Džo Baidenas, archyvinė nuotrauka

Putinas neturi priežasčių pasveikinti Baideną

(atnaujinta 15:15 2020.11.11)
Džo Baideną, pasiskelbusį JAV prezidento rinkimų nugalėtoju, jau pasveikino daugelio šalių vadovai, ir ne tik Vakarų pasaulio

Atsižvelgiant į tai, tyla tų, kurie neskuba siųsti sveikinimo telegramų, tampa vis iškalbingesnė. Pavyzdžiui, didžiausių Lotynų Amerikos šalių — Brazilijos ir JAV kaimyninės Meksikos — prezidentai. Kartu, jei Brazilijos lyderis Bolsonaras visada atvirai žavėjosi Trampu, tai meksikietis Lopesas Obradoras "nenori būti arogantiškas" ir mieliau laukia "visų teisinių procedūrų pabaigos" dar ir dėl asmeninių priežasčių — jis pagrįstai tiki, kad prieš 14 metų buvo pavogta jo pergalė prezidento rinkimuose, o tada užsienio lyderiai taip pat ėmė sveikinti jo varžovą, nelaukdami oficialių rezultatų.

Triskart su Trampu susitikęs maršalas Kim Čong Inas nepasveikino Baideno, tyli ir Redžepas Erdoganas, užmezgęs gerus santykius su dabartiniu Baltųjų rūmų vadovu. Tačiau iškalbingiausia yra Maskvos ir Pekino tyla — Vladimiras Putinas ir Si Dzinpingas neskuba sveikinti Baideno. Tai ypač reikšminga atsižvelgiant į tai, kad rinkimų išvakarėse beveik visi sakė, kad "kinai lažinasi už Baideną, o rusai — už Trampą". Jie sako, kad Pekinas bus patenkintas Trampo, paleidusio prekybos karą su KLR, pralaimėjimu, ir Baidenas, anot jų, yra daug artimesnis kinams. Tačiau Si Dzinpingas tyli, ir Pekinas sako, kad remiasi prielaida, jog rinkimų baigtį lems Amerikos teisinių procedūrų rezultatai. Atsižvelgiant į tai, kad teismai ilgai užtruks, Baidenas tikrai nesulauks tarptautinių sveikinimų su 78-uoju gimtadieniu, kurį jis švęs po dešimties dienų.

Vladimiro Putino tyla laikraštyje "The New York Times" buvo vadinama pirmuoju ženklu, kad Rusija ruošiasi "giliai priešiškiems santykiams" su naujuoju JAV prezidentu, juk 2016 metais Rusijos prezidentas pasveikino Trampą praėjus kelioms valandoms po pergalės. O dabar tyla — visa tai pranašauja įtemptus metus abiejų šalių santykiuose, rašo "The New York Times".

Čia viskas juokinga — argi abiejų šalių santykiai gali būti dar labiau įtempti? Į dabartinę jų būseną juos atvedė ne Trampas, o Amerikos globalistinis elitas, kuris, net vadovaujant dabartiniam prezidentui, kontroliavo ir Kongresą (atliekantį svarbų vaidmenį užsienio politikoje), ir pačią Amerikos valstybę, ir ne tik "giliąją". Ne, Putinas, reikia galvoti, tyli ne todėl, kad ruošiasi mūšiui su Baidenu, bet todėl, kad gerbia Trampą. Taip, žmogiškojo faktoriaus niekas nenustūmė į šalį.

Žinoma, pirmiausia yra pragmatiškas skaičiavimas — Rusijai natūraliai naudinga, kad Amerika kuo giliau įklimptų į vidinius ginčus. Šis požiūris neturi nieko bendro su kišimusi į JAV vidaus reikalus (nors mes turime visas teises tai daryti, vadovaudamiesi veidrodžio principu) — ne, tai tik akivaizdaus dalyko konstatavimas. Jei bet kokiu atveju prezidento rinkimų rezultatas sustiprins Amerikos vidaus prieštaravimus, tai Rusijai (kaip ir bet kurios kitos šalies valdžiai, kuri yra Amerikos priešas — pagal pačių JAV apibrėžimą) būtų juokinga neišnaudoti situacijos ir nesužaisti savo naudai. Jei pasirodys naudinga nesveikinti Baideno iki jo inauguracijos momento, taip ir bus padaryta.

