Dujų tanklaivis

Dujų tanklaivis šiaurėje: kaip Rusija tapo pirmąja, bet niekas to nepastebėjo

(atnaujinta 13:23 2020.07.29)
2017 metų gruodžio 8 dieną Rusijoje įvyko žymus įvykis, kurį apibūdinant kelis kartus reikia ištarti žodį "pirmasis"

Pirmą kartą naujai pastatyto Sabetos uosto istorijoje buvo pakrauta pirmoji dujų siunta į pirmąjį pasaulyje Yamalmax DAT klasės dujų tanklaivį "Christophe de Margerie", į pirmąjį  "Sovcomflot" komandai priklausantį laivą, toliausiai į šiaurę nutolusioje pasaulio ir Rusijos suskystintų gamtinių dujų gamykloje Jamal-SGD.

Didžioji dauguma naujienų agentūrų savo pranešimuose ignoravo šias "technines detales", kas buvo gana suprantama, nes Sabetos uoste vykusioje ceremonijoje dalyvavo Rusijos prezidentas ir kiti aukšto lygio svečiai. Tačiau tai netrukdo atidžiau pažvelgti į "Christophe de Margerie", nes šis laivas tapo pagrindiniu šios klasės laivu, o dabar Yamalmax DAT gamybos patirtį nuosekliai perims laivų statybos kompleksas "Zvezda".

Iki šiol LSK "Zvezda" pasirašė sutartis su "Novatek" dėl penkių tokių dujų tanklaivių statybos, taip pat buvo pranešta, kad "Rosatom" pradėjo laivų statyklų, kurios gali dalyvauti "Arc7" ledo klasės konteinerių laivų programoje, auditą. 

Suomiškas Korėjos laivų statytojų akcentas

"Arc7" yra tarptautinė laivų, naudojamų atšiauriomis sąlygomis, kasifikacija. Tokie laivai gali įveikti iki 1,7 metro storio ledą patys, be ledlaužių palydos. Yamalmax laivai vandens paviršiumi plaukia priekine dalimi į priekį ir gali išvystyti iki 19,5 mazgų greitį (36 kilometrų per valandą), o susidūrę su ledo laukais apsisuka ir įveikia kliūtį iki 5,5 mazgų greičiu (apie dešimt kilometrų per valandą).

"Christophe de Margerie" buvo nuleistas į vandenį 2016 metais iš laivų statybos ir jūrų inžinerijos bendrovės "Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering Company", kurioje buvo pastatyti visi 14 kitų Yamalmax Jamal SGD projektui. Tačiau su didžiausia pagarba Korėjos laivų statytojams, vargu ar kam nors kils mintis, kad jie galėtų sukurti DAT "Arc7" projektą — vien dėl to, kad ledo laukai su Pietų Korėja nelabai dera: nėra šiose platumose šalnų, dėl kurių galėtų susidaryti kelių metrų storio ledas.

"Christophe de Margerie" turi ryškų suomišką akcentą, nors ir rusiškas jam toli gražu nesvetimas: Rusijos "Sovkomflot" užsakymu projektą sukūrė Suomijos kompanija "Acer Arctic", turinti prabangų modernų baseiną bandymams atlikti. Baseino ilgis yra 75 metrai, plotis — aštuoni metrai, gylis — 2,1 metro, tačiau pagrindinis akcentas yra tai, kad 80 milimetrų storio ledo dangą baseino įranga gali užšaldyti per penkias–šešias valandas, todėl modelių bandymai čia gali būti atliekami beveik be pertraukų.

Darbo diena — dviem pamainomis, kad būtų sulaužytas visas ledas, bet ryte vėl bus viskas paruošta darbui tęsti. Tačiau net toks stebuklingas baseinas nėra svarbiausia "Acer Arctics" vertybė, svarbiausias dalykas yra didžiulė patirtis, kurią įgijo šios bendrovės specialistai. Būtent dėl šios priežasties "Sovcomflot" kreipėsi į Suomijos inžinierius-projektuotojus, kad sukurtų Yamalmax.

"Sovcomflot" nebuvo pirmas "Acer Arctics" klientas iš Rusijos, kelią praminė "Norilskij Nikel" 2004 metais. Kombinato produkciją dar sovietmečiu perveždavo SA-15 tipo laivai (Arkties laivas, projektas 15), tačiau jauniausias iš jų buvo pastatytas 1980-ųjų pradžioje, todėl "Norilskij Nikel" nusprendė, kad reikia statyti naują laivyną. "Acer Arctics" negalėjo neapsidžiaugti dėl tokio užsakymo dar ir todėl, kad jis leido jiems paleisti pramoninę sraigtinių vairo kolonėlių AZIPOD (AZImuthing electric POdded Drive) seriją.

