Seimo rinkimai, archyvinė nuotrauka

Rinkis šūkį lietuvišką prekę gausi lenkišką. Kaip taupo lėšas kandidatai į Seimą?

(atnaujinta 14:33 2020.10.04)
Rinkimų šūkis yra svarbu. Šūkis turėtų atspindėti partijos programą, kandidato į deputatus vertybes. Bent jau vertybinę orientaciją. Kad suorientuotų rinkėją. Paskatintų apsispręsti ir "teisingai" nubalsuoti

Rinkimų šūkis turi būti trumpas ir ryškus. Taikyti į jausmus. Tai menas paveikti rinkėją.

Tačiau tai ir būdas partijai, politikui šūkiu prisidengti kaip figos lapeliu. Nes nėra ką daugiau pasiūlyti.

Šūkis turi būti gerai apgalvotas. Labai gerai apgalvotas, nes, tarkime, šūkis "Nusipelnėme gyventi geriau" tapo pajuokų objektu. Tiesa, tai atsitiko vėliau. Kai išrinktieji pradėjo gyventi dar geriau, o tie, kurie rinko, liko kaip stovi.

O tada, 2000 metais, Artūro Paulausko "Naujoji Sąjunga" triuškinamai laimėjo Seimo rinkimus.

Prabėgus 20-iai metų Artūras Paulauskas tapo "muškietininku" ir "Laisvės ir teisingumo" partijos vienu iš įkūrėju.

"Laisvės ir teisingumo" kūrėjai, save vadinantys "trimis muškietininkais", pasirinko kiek pakeistą šių herojų šūkį — "Vienas už visus, visi už Lietuvą!".

Kitas šios partijos "muškietininkas" — Remigijus Žemaitaitis. Jis — šios naujos partijos pirmininkas. O dar visai neseniai Žemaitaitis buvo "Tvarkos ir teisingumo" partijos pirmininku. Per apkaltą atstatydinto prezidento Rolando Pakso "Tvarkos ir teisingumo" partijos pirmininku.

Rolandas Paksas į prezidentus ėjo su šūkiu "Tvarka bus!". Tvarkos daugiau neatsirado. Priešingai. Sutvarkė pati prezidentą Rolandą Paksą.

Trečias iš trijų "Laisvės ir teisingumo" "muškietininkų" — Artūras Zuokas. Kuris dar visai neseniai buvo Lietuvos Laisvės sąjungos (liberalų) vedlys.

Lietuvoje liberalų partijų, sąjūdžių ir sąjungų buvo, ir yra ne viena.

Dabar Petras Auštrevičius — Europos Parlamento narys. O prieš 13 metų ponas Auštrevičius vadovavo Liberalų sąjūdžiui. Tada, prieš 13 metų, Liberalų sąjūdžio vadovas teigė, kad partijos skelbiamas šūkis "Garbės žodis" — partijos moto. "Tai žinomas, tikras žodis. Mūsų rinkiminė kampanija grindžiama ne pažadais, bet įsipareigojimais. Šis šūkis nebus tik žodžiai", — tvirtino Auštrevičius.

Prabėgus 13-ai metų šios ir kitų partijų veikėjai — liudytojai, specialūs liudytojai, įtariamieji ir kaltinamieji.

Šiuo metu Vilniaus apygardos teismo (VAT) teisėjų kolegijos nagrinėjama garsiausia pastarojo meto politinės korupcijos "MG Baltic" byla, kurioje kaltinimai pareikšti Liberalų sąjūdžiui, Darbo partijai, koncernui "MG Baltic", buvusiems politikams Eligijui Masiuliui, Vytautui Gapšiui, Gintarui Steponavičiui, Šarūnui Gustainiui ir buvusiam koncerno viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui. Ar patikės teisėjai politinių veikėjų garbės žodžiu?

