JAV protestai dėl Džoedžo Floido nužudymo, archyvinė nuotrauka

Chaosas Amerikoje: ar JAV gali subyrėti kaip Sovietų Sąjunga?

(atnaujinta 14:41 2020.06.15)
Šiandien akivaizdu, kad įvykiai Amerikoje tampa nekontroliuojami. Apklausos jau rodo, jog, amerikiečių nuomone, valdžia nesusitvarko su padėtimi

Policijos atstovai stovi ant kelių tiesiogine ir netiesiogine to žodžio prasme ir skambina pavojaus varpais, perspėdami, kad gatvėse gali prasidėti karas, o minia reikalauja jų kraujo netiesiogine ir tiesiogine to žodžio prasme. Anarchijos apoteozė — autonominės zonos Siatle susikūrimas.

Norint suprasti, kuo gali baigtis dabartiniai neramumai, būtina išsiaiškinti, kokia yra jų priežastis ir raidos mechanizmas. Šiandien jau aišku, kad Džordžo Floido mirtimi (net jeigu ji buvo visai atsitiktinė, dėl ko yra tam tikrų abejonių) bando pasinaudoti tiek Donaldas Trampas, tiek jo oponentai prezidentinės kampanijos kontekste.

Kitaip tariant, kažkas skatina ir palaiko protestus pagal "spalvotųjų revoliucijų" vadovėlį, ir iš pradžių atrodė, kad tai gali būti Trampas, kuris tokiu būdu bando nukreipti piliečių dėmesį nuo problemų su koronavirusu ir ekonomika. Tačiau vėliau ėmė ryškėti, kad iniciatyva yra demokratų rankose.

Galima įtarti, kad jie ruošė kažką arčiau rudens, bet situacija, matyt, privertė veikti anksčiau (panašiai kaip Ukrainoje, kur Maidanas, greičiausiai, buvo planuojamas 2015 prezidento rinkimų metu, bet jį teko "užkurti" anksčiau). Dabar Džo Baidenas ir Ko nori nešti revoliucijos vėliavą ir geriausiu atveju nuversti Trampą dar iki rinkimų, blogiausiu — nepataisomai sužlugdyti jo reitingą.

Svarbu, kad tam naudojama tiek kontroliuojama liberali žiniasklaida, tiek įvairios "kalbančios galvos" (pavyzdžiui, buvęs demokratų prezidentas Barakas Obama). Kad vadinamoji "giluminė valstybė" (angl. "deep state") labai stipri, rodo ir gynybos ministro pasakymas, kad kariuomenė neįvedinės tvarkos, kas reiškia, jog ne visas Pentagonas paklūsta prezidentui, kuris kalbėjo kitaip.

Apskritai, pastarojo oponentai, turbūt, mano, kad jie yra padėtyje, kurioje neįmanoma pralaimėti: jeigu Trampas bandys laukti, kol protestai išsikvėps, jie padarys viską, kad taip neatsitiktų, ir kuo ilgiau prezidentas nieko nedarys, tuo silpniau jis atrodys (Viktoras Janukovičius Ukrainoje irgi laukė ir visi žinome, ko sulaukė).

Jeigu Trampas visgi panaudos jėgą, jis tuoj pat bus pavaizduotas kaip diktatorius, ir galima neabejoti, kad jau parengti provokatoriai, kurie sukurs vaizdą, kad policija ir/ar kariuomenė "žudo taikius protestuotojus".

Tiesa, tam tikrą šansą pakreipti viską savo naudai dabartinis JAV vadovas turi. Jis gali palaukti, kol didžioji dalis visuomenės (visa niekada nebus jo pusėje) pavargs nuo betvarkės ir pradės reikalauti kieto tvarkos įvedimo. Bet šiuo atveju svarbu nepraleisti to momento, kai situacija taps visai nekontroliuojama, ir net kol kas labai norinčios veikti jėgos struktūros atsisakys vykdyti prezidento įsakymą.