Tikrai nebus tik radikaliausias žingsnis — Baideno prezidento teisėtumo nepripažinimas. Šitai teoriškai yra įmanoma. Jei sausio 20 dieną Baidenas bus paskelbtas prezidentu, o Trampas (su respublikonais ar be jų) nepripažins jo išrinkimo teisėtumo, Maskva turės pagrindo sakyti, kad kadangi rinkimai vyko su pažeidimais (be to, iki to laiko ne visi teisiniai procesai gali būti baigti), tai reiškia, kad JAV neturi teisėto valstybės vadovo. Tai gana amerikietiškas triukas, tačiau akivaizdu, kad Rusija nežais tokių žaidimų su JAV.

Nieko asmeniško, tiesiog mums tai nėra pelninga. Asmeninis požiūris atsiranda toliau — ir čia mes kalbame apie Putino požiūrį į Trampą. Akivaizdu, kad jo perrinkimas mums būtų naudingesnis ir atsižvelgiant į abu galimus antrosios kadencijos scenarijus. Ir jei Trampas sustiprės ir pradės sausinti "Vašingtono pelkę", tai yra, pagrindinę globalistų buveinę. Ir jei Trampo perrinkimas veda į skilimą Amerikoje — net iki dvivaldystės. Dabar antrosios Trampo kadencijos pasirinkimo vis tiek nereikėtų visiškai nurašyti: teismo procesą palaikys mitingai ir jo šalininkų veikla gatvėse — ir situacija gali tepti nebekontroliuojama "Vašingtono pelkėje".

Tačiau vargu ar Putinas lažinsis, kad Trampui pavyks apginti pavogtą pergalę. Neabejojama, kad ji buvo pavogta. Kaip Kremlius gali patikėti sąžininga pergale tų, kurie ketverius metus suko absoliučiai melagingą istoriją apie Rusijos intervenciją ir Trampo ryšius su Rusija? Argi gali nekilti abejonių dėl to, kad žmonės, surengę sąmokslą prieš išrinktą prezidentą (o Trampas buvo įkliuvęs į reples iškart po pergalės 2016 metų lapkričio mėnesį, nors jie sekė ir ruošėsi anksčiau), nesiims machinacijų, kad jis pralaimėtų ir kitus rinkimus? Sistema yra stipresnė už Trampą — vis dar stipresnė, kol nepradėjo daryti nepataisomas klaidas, viena iš jų, beje, galėtų būti Baideno "pergalė" — būtent tuo ir remiasi Kremlius. Bet tai teigiamai veikia asmeninį Putino požiūrį į Trampą — šaunuolis, nepasiduoda, kovotojas.

Abipusė simpatija tarp dviejų prezidentų neišaugo į jokius artimus žmonių santykius — per trejus su puse metų jie susitiko tik kelis kartus, dažniausiai ne vienudu ir pakeliui. Tačiau dar prieš asmeniškai susitikdamas Trampas su užuojauta ir pagarba kalbėjo apie Putiną — o derybų su juo patirtis tik patvirtino jo nuomonę. Trampas neseniai pavadino Putiną "pasaulinio lygio šachmatininku" ir pridūrė, kad Si Dzinpingas, Redžepas Erdoganas ir Kim Čong Inas gali būti priskirti tai pačiai kategorijai. Kas vienija visus keturis — be to, kad jie yra tikrai stiprūs geopolitiniai žaidėjai (kuriems stiprybės pirmiausia suteikia absoliuti savo šalių nepriklausomybė)?

