Praeiviai

negaila? Vakcina bus išbandyta su pagyvenusiais žmonėms Lietuvoje

(atnaujinta 12:17 2020.12.23)
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda "nuramino" šalies gyventojus. Jis paskelbė, kad "Pfizer" ir "BioNTech" kartu pagaminta amerikietiškoji vakcina, kuri į Lietuvą atkeliaus iki savaitės pabaigos, pirmiausia bus "išbandyta" su seneliais iš slaugos namų

Europos Komisija ką tik, šį pirmadienį, išdavė leidimą naudoti Amerikos ir Vokietijos vakciną ES rinkoje, o Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda jau praneša, kad šio mėnesio pabaigoje šalyje prasidės masinė vakcinacija. Geromis naujienomis jis pasidalijo su slaugos namų gyventojais.

Vakcinos, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Кряжев

Vaizdo konferencijos metu Nausėda pažadėjo pirmiausia paskiepyti juos. Neva, jaudinamės dėl jūsų, brangieji. Ypač Kalėdų švenčių išvakarėse. Kaip malonu, kad pats prezidentas taip lengvai bendrauja su paprastais pagyvenusiais piliečiais.

Tačiau už gražių prezidento žodžių, adresuotų bejėgiams pagyvenusiems žmonėms, kai kurie neatsakingi piliečiai išgirdo "cinizmą ir pašaipą". Juk žinoma, kad 65 metų ir vyresni žmonės priklauso padidėjusios koronaviruso ligos rizikos kategorijai. Jų kūnas su nusilpusia imunine sistema gali neatlaikyti tokio smūgio — to rezultatas bus mirtis. Tai reiškia, kad bet kokia tokių žmonių vakcinacija turėtų būti atliekama specialiai prižiūrint gydytojams. Bet kas paaiškins bejėgiams senoliams slaugos namuose, kurie kartais dėl Alzheimerio ligos nesupranta, kas dedasi aplink juos, kaip jais rūpinasi Lietuvos prezidentas?

Prisiminkime, kad neseniai klinikinių "Pfizer" vakcinos tyrimų metu mirė šeši savanoriai. Ir tai tik faktai, kurie buvo nutekinti žiniasklaidos. Įdomu, ar senelių slaugos namuose bus apie tai pasakyta? Bet Europos ir Lietuvos valdžios institucijos jau paskelbė, kad skiepijama bus savanoriškai.

Kas bus laikoma savanorišku pagyvenusių žmonių sutikimu — lengvas galvos linktelėjimas ir ar mirktelėjimas akimis? O gal jų bus paprašyta pasirašyti atitinkamą dokumentą? Bet prezidentas sakė, kad visa tai jų labui. O prezidentu reikia pasitikėti. Jis netgi žino, kad dauguma Lietuvos žmonių nekantriai laukia, kaip atsikratyti užkrečiamo viruso.

"Absoliučiai didžioji dauguma žmonių yra pasirengę vakcinuotis. Tiems, kurie skeptiškai žiūri, aš siūlyčiau labai atsakingai žiūrėti ne tik į savo sveikatą, bet ir į savo artimųjų sveikatą, tikrai netikėkite sąmokslo teorijomis, kurios pilasi kaip iš gausybės rago, kad ligos nėra, kad yra sąmokslas prieš žmoniją ir taip toliau", — sakė šalies vadovas.

Įdomu, iš kur prezidentas turi tokios informacijos apie "daugumą žmonių"? Ar šalies gyventojai skambina jam telefonu ir sako, kad jie "vienbalsiai sutinka"? Bet skaitydamas Lietuvos gyventojų komentarus socialiniuose tinkluose, autorius daro išvadą, kad daugelis lietuvių yra nusiteikę prieš skiepus. O jų yra ne mažiau nei Prancūzijoje ar Vokietijoje. Tiesiog lietuviai ne išeina į protestus, o lieja pasipiktinimą socialiniuose tinkluose.