Aiškinti technines savybes nėra reikalo, užteks tiesiog čia pavaizduoti.

Азимутальный электрический капсульный привод в разрезе
© Photo : ABB Groupe
Sekcijinė elektrinė kapsulinė pavara.

Varantį laivą sraigtą atskiru varikliu galima pasukti ne tik 180, bet 360 laipsnių kampu. Laivas be jokių papildomų manevrų gali apsisukti, o variklio galia bus tokia pati, kaip judinant "nosimi" į priekį. ABB yra Švedijos bendrovės ABB logotipas, su kuria bendradarbiaudama "Acer Arctics" 1990 metų pradžioje ir pastatė pirmąjį laivą su tokia varomąja sistema savo laivų statykloje.

2006–2011 metais "Norilsk nikel" gavo penkis ledo klasės laivus, pastatytus Suomijos ir Vokietijos laivų statyklose. Tačiau kito dešimtmečio pradžioje "Acer Arctics" pradėjo aktyviai bendradarbiauti su Pietų Korėjos bendrovėmis, todėl kitas Rusijos klientas "Lukoil" jau "Samsung Heavy Industries" laivų statyklose gavo naftos tanklaivius. Bet tada nutiko labai svarbus įvykis, kuris dėl tam tikrų priežasčių nebuvo įvertintas pačioje Rusijoje: 2006 metais "Gazprom Neft" paėmė ir pasiūlė statyti panašius tanklaivius "Admiraliteto laivų statyklos" šlovingame mieste ant Nevos krantų.

Suomiams buvo grynas malonumas lydėti tokią statybą — Sankt Peterburgas nuo Helsinkio yra daug arčiau nei Seulas. Sankt Peterburgo laivų statytojai be tuščių žodžių ėmėsi darbo, 2010 metais tos pačios klasės tanklaivis "Michail Uljanov" buvo atiduotas klientui, o po metų "Gazprom Neft" laivyną papildė tos pačios klasės tanklaivis "Kiril Lavrov". Rusijos laivų statytojai įrodė, kad patirties ir kvalifikacijos, arba, kaip dabar sakoma, kompetencijos ji turi pakankamai, kad galėtų statyti sudėtingiausios klasės laivus dar prieš dešimt metų. Todėl bet koks bandymas pasakyti, kad "Zvezda" — tai avantiūra, yra didžiulis šmeižtas, atleiskite už griežtus žodžius.

Safyras "Rosneft" kolekcijoje

Kalbant apie technologiją, ji neliko skandinavų monopolija, licenciją jau gavo nemažai bendrovių. Su viena iš jų, "General Electric", "Rosneft" sukūrė bendrą įmonę, kuri 2019 metais pastatė Bolšoj Kamenyje sraigtinių vairo kolonėlių gamyklą "Safir". Kaip pranešė šia proga "Zvezda" interneto svetainėje, gamyklos pajėgumai patenkins AZIPOD poreikį įvairių klasių laivams, tame tarpe Yamalmax.

Belieka pažymėti, jog "Safir" paleidimas reiškia tai, kad pradedama formuoti laivų statybos klasterį. Dabar jis apima dvi gamyklas, tačiau yra pagrįsta viltis, kad tuo nesibaigs — įrangos ir medžiagų poreikis "Zvezda" nemažas, todėl laukiame tęsinio. Tai jau suplanuota — pasak "Rosneft" vadovo Igorio Sečino:

"Mūsų geležinkeliai negali pervežti 24 metrų lakšto, reikalingo korpuso statybos efektyvumui užtikrinti. Ir išeitis čia gali būti metalurgijos komplekso statyba. Šis objektas turėtų būti įsikūręs regione netoli mūsų laivų statyklos, kad jūra būtų galima atplukdyti šį lakštą ir jį panaudoti. "Rosneft", "Rosneftegaz" ir "Gazprombank" konsorciumas pradėjo projektuoti plieno gamyklą, kuri gali būti pastatyta per penkerius metus."

Prisiminkite, kad šiuo metu turėtų būti užbaigta visų laivų statybos komplekso "Zvezda" dalių statyba, todėl yra tikimybė, kad po penkerių metų mūsų nenustebins žodis "laivų statybos metalurgijos bendrovė "Rosneft".