Be to, Trampui bus sunku įtvirtinti "tvarkos įvedimo" diskursą informacinėje erdvėje (kas yra gyvybiškai svarbu), nes, kaip minėta, joje dominuoja liberali žiniasklaida, kuri plėtoja ir plėtos alternatyvų (Trampo-diktatoriaus, kuris desperatiškai griebėsi jėgos, siekdamas išlikti valdžioje) diskursą. Ir tai jau nekalbant apie "giluminės valstybės" agentus valdymo sistemos viduje, kurie toliau kaišios pagalius į prezidento ratus.

Dabar Trampas susiruošė į priešrinkimines keliones, kurių metu greičiausiai sieks tiesiogiai mobilizuoti savo visuomeninius išteklius. Tie renginiai gali baigtis susidūrimais tarp jo šalininkų ir priešininkų? Gali. Bet, galbūt, toks ir planas, nes tai gali jam padėti įteisinti jėgos panaudojimą.

Trumpai sakant, rinkiminė kova Amerikoje, kuri yra gilaus sisteminio politinio konflikto atspindys, staiga įgavo labai radikalias formas, palyginti su kuriomis apkalta yra tik vaikų žaidimas. Dabar prezidentas iš esmės gali greitai ir kietai baigti visus Maidanus, suimdamas provokatorius (kaip, pavyzdžiui, Aleksandras Lukašenka Baltarusijoje) — policija laukia įsakymo, kaip laukė "Berkutas" Ukrainoje.

Priešingu atveju jis gali prarasti postą dar iki rinkimų ar po jų. Tačiau svarbiausia tai, kad JAV elitas pradeda užsižaisti, o kalba jau eina apie valstybingumo pagrindus. Todėl "Le Figaro" apžvalgininkas parašė, kad Amerika gali subyrėti kaip Sovietų Sąjunga. Gal tai per drąsi prognozė, bet tendencija neramina, ir "spalvotųjų revoliucijų" vadovėlio verdiktas vienareikšmiškas — jeigu nieko nebus daroma, Amerika gali tapti antrąja Ukraina.

Nėra nieko baisesnio už iliuziją, kad viskas kontroliuojama, nes chaosas valdomas iki tam tikro momento, o po to nepastebimai pradeda gyventi savo gyvenimą ir valdyti savo kūrėjus. O baigiasi viskas visiška anarchija su daug kraujo ir klausimu: "Jūs suprantate, ką Jūs padarėte?"

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
protestai, JAV
Dar šia tema
Amerikos nuosmukio kronikos: vaikai mokomi bijoti ir nekęsti policijos
Dėl ko kovojo, ant to ir "užsirovė" — "spalvotoji revoliucija" Amerikoje
Auksinis karstas ir arklių traukiamas katafalkas: Teksase įvyko Floido laidotuvės
Prancūzijos Saint-Nazaire mieste paleistas antrasis Mistral tipo sraigtasparnių nešėjas Sevastopol , archyvinė nuotrauka

Krymo atsakas "Mistraliams": Rusijos gynybos pramonė rengia staigmeną

(atnaujinta 15:21 2020.07.16)
Rusija nuosekliai įgyvendina 2018–2027 metų Valstybinę ginkluotės programą, kurios vienas iš prioritetų yra reikšmingas karinio jūrų pajėgų personalo atnaujinimas

"FlotProm" publikacijos šaltiniai Rusijos Federacijos laivų statybos pramonėje pranešė, kad liepos 16 dieną (liepos 16 popiet paaiškėjo, kad ceremonija, kurioje buvo numatytas Rusijos prezidento Vladimiro Putino dalyvavimas, buvo atidėta — Sputnik) trijose šalies laivų statyklose planuojama pastatyti šešis paviršinius ir povandeninius laivus Rusijos kariniam jūrų laivynui.

Neįtikėtina statybų dinamika vystosi pagal planą ir yra pagrįsta įspūdingu biudžetu.

