Amerikiečių kompleksas Patriot, archyvinė nuotrauka

Nauja Amerikos oro gynybos sistemų "Patriot" nesėkmė

(atnaujinta 22:18 2020.07.08)
JAV pagamintos "Patriot" priešlėktuvinės raketų sistemos neapsaugojo Saudo Arabijos sostinės Rijado nuo Jemeno husitų oro smūgio ir dar kartą patvirtino savo kaip "vakarykščio ginklo" reputaciją

Jemeno "Ansar Alla" judėjimo kovotojai (husitai) birželio 23 dieną užpuolė objektus Saudo Arabijoje, atvirai tai pareiškė ir pademonstravo savo ginklų pranašumą prieš Amerikos oro gynybos sistemas "Patriot".

Iš husitų kontroliuojamos teritorijos buvo paleista keletas nepilotuojamų orlaivių ir raketų, kurie įveikė daugiau nei 700 km, tris pozicines oro gynybos sistemos zonas ir smogė į taikinius Rijade. Anot "Reuters", "Houthis" raketos ir dronas buvo nukreipti į armijos štabą, Gynybos ministeriją ir oro bazę.

Saudo Arabijos gynybos ministerija įsakė sunaikinti oro taikinius, tačiau vis dėlto galima manyti, kad atskiri atakos dronai (arba raketos) savo užduotį atliko Rijade. Liudininkai pasakojo apie du aukšto lygio sprogimus ir daug dūmų Saudo Arabijos sostinėje (praėjusių metų husitų išpuolis Abkaiko ir Khuro rafinavimo gamyklose buvo daug stipresnis ir turėjo rimtesnių padarinių).

Remiantis viena iš versijų, "Patriot" sistemos atpažino atakuojančius nepilotuojamus skraidymo aparatus kaip savo ir juos praleido. Galbūt "Patriot" priešlėktuvinės gynybos atpažinimo sistemą nulaužė ar užgniaužė elektroninis karas. Blogiausiu atveju technologiškai netobuli "patriotai" galėjo tiesiog nepastebėti žemo kontrasto oro taikinių. Kad ir kaip būtų, Saudo Arabijos ir Jemeno husitų konfliktas tampa vis stipresnis ir pavojingesnis visam regionui. Tuo tarpu kiekybinis amerikiečių ginklų (įskaitant papildomas "Patriot" oro gynybos baterijas ir naujas pozicijas) augimas nieko nedaro.

"Patriot" jau nebe tos

Husitai tvirtina, kad užpuolė Gynybos ministeriją ir Karaliaus Salmano oro pajėgų bazę Saudo Arabijoje. Anot koalicijos, Karalystės oro gynybos pajėgos perėmė keturias balistines raketas ir kelis dronus-kamikadzes, kuriuos Rijade bei Nadžrano ir Gizano miestuose paleido birželio 23 dienos rytą. Bendras ginklų skaičius nežinomas, husitai paskelbė "didelio masto operaciją", kuri dar nėra baigta. Lieka neaiškumų.

Praėjusių metų rudenį kovotojai dislokavo 18 dronų ir septynias kruizines raketas. Husitų atstovas atkreipė dėmesį į naujųjų "Kasef" ir "Sammad-3" dronų galimybes įveikti 1700 km atstumą. Čia svarbu suprasti: esant tokiam skrydžio diapazonui, Jemeno dronas-kamikadzė gali atakuoti taikinį Saudo Arabijoje iš bet kurios krypties (pavyzdžiui, pasiekti Rijadą iš Kataro), o "Patriot" kompleksai bus nenaudingi, nes jie kontroliuoja erdvę ribotame 90 laipsnių sektoriuje, o ešelonų skaičius neturi įtakos oro gynybos kokybei. "Patriot" kompleksas skirtas sunaikinti orlaivius, balistinius taikinius ir vidutinio nuotolio raketas. Taikiniai yra santykinai maži dronai ir kruizinės raketos.

JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas anksčiau pažymėjo: "Net kai kurios geriausios sistemos pasaulyje ne visada pasiekia taikinius". Ir jei jie akivaizdžiai nėra patys geriausi, tada jemeniečių husitų smūgiai į objektus Saudo Arabijoje yra neišvengiami. Raketiniai ginklai ir smogiamieji BSK sparčiai vystosi visose pasaulio šalyse, o "Patriot" priešlėktuvinės gynybos sistemų modernizavimas primena trypčiojimą vietoje. Modifikacijose PAC-2 ir PAC-3 technologinis proveržis nepastebėtas. PAC-3 projektas gavo bent jau "pagreitintą" radarą ir naują raketą, o kiti atnaujinimai numatė tik atskirų komponentų ir mazgų pakeitimą. Pentagonas planuoja "Patriot" kompleksą eksploatuoti iki 2030-ųjų pradžios ir galbūt tai yra pernelyg optimistiška ateities vizija.

Pagal taktines ir technines charakteristikas "Patriot" sugeba sunaikinti ore esančius objektus, skriejančius iki 2500 kilometrų per valandą greičiu, iki 100 kilometrų atstumu (balistiniai — iki 25 kilometrų) ir iki 25 kilometrų aukščio (balistiniai — iki 11 kilometrų). ZRK vienu metu gali iššauti į aštuonis taikinius. Komplekso reakcijos laikas yra 15 sekundžių (labai lėtai — per tą laiką taikinys gali nuskristi 10 km), įskaitant raketos paleidimą, kai taikinys artėja prie numatytos sienos. "Patriot" oro gynybos radaro matymo kampas yra 90 laipsnių, jis yra sumontuotas oro tikimybių kryptimi (nėra viso vaizdo).

Kuklias savybes papildo ne pati sėkmingiausia kovinio naudojimo patirtis. Iš 91 raketos "Skad R-17", kurias Irakas išleido 1991 metų pradžioje, amerikiečiams pavyko numušti tik 45, paleidus 158 priešlėktuvines raketas. Reikšmingas amerikiečių komplekso trūkumas buvo trumpas atstumas ir taikinio perėmimo aukštis — mažiau nei 20 ir 7 kilometrai nuo dengiamo objekto. Bet koks palyginimas su tokiais moderniais Rusijos partneriais kaip "Vityaz S-350" yra neteisingas, o technologijų srityje atotrūkis yra fantastiškas (pagal radaro apžvalgą, reagavimo greitį, taikinių skaičių, aukščio diapazoną ir sunaikinimo diapazoną).

Tuo tarpu viena "Patriot" oro gynybos sistema tarptautinėje rinkoje kainuoja apie 1 milijardą dolerių. Vien 2017 metais JAV pardavė 110 milijardų JAV dolerių vertės Saudo Arabijos ginklų, tai yra didžiausias ginklų sandoris žmonijos istorijoje. Greičiausiai didžioji dalis šių lėšų buvo iššvaistyta — Amerikos gynybos pramonės "reklama" oro gynybos sistemoje liko be tęsinio. Neatsitiktinai Japonija atsisakė įsigyti ir dislokuoti savo teritorijoje amerikiečių priešraketinės gynybos sistemą "Aegis Ashore".

Vietinė gamyba?

Dar kartą pabrėžti Jemeno kovotojų judėjimo proiraniškumą ar tiekti jiems Irano ginklus reiškia supaprastinti tikrovę. Technologiškai husitai yra gana nepriklausomi, užtikrintai vykdo karo veiksmus jūroje ir anksčiau pristatė visą naujų savo gaminamų dronų ir raketų parodą, skirtą karui su Saudo Arabija ir arabų koalicija.

Kovinis geležinkelio raketų kompleksas
© Фото : предоставлено пресс-службой РВСН

Atminkite, kad šie oro atakos įrankiai gali nuskristi šimtus kilometrų ir tiksliai pataikyti į taikinį (atskiras pastatas, gamykla).
Ginkluotas konfliktas Jemene yra kilęs iš tikėjimo, politinių ir regioninių prieštaravimų šalies šiaurėje ir pietuose ir neturi karinio sprendimo. Susirėmimai tarp sunitų (salafistų) ir šiitų (husitų) kilę iš tolimos praeities. Karo "mechanika" yra paprasta: viena vertus, šiitai-husitai, kuriuos palaiko Iranas, ir, kita vertus, sunitai, kuriuos palaiko Saudo Arabija. Jemeno šiaurėje yra naftos telkinių, o pietuose yra angliavandenilių tranzitui svarbus Adeno uostas, o Rijado noras kontroliuoti "srautus" atrodo logiškas.

