JAV prezidentas Donaldas Trampas

Trampas draudžia "TikTok" ir duoda signalą Rusijai

(atnaujinta 23:32 2020.08.03)
JAV prezidentas Donaldas Trampas penktadienį pademonstravo aukščiausios klasės meistriškumą laisvosios rinkos ir sąžiningos konkurencijos progrese

Bendraudamas su reporteriais prezidento lėktuve, Trampas pareiškė, kad įsakymu paprasčiausiai uždraus JAV populiarų socialinį tinklą ir trumpų vaizdo įrašų platinimo kūrimo ir dalijimosi programėlę "TikTok". Galima būtų paminėti, kad draudimas bus įvestas, nepaisant to, kad šio socialinio tinklo vartotojų skaičius Amerikoje svyruoja nuo 65 iki 80 milijonų ir tai yra bene madingiausia bendravimo ir saviraiškos priemonė tarp už vandenyno esančio jaunimo, "influencer'ių" ir net šou verslo žvaigždžių, rašo RIA Novosti medžiagoje Ivanas Danilovas.

Iš tiesų greičiausiai būtent programėlės, kuri priklauso Kinijos įmonei, populiarumas ir tapo būsimo draudimo priežastimi, nepaisant to, kad įmonė, kuriai ji priklauso, nepažeidė jokių Amerikos įstatymų.

"Kalbant apie "TikTok", mes draudžiame ją JAV... Na, aš turiu šį įgaliojimą", — CNN citavo Trampą ir patikslino:

"Anksčiau, penktadienį, valdininkai, kurie dirba ties šiuo klausimu Trampo administracijoje, tikėjosi, kad prezidentas pasirašys įsakymą, įpareigojantį Kinijos bendrovę "ByteDance", kuriai priklauso platforma ("TikTok"), parduoti "TikTok" operacijas JAV. Taip tvirtina šaltiniai, susipažinę su šiuo klausimu. Šiuo žingsniu siekiama išspręsti vyriausybės susirūpinimą tuo, kad užsieniui priklausanti "TikTok" gali kelti grėsmę nacionaliniam saugumui. JAV finansų ministras Stivenas Mnučinas šią savaitę Baltuosiuose rūmuose žurnalistams pareiškė, kad JAV vyriausybė vykdo "TikTok" nacionalinio saugumo vertinimą ir rengiasi teikti politines rekomendacijas Trampui".

Labai keistu būdu numatomas populiarios Kinijos socialinio tinklo programėlės draudimas prezidento įsakymu puikiai sutapo su pranešimų žiniasklaidoje pasirodymu apie tai, kad Amerikos IT milžinė "Microsoft" aktyviai derasi dėl socialinio tinklo pirkimo iš Kinijos savininkų.

"The New York Times" praneša: "Microsoft" veda derybas dėl Kinijos kompanijos vaizdo įrašų kūrimo programėlės "TikTok" įsigijimo, tvirtina šaltinis, turintis žinių apie šias derybas. (Tai vyksta) prezidento Trampo penktadienio pranešimo apie tai, kad svarsto galimybę imtis priemonių, kurios uždraustų programėlę JAV, fone. Neaišku, kaip toli pažengė "Microsoft" ir "TikTok" derybos, tačiau bet koks susitarimas galėtų padėti pakeisti "TikTok" savininkus, pranešė anoniminis šaltinis, susipažinęs su diskusijomis. "TikTok" priklauso Kinijos įmonei "ByteDance", kurios rinkos vertė yra įvertinta 100 milijardų dolerių".

Šis įstabus sutapimas (nepaisant to, kad kai kurios Amerikos žiniasklaidos mano, jog Trampo veiksmai trukdys deryboms) labai aiškiai primena mafijos verslo stilių, kurį praktikavo Čikagoje ir Niujorke: verslininkai, kurie nenorėjo patenkinti primygtinai reikalaujančio vietinių mafijos "dono" reikalavimų, rasdavo nukirstą arklio galvą ant savo lovos ir suprasdavo, kad visgi verslą geriau atiduoti "kam reikia". Su laiku pasikeitė gyvūnų teisės ir idėja apie estetinį reideriavimą, tačiau atsirado analogijos. Švietimo ir civilizacijos amžiuje vietoj arklių galvų naudojami grasinimai sunaikinti verslą pasitelkiant prezidento įsakymus, o sąlyginės "dėdės Luidžio skalbyklos" vaidmenį, kur siūloma skubiai pusvelčiui parduoti kokį nors sėkmingą restoraną ar degalinę, gali atlikti IT įmonė, kuri yra gerbiama ir gerai žinoma dėl savo atsidavimo CŽV sutartims.

