Džo Baidenas, archyvinė nuotrauka

JAV žvalgyba: išgirsite eilinę Baideno klaidą žinokite, kaltas Putinas

(atnaujinta 13:16 2020.09.30)
Net smalsu, kada įvairių antirusiškų sąmokslo teorijų autoriams pritrūks žodžių, apibūdinančių didelę Kremliaus dalyvavimo tikimybę tam tikruose skandaluose

Mes jau ištyrėme posakius "highly likely" (beveik neabejotinai — Skripalių byloje ), "almost certainly" (beveik tikrai — dėl įtarimų dėl vakcinos vagystės). Dabar turime priprasti prie kito žodžio — "probably" (tikriausiai).

Šį kartą, "The Washington Post" ("WP") dėka, sužinojome, kad Vladimiras Putinas asmeniškai "galimai vadovauja" slaptai operacijai, kuria siekiama diskredituoti kandidatą į JAV prezidentus Džo Baideną. Be to, tai daroma remiantis tam tikra itin slapta CŽV ataskaita — tokia slapta, kad "WP" žurnalistai galėjo susipažinti su trumpu jos turiniu iš kelių asmenų pasakojimų.

Tokios paradoksalios išvados pagrindas yra įspūdingas: pasirodo, kad ją padarė kai kurie analitikai, remdamiesi "atvirais, išslaptintais ir įslaptintais žvalgybos šaltiniais".

Pirmoji šios ataskaitos eilutė tariamai skamba taip: "Mes manome, kad prezidentas Vladimiras Putinas ir dauguma aukšto rango Rusijos pareigūnų žino ir tikriausiai (tas pats "probably" — Sputnik) vadovauja Rusijos įtakos operacijoms, kuriomis siekiama diskredituoti buvusį JAV viceprezidentą, palaikyti JAV prezidentą ir skatinti nesantaiką visuomenėje prieš lapkričio mėnesį vyksiančius rinkimus JAV".

Taigi, būtent tai diskredituoja buvusį viceprezidentą! Dabar paaiškėja, kas rašo Baidenui kalbas su juokingomis klaidomis, priverčiančiomis susimąstyti apie jo psichikos sveikatos būklę. Tikrai tą dieną asmeniškai Putinas pakišo jam tekstą, kur savo kalbos pabaigoje jis pareiškė, kad nuo koronaviruso mirs 200 milijonų žmonių. Nes niekas kitas negalėtų geriau diskredituoti Baideno.

Daugelis Amerikos žiniasklaidos priemonių atkreipė dėmesį į panašų jų Vidaus saugumo departamento pranešimą, kuris pasirodė neva "vidiniam naudojimui" (iškart patekdamas į visas informacines svetaines) su antrašte "Tikėtina, kad Rusija (šįkart "likely", be "highly" — Sputnik), diskredituoja Amerikos kandidatų sveikatą, kad galėtų paveikti 2020 metų rinkimus". Atkreipkite dėmesį į daugiskaitos žodį "kandidatai". Dabar palyginkime su didžiosios daugumos Amerikos žiniasklaidos priemonių antraštėmis apie šią "sensaciją" — anot jų, kalbame apie "Rusijos ataką prieš Baideno psichikos sveikatą". Nepaisant to, kad pačiame biuletenyje taip pat minimi Irano ir Kinijos išpuoliai prieš psichinę Donaldo Trampo būseną. Bet tai, kaip žinote, visiškai netrikdo Amerikos demokratinės žiniasklaidos. Vadinti dabartinį JAV prezidentą šizofreniku visai nėra kišimasis. Nevalia taip kalbėti tik apie Baideną.

