Seimo pastatas, archyvinė nuotrauka

Prietarai ir rinkimai: ar atsiras Lietuvoje 13-oji pensija

(atnaujinta 18:15 2020.10.06)
Daugelyje pasaulio šalių paplitęs prietaras apie skaičių "13", ir Lietuva šiuo atveju — ne išimtis 

Šiaurės Rytų Lietuvos pakraštyje sakydavo, kad mėnesio 13-ą dieną Belzebubas iš pragaro į žemę paleidžia velnius pasišlaistyti. Pasklinda jie įvairiais pavidalais. Vieni pasiverčia vanagais ir peša vištas, kiti — vilkais ir grobia avis, treti — saldžialiežuviais ir gundo paneles. Netgi yra toks prietaras: 13 dieną — jokių apsipirkinėjimų, ypač turguose — apmaus, apgaus, nė nepastebėsit.

Panelė Ingrida Šimonytė pastabi. Pastebėjo politinių konkurentų Lietuvos pensininkams siūlomą 13-ąją pensiją. Pastebėjimą savo Facebook'o laiko juostoje konservatorių Nr. 1 pradėjo lotynišku posakiu — "O sancta simplicitas!". O šventas naivume!

Ingrida Šimonytė: "O sancta simplicitas! Draugystės su agrofiureriu partijos, kurios lyderiui šeima su dviem dukrom kažkodėl nėra tradicinė, geradėjai, pernai pasitreniravę ant bankų aktyvų ir pasyvų, šiemet ėmėsi stambaus masto — Sodros. Dalins tryliktą pensiją pensininkams, kuri bus dalijama ne tai Kalėdoms, ne tai Velykoms, ne tai ant šv. Nigdo."

Šventas Šimonytės naivumas
Screenshot
Šventas Šimonytės naivumas

13-ąją pensiją Lietuvos senjorams pasiūlė Ramūno Karbauskio vadovaujama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS). Ir visokia velniava apkaltino Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus (TS-LKD), kad pastarieji nekenčia senyvo amžiaus žmonių. Žodžių mūšis vyksta ir virtualiame pasaulyje.

Valstiečių vedlys Ramūnas Karbauskis savo Facebook'o laiko juostoje teigia, kad konservatoriai nepalaikys 13-osios pensijos. Ponas Karbauskis klausia, už ką konservatoriai taip nekenčia senyvo amžiaus žmonių?

Ramūnas Karbauskis įspėja Ingridą Šimonytę: "neapsigaukite, virtuali realybė ir socialiniuose tinkluose vykstantis gyvenimas, kuriame jūs jaučiatės saugūs tarp burnojančių ant visko ir visada, nebūtinai persikelia į realų gyvenimą, kur žmonės rytais važiuoja į  darbus, vakare grįžta į šeimas, skambina tėvams, artimiesiems, teiraujasi, kaip jie gyvena ir jaučiasi, ar nepablogėjo sveikata, ar nejaučia jokių visus taip gąsdinančio viruso simptomų".

"Šie žmonės tikrai nekalba apie savo tėvus, kad jie "padvės", — tikina Ramūnas Karbauskis.

Vilniaus senamiestis
© Sputnik / Владислав Адамовский

Ramūnas Karbauskis klausia: "O jums, p. I. Šimonyte, kilo mintis ir nesudrebėjo ranka žodį "padvėsti" parašyti kalbant apie senjorus?"

Karbauskis savo Facebook'e cituoja Šimonytės Facebook'ą: "Tada ir tie nujodyti gąsdinimai konservatoriais ir šimonytėmis vėl į trasą pakinkomi, 400 000 sąlyginių vnt mėšlo juos užšeriant, kad dar bent šiek tiek patemptų nepadvėsę". 

Karbauskis Šimonytės citatą pakomentuoja: "Aišku, šita retorika gal ir patiks neoliberalams, kuriems ir Lukiškių aikštę paversti pliažu yra didelis džiaugsmas. Suprantu, kad ir šie žodžiai neturės jokių pasekmių jums asmeniškai, gal tik moralines pagirias kažkada senatvėje."