Dar anksčiau, t. y. 2004 metais, liberalų vedlys Petras Auštrevičius dalyvavo Lietuvos Prezidento rinkimuose. Petro Auštrevičiaus rinkimų šūkis buvo trumpas ir aiškus — "Už Petrą!". Petras rinkimų nelaimėjo. Liko trečias. Bet tai juk irgi prizinė vieta. Gera vieta ir Europos Parlamentas. Gerai mokama. Garbės žodis! Šioje vietoje Petras atstovauja ne tik Petrui — visai Lietuvai.

Šių metų Seimo rinkimuose pirmą kartą dalyvauja dar viena liberalios krypties partija — "Laisvės partija". Partijos sąrašą į rinkimus veda Aušrinė Armonaitė, kuri dar praėjusių metų birželį kartu su Remigijumi Šimašiumi ir bendražygiais įsteigė šią liberalios krypties partiją. "Laisvės partija" savo šūkiu nurodo, kas turėtų balsuoti už partiją — "Norintiems džiaugtis".

Panelė A. Armonaitė teigia, kad kanapių legalizavimo ir LGBT klausimai yra patys svarbiausi kai kurioms žmonių grupėms, todėl šie klausimai yra itin svarbūs. Taigi, žmonių grupėms, norinčioms džiaugtis, pasirinkimas aiškus — "Laisvės partija".

Kiti rinkėjai dar gali dvejoti. Dvejojo ir 2016 metais. Buvo ir tokių. Nes 2016 metų Seimo rinkimams taip pat buvo pasiūlyta įvairių šūkių: "Svarbiausia — žmogus", "Į teisingesnę Lietuvą", "Nauja Tėvynės sąjunga — naujų galimybių Lietuvai", "Tai, ko negali kiti", "Už Lietuvą, kurioje norisi gyventi!" ir t. t., ir pan.

Rinkimų šūkis, reklamų šūkis — viešųjų ryšių triukas. Patrauklūs šūkiai visuomet žmones paveikia emociškai. Didžiausia dalis žmonių vadovaujasi "patinka-nepatinka", "myliu-nemyliu", todėl šūkiai, kurie sujaudina, gali turėti įtakos žmogaus apsisprendimui. Žmonės susižavi šūkiu ir savo balsą atiduoda tik dėl jo. Ar nusiperka reklamuojamą prekę. Politinę prekę. Taip nutinka dažnai. Kai žmonės nesidomi politika, neturi tvirto nusistatymo. Ir pasiduoda akimirkos nuotaikai.

Jei šūkis gerai dera su politiku ar partija, jei politikai šiaip mieli žmonės, jei reklama spalvinga, rinkėjas tiesiog pasirenka tai, kas artima jo širdžiai, neįsigilindamas į politinius niuansus.

Partijų programoms Lietuvoje skiriama vis mažiau dėmesio, ir vis daugiau jo skiriama viešiesiems ryšiams. Viešųjų ryšių kampanijos veikia mažiau politika besidominčius žmones, kuriems svarbi forma. Turinys — per daug sudėtinga. Tie, kurie domisi politika, gali tik pasijuokti iš politikų pažadų bei viešųjų ryšių triukų. Nes politiniuose šūkiuose galima atrasti daug dviprasmybių ir juokingų dalykų. Juokai paprastai baigiasi paskelbus rinkimų rezultatus.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), anksčiau skelbusi šūkį "Politika be išskaičiavimo", dabar akcentuoja — "Tau. Šeimai. Lietuvai". Tačiau "valstiečiai" vis dėlto skaičiuoja.

"Valstiečiai" reklaminį leidinį spausdino Lenkijoje. Pigiau. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) reklaminis laikraštis "Už žemę ir žmogų" 400 tūkst. tiražu buvo spausdintas "Polska Press Sp. z. o. o. Oddział Poligrafia".

LVŽS leidinius užsienyje spausdina jau ne pirmą kartą. Anksčiau žiniasklaidoje buvo kalbėta ir apie kitą partijos leidinį — "Neliečiamieji", spausdintą Latvijoje. Praėjusių Lietuvos prezidento rinkimų metu partijos remtas kandidatas Saulius Skvernelis rinkiminį 200 tūkst. tiražo laikraštį taip pat spausdino Lenkijoje. Tuo metu Skvernelio patarėjas sakė, kad šitaip buvo sutaupyti keli tūkstančiai.

