Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas G20  viršūnių susitikime, archyvinė nuotrauka

Koronavirusas pasiekė G20 viršūnių susitikimą. Tačiau Vakarai netoleruos Rusijos vakcinos

(atnaujinta 14:51 2020.11.23)
Vladimiras Putinas prašo humanizmo atmetant "neišvengiamą konkurenciją", tačiau tikimybė, kad jo apeliacija bus išklausyta, yra labai menka, ypač turint omenyje Vakarų žiniasklaidoje vykstančią propagandinę kampaniją diskredituoti Rusijos ir Kinijos vakcinas

G20 virtualiame aukščiausiojo lygio susitikime buvo pabrėžiama globalizacijos mirtis, nepaisant visų sąžiningų dalyvių pastangų, pabrėžta, kad deglobalizacija pasaulyje po koronaviruso jau įvyko.

Esmė čia nėra kažkoks sąmokslas prieš sąlyginį "amerikiečių vienpolį pasaulį" ("Pax Americana" pavidalu) ar koks kitas bandymas atkurti "bloko konfrontaciją" pagal XX a. antrosios pusės pavyzdžiu. Deglobalizacija ir daugiapoliškumas jau yra realybė, neatsižvelgiant į tai, ką jie apie tai galvoja Vašingtone ar Briuselyje.

Problema ta, kad nėra vienos pasaulinės politinės darbotvarkės, kaip ir nėra vienos politinės kalbos jai aptarti. Be to, nėra "geopolitinio kamertono" (ar net "kamertonų"), kuriuo vadovautųsi pasaulio bendruomenė.

Yra bendrų problemų, pradedant koronaviruso pandemija ir baigiant pasauline ekonomine krize, o bendrų sprendimų ne tik nėra, bet jų nėra ir iš esmės nebus. Vien todėl, kad pasauliniu mastu šalių sąveikos schema perėjo į nulinės sumos žaidimo režimą, tai yra, bet kokia konkrečios šalies sėkmė yra suvokiama kaip konkurentų pralaimėjimas, o visiškas noras paaukoti kai kuriuos bendrus interesus (jau nekalbant apie humanitarinius sumetimus) parodomas vien ta, kad vienas iš geopolitinių konkurentų negalėtų sau priskirti įvaizdžio, politinės ar ekonominės pergalės kaip turto.

Keli akivaizdūs pavyzdžiai prašosi pakomentuojami. Didžiojo dvidešimtuko aukščiausiojo lygio susitikime KLR lyderis pasiūlė sukurti tam tikrą skaitmeninį mechanizmą, kuris leistų atblokuoti judėjimą tarp šalių, o tai suteiktų didelę paramą pasaulio ekonomikai, tarptautinei prekybai ir atkurtų turizmą (o tai labai svarbu daugeliui, įskaitant labai neturtingas šalis).

Kinijos atstovas pasiūlė sukurti tarptautinį "sveikatos QR kodo" abipusio pripažinimo mechanizmą, kuris bus pagrįstas testų rezultatais. "Tikiuosi, kad prie jo prisijungs kuo daugiau pasaulio šalių ir regionų", — sakė Si Dzinpingas.

Objektyviai vertinant, yra sukurtas tam tikras tarptautinis ir visuotinai pripažintas "skaitmeninis patvirtinimas", kad konkretus turistas, diplomatas ar verslininkas yra sveikas ir gali kirsti šalių sienas (taip pat grįžti į savo tėvynę) be karantino ar apeinant dėl ​​koronaviruso uždarytas sienas — gera idėja. Tačiau tikimybė, kad artimiausiu metu ji bus įgyvendinta pasauliniu lygmeniu, yra visiškai nereikšminga, nors ši priemonė reikalinga dabar ir ją praktiškai galima palyginti lengvai įgyvendinti. Ir ši priemonė, greičiausiai, nebus įgyvendinta, nes ją pasiūlė pirmininkas Si, o Vakarų lyderių įvaizdžio požiūriu iš esmės negalima sutikti su oficialaus Pekino pasiūlymais (ypač su pasiūlymais, pabrėžiančiais aukštą Kinijos informacinių technologijų plėtrą).