Be to, atrodo, kad klastingas Rusijos, Kinijos ir Irano planas jau veikia. Remiantis neseniai atlikta apklausa, pagrindinėje 2020 metų kampanijoje 51 proc. rinkėjų mano, kad Trampas yra "psichiškai netinkamas" eiti prezidento pareigas, o 52 procentai tą patį sako apie Baideną. Tai reiškia, kad didžiulis skaičius Amerikos rinkėjų, kurie abejoja abiejų JAV prezidento kandidatų psichikos būkle, yra "Rusijos dezinformacijos" rezultatas. O patys Trampas ir Baidenas savo ekscentrišku elgesiu ir, švelniai tariant, dviprasmiškais pareiškimais, su tuo neturi nieko bendro? Kaip įprasta, dėl visko kalti rusai. Tikriausiai.

Taigi, ir su labai slaptu CŽV pranešimu "WP" — panaši istorija. Pirmose eilutėse paminėjus Putiną, kuris tariamai asmeniškai vadovauja JAV kandidato į prezidentus diskreditavimo kampanijai, toliau kalbama tik apie Ukrainos parlamentaro Andrejaus Derkačiaus, žinomo dėl to, kad reguliariai įkelia Petro Porošenkos ir Džo Baideno pokalbių garso fragmentus, veiksmus. Be to, nieko nesakoma apie jo "ryšius su Putinu".

Kai Amerikos žiniasklaida kalba apie "Derkačiaus įrašus", jie turi tik du argumentus, jei taip galima pavadinti: a) devyniasdešimtųjų aušroje jis baigė KGB aukštąją mokyklą Maskvoje, o tai, žinoma, reiškia, kad jis "Kremliaus agentas"; b) jo pateikti įrašai yra "redaguoti". Ir viskas, remiantis tuo, demokratinė žiniasklaida atsisako net diskutuoti apie šių "įrašų" turinį, užkimšdama ausis, kai apie juos išgirsta. 

Prieita iki to, kad Twitter akimirksniu užblokavo vartotojo, kurio įrašą apie "Derkačiaus įrašus" citavo Trampas, paskyrą. Ir jokios cenzūros. Buvo pasakyta: "Kremliaus agentas" to paties Kremliaus nurodymu skleidžia "dezinformaciją". Atitinkamai draudžiama tikrinti duomenis.

Šiuo klausimu primenu SBU vadovo Valentino Nalivaičenkos spaudos konferenciją 2014 metų liepos mėnesį, iškart po Malaizijos "Boeing" avarijos Donbase. Kitą dieną jo pateikti "įrašai" buvo cituojami praktiškai kiekvieno didesnio pasaulio laikraščio pirmuosiuose puslapiuose. Atkreipkite dėmesį, kad tada niekas neprisiminė, jog Nalivaičenka mokėsi Maskvos KGB žvalgybos institute, ir Vakaruose niekas nesijaudino dėl to, kad garso įrašai buvo ne tik redaguoti, bet ir klastojami. Tiesiog tos klastotės su versija, kad MH17 numušė kažkokie "kazokai iš Černuchino", tuo metu Vakarų žurnalistams buvo gana priimtini. Bet "Derkačiaus įrašai" jiems jokiu būdu netinka — jie neatitinka rinkimų kampanijos tikslų. Todėl bet kokia informacija apie juos turi būti negailestingai cenzūruojama.

Petro Porošenka susitikime su Aukščiausiosios Rados deputatais kalbėjo apie SBU vadovo Valentino Nalivaičenkos atleidimą.

O juk niekam tikrai nekyla abejonių dėl Porošenkos ir Baideno balsų tikrumo šiuose įrašuose. Bet mirtina nuodėmė juos aptarti ar cituoti. JAV žiniasklaidos bendruomenė maždaug vienodai reagavo į prieš kelias dienas išleistą dviejų Senato komitetų iškalbingo pavadinimo "Medžiotojas Baidenas, "Burisma ir korupcija" pranešimą. Ataskaita yra didžiulė ir joje pateikiami stulbinami Amerikos pareigūnų prisipažinimai, kad aukščiausia JAV vadovybė, įskaitant viceprezidentą Džo Baideną ir valstybės sekretorių Džoną Kerį, buvo ne kartą įspėta apie Ukrainos dujų bendrovės "Burisma" korupcijos schemas ir apie problemas, kurios JAV bus susijusios su viceprezidento sūnaus Hanterio Baideno veikla firmoje.