Leiskite priminti, kad 2015 metų husitų kovotojai užgrobė valdžią ir Jemeno sostinę Saną po dabartinio prezidento skrydžio. Saudo Arabija, gavusi JAV pritarimą ir neturėdama JT leidimo, pradėjo karinę operaciją prieš Jemeno "chuntą", remdama JAE, Bahreino, Kuveito, Kataro, Jordanijos, Egipto, Pakistano, Maroko ir Sudano ginklus.

Koalicija yra pabėgusios vyriausybės pusėje. JT neatlieka konstruktyvaus vaidmens, tik kartais ragina šalis siekti taikos. Jungtinės Valstijos tvirtina regioninio dispečerio vaidmenį. Pilietinis karas Jemene trunka šešerius metus, o arabų koalicijos intervencija tik paskatino karo veiksmų eskalavimą.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
JAV, Patriot
Dar šia tema
"Patriot" atvyksta į Lietuvą
Rusija vertins pastovų "Patriot" buvimą Lietuvoje kaip papildomą grėsmę
Ekspertas: Lietuva įsigijo NASAMS iš Norvegijos, nes JAV nepardavė jai "Patriot"
Seimo posėdis, archyvinė nuotrauka

Liepsnojančiu koronaviruso židiniu virto ir Seimas. Ar pavyks seimūnams suvaldyti virusą?

Sveikatos apsaugos specialistai Lietuvos gyventojus griežtai įspėja dėl šeimos švenčių, dėl aktyvaus bendravimo su draugais

Tačiau šių įspėjimų ir net draudimų mažiausiai paiso Seimo nariai. Socialiniame tinkle Facebook buvo platinamos nuotraukos, kaip sustoję vienas prie kito naujieji valdžios atstovai fotografavosi po priesaikos Seime. Naują darbo etapą jie šventė kabinetuose. Kvietėsi ir svečių. 

Dabar Seimo nariai fotografuoja ir Facebook publikuoja savo COVID-19 testų rezultatus.

"Tai labai neatsakingo elgesio pavyzdys tiek Lietuvai, tiek užsienio šalims", — naujuosius Seimo narius kritikavo laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

"Buvo elgiamasi neatsakingai ir net žinodami, kad liga plinta, nemaža dalis politikų turėjo kontaktų, apie kuriuos buvo vengiama kalbėti", — žiniasklaidai kalbėjo Veryga.

Koronavirusu užsikrėtusių Seimo narių daugėja kasdien ir toliau. Apie teigiamą ligos testą pranešė naujoji Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Izoliavosi su ja bendravęs vienas Seimo pirmininkės pavaduotojų Andrius Mazuronis.

Andrius Mazuronis skubiai testavosi ir apie rezultatus operatyviai paskelbė savo Facebook laiko juostoje. Kad būtų įtikinamiau  — pademonstravo testo rezultatą.

Lietuvos Seimo vicepirmininkas Andrius Mazuronis: "Dėl turėto daugkartinio kontakto su Seimo Pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen vakar pasidariau COVID-19 testą. Atsakymas kaip ir tikėjausi NEIGIAMAS".

Šią sau ir visai Lietuvai džiaugsmingą žinią ponas Seimo narys Mazuronis pratęsė kita žinia.

Lietuvos Seimo vicepirmininkas Andrius Mazuronis: "Laukia įdomi ir intensyvi savaitė. Susitikimas su kandidate į premjeres, Seimo, valdybos bei seniūnų sueigos posėdžiai. Judam toliau". 

Ir visiems palinkėjo būti sveikiems.