Yra gražus šūkis: rinkis prekę lietuvišką. Politikai vietinį verslą turėtų palaikyti ne tik šūkiais. Tada jie būtų nuoširdūs ir ne tik kai kalba, bet ir kai daro. Politinės prekės gamyba svetur — tai tik maža smulkmena. Bet ji parodo požiūrį ne tik į Lietuvos verslą. Tai rodo Lietuvos politikos verslininkų požiūrį į Lietuvos rinkėją — rinkėjui užteks ir reklaminio šūkio "teisingai" pasirinkti. Svarbu nepermokėti.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
rinkimai, Seimo rinkimai
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (252)
Dar šia tema
Rinkimų agitacijos subtilybės
Koronavirusas viską išspręs: kaip pandemija paveiks Seimo rinkimus
Sputnik Lietuva paklausė vilniečių, už ką jie ketina balsuoti Seimo rinkimuose
Karbauskis pareiškė, kad konservatoriai "nekenčia" senyvo amžiaus žmonių
JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

"Trump" ant Gedimino kalno. Kaip lietuvaičiai kišasi į Amerikos rinkimus

(atnaujinta 16:04 2020.10.26)
Šeštadienį Vilniuje buvo rengiama JAV prezidento Donaldo Trampo palaikymo akcija, kurios metu ant Gedimino kalno iškilo baltos raidės "Trump"

Lietuvaičiai vis aktyviau dalyvauja rinkimuose. Ne, ne Lietuvos Seimo. Čia aktyvumas mažiausias per pastaruosius 12 metų. Mažiau nei pusė turinčiųjų teisę balsuoti išreiškė savo pilietinę valią. O štai prezidento rinkimai Jungtinėse Amerikos Valstijose — visai kas kita. Čia "prabalsuoti" tinka ir Vilniaus bei visos Lietuvos simbolis — Gedimino pilis.

Donaldo Trampo palaikymo akcija prasidėjo dieną, kai būrys žmonių susirinko prie JAV ambasados, Vilniuje. Atėjusieji turėjo Trampą simbolizuojančius atributus — kepurėles su užrašu "Make America Great Again" ir ženkliukus su prezidento atvaizdu.

Dauguma atėjusiųjų buvo su plakatais, ant kurių — palaikymo žodžiai Trampui.

Vakare, apie 18:00, ant Gedimino kalno pasirodė ir didžiulės baltos šviečiančios raidės "Trump".

Vilniaus policijos atstovai teigė, kad dėl renginio į juos buvo kreiptasi ir renginiui leidimas buvo išduotas.

JAV prezidento rinkimai vyks lapkričio 3 dieną. Juose varžysis respublikonas D. Trampas ir demokratas Džo Baidenas. Ar dėl kišimosi į Amerikos rinkimus Amerikos žvalgybos institucijos kreipėsi į savo partnerius Lietuvos žvalgybininkus, nėra žinoma.

Tačiau "Trampas ant Gedimino kalno" susilaukė populiarumo lietuviškoje veidaknygėje. Su replikomis ir komentarais. Buvo ir abejojančių, ar čia kartais ne "feikas"?

Jurga Lago: "Čia — ne feikas? Čia rimtai lietuviai taip išdrįso!? Toks nebūdingas lietuviškam charakteriui žingsnis, sakyčiau. Parodžiau ispanams — net cypia iš juoko — per pačius covido atlaidus. Ir dydis tų raidžių įspūdingas toks? Negaliu patikėti".

Ne feikas ispanus prajuokino 1
Screenshot
Ne feikas ispanus prajuokino

Audrius Bačiulis iš pradžių taip pat suabejojo Trampo tikrumu ant Gedimino kalno. Bet gerai pagalvojęs suprato — Gedimino pilis tikra, Trampas tikras.

Audrius Bačiulis: "Jei gerai suprantu, čia ne feikas, bet dešiniųjų partizanų diversija Šimašiaus leftistų okupuotame Vilniuje? YAY! Ne feikas".