Taigi, pone prezidente, gal dauguma šalies gyventojų pritaria skiepijimui, bet tikrai ne absoliučiai visi.
Taip, dauguma gyventojų nesiginčija, kad viruso nėra. Kitas dalykas yra tai, kaip jauno ir pagyvenusio žmogaus organizmas su tuo susidoroja. Daugeliui jaunų žmonių liga nėra sunkesnė už paprastą slogą: uoslė laikinai išnyksta, o pakilusi temperatūra laikosi kelias dienas. Bet tik pagyvenusių žmonių mirtis nuo koronaviruso yra pusantro ar du kartus didesnė nei paprastai nuo sezoninio gripo. Bet kokia vakcina yra, kad ir ką besakytum, stiprus smūgis imuninei sistemai.

Lietuvos valdžia jau pranešė, kad pirmoji JAV ir Vokietijos vakcinos partija iš "Pfizer" ir "BioNTech" pasieks šalį iki savaitės pabaigos. Pirmieji skiepijimai prasidės sekmadienį, beveik iškart po Kalėdų atostogų.

"Šiandien visi jaudinasi dėl ateities, tačiau vakcina jau beveik čia, o jūs ir gydytojai ją gausite pirmieji", — senolius drąsino Gitanas Nausėda, sveikino su artėjančiomis Kalėdomis ir linkėjo sveikatos.

Taip pat buvo paskelbta, kad, po gydytojų ir pagyvenusių žmonių bus paskiepyti tie, kurie dirba palaikydami ryšius su daugybe žmonių — policija, kariuomenė. Matyt, tie, kurie negalės atsisakyti skiepų. Priešingu atveju juos atleis iš tarnybos. Čia yra savanoriška-privaloma vakcinacija. Bet čia dar galima suprasti — jie yra valstybės tarnyboje. Bet į kokią kategoriją turėtų būti priskiriami slaugos namų pacientai? Ne kitaip, kaip bandomieji triušiai. Jei jie išgyvens po vakcinos, nuo kurios mirė savanoriai, tuomet galės pasiskiepyti ir prezidentas Nausėda.

"Didžioji Lietuvos visuomenės dalis į vakcinavimą žiūri normaliai, nes yra pavargusi nuo pandemijos, nuo jos pasekmių ir mūsų psichologinei sveikatai, ir ekonomikai, aš visomis išgalėmis įrodinėsiu vakcinavimo naudą, tačiau pats skiepysiuosi pagal nustatytą tvarką, kai ateis mano eilė pagal amžiaus grupę ir t. t., tada ir vakcinuosiuosi", — kalbėjo prezidentas.

Nors prieš porą dienų Konstitucijos garantas užsiminė, kad jis vienas pirmųjų Lietuvoje pasiskiepys kartu su premjere Ingrida Šimonyte. Bet, matyt, jis šiek tiek palauks. Pažiūrės, kaip slaugos namų gyventojai reaguoja į pirmąją amerikiečių "Pfizer" ir vokiečių "BioNTech" vakciną.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
vakcina, koronavirusas
Vutautas Landsbergis, archyvinė nuotrauka

Atėjo Landsbergis visiems laikams. Kodėl prezidento statusas neapleidžia visos Lietuvos?

(atnaujinta 10:20 2021.01.23)
Šiemet minint Sausio 13 dienos įvykių trisdešimtmetį nepavyko įteisinti Vytautą Landsbergį Lietuvos prezidentu. Nepavyko taip pat ne pirmą kartą

Sausio 13-oji — Laisvės gynėjų diena. Vasario 16-oji — Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Kovo 11-oji — Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Sausis, vasaris, kovas. Svarbūs Lietuvai iškilmingų minėjimų mėnesiai. Vieniems pagal protokolą. Formalūs. Kitiems nuoširdūs su patosu. Dar kitiems su parodomuoju patriotizmo proveržiu. 

1991 metų sausio 13 diena, 1918 metų vasario 16 diena, 1990 metų kovo 11 diena, tai sakralinės naujausios Lietuvos istorijos datos. Šios datos šventiškai pažymimos. Vasario 16 diena ir Kovo 11 diena šventinės-nedarbo dienos. Sausio 13 dieną taip pat bandyta įteisint kaip nedarbo-šventinę dieną. Ne pirmą kartą bandyta. Nepavyko šito padaryti ir šį kartą, minint tragiškų Sausio 13 dienos įvykių trisdešimtmetį.

Taip pat minint Sausio 13 dienos įvykių trisdešimtmetį nepavyko įteisinti Vytautą Landsbergį Lietuvos prezidentu. Nepavyko taip pat ne pirmą kartą.