Kitas pavyzdys yra susijęs su koronaviruso vakcinų neprieinamumo vargingai gyvenančioms pasaulio šalims problema, kuri be vakcinacijos gali likti tokiais "koronaviruso židiniais" planetoje su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis. Savo kalboje Vladimiras Putinas pabrėžė būtinybę užtikrinti visuotinę galimybę skiepytis:

"Rusija remia pagrindinio dabartinio aukščiausiojo lygio susitikimo sprendimo projektą, kurio tikslas — padaryti veiksmingas ir saugias vakcinas visiems prieinamas. Ir mūsų šalis, Rusija, be abejonės pasirengusi suteikti mūsų mokslininkų sukurtą vakciną: tai pirmoji pasaulyje užregistruota vakcina "Sputnik V" sukurta žmogaus adenoviruso vektorių pagrindu, antroji Rusijos vakcina, Novosibirsko mokslinio centro "EpiVacCorona", taip pat yra paruošta, trečioji Rusijos vakcina jau pakeliui". Pandemijos mastas mus įpareigoja naudoti visus turimus išteklius ir priemones. Mūsų bendras tikslas yra sukurti vakcinų portfelius ir patikimai apsaugoti visus planetos gyventojus. Tai reiškia, kad, mieli kolegos, darbo užtenka visiems, ir man atrodo , kad tai yra tas atvejis, kai konkurencija, ko gero, yra neišvengiama, tačiau pirmiausia turime vadovautis humanitarinio pobūdžio sumetimais ir iškelti tai į priekį".

Deklaratyviu lygmeniu viskas bus tvarkoje, tačiau G20 apskritai nesutiks su konkrečiais veiksmais, o tai (jei laikysimės elementarios logikos) reikštų bendro fondo sukūrimą finansuojant neturtingų šalių gyventojų skiepijimą naudojant pačias prieinamiausias ir efektyviausias vakcinas, kurioms natūraliai prireiks naudoti Rusijos vakciną "Sputnik V", kuri yra pigesnė už jos analogus iš Amerikos ir Europos ir kurios, skirtingai nei "Pfizer" vakcinos, nereikia laikyti minus 70 laipsnių temperatūroje. Pastaroji yra pagrindinė problema net Amerikos medicinos infrastruktūroje, jau nekalbant apie atitinkamą "infrastruktūrą" Pietų Amerikoje, Afrikoje ar Rytų Europoje.

Problema, jei pažvelgsite iš Vašingtono ir Briuselio taškų, vėlgi yra ta, kad vakcina yra rusiška (tačiau akivaizdu, kad jie nėra patenkinti ir kinų vakcina).

Vladimiras Putinas prašo humanizmo atmetant "neišvengiamą konkurenciją", tačiau tikimybė, kad jo apeliacija bus išklausyta, yra labai menka, ypač turint omenyje Vakarų žiniasklaidoje vykstančią propagandinę kampaniją diskredituoti Rusijos ir Kinijos vakcinas.

Galima tęsti sąrašą temų, kuriomis G20 aukščiausiojo lygio susitikime nebuvo jokio esminio dialogo (ir buvo keletas pasaulio lyderių monologų): čia pateikiama PPO reforma, besivystančių šalių skolų užsienio valiuta problemos ir pasaulinė protekcionizmo tendencija. Vakarų šalių lyderiai turi labai aiškią poziciją: jie daug kalba, nieko neklauso, o jų pasiūlymai virsta paprasta formule: "visi turėtų daryti taip, kaip mes sakome, ir tada viskas bus gerai", ir šia prasme Vašingtono pozicija vargu ar pasikeis pasikeitus prezidentui.

G20 aukščiausiojo lygio susitikimo turinio trūkumas yra aiškus įrodymas, kad pasaulis juda ne "geopolitinių blokų" konkurencijos ir dar mažiau "amerikietiško pasaulio" atkūrimo link (kaip tikimasi Vašingtone), bet link pasaulio, kuriame dėl ko nors susitarti įmanoma tik konkrečių šalių dvišalių derybų lygiu.

Formaliai G20 pasaulis, vadinamoji dvidešimties grupė (G20), vis dar egzistuoja, tačiau praktiškai artėjame prie to, ką garsusis amerikiečių politinis strategas Janas Bremeris pavadino "G-nulio pasauliu": pasauliu, kuriame apskritai kiekvienas pats sau, ir greičiausiai šios transformacijos pagreitėjimas yra pagrindinis istorinis koronaviruso palikimas.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
koronavirusas, G20
LGBT, archyvinė nuotrauka

Į Seimą ateina vienalyčių partnerysčių projektas tai reiškia ir kas kaltas?

