Popiežius Pranciškus, archyvinė nuotrauka

Taip toliau gyventi nebegalima popiežius Pranciškus "sudaužė į šipulius" Vakarų pasaulį

(atnaujinta 18:41 2020.10.17)
Popiežius Pranciškus paskelbė naują encikliką apie šiuolaikinį pasaulį. Skaityti visiems, kas idealizuoja Vakarus

Enciklikoje "Visi broliai" jis labai atvirai kalba apie šiuolaikinio — iš esmės vakarietiško — pasaulio bruožus tarptautiniame, valstybiniame ir individualiame lygyje. Patartina susipažinti su visu dokumentu. Čia bus pabandyta užfiksuoti ir įvertinti pagrindinius jo momentus.

Globalizacija — blogis

Iš karto reikia pažymėti, kad brolybės šiandien, anot popiežiaus, yra nedaug. Tarptautinėje arenoje vis dar plėtojama liberalios globalizacijos idėja, kuri turi dvigubą neigiamą efektą. Pirma, paverčia žmones individualistinias vartotojais, kurie gali padaryti bet ką, kad gautų naują "iPhone" modelį. Antra, faktiškai padalina pasaulį į dvi dalis — vadinamąjį "auksinį milijardą" ir visus likusius, kuriuos galima išnaudoti (o jeigu reikia, ir naikinti) be jokio gailesčio.

Kitaip tariant, žmogaus teisės daugiau ar mažiau galioja tik "saviems". Tačiau net pastarieji šioje sužverėjusio liberalizmo (kapitalizmo) sistemoje vertinami ne kaip gyvi organizmai, o kaip materialūs gamybos vienetai, kuriuos, jeigu jie nenaudingi (nepelningi), galima lengvai išmesti. Pranciškus vadina tai "besieliu pragmatizmu", kurio pagrindinis tikslas — skaldyk ir valdyk, kad galėtum dar labiau praturtėti ir politiškai dominuoti kitų sąskaita.

Tuo pat metu popiežius pabrėžia, kad tiesa tiems veikėjams tik tai, kas jiems tinka. Todėl jie gali pateisinti bet kokį karą ar teroristinę veiklą, jeigu ji atitinka jų interesus (kaip pavyzdį galima pateikti Vakarų politiką Sirijoje). O tokie terminai kaip demokratija, laisvė ar teisingumas šiuolaikiniame pasaulyje, anot Pranciškaus, prarado idėjinį svorį, tapę manipuliacijų objektu.

Atskirą dėmesį jis atkreipia į tai, kad kai kurios tautos pačios atsisako savo tapatybės pagrindų bei suvereniteto ir aklai tarnauja tiems, kurie jas paprasčiausiai išnaudoja (tiesą pasakius, labai primena Ukrainos ir Lietuvos santykių su JAV situaciją).

Apskritai, aukščiau minėta eksploatavimo schema, pasak Pranciškaus, anksčiau ar vėliau baigiasi konfliktu. Jokios istorijos pabaigos nėra (linkėjimai Fukujamai), ir šiandien, anot popiežiaus, iš esmės jau vyksta pasaulinis karas, kurio nestabdo branduolinis atgrasymas (realiai pastarasis — kol kas — apsaugo tik nuo globalios katastrofos...).

Tačiau nereikia manyti, kad problemų neturi pats "auksinis milijardas".

Nacionalizmas ir reliatyvizmo pavojus

Pranciškaus teigimu, karti istorija turėjo įtikinti žmoniją, kad integracija geriau už nacionalizmą. Buvo viltis, kad sėkmė lydės ES projektą. Tačiau šiandien situacija šioje srityje blogėja — daug kas vėl bando formuoti savo tapatybę per kito sugrėsminimą ir atmetimą. Toli pavyzdžių ieškoti nereikia — žlunga transatlantinė vienybė, o ES viduje vis daugiau nesutarimų. Sakyti, kad Europos Sąjunga — tautų šeima, juokinga. Yra net kalbų, kad tai naujas tautų kalėjimas.

