JAV Demokratų partijos šalininkai. Naktis po rinkimų

JAV ruošiasi valstybės perversmui po rinkimų

(atnaujinta 22:55 2020.07.20)
Džo Baidenas ir Hilari Klinton kartu pateikė Amerikos auditorijai tinkamą paaiškinimą galimo demokratų kandidato pralaimėjimo artėjančiuose JAV prezidento rinkimuose atvejui

Tikriausiai, jei Donaldas Trampas laimės rinkimus, jis bus naudojamas kaip pretekstas arba apkaltai, arba (labiau tikėtina) atsisakyti pripažinti rinkimų rezultatus ir organizuoti valdžios užgrobimą jėga. Džoe Baidenas — su nuoroda į Amerikos specialiųjų tarnybų duomenis — pareiškė, kad "rusai bando atimti iš mūsų rinkimų proceso teisėtumą", rašo savo medžiagoje RIA Novosti autorius Ivanas Danilovas.

Tačiau rusai ne vieninteliai kaltinami nusikaltimais, kurie tariamai bus padaryti prieš Amerikos demokratiją. Džo Baidenas, vėl gi su nuoroda į Amerikos specialiųjų tarnybų informaciją, kurią jis gauna, patikslino, kad "Kinija ir kiti taip pat dalyvauja veiksmuose, kurių tikslas — priversti mus prarasti pasitikėjimą (rinkimų — Sputnik) rezultatais".

Verta pažymėti, kad šis pareiškimas gali būti padarytas ne tik ir ne tiek Trampo pergalės atvejui, tiek ir ruošiantis masiniam ir precedento neturinčiam rinkimų falsifikavimui paties Baideno naudai. Jei Trampas nepripažins oficialių rezultatų, o jo komanda pagaus falsifikatorius už ranką, atkreips dėmesį į balsavimo biuletenių įmetimą ir masinį balsų, paduotų paštu, falsifikavimą, tada Baideno būstinė turės parengtą atsakymą į visus kaltinimus. Šis atsakymas bus toks, kad visos įrodytos falsifikacijos yra tik "rusų" (taip pat Kinijos ir kai kurių "kitų" jėgų) padarytos provokacijos, kuriomis siekiama diskredituoti rinkimų rezultatus siekiant pilietinio karo JAV arba išlaikyti esamą valdžią.

Tai gana žeminančiai šaliai, kuri save laiko pasaulio hegemonu, tačiau labai tikėtina, kad rinkimų rezultatas bus nustatomas arba tiesiog mūšio lauke, arba kaip dalis administracinės kovos dėl JAV federalinės pašto tarnybos kontrolės. Reikalas tas, kad Baideno būstinė epidemijos pretekstu reikalauja, kad rinkimai vyktų "nuotoliniu formatu", tai yra, naudojant balsavimą paštu, o Trampas teigia, kad būtent balsavimas paštu bus naudojamas rezultatų klastojimui.

Tai gali skambėti neįtikėtinai, tačiau dabar net oficialiuose kandidatų ir ekspertinės analitikos pranešimuose žiniasklaidos priemonėse, tokiose kaip "Associated Press", klausimas, kas kontroliuos paštą rinkimų dieną ir ar Trampas sugebės atimti iš pašto tarnybos biudžetinį finansavimą, kad sužlugdytų "nuotolinį balsavimą", svarstomas kaip beveik pagrindinė priešrinkiminė tema. O kandidatas iš demokratų partijos atvirai sako, kad galimybė sužlugdyti balsavimą paštu atima jam miegą. Galima manyti, kad jei Baltiesiems rūmams iš tikrųjų pavyks sužlugdyti masinį "pašto biuletenių" naudojimą (arba įmetimą), tada vėl dėl to kalti bus paslaptingieji "rusai", apie kuriuos Baidenas neva perskaitė CŽV ar FTB ataskaitose.

Gali kilti normalus klausimas: o iš kur buvęs JAV viceprezidentas turi prieigą prie slapčiausių Amerikos specialiųjų tarnybų duomenų? Vašingtono įslaptintos informacijos platinimo sistema numato gana keistą schemą, pagal kurią abiejų sisteminių partijų kandidatai pradeda gauti tokio pobūdžio ataskaitas prieš rinkimus. Problema ta, kad formaliu požiūriu Baidenas (ir tai pastebi Amerikos žiniasklaida) dar nėra oficialus kandidatas iš Demokratų partijos, taigi, jei specialiosios tarnybos iš tiesų atskleidžia jam tam tikrą informaciją, tada visiškai įmanoma, kad jis gauna šią medžiagą pažeisdamas įstatymus. Tačiau, bendro chaoso ir visų galimų padorumo normų pažeidimo Amerikos politiniame gyvenime fone vargu ar tai ką nors rūpins. Nepaisant to, bus įdomu pamatyti oficialią CŽV ir FTB reakciją, kurie neišvengiamai susidurs su būtinumu atvirai pasikalbėti su spauda ir visuomene, jau nekalbant apie Trampo rinkimų kampanijos štabu. Ir bus dvigubai įdomu pamatyti, kas nutiks, jei Amerikos žvalgybos bendruomenės atstovai paskelbs (spaudžiant Baltiesiems rūmams), kad Baidenas tiesiog meluoja. Tai, žinima, mažai tikėtinas, tačiau įmanomas scenarijus.

Dar prieš tai, kai Baidenas įmetė "informaciją iš žvalgybos" apie dar vieną "rusų sąmokslą", Hilari Klinton Amerikos televizijoje pareiškė, kad Trampas gali atsisakyti pripažinti rinkimų rezultatus ir atsisakyti savanoriškai palikti Baltuosius rūmus. Ji taip pat paragino iš anksto pasiruošti šiam scenarijui, nors ir nedetalizavo, ką tiksliai reiškia šis pasiruošimas.

Tačiau, atsižvelgiant į didelę kruvinų valstybės perversmų, užmaskuotų kaip "liaudies valios pareiškimas gatvėje", patirtį, galima drąsiai daryti prielaidą, kad kalbama apie politinių oponentų pašalinimą naudojant jėga, taip pat jų šeimos narių ir eilinių Respublikonų partijos rėmėjų, nenorinčių taikstytis su Klinton komandos valdžios uzurpavimu, likvidavimą. Šis vertinimas gali atrodyti ekstremalus, tačiau atsižvelgiant į tai, kad Demokratų partija panaudojo visas savo žiniasklaidos mašinos jėgas, siekdama išplėsti savo rėmėjuose didžiausią neapykantą ne tik rusams, bet ir Donaldo Trampo rėmėjams, kuriuos Klinton pati viešai žemino rinkimų kampanijos metu, "Ukrainos scenarijus" gali būti įgyvendintas jau ne Kijeve, o Vašingtone.

"Nežinomų snaiperių" komandą, kad sukurtų "demokratinį dangiškąjį šimtuką", amerikiečių spalvotų revoliucijų režisieriai suras be problemų, o diskursas apie "pavogtą žmonių pasirinkimą" rengiamas iš anksto. Taip pat iš anksto nustatomas išorinio priešo įvaizdis, be to, dėl visa ko, jis aprašytas kiek įmanoma plačiau: kaltinimai jau pateikti "rusams" ir Kinijai. Politine prasme galima pasakyti, kad ant Amerikos politikos teatro scenos sienos jau pakabintas ne vienas šautuvas, o visas arsenalas, paruoštas, greičiausiai, iššaudyti galutiniame rinkimų dramos akte, o pati drama gali virsti tikra kruvina tragedija.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
JAV prezidento rinkimai, prezidento rinkimai, JAV
Baltijos šalių ir JAV vėliavos, archyvinė nuotrauka

Baltijos šalys kaip parako statinė: kokio JAV prezidento laukia Lietuva

(atnaujinta 17:38 2020.10.22)
JAV prezidento ir naujos valdžios Lietuvoje rinkimai beveik sutampa. Jų rezultatai gali reikšmingai paveikti padėtį Baltijos regione — net išprovokuoti karštą konfliktą

Naujosios valdžios sudėtis Lietuvoje paaiškės kitą sekmadienį. Jei, žinoma, VRK nepanaikins nešvariausių Lietuvos Seimo rinkimų per 30 nepriklausomybės metų rezultatų. Didelė tikimybė, kad Lietuvos valdžia vėl atsidurs neoglobalistų ir aršių rusofobų — konservatorių — rankose.

Tačiau šįkart nacionalinių patriotų galia įgaus unikalią — vaivorykštės — spalvą. Siekdami suvereniteto, konservatoriai (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) turės dalytis ministrų portfeliais respublikos politinėje arenoje su nauja jėga — Laisvės partija, kuri atvirai propaguoja LGBT bendruomenės vertybes.

Popiežius kišasi į rinkimus

Popiežius Pranciškus likus porai dienų iki antrojo rinkimų turo pareiškė neįkainojamą paramą Lietuvos gėjams ir lesbietėms. "Homoseksualai turi teisę į šeimą. Jie yra Dievo vaikai ir turi teisę į šeimą. Niekas neturėtų būti atstumtas ar kenčiantis dėl to", — sakė pontifikas.

Akivaizdu, kad savo pareiškimu Pranciškus netiesiogiai išreiškė paramą JAV demokratų partijos kandidatui į prezidentus Džo Baidenui. Galų gale jo varžovui, dabartiniam prezidentui Donaldui Trampui, jau seniai buvo priklijuota homofobo etiketė.

Dabar Lietuvos gėjai ir lesbietės, gavę tokią paramą, dar aktyviau propaguos LGBT bendruomenės vertybes Lietuvos įstatymų bazėje. Matyt, artimiausiu metu mokyklų programos bus papildytos "tolerancijos ir lytinio švietimo" pamokomis. Akivaizdu, kad tokių pamokų metu Lietuvos vaikai bus mokomi apie lyčių lygybę ir galimybę pakeisti savo lytį, kuria, matyt, Dievas vaiką apdovanojo per klaidą. Tai kas jis per Dievas, jei daro tokias klaidas?

Trampai, eik gydytis!

Bet grįžkime prie pagrindinių dabartinės rinkimų kampanijos Lietuvoje veikėjų — konservatorių. Užduokime sau klausimą: kurį iš dviejų kandidatų (Baideną ar Trampą) norėtų matyti Baltuosiuose rūmuose "senelis ir kompanija"? Atsakymo nereikia toli ieškoti.

Prisiminkime, kaip prieš ketverius metus TS-LKD dvasinis lyderis Vytautas Landsbergis davė naudingų patarimų tuometiniam kandidatui į JAV prezidentus Donaldui Trampui.

"Mane šiandien gąsdina kai kurie monstrai, bet tai ne pirmas kartas. Man atrodo, kad tai vaiduoklis, sakantis: žiūrėkit, JAV pasitrauks iš NATO, NATO subyrės — ką tada darysite? O mes atsakome: kodėl tau nenuėjus į vieną instituciją pasikonsultuoti dėl sveikatos", — apie Trampo psichikos ligą užsiminė Landsbergis.

Akivaizdu, kad "patriarchas" beveik nepakeitė savo nuomonės per ketverius metus.

Skęstančiųjų gelbėjimas yra pačių skęstančiųjų reikalas

O galima premjerė būsimoje liberaliųjų konservatorių vyriausybėje Ingrida Šimonytė jau aiškiai pažymėjo artimiausio laikotarpio Lietuvos "plėtros" etapus. Tai yra socialinių programų sumažinimas, siekiant įtikti stambiam verslui. Paprasčiau tariant, pensininkų ir kitų socialiai neapsaugotų Lietuvos visuomenės sluoksnių gelbėjimasis yra jų pačių reikalas, o ne valstybės rūpestis. Šimonytės deklaruojamas mokesčių verslui mažinimas skurdins biudžetą ir storins verslininkų pinigines.

Bet kaip tokia programa atitiks prezidento Gitano Nausedos svajonę apie "gerovės valstybę"?

"Svarbiausia, kad nebūtų karo"

Į valdžią atėjus konservatoriams, Lietuva gali tapti karo lauku tikrąja to žodžio prasme. Sustiprės antirusiška isterija, sustiprės bandymai destabilizuoti padėtį Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, padidės Amerikos karių kontingentas Baltijos regione. Artimiausiu metu branduolinių ginklų dislokavimas Lietuvos teritorijoje yra gana nuspėjamas. Ir visa tai pavers šalį parako statine, kuri gali sprogti nuo menkiausios kibirkštėlės. O degtukai šiai kibirkščiai įžiebti jau pasirodė Džo Baideno rankose.

Jis jau pažadėjo stiprią paramą Baltijos šalims, jei laimės rinkimus. Baideno programoje yra "stiprus atsakas Rusijai" Baltijos šalyse. Pensilvanijos universiteto tarptautinių santykių tyrimo organizacijos "Penn Biden Centre" direktoriaus Maiklo Karpenterio (Michael Carpenter) paskelbtame pranešime sakoma, kad JAV prezidentas Baidenas išsiųs "griežtą įspėjimą Rusijai: negąsdinkite NATO narės".

Kaip žinote, Jungtinės Amerikos Valstijos visada linkusios įžiebti karinius konfliktus toli nuo savo sienų. Viena iš šių vietų pasaulio žemėlapyje, kur galima pamankštinti raumenis, gali tapti ir "Baltijos placdarmas".

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
konservatoriai, Lietuva, Laisvės partija, Donaldas Trampas
Dar šia tema
Baidenas pažadėjo Baltijos šalims stiprų atsaką Rusijai pergalės JAV rinkimuose atveju
Trampas pajuokavo, kad amerikiečiai Rusijoje laikomi "trenktais"
Džo Baidenas

Baidenui pralaimėjus nepavyks apkaltinti rusų

(atnaujinta 14:34 2020.10.22)
Jei įvyktų stebuklas ir Baidenas laimėtų rinkimus, Trampas gali paprasčiausiai nepripažinti balsavimo rezultatų arba bent jau neatvykti į inauguracijos ceremoniją, pažeisdamas visas tradicijas

Rinkimai JAV išėjo į finišo tiesiąją, Donaldas Trampas ir Džo Baidenas šiandien paskutinį kartą susitiks per televizijos debatus. Be to, šis susitikimas apskritai gali tapti paskutiniuoju jų gyvenime — aistros Jungtinėse Valstijose dabar yra tokios karštos, kad labai sunku įsivaizduoti šiuos du žmones greta dar kartą. Jei įvyktų stebuklas ir Baidenas laimėtų rinkimus, Trampas gali paprasčiausiai nepripažinti balsavimo rezultatų arba bent jau neatvykti į inauguracijos ceremoniją, pažeisdamas visas tradicijas. Na, o Baidenas tikrai niekada neateis į Trampo inauguraciją — tad ketvirtadienį jie turės paskutinę galimybę pasakyti vienas kitam, ko širdis geidžia. Ir jie visapusiškai pasinaudos šia galimybe.

Trampas pavadins Baideną nusikalstamos grupuotės vadovu ir pareikalaus, kad Džo (kartu su sūnumi Hanteriu) būtų įkalintas. Džo į kalėjimą nesės, tačiau jam pralaimėjus rinkimus žiniasklaida pasakys, kad jam koją pakišo "spalio staigmena" — paskelbti kompromituojantys įrodymai iš Hanterio kompiuterio standžiojo disko, kuriame buvęs viceprezidentas buvo apkaltintas melu ir korupcija. Bet Baidenas būtų pralaimėjęs ir be šios medžiagos, tiesiog todėl, kad Trampui buvo lemta laimėti. Bet kaipgi taip: juk apklausos rodo didžiulį Baideno pranašumą? Juk jos negali būti išgalvotos?

Gali. Nes ant kortos pastatyta žymiai daugiau nei bet kada anksčiau, ir nėra tokio melo, kuris būtų neįmanomas tiems, kurie žaidžia prieš Trampą.

"Aš balotiruojuosi ne tik prieš Baideną, bet ir prieš žiniasklaidą, prieš aukštųjų technologijų gigantus ("Facebook", "Twitter", "Google") ir Vašingtono pelkę", — anądien sakė Trampas.

Taip — ir geriausias to patvirtinimas buvo šio trigalvio monstro reakcija į pateiktus kaltinimų Baidenų šeimai įrodymus. Leidinį "New York Post" tiesiog bandyta užblokuoti — "Google" nematė jo savo paieškoje, o "Facebook" ir "Twitter" neleido dalytis nuorodomis į jį.

Be abejo, žiniasklaida tiesiog stengėsi nepastebėti skandalingo leidinio, o dauguma politikų apsimetė, kad nieko rimto neįvyko, tai yra, visos trys jėgos veikė vienu metu, patvirtindamos Trampo teisumą. Tuo tarpu iškart buvo pareikšti kaltinimai Rusijai — akivaizdu, kad būtent Maskva vėl įsikišo į Amerikos rinkimus, apdrabsčiusi purvais Baideną.

Apie tai diskutavo ne tik komentatoriai ir Kongreso nariai, bet ir žvalgybos pareigūnai. Buvę darbuotojai — nes JAV Nacionalinės žvalgybos direktorius Džonas Ratklifas (John Ratcliffe) teigė, kad informacija iš Baideno kompiuterio "nėra jokios Rusijos dezinformacijos kampanijos dalis". Tačiau penkiasdešimt buvusių žvalgybos pareigūnų (įskaitant Ratklifo pirmtaką Džeimsą Klaperį (James Clapper), kuris buvo pagautas melavęs prisiekus) parašė atvirą laišką, kuriame teigė, kad ši patirtis "verčia rimtai įtarti, kad Rusijos vyriausybė šioje byloje atliko svarbų vaidmenį":

"Elektroninių laiškų, kurie, tikėtina, priklauso JAV viceprezidento Baideno Hanterio sūnui, ir kurių dauguma yra iš laikotarpio, kai jis dirbo vadovaujant Ukrainos dujų bendrovei "Burisma", pasirodymas JAV politikos arenoje turi visus klasikinius Rusijos informacinės kampanijos ženklus."

T. y., Rusija nėra kaltinama fabrikavimu, įrodymų klastojimu prieš Baideną — nors tokių pareiškimų galima išgirsti — ne, ji tiesiog juos išplatino. Bet kaip — jei, pasak Rudžio Džiulianio (Rudy Giuliani) (Trampo advokato ir buvusio Niujorko mero), Hanterio Baideno kompiuterio kietojo disko turinys buvo perduotas FTB prieš septynis mėnesius? Tai yra, Maskva laikė šią medžiagą paslaptyje, rengdama "spalio staigmeną". Ar tai padarė Trampo būstinė ir jo patarėjai, tarp jų ir tas pats Džiulianis? O taip, Džiulianis dirba Putinui... Ir tai ne juokai. Kaip sakė senatorius Krisas Merfis (Chris Murphy): "Šį kartą rusai nusprendė pasinaudoti Amerikos piliečiais kaip savo agentais. Jie bando skleisti savo propagandą pagrindinėje žiniasklaidoje... Ir jiems tai pavyko. Žinote, dabar Rudis Džiulianis iš tikrųjų yra Rusijos agentas".

Taip, žinoma, jei pats Trampas dirba Kremliui, ką tada kalbėti apie jo darbuotojus ir bendrininkus. Juokas juokais, bet būtent šis situacijos vertinimo ir bandymo parduoti amerikiečiams "Rusijos intervenciją" net ir kompromituojančios medžiagos apie Baidenų šeimą istorijoje trūkumas yra geriausias patvirtinimas, kad Trampas jau laimėjo. Kadangi jo oponentai gyvena visiškai išgalvotame pasaulyje — kuriame rusai daro įtaką JAV rinkimų rezultatams, o Trampo pranašumas prieš Baideno skaičiuojamas dviženkliais skaičiais. Ir visa tai vyksta tuo pačiu metu ir niekaip neprieštarauja vienas kitam.

Tačiau realiame pasaulyje matome visai ką kita: didžiulės minios Trampo šalininkų jo nesibaigiančiuose mitinguose visoje šalyje ir visiškas entuziazmo trūkumas retuose Baideno susitikimuose su nedideliu skaičiumi jo rėmėjų. Didėjanti parama Trampui net tarp mažumų (tokių kaip juodaodžiai ir musulmonai), kurios visiškai nepriklauso jo elektoratui. Visiškas Trampo "ryšių su Rusija" įrodymų trūkumas — ir vis nauji Baidenų šeimos melo ir korupcijos įrodymai. Ir svarbiausia, kad realiame pasaulyje amerikiečiai jau seniai nusivylė savo politiniu elitu, viršpartine "Vašingtono pelke" ir todėl vienintelė rimta alternatyva Trampui galėtų būti nesisteminis senatorius Sandersas. Bet būtent dėl jo ​​nesistemiškumo kolektyvas "Baidenas" jo ir neprileido prie rinkimų.

Paprasti amerikiečiai gyvena realiame, o ne propagandos pasaulyje, todėl lapkričio 3 dienos rinkimų rezultatas yra iš anksto nulemtas. Net nepaisant bandymų suklastoti balsus reikalingose "svyruojančiose" valstijose, mobilizuojant pasyvų demokratinį elektoratą balsuoti paštu — nes ir ten pastebimai išaugo iš anksto balsavusių respublikonų skaičius.

Išgalvotas pasaulis pralaimės lapkričio 3 dieną, net jei vėliau pavyks surengti sumaištį, atsisakant pripažinti tikrovę, tačiau ji niekur nedings. Trigalvė hidra tikėsis revanšo ir stengsis jo pasiekti. Ir Amerikos, ir pasaulio mastu — ir čia ji turės pilną teisę kaltinti rusus dėl savo nesėkmių.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
rusai, Džo Baidenas
Klaipėdos uostas, archyvinė nuotrauka

Klaipėdos uoste sumažėjo krovinių apyvarta

(atnaujinta 19:53 2020.10.22)
Nuosmukis tebejaučiamas skystųjų ir generalinių krovinių segmente: skystųjų krovinių pilta apie 15 proc., generalinių — 6 proc. mažiau nei pernai

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Per šių metų 9 mėnesius Klaipėdos uoste krauta 34,6 mln. tonų, tai vienu procentu arba apie 380 tūkst. tonų mažiau nei pernai per tą patį laikotarpį, praneša uosto spaudos tarnyba.

Per šių metų sausio–rugsėjo mėnesius krova rytinėje Baltijos jūros pakrantėje mažėjo bemaž 9 proc. Palyginti su kitais rytinės Baltijos jūros uostais, Klaipėdos rezultatas yra geresnis nei visų kitų uostų vidurkis.

Tuo tarpu lyderiai pagal apyvartos apimtis tarp Baltijos jūros uostų išlieka Ust Lugos (76 628,3 t), Sant Peterburgo (44 254,0 t) ir Primorsko (38 372,0) uostai.

Klaipėdos uosto apyvartą šiemet labiausiai augino birieji kroviniai, ypač žemės ūkio produktai, taip pat trąšos. Grūdų krauta 20 proc. daugiau negu pernai tuo pačiu laikotarpiu, trąšų — beveik 7 proc. daugiau.

Nuosmukis tebejaučiamas skystųjų ir generalinių krovinių segmente. Skystųjų krovinių pilta apie 15 proc., generalinių — 6 procentais mažiau nei pernai per tą patį laikotarpį.

Sausio–rugsėjo mėnesiais į Klaipėdos uostą atplaukė 4 854 laivai, tai — 3 proc. arba 142 laivais mažiau, apsilankė 165 608 keleiviai, tai — 51 proc. arba 173 334 keleiviais mažiau nei 2019 m. per tą patį laikotarpį.

Keleivių skaičiaus mažėjimas tiesiogiai siejamas su pandemija ir atšauktu kruizinės laivybos sezonu. Šiais metais į Klaipėdos uostą turėjo atplaukti 66 kruiziniai laivai, kuriais turėjo atkeliauti apie 80 tūkst. turistų.

Tegai:
Klaipėdos uostas, Klaipėda
Dar šia tema
Klaipėdos uostas: triukšmo dėl polių kalimo vakarais bus mažiau
Klaipėdos uostas priėmė amonio nitrato trąšų krovinį
Klaipėdos uostas susiduria su grėsmėmis dėl Baltarusijos