Американский истребитель F-35, архивное фото

Kas išgelbės "Žaibą": naikintuvas F-35 patyrė naują nesėkmę

(atnaujinta 15:50 2020.10.05)
Amerikiečių daugiafunkcis naikintuvas-bombonešis F-35 toliau stiprina neužbaigtos mašinos reputaciją, stebina specialistus neįtikėtinomis klaidomis ir dideliu avaringumu

Rugsėjo 30 dieną JAV Karinių jūrų pajėgų institutas pranešė, kad netoli El Centro karinės bazės Kalifornijoje kuro papildymo ore metu susidūrė oro tanklaivis KC-130J ir JAV jūrų pėstininkų korpuso F-35B "Lightning II" (liet. "Žaibas"). Degalų papildymo technologija rodo, kad naikintuvas faktiškai taranavo tanklaivį "į laivagalį". Tada F-35 nukrito ir sudužo. Pilotas katapultavosi ir yra gydomas ligoninėje. Tanklaivio KC-130J įgula, kurią sudarė aštuoni kariai, nenukentėjo ir sugebėjo nuleisti lėktuvą.

Apskritai manoma, kad amerikiečių gamybos naikintuvų avarijų rodiklis yra palyginti mažas, tačiau 2020 metų pavasario pabaigoje ir vasarą sudužo septyni JAV Karinių oro pajėgų ir Karinių jūrų pajėgų naikintuvai: F-35A — gegužės 19 ir birželio 9 dienomis, F-22 "Raptor" — gegužės 15 dieną, F-15C "Eagle" — birželio 15 dieną, F-18F "Super Hornet" — birželio 18 dieną, o kiek vėliau — F-16C, kuris sukėlė didelį gaisrą Šo oro pajėgų bazėje (angl. Shaw Air Force Base). Tai objektyviai liudija apie reikšmingas eksploatavimo ir kovingumo problemas, net kai kalbama apie naujas mašinas.

"Penktosios kartos" naikintuvai F-35 suprojektuoti trimis modifikacijomis: F-35A — Karinėms oro pajėgoms (su standartiniu kilimu ir nusileidimu), F-35B — Jūrų pėstininkų korpusui (su sutrumpintu pakilimu ir vertikaliu nusileidimu), F-35C — Karinėms jūrų pajėgoms (pakilimas naudojant lėktuvnešio katapultą ir nusileidimas naudojant "aerofinišerį"). Ir ši "nematomų lėktuvų šeima" per trumpą laiką avarijų metu jau prarado tris orlaivius. Priminsiu, kad 2019 metais sudužo Japonijos karinių oro pajėgų F-35A, 2018 metais netoli Amerikos jūrų pėstininkų korpuso Boforto oro bazės (Pietų Karolinos valstija) sudužo naikintuvas F-35B "Lightning II", ir buvo nurašytas anksčiau gaisre apgadintas F-35B.

Kainos ir kokybės paradoksai

Programa "Joint Strike Fighter" (JSF), kurios metu buvo sukurtas naikintuvas F-35 "Lightening II", savo projektinius pajėgumus pasiekė praėjusių metų spalį. Šiuo atžvilgiu kompanija "Lockheed Martin" ir JAV Gynybos departamentas paskelbė vidutinės trukmės planą dėl 478 lėktuvų F-35 pirkimo, iš kurių 291 naikintuvas skirtas JAV ginkluotosioms pajėgoms, 127 — tarptautiniams JSF programos partneriams ir 60 naikintuvų — tarptautiniams pirkėjams. Bendra 478 vienetų kaina — apie 34 mlrd. dolerių. Manoma, kad padidėjus serijai, naikintuvo F-35A kaina (šiandien ji — apie 100 mln. dolerių) palaipsniui mažės, ir nuo 13-osios partijos ji bus mažesnė nei 80 mln. dolerių. Tačiau "Žaibo" atpigimas negarantuoja kokybės pagerėjimo iki skelbiamo penktos kartos technologinio lygio.

Anksčiau Pentagonui arti leidinys "Defense News" paskelbė labai griežtus F-35 "Lightning II" įvertinimus. Jei visai trumpai, F-35 — ikigarsinis naikintuvas, galintis būti pagreitinamas forsaže ne ilgiau kaip 1 minutę, o greičiu, viršijančiu 1 Machą, po minutės perkaista korpusas ir kyla jo sunaikinimo grėsmė. O po 1,6 Macho lėktuvo uodega gali tiesiog nukristi. Kadangi penktos kartos naikintuvo kreiserinis greitis negali būti mažesnis nei 1,4 Macho, F-35 "Lightening II" yra įstrigęs 4-oje kartoje. Penki kritiniai mašinos trūkumai yra technologiškai nepataisomi ir dėsningai slegia gamybos programą, kurios bendra kaina viršija 1,7 trilijono dolerių.

2020 metų rugsėjį F-35 buvo pripažintas per brangiu skrydžiams: programa patiria 10 mlrd. dolerių finansavimo deficitą per ateinančius penkerius metus. Dėl priverstinio "modernizavimo", papildomų tyrimų ir plėtros ginklų, kuro, atsarginių dalių tiekimo ir techninės priežiūros organizavimo srityje F-35 tapo labai brangiu. Nors ir pigesnis eksploatuoti nei sunkus dvimotoris F-22 "Raptor".

Čia reikia turėti omenyje, kad F-22 buvo pagaminti tik 187 vienetai, o F-35 planuojama gaminti daugiau nei 3000 lėktuvų serija. Toks "Žaibų" skaičius taikos metu gali "subombarduoti" dešimčių Jungtinėms Valstijoms draugiškų valstybių biudžetus ir paties Pentagono biudžetą. Grėsmė yra labai reali, nes 75 % F-35 programos išlaidų sudaro eksploatacijos išlaidos, kurios yra daug didesnės nei tikėtasi — dėl pernelyg didelių techninės priežiūros ir degalų sąnaudų reikalavimų. Tai yra, išlaikyti nuolatinį technologiškai "žalių" F-35 koviningumą yra daug sunkiau ir brangiau nei naikintuvų F-16 ar F-18. Ir dar nežinoma, ką tiksliai reikia palaikyti, nes kovinio panaudojimo pasipriešinant aukštųjų technologijų priešui istorija — praktiškai nulinė.

Karinės galios imitacija

JAV armija naikintuvams F-35 "Lightening II" gavo maždaug 15 tūkstančių dalių, kurios neatitiko reikalavimų. Kylančioms problemoms spręsti artimiausiu metu "Žaibui" bus išleista daugiau nei 70 milijonų dolerių. Nuolatinis F-35 eksploatavimo išlaidų didėjimas, didėjanti "vartotojo" priklausomybė nuo įmonės-gamintojos programinės įrangos (atnaujinimų), turbulencija tiekiant atsargines dalis potencialiai baisų lėktuvą daro faktiškai netinkamą kovai.

"Žaibai" gali tik teoriškai išvengti radarų ir smūgiuoti giliai priešo gynyboje. Realiai visų modifikacijų naikintuvai F-35, pasiekiamuose aukščiuose ir greičiais, su bet kokiu ginklų rinkiniu ryškiai "atsispindi" potencialaus priešo radaro ekranuose maksimaliu nuotoliu. Tai reiškia, kad jie negali atlikti užduočių pagal paskirtį konceptualiai ir technologiškai, ir jie neabejotinai paverčiami pažeidžiamais mažo greičio taikiniais kovos zonoje.

Yra žinoma, kad Iranas, naudodamas Rusijos gamybos radarus, puikiai mato amerikiečių "nematomų lėktuvų" dislokavimą — dvi F-35A eskadrilės Persijos įlankos regione ir F-22 "Raptor" eskadrilės Katare. Efektyviausiu Teherano įsigijimu laikoma tolimojo nuotolio oro gynybos sistema S-300PMU-2, apimanti ir galingus radarus, ir raketų paleidimo įrenginius. Taip pat labai efektyvi Irano naudojama oro gynybos sistema "Resonance-NE", kuri sėkmingai aptinka ir seka naikintuvus F-35 prie šalies sienų.

Rusijos specialistų sukurtas, atsižvelgiant į naujausius pasiekimus radarų srityje, "Rezonansas" sugeba aptikti ir teikti taikinių nurodymus aerodinaminių oro objektų (įskaitant "slaptuosius naikintuvus" ir viršgarsines raketas) atžvilgiu iki 600 km nuotoliu, iki 100 km aukštyje. Tuo pat metu balistiniai taikiniai patenka į "Resonance-NE" matomumo zoną iki 1100 km atstumu. Tiesą sakant, visa Irano Respublikos oro gynybos sistema nuo maždaug 2017 metų Pentagonui kelia didžiulį galvos skausmą, todėl ir nebombarduojamas nepaklusnusis Teheranas.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija

Tegai:
JAV, naikintuvai
Dar šia tema
MiG-31 — pats pavojingiausias medžiotojas danguje
F-35 modernizavimas dėl sugadintos reputacijos. Ar JAV sukurs šeštosios kartos naikintuvą
Atskleisti visas "Suchoi" paslaptis: kodėl rusiškasis Su-57 taip domina Vakarus
Pasirodė F-35, užmaskuoto Rusijos naikintuvo pavidalu, vaizdai
JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

"Trump" ant Gedimino kalno. Kaip lietuvaičiai kišasi į Amerikos rinkimus

(atnaujinta 16:04 2020.10.26)
Šeštadienį Vilniuje buvo rengiama JAV prezidento Donaldo Trampo palaikymo akcija, kurios metu ant Gedimino kalno iškilo baltos raidės "Trump"

Lietuvaičiai vis aktyviau dalyvauja rinkimuose. Ne, ne Lietuvos Seimo. Čia aktyvumas mažiausias per pastaruosius 12 metų. Mažiau nei pusė turinčiųjų teisę balsuoti išreiškė savo pilietinę valią. O štai prezidento rinkimai Jungtinėse Amerikos Valstijose — visai kas kita. Čia "prabalsuoti" tinka ir Vilniaus bei visos Lietuvos simbolis — Gedimino pilis.

Donaldo Trampo palaikymo akcija prasidėjo dieną, kai būrys žmonių susirinko prie JAV ambasados, Vilniuje. Atėjusieji turėjo Trampą simbolizuojančius atributus — kepurėles su užrašu "Make America Great Again" ir ženkliukus su prezidento atvaizdu.

Dauguma atėjusiųjų buvo su plakatais, ant kurių — palaikymo žodžiai Trampui.

Vakare, apie 18:00, ant Gedimino kalno pasirodė ir didžiulės baltos šviečiančios raidės "Trump".

Vilniaus policijos atstovai teigė, kad dėl renginio į juos buvo kreiptasi ir renginiui leidimas buvo išduotas.

JAV prezidento rinkimai vyks lapkričio 3 dieną. Juose varžysis respublikonas D. Trampas ir demokratas Džo Baidenas. Ar dėl kišimosi į Amerikos rinkimus Amerikos žvalgybos institucijos kreipėsi į savo partnerius Lietuvos žvalgybininkus, nėra žinoma.

Tačiau "Trampas ant Gedimino kalno" susilaukė populiarumo lietuviškoje veidaknygėje. Su replikomis ir komentarais. Buvo ir abejojančių, ar čia kartais ne "feikas"?

Jurga Lago: "Čia — ne feikas? Čia rimtai lietuviai taip išdrįso!? Toks nebūdingas lietuviškam charakteriui žingsnis, sakyčiau. Parodžiau ispanams — net cypia iš juoko — per pačius covido atlaidus. Ir dydis tų raidžių įspūdingas toks? Negaliu patikėti".

Ne feikas ispanus prajuokino 1
Screenshot
Ne feikas ispanus prajuokino

Audrius Bačiulis iš pradžių taip pat suabejojo Trampo tikrumu ant Gedimino kalno. Bet gerai pagalvojęs suprato — Gedimino pilis tikra, Trampas tikras.

Audrius Bačiulis: "Jei gerai suprantu, čia ne feikas, bet dešiniųjų partizanų diversija Šimašiaus leftistų okupuotame Vilniuje? YAY! Ne feikas".

Dešiniųjų partizanų diversija  2
Screenshot
Dešiniųjų partizanų diversija

Aurimas Guoga mano, kad šį kartą sublizgėjo tautininkai.

Aurimas Guoga: "Tautininkai sublizgėjo. Tai, kad tautininkai iškėlė TRUMP raides Gedimino kalne — didelis didelis pliusas jų pusėn. Tai rodo, kad atsigręžė į dabartinius laikus, į šiuolaikiniam pasauliui rūpimas aktualijas. Kur kas geriau nei lakstyti su žydšaudžių portretais ir grąsinti pakartoti".

Tautininkai sublizgėjo 3
Screenshot
Tautininkai sublizgėjo

Pagarbą Trampui ir tiems, kas jį užkėlė ant Gedimino kalno, išreiškė Rimas Armaitis: "Pagarba tiems, kas tai padarė".

Pagarba 4
Screenshot
Pagarba

O Saulius Linkus JAV prezidento Donaldo Trampo rinkimų šūkį pritaikė Lietuvai.

Saulius Linkus: "Make America Great Again. Make LITHUANIA Great Again".

Make LITHUANIA Great Again 5
Screenshot
Make LITHUANIA Great Again

Giedrė net pasikeitė pavardę. Dabar Giedrė — Trampietė.

Giedrė Trampietė džiaugiasi romantišku mėnuliu, atgimusia Lietuva. Ir, žinoma, Trampu.

Giedrė Trampietė: "Ar gali būti dar gražesnė foto nakčiai? Ech tas romantiškas mėnulis ir atgimusi Lietuvos drąsa !!!"

Giedrė Trampietė: "Už žodžio laisvę, kai visus bando užčiaupti !!! Nėra Lietuva vien už Biden, kaip tai bandė sakyti žiniasklaidoje, ar ne? Trump 2020".

Dėl Trumpo pasikeitė pavardę 6
Screenshot
Dėl Trumpo pasikeitė pavardę

Ekonomistas, profesorius, Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas Raimondas Kuodis į "Trampą ant Gedimino kalno" sureagavo sarkastiškai.

Raimondas Kuodis: "Trumpas nusipirko pilį. Pervadino į Trump Tower, bus kaip NYC. Vilniaus biudžetas išgelbėtas".

Gedimino pilis - Trump Tower 7
Screenshot
Gedimino pilis — Trump Tower

O Albinas Šileika davė peno pamąstymui, ar Gedimino kalnas, Gedimino pilis yra ta vieta Trampui demonstruoti?

Albinas Šileika: "PAMĄSTYMUI. Gedimino kalnas "Pilis" yra mūsų Lietuvos istorija. Tai paveldo objektas, bet ne demonstruoti vienos iš pasaulio šalies prezidento pavardę...???!!!!"

"O kokia Jūsų nuomonė?!!" — klausia Lietuvos pilietis Albinas Šileika.

Trumpas ant Gedimino kalno pamąstymui 8
Screenshot
Trampas ant Gedimino kalno pamąstymui

Pamąstom. Gal "Trampas ant Gedimino kalno" — grėsmė mūsų nacionaliniam saugumui? Ar tik nacionaliniam orumui? Nacionalinis orumas tikriausiai neįeina į Lietuvos Valstybės saugumo departamento kompetenciją. Kišimasis į rinkimus — visai kas kita. Rimta. Ypač, kai kišamasi socialiniuose tinkluose ir į strateginių partnerių prezidentinius rinkimus.

Sunku susilaikyti nuo sarkazmo, kai nuo Gedimino kalno į provinciją žvelgia pats Trampas...

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Lietuva, JAV prezidento rinkimai, Donaldas Trampas
Temos:
JAV prezidento rinkimai — 2020
Dar šia tema
Baidenas pažadėjo Baltijos šalims stiprų atsaką Rusijai pergalės JAV rinkimuose atveju
"Artėja tamsi žiema": JAV baigėsi paskutiniai Trampo ir Baideno debatai
Galingas smūgis Amerikos priešams: vienintelis Rusijos rūpestis
Ekspertas įvertino, kaip JAV rinkimų rezultatai paveiks santykius su Rusija
Donaldo Trampo ir Džo Baideno debatai

JAV gresia "specialiųjų tarnybų ir saugumo pajėgų diktatūra": kuo čia dėta Rusija?

13
(atnaujinta 14:39 2020.10.26)
Amerikos informaciniame lauke įvyko kai kas baisaus: pasiturinčių skaitytojų protuose JAV verslo leidinys "The Wall Street Journal" pasėjo mintį, kad Amerika turi problemų su savo žvalgybos bendruomene, kuri dabar nori pati rinktis prezidentus

Deja, dėl to, kad kalbama apie 2020 metų Amerikos leidinį, ši drąsi (ir atitinkanti tikrovę) idėja negalėjo būti lydima gana nešvaraus ir ne itin protingo sąmokslo, kad tam tikra buvusių ir dabartinių Amerikos šnipų dalis dirba Rusijos naudai. Bet čia jau nieko nepadarysi: be specialaus "amuleto" kaltinimų Rusijai pavidalu, Amerikos informaciniame lauke negali rašyti net "The Wall Street Journal" redakcijos narys, rubrikos "JAV turi šnipų problemą" autorius.

Priežastis įtarti Amerikos žvalgybos bendruomenę (o vadinant daiktus tikraisiais vardais — "giluminę valstybę") dėl noro atskirai nustatyti, kas bus prezidentas, buvo vadinamasis penkiasdešimties laiškas, kurį pasirašė visas Amerikos žvalgybos tarnybų spektras ir kuris buvo skirtas išsaugoti Džo Baideno ir jo šeimos įvaizdį nuo įtarimų paviešinus Baideno Jaunesniojo korespondenciją, pradedant nuo narkotikų vartojimo ir itin nesaikingo (net pagal šiuolaikinius Amerikos standartus) seksualinio elgesio, iki įsitraukimo į korupcines schemas savo šeimos klano labui. Pažymėtinas Amerikos šnipų pasirinktas gynybos būdas: jie paskelbė, kad dėl visko kalta Rusija. Po to net nepaprastai patriotiškas "The Wall Street Journal" apžvalgininkas nusprendė parašyti skiltį apie uniformuotus Amerikos melagius.

"Pakalbėkime apie melą. Nors jie pripažino, kad neturi įrodymų, 50 buvusių JAV žvalgybos pareigūnų teigė, kad nutekintuose Hanterio Baideno elektroniniuose laiškuose yra "visi klasikiniai Rusijos informacinės operacijos požymiai". Ne, tai netiesa. Rusija naudoja paprastesnius ir mažiau falsifikuotus klaidingos informacijos skleidimo būdus. Tiesą sakant, epizode su nešiojamuoju kompiuteriu niekas neprimena mums jau žinomų Rusijos veiksmų. Atsižvelgiant į daugybę dokumentinių įrodymų ir parodymų, taip pat į "Okamo skustuvą", nešiojamasis kompiuteris yra būtent tai, ko reikia, rašo "New York Post" (leidinys, kuriame pirmą kartą buvo paskelbti kaltinamieji įrodymai — Sputnik). Baideno kampanijos būstinė tai jau pripažino. Tai taip pat žino pasirašiusieji. Tai (kolektyvinis pareiškimas) atvira dezinformacijos kampanija rinkimų viduryje. Atsiprašau, kai kuriems iš mano skaitytojų pasakysiu: jei esi toks kvailas, kad prarandi visus sugebėjimus kritiškai mąstyti kiekvieną kartą, kai išgirsti žodį "rusai", kažkas tuo pasinaudos".

Verta pateikti svarbų, nors ir savaime suprantamą paaiškinimą: nebūna buvusių Amerikos specialiųjų tarnybų darbuotojų ir nebūna buvusių "giluminės valstybės" atstovų — būtent tų žmonių, kurie, kaip prezidentas Putinas sakė savo plačiai žinomame interviu Prancūzijos žurnalistams, nustato tikrąją JAV politiką ir paaiškina naujajam prezidentui, kad jis turėtų vykdyti tik jų nurodymus.

Nepriklausomai nuo to, kas laimės rinkimus (o galbūt ir vėlesnius ginčus ar gatvės kovas) lapkričio mėnesį, Amerikos politinė sistema jau patyrė beveik gyvybinės svarbos žalą, ir tai kelia rimtą susirūpinimą tiems, kurie įsitvirtina Amerikos hegemonijoje. Praktika rodo, kad norint, jog socialinis stabilumas ir ekonomika veiktų kuo efektyviau, šalies piliečiams būtina tikėti, kad kažkas priklauso nuo jų valdymo ir kad valstybė, įskaitant politikus, administratorius ir represinį aparatą, iš esmės dirba jų labui ir jiems leidus.

 

Vergai, nežinantys, kad yra vergai — ekonominiu požiūriu su metaforiškumu — yra veiksmingas ir gerai motyvuotas žmogiškasis kapitalas, ir šia prasme Amerikos demokratijos iliuzija labai ilgai atliko savo darbą ir ta pati iliuzija buvo galingiausias ideologinis ginklas, kurį Vašingtonas efektyviausiai panaudojo Šaltojo karo metu prieš TSRS. Dabar ši iliuzija tirpsta kaip ledas saulėje, juolab, kad "giluminės valstybės" atstovai apskritai nustojo gėdytis savo viešų pareiškimų.

Buvęs JAV ambasadorius Rusijoje Maiklas Makfaulas (Michael McFaul) parašė (o vėliau ištrynė) įrašą Twitter'yje, kuriame paaiškino visą Amerikos pseudodemokratijos esmę: "Trampas prarado žvalgybos bendruomenę. Jis prarado Valstybės departamentą. Jis prarado armiją. Kaip jis gali toliau būti mūsų vyriausiasis vadas?"

Kaip teisingai šį klausimą pakomentavo "Washington Examiner" žurnalistas Baironas Jorkas (Byron York): "Šis "Twitter" įrašas (Makfaulo — Sputnik) turi nerimą keliančią reikšmę mūsų demokratinėje sistemoje. Trampas yra vyriausiasis vadas, nes buvo išrinktas prezidentu, ir jis liks vyriausiuoju vadu tol, kol jis yra prezidentas, antrai kadencijai, jei bus išrinktas".

Makfaulas suprato, kad buvo užkluptas pasikarščiavęs, ištrynė originalų tekstą ir dar kartą parašė jį švelnesne forma, tačiau bet kokiu atveju tai jau buvo "atsikalbinėjimas pagal Froidą": Amerikos pareigūnai, diplomatai, ekspertai ir žvalgybos pareigūnai, kurie liks su valdžia, nepriklausomai nuo to, kas laimės rinkimus, iš tikrųjų mano, kad žvalgybos bendruomenė, Valstybės departamentas ir karinis elitas nustato, kas gali būti vyriausiasis vadas, nepaisant to, ką renkasi Amerikos rinkėjai.

Kad "Trampo incidentas" nepasikartotų, dabar siūlomi dar radikalesni metodai nei apkaltos, visiškas žiniasklaidos šmeižtas ir masinis sukčiavimas balsuojant paštu, dėl ko skundžiasi Trampas. Norint, kad vienas prezidentas nebebūtų išrinktas apeinant "giluminę valstybę", siūloma įsteigti specialią komisiją kandidatams patvirtinti, ir šį akivaizdų antidemokratinį pasiūlymą tiesiogiai Amerikos televizijoje išsakė ir Amerikos valdžios struktūrų (t. y. "giluminės valstybės") atstovas.

Frenkas Filjucis (Frank Figliuzzi), buvęs FTB direktoriaus padėjėjas, ketvirtadienį pareiškė norįs, kad "dvišalė komisija" patvirtintų būsimus kandidatus į prezidentus, kad naujojo Donaldo Trampo nebūtų. "Mums reikia visoje šalyje diskutuoti, kaip atrinkti kandidatą į prezidentus. Mes esame (nepadorus nesėkmės apibūdinimas)", — MSNBC sakė Filjucis.

"The Wall Street Journal" apžvalgininkas skundžiasi, kad "FTB, informacijos nutekėjimo organizatoriai iš Amerikos žvalgybos bendruomenės ir žiniasklaidos sąmoningai ar nesąmoningai "sudarė susitarimą" su Rusijos specialiosiomis tarnybomis, tikriausiai užsimindami apie žalą, kurią jie padarė amerikiečių pasitikėjimui savo pačių politikais, specialiosiomis tarnybomis ir valstybės propaganda". Tiesą sakant, žinoma, jokio slapto susitarimo nebuvo — tai buvo tik Amerikos valdžios ir biurokratinio elito noras nusimesti erzinančią demokratijos kaukę ir pagaliau pradėti viešai plakti vergus arklidėje ir priversti juos bučiuoti "kolektyvinio Makfaulo" kerzinius batus. Reikia pripažinti, kad reginys pasirodė įspūdingas, ir jei ši draugiška diplomatų, žiniasklaidos ir CRU grupė gali "beveik negyvą" Baideno kūną pasodinti į Amerikos sostą, šis reginys taip pat bus pamokantis ta prasme, kad po šio demokratinio proceso pasityčiojimo tik kvailys ar niekšas galėtų teigti, kad Amerikos "giluminė valstybė" iš tikrųjų kariauja JAV ir visame pasaulyje dėl politinės laisvės idealų.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

13
Tegai:
Rusija, JAV
Dar šia tema
Galingas smūgis Amerikos priešams: vienintelis Rusijos rūpestis
Ekspertas įvertino, kaip JAV rinkimų rezultatai paveiks santykius su Rusija
Amerikietiška svajonė — ar Baidenas išgelbės Lietuvą?
Rusijos naikintuvas Su-27

Rusijos Su-27 perėmė du užsienio lėktuvus virš Baltijos jūros

(atnaujinta 18:31 2020.10.26)
Rusijos Gynybos ministerijos teigimu, rugsėjį ir spalį perėmimų skaičius prie Rusijos sienų, palyginti su rugpjūčiu, pastebimai sumažėjo

VILNIUS, spalio 26 — Sputnik. Rusijos naikintuvas Su-27 pirmadienį virš Baltijos jūros perėmė Vokietijos Karinių jūrų pajėgų patrulinį orlaivį ir JAV Karinių oro pajėgų žvalgybinį lėktuvą, praneša Rusijos nacionalinės gynybos kontrolės centras.

Rusijos radarų stotys aptiko du taikinius, artėjančius prie sienos virš neutralių Baltijos jūros vandenų, ir jiems atpažinti pakėlė į orą Su-27 iš budėjimo pajėgų.

"Rusijos naikintuvo įgula nuosekliai identifikavo oro taikinius kaip Vokietijos Karinių jūrų pajėgų bazinės patruliuojančios aviacijos lėktuvą P-3C "Orion" ir JAV Karinių jūrų pajėgų žvalgybinį lėktuvą U-2S, o paskui juos palydėjo virš Baltijos jūros akvatorijos", — pažymima pranešime spaudai.

Užsienio kariniams lėktuvams nusisukus nuo Rusijos sienos, naikintuvas saugiai grįžo į bazavimosi aerodromą. Visas skrydis, kaip pažymi Gynybos ministerija, vyko "griežtai laikantis tarptautinių taisyklių".

Rugpjūčio mėnesį netoli Rusijos sienų gerokai padidėjo orlaivių perėmimų skaičius. Tada beveik kiekvieną dieną Rusijos ginkluotosios pajėgos pakeldavo naikintuvus į orą "susitikimui" su užsienio žvalgybiniais lėktuvais, daugiausia virš Juodosios jūros.

Tomis pačiomis dienomis amerikiečių strateginiai bombonešiai B-52H pratybų "Allied Sky" metu treniravosi paleisti sparnuotąsias raketas po Rusiją iš Nyderlandų, Vokietijos, Lenkijos ir Baltijos šalių, pranešė Rusijos aviacijos ir kosmoso pajėgų vyriausiasis vadas Sergejus Surovikinas. Jis apibūdino šį žingsnį kaip "priešišką ir provokacinį".

Rugsėjį ir spalį perėmimų skaičius prie Rusijos sienų, palyginti su rugpjūčiu, pastebimai sumažėjo.

Tegai:
Rusijos Gynybos ministerija, Baltijos jūra, naikintuvai, Rusija
Dar šia tema
Naikintuvas Su-27 perėmė JAV žvalgybinius lėktuvus virš Juodosios jūros
Užfiksuotas dviejų amerikiečių orlaivių perėmimas rusiškuoju Su-27 — video
Su-27 perėmė JAV bombonešį virš Baltijos jūros