Ramūnas Karbauskis tęsia savo moralinius-politinius apmąstymus: "Visiems kitiems žmonėms, kurie turi savo gyvenimiškąją rutiną ir joje geba džiaugtis valstybe, tokie konservatorių pareiškimai ir retorika kelia siaubą bei atidengia tikrąjį politikų veidą. Manau, kad asmuo, taip nekenčiantis žmonių, rūšiuojantis juos pagal savo sugedusį supratimą, neturėtų nei per žingsnį priartėti prie politikos, juo labiau turėti galią priiminėti sprendimus, kurie lems daugybės žmonių likimus. Jūs, konservatoriai, jau kartą lėmėte...jums valdant buvo nurėžtos pensijos, įkalinant pensininkus septyneriems metams su beveik neaugusiomis mažomis pajamomis, nes "Sodrą" praskolinot taip, kad nebuvo iš ko tai pensijai kilti."

Ponas Karbauskis savo Facebook'o laiko juostoje pateikia aritmetiką, kaip Lietuvos pensininkai nukentėjo ir kenčia nuo konservatorių sprendimų. 

Ramūnas Karbauskis apibendrina visą konservatorių "velniavą": "Patriarchas žmones "šunauja" vadino, anūkas jų iš viso nemato, o jūs — kalbate apie "padvėsimą"... netikiu, kad jūs nežinote, kad žodis "dvėsti" vartojamas, kalbant apie gyvūnų, gyvulių mirtį. Kai kurie žmonės net apie gyvulius taip nešneka, kaip jūs apie pensininkus. O Jūs dar norėjote būti Lietuvos Prezidente, dabar siekiate būti Premjere. Ir toks žodynas... apgailėtina..."

R.Karbauskis kritikuoja 13-os pensijos kritikus
Screenshot
R.Karbauskis kritikuoja 13-os pensijos kritikus

Tačiau nepaisant velniavos aplink 13-ąją pensiją rinkimai tęsiasi realiai ir virtualiame pasaulyje. Facebook'e demonstruojamos fotosesijos su darbo žmonėmis, senoliais, pasitelkiami žinomi veidai. Jeigu tokių neatrandama, galima pasidemonstruoti ir žemyn galva. Ko tik nepadarysi, kad tik atkreiptum į save dėmesį.

Buvęs "Naujosios sąjungos" vedlys, buvęs Seimo Pirmininkas, o dabar Seimo rinkimams sukurtos "Laisvės ir teisingumo" partijos "muškietininkas" Artūras Paulauskas dabar savas ir Lietuvos darbo žmonėms.

Muškietininkas A.Paulauskas ir darbo žmonės
Screenshot
"Muškietininkas" A.Paulauskas ir darbo žmonės

Buvusi Valstybės kontrolierė, buvusi Europos Audito rūmų narė, dabartinio Seimo narė, socialdemokratė Rasa Budbergytė į naująjį Seimą kandidatuoja ir su Vilijos Blinkevičiūtės pagalba. Vilija Blinkevičiūtė — ilgametė Europos Parlamento narė, dar anksčiau buvo ilgametė socialinės apsaugos ir darbo ministrė. O liaudyje tiesiog vadinama Lietuvos pensininkų Mama. Dabar Rasa ir Vilija — du viename. Pensininkams tai turėtų sukelti asociacijas.

Pensininkų Mama Vilija ir Valstybės kontrolierė Rasa
Screenshot
Pensininkų Mama Vilija ir Valstybės kontrolierė Rasa

Jaunasis konservatorius Mykolas Majauskas "netyčia" sutiko šimtametį Adolfą, kuris džiaugiasi gyvenimu. Nes Adolfu nuolatos kažkas rūpinasi. Šį jaudinamą Mykolo ir Adolfo susitikimą "netyčia" užfiksavo kamera. Ir Mykolas "netyčia" šiuo "foto" susitikimu pasidalino savo Facebook'o laiko juostoje. Ir naudodamasis proga išreiškė susirūpinimą dėl paliatyvios globos Lietuvoje. Kad pagalbą gauna tik nedidelė dalis pagyvenusių žmonių ir tai neretai tik kelios savaitės iki mirties...

Prieš mėnesį Seimo narys Mykolas Majauskas interviu žiniasklaidai teigė, kad jo kabinete kabo Andriaus Kubiliaus portretas. Majauskui Kubilius imponuoja tuo, kad nesivaiko populizmo ir yra tikras valstybininkas. Majauskas pasvarstė, kad galbūt po dešimties metų konservatorių bendruomenėje užaugs į Kubilių panašus politikas. Galbūt Majauskas turėjo omenyje save?

Majauskas nesivaiko populizmo, Majauskui idealas – Kubilius
Screenshot
Majauskas nesivaiko populizmo, Majauskui idealas – Kubilius

Jaunasis konservatorius Matas Maldeikis dar tik mokosi politikoje. Tačiau Matas jau patarėjas. Ne bet ko. O paties Seimo opozicijos lyderio patarėjas. Matas dirba Seimo kanceliarijoje patardamas pačiam Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkui Gabrieliui Landsbergiui. O dėl Gabrieliaus Matas net ant galvos pasirengęs atsistoti. Tokia ta politika, tokie tie rinkimai — nors ir aukštyn kojomis, bet kad tik į Seimą.

Nors ir aukštyn kojomis, kad tik į Seimą
Screenshot
Nors ir aukštyn kojomis, kad tik į Seimą
Tegai:
rinkimai, Lietuva, valstybinė pensija
JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

"Trump" ant Gedimino kalno. Kaip lietuvaičiai kišasi į Amerikos rinkimus

(atnaujinta 16:04 2020.10.26)
Šeštadienį Vilniuje buvo rengiama JAV prezidento Donaldo Trampo palaikymo akcija, kurios metu ant Gedimino kalno iškilo baltos raidės "Trump"

Lietuvaičiai vis aktyviau dalyvauja rinkimuose. Ne, ne Lietuvos Seimo. Čia aktyvumas mažiausias per pastaruosius 12 metų. Mažiau nei pusė turinčiųjų teisę balsuoti išreiškė savo pilietinę valią. O štai prezidento rinkimai Jungtinėse Amerikos Valstijose — visai kas kita. Čia "prabalsuoti" tinka ir Vilniaus bei visos Lietuvos simbolis — Gedimino pilis.

Donaldo Trampo palaikymo akcija prasidėjo dieną, kai būrys žmonių susirinko prie JAV ambasados, Vilniuje. Atėjusieji turėjo Trampą simbolizuojančius atributus — kepurėles su užrašu "Make America Great Again" ir ženkliukus su prezidento atvaizdu.

Dauguma atėjusiųjų buvo su plakatais, ant kurių — palaikymo žodžiai Trampui.

Vakare, apie 18:00, ant Gedimino kalno pasirodė ir didžiulės baltos šviečiančios raidės "Trump".

Vilniaus policijos atstovai teigė, kad dėl renginio į juos buvo kreiptasi ir renginiui leidimas buvo išduotas.

JAV prezidento rinkimai vyks lapkričio 3 dieną. Juose varžysis respublikonas D. Trampas ir demokratas Džo Baidenas. Ar dėl kišimosi į Amerikos rinkimus Amerikos žvalgybos institucijos kreipėsi į savo partnerius Lietuvos žvalgybininkus, nėra žinoma.

Tačiau "Trampas ant Gedimino kalno" susilaukė populiarumo lietuviškoje veidaknygėje. Su replikomis ir komentarais. Buvo ir abejojančių, ar čia kartais ne "feikas"?

Jurga Lago: "Čia — ne feikas? Čia rimtai lietuviai taip išdrįso!? Toks nebūdingas lietuviškam charakteriui žingsnis, sakyčiau. Parodžiau ispanams — net cypia iš juoko — per pačius covido atlaidus. Ir dydis tų raidžių įspūdingas toks? Negaliu patikėti".

Ne feikas ispanus prajuokino 1
Screenshot
Ne feikas ispanus prajuokino

Audrius Bačiulis iš pradžių taip pat suabejojo Trampo tikrumu ant Gedimino kalno. Bet gerai pagalvojęs suprato — Gedimino pilis tikra, Trampas tikras.

Audrius Bačiulis: "Jei gerai suprantu, čia ne feikas, bet dešiniųjų partizanų diversija Šimašiaus leftistų okupuotame Vilniuje? YAY! Ne feikas".

Dešiniųjų partizanų diversija  2
Screenshot
Dešiniųjų partizanų diversija

Aurimas Guoga mano, kad šį kartą sublizgėjo tautininkai.

Aurimas Guoga: "Tautininkai sublizgėjo. Tai, kad tautininkai iškėlė TRUMP raides Gedimino kalne — didelis didelis pliusas jų pusėn. Tai rodo, kad atsigręžė į dabartinius laikus, į šiuolaikiniam pasauliui rūpimas aktualijas. Kur kas geriau nei lakstyti su žydšaudžių portretais ir grąsinti pakartoti".

Tautininkai sublizgėjo 3
Screenshot
Tautininkai sublizgėjo

Pagarbą Trampui ir tiems, kas jį užkėlė ant Gedimino kalno, išreiškė Rimas Armaitis: "Pagarba tiems, kas tai padarė".

Pagarba 4
Screenshot
Pagarba

O Saulius Linkus JAV prezidento Donaldo Trampo rinkimų šūkį pritaikė Lietuvai.

Saulius Linkus: "Make America Great Again. Make LITHUANIA Great Again".

Make LITHUANIA Great Again 5
Screenshot
Make LITHUANIA Great Again

Giedrė net pasikeitė pavardę. Dabar Giedrė — Trampietė.

Giedrė Trampietė džiaugiasi romantišku mėnuliu, atgimusia Lietuva. Ir, žinoma, Trampu.

Giedrė Trampietė: "Ar gali būti dar gražesnė foto nakčiai? Ech tas romantiškas mėnulis ir atgimusi Lietuvos drąsa !!!"

Giedrė Trampietė: "Už žodžio laisvę, kai visus bando užčiaupti !!! Nėra Lietuva vien už Biden, kaip tai bandė sakyti žiniasklaidoje, ar ne? Trump 2020".

Dėl Trumpo pasikeitė pavardę 6
Screenshot
Dėl Trumpo pasikeitė pavardę

Ekonomistas, profesorius, Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas Raimondas Kuodis į "Trampą ant Gedimino kalno" sureagavo sarkastiškai.

Raimondas Kuodis: "Trumpas nusipirko pilį. Pervadino į Trump Tower, bus kaip NYC. Vilniaus biudžetas išgelbėtas".

Gedimino pilis - Trump Tower 7
Screenshot
Gedimino pilis — Trump Tower

O Albinas Šileika davė peno pamąstymui, ar Gedimino kalnas, Gedimino pilis yra ta vieta Trampui demonstruoti?

Albinas Šileika: "PAMĄSTYMUI. Gedimino kalnas "Pilis" yra mūsų Lietuvos istorija. Tai paveldo objektas, bet ne demonstruoti vienos iš pasaulio šalies prezidento pavardę...???!!!!"

"O kokia Jūsų nuomonė?!!" — klausia Lietuvos pilietis Albinas Šileika.

Trumpas ant Gedimino kalno pamąstymui 8
Screenshot
Trampas ant Gedimino kalno pamąstymui

Pamąstom. Gal "Trampas ant Gedimino kalno" — grėsmė mūsų nacionaliniam saugumui? Ar tik nacionaliniam orumui? Nacionalinis orumas tikriausiai neįeina į Lietuvos Valstybės saugumo departamento kompetenciją. Kišimasis į rinkimus — visai kas kita. Rimta. Ypač, kai kišamasi socialiniuose tinkluose ir į strateginių partnerių prezidentinius rinkimus.

Sunku susilaikyti nuo sarkazmo, kai nuo Gedimino kalno į provinciją žvelgia pats Trampas...

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Lietuva, JAV prezidento rinkimai, Donaldas Trampas
Temos:
JAV prezidento rinkimai — 2020
Dar šia tema
Baidenas pažadėjo Baltijos šalims stiprų atsaką Rusijai pergalės JAV rinkimuose atveju
"Artėja tamsi žiema": JAV baigėsi paskutiniai Trampo ir Baideno debatai
Galingas smūgis Amerikos priešams: vienintelis Rusijos rūpestis
Ekspertas įvertino, kaip JAV rinkimų rezultatai paveiks santykius su Rusija
Donaldo Trampo ir Džo Baideno debatai

JAV gresia "specialiųjų tarnybų ir saugumo pajėgų diktatūra": kuo čia dėta Rusija?

16
(atnaujinta 14:39 2020.10.26)
Amerikos informaciniame lauke įvyko kai kas baisaus: pasiturinčių skaitytojų protuose JAV verslo leidinys "The Wall Street Journal" pasėjo mintį, kad Amerika turi problemų su savo žvalgybos bendruomene, kuri dabar nori pati rinktis prezidentus

Deja, dėl to, kad kalbama apie 2020 metų Amerikos leidinį, ši drąsi (ir atitinkanti tikrovę) idėja negalėjo būti lydima gana nešvaraus ir ne itin protingo sąmokslo, kad tam tikra buvusių ir dabartinių Amerikos šnipų dalis dirba Rusijos naudai. Bet čia jau nieko nepadarysi: be specialaus "amuleto" kaltinimų Rusijai pavidalu, Amerikos informaciniame lauke negali rašyti net "The Wall Street Journal" redakcijos narys, rubrikos "JAV turi šnipų problemą" autorius.

Priežastis įtarti Amerikos žvalgybos bendruomenę (o vadinant daiktus tikraisiais vardais — "giluminę valstybę") dėl noro atskirai nustatyti, kas bus prezidentas, buvo vadinamasis penkiasdešimties laiškas, kurį pasirašė visas Amerikos žvalgybos tarnybų spektras ir kuris buvo skirtas išsaugoti Džo Baideno ir jo šeimos įvaizdį nuo įtarimų paviešinus Baideno Jaunesniojo korespondenciją, pradedant nuo narkotikų vartojimo ir itin nesaikingo (net pagal šiuolaikinius Amerikos standartus) seksualinio elgesio, iki įsitraukimo į korupcines schemas savo šeimos klano labui. Pažymėtinas Amerikos šnipų pasirinktas gynybos būdas: jie paskelbė, kad dėl visko kalta Rusija. Po to net nepaprastai patriotiškas "The Wall Street Journal" apžvalgininkas nusprendė parašyti skiltį apie uniformuotus Amerikos melagius.

"Pakalbėkime apie melą. Nors jie pripažino, kad neturi įrodymų, 50 buvusių JAV žvalgybos pareigūnų teigė, kad nutekintuose Hanterio Baideno elektroniniuose laiškuose yra "visi klasikiniai Rusijos informacinės operacijos požymiai". Ne, tai netiesa. Rusija naudoja paprastesnius ir mažiau falsifikuotus klaidingos informacijos skleidimo būdus. Tiesą sakant, epizode su nešiojamuoju kompiuteriu niekas neprimena mums jau žinomų Rusijos veiksmų. Atsižvelgiant į daugybę dokumentinių įrodymų ir parodymų, taip pat į "Okamo skustuvą", nešiojamasis kompiuteris yra būtent tai, ko reikia, rašo "New York Post" (leidinys, kuriame pirmą kartą buvo paskelbti kaltinamieji įrodymai — Sputnik). Baideno kampanijos būstinė tai jau pripažino. Tai taip pat žino pasirašiusieji. Tai (kolektyvinis pareiškimas) atvira dezinformacijos kampanija rinkimų viduryje. Atsiprašau, kai kuriems iš mano skaitytojų pasakysiu: jei esi toks kvailas, kad prarandi visus sugebėjimus kritiškai mąstyti kiekvieną kartą, kai išgirsti žodį "rusai", kažkas tuo pasinaudos".

Verta pateikti svarbų, nors ir savaime suprantamą paaiškinimą: nebūna buvusių Amerikos specialiųjų tarnybų darbuotojų ir nebūna buvusių "giluminės valstybės" atstovų — būtent tų žmonių, kurie, kaip prezidentas Putinas sakė savo plačiai žinomame interviu Prancūzijos žurnalistams, nustato tikrąją JAV politiką ir paaiškina naujajam prezidentui, kad jis turėtų vykdyti tik jų nurodymus.

Nepriklausomai nuo to, kas laimės rinkimus (o galbūt ir vėlesnius ginčus ar gatvės kovas) lapkričio mėnesį, Amerikos politinė sistema jau patyrė beveik gyvybinės svarbos žalą, ir tai kelia rimtą susirūpinimą tiems, kurie įsitvirtina Amerikos hegemonijoje. Praktika rodo, kad norint, jog socialinis stabilumas ir ekonomika veiktų kuo efektyviau, šalies piliečiams būtina tikėti, kad kažkas priklauso nuo jų valdymo ir kad valstybė, įskaitant politikus, administratorius ir represinį aparatą, iš esmės dirba jų labui ir jiems leidus.

 

Vergai, nežinantys, kad yra vergai — ekonominiu požiūriu su metaforiškumu — yra veiksmingas ir gerai motyvuotas žmogiškasis kapitalas, ir šia prasme Amerikos demokratijos iliuzija labai ilgai atliko savo darbą ir ta pati iliuzija buvo galingiausias ideologinis ginklas, kurį Vašingtonas efektyviausiai panaudojo Šaltojo karo metu prieš TSRS. Dabar ši iliuzija tirpsta kaip ledas saulėje, juolab, kad "giluminės valstybės" atstovai apskritai nustojo gėdytis savo viešų pareiškimų.

Buvęs JAV ambasadorius Rusijoje Maiklas Makfaulas (Michael McFaul) parašė (o vėliau ištrynė) įrašą Twitter'yje, kuriame paaiškino visą Amerikos pseudodemokratijos esmę: "Trampas prarado žvalgybos bendruomenę. Jis prarado Valstybės departamentą. Jis prarado armiją. Kaip jis gali toliau būti mūsų vyriausiasis vadas?"

Kaip teisingai šį klausimą pakomentavo "Washington Examiner" žurnalistas Baironas Jorkas (Byron York): "Šis "Twitter" įrašas (Makfaulo — Sputnik) turi nerimą keliančią reikšmę mūsų demokratinėje sistemoje. Trampas yra vyriausiasis vadas, nes buvo išrinktas prezidentu, ir jis liks vyriausiuoju vadu tol, kol jis yra prezidentas, antrai kadencijai, jei bus išrinktas".

Makfaulas suprato, kad buvo užkluptas pasikarščiavęs, ištrynė originalų tekstą ir dar kartą parašė jį švelnesne forma, tačiau bet kokiu atveju tai jau buvo "atsikalbinėjimas pagal Froidą": Amerikos pareigūnai, diplomatai, ekspertai ir žvalgybos pareigūnai, kurie liks su valdžia, nepriklausomai nuo to, kas laimės rinkimus, iš tikrųjų mano, kad žvalgybos bendruomenė, Valstybės departamentas ir karinis elitas nustato, kas gali būti vyriausiasis vadas, nepaisant to, ką renkasi Amerikos rinkėjai.

Kad "Trampo incidentas" nepasikartotų, dabar siūlomi dar radikalesni metodai nei apkaltos, visiškas žiniasklaidos šmeižtas ir masinis sukčiavimas balsuojant paštu, dėl ko skundžiasi Trampas. Norint, kad vienas prezidentas nebebūtų išrinktas apeinant "giluminę valstybę", siūloma įsteigti specialią komisiją kandidatams patvirtinti, ir šį akivaizdų antidemokratinį pasiūlymą tiesiogiai Amerikos televizijoje išsakė ir Amerikos valdžios struktūrų (t. y. "giluminės valstybės") atstovas.

Frenkas Filjucis (Frank Figliuzzi), buvęs FTB direktoriaus padėjėjas, ketvirtadienį pareiškė norįs, kad "dvišalė komisija" patvirtintų būsimus kandidatus į prezidentus, kad naujojo Donaldo Trampo nebūtų. "Mums reikia visoje šalyje diskutuoti, kaip atrinkti kandidatą į prezidentus. Mes esame (nepadorus nesėkmės apibūdinimas)", — MSNBC sakė Filjucis.

"The Wall Street Journal" apžvalgininkas skundžiasi, kad "FTB, informacijos nutekėjimo organizatoriai iš Amerikos žvalgybos bendruomenės ir žiniasklaidos sąmoningai ar nesąmoningai "sudarė susitarimą" su Rusijos specialiosiomis tarnybomis, tikriausiai užsimindami apie žalą, kurią jie padarė amerikiečių pasitikėjimui savo pačių politikais, specialiosiomis tarnybomis ir valstybės propaganda". Tiesą sakant, žinoma, jokio slapto susitarimo nebuvo — tai buvo tik Amerikos valdžios ir biurokratinio elito noras nusimesti erzinančią demokratijos kaukę ir pagaliau pradėti viešai plakti vergus arklidėje ir priversti juos bučiuoti "kolektyvinio Makfaulo" kerzinius batus. Reikia pripažinti, kad reginys pasirodė įspūdingas, ir jei ši draugiška diplomatų, žiniasklaidos ir CRU grupė gali "beveik negyvą" Baideno kūną pasodinti į Amerikos sostą, šis reginys taip pat bus pamokantis ta prasme, kad po šio demokratinio proceso pasityčiojimo tik kvailys ar niekšas galėtų teigti, kad Amerikos "giluminė valstybė" iš tikrųjų kariauja JAV ir visame pasaulyje dėl politinės laisvės idealų.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

16
Tegai:
Rusija, JAV
Dar šia tema
Galingas smūgis Amerikos priešams: vienintelis Rusijos rūpestis
Ekspertas įvertino, kaip JAV rinkimų rezultatai paveiks santykius su Rusija
Amerikietiška svajonė — ar Baidenas išgelbės Lietuvą?
Vilnius

Daugiau nei 20 Lietuvos savivaldybių gyventojai bus tiriami dėl koronaviruso

(atnaujinta 07:22 2020.10.27)
Per visą laiką Baltijos šalyje buvo nustatyta beveik 11 tūkstančių COVID-19 atvejų, mirė daugiau nei 135 pacientai

VILNIUS, spalio 27 — Sputnik. Lietuvoje daugiau nei 20 savivaldybių gyventojai bus tiriami dėl koronaviruso. Intensyvūs tyrimai truks iki lapkričio 1 dienos imtinai, rašo Sveikatos apsaugos ministerija.

Į sąrašą įtraukta 21 savivaldybė: Raseinių, Kelmės, Plungės, Švenčionių, Joniškio, Šiaulių, Skuodo, Pasvalio, Kretingos, Širvintų, Jurbarko, Vilniaus, Klaipėdos, Šilalės, Trakų, Telšių rajonų, taip pat Marijampolės, Vilniaus, Elektrėnų, Kauno ir Klaipėdos miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso (COVID-19). Šios savivaldybės pateko į raudonąją zoną, sudarytą pagal šviesoforo principą.

Raudonosios zonos savivaldybėse bus tiriami gydymo įstaigų ir socialinės globos įstaigų darbuotojai, tiesiogiai kontaktuojantys su pacientais ar gyventojais, taip pat gydymo įstaigose besigydantys pacientai. 

Gydymo įstaigų ir socialinės globos įstaigų darbuotojai, tiesiogiai kontaktuojantys su pacientais ar gyventojais, taip pat gydymo įstaigose besigydantys pacientai bus tiriami ir geltonajai zonai priskirtose Kauno, Šakių, Šilutės, Radviliškio, Panevėžio, Jonavos, Kaišiadorių, Ukmergės, Mažeikių, Lazdijų, Molėtų, Akmenės, Kėdainių, Kupiškio, Pakruojo rajonuose, taip pat Šiaulių, Palangos, Rietavo, Birštono, Kazlų Rūdos, Prienų, Panevėžio, Druskininkų, Kalvarijos, Neringos, Pagėgių miestuose. 

Pirmadienį 12 iš 60 Lietuvos savivaldybių buvo įvestas karantino režimas. Jis galios dvi savaites, tada valdžios institucijos spręs dėl tolesnių priemonių. Trečiadienį karantinas papildomai bus paskelbtas dar penkiose savivaldybėse, taip pat didžiuosiuose šalies miestuose — Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Per visą laiką Baltijos šalyje buvo nustatyta beveik 11 tūkstančių COVID-19 atvejų, mirė daugiau nei 135 pacientai.

Karantino apribojimai Lietuvoje
© Sputnik
Karantino apribojimai Lietuvoje
Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyta daugiau nei 760 COVID-19 atvejų
Panevėžio miesto vadovai izoliuojasi dėl koronaviruso
Lankytojų registravimas nuo pirmadienio taikomas ir lošimo namams