusai nusprendė pasinaudoti Amerikos piliečiais kaip savo agentais. Jie bando skleisti savo propagandą pagrindinėje žiniasklaidoje... Ir jiems tai pavyko. Žinote, dabar Rudis Džiulianis iš tikrųjų yra Rusijos agentas".

Taip, žinoma, jei pats Trampas dirba Kremliui, ką tada kalbėti apie jo darbuotojus ir bendrininkus. Juokas juokais, bet būtent šis situacijos vertinimo ir bandymo parduoti amerikiečiams "Rusijos intervenciją" net ir kompromituojančios medžiagos apie Baidenų šeimą istorijoje trūkumas yra geriausias patvirtinimas, kad Trampas jau laimėjo. Kadangi jo oponentai gyvena visiškai išgalvotame pasaulyje — kuriame rusai daro įtaką JAV rinkimų rezultatams, o Trampo pranašumas prieš Baideno skaičiuojamas dviženkliais skaičiais. Ir visa tai vyksta tuo pačiu metu ir niekaip neprieštarauja vienas kitam.

Tačiau realiame pasaulyje matome visai ką kita: didžiulės minios Trampo šalininkų jo nesibaigiančiuose mitinguose visoje šalyje ir visiškas entuziazmo trūkumas retuose Baideno susitikimuose su nedideliu skaičiumi jo rėmėjų. Didėjanti parama Trampui net tarp mažumų (tokių kaip juodaodžiai ir musulmonai), kurios visiškai nepriklauso jo elektoratui. Visiškas Trampo "ryšių su Rusija" įrodymų trūkumas — ir vis nauji Baidenų šeimos melo ir korupcijos įrodymai. Ir svarbiausia, kad realiame pasaulyje amerikiečiai jau seniai nusivylė savo politiniu elitu, viršpartine "Vašingtono pelke" ir todėl vienintelė rimta alternatyva Trampui galėtų būti nesisteminis senatorius Sandersas. Bet būtent dėl jo ​​nesistemiškumo kolektyvas "Baidenas" jo ir neprileido prie rinkimų.

Paprasti amerikiečiai gyvena realiame, o ne propagandos pasaulyje, todėl lapkričio 3 dienos rinkimų rezultatas yra iš anksto nulemtas. Net nepaisant bandymų suklastoti balsus reikalingose "svyruojančiose" valstijose, mobilizuojant pasyvų demokratinį elektoratą balsuoti paštu — nes ir ten pastebimai išaugo iš anksto balsavusių respublikonų skaičius.

Išgalvotas pasaulis pralaimės lapkričio 3 dieną, net jei vėliau pavyks surengti sumaištį, atsisakant pripažinti tikrovę, tačiau ji niekur nedings. Trigalvė hidra tikėsis revanšo ir stengsis jo pasiekti. Ir Amerikos, ir pasaulio mastu — ir čia ji turės pilną teisę kaltinti rusus dėl savo nesėkmių.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
rusai, Džo Baidenas
Teismas, archyvinė nuotrauka

Teismas atsisakė priimti LLRA-KŠS skundą dėl Panerių-Grigiškių apygardos rezultatų

(atnaujinta 09:01 2020.10.23)
LLRA-KŠS atstovai prašė VRK panaikinti rezultatus Panerių-Grigiškių apygardoje ir perskaičiuoti balsus visoje Lietuvoje

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas atsisakė priimti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos skundą, kuriuo prašyta panaikinti rinkimų rezultatus Panerių-Grigiškių apygardoje, praneša VRK spaudos tarnyba.

Teismas konstatavo, kad pareiškėjų siekis užginčyti įvykusio balsavimo rezultatus Panerių-Grigiškių apygardoje ir panaikinti minėto VRK sprendimą turėjo būti pateikiamas iki balsavimo pabaigos ir nėra priskirtinas nagrinėti Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, todėl atsisakė priimti pareiškėjų skundą. 

LLRA-KŠS ir Darbo partijos atstovai dėl anksčiau šią savaitę nustatytų pažeidimų prašė VRK panaikinti rezultatus Panerių-Grigiškių apygardoje ir perskaičiuoti balsus visoje Lietuvoje.

Konservatorė Agnė Bilotaitė (29,27 % balsų) ir Laisvės partijos kandidatė Rita Balčiūnienė (11,92 %) minėtoje  apygardoje pateko į antrąjį turą. Trečią vietą užėmė LLRA-KŠS atstovė Renata Cytacka, surinkusi 11,22 % balsų.

Pasak politikų, abejonių kelia biuleteniai, rasti balsadėžėse be antspaudų, didelis negaliojančių biuletenių skaičius ir tai, kad reitingo balai keliuose biuleteniuose buvo užrašyti tuo pačiu rašikliu, ta pačia ranka.

Trakų Vokės apylinkėje ir Panerių-Grigiškių vienmandatėje apygardoje nustatyta, kad maždaug dešimtadalis visų balsų nebuvo suskaičiuoti arba suskaičiuoti netinkamai. VRK atleido šios apygardos rinkimų komisijos pirmininką dėl prastos rinkimų darbo organizavimo kokybės.

Antrasis Lietuvos Seimo rinkimų turas vyks sekmadienį, spalio 25 dieną.

Tegai:
teismas, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS)
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Dar šia tema
Lietuvos lenkų partija išpuolius prieš Tomaševskį palygino su Hitlerio retorika
"Lenkų klausimas" Lietuvoje. Kas atsakingas už neapykantos kurstymą?