(atnaujinta 15:59 2021.01.20)
Laisvės partijos atstovas pranešė, kad ruošiamas partnerystės įstatymo projektas, naujoves ketinama svarstyti jau pavasario sesijoje

Tik pasibaigus rudeninei Seimo sesijai, jau ruošiamasi 2021-ųjų pavasario sesijai. Ir iš valdančiosios koalicijos pusės, vienu šio ruošimosi ženklų tapo "Laisvės partijos" deputato, "vienaragio" Tomo Vytauto Raskevičiaus pareiškimas apie jau kuriamą įstatymo projektą, skirtą vienalytėms partnerystėms įteisinti.

Štai kaip skambėjo paties Raskevičiaus žodžiai, paskelbti socialiniame tinkle "Facebook" ne bet kada, o sausio 13 d., t. y. per kultine tapusios (ir tiek daugybe klaustukų, tiek griežtos cenzūros tinklu apipintos...) 1991-ųjų sausio 13-osios tragedijos 30-ąsias metines:

Член Сейма Томас Витаутас Раскявичюс анонсирует Закон о партнерстве
Tomas Vytautas Raskevičius pranešė apie Partnerystės įstatymo projektą

Kaip žinia, Lietuvos jurisdikcijoje partnerystės institutas jau egzistuoja nuo 2001 m., tik bėda (šių veikėjų požiūriu) yra ta, kad pastarajame galimybė įregistruoti partnerystę numatyta tik vyrui su moterimi. Vadinamosioms vienalytėms poroms šitoks variantas nenumatomas. O kadangi esame, atseit, "vakarietiška" šalis — tai šitaip gi būti neturėtų!

Kreipsis į koalicijos partnerius

Bent taip mano Raskevičius su savo partiečiais. Tiesa, dėl koalicijos partnerių, į kuriuos, anot Raskevičiaus, pirmiausia ir bus kreipiamasi, situacija kiek įdomesnė: juk TS-LKD save pateikia kaip "krikščionišką", "konservatyvią" partiją. Ir iš tiesų, katalikiškasis šios partijos sparnas (neįskaitant dar 2019 m. atskilusių Jono Rimanto Dagio šalininkų) su tokiais veikėjais kaip Audroniumi Ažubaliu ir Laurynu Kasčiūnu priešakyje, šiuo klausimu turėtų užprotestuoti. Tačiau partijos "generalinė linija" keičiasi...

Ir tai byloja ne vien Ingridos Šimonytės atėjimas. Pavyzdžiui, liūdnai tiek savo "naktine reforma", tiek cinišku 2009-ųjų sausio 16-osios demonstracijos sušaudymu pagarsėjęs Lietuvos "krizinis" premjeras Andrius Kubilius, dar 2011-aisiais deklaravęs tradicinį požiūrį į šeimą, dabar viešai ir, be to, ES lygmeniu, pasisako už vadinamąsias seksualinių mažumų teises. Taigi — ir konservatorių patriarchai laikosi atitinkamai...

O turint omeny, kad valdančioji koalicija, be TS-LKD (kurios parlamentarų tarpe tokios vienalyčių partnerysčių idėjos priešininkų ir taip jau nebe dauguma), sudaryta iš Laisvės partijos ir jai beveik identiško, tik kiek santūresnį stilių pasirinkusio Liberalų sąjūdžio, nesunku prognozuoti, kad minėtoji iniciatyva valdančiojoje koalicijoje pritarimą ras.

Nevienalytė opozicija

Negana to, ir opozicija šiuo požiūriu nevienalytė: po to, kai Gintauto Palucko kompanija perėmė vadovavimą LSDP, šios partijos viršūnės taip pat remia vadinamąsias LGBT idėjas ir, galime sakyti, nuo Laisvės partijos nesiskiria niekuo, išskyrus siūloma socialine-ekonomine politika. Ramūno Karbauskio "Žalieji valstiečiai", tuo tarpu, kaip ir didžioji dalis Darbo partijos bei kitų deputatų, aišku, minėtosios iniciatyvos nepalaikys.