Sunku net įsivaizduoti, kaip laikraščiai nukryžiuotų Trampą, jei paaiškėtų, kad jis žino apie savo vaikų korupcinius veiksmus ir užmerkia prieš tai akis, iš tikrųjų skatindamas tai daryti. Tačiau žiniasklaida vieningai nepaisė Senato pranešimo arba paprasčiausiai pavadino "Rusijos dezinformacijos kampanija". Remiantis tuo, galima daryti prielaidą, kad JAV senatoriai yra "Kremliaus agentai". Tačiau ataskaitoje yra nenuginčijamų faktų ir pačių pareigūnų, kurie asmeniškai pranešė apie "Burismos" korupciją ir ten esančio Baideno jaunesniojo darbą, liudijimus.

Reaguodami į tai, demokratai greitai parengė savo pranešimą, kuriame jie bandė sutriuškinti ar greičiau atskiesti oponentų argumentus. Ir, žinoma, pagrindinė demokratų išvada yra ta, kad Senato tyrimas pakartoja "Rusijos ataką prieš 2020 metų rinkimus". Tai yra, Rusija vėl kalta.

Akivaizdu, kad būtent Rusija paskyrė Baideną jaunesnįjį į korumpuotą įmonę Ukrainoje, o paskui Baidenui vyresniajam diktavo, kaip atleisti Ukrainos generalinį prokurorą Viktorą Šokiną, kuris išdrįso tirti kaltinimus "Burismai" dėl korupcijos. Taigi, turėtume tikėtis naujų sankcijų dėl Amerikos "Kremliaus agentų" veiksmų Senate ir Baltuosiuose rūmuose. Juk Rusijos kaltė vėl buvo įrodyta, nors ir vėl "probably".

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Vladimiras Putinas, Džo Baidenas
Temos:
JAV prezidento rinkimai — 2020 (27)
JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

"Trump" ant Gedimino kalno. Kaip lietuvaičiai kišasi į Amerikos rinkimus

(atnaujinta 16:04 2020.10.26)
Šeštadienį Vilniuje buvo rengiama JAV prezidento Donaldo Trampo palaikymo akcija, kurios metu ant Gedimino kalno iškilo baltos raidės "Trump"

Lietuvaičiai vis aktyviau dalyvauja rinkimuose. Ne, ne Lietuvos Seimo. Čia aktyvumas mažiausias per pastaruosius 12 metų. Mažiau nei pusė turinčiųjų teisę balsuoti išreiškė savo pilietinę valią. O štai prezidento rinkimai Jungtinėse Amerikos Valstijose — visai kas kita. Čia "prabalsuoti" tinka ir Vilniaus bei visos Lietuvos simbolis — Gedimino pilis.

Donaldo Trampo palaikymo akcija prasidėjo dieną, kai būrys žmonių susirinko prie JAV ambasados, Vilniuje. Atėjusieji turėjo Trampą simbolizuojančius atributus — kepurėles su užrašu "Make America Great Again" ir ženkliukus su prezidento atvaizdu.

Dauguma atėjusiųjų buvo su plakatais, ant kurių — palaikymo žodžiai Trampui.

Vakare, apie 18:00, ant Gedimino kalno pasirodė ir didžiulės baltos šviečiančios raidės "Trump".

Vilniaus policijos atstovai teigė, kad dėl renginio į juos buvo kreiptasi ir renginiui leidimas buvo išduotas.

JAV prezidento rinkimai vyks lapkričio 3 dieną. Juose varžysis respublikonas D. Trampas ir demokratas Džo Baidenas. Ar dėl kišimosi į Amerikos rinkimus Amerikos žvalgybos institucijos kreipėsi į savo partnerius Lietuvos žvalgybininkus, nėra žinoma.