Dar blogesnė padėtis vakarietiškų visuomenių viduje. Ten politika daugiau ne idėjų dialogas, o populistinė viešųjų ryšių kova, kurioje "belaisviai neimami". Kitaip tariant, joje vyksta ne konstruktyvi konkurencija, o nulinės sumos žaidimas, kuriame gali išgyventi tik vienas (vienas politikas, viena nuomonė), o oponentas turi būti sunaikintas bet kokiu būdu.

Žūtbūtinė priešprieša yra tiek vertikali (elitas prieš plebsą), tiek horizontali (neapykanta elito viduje ir visuomenėje). Išskirtinai destruktyvų vaidmenį šiame kontekste, popiežiaus teigimu, atlieka socialiniai tinklai, kurie nekuria bendruomenės ir tik skatina atskirtį bei agresiją. Netikite, kad visa tai realu? Pažiūrėkite, kas dedasi Amerikoje.

Tačiau net ne tai blogiausia. Turbūt žiauriausias dalykas, anot popiežiaus, yra reliatyvizmo, kuris dekonstruoja tradiciją ir moralę, dekonstruoja žmogiškumą, ataka. Jos esmė — jokių objektyvių tiesų ir vertybių nėra, yra tik tai, ką patys nuspręsime.

Problema ta, kad nusprendžia (manipuliatyviai suformuoja nuomonę) ne dauguma paprastų žmonių, o tie, kurie kontroliuoja politiką ir ekonomiką. Ir nusprendžia jie, kad pirmoje vietoje turi būti idividualistinis materializmas, o ne kažkokios "transcendentinės nesąmonės" — jokio gėrio ir blogio, tik vartojimas (tie patys globalizacijos principai, tik valstybės lygiu).

Mes retai pažiūrime į pasaulį kompleksiškai. Kai visos jo blogybės vertinamos atskirai, kažkaip ramiau, bet kai viskas pateikiama kartu, sutikite — atrodo baisiai. Tačiau gyventi iliuzijoje blogiau, nei pamatyti ir suprasti tiesą. Todėl didelis ačiū Pranciškui už jo atliktą darbą. Kitas klausimas — ką daryti?

Pasaulio vyriausybės šešėlis

Pirmiausia, popiežius labai teisingai pažymėjo, kad dabartinę sistemą reikia ne tobulinti, o keisti. Tai reikėjo padaryti jau po Šaltojo karo pabaigos, paskui — po 2007–2008 metų krizės. Dabar fundamentalias permainas skatina koronavirusas. Tačiau niekas nesikeičia. O nesikeičia todėl, kad siauri grupiniai interesai, kuriems viskas tinka, nenori nieko keisti.

Jonas Kovalskis, archyvinė nuotrauka
Фото: из личного архива Йонаса Ковальскиса

Tas pats koronavirusas yra puiki proga užsidirbti testų, kaukių, pirštinių gamintojams. O ką jau kalbėti apie pelnus, kurie nukris į reikiamas kišenes po vakcinų atsiradimo (tik tie rusai "niekšeliai" gadina visą reikalą, bet nieko — reikia įtikinti visus, kad jų vakcina — tai "Novičiok").

Kaip permainų receptą Pranciškus siūlo tradicinėmis vertybėmis paremtą vienybę ir brolybę tiek šalių viduje, tiek tarptautinėje arenoje. Kartu jis pabrėžia, kad vienybė (šeima, kompanija, valstybė, tarptautinė organizacija) turi būti suvokiama ne liberaliai (kaip atskirų vienetų visuma), o kolektyvistiškai (kaip vientisas darinys).