Tam, kad užkariautų Vašingtono pasitikėjimą ir galimybę ramiai dirbti JAV, "TikTok" savininkai pasamdė buvusį "Walt Disney" vadybininką Keviną Mayerį, kuris vadovaus įmonei, tačiau, nepaisant jo teiginių, kad įmonė visiškai skaidri vartotojų duomenų rinkimo ir perdavimo klausimu, politinis spaudimas tęsiasi.

Amerikos teismų praktikos ekspertai aktyviai diskutuoja, ar Donaldas Trampas turi techninių galimybių uždrausti "TikTok" tiesiog vienu plunksnos brūkštelėjimu, tačiau šiuo atveju tai neturi jokios reikšmės.

Svarbu tai, kad kai kurios Amerikos žiniasklaidos kalba apie reiderystę, kuria užsiima Vašingtonas, be jokių dvejonių ir tiesioginiu tekstu. Amerikiečių verslo spaudos flagmanas sausai konstatuoja:

"Pasak šaltinių, susipažinusių su situacija, sandoris (dėl "TikTok" pardavimo) galėtų būti baigtas iki pirmadienio. "Microsoft", "ByteDance" (įmonė, kuriai priklauso "TikTok") ir Baltųjų rūmų atstovai dalyvauja derybose. Derybos vis dar nebaigtos ir sandoris gali neįvykti. <...> "ByteDance" svarstė daugybę galimybių, (ir) nepaisant to, Baltieji rūmai kėlė spaudimą "ByteDance", kad ši parduotų "TikTok" segmentą bendrovei iš JAV, pranešė vienas iš šaltinių".

JAV ir Kinijos vėliavos, archyvinė nuotrauka
© AP Photo / Andy Wong

Su jaudinamu betarpiškumu "The Wall Street Journal" taip pat pranešė apie tai, kad valdžia susirūpinusi ne tik Amerikos vartotojų duomenų nutekėjimu į Kiniją, bet ir tuo, kad šis socialinis tinklas gali būti naudojamas politinei propagandai Jungtinėse Amerikos Valstijose, taip pat cenzūruotam turiniui, kuris dėl politinių priežasčių netinka oficialiajam Pekinui.

Tai tas pats atvejis, kai drąsiai galima teigti, kad iš JAV reikia mokytis, mokytis ir dar kartą mokytis. Ir visiškai nesvarbu, ar Baltieji rūmai susitars dėl "TikTok" pardavimo "Microsoft" įmonei.

Kinijos socialinį tinklą būtinai "prispaus", o jei jis nebus parduotas, tai bus uždraustas dėl nacionalinio saugumo. Ir šia prasme, jei pažvelgtumėte į tai, kaip kai kurie Amerikos socialiniai tinklai elgiasi Rusijoje, reikėtų pažymėti, kad jie atvirai naudojami tiek politinei propagandai, nukreiptai į Rusijos visuomenę, tiek įžūliai cenzūruojant tą politinį ir net kultūrinį turinį, kuris dėl kažkokių priežasčių netinka oficialiajam Vašingtonui.

Politologai ir informacijos bei hibridinio karo ekspertai mėgsta aptarti iššūkius, kuriuos Rusijai kelia naujasis "informacijos" amžius, tačiau užuot išradinėjus dviratį, būtų teisingiau panaudoti Amerikos patirtį.

Ir, be abejo, tai jokiu būdu nereiškia, kad reikėtų uždrausti tam tikrus socialinius tinklus, nes padorumo taisyklių laikymasis ir laisvosios rinkos idealai — svarbesni ekonominio vystymosi elementai. Nieko nereikia iš karto drausti: priešingai, verta apsvarstyti galimybę Amerikos įmonėms pateikti keletą verslo pasiūlymų, kurių atsisakyti būtų nenaudinga. Ponas Trampas šia prasme blogų dalykų neišmokys.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Rusija, rinkimai, Donaldas Trampas, JAV
 Sergejus Dmitrijevas ir Valdemaras Tomaševskis, archyvinė nuotrauka

Lemtinga trijų žodžių frazė. "Rusų" politikas Lietuvoje sumokėjo tiesmukiškumą

(atnaujinta 16:10 2020.09.17)
Skandalas Darbo partijoje Seimo rinkimų išvakarėse. Deputatas Sergejus Dmitrijevas buvo pašalintas iš DP frakcijos sostinės taryboje. Jo kaltė yra ta, kad po įrašu Facebook puslapyje jis paliko trumpą trijų žodžių komentarą "Šviesi atmintis didvyriui!"

Skandalingas komentaras buvo paskelbtas dėl Donecko Liaudies Respublikos (DLR) lyderio Aleksandro Zacharčenkos, žuvusio 2018 metais, atminimo. Lietuvoje įprasta jį vadinti separatistu ir teroristu, o Vilniaus miesto tarybos deputatas ir kandidatas į Seimą nuo DP Sergejus Dmitrijevas išdrįso Zacharčenką pavadinti didvyriu.

Pulk jį!

Stulbinamą kompromisinę medžiagą apie deputatą Dmitrijevą rado apsukrūs DELFI portalo rusų kalba, garsėjančio karštai antirusiška redakcijos politika, žurnalistai. Kruopštūs žurnalistai padarė komentaro ekrano kopijas ir kebliais klausimais prirėmė Sergejų Dmitrijevą prie sienos. Ar Dmitrijevas tikrai laiko Zacharčenką didvyriu? Ar klaidinga oficiali Lietuvos Respublikos pozicija dėl konflikto Donbase?

Į tai Dmitrijevas naiviai ir nuoširdžiai atsakė: "Jis [Zacharčenka — Sputnik] buvo oficialiai apdovanotas ir tai turi būti pripažinta. <...> Taip, manau, kad tai neteisinga [oficiali Lietuvos pozicija. — Sputnik], nes kiekviena suvereni valstybė turi spręsti savo problemas be kišimosi iš išorės".

Taigi, matyt, Sergejus Dmitrijevas baigė savo politinę karjerą, kaip ir jo buvęs kolega, buvęs partijos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Viačeslavas Titovas.

Priminsime, kad būdamas Klaipėdos miesto tarybos nariu, Titovas išreiškė abejones dėl "miško brolių" vado Adolfo Ramanausko (Vanago), kurį Lietuvos valdžia priskyrė kone prie šventųjų, o partizano palaikai buvo iškilmingai perlaidoti. Už tokį sąmyšį demokratinėje Lietuvoje, kurioje tariamai gerbiama žodžio laisvė, Titovas buvo teisiamas ir jam skirta didelė bauda, ​​o vėliau atimtas deputato mandatas. Jam nebuvo leista dalyvauti artėjančiuose Seimo rinkimuose todėl, kad neva trūksta parašų, palaikančių jį kaip kandidatą vienmandatėje apygardoje.

Buvo tokia partija

Bet grįžkime prie Sergejaus Dmitrijevo. Tai žinomas Lietuvoje politikas, kuris dėl rusakalbių rinkėjų balsų net du kartus buvo Seimo narys. Pirmą kartą nuo 2000 iki 2004 metų Lietuvos socialdemokratų partijos sąraše, o antrą kartą iš Darbo partijos — nuo 2012 iki 2016 metų. Tiesa, bėgant metams, kaip deputatas jis nebuvo pastebėtas kažką ypatingo nuveikęs Lietuvos rusų labui ar bandęs pagerinti Rusijos ir Lietuvos santykius.

Rusų diasporoje Lietuvoje Sergejus Dmitrijevas yra geriau žinomas kaip nuolatinis politinės partijos Lietuvos rusų sąjunga, sukurtos 1995 metais, pirmininkas. Šiandien Lietuvos politinių partijų registre priešais skiltį Lietuvos rusų sąjunga rašomas žodis "nepateikė". Tai reiškia, kad partijos lyderis Dmitrijevas dukart negalėjo patvirtinti, kad partija turi mažiausiai du tūkstančius narių. Ir dėl to "Lietuvos rusų sąjungos" nebėra... O buvę politinės asociacijos vadovai dabar yra Darbo partijos, kuriai pirmininkauja Viktoras Uspaskichas, rusiškiausias iš rusų Lietuvoje, nariai.

Dėl Viktoro Uspaskicho tautybės Rusijos žiniasklaida dažnai klaidingai Darbo partiją vadina "rusų partija". Tai dažniausiai paperka rusakalbius Lietuvos rinkėjus, kuriuos žavi aktoriaus Uspaskicho iškalba ir charizma. Tačiau pakanka atidžiai peržiūrėti Darbo partijos kandidatų į Seimą sąrašą ir paaiškėja, kad iš 141 kandidatų tik dešimt rusiškų pavardžių. O Sergejus Dmitrijevas yra tik sąrašo viduryje. Taigi, Darbo partija turi būti drąsiai vadinama visiškai lietuviška partija su keliais rusais. Tačiau jūs, mieli skaitytojai — rinkėjai, daugelyje rinkimuose dalyvaujančių politinių partijų rasite rusiškų pavardžių. Pasirinkimas yra!

Kam didvyriai, o kam "okupantai"

Bet grįžkime prie Sergejaus Dmitrijevo komentaro, skandalingo, Lietuvos patriotų požiūriu, įrašo Aleksandro Zacharčenkos atminimui. Žodžius "Šviesi atmintis didvyriui!" Dmitrijevas, matyt, rašė paveiktas nuoširdaus sielos polėkio, kurio pasekmes jis ne iš karto suvokė. Juk apie slaptas Dmitrijevo mintis galima spręsti bent jau iš gedulingos veido išraiškos, su kuria jis visada stovi gegužės 9 dieną prie memorialo sovietų kariams Vilniaus Antakalnio kapinėse. 

Antrojo pasaulinio karo veteranų, kovojusių antihitlerinės koalicijos pusėje, rate tik teigiamai kalba apie Sergejų. Tikri Lietuvos patriotai sovietų karius ir veteranus vadina "okupantais", o tokie kaip Dmitrijevas vadinami "vatnikais" ir "koloradais".

O Darbo partijos lyderio Viktoro Uspaskicho su gvazdikų puokšte gegužės 9 dieną prie Antakalnio memorialo niekas nematė. Gal jis naktį slapta aplanko žuvusių tarybinių karių memorialą, kad apsukrūs DELFI žurnalistai negalėtų jo pagauti tokio šventvagiško nusikaltimo vietoje? Straipsnio autorius atsiims savo žodžius ir viešai atsiprašys, jei kas nors pateiks nuotrauką ar vaizdo įrašą, paneigiantį šiuos įtarimus apie Rusiją taip įsimylėjusį Viktorą Uspaskichą.

Savo slaptą meilę viskam, kas rusiška, Viktoras viešai pripažįsta tik kartą per metus — per Rusų kultūros dieną sostinės Vingio parke. Kitomis dienomis kartais jis net pamiršta rusų kalbą ir prašo rusų žurnalistų ateiti pas jį kalbėtis su vertėju. Atseit, aš nemoku rusiškai. Kaip rusų kalba nekalba ir Lietuvos deputatai, išrinkti iš Darbo partijos rusakalbių rinkėjų, suklaidintų Uspaskicho tautybės.

Beje, politikas ir jo partija jau viešai atsiribojo nuo Dmitrijevo pareiškimų.

Vilkai avių kailyje

Šie Vilniaus miesto tarybos nariai "darbiečiai" pašalino iš frakcijos deputatą Sergejų Dmitrijevą už jo užuojautą nužudyto DLR vadovo atminimui.

Карантин в Вильнюсе
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

O dabar klausimas jums, rusakalbiams skaitytojams-rinkėjams. Ar balsuosite už kandidatą į Seimą Sergejų Dmitrijevą? Jei taip, tai savo balsais visų pirma palaikysite tuos lietuvius, kurie yra DP sąrašo viršūnėje, tuos, kurie pašalino Sergejų iš frakcijos, o galbūt jie netrukus pareikalaus, kad jis būtų pašalintas iš partijos narių sąrašo. Kaip paaiškėjo, nebegalima ištrinti Dmitrijevo iš kandidatų į Seimą sąrašo. Todėl balsuodami už Dmitrijevą jūs automatiškai balsuojate už visą "rusišką" Lietuvos partiją.

Na, kad neužtrauktų gėdos visai partijai, kurios konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis laukia nesulaukia būsimoje valdančiojoje koalicijoje. O didžiojo Vytauto anūkas net nebeabejoja savo partijos pergale spalio 11 dienos rinkimuose į Seimą.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
politika, Lietuva, Rusija
Dar šia tema
Titovas: mums bandys sukurti kliūčių prieš Lietuvos Seimo rinkimus
"Apsirijo ir užsimiršo". Ką Baltijos šalys praranda, susipykusios su Lukašenka
VRK neregistravo 8 parašų nesurinkusių kandidatų į Seimą
Белые грибы в корзине, архивное фото

Grybai ir politika. Ar įspūdingas grybų derlius padeda kandidatams į Seimą atsipalaiduoti?

(atnaujinta 09:42 2020.09.17)
Seimo rinkimai vis arčiau, o taip norisi atsipalaiduoti, todėl ir politikai noriai užsiima lietuvių pamėgtu rudens užsiėmimu — išeina į mišką grybauti. Bet negalima ir politikos užmiršti

Šis ruduo — ne tik rinkimų į Seimą metas. Šis ruduo įspūdingas grybų derliumi. Iš miškų grybautojai išvažiuoja ne tik su pilnomis pintinėmis, bet ir automobilių bagažinėmis. Grybautojai-internautai ne tik dalinasi įspūdžiais iš miško, bet ir miško gėrybių nuotraukomis bei patarimais. Nemažai grybautojų demonstruoja ir savo išradingumą, mat iš surinktų grybų kiekio lietuviai sudeda net Lietuvos "žemėlapius". Kiti baravykus tiesiog pažymi Lietuvos trispalve.

Lietuvos nacionalinis grybas - baravykas 1
Screenshot
Lietuvos nacionalinis grybas — baravykas

Iki šiol Lietuvoje buvo tik dvi dienos, kai dauguma piliečių leisdavosi į kelionę. Tai — Vėlinės, kai lankomi mirusiųjų kapai, ir Velykos, kai lankomi gyvieji. Nuo šių metų atsirado trečioji visaliaudinio pakilimo šventė — "grybų pjovimas".

Politikai taip pat grybauja. Nepaisydami savo pažiūrų. Miške visi lygūs. Tačiau norėdami pasigirti laimikiu savo veidaknygėse privalo nurodyti, kad tai politinė reklama.

Politinės Krikščionių sąjungos partijos įkūrėjas Rimantas Dagys su žmona Regina per 3 valandas rado 540 baravykų. Apie tai pretendentas į Seimą pranešė savo Facebook'o laiko juostoje savo draugams rinkėjams. Ponas Dagys su šypsenėle taip pat pranešė, jog rinkimai prasidėjo, ir tai yra politinė reklama. Tačiau Seimo rinkimų rezultatai ponui Dagiui nežada būti tokie sėkmingi kaip grybų rinkimas. Nors naujai įkurta partija ir tikisi gauti tiek balsų, kad "galėtų atsverti liberaliąją pusę".

"Mes tikimės, kad ši partija įsitvirtins, apie trečdalis mūsų piliečių, pagal mūsų turimas paklausas, tokios partijos pageidautų. Jei taip bus, mandatų tikrai bus pakankamai, kad galėtume atsverti liberaliąją pusę", — teigia Dagys.

Krikščionių sąjungos rinkimų šūkis: "Neleisime iškirsti Lietuvos, jos šeimų ir miškų". Gera po mišką pasivaikščioti. Sveika galvą pravėdinti, nervus nuraminti.

Krikščionių sąjungos įkūrėjui Rimantui Dagiui grybų rinkimai sėkmingi 2
Screenshot
Krikščionių sąjungos įkūrėjui Rimantui Dagiui grybų rinkimai sėkmingi

Buvusi socialdemokratė, o dabar jau atsidūrusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąraše Rimantė Šalaševičiūtė aktyviai dalyvauja savo rinkiminėje kampanijoje. Savo Facebook'o laiko juostoje ponia nuolat informuoja savo draugus ir sekėjus, kur buvo, ką veikė. Rado laiko ir pagrybauti. Ponia Rimantė Šalaševičiūtė pasigyrė, kad per valandą surinko 42 baravykus. Taip pat pasigyrė savo firminiais virtais aliejuje su baravykų įdaru pyragėliais. Kaip sakoma — gero apetito. Tai taip pat neatlygintina politinė reklama. Gal kurį nors rinkėją ji ir paveiks. Kas žino.

Rimantė Šalaševičiūtė suspėja pagrybauti 3
Screenshot
Rimantė Šalaševičiūtė suspėja pagrybauti

Rasa Juknevičienė Seimo rinkimuose nedalyvauja. Neaktualu. Ponia Rasa Juknevičienė ir taip parlamentarė — Europos Parlamento. Išrinkta pagal Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąrašą. Ponia Europoje atstovauja konservatorių partijai ir Lietuvai. Ir Baltarusijai. Kai negrybauja. Nors sunku atskirti, kada ponia Rasa grybauja, kada "nusigrybauja". Nes lyg haliucinogeninių grybų užvalgiusi nenustoja kartoti, kad Baltarusijos Respublikos prezidentė yra Svetlana Tichanovskaja.

Rasa Juknevičienė taip pat grybauja 4
Screenshot
Rasa Juknevičienė taip pat grybauja

Rasa Juknevičienė: "Su gimtadieniu, President elect Sviatlana!". Beje, taisyklingai lietuviškai sakytina ne prezidentas elektas, o išrinktasis prezidentas.

Rasa Juknevičienė nusigrybauja 5
Screenshot
Rasa Juknevičienė nusigrybauja

Tuo metu, kai beveik visa Lietuva grybavo, o Baltarusijos žmonės mitingavo, restorane, Vilniaus centre, Svetlana Tichanovskaja šventė savo gimtadienį. Moteriai sukako 38-eri. Prie restorano "More Amore" sostinės centre ją pasitiko gausus būrys palaikančių žmonių ir Lietuvos bei užsienio žurnalistų, kuriems ji su taure šampano rankoje gerai nusiteikusi atsakinėjo į klausimus. Svetlanos Tichanovskajos pasveikinti atvyko ir būsimoji premjerė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąrašo Nr. 1 Ingrida Šimonytė.

Baltarusijos "prezidentė" ir Lietuvos "premjerė" noriai pozavo užsienio ir vietos žiniasklaidai. Tokie štai nacionaliniai grybavimo ypatumai šį rudenį.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
grybai, Seimo rinkimai
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Knygos Forestas Gampas autorius Winstonas Groomas

JAV mirė knygos "Forestas Gampas" autorius Winstonas Groomas

(atnaujinta 12:54 2020.09.18)
Rašytojo garsiausio kūrinio pagrindu buvo nufilmuotas kultinis to paties pavadinimo filmas su pagrindinį vaidmenį atlikusiu Holivudo aktoriumi Tomu Hanksu

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Eidamas 78-uosius metus mirė knygos "Forestas Gampas" ("Forrest Gump") autorius Winstonas Groomas, apie tai savo Facebook paskyroje pranešė Amerikos Ferhopo miesto, kuriame gyveno Groomas, merė Karin Wilson.

"Su dideliu liūdesiu pranešu apie mūsų brangaus draugo Winstono Groomo mirtį. Ferhopo miestas šiandien prarado savo legendinį autorių", — parašė ji.

Kas tapo rašytojo mirties priežastimi, nepranešama. Žmonės iš viso pasaulio po Karin Wilson pranešimu komentaruose reiškia užuojautą.

Populiariausia Winstono Groomo knyga tapo romanas "Forestas Gampas", parašytas 1986 metais ir ekranizuotas 1994 metais. To paties pavadinimo filmas pelnė šešis Oskaro apdovanojimus, tris "Auksinio gaublio" apdovanojimus ir daugybę kitų apdovanojimų.

Knygoje pasakojama apie psichikos sutrikimų turintį jaunuolį, kuris pats perteikia savo gyvenimo istoriją. 1995 metais Groomas parašė knygos "Forestas Gampas" tęsinį — knygą "Gampas ir ko." (angl. "Gump and Co."), kurią taip pat buvo planuota ekranizuoti, tačiau bandymai tai padaryti buvo nesėkmingi. Be šios serijos, Groomas taip pat yra parašęs keletą negrožinių knygų.

Temos:
Metų netektys — 2020
Dar šia tema
Mirė kompozitorius Ennio Morricone
Mirė žymi kino ir teatro aktorė Gražina Balandytė
Mirė poetas Aleksas Dabulskis 
Eidamas 50 metus mirė hito "I Like to Move It" autorius