Seimo posėdis, archyvinė nuotrauka

Ar sunkiais COVID-19 laikais eiliniai tautiečiai ir valdžia turi vienodus interesus?

(atnaujinta 11:10 2020.12.14)
Praėjusią savaitę naujojo Seimo atstovai, o tiksliau, atstovės, pasirodė labai skirtingai — tuo metu, kai Čmilytė-Nielsen sprendžia tarptautinius klausimus, "darbietės" Kačinskaitės-Urbonienės vyras išplatino socialiniuose tinkluose jos apsinuoginusios nuotrauką

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen nuotoliniu būdu pabendravo su Lietuvoje gyvenančia Baltarusijos opozicijos lydere Svetlana Tichanovskaja. Apie tai paskelbė savo Facebook laiko juostoje. Su nuotrauka.

Dabar Viktorija Čmilytė-Nielsen kaip Seimo pirmininkė turi patarėjų, padėjėjų. Taip pat gali naudotis prezidentės Dalios Grybauskaitės buvusios fotografės, o dabar Seimo Spaudos biuro darbuotojos Džojos Barysaitės fotografijos paslaugomis. Visai kitos galimybės apie savo veiklą pranešti ir atrodyti Facebook žiūrovams.   

Proga su Svetlana Tichanovskaja pabendrauti buvo. Ketvirtadienį Laisvės premijų komisijos pirmininkė Paulė Kuzmickienė Seimui pateikė siūlymą šią Seimo įsteigtą premiją skirti su Aleksandru Lukašenka kovojančiai Baltarusijos opozicijai.

Seimas po pateikimo pritarė siūlymui šių metų Laisvės premiją skirti Baltarusijos opozicijai.

Seimo pirmininkė ir Laisvės premijos komisijos vadovė žiniasklaidai tvirtino, kad simboliškai premiją galėtų atsiimti Vilniuje šiuo metu gyvenanti Tichanovskaja.

Laisvės premija teikiama kasmet per sausio 13-ąją per iškilmingą Laisvės gynėjų dienos minėjimą. Ji siekia 5 tūkst. eurų.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen užtikrino Tichanovskają, kad ir "naujosios kadencijos Seimas visapusiškai palaikys Baltarusijos tautos kovą dėl demokratijos".

Viktorija Čmilytė-Nielsen: "Patikinau, kad mūsų pastangos — tik pradžia, ir mes, politikai, pasiryžę išnaudoti visas galimybes. Visais formatais".

Taip pat Viktorija Čmilytė-Nielsen informavo, kad apie tai prieš dešimt dienų kalbėjosi ir bendraudama su Skandinavijos bei Baltijos šalių parlamentų pirmininkais. "Taip pat — ir šiandien nuotoliniu būdu bendraudama su JAV ambasadoriumi", — pranešė Seimo pirmininkė.

Baltarusijai padės visais formatais 1
Screenshot
Baltarusijai padės visais formatais

Viktorijos Čmilytės-Nielsen Facebook paskelbta žinia apie pabendravimą su Tichanovskaja ir Laisvės premiją didelio susidomėjimo nesulaukė.

Facebook ir žiniasklaidoje didelio susidomėjimo sulaukė pusnuogės parlamentarės nuotrauka. Nuotrauka, nors ir pašalinta iš socialinio tinklo, Seimo narius vis tiek sukiršino.

Seimo nariams kilo klausimas, etiška ar ne apsinuoginusiai Seimo narei dalyvauti reklamoje. Klausimas parlamentarams kilo po to, kai Facebook Darbo partijos frakcijos narės Ievos Kačinskaitės-Urbonienės sutuoktinis pasidalijo jos nuotrauka. Joje — iki pusės nusirengusi parlamentarė nuotraukoje pozuoja atsukusi nugarą.

Kas nuotraukoje, paaiškino Seimo narės vyras Simonas Urbonas.