Karinis jūrų laivynas yra vienas brangiausių bet kurios šalies ginkluotųjų pajėgų komponentų. Jei 2018–2027 metais Valstybinei ginkluotės programai įgyvendinti buvo skirta tik 20 trilijonų rublių, tai nemaža šių lėšų dalis kvepia jūra, tai yra, jos bus skirtos antvandeninių, povandeninių laivų ir karinio laivyno bazių statybai. Į valstybinę programą įtrauktas sinchroninis ginklų tiekimas, karinė įranga ir infrastruktūros plėtra. Pastarasis yra ypač svarbus sėkmingam ir ilgalaikiam naujų projektų ir kartų karo laivų, orlaivių ir šarvuočių eksploatavimui.

Pirmą kartą per 28 metus karo jūreiviai 2020 metais iš pramonės gaus šešis povandeninius laivus iš karto: keturis 955A ir 885M projektų branduolinius povandeninius laivus ir du 636,3 ir 677 projektų dyzelinius elektrinius (praėjusiais metais jie gavo daugiau nei 35 laivų ir pagalbinių laivų). Įgyvendinant valstybinę ginkluotės programą, šiuolaikinių ginklų dalis kariniame jūrų laivyne viršijo 63 %, ir tai yra pastebimai daugiau nei labiausiai išsivysčiusiose pasaulio šalyse (iki 50 %).

Tikslas yra 70 % šiuolaikinės ginkluotės, o Rusijos karinis jūrų laivynas iki 2027 metų gaus daugiau kaip 180 laivų ir naujų projektų laivų. Numatoma statyti branduolinius povandeninius laivus "Jasen-M" (daugiafunkcis) ir "Borey-B" (strateginis, toliau plėtojant projektą 955A), antvandeninius laivus su didelio tikslumo raketų ginklais ir du sraigtasparnių gabenimo įrenginius su naujausiais sraigtasparniais "Karan-52K Katran".

Sankt Peterburgo raketinės fregatos

Jūrinės dalies prioritetai yra projekto 20385 ir 20386 korvečių bei 22350 ir 22350M fregatų su aukšto tikslumo ginklais, kruizinių raketų "Kalibr-NK" ir viršgarsinių raketų "Zircon" statyba. "Severnaja Verf" laivų statykloje Sankt Peterburge iškart bus pradėtos statyti dvi projekto 22350 fregatos. Šie tolimos jūros zonos laivai taps septintas ir aštuntas serijoje "Admiral". Jie bus pavadinti Rusijos admirolų Ivano Jumaševo ir Emilio Spiridonovo vardu.

Šiuolaikinės tolimos jūros zonos fregatos, kurių poslinkis siekia 5 tūkstančius tonų, yra skirtos paviršinių laivų ir povandeninių laivų paieškai ir sunaikinimui, laivų ir jų oro gynybai, priešraketinei ir viršvandeninei gynybai, bendroms operacijoms su amfibinio puolimo pajėgomis ir civilių laivų bei gamybos įrenginių apsaugai.

Projekto 22350 fregata yra ginkluota 16 "Onyx", "Kalibr-NK" ar "Zircon" kruizinių raketų, galinčių pataikyti į priešo laivus ir pakrančių taikinius. Remiantis atvirais šaltiniais, 3M22 viršgarsinės raketos iš "Zircon" komplekso, kurių nuotolis yra 400 km, yra paleidžiamos iš 3C14 universalaus vertikalaus paleidimo įrenginio, kuris taip pat naudojamas "Kalibr" ir "Onyx" raketoms. Patogi tarpusavio sąveika leidžia diferencijuoti požiūrį į kiekvienos kovinės misijos vykdymą.

Povandeninė fregatos apsaugos sistema primena atmosferos oro gynybos sistemą ir neturi analogų pasaulyje. Laivo korpusas buvo sukurtas naudojant matomumo mažinimo technologiją, o priešo radaras gali jo tiesiog neaptikti.