Lietuvos Seime bandymų įteisinti Landsbergio, kaip valstybės vadovo, statusą būta ir anksčiau. Tačiau visi bandymai baigdavosi nesėkmėmis.  Parlamente pritrūkdavo balsų.

Paskutinis bandymas suteikti tokį statusą buvo 2017-ais metais, artėjant Landsbergio 85-erių metų jubiliejui. Apie tai tuomet kalbėjo tuometinis Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, tačiau tokios rezoliucijos taip ir neinicijavo.

Šiais metais sausio 13 išvakarėse Seime buvo įregistruotas Seimo nario, konservatoriaus Emanuelio Zingerio parengtas rezoliucijos "Dėl Laisvės gynėjų dienos trisdešimtmečio" projektas.

Jo tekste — ir buvusio Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininko, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos Garbės pirmininko, profesoriaus Vytauto Landsbergio — kaip valstybės vadovo — statuso faktinis įteisinimas.

"Lietuvos Respublikos Seimas, <...>, primindamas ir tai, jog istorinę pergalę laimėjo Lietuva, kuriai tuo metu vadovavo Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas Vytautas Landsbergis, <...>", — buvo rašoma rezoliucijos projekto tekste.

Seimo rezoliucija savo esme nėra norminis teisės aktas. Tačiau tokia oficialaus dokumento forma politikų yra mėgstama naudoti, kai norima pareikšti Seimo narių vertinimą vienu ar kitu politiniu ar visuomeninio gyvenimo klausimu. Ir taip pabrėžti to klausimo ypatingą reikšmę valstybės praeičiai ir ateičiai.

Pavyzdžiui 2018-ais metais Seimas savo deklaracija Lietuvos partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą pripažino Lietuvos valstybės vadovu.

Jei parlamentaro Zingerio siūlomas rezoliucijos projektas Seime būtų priimtas, toks faktinis dokumento tekstas galėtų būti pretekstu valstybės vadovo statusą Landsbergiui įteisinti ir įstatymiškai. Kartu ponui Landsbergiui suteikiant ir užtikrinant tokiu atveju įstatymo numatytas socialines garantijas bei privilegijas.

Vis dėlto Seimas priimdamas rezoliuciją šį kartą nepavadino Landsbergio nei Prezidentu, nei valstybės vadovu. Seimas tiesiog įsiklausė į Konstitucinio Teismo išaiškinimą, kad įstatymo leidėjas neturi teisės sudaryti teisinių prielaidų kurį nors kitą asmenį prilyginti Respublikos Prezidentui — valstybės vadovui.

Seimas konstatavo ir tuometinę teisinę realybę. 1990 metais įsigaliojusi laikinoji Konstitucija (tuomet vadinta Laikinasis Pagrindinis Įstatymas) 86 straipsnyje sako: "Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkas yra aukščiausias Lietuvos Respublikos pareigūnas ir atstovauja Lietuvos Respublikai tarptautiniuose santykiuose". Kitaip tariant, laikinojoje Konstitucijoje AT pirmininkas nėra vadinamas valstybės vadovu.

Seimas po karštų debatų vis dėlto išliko ištikimas istorinei tiesai ir Seimo priimtoje Sausio 13 dienos rezoliucijoje Vytauto Landsbergio neprilygino valstybės vadovui — Prezidentui.

Tačiau Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos propagandistams istorinė tiesa nėra svarbu. Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija — valstybei nuosavybės teise priklausanti viešoji įstaiga pasielgė kitaip. LRT laidoje vaikams buvęs Aukščiausiosios Tarybos (AT) pirmininkas Vytautas Landsbergis pristatytas Prezidentu. LRT  paskleisdama klaidinančią Lietuvos istorijos interpretaciją ėmėsi vaikų. LRT indoktrinavo Lietuvos vaikus konservatorių legenda apie Landsbergį-Prezidentą. 

Tokių propagandos ir indoktrinavimo pavyzdžių daugėja. Tai nuolatiniai bandymai "prichvatizuoti" Sąjūdį. Pamirštant kitus jo lyderius bei visų Sąjūdžio lyderių susitarimą, kad Sąjūdžio vadovai kaip lygiaverčiai lyderiai turėjo rotuotis. Organizacija turėjo būti valdoma laikantis principo, kad tai tikrai ne vieno asmens organizacija. Bet Landsbergis, bėgant mėnesiams ir metams sumaniai atsikratė visų, kurie galėjo jam sutrukdyti mėgautis vienvaldyste Lietuvoje.

