Qanono sekėjas Trampo susitikime su šalininkais, Pensilvanija, archyvinė nuotrauka

Qanonas: teisybės paieškos ar eilinis "feikas"?

(atnaujinta 10:54 2020.05.16)
Netrūksta judėjimų, bandančių paaiškinti tikras ar tariamas dabarties blogybių priežastis. Tarp jų — daugelis, mėginančių viską suvesti į vienokio ar kitokio sąmokslo teorijas

Vienas tokių — Amerikoje išpopuliarėjęs "Qanonas" — vadinamosios COVID-19 krizės fone plinta ir tarp lietuvių. Todėl vertėtų išsiaiškinti, kas čia per judėjimas, apie ką jis kalba ir ko gi siekia.

Kas yra "Qanonas"?

"Qanonas" — tai 2017-ųjų rudenį Jungtinėse Valstijose nuo internete "Q" pasirašinėjusio anonimo prasidėjęs Donaldo Trampo gerbėjų judėjimas, teigiąs, kad ir pasaulį, ir JAV valdo satanizmą praktikuojančių pedofilų klanai. Tarp šių klanų atstovų įvardijami Trampo oponentai — ir JAV Demokratų partijos lyderiai (pradedant Hilari Klinton), ir tokie veikėjai, kaip "filantropas" Džordžas Sorošas. Bene pagrindinė "Qanono" idėja — kad Trampas pats aktyviai kovoja su šiais klanais ir anksčiau ar vėliau juos nugalės.

Lietuvos prokuratūra, archyvinė nuotrauka
© CC BY-SA 3.0 / wikipedia / Vilnietis / Lietuvos Generalinės prokuratūros pastatas Vilniuje

Nenuostabu, kad "Qanonui" būdinga tipiška Amerikos dešiniųjų retorika — apeliavimas į tradicines vertybes, kairiųjų liberalų "politinio korektiškumo" (taigi — vadinamojo multikultūralizmo, seksualinių mažumų diktato ir t. t.) bei federalinės valdžios organų kritika, visame tame neprivengiant ir antikomunizmo, vaizduojant "komunistus" tariamais šių blogybių, apskritai globalistinio projekto, bendrininkais.

Nors nei Trampas, nei jo komandos nariai su "Qanonu" neturi oficialių sąsajų ir kai kuriais atvejais nuo šio judėjimo atsiriboja, "Qanonininkai" jau 2018 metais ėmė reikštis viešosiose erdvėse — tiek JAV Respublikonų partijos, tiek kituose Trampo šalininkų mitinguose, nešini savais šūkiais ir atributika.

Fantastiniai "faktai", neišsipildančios pranašystės

Kaip dauguma kitų konspirologinių (t. y. sąmokslo teorijomis paremtų) judėjimų, "Qanonas" nešykšti ekstravagantiškų teiginių bei prognozių. Pavyzdžiui, 2018-aisiais buvo pareikšta, neva tuometė Vokietijos kanclerė Angela Merkel (taipogi priklausanti satanistiniam elitui...) — Adolfo Hitlerio anūkė. Šioms spekuliacijoms "įrodyti" buvo pasitelkta su Merkel nieko bendro neturinčios mergaitės fotografija kartu su nacistinio Reicho fiureriu. 

Spekuliuota ir apie Sorošo, Klinton ir Barako Obamos neva rengiamą "perversmą" prieš Trampą, kuris, nepaisant "Qanono" prognozių, iki šiol taip ir neįvyko. Iš tiesų, dauguma "Qanono" pranašysčių, beje, neišsipildančių, sukasi apie tą pačią pagrindinę temą: Trampo kovą su tariamuoju satanistiniu elitu, kurio atstovus (tarp jų ir Obamą, ir Klinton) Trampas neva ruošiasi areštuoti ir išsiųsti į Gvantanamo kalėjimą.

Beje, panašios kalbos iš "Qanono" sklido ir 2018-aisiais, ir 2019-aisiais. Galiausiai, šie areštai "turėjo" įvykti dar šį, t. y. 2020-ųjų balandį. Bet, žinoma, neįvyko. Atrodytų, didelio čia daikto? Kažkokie kliedesiai, neturintys nieko bendro su realybe. O visgi, nors kiek kritiškiau įvertinę teikiamą medžiagą, kai kurie "Qanonu" nusivilia, lieka nemažai jo pasekėjų tiek Amerikoje, tiek kituose Vakarų orbitoje esančiuose kraštuose.