"Nematomas" laivas kainuoja iki 500 milijonų JAV dolerių, tačiau visa raketinių laivų serija užtikrins kokybišką laivyno galimybių šuolį. Leiskite priminti, kad pirmoji projekto 22350 "Admirolas Kasatonovas" serija vertingai baigė bandymus Šiaurės ir Baltijos laivynuose ir netrukus bus įtraukta į Rusijos karinį jūrų laivyną. Kreiserinis atstumas — 4500 mylių, autonomija — 30 dienų, įgula — 170 žmonių.

Ramūs Severodvinsko povandeniniai laivai

Rusija kuria naują povandeninių laivų laivyną, galintį apginti nacionalinius interesus bet kurioje pasaulio vandenyno vietoje, ir septyni "Jasen" serijos laivai tam labai padės. Du 885M "Jasen-M" projekto povandeniniai kreiseriai su branduoliniais varikliais bus pradėti statyti liepos 16 dieną (ceremonija atidėta — Sputnik) Severodvinske. Šiuolaikiniai daugiafunkciai povandeniniai laivai bus ginkluoti "Kalibr" sparnuotosiomis raketomis, viršgarsinėmis priešlaivinėmis raketomis "Onyx", viršgarsinėmis "Zircon", 533 mm torpedomis. Ir jie bus pavadinti "Vladivostok" ir "Voronež". Pirmasis serijinis 885M projekto daugiafunkcis povandeninis laivas "Novosibirsk" buvo pastatytas į vandenį 2019 metų pabaigoje ir netrukus įgula pradės tarnybą.

Fregata Laivyno admirolas Kasatonovas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Гальперин

Pagrindinis modernizuoto "Jasen" uždavinys yra stebėti potencialaus priešo strateginius povandeninius laivus ar orlaivių gabenimo grupes, nuolat pasirengus pašalinti taikinius ir grėsmes. Reikėtų nepamiršti, kad tik vienas Ohajo tipo amerikiečių raketnešis plukdo 24 balistines raketas "UGM-133 Trident II D5", kurių kiekviena turi iki 12 W88 branduolinių galvučių, kurių svoris 475 kilotonos. Už kiekvieno tokio arsenalo kovos patrulių zonoje visą parą turi budėti Rusijos karinio jūrų laivyno jūreiviai.

Žemo aptinkamumo povandeninis projekto 885M kreiseris, kurio tūris 13800 tonų, pasižymi unikaliomis galimybėmis, kurias suteikia aukštųjų technologijų ir ginklų sistemos. Povandeninis laivas aprūpintas padidinto patikimumo branduoliniais reaktoriais OK-650V ir gali veikti iki 520 metrų gylyje. Autonomija — 100 dienų, greitis po vandeniu — 31 mazgas. Ekipaže yra 64 žmonės.

Krymo linkėjimai "Mistraliams"

Liepos 16 dieną Kerčės laivų statybos gamykla "Zaliv" pradės (ceremonija atidėta — Sputnik) dviejų 23900 projekto (prancūzų "Mistral" analogų) universalaus desanto laivo statybą. Ir nors panašūs laivai anksčiau nebuvo statomi Rusijoje, neabejojama, kad pagrindinis UDL pagal planą įeis į karinio jūrų laivyno struktūrą iki 2026 metų.

Керченский судостроительный завод Залив
Kerčės laivų statybos gamykla "Zaliv"

Projekto kaina yra apie 100 milijardų rublių. Rusijos Federacijos karinė operacija Sirijoje patvirtino, kad svarbu ir reikalinga turėti didelius desanto laivus, kurių tūris būtų iki 25 000 tonų ir kurie galėtų suteikti kariniam jūrų laivynui galimybę vykdyti operacijas atokiose vietose.

Tikslios naujųjų laivų charakteristikos kol kas nežinomos. Anksčiau buvo pranešta, kad UDL laive bus 16–20 sraigtasparnių, tūpimo ir puolimo valčių (ant sauso doko denio), 75 šarvuotosios transporto priemonės ir apie 1000 jūrų pėstininkų su visa ginkluote, nemažas arsenalas, operatyvinių pajėgų būstinė.