Dešiniųjų partizanų diversija  2
Screenshot
Dešiniųjų partizanų diversija

Aurimas Guoga mano, kad šį kartą sublizgėjo tautininkai.

Aurimas Guoga: "Tautininkai sublizgėjo. Tai, kad tautininkai iškėlė TRUMP raides Gedimino kalne — didelis didelis pliusas jų pusėn. Tai rodo, kad atsigręžė į dabartinius laikus, į šiuolaikiniam pasauliui rūpimas aktualijas. Kur kas geriau nei lakstyti su žydšaudžių portretais ir grąsinti pakartoti".

Tautininkai sublizgėjo 3
Screenshot
Tautininkai sublizgėjo

Pagarbą Trampui ir tiems, kas jį užkėlė ant Gedimino kalno, išreiškė Rimas Armaitis: "Pagarba tiems, kas tai padarė".

Pagarba 4
Screenshot
Pagarba

O Saulius Linkus JAV prezidento Donaldo Trampo rinkimų šūkį pritaikė Lietuvai.

Saulius Linkus: "Make America Great Again. Make LITHUANIA Great Again".

Make LITHUANIA Great Again 5
Screenshot
Make LITHUANIA Great Again

Giedrė net pasikeitė pavardę. Dabar Giedrė — Trampietė.

Giedrė Trampietė džiaugiasi romantišku mėnuliu, atgimusia Lietuva. Ir, žinoma, Trampu.

Giedrė Trampietė: "Ar gali būti dar gražesnė foto nakčiai? Ech tas romantiškas mėnulis ir atgimusi Lietuvos drąsa !!!"

Giedrė Trampietė: "Už žodžio laisvę, kai visus bando užčiaupti !!! Nėra Lietuva vien už Biden, kaip tai bandė sakyti žiniasklaidoje, ar ne? Trump 2020".

Dėl Trumpo pasikeitė pavardę 6
Screenshot
Dėl Trumpo pasikeitė pavardę

Ekonomistas, profesorius, Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas Raimondas Kuodis į "Trampą ant Gedimino kalno" sureagavo sarkastiškai.

Raimondas Kuodis: "Trumpas nusipirko pilį. Pervadino į Trump Tower, bus kaip NYC. Vilniaus biudžetas išgelbėtas".

Gedimino pilis - Trump Tower 7
Screenshot
Gedimino pilis — Trump Tower

O Albinas Šileika davė peno pamąstymui, ar Gedimino kalnas, Gedimino pilis yra ta vieta Trampui demonstruoti?

Albinas Šileika: "PAMĄSTYMUI. Gedimino kalnas "Pilis" yra mūsų Lietuvos istorija. Tai paveldo objektas, bet ne demonstruoti vienos iš pasaulio šalies prezidento pavardę...???!!!!"

"O kokia Jūsų nuomonė?!!" — klausia Lietuvos pilietis Albinas Šileika.

Trumpas ant Gedimino kalno pamąstymui 8
Screenshot
Trampas ant Gedimino kalno pamąstymui

Pamąstom. Gal "Trampas ant Gedimino kalno" — grėsmė mūsų nacionaliniam saugumui? Ar tik nacionaliniam orumui? Nacionalinis orumas tikriausiai neįeina į Lietuvos Valstybės saugumo departamento kompetenciją. Kišimasis į rinkimus — visai kas kita. Rimta. Ypač, kai kišamasi socialiniuose tinkluose ir į strateginių partnerių prezidentinius rinkimus.

Sunku susilaikyti nuo sarkazmo, kai nuo Gedimino kalno į provinciją žvelgia pats Trampas...

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Lietuva, JAV prezidento rinkimai, Donaldas Trampas
Temos:
JAV prezidento rinkimai — 2020
Dar šia tema
Baidenas pažadėjo Baltijos šalims stiprų atsaką Rusijai pergalės JAV rinkimuose atveju
"Artėja tamsi žiema": JAV baigėsi paskutiniai Trampo ir Baideno debatai
Galingas smūgis Amerikos priešams: vienintelis Rusijos rūpestis
Ekspertas įvertino, kaip JAV rinkimų rezultatai paveiks santykius su Rusija
Donaldo Trampo ir Džo Baideno debatai

JAV gresia "specialiųjų tarnybų ir saugumo pajėgų diktatūra": kuo čia dėta Rusija?

18
(atnaujinta 14:39 2020.10.26)
Amerikos informaciniame lauke įvyko kai kas baisaus: pasiturinčių skaitytojų protuose JAV verslo leidinys "The Wall Street Journal" pasėjo mintį, kad Amerika turi problemų su savo žvalgybos bendruomene, kuri dabar nori pati rinktis prezidentus

Deja, dėl to, kad kalbama apie 2020 metų Amerikos leidinį, ši drąsi (ir atitinkanti tikrovę) idėja negalėjo būti lydima gana nešvaraus ir ne itin protingo sąmokslo, kad tam tikra buvusių ir dabartinių Amerikos šnipų dalis dirba Rusijos naudai. Bet čia jau nieko nepadarysi: be specialaus "amuleto" kaltinimų Rusijai pavidalu, Amerikos informaciniame lauke negali rašyti net "The Wall Street Journal" redakcijos narys, rubrikos "JAV turi šnipų problemą" autorius.

Priežastis įtarti Amerikos žvalgybos bendruomenę (o vadinant daiktus tikraisiais vardais — "giluminę valstybę") dėl noro atskirai nustatyti, kas bus prezidentas, buvo vadinamasis penkiasdešimties laiškas, kurį pasirašė visas Amerikos žvalgybos tarnybų spektras ir kuris buvo skirtas išsaugoti Džo Baideno ir jo šeimos įvaizdį nuo įtarimų paviešinus Baideno Jaunesniojo korespondenciją, pradedant nuo narkotikų vartojimo ir itin nesaikingo (net pagal šiuolaikinius Amerikos standartus) seksualinio elgesio, iki įsitraukimo į korupcines schemas savo šeimos klano labui. Pažymėtinas Amerikos šnipų pasirinktas gynybos būdas: jie paskelbė, kad dėl visko kalta Rusija. Po to net nepaprastai patriotiškas "The Wall Street Journal" apžvalgininkas nusprendė parašyti skiltį apie uniformuotus Amerikos melagius.

"Pakalbėkime apie melą. Nors jie pripažino, kad neturi įrodymų, 50 buvusių JAV žvalgybos pareigūnų teigė, kad nutekintuose Hanterio Baideno elektroniniuose laiškuose yra "visi klasikiniai Rusijos informacinės operacijos požymiai". Ne, tai netiesa. Rusija naudoja paprastesnius ir mažiau falsifikuotus klaidingos informacijos skleidimo būdus. Tiesą sakant, epizode su nešiojamuoju kompiuteriu niekas neprimena mums jau žinomų Rusijos veiksmų. Atsižvelgiant į daugybę dokumentinių įrodymų ir parodymų, taip pat į "Okamo skustuvą", nešiojamasis kompiuteris yra būtent tai, ko reikia, rašo "New York Post" (leidinys, kuriame pirmą kartą buvo paskelbti kaltinamieji įrodymai — Sputnik). Baideno kampanijos būstinė tai jau pripažino. Tai taip pat žino pasirašiusieji. Tai (kolektyvinis pareiškimas) atvira dezinformacijos kampanija rinkimų viduryje. Atsiprašau, kai kuriems iš mano skaitytojų pasakysiu: jei esi toks kvailas, kad prarandi visus sugebėjimus kritiškai mąstyti kiekvieną kartą, kai išgirsti žodį "rusai", kažkas tuo pasinaudos".

Verta pateikti svarbų, nors ir savaime suprantamą paaiškinimą: nebūna buvusių Amerikos specialiųjų tarnybų darbuotojų ir nebūna buvusių "giluminės valstybės" atstovų — būtent tų žmonių, kurie, kaip prezidentas Putinas sakė savo plačiai žinomame interviu Prancūzijos žurnalistams, nustato tikrąją JAV politiką ir paaiškina naujajam prezidentui, kad jis turėtų vykdyti tik jų nurodymus.

Nepriklausomai nuo to, kas laimės rinkimus (o galbūt ir vėlesnius ginčus ar gatvės kovas) lapkričio mėnesį, Amerikos politinė sistema jau patyrė beveik gyvybinės svarbos žalą, ir tai kelia rimtą susirūpinimą tiems, kurie įsitvirtina Amerikos hegemonijoje. Praktika rodo, kad norint, jog socialinis stabilumas ir ekonomika veiktų kuo efektyviau, šalies piliečiams būtina tikėti, kad kažkas priklauso nuo jų valdymo ir kad valstybė, įskaitant politikus, administratorius ir represinį aparatą, iš esmės dirba jų labui ir jiems leidus.

 

Vergai, nežinantys, kad yra vergai — ekonominiu požiūriu su metaforiškumu — yra veiksmingas ir gerai motyvuotas žmogiškasis kapitalas, ir šia prasme Amerikos demokratijos iliuzija labai ilgai atliko savo darbą ir ta pati iliuzija buvo galingiausias ideologinis ginklas, kurį Vašingtonas efektyviausiai panaudojo Šaltojo karo metu prieš TSRS. Dabar ši iliuzija tirpsta kaip ledas saulėje, juolab, kad "giluminės valstybės" atstovai apskritai nustojo gėdytis savo viešų pareiškimų.

Buvęs JAV ambasadorius Rusijoje Maiklas Makfaulas (Michael McFaul) parašė (o vėliau ištrynė) įrašą Twitter'yje, kuriame paaiškino visą Amerikos pseudodemokratijos esmę: "Trampas prarado žvalgybos bendruomenę. Jis prarado Valstybės departamentą. Jis prarado armiją. Kaip jis gali toliau būti mūsų vyriausiasis vadas?"

Kaip teisingai šį klausimą pakomentavo "Washington Examiner" žurnalistas Baironas Jorkas (Byron York): "Šis "Twitter" įrašas (Makfaulo — Sputnik) turi nerimą keliančią reikšmę mūsų demokratinėje sistemoje. Trampas yra vyriausiasis vadas, nes buvo išrinktas prezidentu, ir jis liks vyriausiuoju vadu tol, kol jis yra prezidentas, antrai kadencijai, jei bus išrinktas".

Makfaulas suprato, kad buvo užkluptas pasikarščiavęs, ištrynė originalų tekstą ir dar kartą parašė jį švelnesne forma, tačiau bet kokiu atveju tai jau buvo "atsikalbinėjimas pagal Froidą": Amerikos pareigūnai, diplomatai, ekspertai ir žvalgybos pareigūnai, kurie liks su valdžia, nepriklausomai nuo to, kas laimės rinkimus, iš tikrųjų mano, kad žvalgybos bendruomenė, Valstybės departamentas ir karinis elitas nustato, kas gali būti vyriausiasis vadas, nepaisant to, ką renkasi Amerikos rinkėjai.

Kad "Trampo incidentas" nepasikartotų, dabar siūlomi dar radikalesni metodai nei apkaltos, visiškas žiniasklaidos šmeižtas ir masinis sukčiavimas balsuojant paštu, dėl ko skundžiasi Trampas. Norint, kad vienas prezidentas nebebūtų išrinktas apeinant "giluminę valstybę", siūloma įsteigti specialią komisiją kandidatams patvirtinti, ir šį akivaizdų antidemokratinį pasiūlymą tiesiogiai Amerikos televizijoje išsakė ir Amerikos valdžios struktūrų (t. y. "giluminės valstybės") atstovas.

Frenkas Filjucis (Frank Figliuzzi), buvęs FTB direktoriaus padėjėjas, ketvirtadienį pareiškė norįs, kad "dvišalė komisija" patvirtintų būsimus kandidatus į prezidentus, kad naujojo Donaldo Trampo nebūtų. "Mums reikia visoje šalyje diskutuoti, kaip atrinkti kandidatą į prezidentus. Mes esame (nepadorus nesėkmės apibūdinimas)", — MSNBC sakė Filjucis.

"The Wall Street Journal" apžvalgininkas skundžiasi, kad "FTB, informacijos nutekėjimo organizatoriai iš Amerikos žvalgybos bendruomenės ir žiniasklaidos sąmoningai ar nesąmoningai "sudarė susitarimą" su Rusijos specialiosiomis tarnybomis, tikriausiai užsimindami apie žalą, kurią jie padarė amerikiečių pasitikėjimui savo pačių politikais, specialiosiomis tarnybomis ir valstybės propaganda". Tiesą sakant, žinoma, jokio slapto susitarimo nebuvo — tai buvo tik Amerikos valdžios ir biurokratinio elito noras nusimesti erzinančią demokratijos kaukę ir pagaliau pradėti viešai plakti vergus arklidėje ir priversti juos bučiuoti "kolektyvinio Makfaulo" kerzinius batus. Reikia pripažinti, kad reginys pasirodė įspūdingas, ir jei ši draugiška diplomatų, žiniasklaidos ir CRU grupė gali "beveik negyvą" Baideno kūną pasodinti į Amerikos sostą, šis reginys taip pat bus pamokantis ta prasme, kad po šio demokratinio proceso pasityčiojimo tik kvailys ar niekšas galėtų teigti, kad Amerikos "giluminė valstybė" iš tikrųjų kariauja JAV ir visame pasaulyje dėl politinės laisvės idealų.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

18
Tegai:
Rusija, JAV
Dar šia tema
Galingas smūgis Amerikos priešams: vienintelis Rusijos rūpestis
Ekspertas įvertino, kaip JAV rinkimų rezultatai paveiks santykius su Rusija
Amerikietiška svajonė — ar Baidenas išgelbės Lietuvą?
Lietuvos pasienis

Patikrinę įtartinai storus stalviršius Baltarusijos, muitininkai juose aptiko cigaretes

(atnaujinta 07:48 2020.10.27)
Visi stalviršiai pasirodė esantys prikimšti cigarečių — muitininkai juose rado daugiau nei 50 tūkst. pakelių rūkalų

VILNIUS, spalio 27 — Sputnik. Dėl sudėtingų darbų tik praėjusią savaitę muitinėje buvo baigta tikrinti ir ardyti dar spalio 9 dieną sulaikyta medinių stalviršių siunta iš Baltarusijos, pranešė Lietuvos Respublikos muitinė.

Baltarusijos piliečio vairuojamas krovininis furgonas "Fiat Ducato" į Raigardo kelio postą atvažiavo spalio 9-ąją, apie 11:00. Muitininkams vairuotojas deklaravo gabenantis į Alytų stalviršių siuntą, tačiau vienas iš pareigūnų atkreipė dėmesį į tai, kad stalviršiai neįprastai stori.

Pareigūnai nusprendė vieną iš stalviršių patikrinti rentgeno kontrolės sistema, po ko įsitikino, jog įtarimai pagrįsti — paaiškėjo, kad gaminio vidus pilnas cigarečių pakelių.

Krovinys ir automobilis buvo sulaikyti, sulaikytas ir furgono vairuotojas, taip pat buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos.

Vėliau Kauno apylinkės teismo sprendimu Baltarusijos pilietis buvo suimtas dviem mėnesiams.

Išardžius visus 66 stalviršius, muitinės pareigūnai juose aptiko 50 160 pakelių baltarusiškų cigarečių "NZ Gold", kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais — 177 tūkst. eurų.

Tegai:
baltarusiškos cigaretės, Muitinė
Dar šia tema
Vilniaus oro uoste pasieniečiai sulaikė teisėsaugos ieškotą vyrą
Vilniaus rajone sulaikytas girtas saviizoliacijos tvarką pažeidęs vairuotojas
Pasieniečiams nepavyko pagauti iš traukinio išmestas cigaretes krovusių kontrabandininkų