Tačiau "Trampas ant Gedimino kalno" susilaukė populiarumo lietuviškoje veidaknygėje. Su replikomis ir komentarais. Buvo ir abejojančių, ar čia kartais ne "feikas"?

Jurga Lago: "Čia — ne feikas? Čia rimtai lietuviai taip išdrįso!? Toks nebūdingas lietuviškam charakteriui žingsnis, sakyčiau. Parodžiau ispanams — net cypia iš juoko — per pačius covido atlaidus. Ir dydis tų raidžių įspūdingas toks? Negaliu patikėti".

Ne feikas ispanus prajuokino 1
Screenshot
Ne feikas ispanus prajuokino

Audrius Bačiulis iš pradžių taip pat suabejojo Trampo tikrumu ant Gedimino kalno. Bet gerai pagalvojęs suprato — Gedimino pilis tikra, Trampas tikras.

Audrius Bačiulis: "Jei gerai suprantu, čia ne feikas, bet dešiniųjų partizanų diversija Šimašiaus leftistų okupuotame Vilniuje? YAY! Ne feikas".

Dešiniųjų partizanų diversija  2
Screenshot
Dešiniųjų partizanų diversija

Aurimas Guoga mano, kad šį kartą sublizgėjo tautininkai.

Aurimas Guoga: "Tautininkai sublizgėjo. Tai, kad tautininkai iškėlė TRUMP raides Gedimino kalne — didelis didelis pliusas jų pusėn. Tai rodo, kad atsigręžė į dabartinius laikus, į šiuolaikiniam pasauliui rūpimas aktualijas. Kur kas geriau nei lakstyti su žydšaudžių portretais ir grąsinti pakartoti".

Tautininkai sublizgėjo 3
Screenshot
Tautininkai sublizgėjo

Pagarbą Trampui ir tiems, kas jį užkėlė ant Gedimino kalno, išreiškė Rimas Armaitis: "Pagarba tiems, kas tai padarė".

Pagarba 4
Screenshot
Pagarba

O Saulius Linkus JAV prezidento Donaldo Trampo rinkimų šūkį pritaikė Lietuvai.

Saulius Linkus: "Make America Great Again. Make LITHUANIA Great Again".

Make LITHUANIA Great Again 5
Screenshot
Make LITHUANIA Great Again

Giedrė net pasikeitė pavardę. Dabar Giedrė — Trampietė.

Giedrė Trampietė džiaugiasi romantišku mėnuliu, atgimusia Lietuva. Ir, žinoma, Trampu.

Giedrė Trampietė: "Ar gali būti dar gražesnė foto nakčiai? Ech tas romantiškas mėnulis ir atgimusi Lietuvos drąsa !!!"

Giedrė Trampietė: "Už žodžio laisvę, kai visus bando užčiaupti !!! Nėra Lietuva vien už Biden, kaip tai bandė sakyti žiniasklaidoje, ar ne? Trump 2020".

Dėl Trumpo pasikeitė pavardę 6
Screenshot
Dėl Trumpo pasikeitė pavardę

Ekonomistas, profesorius, Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas Raimondas Kuodis į "Trampą ant Gedimino kalno" sureagavo sarkastiškai.

Raimondas Kuodis: "Trumpas nusipirko pilį. Pervadino į Trump Tower, bus kaip NYC. Vilniaus biudžetas išgelbėtas".

Gedimino pilis - Trump Tower 7
Screenshot
Gedimino pilis — Trump Tower

O Albinas Šileika davė peno pamąstymui, ar Gedimino kalnas, Gedimino pilis yra ta vieta Trampui demonstruoti?

Albinas Šileika: "PAMĄSTYMUI. Gedimino kalnas "Pilis" yra mūsų Lietuvos istorija. Tai paveldo objektas, bet ne demonstruoti vienos iš pasaulio šalies prezidento pavardę...???!!!!"

"O kokia Jūsų nuomonė?!!" — klausia Lietuvos pilietis Albinas Šileika.

Trumpas ant Gedimino kalno pamąstymui 8
Screenshot
Trampas ant Gedimino kalno pamąstymui

Pamąstom. Gal "Trampas ant Gedimino kalno" — grėsmė mūsų nacionaliniam saugumui? Ar tik nacionaliniam orumui? Nacionalinis orumas tikriausiai neįeina į Lietuvos Valstybės saugumo departamento kompetenciją. Kišimasis į rinkimus — visai kas kita. Rimta. Ypač, kai kišamasi socialiniuose tinkluose ir į strateginių partnerių prezidentinius rinkimus.

Sunku susilaikyti nuo sarkazmo, kai nuo Gedimino kalno į provinciją žvelgia pats Trampas...

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Lietuva, JAV prezidento rinkimai, Donaldas Trampas
Temos:
JAV prezidento rinkimai — 2020 (27)
Dar šia tema
Baidenas pažadėjo Baltijos šalims stiprų atsaką Rusijai pergalės JAV rinkimuose atveju
"Artėja tamsi žiema": JAV baigėsi paskutiniai Trampo ir Baideno debatai
Galingas smūgis Amerikos priešams: vienintelis Rusijos rūpestis
Ekspertas įvertino, kaip JAV rinkimų rezultatai paveiks santykius su Rusija
Donaldo Trampo ir Džo Baideno debatai

JAV gresia "specialiųjų tarnybų ir saugumo pajėgų diktatūra": kuo čia dėta Rusija?

15
(atnaujinta 14:39 2020.10.26)
Amerikos informaciniame lauke įvyko kai kas baisaus: pasiturinčių skaitytojų protuose JAV verslo leidinys "The Wall Street Journal" pasėjo mintį, kad Amerika turi problemų su savo žvalgybos bendruomene, kuri dabar nori pati rinktis prezidentus

Deja, dėl to, kad kalbama apie 2020 metų Amerikos leidinį, ši drąsi (ir atitinkanti tikrovę) idėja negalėjo būti lydima gana nešvaraus ir ne itin protingo sąmokslo, kad tam tikra buvusių ir dabartinių Amerikos šnipų dalis dirba Rusijos naudai. Bet čia jau nieko nepadarysi: be specialaus "amuleto" kaltinimų Rusijai pavidalu, Amerikos informaciniame lauke negali rašyti net "The Wall Street Journal" redakcijos narys, rubrikos "JAV turi šnipų problemą" autorius.

Priežastis įtarti Amerikos žvalgybos bendruomenę (o vadinant daiktus tikraisiais vardais — "giluminę valstybę") dėl noro atskirai nustatyti, kas bus prezidentas, buvo vadinamasis penkiasdešimties laiškas, kurį pasirašė visas Amerikos žvalgybos tarnybų spektras ir kuris buvo skirtas išsaugoti Džo Baideno ir jo šeimos įvaizdį nuo įtarimų paviešinus Baideno Jaunesniojo korespondenciją, pradedant nuo narkotikų vartojimo ir itin nesaikingo (net pagal šiuolaikinius Amerikos standartus) seksualinio elgesio, iki įsitraukimo į korupcines schemas savo šeimos klano labui. Pažymėtinas Amerikos šnipų pasirinktas gynybos būdas: jie paskelbė, kad dėl visko kalta Rusija. Po to net nepaprastai patriotiškas "The Wall Street Journal" apžvalgininkas nusprendė parašyti skiltį apie uniformuotus Amerikos melagius.

"Pakalbėkime apie melą. Nors jie pripažino, kad neturi įrodymų, 50 buvusių JAV žvalgybos pareigūnų teigė, kad nutekintuose Hanterio Baideno elektroniniuose laiškuose yra "visi klasikiniai Rusijos informacinės operacijos požymiai". Ne, tai netiesa. Rusija naudoja paprastesnius ir mažiau falsifikuotus klaidingos informacijos skleidimo būdus. Tiesą sakant, epizode su nešiojamuoju kompiuteriu niekas neprimena mums jau žinomų Rusijos veiksmų. Atsižvelgiant į daugybę dokumentinių įrodymų ir parodymų, taip pat į "Okamo skustuvą", nešiojamasis kompiuteris yra būtent tai, ko reikia, rašo "New York Post" (leidinys, kuriame pirmą kartą buvo paskelbti kaltinamieji įrodymai — Sputnik). Baideno kampanijos būstinė tai jau pripažino. Tai taip pat žino pasirašiusieji. Tai (kolektyvinis pareiškimas) atvira dezinformacijos kampanija rinkimų viduryje. Atsiprašau, kai kuriems iš mano skaitytojų pasakysiu: jei esi toks kvailas, kad prarandi visus sugebėjimus kritiškai mąstyti kiekvieną kartą, kai išgirsti žodį "rusai", kažkas tuo pasinaudos".

Verta pateikti svarbų, nors ir savaime suprantamą paaiškinimą: nebūna buvusių Amerikos specialiųjų tarnybų darbuotojų ir nebūna buvusių "giluminės valstybės" atstovų — būtent tų žmonių, kurie, kaip prezidentas Putinas sakė savo plačiai žinomame interviu Prancūzijos žurnalistams, nustato tikrąją JAV politiką ir paaiškina naujajam prezidentui, kad jis turėtų vykdyti tik jų nurodymus.

Nepriklausomai nuo to, kas laimės rinkimus (o galbūt ir vėlesnius ginčus ar gatvės kovas) lapkričio mėnesį, Amerikos politinė sistema jau patyrė beveik gyvybinės svarbos žalą, ir tai kelia rimtą susirūpinimą tiems, kurie įsitvirtina Amerikos hegemonijoje. Praktika rodo, kad norint, jog socialinis stabilumas ir ekonomika veiktų kuo efektyviau, šalies piliečiams būtina tikėti, kad kažkas priklauso nuo jų valdymo ir kad valstybė, įskaitant politikus, administratorius ir represinį aparatą, iš esmės dirba jų labui ir jiems leidus.

 

Vergai, nežinantys, kad yra vergai — ekonominiu požiūriu su metaforiškumu — yra veiksmingas ir gerai motyvuotas žmogiškasis kapitalas, ir šia prasme Amerikos demokratijos iliuzija labai ilgai atliko savo darbą ir ta pati iliuzija buvo galingiausias ideologinis ginklas, kurį Vašingtonas efektyviausiai panaudojo Šaltojo karo metu prieš TSRS. Dabar ši iliuzija tirpsta kaip ledas saulėje, juolab, kad "giluminės valstybės" atstovai apskritai nustojo gėdytis savo viešų pareiškimų.

Buvęs JAV ambasadorius Rusijoje Maiklas Makfaulas (Michael McFaul) parašė (o vėliau ištrynė) įrašą Twitter'yje, kuriame paaiškino visą Amerikos pseudodemokratijos esmę: "Trampas prarado žvalgybos bendruomenę. Jis prarado Valstybės departamentą. Jis prarado armiją. Kaip jis gali toliau būti mūsų vyriausiasis vadas?"

Kaip teisingai šį klausimą pakomentavo "Washington Examiner" žurnalistas Baironas Jorkas (Byron York): "Šis "Twitter" įrašas (Makfaulo — Sputnik) turi nerimą keliančią reikšmę mūsų demokratinėje sistemoje. Trampas yra vyriausiasis vadas, nes buvo išrinktas prezidentu, ir jis liks vyriausiuoju vadu tol, kol jis yra prezidentas, antrai kadencijai, jei bus išrinktas".

Makfaulas suprato, kad buvo užkluptas pasikarščiavęs, ištrynė originalų tekstą ir dar kartą parašė jį švelnesne forma, tačiau bet kokiu atveju tai jau buvo "atsikalbinėjimas pagal Froidą": Amerikos pareigūnai, diplomatai, ekspertai ir žvalgybos pareigūnai, kurie liks su valdžia, nepriklausomai nuo to, kas laimės rinkimus, iš tikrųjų mano, kad žvalgybos bendruomenė, Valstybės departamentas ir karinis elitas nustato, kas gali būti vyriausiasis vadas, nepaisant to, ką renkasi Amerikos rinkėjai.