Be artilerijos, priešlėktuvinių raketų sistemų, priešvandeninių gynybos sistemų, elektroninių karo sistemų ir navigacijos, integruota kovos kontrolės sistema. Pagrindinis šio sudėtingo laivo tikslas yra įveikti tūkstančius jūrmylių ir dislokuoti kariuomenę bei įrangą neaprėptinoje pakrantėje per amfibinę operaciją, kurioje dalyvauti koviniai sraigtasparniai.

Analizuojant laivų, kurie bus pastatyti liepos 16 dieną (ceremonija atidėta — Sputnik) Sankt Peterburge, Severodvinske ir Kerčėje, galimybes, galima pastebėti galingo ir harmoningo Rusijos karinio jūrų laivyno, kuris pastatytas ne siekiant įbauginti kaimynus planetoje, bet efektyviai kovoti su agresoriumi paviršinėje ir povandeninėje aplinkoje bei pakrančių karo teatre, požymius. Pagrindinis Rusijos laivyno tikslas yra apsaugoti nacionalinius interesus, sienas ir sąjungininkus.

Autoriasu nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
gynyba, laivynas, Rusija
RT logotipas, archyvinė nuotrauka

Auklėjimu nekvepia. Žiniasklaidos laisvės gynėjams Lietuvoje spragtelėjo per nosį

(atnaujinta 11:50 2020.07.16)
Tarptautinė nevyriausybinė organizacija "Žurnalistai be sienų" sukritikavo Lietuvą ir Latviją dėl RT televizijos kanalų transliacijos draudimo

Dainingieji rusofobai

2004 metais pasirašydamos ES narystės sutartį, Baltijos šalys pažadėjo laikytis Europos demokratijos ir žodžio laisvės normų. Tačiau laikui bėgant šie pažadai buvo pamiršti. O šiandien jie bando primesti Senajai Europai savo požiūrį į šias sąvokas.

Jei pasigirti ypatingais ekonominio ir socialinio gyvenimo laimėjimais ES nepavyksta, tai priminti apie save gausioje Europos šeimoje galima bent jau garsiais aimanavimais prieš buvusius "brolius TSRS". Ir kuo jie bus garsesni ir neadekvatūs, tuo daugiau gailesčio pavyks sukelti. O ten, žiūrėk, ir papildomą mėsos gabalą pametės iš bendro Europos dubens, kad nors trumpam nutiltų baltų lojimas.

Mopsas ir Jorkšyras

Tačiau kartais Baltijos miniatiūrinių šunų lojimas, virstantis isterija, pradeda erzinti Europos dogus. Ir tada pasigirsta įspėjamasis riaumojimas. Dabar Baltijos šalių prašoma nusiraminti. Autoritetinga tarptautinė organizacija "Žurnalistai be sienų" pabadė nosimis į smėlį Lietuvos-Estijos-Latvijos mopsus.

Per šimtmečius išplėtotos Europos demokratijos ir žodžio laisvės normos reikalauja pagarbos visų diskusijose ar ginče dalyvaujančių šalių nuomonei. Kalbančiojo pertraukimas tarp aristokratų yra nepadorumo viršūnė. O grubiai užčiaupti burną padorioje visuomenėje — blogo tono ženklas.

Žiniasklaida — politikos ir ideologijos laidininkai

Žiniasklaida yra visos Europos ir pasaulinių ginčų, susijusių su įvairių problemų spektru, moderatorė. Per ją valstybių vadovai ir autoritetingi žmonės savo nuomones perduoda plačiajai visuomenei. O ji, savo ruožtu, priima arba atmeta siūlomą "plėtros kelią". Ir kuo daugiau ir teisingiau dirba viena ar kita žiniasklaidos priemonė, tuo aukštesni jos reitingai.