Tai, kad jie neskuba sveikinti Baideno su pergale. Tačiau toje pačioje kalboje, kurioje jis kalbėjo apie šachmatininkus, Trampas sakė, kad Baidenas, jei taps prezidentu, negalės dirbti lygiomis sąlygomis su Putinu, Si, Erdoganu ir Kim — ir tai yra visiška tiesa.

Baidenas turėjo tik vieną ilgesnį susitikimą su Putinu — 2011 metų kovo 10 dieną, tačiau net ir jo metu jam pavyko užsiminti, kad pašnekovui daugiau nereikėtų kandidatuoti į Rusijos prezidentus. Si Dzinpingas (tuometinis KLR viceprezidentas), viceprezidentas Baidenas dar prieš dešimt metų nesėkmingai pasiūlė sukurti G2. Tai buvo Obamos-Baideno administracijos žaidimas siekiant pripratinti Kiniją prie atnaujintos Atlanto pasaulio tvarkos jaunesniosios partnerės vaidmens. Tai yra, Baidenas net tada nieko nepasiekė ir tik nukreipė savo "partnerius" prieš save ir JAV. Jei dabar jis taps JAV vadovu, jie, žinoma, susitvarkys su juo — bet jau kaip atviri oponentai.

Kaip geopolitinis žaidėjas Baidenas iš tikrųjų yra silpnas, nors už jo slypi galingiausia pasaulio mašina. Tačiau ji jau seniai neveikia ir stringa, ir jei jai pavyks nugalėti pakilusį Trampą, tai ši "pergalė" gali tapti paskutine. Taigi, tikrai nėra priežasties pasveikinti.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Donaldas Trampas, Džo Baidenas, Vladimiras Putinas, JAV
Temos:
JAV prezidento rinkimai — 2020 (93)
Lietuvos prezidentas surengė nuotolinį susitikimą su naujosios Seimo tarybos nariais, archyvinė nuotrauka

Diplomatinis protokolas COVID-19 laikais

(atnaujinta 15:55 2020.12.02)
Dabartinį marą palyginti su "juodąja mirtimi" XIV amžiaus viduryje būtų per daug. Tada, minimaliais vertinimais, maras sunaikino ketvirtadalį Europos gyventojų, daugelis kaimų ir net miestų paprasčiausiai nustojo egzistuoti, dabar, ačiū Dievui, to nėra

Vėlgi, higienos ir sanitarijos, taip pat medicinos mokslo lygis dabar yra šiek tiek kitoks.

Vakcina nuo koronaviruso
© Sputnik / Кирилл Брага

Tačiau vienu požiūriu skirtumas tarp dabartinių Maskvos, Paryžiaus ir Niujorko gyventojų ir tuometinių Florencijos ir Strasbūro gyventojų yra nedidelis. Ir tie, ir anie vienodai nesupranta, kada viskas baigsis. Kaip sakė Sokratas: "Aš žinau, kad nieko nežinau".

Žinoma, yra ir optimistų. JK sveikatos apsaugos ministras Metas Henkokas (Matt Hancock) teigė, kad gyvenimas karalystėje normalizuosis iki 2021 metų Velykų. Būtų gerai, o dar geriau, jei iki Užgavėnių, bet, tiesą sakant, visa tai primena seną dainą apie Malbruką: "Jis grįš iki Velykų ar Trejybės, ateina Trejybė, Malbruko vis nėra".

Šiuo atžvilgiu Kremlius "nesupranta, kiek laiko tęsis epidemija. Yra supratimas, kad dabar energingiausios pastangos dedamos vakcinų gamybai ir masinės vakcinacijos įvedimui, kas gali sulėtinti ir ilgainiui užkirsti kelią tolesniam infekcijos plitimui", tai yra, mes padarysime tai, ką privalome, ir ten, kaip Dievas panorės, atrodo realiau.

Žinoma, viskas priklauso nuo Dievo valios, įskaitant epidemijos laiką, bet pažiūrėkime, kaip maras veikia diplomatinį protokolą, kuris, atrodo, nėra tiesiogiai susijęs su juo.

G7 suvažiavimas paskutinį kartą buvo surengtas 2019 metų rugpjūtį Biarice, o nuo to laiko renginys lyg užmirštas. Iš pradžių Trampas norėjo jį surengti vasarą, manydamas, kad nepakako birželio 10–12 dienomis vykusios galingų valstybių vaizdo konferencijos, tada jis atidėjo planus rudeniui, vėliau — po rinkimų gruodžiui, tačiau dabar net neaišku, kas bus su Trampu, o juo labiau — su Kongresu.

Kartu pasitvirtino patarlės "Aklas badas duonai esant" teisingumas. Taip, be abejo, problemų ir net tiesioginių nelaimių yra virš stogo, tačiau tai neturi nieko bendro su pusės pasaulio valstybių vadovų susitikimo buvimu ar nebuvimu. Ir jau anksčiau (jau kurį laiką) buvo aišku, kad renginys tuščias, tačiau dabar tai buvo įrodyta eksperimentu.

Didžiojo dvidešimtuko susitikimas taip pat vyko internetu, ir negalima teigti, kad kam nors tai padarė didelį įspūdį. Akivaizdu, kad vis dėlto asmeninis ryšys tarp galingų valstybių vadovų, taip sakant, sukuria sinergiją. "Puotos, meilės intrigos ir Vienos kongreso ginčai", tai yra, dalykai yra neprivalomi, "paraštėse", kaip sakoma dabar, taip pat kažkam reikalingi. Galbūt tai yra diplomatijos esmė.

Žinoma, reikia žinoti, kada sustoti. Perdėta asmeninių kontaktų svarba, kuri prasidėjo Chruščiovo-Brežnevo laikais, bet kuri tapo visiškai per didelė valdant Gorbačiovui-Jelcinui, kai tapo įprasta, kad reikia atlaisvinti diržą, pasėdėti kartu be kaklaraiščių ir viską aptarti — tai irgi per daug, ypač, kai partneris minkštai kloja, bet kieta miegoti. O juk partneriai dažniausiai būtent tokie ir yra.

Dabar COVID-19 dėka ir pasibaigus visiems malonumams bei santykiams, tarptautinė politika nevalingai grįžo į senus laikus. Žinoma, kitokiu materialiniu ir techniniu pagrindu. Tada buvo žąsų plunksnos, sandarinimo vaškas, kuriais buvo užantspauduoti pranešimai "Mano suverenus brolis!", kurjeriai, kurie varė arklius. Šiandien — visokia elektronika ir kriptografija, tačiau esmė lieka ta pati. Kaip buvo giedama XVIII amžiaus kareivių dainoje,

"Rašo, rašo Prūsijos karalius

Prancūzijos imperatorienei

Meklenburgo laišką".

Tas pats ir XXI amžiuje, tik su "Zoom".

Ir net nėra tikrumo, kad tai ypač jaudina pasaulio politikos gigantus. Putinas, Si Dzinpingas, Makronas, Merkel jau daugelį metų laiko vadžias, jie savo partnerius pažįsta kaip nuluptus ir visai gali apriboti komunikacijos priemones tik Meklenburgo laiškais. Nebūtina nuolat skraidyti po pasaulį asmeniniams susitikimams su ilgalaikiais partneriais.

Vėliavos su Europos Sąjungos simboliais Briuselyje, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Yra tik vienas "bet".

Stažą sukaupusiems didingiems vadovams tikrai nereikia puotų ir linksmybių. Nors ir su COVID, nors ir be jo. Bet viskas nesitęsia amžinai, juos pakeis kiti. O naujiems lyderiams, užėmusiems jų vietą, reikės asmeninio bendravimo — bent jau tam, kad vieni kitus pažintų ir priprastų. Per "Zoom" bus sunku.

Ir čia įdomu, kas atsitiks pirmiausia. Kasdienio normalumo atkūrimas pasibaigus infekcijai ar politinių kartų pasikeitimas. Lygtis su dviem nežinomaisiais, tačiau atsakymas labai svarbus.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Maksimas Sokolovas
Dar šia tema
Prieš apribojimus ir lokdauną. Europą apėmė protestų banga
Gamintojas įvardijo Amerikoje kuriamos vakcinos kainą
Pagal COVID-19 testavimą Lietuva yra viena iš lyderių Europoje
EK paskelbė Rusijos vakcinos naudojimo Europoje apribojimus
Vašingtonas, archyvinė nuotraukos

Amerikiečiai suprato, kad juos apiplėšinėja

(atnaujinta 12:31 2020.12.02)
Prezidento Donaldo Trampo mokesčių skandalas privertė amerikiečius susimąstyti, kad sistemoje kažkas negerai

Prisiminkime, kad 2017 metais milijardierius į federalinį iždą sumokėjo komišką 750 USD sumą. Tuo tarpu valytoja, kurios metinis atlyginimas siekia 30 000 USD, JAV moka federalinį mokestį, kuris siekia apie 1900 USD. Tai neįskaitant valstybės mokesčių, socialinės apsaugos ir sveikatos draudimo, iš viso dar maždaug trijų tūkstančių.

Ekonominės krizės, užmaskuotos kaip pandemija, fone Amerikos visuomenė susidomėjo šiuo keistu disbalansu. Socialiniuose tinkluose buvo raginimų kaip nors susitvarkyti situaciją. Kairiųjų pažiūrų pagal vietos standartus politikas Bernis Sandersas (Bernie Sanders) savo Twitter paskyroje išdrįso paviešinti pretenzijas visagaliam Džefui Bezosui (Jeff Bezos). "Amazon" būtų verta sumokėti daugiau nei nulį dolerių federalinio pajamų mokesčio", — nedrąsiai pareiškė JAV senatorius.

Net kai kurios žiniasklaidos priemonės išdrįso paliesti tabu temą. Amerikos žiniasklaida atkreipė dėmesį į ką tik paskelbtą tarptautinės viešosios organizacijos "Tax Justice Network" pranešimą.

"TJN" ekspertai apskaičiavo, kad pasaulio šalys kasmet praranda mažiausiai 467 mlrd. USD mokesčių įplaukų. Didžiausios pasaulio korporacijos reguliariai užsiima aktyvų išvedimu per ofšorines bendroves į užsienį ir nepakankamu pelno įvertinimu. Dauguma šių bendrovių priklauso amerikiečiams.

"Dar 90-ųjų pabaigoje "Big Pharma", kompiuterinių technologijų ir interneto korporacijos atstovai tapo mokesčių slėpimo ir pelno grąžinimo per ofšorus lyderiais", — interviu Salon.com sakė Niujorko ekonomistas Džeimsas Henris (James Henry).

Tarp farmacijos kompanijų, kurios vengia mokesčių, Henris įvardijo garsiąją "Pfizer". Ji ką tik baigė kurti koronaviruso vakciną. Įdomu tai, kad šie tyrimai buvo finansuojami iš federalinio biudžeto, kurį "Pfizer" vengia papildyti, tačiau visos teisės į vakciną yra privati savininkų nuosavybė.

Henrio paminėtos IT milžinės rado būdą nuslėpti savo pelną amžių sandūroje. Tada didžiausių kompiuterių korporacijų būstinė buvo įregistruota Dubline. Teoriškai tuo metu pelno mokestis Airijoje buvo dešimt procentų. Tačiau "Google", "Microsoft", "Facebook", "Apple" su šalies vyriausybėmis sudarė sutartis specialiomis sąlygomis. Jų esmė ir mokesčių tarifų dydis nebuvo atskleisti. JAV IT gigantai tik uždirbo ir nieko nemokėjo.

Daugelį metų spauda skatino nepaprastą kompiuterių genijų naujovę ir kūrybiškumą, tačiau, tiesą sakant, jie savo sėkmę turėjo įsiskolinti nepastebimiems buhalteriams, kurie mokėjo savo pelną nukreipti ramiems ofšorinių kompanijų užutekiams.

2018 metais 91 didžiausia korporacija iš "Fortune 500" sąrašo JAV visiškai nemokėjo federalinio pajamų mokesčio. Tarp "Dodgers" buvo žinomi visame pasaulyje "General Electric" ir "Chevron", "Starbucks" ir "Netflix", "Delta Air Lines" ir "Invidia".

2019 metais turtingiausias žmogus pasaulyje p. Bezosas pagaliau sumokėjo JAV pajamų mokestį. Tačiau jo kritikai iškart pastebėjo, kad, atsižvelgiant į milijardinį "Amazon" pelną, 2018 metų mokestis buvo apskaičiuotas neįtikėtino dydžio — 1,2 proc.

Dešimtmečius pažangi mūsų visuomenė mus įtikino, kad JAV ekonomika yra aukso standartas visam pasauliui, "rinka viską nuspręs" ir valstybė neturėtų kištis į jos gyvenimą.

Amerikos ekonomika grafiškai ir vaizdžiai parodo, kaip iš tikrųjų sprendžia rinkos. Silpnos valstybės apleidžia priežiūros ir bausmės vykdymo funkcijas, o šiomis sąlygomis tarptautinės korporacijos ir pavieniai piliečiai daro ką nori. Nepalankiausioje padėtyje esantys gyventojų sluoksniai tempia visą šalį, o jų turtingi tautiečiai šią šalį naudoja tik savo reikmėms, kartas nuo karto lipdami į valstybės biudžetą kaip į savo kišenę.

"Apple" trijose ofšorinėse kompanijose turi 181 milijardą dolerių, "General Electric" turi 118 milijardų dolerių 118 įmonių, "Microsoft" — 108 milijardus dolerių, teigiama ne pelno organizacijos "Oxfam" ataskaitoje.

Tai nereiškia, kad Amerika nemėgino susidoroti su šia siaubinga nelygybe. Pavyzdžiui, ten ilgą laiką galiojo progresinis mokestis, kurio įvedimo iš mūsų nuolat reikalauja patriotiškai nusiteikę ekonomistai. Tačiau tai nepadeda: aukšti tarifai verčia turtinguosius dar greičiau atsiimti pinigus.

Prezidentas Trampas gerokai sumažino įmonių pajamų mokesčius, kad paskatintų korporacijų mokėjimus. Bet ne, ir tai nesuveikė. Jei į valdžią atėjusi demokratų partija bandys kelti mokesčius, pinigų pervedimas į ofšorus tik pagreitės.

Tačiau susidaro įspūdis, kad Demokratų partijos atstovai nesiruošia rimtai kovoti su šia problema. Faktas yra tas, kad visoje šalyje mokesčių slėpimo sportas nežino ribų. Pinigus slepia visi: fiziniai ir juridiniai asmenys, demokratai ir respublikonai — nepriklausomai nuo lyties, amžiaus ir politinės orientacijos.

Turtingiausią respublikoną Mičą Makonelį (Mitch McConnell) politiniai oponentai kaltina nuslėpus pelną iš savo žmonos verslo Maršalo salose. Turtingiausias demokratas Džonas Keris (John Kerry), vedęs legendinės Heinzo šeimos narę, daro tą patį, tik Kaimanų salose.

Panašu, kad aktyvistams ir žurnalistams tai nerūpi. Politikų mokesčių deklaracijos tiriamos po padidinamuoju stiklu visose normaliose demokratinėse šalyse — ar tai būtų Rusija, ar Prancūzija, Argentina ar Pietų Korėja. Tačiau JAV ši tema yra tabu visoms gerbiamoms žiniasklaidos priemonėms.

