Rusijos specialistai kovoje su koronavirusu, archyvinė nuotrauka

Kaip Rusijos armija gali atsispirti koronavirusui?

(atnaujinta 21:42 2020.03.28)
Rusijos kovos su COVID-19 metodai konkretūs, gerai organizuoti ir paremti aukštosiomis technologijomis bei daugiamete specialaus kariuomenės rengimo įvairiais aspektais patirtimi

Rusijos regionuose dislokuotos lauko ligoninės ir karinės grupuotės, vykdomos specialios pratybos, kurias, atsižvelgiant į situaciją, galima paversti kai kuo daugiau.

Koronavirusas paralyžiavo Vakarų armijų veiklą (tokia yra amerikiečių leidinio "Foreign Policy" išvada), pakeitė su pratybomis susijusius planus, įskaitant amerikiečių "Defender Europe 2020". Tačiau Rusijos armija tebėra gerai pasirengusi kovai ir yra kovos su COVID-19 priešakyje. Kovo 25 dieną Rusijos gynybos ministerija pradėjo staigų karinių vienetų pasirengimo pašalinti masinio užsikrėtimo ir virusinių infekcijų plitimo patikrinimą. Septyniose Vakarų ir Centrinių karinių rajonų (ZVO ir CVO) mokymo vietose vyksta specialiosios pratybos. Dalyvauja Rusijos Čečėnijos Respublikos padaliniai, Oro ir kosmoso pajėgos, Strateginių raketų pajėgos, inžinerijos kariuomenė ir centrinio pavaldumo medicinos organizacijos.

Pratybų metu praktikuojamas visas karantino ir medicinos priemonių kompleksas, taip pat objektų ir vietovių dezinfekavimas tam skirtose vietose. Karantino režimą padeda palaikyti karo policija ir nepilotuojami orlaiviai. Buvo dislokuoti diagnostikos moduliai, lauko ligoninės, epidemiologinės žvalgybos punktai ir specialios zonos. Inžinerijos kariuomenė vykdo įtvirtinimus. Specialios paskirties medicinos padaliniai sprendžia medicinos ir evakuacijos užduotis. Medicininės paramos vienetai vykdo sanitarines ir kovos su epidemijomis priemones karinių objektų nuolatinėse dislokavimo vietose. Organizuotas apgyvendinimas ir maitinimas.

Rusijos karo specialistai apžiūri gydymo įstaigą
© Sputnik . Министерство обороны РФ

Šie veiksmai vyksta laiku, nes kovo 27 dieną Rusijos Federacijos teritorijoje buvo nustatyti daugiau nei 1000 koronaviruso atvejų. Buvo atlikta daugiau kaip 223 tūkst. tyrimų, bet vis dar išlieka įtarimai apytiksliai 145 tūkst. Rusijos piliečių atžvilgiu. Ir vis dėlto, nors specialūs renginiai yra lokalizuojami Rusijos Federacijos ginkluotosiose pajėgose, nedalyvaujant federacijos steigiamųjų vienetų valdžios institucijoms ir tarnyboms, kitų ministerijų ir departamentų teritoriniams organams.

Kovos misijos

Keturiuose Vakarų karinės apygardos (ZVO) regionuose įkurtos specializuotos pajėgų grupuotės žygiavo į karinio rengimo vietas Leningrado, Nižnij Novgorodo, Voronežo ir Kursko srityse. Dalyvavo apie 1000 kariškių ir per 200 karinės bei specialiosios įrangos vienetų.

Kiekvienai grupei priklauso inžineriniai ir techniniai mobilieji cheminės (biologinės) apsaugos kompleksai, specialiojo apdorojimo įrangos (TMS-65U), terminio apdorojimo mašinos, lauko laboratorijų (KLP-10), degalinių (ARS-14KM) ir kitos įrangos kompleksai.

Naudojant regionuose esančius cheminio žvalgymo aparatus, buvo paimti oro, vandens ir dirvožemio mėginiai, kurie buvo apdoroti lauko laboratorijų kompleksais (KLP-10). Aptikus virusą, jo platinimo ribos atsispindės elektroniniame žemėlapyje. O Sankt Peterburge Vakarų karinės apygardos štabo regioninis vadovavimo ir kontrolės centras visą parą renka informaciją ir analizuoja epidemiologinės padėties sąlygas kariuomenės operacijų zonoje.

Rusijos oro pajėgos pristatė specialistus ir įrangą į Italiją
Фото: Министерство обороны РФ

Panašūs renginiai vyksta Urale ir Sibire. Specialiosios paskirties medicinos punktas (MOSN) iš Jekaterinburgo žygiavo į vieną iš Sverdlovsko srities poligonų, kur karo gydytojai dislokavo lauko ligoninę, aprūpintą modernia įranga (palapinės — praeitis). Pratybos skirtos patikrinti gydytojų, specialių mašinų ir įrangos pasirengimą atlikti užduotis, siekiant nustatyti avarinę situaciją. Lauko ligoninėje yra įrengtas intensyviosios terapijos skyrius, intensyvios terapijos modulis ir mobilus medicinos pagalbos kompleksas. Visose įstaigose yra įrengta autonominė energijos tiekimo, gyvybės palaikymo sistema, oro kondicionavimo ir valymo įranga, vandens tiekimas, šildymas ir vėdinimas — tai ypač svarbu gydant infekcines ligas. Atkreipkite dėmesį, kad jokie COVID-19 atvejai nebuvo užregistruoti Rusijos Federacijos ginkluotosiose pajėgose. Tiesą sakant, matomas susirūpinimas dėl civilių gyventojų.

Treniruočių aikštelėse Kemerovo ir Novosibirsko regionuose buvo sudaryta Centrinės karinės apygardos karo gydytojų, inžinierių ir chemikų grupė. Karinis personalas vykdo užduotis lokalizuoti avarinę situaciją, susijusią su infekcijos grėsme ir infekcijos plitimu. Buvo organizuota logistikos ir inžinerinės paramos, pėsčiųjų ir mobiliųjų patrulių sistema, siekiant apsaugoti užkrėstos teritorijos perimetrą, įrengti filtravimo punktai. Grupę sudaro daugiau nei 500 kariškių ir daugiau nei 60 specialiosios įrangos vienetų iš 41-osios Centrinės karinės apygardos kombinuotųjų ginklų armijos, dislokuotos Altajaus teritorijoje, Kemerovo ir Novosibirsko regionuose.

Jėgos, priemonės, perspektyvos

Poligonai aprūpinti modernia specialia įranga. Sverdlovsko srities strateginių raketų pajėgų apsaugos padalinys panaudojo naujus suvienodintus šilumos variklius (UTM-80), kad būtų galima visiškai perdirbti 80 vienetų didelių matmenų objektų, įskaitant raketų sistemos "Jars" paleidiklius.

Kombinuoti ginklų apsaugos rinkiniai (OZK) pašaliniams asmenims gali atrodyti pasenę arba netobuli, tačiau jie yra labai patikimi, daugkartinio naudojimo ir apsaugo nuo radioaktyviųjų dulkių bei biologinio pavojaus.

Specialių pratybų metu tikrinamos Rusijos Federacijos gynybos ministerijos transporto galimybės, reikalingos gabenant būtinas pajėgas ir priemones į atokias vietoves oru ir geležinkeliu, kad būtų galima padėti pacientams, ir kaip įgyvendinamas karantino bei medicinos priemonių rinkinys. Iš Tverės, Pskovo, Orenburgo ir Uljanovsko sričių į operatyvinį aerodromą netoli Saratovo skrido apie dešimt karinio transporto lėktuvų "Il-76". Ekipažai užsiima karių RChBG ir įrangos perdavimu dideliais atstumais. Patikrinimas baigiasi kovo 28 dieną.

Be specialių RChBG kariuomenės pratybų, kurios dėl koronaviruso tampa vis sudėtingesnės, Rusijos gynybos ministerija planuoja iki gegužės vidurio baigti statyti 16 modulinių infekcijų centrų įvairiuose šalies regionuose (iš Rusijos vyriausybės rezervo fondo buvo skirta beveik 9 milijardai rublių). Žinoma, kariuomenei šie medicinos centrai yra nereikalingi, jie yra sukurti ateičiai ir šalies civilių gyventojų saugumui.

Pagrindinės RChBG pajėgų užduotys yra biologinės padėties karo laukuose nustatymas ir įvertinimas. Didžiąją dalį kariuomenės sudaro daugiafunkcės individualios brigados, galinčios vykdyti visą spektrą apsaugos priemonių. Tačiau Rusija paskelbė didesnio masto koronaviruso pandemijos karą, yra pasirengusi padėti artimiausiems kaimynams ir anksčiau į Italiją išsiuntė vieną iš 15 karinių laboratorijų, 20 dezinfekavimo mašinų iš 2065 vienetų ir 66 specialistus iš 20 tūkstančių RChBG karių kovoti su COVID-19. Bendra gyvenimo ir saugumo erdvė neatskiriama valstybės sienomis, karinėmis operacijomis nestiprinama.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Rusija, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1824)
Dar šia tema
Italijos ambasadorius padėkojo Rusijai už pagalbą kovoje su koronavirusu
"Visuotinio solidarumo laikas": ES aptaria sankcijų panaikinimą
Vokietijos politikas ragina nutraukti konfrontaciją su Rusija
Депутат Сейма Литвы Ирина Розова, архивное фото

Konservatoriai irgi verkia. Kaip žlugo Seimo narės Rozovos apkalta

(atnaujinta 15:03 2020.05.26)
Lietuvos Seime garsiai žlugo konservatorių iniciatyva sudaryti apkaltos komisiją prieš parlamentarę, "Rusų aljanso" partijos narą Iriną Rozovą

Vienas iš tyrimo prieš Rozovą iniciatorių ir rusofobas Laurynas Kasčiūnas net susimąstė, kad gal visuomenė vėl išeis į gatves, kaip buvo Basčio atveju. Bet kai kas sureagavo nepalankiais komentarais.

Politinė partija "Rusų aljansas" skelbia: "Mieli bičiuliai, konservatorių pradėta prieš Seimo narę Iriną Rosovą operacija "Likvidacija" jiems baigėsi visiška nesėkme. Ketvirtadienį Seimas balsavo prieš apkaltos komisijos sudarymą ir tokiu būdu nutraukė šią istoriją".

Įspūdingiausias dalykas yra tai, kad Lietuvos žiniasklaida, kuri prieš šį sprendimą troško kiekvieno Kasčiūno žodžio, pranešė apie nesėkmę tik probėgom. Apsiribojo tik straipsniais su sausu fakto konstatavimu, tačiau jie nepamiršo pacituoti provokuojamų Kasčiūno žodžių dėl visuomenės noro vėl išeiti į gatves.

"Visa situacija ir Rozovos bendravimo voratinkliai su Rusijos diplomatais buvo akivaizdūs ir tai tikrai buvo klausimas, vertas išviešinimo ir analizės, bet tapo politiniu farsu. Seimas tapo neatsparus šiai įtakai. <...> Tai dabar viskas galima, taip išeina. Visiškas Rusijos grėsmės devalvavimas", — sakė nuliūdęs Kasčiūnas.

Pati Irina Rozova "Rusų aljanso" partijos Facebook puslapyje parašė: "Aš susilaikysiu nuo šio klausimo komentavimo, vien tik todėl, kad Kasčiūnas ir jo "veikla" jau seniai tapo keistenybių simboliu. Pažvelgiau kai kuriuos "Delfi" skaitytojų komentarus — matau, ir jiems daug kas aiškėja".

Rozovą maloniai nustebino Kasčiūno bendraminčių komentarai ir ji pacitavo kai kuriuos iš jų (komentarų kalba netaisyta):

"Jūs man paaiškinkit, žmonės, kaip taip atsitinka, kad pas mus į seimą tiek kvailių patenka? Kasčiūnai, esu nepartinis, bet mielai prisijungčiau prie tų, kurie padėtų Seime konservatoriams atsikratyt tokių fruktų, kaip tamsta. Mano nuomone, diskredituojat (pats ir dar keli) tą partiją".

"Man rodos Kaščiūnui reiėks į gatvę su terba išeit nes niekam jo nebereikės po kitų rinkimų :DD".

"Saunuolis Kasciunas tikras patriotas. Del Lietuvos dirba. Jaigu nebutu lakstes su Kurlianskio zadanijomis, kai Degutienes padejejas buvo is vis medali sekti reiktu".

"Intrigantai ir veidmainiai. Atsisukit pirmiausia į savo partijos grietinėlę".

"O kaip į tas gatves eit? Taip, kaip Kasčiūnas su Murza gatvėje prieš ES protestavo, ar kažkaip kitaip?"

"Tipiškas populistas nacionalistas.Yra paklausa, tai ir rėkia. Provokuoti gali, bet juk nieko kito ir nemoka daryti".

Bet, matyt, patį Lauryną Kasčiūną nelabai jaudina visuomenės nuomonė. Kas yra komentarai "Delfi"? Juk juos gali rašyti ir priešai. Taigi, dar per anksti nusiraminti ir sudėti ginklus.

Atsigavę po šalto dušo, kai Seimas atsisakė skelbti apkaltą Irinai Rozovai, Kasčiūno draugai nusprendė eiti iš kitos pusės. Ir jau pirmadienį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) nariai Laurynas Kasčiūnas, Gabrielius Landsbergis, Arvydas Anušauskas, Vytautas Bakas, Virgilijus Alekna ir Dovilė Šakalienė kreipėsi į NSGK pirmininką Dainių Gaižauską siūlydami NSGK kreiptis į Valstybės saugumo departamentą (VSD) dėl medžiagos apie "Rusijos įtaką" Irinai Rozovai ir jos bendražygiams išslaptinimo.

Ar žvalgyba įsitrauks į politinius kivirčus Seimo rinkimų išvakarėse? Ar VSD pasiduos visagalių konservatorių provokacijai?

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), konservatoriai, Seimas, Laurynas Kasčiūnas, Valstybės saugumo departamentas (VSD), Irina Rozova
Kijevas

Brukingso institutas: Ukraina iššvaistė savo potencialą

(atnaujinta 13:57 2020.05.26)
Praėjus daugiau kaip pusei dešimtmečio nuo Vakaruose liaupsinamo Maidano perversmo, netgi ne rusiški informacijos šaltiniai, bet JAV mokslo įstaigos pripažįsta realybę: Ukraina iššvaistė savo 1991 metais turėtą vystymosi potencialą

Tai pareiškė Vašingtone įsikūręs Brukingso institutas.

Prarastas potencialas

Tokią diagnozę gegužės 20 dieną paskelbė minėtojo instituto atstovas Stivenas Paiferis (Steven Pifer), besispecializuojantis XXI amžiaus saugumo ir informacijos klausimais. Anot jo, žlugus TSRS Ukraina turėjo "išsilavinusią darbo jėgą, vienus geriausių dirbamosios žemės plotų pasaulyje, strategines industrijas bei geografinį artumą reformas išgyvenusiai Vidurio Europai, bet šių aplinkybių suteikto potencialo, deja, nerealizavo".

Dar daugiau: Paiferis pripažino, kad tiek 1994 m. Leonido Kučmos reformos, tiek Viktoro Juščenkos išrinkimas į prezidentus 2000 m., tiek puokštė XXI amžiuje Ukrainoje įvykusių "spalvotųjų revoliucijų" šiuo požiūriu tebuvo naujų pradžių imitacijos, kurios realiai nieko gero šalies vystymuisi neatnešė.

Dabartiniam Ukrainos prezidentui Vladimirui Zelenskiui amerikiečių analitikas taip pat nepagailėjo kritikos: nors laimėjęs 2019 metų rinkimus jis pažadėjo "pažaboti korupciją", Zelenskis šia linkme jokios iniciatyvos nerodo — nei Petro Porošenkos, nei kitų jau nebe tik Ukrainoje, bet visame pasaulyje kaip didžiausiems korupcionieriams žinomų veikėjų, patraukti baudžiamojon atsakomybėn Zelenskis net neketina.

Kaip ir kitos buvusios Tarybų Sąjungos respublikos, 1991 metais Ukraina turėjo didžiulę pramoninę ir žemės ūkio bazę, puikiai išvystytas švietimo, sveikatos apsaugos sistemas; be to, Ukrainoje buvo per 50 milijonų gyventojų. O šiandien ekonominiai krašto pagrindai yra pakirsti, infrastruktūra nualinta, gyventojų sumažėję 10 milijonų.

Vakarams Ukrainos nereikia

Taigi, Brukingso institutas konstatavo realią situaciją: Ukraina tikrai iššvaistė savo turėtąjį potencialą. Tai nereiškia, kad jo visai neliko. Bet prarasta labai daug. Kita vertus — kuo ypatinga Ukraina? Regresas juk juntamas visose buvusiose tarybinėse šalyse. Tiesiog tiek Rusijoje, tiek kitur, prasidėjus XXI amžiui, jis buvo vienaip ar kitaip sulėtintas, žodžiu — stabilizuotas. Tuo tarpu Ukrainoje nuosmukis pagreičio nepraranda. Tačiau reikia paklausti: kodėl?

TVF
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Kaip ir Ukraina, Lietuva prarado kadaise galingą pramonę ir žemės ūkį. Regreso procesai taipogi panašūs. Bet Lietuva pragyvenimo lygio prasme Ukrainą lenkia ir šiaip yra stabilesnė. Šiuo požiūriu, lemiamas momentas — integracija į ES. Tiesa — ir didele kaina (t. y. gyventojų atidavimu Vakarų Europos šalims pigios, bet kvalifikuotos darbo jėgos pavidalu), ir periferijos, žodžiu, paribio statusu. Tačiau "auksinis milijardas" yra auksinis milijardas — ir prie jo prisiplakti bent kuriam laikui (kol eina ES pinigai — tai tikrai) iš tiesų pavyko.

Vis dėlto, Ukrainai toks kelias uždaras dėl elementarios priežasties — šiame "Vakarų klube", netgi periferinių zonų požiūriu, vietų skaičius yra ribotas. Lietuva nedidelė, faktiškai jau mažiau kaip 3 mln. gyventojų valstybė. O Ukraina, kad ir kaip nukraujavusi, dar turi 40 milijonų gyventojų. Dalį jų ES neabejotinai įsisavins kaip tokią pat pigią darbo jėgą (pastaruosius keletą metų būtent tai ir vyksta). Bet kitų niekas neims — jie tiesiog nebus reikalingi, tuo tarpu Ukraina, arba kas iš jos liks — per didelė, kad būtų priimta į šį vakarietiškąjį "išrinktųjų klubą".

Beje, per didelė šiuo požiūriu yra ir Rusija, bet, atstumta Vakarų, su Vladimiru Putinu priešakyje ji renkasi vienaip ar kitaip, bet visgi savarankišką vystymosi vektorių. Tuo tarpu Ukraina ir apskritai, ir ypač dėl rusofobinės savo valdančiųjų sluoksnių politikos, tiesiog pastatė save į nepavydėtiną padėtį: norėdama, bet negalėdama įslysti į Vakarų pasaulį (nors ir jo periferiją), bet priešiškai žvelgdama į Rusiją, Ukraina tiesiog akivaizdžiai degraduoja.

Geopolitinis kontekstas

Kitas momentas — Maidanas. Apie jį, turint omenyje Ukrainos išeikvotą potencialą, čia per daug nešnekama. Bet ir Porošenkos, ir Jaceniuko vykdyta tolimesnė privatizacijų politika, ir ES sienų atvėrimas problemas tik pagilino. O ir šį, ir kitus "spalvotųjų revoliucijų" atvejus reikia matyti realiame geopolitiniame kontekste: kaip Vakarų, ypač Jungtinių Valstijų, manipuliavimą Ukrainos vidaus politikos procesais, siekiant išplėsti bei įtvirtinti Rytų Europoje formuojamą antirusišką placdarmą.

Tebūnie prakeiktas tas nelemtas koronavirusas
© Sputnik / Edvinas Mamontovas

Nė nekalbant apie šiame, paskutiniajame perversme panaudotus neonacius, kaip ir fašizmo atgimimą Ukrainoje apskritai, įsidėmėtina, kad visos "spalvotosios revoliucijos" nuo pirmos iki paskutinės buvo tiesiogiai arba netiesiogiai JAV specialiųjų tarnybų kontroliuojami procesai, kurių metu tik viena oligarchų grupuotė keisdavo kitą, pagal seną gerą posakį: "Drakonas mirė — tegyvuoja Drakonas"...

Kaip keistai beatrodytų zoologiniams Ukrainos, kaip ir kitų Rytų Europos kraštų, nacionalistams, vienintelis realus kelias, kuriuo būtų įmanoma, jei ir ne pilnai realizuoti buvusį krašto potencialą, tai bent išsaugoti, kas iš jo likę — tai santykių su Rusija normalizavimas ir savarankiškos, į nacionalinių interesų gynimą orientuotos politikos kryptis. Tačiau Ukrainoje nieko panašaus kol kas nematyti.

Ką tai sako Lietuvai?

Bet ką gi tai turi bendro su Lietuva? Juk, kaip minėta, pas mus padėtis žymiai geresnė, tad kam čia dar jaudintis? Reikia suprasti, kad pasaulis yra labai permainingas. Ir ES, ir NATO, kaip apskritai dabarties geopolitinė konfigūracija — ne amžini dalykai. Šiam momentui, Lietuva yra "prisiplakusi" prie Vakarų ir, šiuo požiūriu, palaiko savo valstybinį egzistavimą. Tačiau pasikeitus aplinkybėms, gali patekti į panašią situaciją, bet, žinoma, dėl savo dydžio — gerokai mažesniu masteliu.