Seimo vicepirmininkas Mazuronis sąmoningai ar nesąmoningai nepaminėjo, kad "įdomi ir intensyvi savaitė" gali baigtis reanimacijos palatoje. Ir tai, jeigu joje atsiras vietos. Nebūtinai Seimo vicepirmininkui. Jos gali prireikti Seimo vicepirmininko patarėjui, padėjėjai, Seimo kanceliarijos darbuotojui ar kitam Seimo nariui.

Nepaisant COVID-19, Seimo vicepirmininko laukia įdomi ir intesyvi savaitė 1
screenshot
Nepaisant COVID-19, Seimo vicepirmininko laukia įdomi ir intensyvi savaitė

Aurelijus Veryga Seimą pavadinęs nauju koronavirusu židiniu nepajuokavo.

Ministro teigimu, apie viruso suvaldymą Lietuvoje kalbantys naujieji valdžios atstovai pirmiausia jo plitimą turėtų suvaldyti Lietuvos Seime. "Dabar jau ne laikas galvoti apie nuotolinius posėdžius, reikia kuo greičiau stabdyti Seimo darbą bent porai savaičių ir tai reikia daryti be jokių išimčių", — įsitikinęs Veryga.

Skubų posėdį nuotoliniu būdu surengusi Seimo valdyba vis dėlto nusprendė, kad Seimas dirbs toliau įprastu režimu. (Pirmadienį Seimas nutarė iki gruodžio 3 dienos padaryti darbo pertrauką — Sputnik). O dėl koronaviruso Seimo narius planuojama tirti kiekvieną savaitę. Tam prie Seimo rūmų ruošiamasi steigti mobilųjį patikros punktą.

Veryga tokią Seimo valdybos iniciatyvą įvertino ypač kritiškai.

"Testavimas nebeišspręs šios problemos, nes virusas yra išplitęs tarp Seimo narių. Viruso plitimą stabdo ne testai, o kontaktų vengimas. Tai yra pagrindinė priemonė, kurią dabar reikėtų įgyvendinti", — pabrėžė laikinai einantis pareigas sveikatos apsaugos ministras.

Apie "užkrečiamus" kontaktus savo nuomonę savo Facebook laiko juostoje pasidalino Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė. Taip pat ir apie patirtus įspūdžius.

Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė pacitavo: "Netikėlė. Pati sveika, o užkrėtė kitus. Sulaukė kolegų pasmerkimo. Pasinaudojo padėtimi...".

Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė pakomentavo: "Tokių ir dar bjauresnių apibūdinimų, pasvarstymų, piktų blogo palinkėjimų pastarosiomis dienomis mano adresu skriejo ne vienas. Neslėpsiu — tai ir skaudino, ir privertė susimąstyti apie tokį pat likimą patiriančių šalyje patirtį, emocinę būseną".

protestas prieš kaukių nešiojimą Vilniuje
© Sputnik / Владислав Адамовский

Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė: "Bet ne internautų komentatorių išpuoliai, kad ir kokiais bjauriais žodžiais jie spjaudėsi, mano atveju blogiausia". 

Rimantė Šalaševičiūtė paaiškino kas blogiausia — "Valstybinio transliuotojo LRT kanalais netiesą čiurkšlėmis liejęs ir, panašu, kaip dabar aiškėja, labiau nuo savo atsakomybės bandantis išsukti buvęs Seimo narys, liberalas G. Vaičekauskas (turbūt tik atsitiktinumas, kad COVID—19 vieną po kito Seime griebia būtent liberalus?) dūrė pirštu į mane, teigdamas, jog aš kalta dėl jo ligos...".

Pačioje savo komentaro pabaigoje Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė išreiškė susirūpinimą ir dėl kitų.

Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė: "Man nutikusi istorija šiuo labai sudėtingu laikotarpiu gali įvykti su bet kuriuo mūsų šalies piliečiu. Visi turime teisę ir privalome gyventi pagal priimtus teisės aktus, jų laikydamiesi. Visus piktus žodžius ir palinkėjimus iškęsiu, tačiau viliuosi, kad mano patirtis padės kitiems, sveikiems, tačiau ujamiems vien dėl to, kad sulaukė teigiamo testo atsakymo…".