"Čia mano žmona ir, tikėtina, jau mano buvęs masažinis kilimėlis su pagalvėle. Nesakau, kad pykstamės, bet kilimėliu pasidaliname sunkiai", — rašė Urbonas.

Kačinskaitės-Urbonienės apsinuoginimas parlamentarams nekliuvo. Užkliuvo masažinis kilimėlis — parlamentarėms.

Mišrios Seimo narių grupės narys Remigijus Žemaitaitis kolegei Ievai Kačinskaitei-Urbonienei komplimentų negailėjo. "Mergina graži, patraukli, prisižiūrinti", — LNK žinioms epitetus vardijo politikas.

Socialdemokratas Algirdas Sysas aiškino, kad mylintis vyras giriasi turintis puikią žmoną.

Liberalas Eugenijus Gentvilas LNK žinioms sakė, jog nuogumo aspekto jis neanalizuos. "Manau, kad Seimo narė nebuvo čia nepadorioje pozoje, sportuojančio žmogaus poza. Ir tikrai nereklamavo savo grožybių", — dėstė politikas.

Tuo tarpu parlamentarės klausimą kėlė ne tik dėl nuogumo, bet ir dėl masažinio kilimėlio reklamos. Esą Seimo nariui nederėtų ką nors reklamuoti.

"Seimo narys ne tik neturėtų gauti kitų pajamų, bet ir neturėtų naudotis savo padėtimi, kad gautų kažkokios naudos, lengvatų, nuolaidų ar tiesioginių materialinių produktų", — žiniasklaidai komentavo Seimo narė socialdemokratė Dovilė Šakalienė.

"Jeigu galvojant giliau, iš Konstitucijos normų, vargiai ar surasime teismo išaiškinimuose galimybes dalyvauti reklamose, vykdyti tokią veiklą", — sakė "valstietė" Agnė Širinskienė.

"Darbietės" Kačinskaitės-Urbonienės elgesį žada nagrinėti Seimo Etikos ir procedūrų komisija.

Savo poziciją išdėstė ir pati parlamentarė. "Nesigėdiju nei savęs, nei savo gyvenimo, kartu — ir kūno", — pareiškė Kačinskaitė-Urbonienė.

Ar grožis išgelbės Seimą? Kol kas klausimas lieka atviras. Tačiau Ievos Kačinskaitės-Urbonienės sutuoktiniui Simonui Urbonui Seimo narė Urbonienė yra pati gražiausia Seimo narė.

Simonas Urbonas: "Žinau, kad skonis skonio reikalas, bet mano skoniui, ši moteris, trijų fainuolių vaikų mama yra gražiausia seimo narė ir sakykit Jūs ką norit. Ieva, Tu nuostabi!"

Ar grožis išgelbės Seimą 2
Screenshot
Ar grožis išgelbės Seimą?

Parlamentarės Ievos Kačinskaitės-Urbonienės nuogumas sulaukė kur kas didesnio tautiečių susidomėjimo nei Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir Baltarusijos reikalai. Ar tai reiškia, kad eilinių tautiečių ir Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen interesai tokie skirtingi?

Būkime sveiki! Ir kad interesai sutaptų.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Seimas, COVID-19
JAV eskadrinis minininkas Donald Cook, archyvinė nuotrauka

Liūdna tiesa JAV. Kaip eskadrinis minininkas "Donald Cook" tapo puikiu taikiniu

(atnaujinta 16:51 2021.01.27)
Kai potencialus priešas pasirodo šalia Rusijos Federacijos jūrų sienų, jis greitai sutinkamas ir sąlyginai sunaikinamas antžeminių laivų, povandeninių laivų, orlaivių ar pakrančių raketų sistemų. Arba visų vienu metu. Tai yra kasdienis ir daugialypis kovinis mokymas