Tarptautiniu mastu popiežius siūlo sustiprinti JTO vaidmenį. Jis nelaidoja šios organizacijos. Tačiau kyla klausimas — ar jis neįvinioja į gražius žodžius diktatoriškos pasaulio vyriausybės idėjos. Galbūt, bet enciklikoje jis keletą kartų akcentuoja, kad yra prieš bet kokį ekonominį, politinį ir kultūrinį diktatą. "Aš tikrai nesiūlau autoritarinio ir abstraktaus universalizmo, sugalvoto ar suplanuoto mažos grupės ir pateikto kaip niveliavimo, dominavimo ir grobstymo idealo", — teigia Pranciškus, pabrėždamas, kad turi būti išvengta galios koncentracijos kelių šalių rankose.

Kodėl?

Su problemomis viskas aišku. Ir labai svarbu, kad jas suformulavo toks autoritetas kaip Romos popiežius (jeigu Vakarus taip sukritikuotų kas nors kitas, iš karto prasidėtų kalbos, kad tai Rusijos/Kinijos provokacija, propaganda ar melas). Tai, ką teoriškai reikia daryti susiklosčiusioje situacijoje, irgi akivaizdu (daugiau brolybės, moralės, žmoniškumo).

Lieka klausimas — kodėl popiežius paskelbė tokią griežtą encikliką, kuri faktiškai sulygina su žeme socioekonominį ir politinį Vakarų įvaizdį, ir kodėl padarė tai būtent dabar, dar pažadėdamas, kad Bažnyčia (o tai pasaulinio lygio galios centras) neliks nuošalyje?

Įdomus sutapimas. Pagrindinė globalizacijos, kurią "sudaužė" Pranciškus, architektė — Amerika. Ją dabar valdo Donaldas Trampas, kuris nuolat puola socializmą, ir kurį remia vietinė katalikų bažnyčia. Tuo tarpu popiežiaus enciklika kaip tik yra socialistinio pobūdžio, ir Europoje socialdemokratinės idėjos yra žymiai populiaresnės nei Jungtinėse Valstijose. Tokiu būdu, Pranciškus, galimai, nusprendė įsitraukti į JAV ir ES priešpriešą europiečių pusėje ir tapti vienu iš Europos savarankiškumo ramsčių.

O gal jo kreipimasis — tik "gerojo samariečio" raginimas žmonijai atsibusti...

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Lietuva, ES, Europa, Popiežius Pranciškus
Байден против Трампа

Amerikietiška svajonė ar Baidenas išgelbės Lietuvą?

(atnaujinta 12:33 2020.10.25)
Kandidatas į JAV prezidentus Džo Baidenas paskelbė savo Amerikos santykių su Baltijos šalimis viziją. Lietuvai turėtų patikti. Tačiau yra vienas "bet"...

Prasideda vieno puslapio programinis pranešimas nuo darbų, kuriuos Baidenas (pirmiausia kaip JAV viceprezidentas Barako Obamos laikais) padarė Baltijos valstybių labui, išvardijimo. Jų esmė — indėlis į Lietuvos, Latvijos ir Estijos saugumą per Rusijos atgrasymo sistemos Europoje plėtojimą, stiprinant Šiaurės Atlanto Sutarties Organizaciją (NATO).

Tuo tarpu Donaldas Trampas, kaip pabrėžia jo oponentas, suabejojo Aljanso prasmingumu bei vieną kartą supainiojo Baltijos regioną su Balkanais (dar šiame kontekste galima prisiminti, kad Baidenas perspėjo, jog antros kadencijos metu dabartinis JAV vadovas gali galutinai sužlugdyti NATO).

Toliau demokratų kandidatas pereina prie pažadų. Pirmas — jis neleis Rusijai suabejoti NATO ir transatlantinių karinių Amerikos įsipareigojimų tvirtumu. Kol Trampas, anot jo, verčia Baltijos šalis nerimauti dėl savo saugumo, jis negailės pinigų JAV ir NATO karių dislokavimui jose, nes tai svarbiau negu Trampo siena pasienyje su Meksika.

Antras pažadas — toliau bandyti sustabdyti dujotiekio "Šiaurės srautas 2" projekto realizavimą, nes Europos priklausomybė nuo rusiškų dujų leis Maskvai ją šantažuoti (juk tik Amerikos dujos yra demokratinės ir nepolitizuotos).