Tačiau aukščiau minėtieji faktai byloja, kad vienalyčių partnerysčių instituto "praėjimas" 2021-ųjų pavasario Seimo sesijoje, nors tikrai negarantuotas, bet taipogi ir neatmestinas scenarijus. Na, o tai, kad netgi dabar — po daugiau kaip dešimtmečio agresyvios propagandos — absoliuti lietuvių dauguma (70–80 %) pasisako prieš šitokias, atseit, "naujoviškas" vertybes, šiems tariamiems "demokratams" (kabutėse, nes juk demokratija turėtų reikšti liaudies, vadinasi, ne mažumos, bet daugumos, valdžią — nė motais.

Ką visa tai reiškia?

Ir būtų didelė klaida į šią realiją žiūrėti pro pirštus: atseit, čia nieko tokio, "gi partnerystės, tai vis dėlto ne santuokos, tegul gauna, ko nori, tai nustos ir reikalauti, ir paraduoti", — sakys koks miesčionis, kuriam pati mintis, kad būtų galima dėl kažko kovoti, o, vadinasi, išeiti iš savojo smulkiaburžuazinio respektabilumo ir komforto zonos, kelia baimę ir pasipiktinimą...

Klaida, nes Vakarų šalių (pavyzdžiui, Anglijos, Prancūzijos, Ispanijos — ką bekalbėti apie Olandiją) patyrimas rodo, kad štai tokių partnerysčių įvedimas tėra tik pirmutinis žingsnis link santuokų legalizavimo. Tuo tarpu, tik tose šalyse, kuriose vienu ar kitu būdu šioms tendencijoms duotas sąmoningas atkirtis (t. y. ar "iš apačios", aktyviu liaudies pasipriešinimu, kaip, pavyzdžiui, buvo Serbijoje, Gruzijoje, ar "iš viršaus", ryžtingais valdžios sprendimais, kaip kaimyninėse Rusijoje ir Baltarusijoje), štai tokia, sakykime, "vaivorykštinė" banga nesugebėjo prasiveržti.

Be to, Raskevičiaus siūlomas partnerysčių įstatymo projektas sudėliotas taip, kad tarp partnerystės ir santuokos nebūtų jokio esminio skirtumo, ypač svarbiausiuoju — vaikų — klausimu. Ir todėl šiuo atveju galima kalbėti apie konkretų ir visiškai realų LGBT ideologijos šalininkų — Džordžo Sorošo ir kitų globalistinio, finansinio kapitalo ryklių, finansuojamų postmodernistinio priverstinės "tolerancijos" kulto išpažinėjų, — puolimą prieš lietuvių tautą.

Kas kaltas?

Kad toks puolimas įmanomas, tai reiškia, kad Lietuva, prieš 30 metų išsilaisvinusi nuo tariamos "sovietinės priespaudos" ir nutraukusi atitinkamus ryšius su Rusija, kaip istorine tarybinio pasaulio perėmėja, šiandien sėkmingai eina iš klasikinės demokratijos ir kapitalizmo į labai neaiškų (tiek ultraliberalistinės ideologijos, tiek Davoso forumo prezidento Klauso Švabo keliamo socialinio-ekonominio "perkrovimo" charakterizuojamo) postkapitalistinį mutantą išsigimstantį Vakarų pasaulį. Šia prasme — viskas pagal programą...

Tik ar toji programa — tai, ko reikia pilnaverčiam Lietuvos ir lietuvių tautos gyvavimui? Ne šiaip dabar ir čia, bet ilgalaikėje XXI amžiaus perspektyvoje? Šis klausimas yra retorinis, bet tiktai jį keliant galima kelti ir kitą: o kas gi kaltas dėl esamos situacijos? Aišku, valdantysis elitas. 

Tačiau viską suvesti į jį — ne tik klaidinga, bet tiesiog nerimta: vertėtų galiausiai suprasti, kad šios bei kitos tendencijos pas mus ateina ir grasina įsigalėti dėl to, kokią nacionalinio vystymosi trajektoriją mes patys pasirinkome, tapdami to paties Vakarų pasaulio periferine zona... Ir čia, galbūt, prieš kaltinant elitą, reikėtų pirmiau paklausti savęs: o ką gi mes — pati tauta, pati liaudis — padarėme, kad būtų kitaip? Tegul apie tai ir pamąsto skaitytojas...