Kas ką užkrėtė COVID-19 pirmas 2
sreenshot
Kas ką užkrėtė COVID—19 pirmas?

Tačiau, kaip Seimo narės patirtis padės paprastiems Lietuvos žmonėms, Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė nepaaiškino. Paprastai paprasti Lietuvos žmonės nepaisant valdžios pastangų patys išgyvena ir labai sudėtingus laikus. Išgyvens ir šiuos. Tame tarpe ir naująją valdžią.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
COVID-19, koronavirusas, Seimas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Dėl COVID-19 atšauktas Lietuvos kariuomenės dienai skirtas karinis paradas
Lietuvoje koronaviruso atvejų per parą sumažėjo perpus
Lietuvos vyriausybė pritarė dar 1,4 mln vakcinų nuo koronaviruso dozių pirkimui
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas G20  viršūnių susitikime, archyvinė nuotrauka

Koronavirusas pasiekė G20 viršūnių susitikimą. Tačiau Vakarai netoleruos Rusijos vakcinos

(atnaujinta 14:51 2020.11.23)
Vladimiras Putinas prašo humanizmo atmetant "neišvengiamą konkurenciją", tačiau tikimybė, kad jo apeliacija bus išklausyta, yra labai menka, ypač turint omenyje Vakarų žiniasklaidoje vykstančią propagandinę kampaniją diskredituoti Rusijos ir Kinijos vakcinas

G20 virtualiame aukščiausiojo lygio susitikime buvo pabrėžiama globalizacijos mirtis, nepaisant visų sąžiningų dalyvių pastangų, pabrėžta, kad deglobalizacija pasaulyje po koronaviruso jau įvyko.

Esmė čia nėra kažkoks sąmokslas prieš sąlyginį "amerikiečių vienpolį pasaulį" ("Pax Americana" pavidalu) ar koks kitas bandymas atkurti "bloko konfrontaciją" pagal XX a. antrosios pusės pavyzdžiu. Deglobalizacija ir daugiapoliškumas jau yra realybė, neatsižvelgiant į tai, ką jie apie tai galvoja Vašingtone ar Briuselyje.

Problema ta, kad nėra vienos pasaulinės politinės darbotvarkės, kaip ir nėra vienos politinės kalbos jai aptarti. Be to, nėra "geopolitinio kamertono" (ar net "kamertonų"), kuriuo vadovautųsi pasaulio bendruomenė.

Yra bendrų problemų, pradedant koronaviruso pandemija ir baigiant pasauline ekonomine krize, o bendrų sprendimų ne tik nėra, bet jų nėra ir iš esmės nebus. Vien todėl, kad pasauliniu mastu šalių sąveikos schema perėjo į nulinės sumos žaidimo režimą, tai yra, bet kokia konkrečios šalies sėkmė yra suvokiama kaip konkurentų pralaimėjimas, o visiškas noras paaukoti kai kuriuos bendrus interesus (jau nekalbant apie humanitarinius sumetimus) parodomas vien ta, kad vienas iš geopolitinių konkurentų negalėtų sau priskirti įvaizdžio, politinės ar ekonominės pergalės kaip turto.

Keli akivaizdūs pavyzdžiai prašosi pakomentuojami. Didžiojo dvidešimtuko aukščiausiojo lygio susitikime KLR lyderis pasiūlė sukurti tam tikrą skaitmeninį mechanizmą, kuris leistų atblokuoti judėjimą tarp šalių, o tai suteiktų didelę paramą pasaulio ekonomikai, tarptautinei prekybai ir atkurtų turizmą (o tai labai svarbu daugeliui, įskaitant labai neturtingas šalis).

Kinijos atstovas pasiūlė sukurti tarptautinį "sveikatos QR kodo" abipusio pripažinimo mechanizmą, kuris bus pagrįstas testų rezultatais. "Tikiuosi, kad prie jo prisijungs kuo daugiau pasaulio šalių ir regionų", — sakė Si Dzinpingas.

Objektyviai vertinant, yra sukurtas tam tikras tarptautinis ir visuotinai pripažintas "skaitmeninis patvirtinimas", kad konkretus turistas, diplomatas ar verslininkas yra sveikas ir gali kirsti šalių sienas (taip pat grįžti į savo tėvynę) be karantino ar apeinant dėl ​​koronaviruso uždarytas sienas — gera idėja. Tačiau tikimybė, kad artimiausiu metu ji bus įgyvendinta pasauliniu lygmeniu, yra visiškai nereikšminga, nors ši priemonė reikalinga dabar ir ją praktiškai galima palyginti lengvai įgyvendinti. Ir ši priemonė, greičiausiai, nebus įgyvendinta, nes ją pasiūlė pirmininkas Si, o Vakarų lyderių įvaizdžio požiūriu iš esmės negalima sutikti su oficialaus Pekino pasiūlymais (ypač su pasiūlymais, pabrėžiančiais aukštą Kinijos informacinių technologijų plėtrą).

Kitas pavyzdys yra susijęs su koronaviruso vakcinų neprieinamumo vargingai gyvenančioms pasaulio šalims problema, kuri be vakcinacijos gali likti tokiais "koronaviruso židiniais" planetoje su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis. Savo kalboje Vladimiras Putinas pabrėžė būtinybę užtikrinti visuotinę galimybę skiepytis:

"Rusija remia pagrindinio dabartinio aukščiausiojo lygio susitikimo sprendimo projektą, kurio tikslas — padaryti veiksmingas ir saugias vakcinas visiems prieinamas. Ir mūsų šalis, Rusija, be abejonės pasirengusi suteikti mūsų mokslininkų sukurtą vakciną: tai pirmoji pasaulyje užregistruota vakcina "Sputnik V" sukurta žmogaus adenoviruso vektorių pagrindu, antroji Rusijos vakcina, Novosibirsko mokslinio centro "EpiVacCorona", taip pat yra paruošta, trečioji Rusijos vakcina jau pakeliui". Pandemijos mastas mus įpareigoja naudoti visus turimus išteklius ir priemones. Mūsų bendras tikslas yra sukurti vakcinų portfelius ir patikimai apsaugoti visus planetos gyventojus. Tai reiškia, kad, mieli kolegos, darbo užtenka visiems, ir man atrodo , kad tai yra tas atvejis, kai konkurencija, ko gero, yra neišvengiama, tačiau pirmiausia turime vadovautis humanitarinio pobūdžio sumetimais ir iškelti tai į priekį".

Deklaratyviu lygmeniu viskas bus tvarkoje, tačiau G20 apskritai nesutiks su konkrečiais veiksmais, o tai (jei laikysimės elementarios logikos) reikštų bendro fondo sukūrimą finansuojant neturtingų šalių gyventojų skiepijimą naudojant pačias prieinamiausias ir efektyviausias vakcinas, kurioms natūraliai prireiks naudoti Rusijos vakciną "Sputnik V", kuri yra pigesnė už jos analogus iš Amerikos ir Europos ir kurios, skirtingai nei "Pfizer" vakcinos, nereikia laikyti minus 70 laipsnių temperatūroje. Pastaroji yra pagrindinė problema net Amerikos medicinos infrastruktūroje, jau nekalbant apie atitinkamą "infrastruktūrą" Pietų Amerikoje, Afrikoje ar Rytų Europoje.

Problema, jei pažvelgsite iš Vašingtono ir Briuselio taškų, vėlgi yra ta, kad vakcina yra rusiška (tačiau akivaizdu, kad jie nėra patenkinti ir kinų vakcina).

Vladimiras Putinas prašo humanizmo atmetant "neišvengiamą konkurenciją", tačiau tikimybė, kad jo apeliacija bus išklausyta, yra labai menka, ypač turint omenyje Vakarų žiniasklaidoje vykstančią propagandinę kampaniją diskredituoti Rusijos ir Kinijos vakcinas.

Galima tęsti sąrašą temų, kuriomis G20 aukščiausiojo lygio susitikime nebuvo jokio esminio dialogo (ir buvo keletas pasaulio lyderių monologų): čia pateikiama PPO reforma, besivystančių šalių skolų užsienio valiuta problemos ir pasaulinė protekcionizmo tendencija. Vakarų šalių lyderiai turi labai aiškią poziciją: jie daug kalba, nieko neklauso, o jų pasiūlymai virsta paprasta formule: "visi turėtų daryti taip, kaip mes sakome, ir tada viskas bus gerai", ir šia prasme Vašingtono pozicija vargu ar pasikeis pasikeitus prezidentui.

G20 aukščiausiojo lygio susitikimo turinio trūkumas yra aiškus įrodymas, kad pasaulis juda ne "geopolitinių blokų" konkurencijos ir dar mažiau "amerikietiško pasaulio" atkūrimo link (kaip tikimasi Vašingtone), bet link pasaulio, kuriame dėl ko nors susitarti įmanoma tik konkrečių šalių dvišalių derybų lygiu.

Formaliai G20 pasaulis, vadinamoji dvidešimties grupė (G20), vis dar egzistuoja, tačiau praktiškai artėjame prie to, ką garsusis amerikiečių politinis strategas Janas Bremeris pavadino "G-nulio pasauliu": pasauliu, kuriame apskritai kiekvienas pats sau, ir greičiausiai šios transformacijos pagreitėjimas yra pagrindinis istorinis koronaviruso palikimas.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
koronavirusas, G20
Liberalų frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas, archyvinė nuotrauka

Visa Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija izoliavosi dėl COVID-19

(atnaujinta 17:04 2020.11.23)
Liberalų frakcijos nariai gavo NVSC pranešimus, kad turėjo sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga ir privalo izoliuotis

VILNIUS, lapkričio 23 — Sputnik. Liberalų sąjūdžio frakcija Seime pirmadienį pranešė, kad dėl kontaktų su sergančiu koronavirusu asmeniu izoliuojasi visi jos nariai.  Apie tai praneša leidinys "Ekspress nedelia".

Savaitgalį frakcijos nariai gavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) pranešimus, kad turėjo sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga ir privalo izoliuotis. Laikydamasi šių nurodymų Liberalų sąjūdžio frakcija kol kas dirbs nuotoliniu būdu, praneša frakcija.

Kaip pasakoja Liberalų frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas, pirmadienį frakcijos nariai norėjo atlikti testus ir, jeigu jie visi būtų neigiami, vertinti galimybes grįžti dirbti į Seimo rūmus, tačiau leidimo testuotis parlamentarai negavo.

"Nuolatinis testavimasis padėtų parodyti realesnę grėsmę, tačiau, deja, mums papildomai testuotis Seimo rūmuose neleista. Savaitgalį mobiliuosiuose punktuose testavomės aš ir kolega Ričardas Juška. Jo testas ir dar kartą buvo neigiamas, aš atsakymo dar laukiu", – sakė politikas.

Praėjusią savaitę nustačius koronavirusą liberalui Jonui Varkaliui testavosi visi 13 Liberalų sąjūdžio parlamentarų. Po testų COVID-19 nustatyta ir Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen bei buvusiam Seimo vadovui, liberalų frakcijos nariui Viktorui Pranckiečiui.

Pirmadienį Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pranešė, kad dėl susidariusios koronaviruso situacijos Seimo valdyba nusprendė padaryti pauzę Seimo darbe. Pertrauka tęstis nuo trečiadienio iki gruodžio 3 dienos. Bus imamasi ir kitų ribojimų, pavyzdžiui, bus ribojami susitikimai Seimo rūmuose, bus įvedami pakeitimai Seimo posėdžių salėje, laikinai bus atsisakoma laisvalaikio zonų naudojimo.

Tegai:
Liberalų sąjūdis, Seimas, Seimo nariai, COVID-19
Dar šia tema
Skvernelis žada imtis opozicijos lyderystės Seime
Karbauskis nusprendė atsisakyti Seimo nario mandato
Lietuvos valdžios sistema funkcionuos, kol bus komfortiška atskiram jos nariui
Naujoji liberalkonservatorių vyriausybė — ko ji sieks Lietuvai?