JAV eskadrinis minininkas "Donald Cook" sausio 23 dieną įplaukė į Juodąją jūrą ir sukūrė standartinę "tikslinę situaciją" efektyviam Rusijos karinio jūrų laivyno mokymui. Krašto apsaugos kontrolės centras lakoniškai pranešė: "Juodosios jūros laivyno pajėgos ir priemonės pradėjo sekti". Tą pačią dieną, pasak žiniasklaidos pranešimų, šeši Rusijos oro ir kosmoso pajėgų koviniai lėktuvai vakarinėje Juodosios jūros dalyje, maždaug 300 km atstumu nuo Krymo pusiasalio, surengė imituotą ataką prieš amerikiečių minininką. Dvi naikintuvų "Su-30" ir "Su-27" poros, taip pat priekinės linijos bombonešių "Su-24" pora, pakilusi iš Krymo oro bazių, pakaitomis nuskrido link jūros taikinio, prie raketinių ir bombų ginklų naudojimo linijos, ir atidirbo priešo neutralizavimą (sąlyginiais smūgiais). 

Reakcija yra pakankamai adekvati destruktyviai JAV karinio jūrų laivyno laivų veiklai netoli Rusijos Federacijos jūros sienų. Prieš du mėnesius to paties tipo naikintuvas "John McCain", ginkluotas sparnuotosiomis "Tomahawk" raketomis, pažeidė Rusijos sieną Petro Didžiojo įlankoje ir į neutralius vandenis buvo išstumtas Ramiojo vandenyno flotilės dideliu laivu "Admiral Vinogradov". Tada JAV karinio jūrų laivyno vadovybė paskelbė nepripažįstanti šios jūros dalies priklausymo Rusijai. Yra didelė tikimybė, kad netoli Krymo pusiasalio pasikartos Tolimųjų Rytų provokacija. Todėl sausio 23 dieną Rusija iškart parodė "Donald Cook" savo pasirengimą imtis ryžtingų veiksmų ir ant tolimų sienų išsklaidė mitą apie Amerikos minininkų "laivybos laisvę" Rusijos Federacijos teritoriniuose vandenyse. 

Be to, Juodosios jūros laivyne vyko veiksmų krizinėse situacijose atidirbimo mokymai. Tada Rusijos karinis jūrų laivynas uždarė tūkstančius kvadratinių kilometrų plaukiojimui šiaurinėje Juodosios jūros dalyje dėl planuojamos kovinės treniruotės. Pastarasis, anot ekspertų, nėra susijęs su "Donald Cook" vizitu, tačiau atspindi didėjančią karinę-politinę įtampą regione. 

"Pikiruojančio bombonešio" taktika 

Minininkas "Donald Cook" gali gabenti daugiau nei 60 sparnuotųjų raketų "Tomahawk", kurių nuotolis yra iki 1600 km (galbūt branduolinė įranga), turi priešpovandenines raketas ASROC, priešlėktuvines raketas "Standard", anti-kovos komponentus "Aegis", kovos informacijos ir kontrolės sistemą, ir tuo esą demonstruoja JAV sąveikos su NATO sąjungininkais stiprėjimą. Vargu ar toks sprogstamasis arsenalas sustiprins regioninį stabilumą. Leiskite jums priminti, kad vienintelis "Aegis" sistemos "karo trofėjus" per 36 veiklos metus buvo "IranAir" keleivinis lėktuvas, numuštas po klaidingo identifikavimo (kaip F-14 naikintuvas). 

Minininko galimybės "prieš krantą" yra reikšmingos, oro gynybos sistemos efektyvumas kovinėje situacijoje nebuvo patikrintas, o sparnuotasis "Tomahawk" nepadės jūrų kovose (priešlaivinė "Tomahawk BGM-109B" versija nebenaudojama jau kelerius metus)."Cook" galinėje dalyje yra tik keturi mažo dydžio ikigarsiniai priešlaiviniai "Harpun". Rusijos laivynas niekada nebuvo palikęs minininko. 