Ukrainos atvejis ir mums, ir kitiems Rytų Europos kraštams rodo, kad Vakarams šios šalys įdomios tik kaip įrankiai saviems ekonominiams ar geopolitiniams interesams įgyvendinti, t. y. pasisemti pigios darbo jėgos arba formuoti minėtąjį antirusiškąjį bloką, kurio epicentru tegali būti Lenkija.

Tokia realybė tegali paskatinti blaiviau mąstančius darytis išvadas apie tai, kas yra ir kur link šalį gali nuvesti JAV kuruojamų bei vietinių fašistėlių ir visokio plauko "demokratų" vykdomų "spalvotųjų revoliucijų" politika. Kažkam, be abejo, tai yra biznis, bet kas iš to paprastai liaudžiai? Į šį klausimą ir atsako iškalbingas Ukrainos atvejis: nieko gero.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija

Tegai:
ekonomika, Ukraina
Dar šia tema
Estijos ūkininkai paprašė valdžios įleisti į šalį ukrainiečius
Politologas prognozuoja Zelenskio pabėgimą, jei sužlugs sandoris su TVF
Ukrainoje sukurtas žaidimas su Hitlerio paradu Raudonojoje aikštėje
Medicinos darbuotojas

PSO papasakojo apie JAV atsisakymo finansuoti organizaciją pasekmes

(atnaujinta 14:54 2020.05.26)
Anot PSO skubios pagalbos štabo Afrikoje vadovo, apie 80 proc. viso įnašo į Afrikos sveikatos apsaugos biudžetą gaunamas iš valstybių-narių, iš kurių 20 proc. — JAV

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. JAV atsisakymas finansuoti PSO smarkiai paveiks Afrikos šalių gebėjimą įveikti krizes, keliančias grėsmę visuomenės sveikatai, įskaitant koronaviruso pandemiją, RIA Novosti sakė PSO skubios pagalbos štabo Afrikoje vadovas Michelis Yao.

"Dabar netinkamas metas atsiimti bet kokius įnašus. Tai reikalauja didelio solidarumo. Galbūt išsivysčiusioms šalims reikia mažiau PSO, tačiau mūsų žemynui PSO dalyvavimas iš tikrųjų yra būtinas ir toliau siekiant padėti šalims. Mes turime šalių, kurios patiria užsitęsusia krizę", — sakė jis.

Anot jo, apie 80 proc. viso įnašo į Afrikos sveikatos apsaugos biudžetą gaunamas iš valstybių-narių, iš kurių 20 proc. — JAV. Tai yra didžiausias vienos šalies indėlis. Pagalba teikiama įvairioms priemonėms, tokioms kaip programų sudarymas, ekspertų siuntimas, kad padėtų jas įgyvendinti, epidemiologinės padėties stebėjimas ir reagavimas į sveikatos apsaugos sferos krizes.

"Sumažinus šį indėlį, tai neabejotinai paveiks tokio pobūdžio priemonių poveikį. Mes tai pajusime [JAV indėlio trūkumą — Sputnik] todėl, kad jis yra labai svarbus", — pridūrė jis.

Be to, sumažinta pagalba greičiausiai turės tiesioginį poveikį sveikatos apsaugos darbuotojams, kurie yra perorientuoti būtent kovai prieš COVID-19, tačiau kitais atvejais jie svarbus kovojant su jau egzistuojančiomis grėsmėmis, tokiomis kaip maliarija, Ebola ir kitos užkrečiamos mirtinos ligos.

Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas parašė PSO direktoriui Tedrosui Adhanomui Ghebreyesusui laišką, kuriame jis grasino nustosiąs finansuoti organizaciją ir persvarstysiąs JAV narystę, jei per mėnesį nebus įvykdytos reformos. JAV prezidentas pranešė, kad jo administracija ištyrė nesėkmingą PSO atsaką į koronaviruso pandemiją.

Tegai:
finansavimas, JAV, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1824)
Dar šia tema
PSO perspėja apie antrąją koronaviruso pandemijos bangą
JAV įtaria, kad PSO vadovas turi "glaudžių ryšių" su Kinija
PSO pranešė apie rekordinį koronavirusinių infekcijų skaičių per parą