T-15 Armata, archyvinė nuotrauka

Kodėl sunkioji šarvuota kovos mašina T-15 "Armata" yra geriausia pasaulyje

(atnaujinta 12:58 2020.06.07)
Rusija pirmauja pasaulyje pagal ginklų kūrimą ir gamybą. "Armata" platformos pagrindu sukurta sunkioji pėstininkų kovos mašina (PKM) yra kokybinis technologinis šuolis. Naujoji PKM yra labai paklausi pasaulinėje ginklų rinkoje

Pergalės parade Maskvoje birželio 24 dieną T-15 "Armata" su naujausiu universaliu kovos moduliu Kinžal" (galinčiu smogti priešui daugiau nei 14 km atstumu, 57 mm pabūklų šaudymo greičiu — 80 šūvių per minutę yra vienas iš puikiausių karinės įrangos pavyzdžių). Šiandien tai yra galingiausia ir saugiausia pėstininkų kovos mašina planetoje.

Pėstininkų kovos mašina ant vikšrinės platformos "Armata" yra skirta pėstininkams perduoti ir palaikyti ugnį priešakyje esantiems kariams. Ginkluotė, manevringumas ir gynybos sistemos leidžia pėstininkų kovos mašinai T-15 veikti kartu su tankais. Tačiau šios kovos transporto priemonės komponavimas skiriasi nuo "artimiausio giminaičio" — T-14 tanko. Variklis yra priekinėje dalyje, centre yra valdymo skyrius, laivagalyje yra desantininkų skyrius. Ginkluotė ir šaudmenys yra visiškai negyvenamajame bokšte su nuotolinio valdymo pultu. PKM T-15 vidaus erdvės ir gyvybės palaikymo sistemų išdėstymas leidžia įgulai ir desanto pajėgoms vykdyti kovos misijas nepalikdami transporto priemonės tris dienas.

Mašiną valdo trys įgulos nariai, desanto skyriuje telpa devyni pilnai įrengti motorinio šaudymo sistemų (PKM-2 ir PKM-3 telpa 7 desantininkai). Sulankstoma rampa leidžia desantininkams patogiai įlipti ir išlipti. Saugumas ir pakankamas 12 kariškių patogumas, nemaža ginkluotė ir šaudmenys lėmė įspūdingus pėstininkų kovos mašinų T-15 matmenis ir svorį (ilgis — 9,5 m, plotis — 4,8 m, aukštis — 3,5 m, svoris — 55 tonos). Šis "monstras" su daugiasluoksniais šarvais aprūpintas 2B-12-3A dyzeliniu varikliu, kurio galia siekia 1500 AG, gali įveikti vandens kliūtis iki 5 metrų gylio (dugnu), įsibėgėti nelygiame reljefe apie 50 km/h, o greitkeliu — iki 75 km/h. Nuvažiuoti gali 500 km.

Rusijos armijos  T-15 "Armata" paklausa yra didžiulė. Naujoji kovinė transporto priemonė garantuoja kokybišką motorizuotų šautuvų vienetų techninės įrangos patobulinimą ir naujų šarvuotų transporto priemonių naudojimo mūšio lauke įdiegimą. Pristatymai BMP T-14 ir T-15 tankų bus vykdomi sinchroniškai, nes abi transporto priemonės buvo skirtos veikti integruotai kovinėse operacijose.

Unikalus saugumas

Visos pėstininkų kovos mašinos pasaulyje yra pažeidžiamos prieš priešo prieštankines sitemas, tačiau tai netaikoma pėstininkų kovos mašinai T-15. Saugumas yra pagrindinis "Armata" bruožas. Svarbus T-15 konstrukcijos bruožas yra šarvuota kapsulė (kurioje yra vadas, vairuotojas ir operatorius), izoliuota nuo šaudmenų ir variklio bei transmisijos skyriaus, ir priešmininė korpuso konstrikcija, sauganti įgulą ir desantininkų pajėgas nuo sprogstamų minų. Ypatingo dėmesio verta daugiapakopė T-15 apsaugos nuo prieštankinių ginklų sistema.

Optoelektroninio slopinimo kompleksas ir radiacijos aptikimo jutiklių sistema (lazerinis taikinio žymiklis arba priešo diapazono ieškiklis) leidžia įvykdyti automatišką sušaudymą dūmų granatomis tankiai aerozolio uždangai sukurti. Pagrindinį darbą atlieka "Afganit" aktyvios gynybos sistema — automatizuota sistema aptinka priešo prieštankines raketas, artėdama prie pėstininkų kovos transporto priemonės, ir numuša jas (nepaliesdama automobilio kėbulo). "Afghanit" gali nustatyti priešo raketos paleidimo sritį, kad galėtų imtis atsakomųjų veiksmų. Fazių matricos antenos stebi bet kokią veiklą šalia PKM. Visiškas matomumas iš arti vykdomas naudojant vaizdo kameras, kurios perduoda vaizdą į ekipažo ekranus.

Jei priešo sviediniai vis dėlto įveikia "Afganit" gynybinę liniją, į kovą įstoja dinamiškos gynybos kompleksas "Malachitas". Abi sistemos aprūpina pėstininkų kovos mašiną T-15 patikimomis gynybos linijomis, tačiau pagrindinis šarvuotas korpusas, pagamintas iš kompozitų ir plieno, taip pat gali atlaikyti smūgį. Medžiagų derinys leidžia pasiekti lygiavertį įprastos šarvuotos plokštės, kurios storis yra 1200 mm, stiprumą. Be to, mašinoje yra elektroninių karo priemonių, kurios užkerta kelią palydovinės navigacijos ir radijo signalams bei apgauna priešo sviedinius ir raketas. Apatinė priešmininė gynyba sugeba užgesinti net galingo sausumos minos smūgio bangą. PKM jėgos įrenginio dislokavimas priekyje suteikia papildomą apsaugą įgulai ir desantui.

Pasaulyje nėra lygiaverčių analogų saugumo prasme. Sunkioji pėstininkų kovos mašina T-15 pranoksta visus artimiausius konkurentus, įskaitant naujausią vokiečių "Puma" ("Schützenpanzer Puma"), kuri dabar keičia pėstininkų kovos mašiną "Marder" Bundesvere. Tik kai kuriais aspektais su ja gali konkuruoti Izraelio šarvuočių vežėjas "Namer". Atkreipiu dėmesį, kad ne visos pėstininkų kovos transporto priemonės T-15 savybės yra žinomos plačiajai visuomenei, "Armata" yra vienas labiausiai įslaptintų Rusijos gynybos ministerijos projektų.

Pribloškianti galia

Dėl naujos taktikos vietos konfliktuose (ir miesto mūšiuose) reikėjo pėstininkų kovos mašinas padaryti atkaklesnes. Naujausia Rusijos pėstininkų kovos mašina turi tankų šarvus, geba užtikrinti patikimą pėstininkų apsaugą ir įsitraukti į mūšį su beveik bet kokiu priešu. Galinga, gerai šarvuota ir ginkluota transporto priemonė užtikrins greitą pėstininkų dalinių pristatymą į fronto liniją, ten organizuos griežtą ugnies palaikymą, naikins priešo šaudymo vietas ir kirs per įtvirtintą gynybos liniją. PKM T-15 vienodai sėkmingai veiks lauke ir miesto aplinkoje.

Pabrėžiu, skirtingai nei NATO šalių PKM, kovos modeliai T-15 palaiko artimosios kovos gynybos režimą — pasyviai nustato orlaivius per televiziją ir infraraudonųjų spindulių optinius prietaisus. T-15 gali pataikyti į beveik visus antžeminius taikinius (įskaitant tankus) ir numušti puolimo orlaivius, "Apache prieštankinius sraigtasparnius ir "MQ-1 Predator" atakos dronus. Yra radaro stotis, sukurta jutiklių sistema ir dviejų plokštumų ginklo stabilizatorius. Patikimumui kompiuterinę valdymo sistemą sudaro du daugiafunkciniai taikikliai: vienas skirtas taikytojui, kitas — vadui.

Modulinis ginklų kūrimo principas leidžia keisti kovos įrangos galimybes atsižvelgiant į taktinį pagrindą. Tikėtina, kad kelios šiandieninės T-15 konfigūracijos bus papildytos naujais moduliais.

Kovinė  integracija

Suvienodinta taktinių ryšių valdymo sistema gali integruotai perduoti duomenis apie aptiktus taikinius į kitas transporto priemones ir priimti nurodymus sunaikinimui. Tai kokybiškai naujas kovinės kariuomenės organizavimo lygis. Taigi T-15 yra sukurtas vykdyti manevringas kovos su bet kokiu priešu tankų ir motorizuotų šautuvų sistemų būriuose net branduolinio ar kitokio tipo masinio naikinimo ginklų naudojimo sąlygomis.

T-15 kovos informacijos valdymo sistema (KIVS) suteikia žymiai aukštesnį T-15 komandinio kontroliuojamumo lygį, palyginti su ankstesnių kartų PKM. KIVS teikia PKM įgulai išsamius duomenis apie transporto priemonės techninę būklę, leidžiančią jiems tiesiogiai susitelkti į kovinius veiksmus. Anksčiau kūrėjai žadėjo, kad T-15 laive bus net dronas, skirtas žvalgybai ir aplinkos vertinimui.

Senieji PKM-1 ir PKM-2 buvo sukurti kaip mūšio lauke veikiantiems tankų vienetų palaikymo priemonė. Didelis greitis ir mažas svoris užtikrino gerą mašinų manevringumą. Tačiau silpni šarvai neprisidėjo prie aukšto gyvybingumo. T-15 pagal savo charakteristikas lenkia visus esamus kolegas. Be to, pagrindinis mūšio tankas T-14 ir PKM T-15 turi tuos pačius jėgos agregatus ir hidromechaninę transmisiją. Šis suvienijimas Rusijoje buvo taikomas pirmą kartą ir labai supaprastina kovinių transporto priemonių priežiūrą.

Neatsitiktinai pėstininkų kovos mašina T-15 patiko Indijos karo vadams. Taip pat svarstoma galimybė įsigyti naujausias pėstininkų kovos mašinas Irako, Kuveito, Tailando ir Pakistano armijoms. Rusija gali sėkmingai konkuruoti šioje ginklų rinkos nišoje su amerikiečiais, kurie ir toliau tiekia pėstininkų kovos mašinas "M2 Bradley" į dešimtis šalių. Anot Rusijos ir užsienio karinių ekspertų, T-15 dar daugelį metų bus pavyzdžiu užsienio konstruktorių biurams.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tankas T-14 „Armata“
© Sputnik /
Tankas T-14 „Armata“
Tegai:
ginkluotė, Rusija
Dar šia tema
Rusijos gynybos ministerija paviešino liepsnosvaidžių sistemų šaudymo vaizdo įrašą
Rusijoje bus sukurtas naujas perspektyvių šarvuočių kovos modulis
Rusijos URM pakomentavo JAV pareiškimus dėl branduolinių ginklų perkėlimo
Ekspertas: Maskvoje parade publika pirmą kartą išvys "Su-57" naikintuvus
Город Вильнюс и башня Гедиминаса над ним

Su pliažu Lukiškių aikštėje ir be Vyčio: kokia Lietuva mini Valstybės dieną

(atnaujinta 14:14 2020.07.06)
Esame labai jautrūs istorijai. Ypač naujausiai Lietuvos istorijai. Ją ginam. Tai patriotizmo išraiška. Ir akivaizdi veidmainystės iliustracija

"Tu didvyrių žeme,

Iš praeities Tavo sūnūs

Te stiprybę semia".

Tai žodžiai iš "Tautiškos giesmės" — Lietuvos himno. Tautos išrinktieji Seimo nariai sugiedojo himną ir išėjo į "neatostogas". Kodėl į "neatostogas"? Todėl, kad per 30 Nepriklausomybės metų šiai nacionalinei įstatymų leidžiamosios valdžios institucijai taip ir nepavyko įteisinti Seimo narių atostogų. Taip pat kaip ir susimažinti nei iki 121, nei iki 99. Tradiciškai "mažinsis" jau kitos kadencijos Seimai. Tokia naujausia Lietuvos Seimo istorija.

Seimas neišėjo atostogauti — Seimas išėjo vasaroti. Baigiantis Seimo pavasario sesijai, Parlamento pirmininkas Viktoras Pranckietis tarp darbų, kurių nepavyko nuveikti, išskyrė būtent šį, kad nepriimtas Seimo narių teisių ir pareigų įstatymas.

Pasak Pranckiečio, šiame įstatymo projekte numatytos ne tik Seimo narių atostogos, bet ir nuobaudos posėdžių nelankantiems parlamentarams. "Tai yra didelis kompleksinis darbas, kuris nepadarytas", — pabrėžė Seimo pirmininkas. Tačiau politikai mano, kad ir per likusius šio Seimo darbo mėnesius to padaryti nepavyks. Be to, nemažai jų mano, kad įteisinti Seimo narių atostogų ir nereikia.

Už vasarojančio Seimo langų ne tik vasara, bet ir saulės išblukinta Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė (LDK).

"Tu didvyrių žeme,

Iš praeities Tavo sūnūs

Te stiprybę semia".

Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė — XIII–XVIII a. gyvavusi feodalinė valstybė. Nuo XIII a. vidurio apėmė beveik visą dabartinę Lietuvą ir dalį dabartinės Baltarusijos, nuo XIV a. vid. — beveik visą dabartinę Lietuvą ir visą dabartinę Baltarusiją, nuo XIV a. II pusės iki 1569 m. — didžiąją dabartinę Ukrainos dalį, taip pat dalį dabartinės Rusijos (Smolenskas, Brianskas, Kurskas), dabartinės Lenkijos (Palenkė), po 1561 m. — dalį dabartinės Latvijos ir Estijos. XV a. tai buvo didžiausia Europos valstybė.

Yra kuo didžiuotis. Taip buvo. Yra tvirtai įsitikinusių ir tvirtinančių, kad LDK tiesiog užkoduota kiekvieno lietuvio genuose. Gal ir ne kiekvieno. Netgi ne kiekvieno Seimo nario. Bet tai genetikų ir antropologų tyrinėjimo objektas.

Kokia Lietuva buvo 1392–1430 ar 1920–1923 metais? Lankantis Nepriklausomybės aikštėje, prie Seimo, ir žvelgiant į žemėlapiais padengtą fontaną, į klausimą atsakyti sunku. Žemėlapiai visiškai išbluko. Atnaujinti jų, kaip ir fontano, niekas neskuba. Visas dėmesys sutelktas į Lukiškių aikštę, į pliažą joje. Dar į šarvuotą raitelį su kalaviju ir skydu — Vytį.

Vytis yra Lietuvos Respublikos herbas. Vytis galbūt bus Lukiškių aikštėje, "Šimašiaus pliažo" vietoje. Taip prieš išeidamas vasaroti nusprendė Lietuvos respublikos Seimas. Kaip bus, galutinai nuspręs Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Prieš tai — Jo Ekscelencija Gitanas Nausėda.

Priimant įstatymą, kuriuo nustatoma, kad Lukiškių aikštė turi būti tvarkoma užtikrinant rimtį bei deramą pagarbą kovotojams bei sukilėliams, o jos naudojimas negali prieštarauti viešajai tvarkai ir moralei, paskutinę akimirką buvo pritarta grupės parlamentarų pataisoms, kad pagrindinis reprezentacinės Lietuvos aikštės akcentas yra valstybės simbolį vaizduojantis monumentas Vytis su įrengtu memorialu žuvusiųjų už Lietuvos laisvę aukoms atminti. Tačiau dėl Lukiškių aikštės memorialo vis dar vyksta teisminis procesas.

Dėl įstatymo dar turės apsispręsti ir prezidentas Gitanas Nausėda. Tuo tarpu pono Šimašiaus Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė jau kreipėsi į prezidentą su prašymu vetuoti Lukiškių aikštės įstatymą. Kreipimesi nurodoma, kad įstatymo projektas savo turiniu neatitinka esminių įstatymo požymių ir negali būti įstatymo reguliavimo objektu. Be kita ko kreipimesi pažymima, kad įstatymo projektas galimai prieštarauja savivaldos autonomijos principui.

"Valstiečiai" prieš priimant įstatymą viešai irgi kritikavo siūlymą įstatymu įteisinti Vyčio skulptūros įrengimą, kol vyksta teisminis procesas. Tačiau galiausiai valdantieji bei beveik pusė opozicinių konservatorių ir Mišrios Seimo narių grupės atstovų priėmė įstatymą, kuris būtent tai ir numato.

Ramūnas Karbauskis nemano, kad veto atveju dėl šio įstatymo būtų šaukiama neeilinė Seimo sesija. Ir dar vasarą. O jeigu patriotizmo priepuolis? Ką gali žinoti. Taip pat ponas Karbauskis mano, kad sostinės savivaldybė pliažui galėjo pasirinkti apleistą ir neveikiantį fontaną prie Seimo. Fontaną, padengtą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės žemėlapiais.

"Prie Seimo yra toks fontanas uždengtas tokiu trikampiu. Tai yra patyčia iš Vilniaus savivaldybės, nes ten Vilniaus savivaldybės teritorija. Tai mes sakėme, kad geriau tame "katlavane" (rus. duobėje) būtų pripylę smėlio vietoj to fontano, kuris kažkada buvo, ir ten būtų tas pliažas ir tegul žmonės ilsisi. Bet tai nebūtų ta vieta, kur žuvo, buvo nužudyta tiek žmonių", — "Žinių radijui" sakė Karbauskis.

Tai, kad pliažą būtų galima įrengti aikštėje prie Seimo, sakė ir parlamento pirmininkas Viktoras Pranckietis. "Prie Seimo, turbūt niekas neabejotų, kad ten, kur buvęs fontanas <...> kur dabar yra pievelė, jei ten žmonės imtų degintis, abejoju ar ten kas nors imtų dėl to pergyventi ir tapatintis su kokiais nors negerais dalykais", — LRT radijui sakė Pranckietis.

"Tegul meilė Lietuvos

Dega mūsų širdyse,

Vardan tos Lietuvos

Vienybė težydi!" — bus giedama liepos 6 dieną — Valstybės dieną. Ar Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną himnas vieningai skambės visose Vilniaus miesto aikštėse, greitai išgirsime. Rinktis tikrai yra iš ko. Nuo "Open Beach" Lukiškių aikštėje iki LDK "katlavano" Nepriklausomybės aikštėje.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ir Ramūnas Karbauskis

Seimo rinkimų belaukiant. Kas laimės partinių sąrašų dvikovą?

(atnaujinta 14:50 2020.07.05)
Didžioji partijų dauguma paskelbė sąrašus rinkimams, kurie skirti į respublikos Seimą. Ką jie rodo?

Jeigu lyginti Lietuvos partijas su krepšinio komandomis, "Valstiečiai" (kurie oficialiai dar nepasakė, kas juos ves į rinkimus, bet kurių lyderiai nuspėjami) primena ekipą iš NBA, kur kolektyvai dažniausiai formuojami pagal principą — žvaigždė (viena arba kelios) ir likusieji, kurių užduotis ją "aptarnauti".

Kitaip tariant, partijos priešakyje turėtų būti du "flagmanai" — Saulius Skvernelis ir Ramūnas Karbauskis, ir galima sakyti, jog "Valstiečiams" labai pasisekė, kad premjeras, greičiausiai, taps jų pagrindiniu rinkiminiu veidu. Kažkur šalia bus Aurelijus Veryga, ir čia irgi sėkmė — jeigu ne koronavirusas, jo kaip sveikatos apsaugos ministro populiarumas, turbūt, neišaugtų iki dabartinio lygio.

Likusieji du "pagrindinės sudėties žaidėjai" — Agnė Širinskienė ir, galbūt, Seimo vicepirmininkė Rima Baškienė. O toliau didžiąja dalimi "pilkoji masė", kuri buvo, yra ir bus nežinoma didesnei Lietuvos rinkėjų daliai.

Tačiau, jeigu NBA žvaigždės sugeba laimėti sau ir komandai čempionų žiedus, kodėl "Valstiečių" lyderiai negalėtų garantuoti partijai gero rezultato? Žinoma, pakartoti praeitų rinkimų triumfą nerealu, bet solidų mandatų skaičių gauti įmanoma. O toliau jau koalicija.

Konservatoriai — jauni veidai, sena ideologija

Pirma mintis, pažiūrėjus į pirmąjį konservatorių dešimtuką — daug jaunimo: Gabrielius Landsbergis, Laurynas Kasčiūnas, Paulius Saudargas, Radvilė Morkūnaitė, Agnė Bilotaitė ir net Žygimantas Pavilionis, kuriam tik 48-neri.

Tačiau tuo pat metu ekspertai pastebi, jog priekyje surinkti skirtingiems partijos flangams atstovaujantys politikai. Kaip pažymėjo vienas politologas, Kasčiūno pažiūros yra "pakankamai konservatyvios, ir man sunku būtų jas suderinti su Gabrieliaus Landsbergio ar Ingridos Šimonytės pažiūromis".

Bet didžiausia konservatorių problema ta, kad jauni veidai nereiškia naujos ideologijos. Taip, partijos viduje gali būti diskusija dėl tam tikrų dalykų, bet kol kas nesimato, kad jos programoje atsirastų kokia nors fundamentaliai nauja kryptis.

O būtent ji reikalinga rinkėjų bazės praplėtimui, ir būtent todėl pirmu numeriu tapo Šimonytė. Tačiau garantijos, kad šitas ėjimas suveiks, nėra. Įdomiausia tai, kad jaunieji konservatoriai atrodo konservatyvesni už senuosius, ir kaip tik jie ima dominuoti partijoje. O reiškia, jokio proveržio, greičiausiai, nebus.

Kažkas gali pasakyti, kad geriau branginti tai, ką turi. Tame yra tiesos, bet tai neatneša valdžios. Todėl "Tėvynės sąjungai" tikrai atėjo metas drąsiau eksperimentuoti, net rizikuoti prarasti dalį tradicinių rinkėjų, kad atsirastų nauji. Kitaip ji užstrigs opozicijoje ilgam kaip krepšinio komanda su pasenusia žaidimo filosofija.

Tarp viršaus ir apačios

Toliau reikėtų pasakyti keletą žodžių apie Gintauto Palucko socdemus, liberalus ir "Darbo partiją". Apie pirmus todėl, kad jie tarp lyderių. Apie antrus todėl, kad pas juos atėjo ir iš karto tapo trečiu numeriu Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Apie trečią todėl, kad gali grįžti į Seimą.

Grįžtant prie paralelių su krepšiniu, galima teigti, kad socdemai — tvirti vidutiniokai, kurie po skilimo sugebėjo išsaugoti tradicinės partijos bagažą ir neiškristi į "antrą lygą". Dabar reikia galvoti, kaip grįžti į aukštumas, bet žmonių tam realiai kol kas nėra.

NBA sakoma — nori laimėti, pirk žvaigždę. "Valstiečiai" jų turi ir todėl varžosi dėl aukščiausių vietų. Tuo tarpu socdemai išsilaiko pirmiausiai sisteminio resurso (partinės struktūros) dėka, o su lyderiais problema. Todėl jų trečioji vieta rinkimuose būtų logiška — per silpni, kad pakiltų aukščiau, ir per stiprūs, kad nukristų žemiau, bet jeigu per kitus keturis metus nesuras (neišugdys) ryškių asmenybių — nukris.

Liberalai priešingai gali pakilti (tik ne iš vidurinio aukšto į paskutinį, o iš rūsio į pirmą). Po daugybės įvaizdžio smūgių ir atsisveikinimų jie, atrodo, atsigauna ir pasipildė keliais svarbiais "žaidėjais" —pirmiausiai, solidžiu Lietuvos politologu Raimondu Lopata ir, žinoma, Pranckiečiu.

Pastarojo logika suprantama (nuėjo ten, kur paėmė ir kur gali būti tarp lyderių), bet liberalų sprendimas jo atžvilgiu kelia tam tikrų abejonių, nes pakvietė politiką, kuris buvo partijoje su visiškai kitokia ideologija (o "Liberalų sąjūdis" — viena iš ideologiškai nuosekliausių politinių jėgų Lietuvoje), jau nekalbant apie konfliktinį Pranckiečio elgesį, būnant "Valstiečių" nariu.

Kita vertus, blogiau nebus, o geriau būti gali, nes liberalių rinkėjų, dėl kurių šalyje vyksta aštri konkurencija (dar yra Artūras Zuokas ir Remigijus Šimašius), nėra daug, ir Pranckietis, galimai, privilios tuos, kurie anksčiau už liberalus nebalsavo, taip padėdamas pastariesiems patekti į Seimą, kas šiandien jiems yra svajonių viršūnė.

Krepšinyje būna komandos, kurios negali sau leisti brangių pirkinių, ir todėl, norėdamos pasiekti sąlyginai gerą rezultatą trumpoje perspektyvoje, surenka visus, kas galėtų atnešti bent kažkokią naudą. Kažką tokio padarė "Darbo partija", prie kurios vairo sugrįžo Viktoras Uspaskichas ir kuri į pirmą dešimtuką surinko daugiau ar mažiau vertingus "politinius likučius" — Artūrą Skardžių, Mindaugą Puidoką, Vytautą Gapšį ir panašiai.

Kita vertus, kaip pažymėjo politologė Rima Urbonaitė: "Darbo partija dabar reitingų sąrašuose atrodo silpnokai, bet mes puikiai žinome, kad tai nieko nereiškia. Klausimas, ar ji nebus ta, kuri pasiims "Valstiečių", socialdemokratų balsų? Istorija rodo, kad jie sugeba prisikelti".

Apibendrinant, galima teigti, kad Lietuvos partijų paskelbti rinkiminiai sąrašai parodo jų raidos tendencijas. Kai kurios turi asmenybių, bet neturi sistemos, kitos priešingai. Konservatoriai turi abu dalykus, bet neatnaujina ideologijos, kas riboja jų galimybes. Bendrai paėmus, Lietuva dar negali pasigirti tuo, kad jos politinėje sistemoje įvyko kartų kaita ir atsirado daug naujų "didelių" figūrų su inovatyviu mąstymu.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
rinkimai, dvikova, Seimas
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Dar šia tema
Karbauskis ragina atsakyti už "Sąjūdžio prieš Astravo AE" "neskaidrius veiksmus"
Širinskienė pateikė skundą ET dėl Žalimo ir konservatorių santykių
 Samsung Galaxy S20, archyvinė nuotrauka

Programos atnaujinimas sugadino įkrovimo funkciją "Samsung" išmaniuosiuose telefonuose

(atnaujinta 20:04 2020.07.06)
Kai kurių "Galaxy S20", "S20 +" ir "S20 Ultra" telefonų savininkai susidūrė su nenumatytomis problemomis

VILNIUS, liepos 7 — Sputnik. Portalo "Sam Mobile" duomenimis, pavyzdinės "Samsung" serijos išmaniųjų telefonų savininkai pranešė apie įkrovimo įrenginių problemas.

Kai kurių "Galaxy S20", "S20 +" ir "S20 Ultra" telefonų savininkai susidūrė su problemomis. Telefonų arba visiškai nepavyko įkrauti, arba kurį laiką pasikrovę jie išsijungė.

Šiuo atveju problemų kilo nepriklausomai nuo to, ar vartotojas naudojo oficialaus gamintojo įkroviklį, ar išmanųjį telefoną bandė įkrauti kito gamintojo įrenginiu.

Anot leidinio žurnalistų, iki šiol tik "Samsung" vartotojai iš Vokietijos pranešė apie tokią problemą.

Staigus išsijungimas susijęs su neseniai išleistu "Android" operacinės sistemos naujinimu.

Tegai:
Samsung
Dar šia tema
Specialistas papasakojo, kaip tinkamai įkrauti išmanųjį telefoną
Ekspertas įvardijo, kas gali jus stebėti per išmaniojo telefono kamerą
iPhone SE: ką sugeba naujasis išmanusis telefonas "Apple"