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Rusijos atominis ledlaužių laivynas
© Sputnik /
Rusijos atominis ledlaužių laivynasTegai:
Rusija, SGD
Dar šia tema
"Gazprom" įvardijo neginčijamą Rusijos dujų pranašumą prieš JAV SGD
Sumažėjo gyvybingumas: rinkoje paaiškėjo apie JAV SGD nesėkmę
"Novatek" Šiaurės jūrų keliu pristatė pirmąją SGD partiją į Japoniją
 Sergejus Dmitrijevas ir Valdemaras Tomaševskis, archyvinė nuotrauka

Lemtinga trijų žodžių frazė. "Rusų" politikas Lietuvoje sumokėjo tiesmukiškumą

(atnaujinta 16:10 2020.09.17)
Skandalas Darbo partijoje Seimo rinkimų išvakarėse. Deputatas Sergejus Dmitrijevas buvo pašalintas iš DP frakcijos sostinės taryboje. Jo kaltė yra ta, kad po įrašu Facebook puslapyje jis paliko trumpą trijų žodžių komentarą "Šviesi atmintis didvyriui!"

Skandalingas komentaras buvo paskelbtas dėl Donecko Liaudies Respublikos (DLR) lyderio Aleksandro Zacharčenkos, žuvusio 2018 metais, atminimo. Lietuvoje įprasta jį vadinti separatistu ir teroristu, o Vilniaus miesto tarybos deputatas ir kandidatas į Seimą nuo DP Sergejus Dmitrijevas išdrįso Zacharčenką pavadinti didvyriu.

Pulk jį!

Stulbinamą kompromisinę medžiagą apie deputatą Dmitrijevą rado apsukrūs DELFI portalo rusų kalba, garsėjančio karštai antirusiška redakcijos politika, žurnalistai. Kruopštūs žurnalistai padarė komentaro ekrano kopijas ir kebliais klausimais prirėmė Sergejų Dmitrijevą prie sienos. Ar Dmitrijevas tikrai laiko Zacharčenką didvyriu? Ar klaidinga oficiali Lietuvos Respublikos pozicija dėl konflikto Donbase?

Į tai Dmitrijevas naiviai ir nuoširdžiai atsakė: "Jis [Zacharčenka — Sputnik] buvo oficialiai apdovanotas ir tai turi būti pripažinta. <...> Taip, manau, kad tai neteisinga [oficiali Lietuvos pozicija. — Sputnik], nes kiekviena suvereni valstybė turi spręsti savo problemas be kišimosi iš išorės".

Taigi, matyt, Sergejus Dmitrijevas baigė savo politinę karjerą, kaip ir jo buvęs kolega, buvęs partijos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Viačeslavas Titovas.

Priminsime, kad būdamas Klaipėdos miesto tarybos nariu, Titovas išreiškė abejones dėl "miško brolių" vado Adolfo Ramanausko (Vanago), kurį Lietuvos valdžia priskyrė kone prie šventųjų, o partizano palaikai buvo iškilmingai perlaidoti. Už tokį sąmyšį demokratinėje Lietuvoje, kurioje tariamai gerbiama žodžio laisvė, Titovas buvo teisiamas ir jam skirta didelė bauda, ​​o vėliau atimtas deputato mandatas. Jam nebuvo leista dalyvauti artėjančiuose Seimo rinkimuose todėl, kad neva trūksta parašų, palaikančių jį kaip kandidatą vienmandatėje apygardoje.

Buvo tokia partija

Bet grįžkime prie Sergejaus Dmitrijevo. Tai žinomas Lietuvoje politikas, kuris dėl rusakalbių rinkėjų balsų net du kartus buvo Seimo narys. Pirmą kartą nuo 2000 iki 2004 metų Lietuvos socialdemokratų partijos sąraše, o antrą kartą iš Darbo partijos — nuo 2012 iki 2016 metų. Tiesa, bėgant metams, kaip deputatas jis nebuvo pastebėtas kažką ypatingo nuveikęs Lietuvos rusų labui ar bandęs pagerinti Rusijos ir Lietuvos santykius.