"Donald Cook" yra 6-ojo JAV karinio jūrų laivyno laivyno dalis ir nuo 2014 metų reguliariai pasirodo šalia Rusijos Federacijos sienų Juodojoje ir Baltijos jūroje. Tais pačiais metais minininko įgula (daugiau nei 300 žmonių) labai suartėjo Juodojoje jūroje su Rusijos priekinės linijos bombonešiu "Su-24", kuris aplink jį skrido 12 kartų, tarsi pašiepdamas nekviestus svečius. Pasak JAV Valstybės departamento, tuomet elektroninė karo įranga, esanti "Su-24" laive, pirmą kartą išjungė sudėtingą "Cook" elektroniką ir tokiu būdu demoralizavo amerikiečių jūreivius. Antrą kartą "Su-24" "Cook" įrangą "išjungė" 2018 metų pavasarį. 2021 metais atsakomosios priemonės pastebimai pasikeitė, nes pastaraisiais mėnesiais "Cook" per dažnai lankosi (destabilizuoja) Juodosios jūros regione. 

Kita vertus, ne pats moderniausias ir "jūrinis" bombonešis "Su-24" (išskyrus elektroninę karo sistemą) turi platų lėktuvų ginklų asortimentą, skirtą paviršiniams taikiniams sunaikinti. Pavyzdžiui, didelio tikslumo valdoma "oras-žemė" raketa (kurios nuotolis siekia iki 285 km) valdoma laivo radarų spinduliuote, išvysto 3,6 Macho greitį ir nepalieka jokių galimybių "Arlie Burke" klasės minininkui kovinėje situacijoje. "Su-30" ir "Su-27" naikintuvų galia ir pranašumas yra Juodosios jūros tikrovė, tokia pat liūdna ir JAV kariniam jūrų laivynui, kaip Montreux konvencija, leidžianti ne Juodosios jūros šalių karo laivams išlikti Juodojoje jūroje ne daugiau nei tris savaites. 

Rusija yra priversta stiprinti karinę grupuotę ir pakeisti kovos su JAV ir NATO karinių jūrų pajėgų taktiką pietvakarių kryptimi. Pastaraisiais metais Rusijos Juodosios jūros laivynas gavo šešis dyzelinius-elektrinius povandeninius laivus, keletą fregatų ir mažus raketų laivus, aprūpintus ilgojo nuotolio sparnuotosiomis raketomis "Kalibr". Kryme dislokuoti keturi ilgojo nuotolio priešlėktuvinių raketų sistemų S-400 "Triumf" padaliniai ir keli priešlėktuvinių raketų sistemų "Pancyr-S" padaliniai. Netoli Sevastopolio netrukus pasirodys nauja perspėjimo apie raketų ataką sistema. 

Rusijos karinis jūrų laivynas taip pat aktyviai plečia savo įtaką Viduržemio jūroje, kur šiandien yra apie 10 karo laivų ir povandeninių laivų, o tai viršija eksploatuojamų JAV karinio jūrų laivyno laivų skaičių. Kaip rašo "Defense News", Rusijos Tolimuosiuose Rytuose dislokuota pakrantės raketų sistema "Bastion" leidžia Maskvai kontroliuoti patekimą į Arktį per Beringo sąsiaurį ir naikinti taikinius Aliaskoje. Kas bus toliau? 

Iškreipiantis JAV karinio jūrų laivyno strategijos veidrodis 

"Rusiją visada erzina amerikiečių laivų buvimas Juodojoje jūroje, nes jie yra ginkluoti tolimojo nuotolio sparnuotosiomis raketomis ir stipria raketų gynyba. Rusai suvokia, kad tokios grėsmės yra strateginės ir niekada neleis tokio tipo arsenalui būti taip arti savo gyvenviečių ar kritinės infrastruktūros". Tai žodžiai Michaelio Kofmano, karinio analitinio tyrimų centro CNA Virdžinijoje direktorius Rusijos klausimams.

Tačiau Vašingtoną erzina ir daugiafunkcių bei strateginių laivyno povandeninių laivų buvimas, strateginių Rusijos raketas nešančių bombonešių skrydžiai šalia JAV krantų (neutraliuose vandenyse ar tarptautinėje oro erdvėje). Vienašalio saugumo nėra, tačiau JAV turi savo strategiją. 

Jungtinių Valstijų karinio jūrų laivyno operacijų vadovas admirolas Maiklas Gildėjus (Michael Gilday) neseniai pažymėjo, kad Vašingtonas negalės susigrąžinti pirmosios vietos pasaulyje pagal jūrų pajėgų skaičių ir būtina išlaikyti dominavimą vandenynuose pasitelkiant naujas technologijas. 

Vandenynų kontrolė yra gyvybiškai svarbi JAV ekonomikai ir politikai, tai yra, "amerikiečių ir jų sąjungininkų laivybos laisvei" ir "jėgų projektavimui" priešo pakrantėje. Atitinkamai pagrindinis Rusijos "nusikaltimas" yra reikšmingas gynybinių pajėgumų stiprinimas. Amerikietiškoje konfrontacijos koncepcijoje: "Rusijos karinis jūrų laivynas plečia savo buvimą visame pasaulyje ir veikia arčiau mūsų krantų... Jei paliksime Rusiją be tinkamos priežiūros, ji ir toliau pažeidinės taisyklėmis paremtą pasaulio tvarką ir kels grėsmę mūsų šaliai". 

Po pompastiško denonsavimo gali pasireikšti provokacijos ir Pentagono operacijos sausumoje ir jūroje (prisiminkime Irako, Jugoslavijos, Afganistano, Libijos, Sirijos istoriją). Todėl Rusijos karinis jūrų laivynas yra priverstas vis tvirčiau grąžinti Amerikos "partnerius" į atšiaurią daugiapolio pasaulio tikrovę. 

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Juodosios jūros laivynas, laivynas, Rusija, JAV
Nesankcionuoto Aleksejaus Navalno šalininkų mitingo Maskvoje dalyviai, archyvinė nuotrauka

Lietuva ir CŽV sugadino Rusijos opoziciją

(atnaujinta 14:48 2021.01.27)
Kaip sąjungininkus priėmę Vakarų slaptąsias tarnybas ir Lietuvos konservatorius, "režimo oponentai" kovą su valdžia pavertė kova su savo šalimi ir jos žmonėmis. Ir jie patys iš Rusijos opozicijos virto Vakarų samdiniais

Aplinka lemia sąmonę. Politiko aplinka lemia jo mąstymą, veikimo būdą. Esmė yra ta, kad politinė kova yra istorija apie draugus ir priešus, rašo Andrejus Starikovas "Baltnews.lt" medžiagoje. To mokė Karlas Šmitas (Carl Schmitt) savo veikale "Politikos samprata". 

Esanti valdžia yra priešiška bet kuriam opozicionieriui. Nuolatinėje kovoje su ja jis ieško sąjungininkų. Savo žmones galima laikyti sąjungininkais kaip vienintelį tos teisėtos galios šaltinį. Bet galima paimti jo priešus, trečią jėgą. 

Vlasovas, Škuro, Bandera ir ideologiniai "miško broliai" ėjo šiuo keliu. Jų kerzinių batų pėdomis žingsniuoja nesisteminė Rusijos opozicija. Šios opozicijos avangardas kuria taktines sąjungas su tais, kurie patologiškai nekenčia Rusijos. Bet kurią istorijos akimirką. Su bet kokiais savo sienų ir valstybingumo formų kontūrais. 

Vilnius yra viena iš šių sąjungų susibūrimo vietų. 