Lietuvos mokyklose ir vaikų darželiuose dirbtinai populiarinamas konservatorių politikų asmeniškai užregistruotas neužmirštuolės prekinis ženklas. Juo sistematiškai bandoma išstumti istorinius valstybės simbolius. Sausio 13 diena paversta konservatorių savireklamos akcija, kada skamba tik viena pavardė, užgožiant  tuos, kurie aukojo savo gyvybes ir sveikatą vardan Lietuvos.

Tačiau konservatorius aptarnaujantys LRT propagandistai supranta — bėga metai ir atkūrusioje Nepriklausomybę Lietuvoje užaugo kelios kartos žmonių, kuriems Sausio 13 įvykiai yra gyvi tik tėvų, senelių pasakojimuose. O istoriją galima papasakoti ir iš televizijos ekrano. Papasakoti taip kaip reikia.

Naujoji karta pati nematė Romualdo Ozolo, Arvydo Juozaičio, kitų Sąjūdžio lyderių, nejautė šalia tvirtai suremtų pečių prie Seimo rūmų. Taip pat naujoji karta nepamena ir to, kaip Nepriklausomybės aušroje dėl dažnai nusikalstamų sprendimų, lėmusių milijardinę žalą valstybei, šimtai tūkstančių Lietuvos piliečių buvo priversti emigruoti. Todėl būtent į šias kartas nutaikyta prokonservatoriška propaganda. Propaganda bandanti Lietuvos Nepriklausomybę paversti ne lietuvių Tautos, o konservatorių pergale. Ir kurią užtikrino vienas vienintelis lyderis.

Tai primena sovietinę propagandą, kuri vis stengėsi formuoti vieno lyderio kultą ir tą darė nusitaikydama vis į jaunesnius vaikus. Ir kurią šiandien taip peikia šiuolaikiniai konservatorių propagandistai. Lietuvos atveju, tai dar turi panašumų į ... Leniną. Kuris "atėjo visiems laikams". Ir vadovauja iš kito pasaulio. Matydami V. Landsbergio aplinkos nenuilstantį siekį paversti jį prezidentu ar bent būti įvardintu valstybės vadovu, nenustebkime ir siekiu jį padaryti "amžinuoju". Sakralizuoti.

Taigi kantrybės — šį poną prezidentą dažnai matysime mažiausiai dar du mėnesius. O po to priartės ir kiti valstybės švenčių ir atmintinų dienų renginiai.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
prezidentas, Vytautas Landsbergis
Nord Stream-2

"Nord Stream-2" nulems Vokietijos ir JAV santykių likimą

9
(atnaujinta 09:37 2021.01.23)
JAV įvedė sankcijas Rusijos dujotiekio tiesėjui "Fortuna", kuris dalyvauja statant "Nord Stream-2". Be to, remiantis Vokietijos žiniasklaidos pranešimais, Amerikos ambasada Berlyne pranešė Vokietijos vyriausybei apie planus įvesti naujas ribojančias priemones

Inauguracijos metu Džo Baidenas gavo ne itin malonią pagrindinio JAV partnerio Vokietijos dovaną. Tai atspindi problemų, su kuriomis teks susidurti naujajai administracijai, esmę, kruopščiai suvyniotą ir perrištą juostele.

JAV įvedė sankcijas Rusijos dujotiekio tiesėjui "Fortuna", kuris dalyvauja statant "Nord Stream-2". Be to, remiantis Vokietijos žiniasklaidos pranešimais, Amerikos ambasada Berlyne pranešė Vokietijos vyriausybei apie planus įvesti naujas ribojančias priemones.

Vokietijos valdžia į savo įžūlų komentarą sureagavo į žeidžiančiu dėl jo laisvo tono komentaru, tai yra, net nebuvo oficialiai išreikšta susirūpinimo.

Tai įvyko organiškai tęsiant kitą reikšmingą incidentą, įvykusį prieš kelias dienas.

Buvęs JAV valstybės sekretorius ir užsienio reikalų patarėjas Džo Baideno rinkimuose Nikolas Bernsas sugalvojo vienu metu įšaldyti JAV sankcijas dujotiekiui ir sustabdyti jo statybą, kad naujoji administracija galėtų "turėti konfidencialų ir protingą pokalbį su Vokietijos vyriausybe ir kitomis dalyvaujančiomis šalimis".

Akivaizdu, kad Bernsas veikė ne savo iniciatyva, o išreiškė Vašingtono pasiūlymą.

Tačiau vokiečiai nuo jo nusivalė. Bundestago energetikos komiteto vadovas Klausas Ernstas Vokietijos energetikos politikos diskusiją su JAV pavadino "visiškai netinkama". Jis pabrėžė, kad "Nord Stream-2" statyba yra grynai europietiškas reikalas, ji turi visus reikalingus leidimus, todėl turi būti greitai užbaigta".

Pastarųjų dešimtmečių Amerikos užsienio politika, kurioje Donaldo Trampo prezidentavimas tapo nesėkme ir kurią demokratai ketina atgaivinti, dažniausiai apibūdinama kaip globalistinė. Joje yra du pagrindiniai ir ne mažiau svarbūs komponentai — procedūriniai-instituciniai ir ideologiniai.

Atsakomybė už ideologiją yra daugybė liberaliausiai išsivysčiusių idėjų — nuo LGBT pažangos iki žmonijos poreikio atsisakyti valgyti mėsą dėl aplinkosaugos priežasčių. Be to, šalininkų radikalumas, "vienintelės teisingos doktrinos" laikymosi reikalavimai ir nesutinkančiųjų persekiojimas tampa vis griežtesni.

Institucinė dalis taip pat yra gerai žinoma visuomenei ir yra viršvalstybinių organizacijų, dokumentų ir procedūrų sistema. Yra populiari nuomonė (ir tai nėra neprotinga), kad tokiu būdu Jungtinės Valstijos daugelį metų stiprino savo dominavimą, norėdamos primesti pasauliui palankias žaidimo taisykles ir visam laikui įtvirtinti savo lyderystę pasaulyje.

Tai, kad kažkas ne taip, tapo aišku jau seniai. Vis daugiau šalių išmoko žaisti ir laimėti sistemoje, kuri, žinoma, yra nesąžininga jų atžvilgiu. Rusija ir jos sėkmingas PPO taisyklių naudojimas jos naudai yra aiškus pavyzdys, o ne išimtis. Tai Donaldas Trampas kartojo visus ketverius metus, nedvejodamas atimdamas valstybes iš daugybės tarptautinių sutarčių ir organizacijų: iš tikrųjų jie Amerikai nėra tokie naudingi, kaip anksčiau manyta.

Nesunku atspėti, kad nedaugelis privilegijuotų JAV partnerių, iš kurių viena yra Vokietija, tuo labiau turi specialias premijas — ir, kaip jau tapo akivaizdu, jie moka jais labai gerai naudotis.

Štai kodėl Berlynui buvo taip nepatogu Trampas, kuris iškirto tiesą, nukirto iš peties ir sugriovė nusistovėjusią Vokietijos laipsniško, tylaus atkūrimo suverenitetą ir Amerikos panaudojimo savo interesams schemą.

Būtent todėl FRG valdžia paėmė Baideną kaip euforiją kaip naująjį JAV prezidentą: tai žada sugrąžinti daug patogesnį formatą vokiečiams — visiškai sutapus propagandinei retorikai ir neskubant lobizuojant užkulisiuose, prisidengiant galima sėkmingai skatinti palankią Vokietijos darbotvarkę.

Tai vyksta su "Nord Stream-2". Pastaraisiais mėnesiais buvo imtasi priemonių, kad dujotiekio konstrukcijos saugumas būtų kuo didesnis dėl spaudimo užjūrio sankcijose. Buvo pakeisti tos pačios "Fortunos" savininkai. Meklenburgo-Pomeranijos parlamentas sukūrė fondą operatyvinei projekto veiklai paremti.

Įdomiausia tai, kad padedant šiai struktūrai, Vokietijos valdžia vienu akmeniu bando numušti du paukščius: ne tik remia pačią statybą, bet ir teikia jos informaciją bei ideologinę paramą, nes naujoji organizacija vadinasi "Klimato ir aplinkos apsaugos fondas Meklenburgas-Vakarų Pomeranija", o oficialus tikslas yra: skatinti "pasiekti Vokietijos klimato tikslus". Taigi aplinkosaugos darbotvarkė yra perimama, nes būtent žalieji yra aktyviausiai naudojami "Nord Stream-2" torpedavimui šalies viduje.

Džo Baideno komanda atsidūrė labai sunkioje situacijoje. Jie negali, kaip būtų padaręs Trampas, iš karto pareikštų garsų skandalą visam pasauliui su strateginiu partneriu, priėmus radikaliai griežtas priemones prieš jį. Tai tiesiog prieštarauja Vakarų vienybės atkūrimo direktyvoms, su kuriomis demokratai grįžta į valdžią. Be to, apskritai Berlynas rodo Vašingtonui ištikimą entuziazmą ir giliausią ideologinį aljansą, kurį dar kartą parodė jų sinchronizuota pasipiktinimo reakcija į Aleksejaus Navalno sulaikymą Rusijoje.

Įprasti darbo per užkulisių vakarėlius metodai ir laipsniškas spaudimo didėjimas gresia kelis mėnesius: vokiečiai yra puikūs amatininkai, organizuojantys tarptautinį biurokratinį "stumti-traukti" ir "biurokratiją". Iki to laiko "Nord Stream-2" bus tiesiog baigtas, o amerikiečiams bus per vėlu mojuoti kumščiais.

Todėl nuo pirmųjų Džo Baideno pirmininkavimo dienų naujoji administracija bus priversta savo darbe pasirinkti tarp kategoriškai nepriimtino Trampizmo ir ideologiškai teisingo, bet kategoriškai neveiksmingo liberalaus globalizmo.

Tačiau Vokietija turi savų sunkumų. "Gazprom" įspėjo apie riziką dujotiekiui "Nord Stream-2" dėl politinio spaudimo, dėl kurio projektas gali būti sustabdytas ar net atšauktas. Tai įspėjimas — pirmiausia Berlynui, kuris, siekdamas nepriklausomybės ir stiprindamas geopolitiką, laikė gera idėja suvaidinti iššaukiančią antirusišką kortelę Navalno apsinuodijimo atveju — ir dar kartą pamiršo, kaip skaudžiai Rusija gali reaguoti į tokį dalyką.

Autorės nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

9
Tegai:
Vokietija, Rusija, JAV, Nord Stream-2
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Respiratorius

Gydytojas įvardijo trūkumą, kai vietoje kaukės reikia dėvėti respiratorių

(atnaujinta 14:31 2021.01.23)
Nepaisant to, kad respiratoriai gali geriau filtruoti įvairias daleles ir sukurti mažiau drėgmės, jie taip pat turi trūkumą, kad nefiltruoja iškvepiamo oro

VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Gatvėje ir viešose vietose vietoj kaukių nerekomenduojama dėvėti respiratorių, jie specialiai sukurti naudoti gydytojams. Tokias ypatybes interviu RIA Novosti įvardijo Ankaros miesto ligoninės skubiosios medicinos klinikos tyrinėtojas docentas Afshinas Emre Kayipmazas.

"Remiantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) ir JAV ligų kontrolės ir prevencijos centrų (CDC) rekomendacijomis, N95 ir FFP2 / 3 tipo kaukės yra sukurtos ir sukurtos specialiai sveikatos priežiūros specialistams ir turi tam tikrų savybių, susijusių su jų darbu", — ekspertas pabrėžė, kad respiratoriai naudojami intensyvioje terapijoje dirbant su dideliu kiekiu aerozolių ar intubuojant.

Nepaisant to, kad respiratoriai gali geriau filtruoti įvairias daleles ir sukurti mažiau drėgmės, jie taip pat turi trūkumą, kad nefiltruoja iškvepiamo oro. Štai kodėl respiratoriai nėra tinkami naudoti viešose patalpose.

Jis pastebėjo, kad kasdieniniam dėvėjimui pakanka įprastos medicininės kaukės.

Anksčiau Vokietijos Bavarijos gyventojams įsakyta plisti koronavirusui vietoj kaukių dėvėti FFP2 respiratorius. Išimtys gali būti daromos autobusų vairuotojams, konduktoriams ir vaikams iki 15 metų.

Tegai:
kaukės, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje