S-500 Prometėjas, archyvinė nuotrauka

Staigus smūgis nesuveiks: "Prometėjaus" sistema Baltijos šalyse "pamatys" viską

(atnaujinta 23:26 2020.08.24)
Naujausios priešlėktuvinės raketų sistemos S-500 "Prometėjas" atsiradimą sukelia precedento neturinčios išorinės grėsmės Rusijai

Praėjusią savaitę Rusijos oro gynybos sistemos aptiko ir palydėjo 46 užsienio lėktuvus ir bepiločius orlaivius, vykdančius žvalgybą netoli Rusijos Federacijos sienų. Apie tai pranešė laikraštis "Krasnaja Zvezda", remdamasis RF Gynybos ministerijos duomenimis. Šalies oro erdvėje pažeidimų nebuvo, tačiau tokių "svečių" skaičius stabiliai auga. Taigi, Pentagonas rengia "nenuspėjamo smūgio" strategiją, taktiką ir technologinius algoritmus. Rusija yra priversta reaguoti ir sukurti vis veiksmingesnes potencialaus agresoriaus orlaivio valdymo ir sunaikinimo priemones.

Baigėsi priešlėktuvinės raketų sistemos S-500 "Prometėjas" bandymai, kurių metu raketa smogė į taikinį rekordiniame 553 km nuotolyje. Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu pažadėjo, kad sistemos pristatymas kariuomenei prasidės 2020 metais. Tai reiškia, kad netrukus S-500 oro gynybos sistema pradės kovinį budėjimą.

Anksčiau Oro erdvės pajėgų vadas Sergejus Surovikinas sakė: "Į oro gynybos sistemą S-500 įtrauktos savybės leidžia be aerodinaminių ir balistinių taikinių sunaikinti visų modifikacijų viršgarsinius ginklus, įskaitant artimajame kosmose". "Almaz-Antey" plėtros koncerno generalinis dizaineris Pavelas Sozinovas taip pat kalbėjo apie "Prometėjaus" sugebėjimą perimti taikinius šimtų kilometrų nuo Žemės atstumu.

Unikali tolimojo nuotolio oro gynybos sistema S-500 "Prometėjas" priklauso naujos kartos universalioms žemės ir oro sistemoms, turinčioms padidintą priešraketinės gynybos potencialą ir gebančioms sunaikinti visus oro taikinius — balistinius, aerodinaminius, viršgarsinius — bet kokiu greičiu, kurį galima pasiekti šiandien ir ateityje. Jei reikia, "Prometėjas" gali "per maždaug 4 sekundes numušti F-35 (ir "išpurkšti" priešo palydovų grupes Žemės orbitoje. S-500 analogų efektyvumo prasme pasaulyje nėra, o artimiausią dešimtmetį jų nebus).

Jūros horizontas

"Prometėjas" ateis į pagalbą "Triumf" (S-400) ir taps bendros Rusijos Federacijos oro ir priešraketinės gynybos sistemos pagrindu. Tai reiškia, kad matomas ir tariamai nematomas potencialaus priešo žvalgybos ir puolimo orlaivis bus ginklo taške iki 600 km nuo Rusijos Federacijos sienų atstumu.

Juodosios jūros kryptimi S-500 sistemos iš Krymo grynai hipotetiškai galės nušauti agresoriaus naikintuvus ir strateginius bombonešius virš Bukarešto, Ankaros ar Kijevo (visais šiais atvejais atstumas iki taikinio bus mažesnis nei 550 km). Galbūt "Prometėjaus" radaro stoties apšvitinimas dideliu atstumu nuo Juodosios jūros sumažins beveik kasdienį "partnerių" žvalgybinių ir smogiamųjų orlaivių aktyvumą regione ir padarys naujas Pentagono bazes Rumunijoje praktiškai nenaudingas.

Kilus kariniam konfliktui Baltijos regione, Rusija tikrai sustiprins esamus technologinius pajėgumus organizuoti neskraidymo zoną virš Baltijos jūros. Kaliningrado srityje dislokuotas "Prometėjas" galės patikimai valdyti visos Lenkijos, dalies Vokietijos (įskaitant Berlyną), Danijos (įskaitant Kopenhagą), Čekijos ir Slovakijos oro erdvę.

Amerikiečių žurnalas "The National Interest" su pasipiktinimu stebi "Prometėjaus" bandymus ir praneša: "Šis naujos kartos ginklas yra skirtas papildyti jau galingą Maskvos S-400 sistemą... dideliais aukščio taikiniais ir gali kovoti su "nematomais" orlaiviais".

Naikintuvas Su-30SM, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Антон Вергун

Iš tiesų tai yra nemalonus "atradimas" Pentagonui — 600 kilometrų linija, kai kiekviename komplekse vienu metu sunaikinama 10 taikinių (mato "Prometėjas" daug daugiau). Žinoma, naujausia Rusijos sistema sumažins JAV oro pajėgų ir jos sąjungininkų laisvės laipsnius Baltijos ir Juodojoje jūrose (tūkstančius kilometrų nuo JAV teritorijos). Iš Kaliningrado srities oro gynybos raketų S-500 sistemos kovinėje situacijoje galės iš tolo perimti sparnuotąsias raketas ir F-35 — Skagerako sąsiaurio srityje, jungiančioje Šiaurės ir Baltijos jūras (ten, kur eina tradicinis "britiškas" JAV ir NATO smogiamųjų orlaivių maršrutas). Vis dėlto, jei nebus peržengta "raudona linija", nepraktikuojami raketų ir bombų smūgiai prieš Krymą, Kaliningrado ir Leningrado sritis, kitus Rusijos regionus, kasdien "nekabama" virš taikių Rytų Europos regionų, tada amerikiečių kariškiams nėra ko jaudintis.

Kosminės aukštumos

Karinės strategijos ir konfliktai tampa vis sudėtingesni, į Žemės orbitą buvo įtraukta daugybė žvalgybos ir navigacijos sistemų. Neseniai JAV kosmoso pajėgos pradėjo planuoti misijas dėl "nedraugiškų valstybių" palydovų grupuočių "neutralizacijos", taip pat puolimo operacijas. Pentagonas operacijas kosmose vertina kaip atskirą karo veiksmų zoną, todėl anksčiau ar vėliau jis iškels smogiamuosius ginklus (kinetinius, lazerinius, elektromagnetinius) į arti Žemės esančią orbitą. JAV ilgą laiką kūrė kosminius ginklus ir gali juos naudoti prieš Rusijos Federaciją.

S-400 Triumf
© Sputnik / Отдел информационного обеспечения Балтийского региона

Rusijai visiškai nereikia dalyvauti "Žvaigždžių karuose" Holivudo stiliumi. Antžeminis "Prometėjų" tinklas, kuris greitai pašalins orbitos grėsmes, atrodo optimaliau ir efektyviau nei bet kuris "tarpžvaigždinis laivynas". Leiskite dar kartą priminti, kad generalinis dizaineris Pavelas Sozinovas paskelbė apie S-500 gebėjimą sunaikinti taikinius per šimtus kilometrų nuo Žemės. "Prometėjaus" sistema buvo sukurta siekiant kovoti su visomis esamomis kosminės erdvės puolimo priemonėmis ir tomis, kurios dar nebuvo išrastos.

S-500 technologijos atveria naujus horizontus kariniuose reikaluose, daro tiesioginę įtaką arti kosmoso ir globaliai geopolitikai. Tačiau kartu niekas Rusijoje ir posovietinėje erdvėje neatsisakys integruotos, giliai ešelonizuotos esamos oro gynybos priešraketinės gynybos sistemos. S-500, S-400 ir S-300 sistemos veiksmingai apsaugos Rusijos oro erdvę nuo įvairių grėsmių.

Ir paskutinis dalykas. S-500 galimybės žymiai viršija S-400 sistemos eksploatacines savybes, jau nekalbant apie amerikiečių "Patriot Advanced Capability-3". Be to, pasak Egipto leidinio "Sasapost", naujausia Rusijos oro gynybos priešraketinės gynybos sistema gali kainuoti apie 500 milijonų dolerių, tuo tarpu "Patriot" parduodama už 1 milijardą dolerių, o THAAD kainuoja iki 3 milijardų dolerių. Mobilus ir "visaėdis" "Prometėjas" žada būti sėkmingas aukštose tarptautinės ginklų rinkos orbitose.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
priešlėktuvinė gynyba, ginkluotė, Rusija
 Sergejus Dmitrijevas ir Valdemaras Tomaševskis, archyvinė nuotrauka

Lemtinga trijų žodžių frazė. "Rusų" politikas Lietuvoje sumokėjo tiesmukiškumą

(atnaujinta 16:10 2020.09.17)
Skandalas Darbo partijoje Seimo rinkimų išvakarėse. Deputatas Sergejus Dmitrijevas buvo pašalintas iš DP frakcijos sostinės taryboje. Jo kaltė yra ta, kad po įrašu Facebook puslapyje jis paliko trumpą trijų žodžių komentarą "Šviesi atmintis didvyriui!"

Skandalingas komentaras buvo paskelbtas dėl Donecko Liaudies Respublikos (DLR) lyderio Aleksandro Zacharčenkos, žuvusio 2018 metais, atminimo. Lietuvoje įprasta jį vadinti separatistu ir teroristu, o Vilniaus miesto tarybos deputatas ir kandidatas į Seimą nuo DP Sergejus Dmitrijevas išdrįso Zacharčenką pavadinti didvyriu.

Pulk jį!

Stulbinamą kompromisinę medžiagą apie deputatą Dmitrijevą rado apsukrūs DELFI portalo rusų kalba, garsėjančio karštai antirusiška redakcijos politika, žurnalistai. Kruopštūs žurnalistai padarė komentaro ekrano kopijas ir kebliais klausimais prirėmė Sergejų Dmitrijevą prie sienos. Ar Dmitrijevas tikrai laiko Zacharčenką didvyriu? Ar klaidinga oficiali Lietuvos Respublikos pozicija dėl konflikto Donbase?

Į tai Dmitrijevas naiviai ir nuoširdžiai atsakė: "Jis [Zacharčenka — Sputnik] buvo oficialiai apdovanotas ir tai turi būti pripažinta. <...> Taip, manau, kad tai neteisinga [oficiali Lietuvos pozicija. — Sputnik], nes kiekviena suvereni valstybė turi spręsti savo problemas be kišimosi iš išorės".

Taigi, matyt, Sergejus Dmitrijevas baigė savo politinę karjerą, kaip ir jo buvęs kolega, buvęs partijos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Viačeslavas Titovas.

Priminsime, kad būdamas Klaipėdos miesto tarybos nariu, Titovas išreiškė abejones dėl "miško brolių" vado Adolfo Ramanausko (Vanago), kurį Lietuvos valdžia priskyrė kone prie šventųjų, o partizano palaikai buvo iškilmingai perlaidoti. Už tokį sąmyšį demokratinėje Lietuvoje, kurioje tariamai gerbiama žodžio laisvė, Titovas buvo teisiamas ir jam skirta didelė bauda, ​​o vėliau atimtas deputato mandatas. Jam nebuvo leista dalyvauti artėjančiuose Seimo rinkimuose todėl, kad neva trūksta parašų, palaikančių jį kaip kandidatą vienmandatėje apygardoje.

Buvo tokia partija

Bet grįžkime prie Sergejaus Dmitrijevo. Tai žinomas Lietuvoje politikas, kuris dėl rusakalbių rinkėjų balsų net du kartus buvo Seimo narys. Pirmą kartą nuo 2000 iki 2004 metų Lietuvos socialdemokratų partijos sąraše, o antrą kartą iš Darbo partijos — nuo 2012 iki 2016 metų. Tiesa, bėgant metams, kaip deputatas jis nebuvo pastebėtas kažką ypatingo nuveikęs Lietuvos rusų labui ar bandęs pagerinti Rusijos ir Lietuvos santykius.

Rusų diasporoje Lietuvoje Sergejus Dmitrijevas yra geriau žinomas kaip nuolatinis politinės partijos Lietuvos rusų sąjunga, sukurtos 1995 metais, pirmininkas. Šiandien Lietuvos politinių partijų registre priešais skiltį Lietuvos rusų sąjunga rašomas žodis "nepateikė". Tai reiškia, kad partijos lyderis Dmitrijevas dukart negalėjo patvirtinti, kad partija turi mažiausiai du tūkstančius narių. Ir dėl to "Lietuvos rusų sąjungos" nebėra... O buvę politinės asociacijos vadovai dabar yra Darbo partijos, kuriai pirmininkauja Viktoras Uspaskichas, rusiškiausias iš rusų Lietuvoje, nariai.

Dėl Viktoro Uspaskicho tautybės Rusijos žiniasklaida dažnai klaidingai Darbo partiją vadina "rusų partija". Tai dažniausiai paperka rusakalbius Lietuvos rinkėjus, kuriuos žavi aktoriaus Uspaskicho iškalba ir charizma. Tačiau pakanka atidžiai peržiūrėti Darbo partijos kandidatų į Seimą sąrašą ir paaiškėja, kad iš 141 kandidatų tik dešimt rusiškų pavardžių. O Sergejus Dmitrijevas yra tik sąrašo viduryje. Taigi, Darbo partija turi būti drąsiai vadinama visiškai lietuviška partija su keliais rusais. Tačiau jūs, mieli skaitytojai — rinkėjai, daugelyje rinkimuose dalyvaujančių politinių partijų rasite rusiškų pavardžių. Pasirinkimas yra!

Kam didvyriai, o kam "okupantai"

Bet grįžkime prie Sergejaus Dmitrijevo komentaro, skandalingo, Lietuvos patriotų požiūriu, įrašo Aleksandro Zacharčenkos atminimui. Žodžius "Šviesi atmintis didvyriui!" Dmitrijevas, matyt, rašė paveiktas nuoširdaus sielos polėkio, kurio pasekmes jis ne iš karto suvokė. Juk apie slaptas Dmitrijevo mintis galima spręsti bent jau iš gedulingos veido išraiškos, su kuria jis visada stovi gegužės 9 dieną prie memorialo sovietų kariams Vilniaus Antakalnio kapinėse. 

Antrojo pasaulinio karo veteranų, kovojusių antihitlerinės koalicijos pusėje, rate tik teigiamai kalba apie Sergejų. Tikri Lietuvos patriotai sovietų karius ir veteranus vadina "okupantais", o tokie kaip Dmitrijevas vadinami "vatnikais" ir "koloradais".

O Darbo partijos lyderio Viktoro Uspaskicho su gvazdikų puokšte gegužės 9 dieną prie Antakalnio memorialo niekas nematė. Gal jis naktį slapta aplanko žuvusių tarybinių karių memorialą, kad apsukrūs DELFI žurnalistai negalėtų jo pagauti tokio šventvagiško nusikaltimo vietoje? Straipsnio autorius atsiims savo žodžius ir viešai atsiprašys, jei kas nors pateiks nuotrauką ar vaizdo įrašą, paneigiantį šiuos įtarimus apie Rusiją taip įsimylėjusį Viktorą Uspaskichą.

Savo slaptą meilę viskam, kas rusiška, Viktoras viešai pripažįsta tik kartą per metus — per Rusų kultūros dieną sostinės Vingio parke. Kitomis dienomis kartais jis net pamiršta rusų kalbą ir prašo rusų žurnalistų ateiti pas jį kalbėtis su vertėju. Atseit, aš nemoku rusiškai. Kaip rusų kalba nekalba ir Lietuvos deputatai, išrinkti iš Darbo partijos rusakalbių rinkėjų, suklaidintų Uspaskicho tautybės.

Beje, politikas ir jo partija jau viešai atsiribojo nuo Dmitrijevo pareiškimų.

Vilkai avių kailyje

Šie Vilniaus miesto tarybos nariai "darbiečiai" pašalino iš frakcijos deputatą Sergejų Dmitrijevą už jo užuojautą nužudyto DLR vadovo atminimui.

Карантин в Вильнюсе
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

O dabar klausimas jums, rusakalbiams skaitytojams-rinkėjams. Ar balsuosite už kandidatą į Seimą Sergejų Dmitrijevą? Jei taip, tai savo balsais visų pirma palaikysite tuos lietuvius, kurie yra DP sąrašo viršūnėje, tuos, kurie pašalino Sergejų iš frakcijos, o galbūt jie netrukus pareikalaus, kad jis būtų pašalintas iš partijos narių sąrašo. Kaip paaiškėjo, nebegalima ištrinti Dmitrijevo iš kandidatų į Seimą sąrašo. Todėl balsuodami už Dmitrijevą jūs automatiškai balsuojate už visą "rusišką" Lietuvos partiją.

Na, kad neužtrauktų gėdos visai partijai, kurios konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis laukia nesulaukia būsimoje valdančiojoje koalicijoje. O didžiojo Vytauto anūkas net nebeabejoja savo partijos pergale spalio 11 dienos rinkimuose į Seimą.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
politika, Lietuva, Rusija
Dar šia tema
Titovas: mums bandys sukurti kliūčių prieš Lietuvos Seimo rinkimus
"Apsirijo ir užsimiršo". Ką Baltijos šalys praranda, susipykusios su Lukašenka
VRK neregistravo 8 parašų nesurinkusių kandidatų į Seimą
Белые грибы в корзине, архивное фото

Grybai ir politika. Ar įspūdingas grybų derlius padeda kandidatams į Seimą atsipalaiduoti?

(atnaujinta 09:42 2020.09.17)
Seimo rinkimai vis arčiau, o taip norisi atsipalaiduoti, todėl ir politikai noriai užsiima lietuvių pamėgtu rudens užsiėmimu — išeina į mišką grybauti. Bet negalima ir politikos užmiršti

Šis ruduo — ne tik rinkimų į Seimą metas. Šis ruduo įspūdingas grybų derliumi. Iš miškų grybautojai išvažiuoja ne tik su pilnomis pintinėmis, bet ir automobilių bagažinėmis. Grybautojai-internautai ne tik dalinasi įspūdžiais iš miško, bet ir miško gėrybių nuotraukomis bei patarimais. Nemažai grybautojų demonstruoja ir savo išradingumą, mat iš surinktų grybų kiekio lietuviai sudeda net Lietuvos "žemėlapius". Kiti baravykus tiesiog pažymi Lietuvos trispalve.

Lietuvos nacionalinis grybas - baravykas 1
Screenshot
Lietuvos nacionalinis grybas — baravykas

Iki šiol Lietuvoje buvo tik dvi dienos, kai dauguma piliečių leisdavosi į kelionę. Tai — Vėlinės, kai lankomi mirusiųjų kapai, ir Velykos, kai lankomi gyvieji. Nuo šių metų atsirado trečioji visaliaudinio pakilimo šventė — "grybų pjovimas".

Politikai taip pat grybauja. Nepaisydami savo pažiūrų. Miške visi lygūs. Tačiau norėdami pasigirti laimikiu savo veidaknygėse privalo nurodyti, kad tai politinė reklama.

Politinės Krikščionių sąjungos partijos įkūrėjas Rimantas Dagys su žmona Regina per 3 valandas rado 540 baravykų. Apie tai pretendentas į Seimą pranešė savo Facebook'o laiko juostoje savo draugams rinkėjams. Ponas Dagys su šypsenėle taip pat pranešė, jog rinkimai prasidėjo, ir tai yra politinė reklama. Tačiau Seimo rinkimų rezultatai ponui Dagiui nežada būti tokie sėkmingi kaip grybų rinkimas. Nors naujai įkurta partija ir tikisi gauti tiek balsų, kad "galėtų atsverti liberaliąją pusę".

"Mes tikimės, kad ši partija įsitvirtins, apie trečdalis mūsų piliečių, pagal mūsų turimas paklausas, tokios partijos pageidautų. Jei taip bus, mandatų tikrai bus pakankamai, kad galėtume atsverti liberaliąją pusę", — teigia Dagys.

Krikščionių sąjungos rinkimų šūkis: "Neleisime iškirsti Lietuvos, jos šeimų ir miškų". Gera po mišką pasivaikščioti. Sveika galvą pravėdinti, nervus nuraminti.

Krikščionių sąjungos įkūrėjui Rimantui Dagiui grybų rinkimai sėkmingi 2
Screenshot
Krikščionių sąjungos įkūrėjui Rimantui Dagiui grybų rinkimai sėkmingi

Buvusi socialdemokratė, o dabar jau atsidūrusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąraše Rimantė Šalaševičiūtė aktyviai dalyvauja savo rinkiminėje kampanijoje. Savo Facebook'o laiko juostoje ponia nuolat informuoja savo draugus ir sekėjus, kur buvo, ką veikė. Rado laiko ir pagrybauti. Ponia Rimantė Šalaševičiūtė pasigyrė, kad per valandą surinko 42 baravykus. Taip pat pasigyrė savo firminiais virtais aliejuje su baravykų įdaru pyragėliais. Kaip sakoma — gero apetito. Tai taip pat neatlygintina politinė reklama. Gal kurį nors rinkėją ji ir paveiks. Kas žino.

Rimantė Šalaševičiūtė suspėja pagrybauti 3
Screenshot
Rimantė Šalaševičiūtė suspėja pagrybauti

Rasa Juknevičienė Seimo rinkimuose nedalyvauja. Neaktualu. Ponia Rasa Juknevičienė ir taip parlamentarė — Europos Parlamento. Išrinkta pagal Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąrašą. Ponia Europoje atstovauja konservatorių partijai ir Lietuvai. Ir Baltarusijai. Kai negrybauja. Nors sunku atskirti, kada ponia Rasa grybauja, kada "nusigrybauja". Nes lyg haliucinogeninių grybų užvalgiusi nenustoja kartoti, kad Baltarusijos Respublikos prezidentė yra Svetlana Tichanovskaja.

Rasa Juknevičienė taip pat grybauja 4
Screenshot
Rasa Juknevičienė taip pat grybauja

Rasa Juknevičienė: "Su gimtadieniu, President elect Sviatlana!". Beje, taisyklingai lietuviškai sakytina ne prezidentas elektas, o išrinktasis prezidentas.

Rasa Juknevičienė nusigrybauja 5
Screenshot
Rasa Juknevičienė nusigrybauja

Tuo metu, kai beveik visa Lietuva grybavo, o Baltarusijos žmonės mitingavo, restorane, Vilniaus centre, Svetlana Tichanovskaja šventė savo gimtadienį. Moteriai sukako 38-eri. Prie restorano "More Amore" sostinės centre ją pasitiko gausus būrys palaikančių žmonių ir Lietuvos bei užsienio žurnalistų, kuriems ji su taure šampano rankoje gerai nusiteikusi atsakinėjo į klausimus. Svetlanos Tichanovskajos pasveikinti atvyko ir būsimoji premjerė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąrašo Nr. 1 Ingrida Šimonytė.

Baltarusijos "prezidentė" ir Lietuvos "premjerė" noriai pozavo užsienio ir vietos žiniasklaidai. Tokie štai nacionaliniai grybavimo ypatumai šį rudenį.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
grybai, Seimo rinkimai
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Lietuvos ir Baltarusijos pasienis

Kontrolės punktai Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje dirba be pokyčių, rašo žiniasklaida

(atnaujinta 09:11 2020.09.18)
Lietuvos pasienio tarnyba papasakojo, kad susisiekė su kolegomis Baltarusijoje, kurie atsakė, kad neturi informacijos apie kokius nors apribojimus

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Kontrolės punktai Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje dirba be pokyčių, pranešė RIA Novosti su nuoroda į Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadą Rustamą Liubajevą.

Išvakarėse Baltarusijos prezidentas Aleksandra Lukašenka paskelbė, kad yra priverstas "uždaryti valstybės sieną iš vakarų — su Lietuva ir Lenkija", taip pat sustiprinti sienų su Ukrainą apsaugą.

Liubajevas papasakojo, kad pasieniečiai kreipėsi į Baltarusijos kolegas, kad paaiškintų. Ten jiems buvo pranešta, kad jie neturi informacijos apie jokius atvykimo ar išvykimo iš Baltarusijos apribojimus.

Rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos, oficialiai CRK duomenimis, šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų, visoje Baltarusijoje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

Lietuva nuo pat protesto Baltarusijoje pradžios kišasi į kaimyninės valstybės reikalus. Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad rezultatai esą buvo "suklastoti".

Maskva ne kartą ragino Lietuvą nekurstyti situacijos kaimyninėje šalyje ir suteikti Baltarusijos žmonėms galimybę ją susitvarkyti patiems. Kaip teigė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, Lietuva peržengė visas padorumo ribas keldama reikalavimus Baltarusijai. Jis pažymėjo, kad Vilnius kartu su Tichanovskaja "dirba visai nedemokratiniais metodais".

Tegai:
pasienio kontrolės punktas, prezidento rinkimai, Baltarusija, Lietuva
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Dar šia tema
Lukašenkos padėjėjas Lietuvos deputatus pavadino "beprincipiais veidmainiais"
Minskas pareiškė, kad EP rezoliucija dėl Baltarusijos yra agresyvaus pobūdžio
Ekspertas: ES neduos Lenkijai pinigų jos idėjoms dėl Baltarusijos