Rusų diasporoje Lietuvoje Sergejus Dmitrijevas yra geriau žinomas kaip nuolatinis politinės partijos Lietuvos rusų sąjunga, sukurtos 1995 metais, pirmininkas. Šiandien Lietuvos politinių partijų registre priešais skiltį Lietuvos rusų sąjunga rašomas žodis "nepateikė". Tai reiškia, kad partijos lyderis Dmitrijevas dukart negalėjo patvirtinti, kad partija turi mažiausiai du tūkstančius narių. Ir dėl to "Lietuvos rusų sąjungos" nebėra... O buvę politinės asociacijos vadovai dabar yra Darbo partijos, kuriai pirmininkauja Viktoras Uspaskichas, rusiškiausias iš rusų Lietuvoje, nariai.

Dėl Viktoro Uspaskicho tautybės Rusijos žiniasklaida dažnai klaidingai Darbo partiją vadina "rusų partija". Tai dažniausiai paperka rusakalbius Lietuvos rinkėjus, kuriuos žavi aktoriaus Uspaskicho iškalba ir charizma. Tačiau pakanka atidžiai peržiūrėti Darbo partijos kandidatų į Seimą sąrašą ir paaiškėja, kad iš 141 kandidatų tik dešimt rusiškų pavardžių. O Sergejus Dmitrijevas yra tik sąrašo viduryje. Taigi, Darbo partija turi būti drąsiai vadinama visiškai lietuviška partija su keliais rusais. Tačiau jūs, mieli skaitytojai — rinkėjai, daugelyje rinkimuose dalyvaujančių politinių partijų rasite rusiškų pavardžių. Pasirinkimas yra!

Kam didvyriai, o kam "okupantai"

Bet grįžkime prie Sergejaus Dmitrijevo komentaro, skandalingo, Lietuvos patriotų požiūriu, įrašo Aleksandro Zacharčenkos atminimui. Žodžius "Šviesi atmintis didvyriui!" Dmitrijevas, matyt, rašė paveiktas nuoširdaus sielos polėkio, kurio pasekmes jis ne iš karto suvokė. Juk apie slaptas Dmitrijevo mintis galima spręsti bent jau iš gedulingos veido išraiškos, su kuria jis visada stovi gegužės 9 dieną prie memorialo sovietų kariams Vilniaus Antakalnio kapinėse. 

Antrojo pasaulinio karo veteranų, kovojusių antihitlerinės koalicijos pusėje, rate tik teigiamai kalba apie Sergejų. Tikri Lietuvos patriotai sovietų karius ir veteranus vadina "okupantais", o tokie kaip Dmitrijevas vadinami "vatnikais" ir "koloradais".

O Darbo partijos lyderio Viktoro Uspaskicho su gvazdikų puokšte gegužės 9 dieną prie Antakalnio memorialo niekas nematė. Gal jis naktį slapta aplanko žuvusių tarybinių karių memorialą, kad apsukrūs DELFI žurnalistai negalėtų jo pagauti tokio šventvagiško nusikaltimo vietoje? Straipsnio autorius atsiims savo žodžius ir viešai atsiprašys, jei kas nors pateiks nuotrauką ar vaizdo įrašą, paneigiantį šiuos įtarimus apie Rusiją taip įsimylėjusį Viktorą Uspaskichą.

Savo slaptą meilę viskam, kas rusiška, Viktoras viešai pripažįsta tik kartą per metus — per Rusų kultūros dieną sostinės Vingio parke. Kitomis dienomis kartais jis net pamiršta rusų kalbą ir prašo rusų žurnalistų ateiti pas jį kalbėtis su vertėju. Atseit, aš nemoku rusiškai. Kaip rusų kalba nekalba ir Lietuvos deputatai, išrinkti iš Darbo partijos rusakalbių rinkėjų, suklaidintų Uspaskicho tautybės.

Beje, politikas ir jo partija jau viešai atsiribojo nuo Dmitrijevo pareiškimų.

Vilkai avių kailyje

Šie Vilniaus miesto tarybos nariai "darbiečiai" pašalino iš frakcijos deputatą Sergejų Dmitrijevą už jo užuojautą nužudyto DLR vadovo atminimui.

Карантин в Вильнюсе
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

O dabar klausimas jums, rusakalbiams skaitytojams-rinkėjams. Ar balsuosite už kandidatą į Seimą Sergejų Dmitrijevą? Jei taip, tai savo balsais visų pirma palaikysite tuos lietuvius, kurie yra DP sąrašo viršūnėje, tuos, kurie pašalino Sergejų iš frakcijos, o galbūt jie netrukus pareikalaus, kad jis būtų pašalintas iš partijos narių sąrašo. Kaip paaiškėjo, nebegalima ištrinti Dmitrijevo iš kandidatų į Seimą sąrašo. Todėl balsuodami už Dmitrijevą jūs automatiškai balsuojate už visą "rusišką" Lietuvos partiją.

Na, kad neužtrauktų gėdos visai partijai, kurios konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis laukia nesulaukia būsimoje valdančiojoje koalicijoje. O didžiojo Vytauto anūkas net nebeabejoja savo partijos pergale spalio 11 dienos rinkimuose į Seimą.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
politika, Lietuva, Rusija
Dar šia tema
Titovas: mums bandys sukurti kliūčių prieš Lietuvos Seimo rinkimus
"Apsirijo ir užsimiršo". Ką Baltijos šalys praranda, susipykusios su Lukašenka
VRK neregistravo 8 parašų nesurinkusių kandidatų į Seimą
Белые грибы в корзине, архивное фото

Grybai ir politika. Ar įspūdingas grybų derlius padeda kandidatams į Seimą atsipalaiduoti?

(atnaujinta 09:42 2020.09.17)
Seimo rinkimai vis arčiau, o taip norisi atsipalaiduoti, todėl ir politikai noriai užsiima lietuvių pamėgtu rudens užsiėmimu — išeina į mišką grybauti. Bet negalima ir politikos užmiršti

Šis ruduo — ne tik rinkimų į Seimą metas. Šis ruduo įspūdingas grybų derliumi. Iš miškų grybautojai išvažiuoja ne tik su pilnomis pintinėmis, bet ir automobilių bagažinėmis. Grybautojai-internautai ne tik dalinasi įspūdžiais iš miško, bet ir miško gėrybių nuotraukomis bei patarimais. Nemažai grybautojų demonstruoja ir savo išradingumą, mat iš surinktų grybų kiekio lietuviai sudeda net Lietuvos "žemėlapius". Kiti baravykus tiesiog pažymi Lietuvos trispalve.

Lietuvos nacionalinis grybas - baravykas 1
Screenshot
Lietuvos nacionalinis grybas — baravykas

Iki šiol Lietuvoje buvo tik dvi dienos, kai dauguma piliečių leisdavosi į kelionę. Tai — Vėlinės, kai lankomi mirusiųjų kapai, ir Velykos, kai lankomi gyvieji. Nuo šių metų atsirado trečioji visaliaudinio pakilimo šventė — "grybų pjovimas".

Politikai taip pat grybauja. Nepaisydami savo pažiūrų. Miške visi lygūs. Tačiau norėdami pasigirti laimikiu savo veidaknygėse privalo nurodyti, kad tai politinė reklama.

Politinės Krikščionių sąjungos partijos įkūrėjas Rimantas Dagys su žmona Regina per 3 valandas rado 540 baravykų. Apie tai pretendentas į Seimą pranešė savo Facebook'o laiko juostoje savo draugams rinkėjams. Ponas Dagys su šypsenėle taip pat pranešė, jog rinkimai prasidėjo, ir tai yra politinė reklama. Tačiau Seimo rinkimų rezultatai ponui Dagiui nežada būti tokie sėkmingi kaip grybų rinkimas. Nors naujai įkurta partija ir tikisi gauti tiek balsų, kad "galėtų atsverti liberaliąją pusę".

"Mes tikimės, kad ši partija įsitvirtins, apie trečdalis mūsų piliečių, pagal mūsų turimas paklausas, tokios partijos pageidautų. Jei taip bus, mandatų tikrai bus pakankamai, kad galėtume atsverti liberaliąją pusę", — teigia Dagys.

Krikščionių sąjungos rinkimų šūkis: "Neleisime iškirsti Lietuvos, jos šeimų ir miškų". Gera po mišką pasivaikščioti. Sveika galvą pravėdinti, nervus nuraminti.

Krikščionių sąjungos įkūrėjui Rimantui Dagiui grybų rinkimai sėkmingi 2
Screenshot
Krikščionių sąjungos įkūrėjui Rimantui Dagiui grybų rinkimai sėkmingi

Buvusi socialdemokratė, o dabar jau atsidūrusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąraše Rimantė Šalaševičiūtė aktyviai dalyvauja savo rinkiminėje kampanijoje. Savo Facebook'o laiko juostoje ponia nuolat informuoja savo draugus ir sekėjus, kur buvo, ką veikė. Rado laiko ir pagrybauti. Ponia Rimantė Šalaševičiūtė pasigyrė, kad per valandą surinko 42 baravykus. Taip pat pasigyrė savo firminiais virtais aliejuje su baravykų įdaru pyragėliais. Kaip sakoma — gero apetito. Tai taip pat neatlygintina politinė reklama. Gal kurį nors rinkėją ji ir paveiks. Kas žino.

Rimantė Šalaševičiūtė suspėja pagrybauti 3
Screenshot
Rimantė Šalaševičiūtė suspėja pagrybauti

Rasa Juknevičienė Seimo rinkimuose nedalyvauja. Neaktualu. Ponia Rasa Juknevičienė ir taip parlamentarė — Europos Parlamento. Išrinkta pagal Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąrašą. Ponia Europoje atstovauja konservatorių partijai ir Lietuvai. Ir Baltarusijai. Kai negrybauja. Nors sunku atskirti, kada ponia Rasa grybauja, kada "nusigrybauja". Nes lyg haliucinogeninių grybų užvalgiusi nenustoja kartoti, kad Baltarusijos Respublikos prezidentė yra Svetlana Tichanovskaja.

Rasa Juknevičienė taip pat grybauja 4
Screenshot
Rasa Juknevičienė taip pat grybauja

Rasa Juknevičienė: "Su gimtadieniu, President elect Sviatlana!". Beje, taisyklingai lietuviškai sakytina ne prezidentas elektas, o išrinktasis prezidentas.

Rasa Juknevičienė nusigrybauja 5
Screenshot
Rasa Juknevičienė nusigrybauja

Tuo metu, kai beveik visa Lietuva grybavo, o Baltarusijos žmonės mitingavo, restorane, Vilniaus centre, Svetlana Tichanovskaja šventė savo gimtadienį. Moteriai sukako 38-eri. Prie restorano "More Amore" sostinės centre ją pasitiko gausus būrys palaikančių žmonių ir Lietuvos bei užsienio žurnalistų, kuriems ji su taure šampano rankoje gerai nusiteikusi atsakinėjo į klausimus. Svetlanos Tichanovskajos pasveikinti atvyko ir būsimoji premjerė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąrašo Nr. 1 Ingrida Šimonytė.

Baltarusijos "prezidentė" ir Lietuvos "premjerė" noriai pozavo užsienio ir vietos žiniasklaidai. Tokie štai nacionaliniai grybavimo ypatumai šį rudenį.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
grybai, Seimo rinkimai
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Knygos Forestas Gampas autorius Winstonas Groomas

JAV mirė knygos "Forestas Gampas" autorius Winstonas Groomas

(atnaujinta 12:54 2020.09.18)
Rašytojo garsiausio kūrinio pagrindu buvo nufilmuotas kultinis to paties pavadinimo filmas su pagrindinį vaidmenį atlikusiu Holivudo aktoriumi Tomu Hanksu

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Eidamas 78-uosius metus mirė knygos "Forestas Gampas" ("Forrest Gump") autorius Winstonas Groomas, apie tai savo Facebook paskyroje pranešė Amerikos Ferhopo miesto, kuriame gyveno Groomas, merė Karin Wilson.

"Su dideliu liūdesiu pranešu apie mūsų brangaus draugo Winstono Groomo mirtį. Ferhopo miestas šiandien prarado savo legendinį autorių", — parašė ji.

Kas tapo rašytojo mirties priežastimi, nepranešama. Žmonės iš viso pasaulio po Karin Wilson pranešimu komentaruose reiškia užuojautą.

Populiariausia Winstono Groomo knyga tapo romanas "Forestas Gampas", parašytas 1986 metais ir ekranizuotas 1994 metais. To paties pavadinimo filmas pelnė šešis Oskaro apdovanojimus, tris "Auksinio gaublio" apdovanojimus ir daugybę kitų apdovanojimų.

Knygoje pasakojama apie psichikos sutrikimų turintį jaunuolį, kuris pats perteikia savo gyvenimo istoriją. 1995 metais Groomas parašė knygos "Forestas Gampas" tęsinį — knygą "Gampas ir ko." (angl. "Gump and Co."), kurią taip pat buvo planuota ekranizuoti, tačiau bandymai tai padaryti buvo nesėkmingi. Be šios serijos, Groomas taip pat yra parašęs keletą negrožinių knygų.

Temos:
Metų netektys — 2020
Dar šia tema
Mirė kompozitorius Ennio Morricone
Mirė žymi kino ir teatro aktorė Gražina Balandytė
Mirė poetas Aleksas Dabulskis 
Eidamas 50 metus mirė hito "I Like to Move It" autorius