Nuostabioji Rusija bū-bū-bū 

Kiekvienais metais Lietuvos sostinėje rengiamas Laisvos Rusijos forumas — visų rūšių, veislių ir tautybių kovotojų, kovojančių su "Putino režimu", bestiariumas. Tarp jų yra žolėdžių, o yra ir plėšrūnų. Kasparovas, Babčenka, Čičvarkinas, Ponomariovas, Kochas, Piontkovskis... Tokie skirtingi, bet vienas dalykas juos vienija — fantazijos apie kažkokią "nuostabiąją ateities Rusiją".

Maskva, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Григорий Сысоев

Vilniuje patogu fantazuoti. Bent jau patogiau nei Maskvoje. Juk didžioji dalis opozicijos svajotojų Rusijoje susidurs su atviromis baudžiamosiomis bylomis. Pavyzdžiui, Ilja Ponomariovas "už lėšų pasisavinimą iš Skolkovo fondo", Alfredas Kochas — "už meno kūrinių kontrabandą". 

Nesisteminiai opozicionieriai neskuba vykti į Rusiją. Rusiškumo jie turi jau labai mažai. Galbūt tik pase. 

Šie žmonės negrįžtamai pasitraukė iš Rusijos politikos. Vilniaus asamblėjų delegatai elgiasi ir galvoja apie save kaip apie potencialius Vakarų okupacijos administracijos darbuotojus. Būdami savo "nuostabiosios ateities Rusijos" komisariato darbuotojai, kur NATO užims Kremlių, o "Abrams" suksis palei Tverskają. 

"Raketų "Stinger" tiekimas Afganistano mudžahedams buvo svarbus veiksnys sustabdant sovietų agresiją Afganistane. Pirmasis yra neatidėliotina karinė pagalba Ukrainai, oro gynybos tiekimas Sirijos sukilėliams (kalbama apie teroristus — Baltnews komentaras)", — kreipėsi į Vakarus iš Lietuvos sostinės 2017 metais opozicinis šachmatininkas Garis Kasparovas. 

Iššifruojame. 

Kasparovas paragino tiekti mirtinus ginklus, kad būtų nužudyti Rusijos piliečiai — kariai, ginantys savo gimtosios šalies interesus prie tolimų Sirijos sienų. Žmonės, davę priesaiką. 

Kasparovas paragino prisiminti garbingą JAV patirtį ginkluojant teroristus. Iš amerikiečių mobiliojo priešlėktuvinių raketų komplekso modžahedai numušdavo sraigtasparnius su jaunais sovietiniais vaikinais. Vėliau Afganistano kalnų "barmalėjai" virto "Al-Qaeda" (uždrausta Rusijos Federacijoje) ir susprogdino jau Niujorką. 

Šachmatininko Kasparovo logika paprasta: net ir su pačiu velniu — kad tik prieš Rusiją. 

Vien po šių minčių Garis Kasparovas nustoja būti Rusijos politiku. Per amžių amžius. Ne tik valstybei, bet ir Rusijos visuomenei jis apibrėžia save kaip priešą. Vlasovecas nėra opozicionierius. Tai apie išdavystę. 

Darbo sutartis 

Kasparovas ne vienintelis. Panašios nuotaikos vyrauja ir įprastame Vilniaus "Laisvos Rusijos forume". Kasparovo politiniai bendrininkai reikalauja naujų Vakarų sankcijų, kurios pablogins rusų padėtį. Padarys žmones skurdesnius, apsunkins jų gyvenimą. 

Natūralu. 

Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Михаил Климентьев

Toje vietoje, kur priimančioji šalis jaučia rafinuotą neapykantą Rusijai, negali būti kitaip. Neapykanta — jos absoliutas. 

Kalbame apie Lietuvos konservatorius ir jų antirusiškos sutarties pilkąjį kardinolą Emanuelį Zingerį. 

Zingeris yra radikalios Rusijos opozicijos prižiūrėtojas iš Lietuvos. Nelabai viešas, bet darbštus kaip arklys. Vienas iš oficialaus Vilniaus užsienio politikos architektų. 

Visų rūšių antirusiškų projektų vykdytojas: prastumdavo Vakaruose teoriją dėl "sovietinės okupacijos", formavo ES "holodomoro", kaip "Ukrainos žmonių genocido", atlikto prakeiktų maskviečių, suvokimą. Sankcionuotų rusų sąrašai taip pat buvo sudaryti dalyvaujant Emanueliui Zingeriui. 

Rusijos politikas — nors ir be galo opozicinis, bet rusų — negali žengti koja kojon su Zingeriu ir jo tipo žmonėmis. Jis negali būti kelyje su Lietuvos konservatoriais, kurie nori tik katastrofos Rusijai, su šiais priešiškumo ir konfliktų audrašaukliais. 

Pasirinkęs tokius bendrakeleivius kovoje dėl valdžios pavertimo kova su savo tauta, opozicijos funkcionierius iškrenta iš nacionalinės politinės erdvės, praranda bet kokį ryšį su žmonėmis. Jis nustoja būti politiku. Jis tampa priešo samdiniu. 

Taip Aleksejus Navalnas nustojo būti Rusijos politiku. 

Kur suklydo Berlyno pacientas ir Minsko namų šeimininkė 

Kai Rusijos biurokratija naudojo Aleksejų Navalną su jo "tyrimais" aparatų kovai savo viduje, jis buvo Rusijos politinėje erdvėje ir iš šio šurmulio išskyrė rinkimų bonusus. 

Kai Aleksejaus Navalno fondas virto CŽV ir kitų Vakarų žvalgybos tarnybų klastočių šiukšliadėže, padėtis pasikeitė kokybiškai. Ir net nereikėjo vykti į forumus Vilniuje: su tokia klientūra pagrindinis klientas nusprendė dirbti be Lietuvos tarpininkų. 

Tai nepaneigia bendro postulato: Rusijos politikas negali turėti jokių bendrų interesų — nei situacinių, nei taktinių — su tais valdžios centrais, kurie dirba dėl savo gimtosios šalies žlugimo, dėl jos vidinio destabilizavimo per kraują. 

Vakarų žvalgyba dirba būtent šiai užduočiai atlikti. Radikaliausi Navalno šalininkai yra pasirengę pralieti kraują. Tai patvirtina neteisėti protesto veiksmai, organizuoti jam palaikyti sausio 23 dieną.

Šeštadienį pasirodė pyktis, agresija, nepakantumas, užmaskuoti "navalnistų" protesto žymekliais. Tai dar nėra masiška, bet jau nėra izoliuota. Jiems priešinosi policijos ir Rosgvardijos savikontrolė. Tąkart chaosą perėmė tvarka. Entropija buvo suvaržyta, jos augimas buvo apribotas. 

Tačiau kolektyvinė Rusijos visuomenės nesąmoningumo bedugnė jau atvira. Šioje bedugnėje yra visos tamsios Rusijos istorijos energijos: riaušių, pilietinių konfliktų pabaisos. Kūgius metantys provokatoriai į Vladivostoko riaušių policiją, apsisupę vaikais ir pasislėpę už jų nugarų, yra tų pačių monstrų veidai. Sukonstruoti melai apie "nuostabiąją ateities Rusiją", kurią Vakarų žvalgybos tarnybų konglomeratas bando parduoti Rusijos piliečiams per tinklaraštininką. 

Visų pirma, jie bando parduoti vaikams — tikslinei auditorijai, kurią veikia spalvota reklama. Navalnas yra asmeniškai atsakingas už jų politinį nusmukimą. Vaikų įtraukimas į protestą nėra kova dėl valdžios. Tai yra hibridinė agresija prieš šalį ir jos piliečius. 

Rusijos žmonės tai jaučia intuityviai. Todėl pasitikėjimas ir palaikymas Navalnui sumažės. 

Tą pačią klaidą padarė Baltarusijos opozicijos judėjimo ikona — Svetlana Tichanovskaja. Šios klaidos šaltiniai slypi neteisingame sąjungininkų pasirinkime: politinis Vilnius Baltarusijai nieko gero neparuošia. 

Lukašenkos valdžios sistema gali būti kiek įmanoma nutolusi nuo platonopolio. Tačiau ragindama atimti iš Minsko ledo ritulio pasaulio čempionatą, atimant iš baltarusių džiaugsmo ir sportinio pasididžiavimo akimirkas, kviesdama Vakarus įveikti režimą plačiomis sankcijomis, kurios pakenktų sąžiningų darbuotojų gerovei, Tichanovskaja tapo ne politinių "lukašistų", bet visos Baltarusijos tautos priešininke. 

Ar Baltarusijos politikas gali palinkėti baltarusiams skurdo? Ar Rusijos politikas gali palinkėti rūpesčių ir kraujo praliejimo Rusijos piliečiams? CŽV, Lietuvos konservatoriai, Emanuelis Zingeris gali. Rusijos ar Baltarusijos politikas — ne. 

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Lietuva, opozicija, Aleksejus Navalnas, Rusija
Darbo partijos lyderys Viktoras Uspaskichas

VRK Uspaskicho ir Dragūno pokalbį prieš rinkimus pripažino politine reklama

(atnaujinta 12:58 2021.01.28)
Vyriausioji rinkimų komisija pripažino, kad Uspaskicho ir Dragūno socialiniuose tinkluose paskelbti jų susitikimo įrašai buvo paslėpta reklama, nes nebuvo atitinkamai pažymėti

VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Darbo partijos lyderio Viktoro Uspaskicho ir atlikėjo Egidijaus Dragūno susitikimo prieš Seimo rinkimus paviešinimas socialiniuose tinkluose buvo paslėpta politinė reklama. Tokį sprendimą ketvirtadienį priėmė Vyriausioji rinkimų komisija.

VRK pripažino, kad pernai rugsėjį ir spalį Uspaskicho ir Dragūno socialiniuose tinkluose paskelbti jų susitikimo įrašai buvo paslėpta reklama, nes nebuvo atitinkamai pažymėti.

Darbo partija už šiuos paskelbimus sumokėjo bendrovei, kuri buvo pasamdyta rūpintis Seimo rinkimų reklamos skelbimu. Taip pat Partijos atstovai tvirtina, kad jie pažymėti šių įrašų kaip politinę reklamą  per skubėjimą. Kartu jie pažymi, kad nei Dragūnui, nei kitiems dalyvavusiems asmenims už reklamą nebuvo mokėta.

Dainininkas VRK savo ruožtu teigė savo socialinių tinklų profiliuose susitikimo su Uspaskichu įrašą paskelbęs, norėdamas informuoti gerbėjus apie savo gyvenimą, o ne siekdamas propaguoti ar reklamuoti politiko, jo vadovaujamos partijos.Anot atlikėjo, jeigu būtų pažymėjęs įrašą kaip politinę reklamą, būtų klaidinęs savo sekėjus, nes jiems būtų susidaręs įspūdis, kad jis ragina balsuoti už Darbo partiją, o tokių ketinimų neturėjo.

Už paslėptos politinės reklamos skleidimą Uspaskichui ir Dragūnui gali būti taikoma administracinė atsakomybė.

Spalį Lietuvoje vyko Seimo rinkimai. Darbo partija per juos surinko 9,43 proc. rinkėjų balsų.

Tegai:
Viktoras Uspaskichas, Vyriausioji rinkimų komisija
Dar šia tema
Uspaskichas mėgino pasiteisinti dėl LGBT įžeidinėjimo
Uspaskichas atsiprašė. Jį "ne taip suprato"
Viktoras Uspaskichas pašalintas iš EP frakcijos dėl homofobiškų pareiškimų