Struktūros, kurios teoriškai turėtų kontroliuoti ir užgniaužti visą šią gėdą, pačios aktyviai dalyvauja šiame procese. 2013 metais buvo pagauta viena garsiausių audito firmų pasaulyje "Ernst and Young", padedanti savo klientams amerikiečiams per metus išvesti daugiau nei 2 mlrd. Pripažindama savo kaltę, bendrovė sudarė sutartį su teismu ir sumokėjo 123 milijonų dolerių baudą.

Tačiau tai niekaip nepaveikė įmonės reputacijos. Britų "Ernst and Young" vis dar yra viena iš keturių pirmaujančių audito įmonių pasaulyje. O tokios Didžiosios Britanijos ofšorai kaip Kaimanų salos išlieka geidžiamiausia pajamų slėpimo vieta.

JAV mokesčių sistema garsėja savo griežtumu. Asmuo tikrai rizikuoja atsisėsti ant gulto vien dėl to, kad nepateikia deklaracijos. Tačiau "teisingi" žmonės egzistuoja lygiagrečių įstatymų pasaulyje. Federalinės struktūros yra per silpnos, kad galėtų susidoroti su tarptautinėmis korporacijomis ir jų lyderiais.

Jų milijardieriai kalinami už ekonominius nusikaltimus Italijoje ir Rusijoje, Brazilijoje ir Japonijoje. Valstybė šiose šalyse bando kontroliuoti rinką, kol ji neprarijo visuomenės. Tačiau šiandien neįmanoma įsivaizduoti Amerikos oligarcho už grotų — kad ir kiek milijardų jis ten paslėpė nuo mokesčių tarnybos.

Džefas Bezosas kalėjime? Tai neįsivaizduojama. Paprasčiausiai amerikiečiams tai net į galvą neateitų. Lygiai taip pat kaip 1780 metais paprastiems prancūzams buvo neįsivaizduojama mintis imti ir nukirsti karaliui galvą.

Autorės nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
apgaulė, Amerika
Žiema, archyvinė nuotrauka

Gruodžio 3 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 14:51 2020.12.02)
Rytoj, gruodžio 3 dieną, Vandenių laukia maloni diena, Ožiaragiui diena palanki studijoms, o Liūtų laukia sunki užduotis

Avinas (21.03 — 20.04)

Neskubškite. Noras pasiekti savo tikslus bus labai stiprus, ir būtent šis noras gali priversti jus daryti tai, dėl ko vėliau gailėsitės. Būkite kantrūs.

Visus svarbius reikalus ir susitikimus geriau atidėti popietei. Galimos konfliktinės situacijos, įtemptos akimirkos. Stenkitės nesivaržyti su tais, kurie jums brangūs: bus sunku susitaikyti.

Jautis (21.04 — 21.05)

Tušti pokalbiai užima daug laiko ir dažnai trukdo atkreipti dėmesį į svarbius dalykus. Kai kuriems Jaučiams teks susidurti su nesimpatiškais žmonėmis. Stenkitės išlaikyti ramybę, kitaip konflikto išvengti nepavyks. 

Zylė ant šermukšnio šakos, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Кряжев

Ši diena tinkama studijoms ir kūrybiniams užsiėmimams. Jums gali kilti netikėtų ir labai gerų idėjų. 

Dvyniai (22.05 – 21.06)

Nemaža dienos dalis bus skirta problemoms spręsti. Tikslingumas ir praktiškumas padės greitai išspręsti visas dėmesio reikalaujančias užduotis. Po pietų geriau nepervargti, šis laikas labiau tinka poilsiui, nei sunkiam darbui. 

Susitikimai su draugais bei romantiškos pasimatymai vyksta sėkmingai. 

Vėžys (22.06 – 22.07)

Diena bus sėkminga, jei susilaikysite nuo neapmąstytų veiksmų. Prieš imdamiesi kažko naujo, atlikite anksčiau pradėtus dalykus. Tai leis išvengti triukšmo ir sumaišties, žymiai palengvins gyvenimą jums ir kitiems.

Susitikimai su žmonėmis, kurių palaikymas jums svarbus, vyks gerai. Vakare galima pažintis, kuri peraugs į romantiškus santykius.

Liūtas (23.07 – 21.08)

Šiandien jūs turite spręsti sunkius dalykus. Žvaigždės patartina parengti planą ir jo laikytis, o jei vis tiek tenka improvizuoti, venkite veiksmų, kurie gali nemaloniai nustebinti kitus. 

Vargu ar kas nors jums suteiks pastebimą pagalbą, geriau pasikliauti tik savo jėgomis.

Mergelė (08.22 – 09.23)

Jums žadama vaisinga diena. Užsiimsite naudingais darbais, apgalvosite svarbias problemas, rasite išeitį iš sudėtingų situacijų. 

Vakare atsiras galimybė pagerinti santykius su žmonėmis, kurie užima svarbų vietą jūsų gyvenime. Nudžiugins bendravimas su šeimos nariais. Kartu praleistas laikas įsimins ilgam.

Svarstyklės (24.09 – 23.10)

Svarstyklėms žvaigždės pataria praleisti dieną ramiai, vengti rūpesčių ir tuščių ginčų. Stenkitės neprisiminti senų nuoskaudų ir nesikišti į konfliktus, kurie tiesiogiai nesusiję su jumis. 

Su naujais pažįstamais turėtumėte būti atsargūs — jie gali pakenkti jums, net to ir nenorėdami.

Skorpionas (24.10 – 22.11)

Dabar nėra pats geriausias laikas aiškintis santykius su savo mylimuoju. Bet kokius klausimus bandykite išspręsti taikiai, nes į iškilusias aplinkybes reaguojate emocingiau nei įprastai, o konflikto metu galite pasakyti daug nereikalingų dalykų. 

Ši diena nėra tinkama naujoms pažintims. Pabandykite praleisti daugiau laiko su žmonėmis, su kuriais jaučiatės gerai.

Šaulys (23.11 – 21.12)

Rytoj diena gali nudžiuginti geromis naujienomis. Greičiausiai jos bus susijusios su finansais: sužinosite apie pinigų įplaukas ar galimybę gerai užsidirbti.

Šiandien jums pavyks greitai išspręsti sudėtingas užduotis, o jūsų sėkme gali susidomėti įtakingi žmonės.

Ožiaragis (12.22 – 01.20)

Rytoj turėsite daug apie ką pagalvoti, pakeisite savo požiūrius ir prioritetus, atkreipsite dėmesį į tai, kas anksčiau atrodė nereikšmingu. 

Jums seksis pirmąją dienos pusę. Atsiras galimybė išspręsti svarbius šeimos klausimus, problemas, kurios pastaruoju metu rūpino visus. 

Vakare galimos geros naujienos apie jūsų šeimos narius ar kitus jums brangius žmones.

Vandenis (21.01 – 18.02)

Jūsų laukia labai rami ir maloni diena, neturėsite pagrindo jaudintis ir nerimauti. Lengvai rasite bendrą kalbą su aplinkiniais, būsite harmonijoje su savimi. 

Tinkamas laikas aptarti svarbius klausimus, bendrus planus su kitais, susitarti dėl bendrų veiksmų. Į daugelį dalykų jūs žiūrėsite kitaip nei kiti, o jūsų idėjos bus pripažintos sėkmingomis.

Žuvys (19.02 – 20.03)

Profesionaliai diena bus vaisinga. Sudarykite veiksmų planą ir pradėkite spręsti prioritetus, tačiau didesnių pokyčių darbe nenumatoma. Susitikimai, kelionės ir romantiški nuotykiai bus sėkmingi. 

Vakare skirkite laiko sau ir savo sveikatai.

Tegai:
horoskopas