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
vienos lyties asmenų partnerystė, partnerystė
Gabrielius Landsbergis ir Svetlana Tichanovskaja

Prezidentė Sveta, homofobija ir Lukašenkos režimas. Lietuva neturi jokių kitų problemų

Lietuvos žiniasklaida pastarosiomis dienomis 90 proc. užpildyta pranešimais tarptautinėmis temomis. Apie tai, kas vyksta liberalių konservatorių vyriausybėje ir kur plaukia ES paskirstomos didžiulės lėšos pandemijos padariniams pašalinti, nutylima

Šią savaitę Lietuvos europarlamentaras Viktoras Uspaskichas stos prieš Europos Parlamento liberalų frakcijos "sąžinės teismą", kuriame jam tenka garbė būti nariu. Ar jis atsiklaups, prašydamas atleidimo už netyčia mestą žodį, skirtą "iškrypėliams" ir "pederastams"? Sprendžiant iš Viktoro baimės, kad jis gali būti pašalintas iš frakcijos, tokia įvykių raida neatmetama.

"Suteiksiu jums galimybę paaiškinti savo elgesį, tačiau turiu reikalauti, kad atsiimtumėte šias homofobiškas pastabas ir atsiprašytumėte visuomenės bei savo kolegų iš "Renew Europe" grupės dėl jiems sukelto skausmo", — griežtai pareikalavo iš Viktoro politinės grupės "Renew Europe" pirmininkas, Rumunijos politikas Dačanas Čološas.

Net baisu įsivaizduoti, kas bus, jei Uspaskichas nevykdys savo kolegos iš Rumunijos reikalavimų. Iš tiesų, šiandien požiūris į LGBT bendruomenę yra lakmuso popierėlis, parodantis, ar politikas gali užimti bent menkiausią poziciją demokratinės valstybės valdymo struktūroje. Net JAV Kongrese yra įvedamas lyčių įstatymas, pagal kurį už bet kokį lyties paminėjimą bus griežtai baudžiama. Ką galime pasakyti apie Lietuvą, kuri kopijuoja visas Vašingtono įstatymų leidybos gaires. Tai reiškia, kad artimiausiu metu Lietuvos Seime bus galima priimti lyčių lygybės ir pagarbos LGBT asmenų teisėms įstatymą. Be to, tai savo rinkėjams pažadėjo valdančiosios Laisvės partijos deputatai.

Kadangi Viktoro Uspaskicho vadovaujama Darbo partija veikia kaip parama visoms valdančiosios konservatorių-liberalų koalicijos iniciatyvoms, negali būti jokių abejonių, kad toks įstatymas bus priimtas. Taigi, pats Viktoras jau viešai paskelbė, kad labai gerbia savo LGBT bendrapiliečių seksualines nuostatas, o įžeidžiama kalba skirta tik jo politiniams oponentams. Keista, kad jis įžeidė tuos, kuriuos gerbia.

"Šiandien kai kuriose Europos valstybėse net pavojinga kalbėti, kad tu natūralios orientacijos atstovas, — kalbėjo V. Uspaskichas. — Aš kalbu apie pedikus, iškrypėlius, tiems kuriems likimas, gyvenimas taip davė yra ne jų kaltė, kad yra kažkoks toks potraukis, kad jis jaučia vyrą rūbuose kaip moteris. Dauguma tokių žmonių nesireklamuoja, bet tie, kurie savo pimpalą įkiša po sijonu ir eina į gatvę, rėkia, yra pedikai, iškrypėliai ir tikrai neturi būti toleruojami tokie dalykai."

Bus įdomu išgirsti ar perskaityti Viktoro kalbą ant Europos Parlamento frakcijos kilimo. Tuo tarpu grįžkime prie kito pagrindinės Lietuvos žiniasklaidos VIP — prezidentės Svetos, kuri cituojama beveik kiekvieną dieną. Dabar ji ragina savo gimtinę vadinti naujai — Belarusia, o ne Baltarusija. Juk lietuvių kalboje žodis Balta verčiamas kaip "baltas", o Rusija — Rusija. Pasirodo — Baltoji Rusija! Ir tai yra aliuzija į Rusijos hegemoniją Baltarusijos atžvilgiu.