Įsidėmėtina, kad už "Qanono" stovintys anonimai šitokias savo nepasitvirtinančias "prognozes" teisina neva tuo, kad dezinformacija būtina kovoje prieš satanistus-pedofilus, esą tai reikalinga, siekiant juos suklaidinti...

"Qanonas" ir Lietuva

Bet kam apie tai šnekėti? Kodėl mus turėtų dominti kažkokia amerikoniška kvailystė? Kaip minėta, "Qanonas" populiarėja ir Lietuvoje. Dar praeitais metais opozicinio žurnalisto Kazimiero Juraičio kanale (youtube.com) ėmė reikštis anoniminis pašnekovas, prisistatantis "Qdros" slapyvardžiu. Iš esmės — tikrų tikriausias lietuviškas "Qanono" pasekėjas, Lietuvos auditorijai atkartojantis tariamąsias "tiesas".

Nors ir 2019 m. buvo santykinai populiarus, tikrą pagreitį Lietuvos "Qanonas" pradėjo įgyti tiktai šiais, 2020-aisiais metais, ypač esamo karantino režimo metu: iš tiesų, COVID-19 situacija kelia daug klausimų ir natūralu, kad dalis gyventojų ieško nestandartinių atsakymų. Kad alternatyviai informacijai išaugusi paklausa, rodo Facebook.com susikūrusi keliasdešimt tūkstančių narių pritraukusi "Unfollow 15 min" grupė.

"Qanonas" didele dalimi nustato šios grupės toną. Daugelis tiesiog tiki jo "informacija". Aišku, sisteminė žiniasklaida šitai įvardytų tariama "Rusijos provokacija". Bet įdomu yra tai, kad "Qanonas" — itin aršus rusofobas, nes, jo manymu, Vladimiras Putinas priklauso tų pačių "satanistų" klikai, su kuria esą kovoja Trampas. Taip pat "Qanonas" šneka ir Kinijos Liaudies Respublikos lyderių adresu. Taigi, įdomu: ar čia sutapimas, ar vis dėlto sąmoningas JAV užsienio politikos reikalų aptarnavimas?

O šiaip naujausia "Qanono" akcija lietuviško interneto erdvėje — tai minėtoje Facebook'o grupėje paskelbta žinia apie gegužės 17 d. (sekmadienį) Vilniuje rengiamą mitingą prieš COVID-19 karantiną ir tikras ar tariamas dabartinės valdžios piktadarybes. Šiuo požiūriu, reikalas pasidaro gana įdomus ir reikia atsakyti — kas čia vyksta? Koks dar mitingas? Ką tai reiškia?

Konspirologijos keliai ir klystkeliai 

Kalbėti apie kažkokius teisybės ieškojimus "Qanono" atveju galima tiktai dalies juo patikinčių naivių bei politinio išsilavinimo stokojančių žmonių atvejais. Tuo tarpu patsai "Qanonas" yra grynų gryniausios dezinformacijos, anglišku žargonu šnekant — "feiko" — pavyzdys. Deja, bet būtent ant tokių "feikų" daugelis "pakimba" vykstančio informacinio karo sąlygomis.

Tikėtina, toks pat "feikas" yra ir paskelbtasis mitingas. Kiek susirinks ar nesusirinks žmonių, kitas klausimas. Nors vargu, ar daug. Dalykas miglotas. Ar už to stovi VSD, ar kas nors kita — nežinia. Bet, šnekant apie tikras ar tariamas Lietuvos opozicines jėgas, šiuo, ne tiktai "Qanono", bet apskritai konspirologijos klausimu, reikėtų pabrėžti principinį dalyką.

Būtent tai, kad konspirologija patraukia prie savęs daug žmonių, nes nebijo išsakyti to, apie ką tyli kiti. Iš tiesų, istorijoje netrūksta visiškai realių sąmokslų. Šito neigti nereikia. Bet greta sąmokslų, projektų ir t. t. egzistuoja tiesiog objektyvūs socialiniai, ekonominiai bei kitokie procesai. Pagaliau, egzistuoja ne vien siauri elitiniai sluoksniai, bet pati liaudis, kuri, susiklosčius reikiamoms aplinkybėms, gali pati kurti savąjį likimą, arba...

Arba tapti nešvarių manipuliacijų auka. Norint to išvengti, reikalinga ne tik savišvieta, bet, visų pirmiausia, reikia netingėti kritiškai mąstyti, analizuoti bei tikrinti informaciją. Būtent tokių įgūdžių teisybės ieškotojams ir reiktų palinkėti. Tuo tarpu "Qanonas" kaip užsiiminėjo dezinformacija, taip ir toliau, atrodo, ja užsiiminės. Tik ar ilgam? Anksčiau ar vėliau liepto galas bus prieitas. Tik įdomu, kada? Tikriausiai teks palaukti ir pamatyti. 

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Lietuvos Seimas, archyvinė nuotrauka

Kiek nuostabių atradimų mums ruošia Seimo komisijos išvados dėl 2009-ųjų krizės

(atnaujinta 12:31 2020.06.06)
Parlamentarai padarė išvadą, kad finansinę krizę išprovokavo Lietuvoje veikiantys užsienio kapitalo bankai, o centrinis bankas juos nepakankamai kontroliavo

Seimas patvirtino preliminarias specialiosios komisijos, kuri dvejus metus tyrė 2009–2010 metų finansinę krizę, išvadas. Tuomet valdantieji konservatoriai ir liberalai ne tik sumažino pensijas, bet ir ėmė komercinių bankų paskolas, kurių palūkanų normos smarkiai viršijo Tarptautinio valiutos fondo (TVF) pasiūlytas palūkanas. Ir tai jau galima aiškinti kaip finansinį nusikaltimą, dėl kurio nuskurdo visi Lietuvos gyventojai.

Šios specialiosios Seimo komisijos išvadų Lietuvoje buvo laukiama dvejus metus. Dabar opozicijoje esantys konservatoriai ir liberalai labai priešinosi komisijos sudarymui. Juk šiuo metu valdančiosios "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos" (LVŽS) nariai kaip tik ir norėjo išsiaiškinti dėl nešvarių Andriaus Kubiliaus vyriausybės veiksmų, kurie sukėlė skandalingą "naktinę reformą" ir dėl kurių pinigus prarado labiausiai pažeidžiami gyventojai — pensininkai.

Ir štai trumpos dvejų metų tyrimo išvados.

"2009–2010 metų krizę Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse sukėlę čia veikę užsienio kapitalo bankai, o Lietuvos bankas neužtikrino tinkamos jų priežiūros. Dokumente pažymima, kad 2008 metų biudžetas buvo priimtas pažeidžiant fiskalinę drausmę. Be to, anot Seimo komiteto, Vyriausybė turėjo galimybių skolintis iš tarptautinių institucijų pigiau, negu tai buvo padaryta 2009–2012 metais, tačiau jomis nepasinaudojo", — rašoma komisijos išvadose.

O atmintyje iškart iškyla tuometinės konservatorių lyderio Andriaus Kubiliaus vadovaujamos vyriausybės "naktinė reforma". Vieną naktį valdančioji liberalų konservatorių koalicija priėmė įstatymų paketą, kuris sumažino viešojo sektoriaus atlyginimus, pensijas ir socialines išmokas. Buvo įvesta daugiau nei 60 mokesčių pakeitimų, o PVM padidintas nuo 19 iki 21 procento.

Be viso to, buvo nuspręsta imti didžiules paskolas iš tarptautinių komercinių bankų, tuo tarpu TVF siūlė palankesnėmis sąlygomis. Dėl tokių "išradingų" veiksmų Lietuvos ekonomika smuko 15 procentų ir atsigavo tik per kelerius metus.

Net profsąjungų vadovai nesugebėjo suvaržyti žmonių pasipiktinimo dėl to "reformos". O 2009 metų sausio 16 dieną mitingas prie Seimo pastato, kuriame dalyvavo septyni tūkstančiai žmonių, peraugo į riaušes. Policijai teko panaudoti lazdas ir ašarines dujas, kad išsklaidytų minią.

Per riaušes sužeisti 38 asmenys, tarp jų — keturi policijos pareigūnai. Vienas iš mitingo dalyvių kreipėsi į medikus su šautine žaizda galvoje. Ryškiausias dalykas yra tai, kad tada buvo bandyta patraukti baudžiamojon atsakomybėn aukas už dalyvavimą mitinge. Tą dieną buvo sulaikytas 151 riaušininkas, 32 iš jų dvi dienas praleido areštinėje. Likusieji po parodymų buvo paleisti.

Tai buvo masiškiausi neramumai Lietuvos sostinėje naujausiais nepriklausomybės metais. Bet ir tai vyriausybės nesustabdė. Buvo priimti drakoniški įstatymai, o iki keizės buvusias pensijas jau teko grąžinti kitai — socialdemokratų — vyriausybei.

O dabar šiek tiek informacijos apmąstymui.

Viena iš "naktinės reformos" autorių buvo finansų ministrė konservatorių vyriausybėje Ingrida Šimonytė. Praėjusiais metais ji vos netapo Lietuvos prezidente. Rudenį vykstančiuose parlamento rinkimuose ji gali tapti "Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų" sąrašo pirmu numeriu. O jei rinkimus laimės konservatoriai, ji gali tikėtis premjero ar Seimo pirmininko posto.

Pagrindinis "reformatorius" — buvęs ministras pirmininkas Andrius Kubilius — šiandien sėdi jaukioje Europos Parlamento kėdėje. Jis gauna padorų atlyginimą ir kalba iš aukštos tribūnos visos Lietuvos žmonių vardu.

O pagrindinėje Lietuvos prezidento kėdėje sėdi buvęs profesionalus bankininkas Gitanas Nausėda. Skandalingos "naktinės reformos" metu jis buvo vieno didžiausių Lietuvos komercinių bankų SEB banko prezidento patarėjas ir vyriausiasis ekonomistas. Tais metais Lietuvos žiniasklaida nuolat cituodavo Nausėdą kaip žinomiausią ekonomistą Lietuvoje. Ir turbūt į jo nuomonę atsižvelgė ir "naktinės reformos" autoriai. Ar Kubiliaus vyriausybė ėmėsi paskolų iš SEB banko? Įdomus klausimas, į kurį netiesioginį atsakymą galima rasti specialiosios Seimo komisijos išvadose.

Komisijos nariai jau pasiūlė prokurorams "įvertinant stambiųjų komercinių bankų vaidmenį sukeliant krizės reiškinius Lietuvoje, taip pat jų veiksmus naudojant tarpbankinių palūkanų indeksą VILIBOR".

Priminsime, kad šiandien Lietuvoje dominuojančią padėtį bankų sektoriuje užima Skandinavijos bankai. Siekdami sumažinti jų poveikį Lietuvos ekonomikai ir vidaus politikai, specialiosios komisijos nariai jau pasiūlė vyriausybei glaudžiai dirbti kuriant valstybinį Lietuvos komercinį banką.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Lietuvos bankas, krizė, Seimas
Dar šia tema
Kirkilas: socialdemokratai buvo pakliuvę į konservatorių pinkles
Socialdemokratai ruošiasi koalicijai su "valstiečiais"?
Konservatoriai pareiškė, kad dabartinė valdžia pakenks Lietuvai labiau nei jie
Politologas: Lietuvos opozicija sukurs rinkimų kampaniją koronakrizės tema
Mergaitė šalia tėvo per protestus Vašingtone, archyvinė nuotrauka

Amerikos nuosmukio kronikos: vaikai mokomi bijoti ir nekęsti policijos

(atnaujinta 17:56 2020.06.05)
Liberalai ir konservatoriai ir anksčiau ginčijosi dėl įtakos jaunimui, tačiau abiem pusėms buvo svarbu, kad vaikai išaugtų įstatymų besilaikančiais piliečiais, kurie gyvena pagal nustatytas taisykles

Besiplečiant protestams dėl Džordžo Floido nužudymo, kai, kovodami su Amerikos policininkų rasizmu, demonstrantai Londone bando šturmuoti Didžiosios Britanijos ministro pirmininko rezidenciją, Vakarų pasaulyje beveik nepastebimai krito dar viena neįveikiamų socialinių taisyklių tvirtovė: neleistinas jaunosios kartos įtraukimas į aštrius politinius konfliktus.

Šį kartą ryžtingą žingsnį žengė verslas.

"Nickelodeon", populiariausias vaikų televizijos kanalas, nutraukė transliaciją ir aštuonioms minutėms 46 sekundėms (pagal oficialius duomenis būtent tiek policininkas spaudė Floido kaklą) juodame ekrane su žmogaus kvėpavimo garsu pulsavo frazė "Aš negaliu kvėpuoti". Vaizdo įrašo pabaigoje yra kvietimas prisijungti prie vienos iš pilietinių teisių organizacijų.

"Lego Corporation" taip pat prisijungė prie protesto judėjimo, deklaruodama solidarumą su juodaodžiais. Bendrovė atsisakė reklamuoti savo rinkinius, kuriuose yra policijos nuovadų ir priešgaisrinių tarnybų pastatai, patruliavimo automobiliai, policininkų ir nusikaltėlių figūros bei kiti su teisėsauga susiję elementai.

Klaikus eksperimentas, kurį Vakarai taiko savo jaunajai kartai, jau nieko nestebina. Jau visai įprastomis tapo žinios apie eilinė radikaliausio pavidalo liberalaus politinio korektiškumo ideologijos taikymas vaikų sąmonei (ir kūnui), nesvarbu, ar tai būtų veiksmai su viešu žirafos žudymu zoologijos sode, ar medicininės brendimo slopinimo procedūros, kaip laisvos lyties identifikavimo politikos dalis.

Visa tai yra reikšminga skilimo dalis, vis labiau skirianti Vakarų visuomenę, jos suaugusiąją dalį. Bet visgi politinis komponentas dar visai neseniai neturėjo tiesioginės įtakos vaikams.

Liberalai ir konservatoriai galėjo susiginčyti įnirtingose ​​kovose dėl įtakos jaunimui, tačiau abiem pusėms buvo svarbu, kad vaikai išaugtų įstatymų besilaikančiais piliečiais, kurie gyvena pagal nustatytas taisykles. Ir nesvarbu, ar tai stereotipinis Teksaso "rednecks" (baltųjų ūkininkų, kurie gyvena JAV kaimo vietovėse, iš pradžių pietuose, o vėliau regione, priklausančiame Apalačų kalnų sistemai, "slengo" pavadinimas — Sputnik) su legaliais šautuvais, ar rafinuotas Niujorko "genderfluid-hipsteris" (tai yra asmuo, kurio lytinė tapatybė nėra nuolatinė — Sputnik), kurio subtiliajai psichinei organizacijai reikia kasdien patiekti medicininės marihuanos. Juk šalis yra viena visiems, ir valstybė, kas jai bevadovautų, irgi yra visiems.

Būtent ši logika vienu metu leido Jungtinėms Valstijoms sukurti įspūdingai veiksmingą piliečių politinio ir patriotinio švietimo, pradedant nuo labai jauno amžiaus, sistemą. Daugelį dešimtmečių ji kompetentingai sutelkė dėmesį į Amerikos nuopelnus ir pasiekimus, išlygino trūkumus ir formavo tautinę vienybę.

Policijos žiaurumas, net su mirtinais padariniais, taip pat kiti įstatymų pažeidimai iš žmonių, kurie privalo saugoti, pusės vyksta visur. Tačiau teisėsaugos institucijos yra lyg ramstis ir svarbiausias valstybės elementas, todėl normalioje situacijoje nė vienas Amerikos politikas ir nė viena socialinė-politinė jėga negalėtų sau leisti šmeižti visą policiją. Tokiais atvejais tradiciškai pabrėžiama, kad pagal vieną ar kelis incidentus negalima vertinti visą sistemą, o atsiradęs didelio masto trūkumas neturėtų panaikinti pagrindinio dalyko — sąžiningo savo pareigų atlikimo daugumos darbuotojų atžvilgiu.

Tačiau tokia taisyklė veikia ne tik JAV, bet ir beveik visame pasaulyje.

Dar labiau įprasta, kad vaikai būtų apsaugoti nuo niūrių tikrovės pusių, kurstant teigiamą teisėsaugos struktūros idėją, nesvarbu, ar tai būtų buitinė norma "mano policija mane saugo", ar amerikietiška — "tarnauja ir saugo". Augdami jie vis tiek turės galimybę suvokti ir susitaikyti labiau subrendusiu mąstymu, kad gyvenime ne viskas yra taip, kaip realybę mėgdžiojusiuose detektyvuose.

"Nickelodeon" ir "Lego" veiksmai rodo, kad šiuo klausimu vyksta dramatiški pokyčiai.

Kanale paskelbtu beveik devynių minučių trukmės vaizdo įrašu vaikų dėmesys nukreipiamas ne į rasizmo problemą. Iš tiesų, niūrus ir bauginantis vaizdo įrašas mažiesiems žiūrovams perduoda paprastą idėją: "Amerikos policija žudo žmones", taip įkvėpdama jiems teisėsaugos baimę.

Na, o nuo tyčia suformuotos vaiko baimės netoli ir iki neapykantos ir noro naikinti — jau suaugus.

Tiesiog tokia valstybė nebus gyvybinga be struktūrų, kurios saugo tvarką ir ją pačią. Nuoseklios ir plataus masto pastangos šviesti piliečius atmetant svarbiausią valstybės mechanizmo dalį ateityje garantuoja daugybę netikėtumų.

Jau tapo įprasta, kad dabartinė politinė konfrontacija JAV kelia grėsmę visai Amerikos sistemai, nes jos nariai aktyviai atsisako laikytis pagrindinių taisyklių, kuriomis ji remiasi ir dėl kurių išgyveno daug rimtų krizių (iki pat prezidentų nužudymų serijos). Kovoje su Trampu vis dažniau jo oponentai smogia pačiai valstybei, susiedami ištisas institucijas ir svarbiausias valdžios sritis su nepriimtinu lyderiu. Ir tai, kad tokiu pat formatu globalių žiniasklaidos išteklių savininkai pradeda šviesti naujas kartas, patvirtina, kaip toli ten viskas išsiplėtė.

Amerika yra pasirengusi atsistoti į neapykantos sau ir savęs naikinimo bėgius pagal Rusijai gerai žinomą logiką: "nepageidaujamas prezidentas — užburti valstybės mechanizmai — smerktina valstybė, kuri turi būti sunaikinta — pasmerkta šalis". Kai kurios politinės jėgos taip ilgai ir uoliai stengėsi primesti mums tokią idėją, kad visuomenė jau išsiugdė tam tikrą imunitetą.

Dabar kyla klausimas, ar Jungtinės Valstijos sugebės sustoti. Jei jauniems amerikiečiams ir toliau bus ugdoma baimė ir neapykanta policijai, šansai yra menki.

Autorės nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
policija, vaikai, mirtis, protestai, JAV
Dar šia tema
San Diege policijos automobilis įvažiavo į protestuotojų minią
"Ką tie plakatai šneka?": mokytoja nuplėšė palaikymo plakatus prie JAV ambasados
JAV protestuotojai priešinosi kariškiams prie Baltųjų rūmų
Niujorke per protestą policija areštavo dešimtis žmonių

Itališkos atostogos: Vilniuje įsikūrė "Karalienės Bonos miestelis"

(atnaujinta 13:43 2020.06.06)
Itališkos muzikos koncertais, stilingomis vakarienėmis ir ekskursijomis sostinė visą savaitgalį kviečia miestiečius ir miesto svečius leisti laiką itališku ritmu

Vilniaus senamiesčio širdyje įsikūręs Stiklo kvartalas pavirs Lietuvą ir Italiją simboliškai vienijančiu "Karalienės Bonos miesteliu". Apie tai praneša Vilniaus savivaldybė.

Stiklo kvartalo atstovė menininkė Julija Janus sako, kad viena pagrindinių miestelio idėjų buvo siekis padėkoti Bonai Sforzai už jos itališkos kultūros indėlį į daugiakultūrinio Vilniaus paveldą.

"Mūsų kvartalas buvo Vilniaus priemiestis, atskiras industrinis miestelis, kuriame kūrėsi amatininkai. Ypatingai jų padaugėjo, kai Karalienė Bona atvyko į Vilnių su Žygimantu Senuoju, Žygimanto Augusto tėčiu, ir atsivežė labai daug itališkos kultūros. Tai ir architektai, ir medikai, ir teisininkai, padėję paruošti antrąjį Lietuvos Statutą, virėjai, auksakaliai", – pasakoja Janus.

Šeštadienio vakarą vainikuos kvartale rengiama stilinga vakarienė, į kurią lankytojai kviečiami ateiti pasirinkę ypatingą aprangą. Organizatoriai prašo rezervuojant vietas vakarienei paklausti, kuriai spalvos zonai priklauso restoranas.

"Itališkos atostogos Vilniuje" – pirmasis šventinių savaitgalių sostinėje ciklo renginys. Kas antrą savaitgalį Vilnius taps vis kita šalimi: Indija, JAV, Ispanija, Vokietija, Japonija ir Prancūzija. Vilniaus miesto savivaldybės ir “Go Vilnius” paskelbta kampanija tęsis visą vasarą ir kvies Lietuvos gyventojus apkeliauti pasaulį per septynis savaitgalius.

Dar šia tema
Vilnius įtrauktas į pačių saugiausių miestų Europoje sąrašą pandemijos fone