Pirma mintis, susipažinus su šiuo dokumentu, — kaip Baideno štabas apskritai prisiminė Baltijos regioną prezidentinės kampanijos įkarštyje? Gal kažkas pasakė Džo, kad yra tokia Lietuva (nepainioti su Latvija) kažkur prie Baltijos jūros, šalia Lenkijos, kurią kartu su kaimynėmis reikia nuraminti frazėmis apie JAV ir NATO vaidmenį Europoje. Ir prie to dar galima pridurti kovą su rusišku dujotiekiu, nes, regis, regiono valstybės irgi prieš jį.

Jeigu rimtai, tai Baideno "vizija" yra pigus reklaminis triukas. Pagrindinis klausimas — kiek jis yra praktiškai reikšmingas?

Teoriškai jau seniai akivaizdu, kad demokratų (kuriuos šiuo atveju remia ir nemaža dalis respublikonų) ir Trampo požiūriai užsienio politikoje kardinaliai skiriasi. Pirmieji yra globalistai-imperialistai, kurie nori visur būti ir viską kontroliuoti. O antrasis yra nacionalistas-izoliacionistas, kuris nori iš visur išeiti (Afganistano, Sirijos, Irako ir net Vokietijos) ir rūpintis pirmiausia Amerika. Pirmiems pagrindinis oponentas yra Rusija, o antrajam — Kinija.

Atitinkamai, Lietuvos užsienio politikos vykdytojai (kaip ir kiti transatlantinės vienybės, kuri faktiškai reiškia Vašingtono dominavimą Europoje, šalininkai) greičiausiai svajoja apie Baideno pergalę, nes tuomet viskas turėtų būti kaip anksčiau, ir Trampą galima bus pamiršti kaip baisų sapną. Kalbant konkrečiau, Senajame žemyne vyrautų principas "Amerika valdo, Rusija už geležinės uždangos, Vokietija (ir Prancūzija) be balso teisės".

Klausimas — ar demokratų prezidentui tikrai pavyks atkurti status quo transatlantiniuose santykiuose? Ar nėra taip, kad Trampo laikais jie buvo sugadinti negrįžtamai?

Manytina, kad geriausiu atveju transatlantinis dialogas stabilizuosis, bet kaip anksčiau jau nebus. Europos savarankiškumas turėtų didėti vien dėl to, kad Vašingtono galia objektyviai mažėja. Pavyzdžiui, jam nepavyko pakeisti režimo Venesueloje. ES atveju lakmuso popierėliu turėtų tapti "Šiaurės srauto 2" projektas, kuris, nepaisant maksimalaus Amerikos spaudimo, artėja prie pabaigos (net Aleksejaus Navalno "apnuodijimo" istorija nepadėjo).

Kitaip tariant, laimėjus Baidenui, Lietuva ir kiti JAV satelitai Europoje galės ramiau vykdyti joje proamerikietišką politiką, bet strateginiame lygyje transatlantinės vienybės pamatai, atrodo, įtrūko nepataisomai, ir tik laiko klausimas, kada Baltijos šalims teks koreguoti savo tarptautinį kursą. Bet taip toli į priekį jos negalvoja...

Laimėjus Trampui, galvoti, ką daryti, gali tekti greičiau, nes jis neišvengiamai toliau gadins santykius su ES ir skirs mažiau dėmesio NATO bei posovietinei erdvei. O jeigu nugalėtojo JAV prezidento rinkimuose nustatymo procesas užsitęs ir įgaus pilietinio konflikto formas, Amerikos "aktyvui" bus visai blogai, nes ji iškris iš aktyvios tarptautinės politikos neribotam laikui.

Trumpai sakant, šiandien Lietuvos danguje kaip orientyras ir viltis šviečia Baideno žvaigždė, bet jai reikia pradėti pratintis prie minties, kad JAV imperija įžengė į nuosmukio fazę, ir dairytis alternatyvų arba mokytis gyventi savarankiškai. Rytoj gali būti vėlu...

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
NATO, Lietuva, JAV prezidento rinkimai, Donaldas Trampas, Džo Baidenas, Baltijos šalys, JAV
Dar šia tema
Baidenas pažadėjo Baltijos šalims stiprų atsaką Rusijai pergalės JAV rinkimuose atveju
Ekspertas: jei laimės Baidenas, Baltijos šalimis dar labiau manipuliuos
Popiežius Pranciškus, archyvinė nuotrauka

"Šventesni Popiežių". Lietuvos visuomenė suskilo dėl popiežiaus palaikymo LGBT

(atnaujinta 12:33 2020.10.25)
Lietuvos žiniasklaida sensacingai pranešė, kad popiežius Pranciškus pirmą kartą išreiškė paramą homoseksualių asmenų santuokai. Ir Facebook suūžė. Nuo nuostabos iki piktdžiugos. Nuo teologinių diskusijų iki patyčių. Net suabejota, ar popiežius Pranciškus yra krikščionis

LGBT poros nusipelnė teisinės apsaugos dėl jų santykių, pareiškė popiežius Pranciškus naujame dokumentiniame filme. Filmo premjera įvyko spalio 21 dieną.

Režisierius Jevgenijus Afinejevskis interviu metu paklausė popiežiaus, kokia LGBT bendruomenės vieta Katalikų Bažnyčioje. Popiežius Pranciškus patikino, jog jis tiki, kad homoseksualūs žmonės turėtų būti laukiami ir priimtini Bažnyčioje. "Homoseksualūs asmenys turi teisę būti šeimos dalimi, — kalbėjo popiežius. — Jie yra Dievo vaikai, jie turi tam teisę. Niekas neturėtų būti išmestas lauk dėl šios priežasties."

Lietuvos žiniasklaida teigia, kad popiežius Pranciškus pirmą kartą kaip popiežius pasakė, jog homoseksualios poros turi teisę būti legaliai pripažintos. "Mes turime sukurti civilinės partnerystės įstatymą, — sakė jis. — Taip jie būtų legaliai užstojami. Aš tam pritariu."

Aiškiausią paramą šiai popiežiaus žinutei netrukus išsakė Lietuvos liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen. "Puiki žinia. Tikiu, kad mano 2017-ais teiktas Partnerystės įstatymas dabar jau tikrai sulauks palaikymo Seime, o oponentai nesistengs būti "šventesniais už Popiežių", — pažymėjo politikė savo Facebook laiko juostoje.

Pozityviai tokią popiežiaus žinią įvertino ir Laisvės partijos vedlė Aušrinė Armonaitė. Šios partijos gerbėjai Pranciškaus žodžius įvertino kaip už homoseksualių asmenų partnerystę pasisakančios politikos palaikymo ženklą.

Tuo tarpu su Krikščioniškų šeimų sąjunga į rinkimus nesėkmingai ėjęs ir neišrinktas ilgametis Seimo narys Egidijus Vareikis užsipuolė portalą lrt.lt, esą šis iškraipė popiežiaus pasisakymą.

Ponas Vareikis prisiminė, kai dar turėjo galimybę dėstyti komunikacijos mokslų studentams, tokius tekstus, kaip šis cituojamas, rekomenduodavo ypač kruopščiai perskaityti ir atsakyti į klausimą, ar jų autorius laikyti mažaraščiais, ar propagandos kūrėjais.

"Gal būt LRT.LT mažaraščiai pavadinimą žioplai sutrumpino ir išmetė žodį "civilinei". Popiežius pritarė civilinei partnerystei, bet be šio žodžio gali pagalvoti, kad pritaria santuokai. Aišku, kad mažiau akylas ar mažiau išprusęs skaitytojas to nepastebės, nes toliau jau visiškai meluojama, kad popiežius kalba apie galimybę kurti šeimas (juolab, kad kitur tekste parašyta, kad popiežius kalba apie ALTERNATYVĄ vienos lyties santuokai ir šeimai)", — savo Facebook laiko juostoje komentavo Vareikis.

Ponas Vareikis teigia, kad socialinė partnerystė tėra vyriška draugystė — esą "šiandien niekas nedraudžia jokios vienos lyties asmenų ūkinės ir socialinės bendrybės, ir nežinia kodėl turėtų drausti".

"Dariaus ir Girėno socialinę akciją "skrydis per Atlantą" vertiname kaip heroizmą, bet nesiūlome jiems savo veiklos apiforminti santuoka", — pailiustravo Vareikis.

Iš Vareikio, Dariaus ir Girėno išsityčiojo žurnalistas Šarūnas Černiauskas: "Sėdžiu su popcornais ir mėgaujuosi reginiu, kaip etatiniai homofobai, gavę per savo "krikščioniškas" vertybes nuo paties popiežiaus, dabar kuria popiežiaus aiškinimo būrelį ir draugiškai peza, kaip popiežius sakė visai ne tai, ką... pasakė. Čia kol kas smagiausias. Sakydamas "šeima", popiežius sakė "Bažnyčia", o Darius ir Girėnas, skrisdami per Atlantą, praktikavo partnerystę".

Lietuviškos žinios apie popiežiaus poziciją Šarūną Černiauską priartino prie Bažnyčios.

Černiauskas: "Beje, vakar, perskaitęs žinias apie popiežiaus poziciją, pirmą kartą nuo gilios vaikystės visiškai nuoširdžiai pasakiau "Aleliuja". Va taip šitas popiežius mane, bedievį, per žingsnelį arčiau bažnyčios atvedė".

Ar Darius ir Girėnas, skrisdami per Atlantą, praktikavo partnerystę? 1
Screenshot
Ar Darius ir Girėnas, skrisdami per Atlantą, praktikavo partnerystę?

Aistras bandė raminti jaunalietuvių vadas Stanislovas Buškevičius: "Be panikos! Šiandien pasklido žinia, kad Popiežius pasakė kažką "ne taip" apie netradicinius seksualinius santykius. Vieni katalikai supanikavo, kiti katalikai—sumišo, o Bažnyčios nedraugai Popiežiaus pasisakymą interpretavo taip, kaip jiems reikia bei nesusilaikė nuo piktdžiugos".

Stanislovo Buškevičiaus nuomone, nieko čia ypatingo neįvyko. Ir pratęsė savo teologinius samprotavimus.

Buškevičius: "Kaip žinome, Biblija yra Dievo Žodis, Šventasis Raštas, o Popiežius yra tik žmogus, mirtingasis. Todėl Popiežius, kaip ir kiekvienas žmogus, gali klysti, gali ne taip išdėstyti mintis ir pan. Nuo to Popiežiaus ir Bažnyčios autoritetas tikro kataliko akyse neturi prarasti esminio teigiamo požiūrio ir susvyruoti. Biblijoje aiškiai yra išdėstytas neigiamas požiūris į seksualinius santykius tarp tos pačios lyties asmenų". "Tai — nuodėmė", — apibendrino Stanislovas Buškevičius.

"Sveikas protas taip pat sako, kad Dievas sukūrė vyrą ir moterį, kad jie drauge pratęstų gyvybę Žemėje, o visi nukrypimai nuo normos, proto bei moralės yra tik išimtis iš taisyklės, kurios teisingumą ir patvirtina ta pati išimtis", — sako Buškevičius.

S.Buškevičius: Popiežius yra tik žmogus mirtingasis 2
Screenshot
Buškevičius: Popiežius yra tik mirtingas žmogus

Ar popiežius Pranciškus yra krikščionis, suabejojo Arūnas Valinskas. Ne tas buvęs Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas, kuris visai neseniai siūlė šaudyti tokius kaip Tamoševskis. Kitas — jaunesnysis Arūnas Valinskas. Kuris neseniai išrinktas į Seimo narius.

Jaunesnysis Arūnas Valinskas: "Kažkoks neaiškaus plauko leftistas liberastas Popiežius Pranciškus sako, kad homoseksualai yra dievo vaikai, turi teisę kurti šeimą ir pritaria vienalyčių partnerysčių įteisinimui. Kažkoks, matyt, netikras krikščionis".

Ar popiežius Pranciškus yra krikščionis? 3
Screenshot
Ar popiežius Pranciškus yra krikščionis?

Jaunesnysis Valinskas ranką padėjęs ant Lietuvos Konstitucijos dar neprisiekė sąžiningai tarnauti Tėvynei, demokratijai, Lietuvos žmonių gerovei. O Seimo nario priesaikos pabaigoje yra žodžiai: "Tepadeda man Dievas!". Tiesa, prisiekti leidžiama ir be šio paskutiniojo sakinio.

Jaunesnysis Arūnas Valinskas į Seimą pateko po Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų vėliava. Kaip dabar, po tokio pareiškimo apie Katalikų Bažnyčios vadovą jaunasis konservatorius pažiūrės į akis partijos krikščionims?

Kai esi po Ingridos Šimonytės kepure — gali jaustis protingas. Kai esi Arūno Valinsko, kuris kitaip mąstantiems kulkų nepagailės, sūnus — gali būti drąsus.

Sakydamas priesaiką Seime jaunesnysis Valinskas galės drąsiai paprašyti ir Dievo pagalbos. Tik ar padės dabar? 

Po Šimonytės kepure 4
Screenshot
Po Šimonytės kepure

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
LGBT, Lietuva, Popiežius Pranciškus
Naujausia priešlėktuvinių raketų sistema S-300V4

Kuriluose pasirodys naujausia priešlėktuvinių raketų sistema S-300V4

Šiuo metu karinių oro gynybos zenitinių raketų formacijoje prasidėjo vieno iš padalinių perkėlimo dideliais atstumais pratybos

VILNIUS, spalio 26 — Sputnik. Naujausia Rytų karinės apygardos priešlėktuvinių raketų sistema S-300V4 pirmą kartą per pratybas bus perkelta į Kurilų salas, praneša RIA Novosti, remdamasi Oro gynybos pajėgų spaudos tarnyba.

Anot apygardos, kovinių mokymų tikslas — vykdyti oro gynybos raketinių sistemų S-300V4 kovinio rengimo užduotis nepažįstamose poligonuose rajono salos zonoje, įrangos kūrimas vyko keliais etapais.

"Oro gynybos pajėgų raketų formavime, įsikūrusiame Žydų autonominėje srityje, pratybos pradėjo perkelti vieną iš padalinių dideliais atstumais. Pratybų metu pratinamas jungtinis žygis į vieną iš Kurilų kalvagūbrio salų, naudojant geležinkelių ir jūrų transportą, dalinio dislokavimą, kovą su sąlyginiais diversantais", — sakoma pranešime.

Anksčiau Oro gynybos pajėgų oro gynybos raketų formavimas žydų autonominiame regione pirmą kartą Tolimuosiuose Rytuose S-300V4 bazėje gavo naujausią priešlėktuvinių raketų sistemą. Personalas persikvalifikavo Orenburgo mokymo centre, kur gavo būtinų techninių žinių, kad galėtų eksploatuoti naujausią karinę įrangą.

Bandymų aikštelėje "Kapustin Jar" atliekant praktinius darbus, atlikus S-300V4 skaičiavimus, buvo atlikta taikinių paieška ir aptikimas, po kurių raketos buvo paleistos ties mažo dydžio greitai skriejančiais taikiniais. Taikiniai buvo "Saman" raketos, paleistos iš priešlėktuvinių raketų sistemos "Osa".

Tegai:
ginkluotė, Rusija
Dar šia tema
JAV griežtai pasmerkė Turkijos vykdomus S-400 bandymus
Turkija nebijo JAV sankcijų, pareiškė Erdoganas