Kad "Trampo incidentas" nepasikartotų, dabar siūlomi dar radikalesni metodai nei apkaltos, visiškas žiniasklaidos šmeižtas ir masinis sukčiavimas balsuojant paštu, dėl ko skundžiasi Trampas. Norint, kad vienas prezidentas nebebūtų išrinktas apeinant "giluminę valstybę", siūloma įsteigti specialią komisiją kandidatams patvirtinti, ir šį akivaizdų antidemokratinį pasiūlymą tiesiogiai Amerikos televizijoje išsakė ir Amerikos valdžios struktūrų (t. y. "giluminės valstybės") atstovas.

Frenkas Filjucis (Frank Figliuzzi), buvęs FTB direktoriaus padėjėjas, ketvirtadienį pareiškė norįs, kad "dvišalė komisija" patvirtintų būsimus kandidatus į prezidentus, kad naujojo Donaldo Trampo nebūtų. "Mums reikia visoje šalyje diskutuoti, kaip atrinkti kandidatą į prezidentus. Mes esame (nepadorus nesėkmės apibūdinimas)", — MSNBC sakė Filjucis.

"The Wall Street Journal" apžvalgininkas skundžiasi, kad "FTB, informacijos nutekėjimo organizatoriai iš Amerikos žvalgybos bendruomenės ir žiniasklaidos sąmoningai ar nesąmoningai "sudarė susitarimą" su Rusijos specialiosiomis tarnybomis, tikriausiai užsimindami apie žalą, kurią jie padarė amerikiečių pasitikėjimui savo pačių politikais, specialiosiomis tarnybomis ir valstybės propaganda". Tiesą sakant, žinoma, jokio slapto susitarimo nebuvo — tai buvo tik Amerikos valdžios ir biurokratinio elito noras nusimesti erzinančią demokratijos kaukę ir pagaliau pradėti viešai plakti vergus arklidėje ir priversti juos bučiuoti "kolektyvinio Makfaulo" kerzinius batus. Reikia pripažinti, kad reginys pasirodė įspūdingas, ir jei ši draugiška diplomatų, žiniasklaidos ir CRU grupė gali "beveik negyvą" Baideno kūną pasodinti į Amerikos sostą, šis reginys taip pat bus pamokantis ta prasme, kad po šio demokratinio proceso pasityčiojimo tik kvailys ar niekšas galėtų teigti, kad Amerikos "giluminė valstybė" iš tikrųjų kariauja JAV ir visame pasaulyje dėl politinės laisvės idealų.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

15
Tegai:
Rusija, JAV
Dar šia tema
Galingas smūgis Amerikos priešams: vienintelis Rusijos rūpestis
Ekspertas įvertino, kaip JAV rinkimų rezultatai paveiks santykius su Rusija
Amerikietiška svajonė — ar Baidenas išgelbės Lietuvą?
Spalio 27

Kokia šiandien diena: spalio 27-osios šventės

(atnaujinta 15:38 2020.10.26)
Spalio 27-ąją Lietuvoje minima Žvalgų diena, be to, Kriminalinės policijos diena, savo vardadienius šiandien švenčia Ramojus, Gedas, Tautmilė, Vincentas, Sabina

Spalio 27-oji yra 300-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, keliamaisiais metais — 301-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 65 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Ramojus, Gedas, Tautmilė, Vincentas, Sabina.

Šią dieną minima Vytauto Didžiojo mirties diena.

Didysis Lietuvos kunigaikštis Vytautas mirė 1430 metų spalio 27 dieną. Tuomet Vytautui buvo jau 80 metų. Manoma, kad Vytautas mirė nuo sutrenkimo, kai nukrito nuo arklio. Kita versija, kad nuo supūliavusios voties.

Vytautas yra garsiausias iš visų Lietuvos valdovų, neveltui vadinamas Didžiuoju. Didžiausias jo nuopelnas, kad Jogailai užvaldžius Lenkiją ir Lietuvą, Vytautas sugebėjo atsikovoti valdžią Lietuvoje ir po jo mirties Lietuva tapo nepriklausoma nuo Lenkijos.

Vienas iš garsiausių mūšių Lietuvos istorijoje — Žalgirio mūšis (1410 liepos 15 d.). Lietuvių pergalei prieš Vokiečių ordiną šime mūšyje daug įtakos turėjo Vytauto vadovavimas.

Be to, šią dieną minima Žvalgų diena.

Spalio 27-ąją Lietuvoje minima Saugumo departamento įkūrimo diena, o kartu ir saugumo darbuotojų profesinė šventė.

Po pirmojo pasaulinio karo, paskelbus nepriklausomybę, 1918 metų spalio 27 dieną buvo įkurta kariuomenėje veikusi slaptoji tarnyba, vėliau pavadinta Žvalgybos skyriumi.

Nepriklausomybės metais Žvalgybos skyrius daugelį kartų buvo reorganizuotas į kriminalinę policiją, saugumo tarnybą, slaptąją tarnybą, o po nepriklausomybės atkūrimo 1990 metais įsteigtas Valstybės saugumo departamentas.

Lietuvos valstybės saugumo departamento paskirtis — saugoti respublikos suverenitetą ir konstitucinę jos santvarką.

Saugumo departamento uždavinys — laiku atskleisti veiklą, kuri kelia grėsmę valstybės saugumui, teritorijos neliečiamybei ir vientisumui, valstybės interesams, jos ekonominei ir gynybinei galiai.

Taip pat šiandien minima Kriminalinės policijos diena.

Kriminalinės policijos diena Lietuvoje minima nuo 1931 metų. Ją minėtina diena paskelbė tuometinis vidaus reikalų ministras pulkininkas Steponas Rusteika.

Spalio 27-oji pasirinkta todėl, kad 1918 metų spalio 27 dieną nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje buvo pradėtas kriminalinės policijos organizavimo darbas.

Kasmet Kriminalinės policijos dienos proga Lietuvoje apdovanojami geriausi šalies kriminalistai, renkamos geriausios metų bylos.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1430 metais mirė Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas. Gimė apie 1350 m.

1918 metais buvo Įkurta Lietuvos karinė žvalgyba.

1931 metais gimė poetė, Lietuvos rašytojų sąjungos narė, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos lauretė Ramutė Skučaitė.

1999 metais Lietuvos prezidentas priėmė Rolando Pakso vadovaujamos vyriausybės atsistatydinimą ir dekretu nurodė jai toliau dirbti, ministro pirmininko pareigas pavedė eiti Irenai Degutienei.

Ši diena pasaulio istorijoje

1492 metais Kristupas Kolumbas atrado Kubą ir paskelbė ją Ispanijos nuosavybe.

1505 metais mirė Rusijos caras Ivanas III.

1728 metais gimė britų keliautojas Džeimsas Kukas — pirmųjų Naujosios Zelandijos, Australijos ir Havajų salų žemėlapių autorius.

1782 metais gimė italų kompozitorius ir smuiko virtuozas Nikolo Paganinis.

1811 metais gimė pirmosios pasaulyje siuvimo mašinos išradėjas, JAV pramonininkas Izaokas Zingeris.

1858 metais gimė JAV prezidentas (1901—1909 m.) Teodoras Ruzveltas.

1978 metais gimė smuiko virtuozė kinė Vanesa Mei.

2010 metais britų slaptojo agento Džeimso Bondo garsusis automobilis "Aston Martin" su įvairiais gudriais įtaisais, tokiais kaip krėslo katapulta ir besikeičiantys numeriai, buvo parduotas viename aukcione Londone pigiau nei prognozuota — už 4 mln. JAV dolerių.

Tegai:
Lietuva, šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai