Darbo partijos lyderio Viktoro Uspaskicho susitikimas su rinkėjais, archyvinė nuotrauka

Napoleonai ir diktatoriai. "Pagrindinis Lietuvos rusas" apsilankė rusofobo laidoje

(atnaujinta 18:25 2020.10.09)
Likus trims dienoms iki balsavimo dienos, žurnalistas Andrius Tapinas surengė dar vieną skandalingą laidą ties rinkimų agitacijos taisyklių pažeidimo riba. Šį kartą jo oponentu tapo Lietuvos politikos šou vedėjas, Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas

Rašančios brolijos rate yra tokia daug apimanti sąvoka kaip "džinsa" (kirčiuojamas paskutinis skiemuo). Tada žurnalistas už tam tikrą honorarą, paprastai kelis kartus didesnį už standartinį, turi sukurti istoriją ar parašyti straipsnį, iš pirmo žvilgsnio nešališką, tačiau pilną įmonės ar politinės partijos "paslėptos reklamos". Matyt, Andrius Tapinas bandė padaryti kažką panašaus. Ar laida buvo apmokama, ar Tapinas dirbo tik savanoriškai ir įsipareigojo "sąžiningai žurnalistikai"? Tamsoje apgaubta paslaptis, kurią gali atskleisti tik Lietuvos finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba.

Pradėkime nuo to, kad, remiantis Lietuvos vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, Andriaus Tapino "Laisvės TV" ​​negavo teisės rinkimų kampanijos metu platinti mokamos politinės reklamos. Tai reiškia, kad visi Tapino pareiškimai apie tą ar aną politinę jėgą jau gali būti vertinami kaip šiurkštus rinkimų teisės aktų pažeidimas ir kišimasis į rinkimus. Bet, matyt, Andriaus užkulisių globėjai yra tokio aukšto lygio, kad įstatymas jiems nėra taikomas.

Neseniai Andrius Tapinas atvirai ir agresyviai reklamavo tik vieną politinę jėgą — "Laisvės partiją", kurią paprasti žmonės jau praminė "gėjų ir lesbiečių partija".

Du pasai vienai sąžinei

Ir štai toks posūkis pirmenybėse. Pats "darbiečių" lyderis Viktoras Uspaskichas yra Andriaus Tapino studijoje. Ir ne darbo studijoje, o mobiliojoje, kuri kažkodėl buvo dislokuota Lentvaryje, kuris yra Trakų-Vievio apygardos dalis. Kodėl taip yra? Tai tiesiog šiame rajone Darbo partija kandidatu iškėlė pagrindinį Lietuvos azartinį lošėją, buvusį Europos parlamentarą Antaną Guogą, kuris dar nėra iki galo įrodęs Vyriausiajai rinkimų komisijai, kad atsisakė antrosios, Australijos, pilietybės. Guoga pažadėjo perduoti savo Australijos pasą prieš šešerius metus, kai atsisėdo į Europos Parlamento (EP) deputato kėdę Liberalų sąjūdžio sąraše. Dabar Antanas yra Darbo partijos sąrašuose. Bet, matyt, visus šiuos metus Antanas buvo taip užimtas darbu EP, kad nebuvo kada įvykdyti savo pažado — likti vien Lietuvos piliečiu.

Bet grįžkime į "Laisvės TV" mobiliąją studiją Lentvaryje. O ten — valandos trukmės politinis šou, kuriame dalyvauja vienas aktorius. Spektaklio prologe pagal visas rinkimų agitacijos žanro taisykles Viktoras Uspaskichas ryškiai išdėstė pagrindinius Darbo partijos, kuri labai pasiilgo Seimo sienų, principus. Iš tikrųjų paskutiniuose 2016 metų rinkimuose rinkėjai nesuteikė jai šio malonumo. Penkių procentų barjeras taip ir nebuvo peržengtas. O dabar, remiantis naujausiomis apklausomis, naujojoje Seimo sudėtyje Darbo partija gali surinkti apie septynis procentus balsų. Žinoma, turėdami tokį rodiklį, "darbiečiai" negalės tikėtis vyriausybės vadovo kėdės. O juk jie patvirtino patį Viktorą Uspaskichą kandidatu į ministrus pirmininkus. Na, jūs, Lietuvos piliečiai, nesulauksite ekonominio stebuklo. O juk jis taip arti.

Palaiminsiu visus!

Genialusis Viktoras yra pasirengęs sukurti 150 tūkstančių darbo vietų krintančios ekonomikos fone. Kaip? Lengva ir paprasta. Visos ilgalaikės paskolos ir pinigai iš ES kovai su koronavirusu turi būti perduoti genialiems ekonomistams iš Darbo partijos sąrašo. Aišku, su Uspaskichu priešaky. Už šiuos pinigus bus pastatytos didžiulės gamyklos, panašios į Uspaskicho žemės ūkio įmones Kėdainiuose. Šiose gamyklose darbuotojai gaus bent pusantro ar net du tūkstančius eurų per mėnesį. Viktoras yra pasirengęs tai garantuoti savo galva. Ir tada Viktoras užsikalbėjo. "Aš esu labai geras, dosnus, malonus! Aš esu principingas žmogus!" — nuoširdžiai tarė Viktoras. Ir visi kandidatai-darbiečiai "atsako už savo žodžius". Tiesiog išsirink juos, mielas ir mylimas rinkėjau, ir Lietuva iškart taps pasaulio ekonomikos centru. Pavydės visas pasaulis.

Išankstiniai Seimo rinkimai
© Sputnik / Владислав Адамовский

Toliau — daugiau. Tapino klausimas: kaip yra, kad pirmieji Darbo partijos kandidatų sąrašo numeriai yra tokie sumanūs žmonės, kad vietoj 20 procentų pajamų mokesčio jiems pavyksta mokėti tik vieną ar du procentus? Viskas paprasta, atsakė Viktoras. Darbo partijos specialistai-ekonomistai yra pasirengę išmokyti bet kurį rinkėją, kaip pagrįstai mokėti mažiau į iždą ir įsidėti daugiau į kišenę. Vienas tokių specialistų yra Viktoro Uspaskicho bendrininkas "Darbo partijos juodosios buhalterijos" byloje — Vytautas Gapšys. Būtent jis iš partijos reklaminių lankstinukų pateikia rekomendacijas skyriuje "Finansai ir mokesčių politika". Gapšį — į finansų ministrus Uspaskicho Vyriausybėje! Tai būtų galinga "klestėjimo" ir "bendros gerovės" vyriausybė, apie kurią svajoja pats prezidentas Gitanas Nausėda.

Kieno Krymas? Aš myliu visus pasaulyje!

Na, o kaip be provokuojamų klausimų? Kieno Krymas?! — paklausė Andrius. "Koks Krymas? Kur yra Krymas? Dabar Krymas?" — Viktoras sukosi aplinkui, išpūtęs akis. Buvo aišku, kad jis nėra pasirengęs atsakyti į tokius klausimus. Štai koks klastingas Tapinas! Bet reikėjo atsakyti — kamera juk įjungta. Tada Viktoras pateikė tokį perliuką, kurį galima įrašyti į diplomatijos metraščius. Toliau buvo išsakyta eilė chaotiškų žodžių, kurių prasmė, kadangi neseniai Kryme balsuota už Rusijos prezidentą ir vietos valdžios atstovus, reiškia, kad Krymas priklauso rusams. Štai jei balsuotų už Ukrainos prezidentą ir valdininkus, tada Krymas būtų laikomas ukrainiečių. Genialu, Viktorai!

Išankstinis balsavimas Vilniuje, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

O taip pat apie meilę Rusijai ir Lietuvos rusams. Čia net patys laidos aktoriai perėjo į rusų kalbą. Apie tautų draugystę jie suokė kaip lakštingalos. Kaip Viktoras myli savo tėvynę Archangelsko krašte. Kaip pasirengęs ginti Lietuvos rusus. Tiesa, jis nenurodė, kaip. Šie Uspaskicho žodžiai straipsnio autoriui priminė neseniai demonstratyviai surengtą buvusio Lietuvos rusų sąjungos pirmininko Sergejaus Dmitrijevo, kurį Darbo partija ir asmeniškai Viktoras Uspaskichas pasmerkė už gerus žodžius Aleksandro Zacharčenkos — nepripažintos Donecko liaudies respublikos (DLR) lyderio — atminimui, "išlupimą". Manau, kad galutinis susidorojimas su Dmitrijevu vyks po rinkimų. Kol kas nešvarūs skalbiniai viešumoje nėra naudingi.

Be abejo, vedėjui Tapinui pasiūlius, Viktoras Uspaskichas pakomentavo politinių oponentų asmenybes. Ramūną Karbauskį pavadino "Napoleonu", Valdemarą Tomaševskį — "diktatoriumi", kuriam vadovaujant lenkų gyvenamose vietose slopinami lietuvių interesai. Jis gyrė premjerą Saulių Skvernelį. Matyt, su užuomina, kad Darbo partija yra pasirengusi prisijungti prie būsimos vyriausybės ir valdančiosios koalicijos, jei vėl laimės "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga". Esą pasirengęs bendradarbiauti su Dievu, nors su velniu, tiesiog įleiskite "lapę į vištidę".

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Darbo partija, Andrius Tapinas, Viktoras Uspaskichas, Seimo rinkimai
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (279)
Dar šia tema
Premjero žmona paragino balsuoti už Tamašunienę dėl nutiesto kelio
Konservatoriai įtariami reklama Sputnik Lietuva portale
Vaivorykštinis Lietuvos pasirinkimas. Mažumos nukreipė teisinga kryptimi
Balsuok saugiai: ką reikia žinoti apie balsavimą COVID-19 sąlygomis
Šeštadienį šalyje prasideda rinkimų agitacijos draudimo laikotarpis
JAV, Pentagonas

"Gebės numušti rusiškas raketas": JAV buvo anonsuotas naujas perėmėjas

(atnaujinta 10:22 2021.04.10)
Amerikiečiai pradėjo eilinį priešraketinės gynybos sistemos, apimančios žemyninę šalies dalį, modernizavimo etapą

Kovo pabaigoje Pentagonas išrinko "Lockheed Martin" ir "Northrop Grumman" koncernus, kad sukurtų naujos kartos perėmėją (Next-Generation Interceptor — NGI). Institucijoje tikina, kad priešpriešiniame kurse jis gebės numušti naujas Rusijos ir Kinijos raketas. RIA Novosti medžiagoje rašo autorius Andrejus Kocas.

Prieš "Avangard"

Tikimasi, kad perspektyvios priešraketinė gynyba pradės kovos pareigas 2020-ųjų viduryje ir galiausiai taps Amerikos priešraketinės gynybos sistemos šerdimi. Pentagonas nusprendė persiginkluoti abejojant, ar jų parėmėjai paėjgus sulaikyti naujas Rusijos ir Kinijos tarpžemyninės balistinės raketas. Pirmiausia kalbama apie skrydžio maršo atkarpą (Ground-Based Midcourse Defense — GMD).

NGI programa startavo praėjusių metų balandį, kai JAV priešraketinės gynybos agentūra (MDA) kreipėsi į pramonės atstovus su prašymu dėl būsimo perėmėjo projekto variantų. Naujos priešraketinės gynybos sukūrimui skirta 5,9 mlrd. dolerių ir penkerius metus. Kartu su "Lockheed Martin" ir "Northrop Grumman" konkurse dalyvavo ir GMD priešraketinės gynybos gamintojas "Boeing", tačiau jo pasiūlymai Pentagono nesudomino.

"Atsižvelgiant į dvi įmones, dalyvaujančias projekte, priešraketinės gynybos agentūra gaus daug naudos, — sakė MDA direktorius viceadmirolas Džonas Hillas. — Kai ji bus priimta, ji taps pagrindu JAV priešraketinės gynybos sistemai 2030-aisiais ir vėliau. Mes tikimės, kad jos pajėgumų pakaks atremti viską, ką potencialūs priešininkai gali į mus mesti".

Perspektyvi priešraketinė priemonė ir jos taktinės bei techninės savybės — kol kas tai didelė paslaptis. Vis dėlto Pentagonas ne kartą pabrėžė, kad JAV priešraketinė gynybos sistema turi sugebėti perimti moderniausias kovines galvutes, įskaitant hipergarsines. Ko gero, NGI bus "paaštrinta" pirmiausia prieš naujausias Rusijos raketų sistemas "Avangard".

Neaišku, kaip tiksliai amerikiečiai ketina perimti manevruojančią kovinę galvutę. Pagrindinis skirtumas tarp priešraketinės gynybos sistemos ir zenitinės yra tas, kad ji nukreipiama į tašką, kuriame po tam tikro laiko pasirodys priešo taikinys. Kadangi kovinio vieneto "Avangard" trajektorija yra labai nenuspėjama, už Atlanto esantys konstruotojai turės sugalvoti ką nors labai nekasdieniško.

Naujoji priešraketinė gynyba

Šiandien pagrindinis JAV nacionalinės priešraketinės gynybos sistemos komponentas — apie 60 antžeminių GMD raketų, dislokuotų Aliaskoje ir Kalifornijoje. Jos sugeba perimti balistinius taikinius maršo trajektorijos ruože. Taikinį paskiria išankstinio perspėjimo ir sekimo radaro sistema, raketų ir jų galvučių įveikimas — susidūrimo kursuose. Kovos galvutė kinetinė, sunaikinanti taikinį susidūrusi kaktomuša. Tačiau perėmėjų bandymai atskleidė jų žemą efektyvumą — numušė tik pusę mokomųjų raketų.

Naikintuvas Su-37, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владимир Федоренко

Amerikiečiai ne kartą bandė tobulinti kontinentinės priešraketinės gynybos sistemą. Dirbo ties galimybe priešraketinėse raketose įrengti daugiafunkcę žudymo mašiną (Multi-Object Kill Vehicle — MOKV). Testai parodė, kad naujovė nėra perspektyvi. Praėjusio dešimtmečio viduryje buvo pradėta programa "Redesigned Kill Vehicle" (RKV), skirta sukurti naują kovinę dalį, kuri pakeistų esamus kinetinius už atmosferinius perėmėjus. Tam skyrė 5,8 milijardo dolerių. Koncernai "Raytheon", "Boeing" ir "Lockheed Martin" turėjo baigti plėtrą iki 2025 metų, tačiau 2020 metų rugpjūčio mėnesį priešraketinės gynybos sistemų agentūra sutartį nutraukė. Remiantis JAV žiniasklaidos pranešimais, priežastis — "konstruktyvios gaminio problemos".

Būtent tada Pentagonas paskelbė, kad daugiau nebeinvestuoti į GMD platformos modernizavimą, reikalingas iš esmės naujas perėmėjas. Kol nebus priimta perspektyvi technologija, Vašingtonas ketina sustiprinti žemyninės JAV priešraketinę gynybą kitų jėgų ir priemonių sąskaita.

Viskas gynybai

Visų pirma kalbama apie laivus, turinčius "Aegis" kovos informacijos ir valdymo sistemą, ir priešraketinę šeimyną "Standard". Dauguma šių vimpelų dabar veikia Ramiajame vandenyne. Atnaujintos daugiasluoksnės priešraketinės gynybos sistemos koncepcijoje daroma prielaida, kad kai kurie "Arlie Burke" eskadriniai minininkai ir "Ticonderoga" kreiseriai nuolat budės prie Amerikos krantų.

Problema ta, kad priešraketinė šeimyna "Standard" yra sukurta sunaikinti trumpojo ir vidutinio nuotolio raketas ir iš tikrųjų negali perimti tarpžemyninių balistinių taikinių. Priešraketinės gynybos agentūra pažymi, kad naujos koncepcijos sėkmė daugiausia priklauso nuo naujausios modifikacijos Standard SM-3 Block IIA perėmėjo bandymų. Pernai jis Havajų salose numušė taikinį, imituojantį TBR kovos galvutę.

Be to, MDA neatmeta "Aegis" antžeminio varianto — "Aegis Ashore" — dislokavimo JAV, ypač Havajuose. Tokių kompleksų elementus, priminsime, amerikiečiai dislokavo Lenkijoje ir Rumunijoje. Norėjo ir Japonijoje, tačiau Tokijas atsisakė.

Dar vienas nacionalinės priešraketinės gynybos sistemos sluoksnis bus antžeminės trumpojo nuotolio priešraketinės sistemos THAAD, dislokuotos visų pirma Pietų Korėjoje ir Guame. Šiems ginklams atnaujinti agentūra praėjusiais metais paprašė 273 mln. Daroma prielaida, kad THAAD paskutinėje trajektorijos fazėje numuš raketines galvutes. Kiek šių kompleksų prireiks Jungtinių Amerikos Valstijų pridengimui, nepranešama.

Amerikiečiai dar tik pradeda kurti naują priešraketinės gynybos sistemą, tuo tarpu Rusijoje šią darbai vyksta pilnu pajėgumu. Lapkritį Gynybos ministerija dar kartą sėkmingai išbandė perspektyvią raketą A-235 "Nudol" Sary-Šagan bandymų poligone Kazachstane. Skirtingai nuo dabartinės A-135 sistemos, kuri pridengia Maskvą ir Centrinį pramonės regioną, "Nudol" — mobili. Tai yra, ją bus galima dislokuoti bet kurioje šalies vietoje.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Rusija, priešraketinės gynybos sistema, JAV
Lietuvos kariškiai

Patriotizmo neužtenka. Vaikus Lietuvoje norima paversti "kariais-didvyriais" 

(atnaujinta 23:55 2021.04.10)
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovas Laurynas Kasčiūnas rūpinasi Lietuvos jaunimo morale ir kovos dvasia. Žengdamas koja kojon, jis pasiūlė sukurti žaidimą vaikams, kuriame visi jausis "kariais-didvyriais" nugalėdami priešus

Praėjusią vasarą artimiausi Baltijos šalių partneriai ES ir NATO — lenkai — nusprendė pasidomėti lietuvių, latvių ir estų pasirengimu kovoti su Rusija vardan NATO interesų. Jie sako, kad Lietuvos, Latvijos ir Estijos vyriausybės reguliariai deklaruoja savo ištikimybę aljanso konfrontacijos su Maskva eigai ir savo piliečių pasirengimą paimti M-16 šautuvus ir dalyvauti militarizuojant rytinį flangą. Bet kaip yra realybėje?

Lenkijos rinkos ir socialinių tyrimų instituto kartu su gynybos informacijos portalu "Defense24.pl" atliktos apklausos rezultatai sukrėtė sociologus ir Šiaurės Atlanto aljanso generolus. Paaiškėjo, kad 60 procentų lietuvių, 44 procentai latvių ir 43 procentai estų, kilus karui su "rytine kaimyne", pirmiausia bandys užtikrinti savo artimųjų saugumą. Bet tik 17 procentų Lietuvos gyventojų, 16 procentų Latvijos ir 24 procentus Estijos gyventojų kariautų su Rusija su kulkosvaidžiu rankose.

Dabar aišku, kodėl per vadovavimo ir štabo pratybas NATO generolai Europoje atvirai pareiškia, kad ginkluoto konflikto atveju Rusijos tankai per kelias valandas nesustos nuo Baltarusijos iki Kaliningrado ir paskutiniai galimo pasipriešinimo taškai. Lietuvos, Latvijos ir Estijos kariuomenės bus sutramdytos per dvi–tris dienas.

Lietuvoje tada sakė, kad "eisime į miškus ir, kaip ir mūsų "didvyriški protėviai", vykdysime partizaninį karą su "okupantais".

Pažymėtina, kad panaši lenkų jaunimo apklausa Lietuvoje buvo atlikta prie ankstesnės liberaliųjų konservatorių vyriausybės (2008–2012 metais) tiesiog po įvykių Pietų Osetijoje ir Abchazijoje 2008 metų rugpjūčio 8 dieną. Ir tada daugiau nei 60 procentų jaunų lietuvių teigė, kad neketina imti ginklo, "jei Rusija puls".

Pasirodo, kad daugiau nei dešimt metų lietuvių propaganda "Rusai puola" buvo veltui? "Kaip taip?" — piktinosi uolus rusofobas ir karštas "patriotas" Laurynas Kasčiūnas. Jis sakosi įsigilinęs į šią problemą ir radęs ryškią spragą patriotiniame jaunimo ugdyme. Pasirodo, kad dalykas "Nacionalinis saugumas ir gynyba" įvedamas tik 38 iš tūkstančio šalies mokyklų. Ir tai neprivalomai!

Vilnius
© Sputnik / Владислав Адамовский

O būtina, kad kiekvieną dieną kiekvienoje iš 9–11 klasių būtų pamoka, kurioje mokytojai kalbėtų apie didvyrišką Lietuvos karių praeitį. O įvairaus amžiaus moksleiviams taip pat reikėtų sukurti kompiuterinį žaidimą, kuriame, matyt, visi pasidabins šarvais, paims kardą ir kovos su "barbarų" ordomis iš rytų.

Kitame žaidimo lygmenyje, kaip suprantu, 1941 metų modelio vokiečių "Schmeiser" turėtų pasirodyti Lietuvos "kario-didvyrio" rankose, o ant rankos — tvarstis su užrašu "policininkas". O bonusinius taškus šiame žaidime, matyt, galima uždirbti už barbarus, suvertus ant ieties, už Panerių miške sušaudytus žydus ir namuose su savo vaikais sudegintus komunistus. O aukščiausiame lygmenyje — daugeliui didvyrių — už susprogdintą Baltarusijos atominę elektrinę.

Na, jei patriotiškai nusiteikusį žaidėją staiga užmuša T-34 šūvis, arba apsukrus NKVD pareigūnas prieina prie jo iš nugaros ir iš revolverio šauna į nugarą, tada neverta nusiminti — jam bus pastatytas auksinis paminklas, vardas įamžintas marmure ir auksinėmis raidėmis užrašytas virtualioje Lietuvos istorijoje. Auksas — už tūkstančius nužudytų žydų ir bolševikų. O jei mažiau — tada sidabras.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
vaikai, Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK), Laurynas Kasčiūnas
Širdies smūgis

Gydytojai pasakojo, kaip atpažinti širdies smūgį

(atnaujinta 00:22 2021.04.11)
Pykinimas, galvos svaigimas ar dusulys taip pat gali reikšti širdies priepuolį. Nemažai pacientų staiga jaučia nerimą, panašų į panikos priepuolį

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Širdies priepuolio simptomus galima lengvai supainioti su kitais negalavimais. "Express", remdamasi Britų širdies fondo duomenimis, nurodo, kaip atpažinti mirtiną būklę, praneša RIA Novosti.

Svarbiausia yra tai, kad diskomfortas krūtinėje nepraeina, o paskui plinta į kitas kūno dalis, pavyzdžiui, kaklą, žandikaulį, nugarą, skrandį, rankas. Vien dėl šių simptomų reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Pykinimas, galvos svaigimas ar dusulys taip pat gali reikšti širdies priepuolį. Nemažai pacientų staiga pajunta nerimą, panašų į panikos priepuolį.

Simptomai, ekspertų teigimu, gali tęstis kelias dienas arba pasireikšti staiga.

Anksčiau mokslininkai išsiaiškino, kaip kraujo grupė veikia širdies priepuolio riziką. Kaip paaiškėjo, žmonėms, turintiems antrąją ir trečiąją kraujo grupes, rizika susirgti širdies priepuoliu yra aštuoniais procentais didesnė nei pirmosios grupės žmonių.

Širdies priepuolis — rimta patologinė būklė, kurią sukelia ūmus širdies raumens aprūpinimo krauju sutrikimas (užsikimšimas trombu ir (arba) spazmas, širdį maitinančios arterijos aterosklerozinės plokštelės srityje), išsivysčius šio raumens dalies išemijai ir nekrozei (mirčiai).

Tegai:
širdis, sveikata
Temos:
Medicina ir sveikata