Vienu metu informacijos srityje dominavo Amerikos ir Didžiosios Britanijos informacijos monstrai, pavyzdžiui, CNN, BBC, Reuters. Rusija į šį lauką delegavo Sputnik ir RT. Viskas pagal civilizuotas pasaulinių diskusijų normas. Ir visa pasaulio bendruomenė gavo naudos iš to. Galų gale, tiesa gimsta tik išklausius įvairias nuomones.

Už ausų pritempti argumentai

Civilizuoti Vakarai tai supranta, tačiau Baltijos šalių limitrofai — ne. Be jokių tvirtų argumentų diskusijose ir ginčuose Lietuva, Latvija ir Estija nusprendė eiti pasipriešinimo keliu — "neleisti Rusijos

propagandai" pasiekti savo piliečių protų. Pirmiausia buvo uždaryti Rusijos televizijos kanalai (Pervyj Baltijskij, Rusija, NTV). Iš Briuselio regioninio komiteto Baltijos šalims užsiminė, kad padori visuomenė taip nedaro. Jie neišgirdo, praleido pro ausis. Ir štai dar vienas įspėjimas.

"Užuot uždrausdamos žiniasklaidos darbą, remdamosi nepagrįstomis priežastimis ir abejotinais teisiniais pagrindais, šalys turėtų reikalauti, kad visos žiniasklaidos priemonės garantuotų redakcijų nepriklausomumą. Tik tokiu atveju gali būti taikomos teisinės sankcijos, prižiūrint teisinėms struktūroms... Žiniasklaidos uždraudimas ar uždarymas nėra sankcijų, paskelbtų Dmitrijui Kiseliovui, dalis. Nepaisant Rusijos propagandos agresyvumo Europoje, ES sankcijos nėra teisėta ar tinkama kovos su ja priemonė", — pareiškė "Reporteriai be sienų", atsakydami į Rygos ir Vilniaus bandymus blokuoti RT transliavimą.

Atsakymas — vėl tie patys už ausų pritempti argumentai.

"Apskritai, situacija gali būti išspręsta labai paprastai. Rusija palieka okupuotas Ukrainos teritorijas, tada ES sankcijos praranda savo prasmę, arba Dmitrijus Kiseliovas palieka "Rossija segodnia" vadovo postą. Šiuo atveju išnyksta ryšys tarp RT ir Kiseliovo, kuriam yra taikomos sankcijos. <...> Kadangi ES sankcijų režimas jau taikomas Kremliaus kontroliuojamai propagandos žiniasklaidai, tai ne pirmas kartas, kai veiksmai yra teisėti ir neproporcingai neišplečia ES sankcijų režimo", — sakė Lietuvos televizijos ir radijo valstybinės komisijos pirmininkas Mantas Martišius.

O čia ponas Martišius turi būti atsargus su savo žodžiais. Maža to, kad jam asmeniškai gali būti taikomos atsakomosios Rusijos sankcijos. Federacijos Taryba jau ragino taikyti sankcijas Baltijos šalių valdžios institucijoms ir pareigūnams, kurie riboja žodžio laisvę. Taigi, Mantas Martišius taip pat gali būti įtrauktas į Interpolo ieškomų nusikaltėlių, kurie ragina pažeisti Rusijos sienų vientisumą, sąrašą.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
© Sputnik /
Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
Tegai:
RT, Latvija, Lietuva
Dar šia tema
Lietuva yra pasirengusi sekti Latvijos pavyzdžiu — uždrausti RT kanalų transliaciją
Rusijos nuolatinė atstovybė draudimą transliuoti RT Lietuvoje pavadino "raganų medžiokle"
"Ciniškas įsipareigojimų pažeidimas": Zacharova apie RT draudimus Lietuvoje ir Latvijoje
COVID-19, archyvinė nuotrauka

trečiųjų šalių atvykusiems užsieniečiams bus privalomas COVID-19 tyrimas 

(atnaujinta 15:37 2020.07.16)
Be to, SAM vadovui buvo pavesta nustatyti kriterijų, kurį pasiekus vėl būtų galima grąžinti nurodymą privalomai dėvėti apsaugines kaukes

VILNIUS, liepos 16 — Sputnik. Ne Europos ekonominės erdvės ir ne EBPO valstybių piliečiai, atvykusieji į Lietuvą, privalės atlikti COVID-19 tyrimą ir, operacijų vadovo sprendimu, laikytis dviejų savaičių izoliacijos. Tokiam sprendimui ketvirtadienį pritarė Vyriausybė.

Šiuo metu stebimas įvežtinių COVID-19 ligos atvejų skaičiaus didėjimas, kadangi buvo sudarytos galimybės laisviau keliauti po užsienio valstybes. Be to, trečiadienį COVID-19 buvo nustatytas 18 iš Uzbekijos į Kauną atvykusių vairuotojų.

"Reaguojant į paskutinių dienų situaciją, kai COVID-19 nustatytas vairuotojams ir atsižvelgiant į aptarimą COVID-19 komitete, siūlome įrašyti, kad užsieniečiams, atvykstantiems ne iš EBPO valstybių, privaloma laikytis izoliacijos sąlygų", — ketvirtadienio posėdyje sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Anot ministro, šis pakeitimas leistų, esant būtinybei, nustatyti privalomą 14 dienų izoliaciją iš užsienio atvykstantiems piliečiams. Šiam siūlymui Vyriausybė taip pat pritarė.

Vyriausybė taip pat pritarė Vidaus reikalų ministerijos nutarimui, kuriame siūloma įtvirtinti lankstų mechanizmą, leisiantį nustatyti apsaugos priemonių dėvėjimą, esant objektyvioms aplinkybėms. Siūloma apibrėžti sritis, kuriose apsaugos priemonių dėvėjimas aktualus, ir sveikatos apsaugos ministrui, kaip valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovui, suteikti reikiamus įgaliojimus priimti sprendimus dėl konkrečių reikalavimų apsaugos priemonių dėvėjimui. Šios sritys — tai prekybos vietos, masiniai renginiai ir viešasis transportas — t. y. tos vietos, kur yra palankiausios sąlygos virusui plisti.

"Artimiausiu metu sveikatos apsaugos ministras nustatys kriterijus, kuriuos pasiekus, bus reikalinga grįžti prie kaukių dėvėjimo atskirose vietose. Tai svarbu, siekiant kiek įmanoma labiau užkardyti viruso plitimą ir palaikyti gerą epidemiologinę situaciją šalyje", — teigė Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Ministrų kabinetas spendė ir kaip nuo rugsėjo atrodys masiniai renginiai. Pritarta, kad nuo liepos 17 dienos renginiuose uždarose patalpose galės dalyvauti ne daugiau nei 400 žiūrovų, nuo rugpjūčio 1 dienos — iki 500, nuo rugpjūčio 16 dienos — iki 600 žmonių, o nuo rugsėjo 1 dalyvių skaičius nebebus ribojamas. Renginiuose lauke iki rugsėjo galės dalyvauti ne daugiau kaip 1 tūkst. žiūrovų.

Trečiadienio duomenimis, iš viso Lietuvoje nustatyti 1902 užkrato atvejai. Šiuo metu sergančių žmonių skaičius siekia 209. Pasveiko 1593, o izoliacijoje esančių žmonių skaičius siekia 127. Nuo birželio 1 dienos šalyje fiksuojami įvežtiniai atvejai, tokių šiuo metu yra 52.

Tegai:
užsieniečiai, COVID-19, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Ne tik COVID-19: kas turėjo įtakos nedarbo augimui Lietuvoje
Čmilytė-Nielsen reikalauja, kad valdantieji pasiaiškintų dėl pagausėjusių COVID-19 atvejų
Sulaikę COVID-19 užsikrėtusį afganistanietį aštuoni pasieniečiai turi saviizoliuotis
Tarp užsikrėtusiųjų COVID-19 — oro uosto darbuotojas ir iš JK grįžęs asmuo