Atsiprašau. Jūs blogai supratote
© Sputnik / Владислав Адамовский

Pažymėtina, kad Tichanovskaja pasiūlė šią idėją savo kuratoriams iš Lietuvos, kur Gruzija jau buvo pervadinta į Sakartvelą. Smagu ir tai, kad "prašymas" buvo išsiųstas Lietuvos užsienio reikalų ministerijai oficialiu laišku, nors dienos metu, kaip suprantu, Svetlana kelis kartus derina su Lietuvos politikais ir diplomatais kitą iniciatyvą dėl papildomų sankcijų "Lukašenkos režimui". Ir jei anksčiau ji reikalavo, kad plečiant sankcijas būtų nubausti konkretūs Baltarusijos pareigūnai, dabar ji šaukia, kad visoms Baltarusijos Respublikos valstybinėms įmonėms turėtų būti įvestos ne tik Europos, bet ir pasaulinės sankcijos. Verta patriotės iniciatyva. Jūs, mieli "zmagarai", kęskite pinigų trūkumą ir net alkį, o aš čia, Lietuvos žemėje, ruošiu jums "šviesią ateitį".

Užsienio politikos subtilybės. Kaip Lietuvos elitas kuria savo "vertybinį" įvaizdį >>

Pažymėtina, kad naujoji Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovybė, vadovaujama Gabrieliaus Landsbergio, Baltarusijos darbotvarkę kelia dar aukščiau nei Rusijos. Jie sako, kad dabar Baideno administracija susitvarkys su Kremliumi — jis bus "suvyniotas į asfaltą". O Lietuva įeis į pasaulio istoriją ne tik kaip "TSRS kapo kasėja", bet ir kaip dviejų didžiųjų "maidanų" — ukrainiečių ir baltarusių — bendraautorė.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
homofobija, Viktoras Uspaskichas, Svetlana Tichanovskaja
Sausio 21-oji

Kokia šiandien diena: sausio 21-osios šventės

(atnaujinta 16:33 2021.01.20)
Šią dieną 1387 metais Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje pradėta diegti katalikybė. Savo vardadienį šiandien švenčia Agnietė, Galiginas, Garsė, Ineza, Inesa, Ineta, Ina

Sausio 21 yra 21-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 344 dienos.

2021 metų sausio 21 dieną saulė saulė teka 08:28, leidžiasi 16:33, dienos ilgis — 8 val. 05 min.

Savo vardadienį šiandien švenčia Agnietė, Galiginas, Garsė, Ineza, Inesa, Ineta, Ina.

Sausio 21-oji Lietuvos istorijoje

1387 metais Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje pradėta diegti katalikybė.

1906 metais gimė lietuvių poetas ir vertėjas Konstantinas Snarskis, pasirašinėjęs K.Žvangulio slapyvardžiu. Mirė 1980 m.

1951 metais gimė poetė Česlova Jakštytė.

1967 metais mirė poetas Jovaras (tikrasis vardas — Jonas Krikščiūnas). Gimė 1880 m.

2011 metais 70-metis lietuvių aktorius Juozas Budraitis paguldytas į Sankt Peterburgo ligoninę.

Sausio 21-oji pasaulio istorijoje

1793 metais už valstybės išdavystę giljotinuotas Prancūzijos karalius Liudvikas XVI.

1905 metais gimė garsusis madų dizaineris prancūzas Kristianas Dioras. Mirė 1957 m.

1908 metais Niujorke buvo priimtos taisyklės, draudžiančios moterims rūkyti viešose vietose.

1911 metais pirmą kartą organizuotas Monte Karlo automobilių ralis.

1924 metais nuo kraujo išsiliejimo į smegenis mirė Rusijos bolševikų lyderis Vladimiras Leninas.

1950 metais Londone mirė anglų rašytojas, romano "Gyvulių ūkis" autorius Džordžas Orvelas. Gimė 1903 m.

1954 metais JAV baigtas statyti pirmasis branduolinis povandeninis laivas "Nautilus".

1970 metais Irake, apkaltinus bandymu nuversti vyriausybę, mirties bausmė įvykdyta 12 asmenų.

1976 metais TSRS pirmą kartą pradėti pardavinėti vakarietiški laikraščiai — "Financial Times" ir "New York Times".

1976 metais anglų-prancūzų viršgarsinis lėktuvas "Concord" pradėjo reguliarius skrydžius.

1977 metais Italijoje buvo legalizuoti abortai.

1990 metais Rytų Vokietijos komunistai nušalino nuo pareigų Egoną Krencą bei dar 13 politinio biuro narių, kurie pranašavo Berlyno sienos kritimą.

1998 metais popiežius Jonas Paulius II pradėjo penkių dienų vizitą Kuboje.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai