Kalėdų senelis

"Kruvinasis imperatoriškasis Kalėdų senelis". Kam reikia pulti naujametinį herojų

(atnaujinta 16:53 2021.01.02)
Ukrainoje jau tapo liūdna tradicija pulti mūsų bendrą Kalėdų senelį prieš Naujųjų metų šventes. Be to, ši tradicija pradėjo formuotis dar prieš Euromaidano pergalę

Sakykime, 2012 metų gruodžio mėnesį Ukrainos nacionalistai viešai pakabino ant tilto Kijevo centre Kalėdų senelio ir Snieguolės iškamšas su užrašu "Jie norėjo pakeisti Šv. Mikalojų", rašo RIA Novosti medžiagoje autorius Vladimiras Kornilovas.

O jau įvykus valstybės perversmui Kijeve, visur su nauja jėga prasidėjo išpuoliai prieš mūsų bendras Naujųjų metų tradicijas. Jau per pirmųjų Naujųjų metų po Maidano šventę buvo raginama tai padaryti "ukrainietiškai", tai yra, be Kalėdų senelio. Ir tada įvairios oficialios valdžios institucijos pradėjo primygtinai "rekomenduoti" atsisakyti šio pasakos personažo per vaikų renginius.

Prieita prie to, kad šiais metais pagrindinių Naujųjų metų švenčių Ukrainoje organizatorius Igoris Dobruckis, kuris buvo kritikuojamas už bandymą uždėti raganos kepurę ant Kijevo eglutės, teisinosi: "Dabar juk koks laikas: meškos ant eglutės negalima — ji rusų, Kalėdų senelio negalima — tai sovietų. To negalima, ano negalima — kūrybai visiškai nieko neliko!" Juokingiausia tai, kad prieš kelerius metus būtent Dobruckis buvo vienas iš mūsų tradicijų draudimo Kijeve iniciatorių. Jis pareiškė: "Kalėdų senelis — išgalvotas personažas ir sovietinės praeities atgyvena. Mes turime to atsisakyti". Dabar, matote, skundžiasi dėl tos pačios "atgyvenos" draudimo.

Kuo tik Ukrainos nacionalistai nekaltino Kalėdų senelio! Įvairūs šaltiniai jį vadina "kruvinu imperatoriumi", "komunorusišku", "senosios sistemos atgyvena". Ukrainos švietimo institutas skaitytojams paaiškino, kad Kalėdų senelis ir Snieguolė yra TSRS politinės sistemos "agitatoriai ir propaguotojai", jie, matote, yra (o, siaube!) "pozityvios informacijos nešėjai". O jaunimo nacionalistinis kongresas šią Naujųjų metų tradiciją priskyrė "vienai iš daugelio Rusijos sąvaržų", būtent tuo paaiškinant būtinybę kovoti prieš tai.

Žinoma, į visa tai galima žiūrėti su humoru, kaip dauguma tai ir daro mūsų šalyje. Tik pamanykite, eilinė siaurai mąstančių, neišsilavinusių žmonių užgaida, kurios pasaulėžiūrą riboja neapykanta ne tik savo kaimynams, bet ir malonioms savų žmonių šviesioms tradicijoms. Todėl jie ir yra nacionalistai.

Tačiau atkreipkite dėmesį, kad vienas pagrindinių šio neapykantos mechanizmo variklių daugelį metų buvo Vakarų "balsai", finansuojami iš JAV biudžeto. Dar tolimais 60-aisiais nepamirštamas senatorius Džozefas Makartis (Joseph McCarthy), kuris tapo visko antisovietinio ir antirusiško simboliu, gąsdino Amerikos vaikus su sovietiniu Kalėdų seneliu. Dabar ideologiniai Makarčio įpėdiniai tą patį bando padaryti ir Ukrainos informaciniame lauke.

Sakykim, Ukrainos redakcija "Radio Svoboda" jau seniai pasakoja savo skaitytojams apie tai, kaip "komunistai sunaikino kalėdines ukrainiečių šventes", vietoj to primindami "komunistinį Kalėdų senelio įvaizdį" ir tai, kaip tie patys ukrainiečiai didvyriškai priešinosi "svetimiems personažams — Kalėdų seneliui ir Snieguolei". Pabrėšime, kad šis ideologinis auditorijos apdorojimas buvo atliekamas dar gerokai prieš Maidaną. Ir juo labiau, jis labai išsiplėtė po pergalės ir vėliau prasidėjusios Ukrainos dekomunizacijos. Tas pats "radijas" netgi sukūrė atitinkamą internetinį žaidimą, kuriame siūlo pagalvoti apie "Kalėdų senelio dekomunizavimo" klausimą.

Šiuose resursuose, remiamuose Amerikos valstybės, nuolat pasakojama, kad Kalėdų senelis yra "sovietinės okupacijos" propagandos įrankis, sukurtas ir naudojamas tik ideologiniam Stalino represijų dangstymui. Ir dabar, po daugelio metų tokio požiūrio, tie patys resursai su malonumu praneša, kad gero Kalėdų senelio įvaizdis yra išspaudžiamas iš Ukrainos jaunimo.

Todėl galima konstatuoti, kad visa tai — daugelio metų sistemingo ideologinio viešosios nuomonės apdorojimo rezultatas, kuris yra nukreipiamas iš užsienio, Amerikos valstybės pinigais, o ne tik juokingos marginalų-banderaitų pastangomis. Pagrindinis šio darbo tikslas yra labai aiškus: įvaryti eilinį pleištą tarp mūsų tautų, sunaikinti ukrainiečių ir rusų vienybės suvokimą. Formulės "Ukraina nėra Rusija" įrodinėjimo procesas jau seniai baigtas, dabar ukrainiečiams primesta mintis, kad Ukraina gali būti tik "antirusiška", visiškas mūsų valstybės, jos tradicijų ir įsitikinimų antipodas.

Juk tai vyksta visais lygiais. Net tvirtinama, kad klastingi rusai iš ukrainiečių pavogė net Maslenicą, primesdami vieningos tautos idėją ir tradicijas, kurios yra "Ukrainos sovietizacijos, bolševikų režimo palikimas".

Taigi, ministrų lygiu paskutiniai — iš pirmo žvilgsnio linksmi — "mūšiai" dėl barščių, kurie gina šį istorinį Ukrainos paveldą nuo Rusijos agresijos. Beje, šio mūšio organizatorius, ukrainiečių kulinarijos ekspertas Jevgenijus Klopotenka su tokiu pačiu užsidegimu puolė mūsų bendras Naujųjų metų švenčių tradicijas, taip pat apibendrindamas ideologinį to pagrindą: "Aš neruošiu baltos mišrainės per Naujuosius metus, nes nenoriu matyti Sovietų Sąjungos savo lekštėje. Tai tarsi išeiti iš kalėjimo, bet toliau valgyti kalėjimo maistą".

Sutikite, kad savo mėgstamų salotų tiek Rusijoje, tiek Ukrainoje tapatinimas su kalėjimo balanda — tam reikia įsigudrinti. Bet įsigudrina juk. Ir visa tai dėl aiškiai apibrėžto ideologinio tikslo: siekiant galutinio ir neatšaukiamo Ukrainos atskyrimo nuo mūsų bendros praeities ir, atitinkamai, nuo mūsų bendros ateities.

Negalima sakyti, kad šiame kelyje jiems viskas pavyksta. Pavyzdžiui, iki praėjusių metų Ukrainos sociologai fiksavo, kad vietos gyventojai (ypač šalies rytuose) vis dėlto mieliau gauna dovanas iš Kalėdų senelio, o ne iš Šv. Mikalojaus. Bet nieko, siekdami užsibrėžtos užduoties, sociologai šiais metais į klausimų sąrašą pateikė naują atsakymo variantą: "Nuo mylimo žmogaus". Nemaža dalis apklaustųjų iškart pasirinko šią galimybę. Tačiau dabar tai suteikia pagrindo teigti, kad "Kalėdų senelio šalininkų" skaičius Ukrainoje smarkiai sumažėjo. Ko nepadarysi dėl "išsivadavimo iš Rusijos ir sovietų praeities"!

Taigi, kad ir kaip juokinga tai kam nors atrodytų, tačiau daugelį metų — ne be Amerikos ideologinių sąjungininkų pagalbos — Kijevas į masinę sąmonę diegė idėją apie tai, kad Ukrainos ir Rusijos gyventojai skiriasi vienas nuo kito savo mentalitetu ir istorinėmis tradicijomis. Tiesa, Kijevo ideologai vis dar nesupranta, kiek tai žalinga ir pavojinga Ukrainos valstybingumui.

Iš esmės kurį laiką įmanoma įtikinti rusakalbio Ukrainos regiono gyventoją, kad jis ir jo artimiausi kaimynai iš Rusijos regiono — visiškai skirtingi žmonės, neturintys nieko bendro. Bet iškart po to kyla pagrindinė Ukrainos valstybės veikėjo bėda: kai tik sąlyginis Charkovo gyventojas (iš kur, beje, atsirado sovietinio Naujųjų metų eglės su Kalėdų senelio tradicija) supranta, kad jis skiriasi nuo sąlyginio Belgorodo gyventojo, jis staiga suvokia, kad su Vakarų Ukrainos gyventojais yra dar daugiau skirtumų. Tai liečia ir kalbą, ir kultūrą, ir bažnyčią, ir istorinės praeities suvokimą, ir mentalitetą, ir — taip — Naujųjų metų tradicijas (tai patvirtina aukščiau minėti sociologai). Atitinkamai, jei skirtumai tarp Charkovo ir Belgorodo piliečių yra tokie dideli, kad jie turi gyventi skirtingose ​​valstybėse, tai neišvengiamai privers susimąstyti, kodėl Charkovo pilietis turėtų gyventi toje pačioje valstybėje su Lvovo gyventoju, tarp kurių yra dar daugiau skirtumų.

Rusų ir ukrainiečių mentalinės nesantaikos ideologai net nesuvokia, kad savo pseudoistorinėmis provokacijomis jie iš tikrųjų skatina separatizmą pačioje Ukrainoje. Tai reiškia, kad vis daugiau kalbų apie galimą naujų regionų atsiskyrimą nuo šios šalies turės dar daugiau pagrindo.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Naujieji metai, Kalėdų Senelis, Ukraina, Rusija
Rusijos atominis povandeninis laivas

Rusijos atsakas į agresyvią politiką kas yra žinoma apie naująjį povandeninį laivą

(atnaujinta 17:11 2021.01.21)
Specialios paskirties branduolinio povandeninio laivo korpuso statyba artėja prie pabaigos, netrukus bus pradėti hidrauliniai bandymai. Rusijos laivynas šį laivą turėtų gauti iki 2027 metų

"Uljanovsk" povandeninis laivas (projektas 09853) buvo nuleistas "Sevmaš" 2017 metais, jo matmenys yra tokie patys kaip "Chabarovsk" (projektas 09851), tačiau projektuojant naudojamos modernesnės sistemos ir mechanizmai.

Vandenyno universali sistema Poseidon, archyvinė nuotrauka
Министерство обороны РФ

Kaip rašo "Military Watch Magazine", šie laivai yra sumažinti strateginių raketų povandeninių laivų kreiserių "Borėj" struktūriniai paveldėtojai. Esminis skirtumas tarp "Uljanovsk" ir "Chabarovsk" bei "Belgorod" (patyręs projekto 949A nešiklis) yra tas, kad naujausias povandeninis laivas pradės tarnybą su kariniu jūrų laivynu kartu su laive esančiomis unikaliomis "Poseidon" termobranduolinėmis torpedomis. Artimiausioje ateityje Rusija planuoja, kad Šiaurės ir Ramiojo vandenyno laivynų kovinėje sudėtyje bus du "Poseidon" nešikliai.

"Poseidon" daugiafunkcė vandenynų sistema yra asimetriškas Rusijos Federacijos atsakas į NATO plėtrą ir pavojingą Pentagono smūgio potencialo koncentraciją Rytų Europoje, į pasaulinės JAV priešraketinės gynybos sistemos formavimąsi, kuri gali būti naudojama prevenciniam Rusijos gynybos potencialo sunaikinimui.

"Poseidon" yra vienas slapčiausių Rusijos karinio jūrų laivyno projektų, tačiau anksčiau paskelbtos apytikslės charakteristikos (ekspertų vertinimai) leidžia visiškai įsivaizduoti unikalios branduolinės atgrasymo sistemos galimybes.

"Uljanovsk" serijinis povandeninis laivas yra "Chabarovsk" koncepcijos tęsinys ir plėtra, jis gali turėti dvigubo korpuso išdėstymą, ilgis yra apie 113 metrų, bendras poslinkis yra apie 10 tūkstančių tonų, darbinis panardinimo gylis yra iki 500 metrų, povandeninis greitis yra didesnis nei 30 mazgų. Autonomija — 120 dienų.

Neribotą diapazoną teikia iš esmės nauja atominė jėgainė. Įgula yra apie 100 žmonių. Tikriausiai šešios "Poseidon" termobranduolinės torpedos bus dedamos į "Uljanovsk" lanką. Be to, povandeninis laivas gali priimti sparnuotąsias raketas "Kalibr-PL", viršgarsines raketas "Zircon" ir savigynos sistemą "Packet-PL" (priešo torpedų atakoms atremti).

Daugiafunkcė vandenyno sistema skirta sunaikinti lėktuvnešių smūgio grupes, dideles karines bazes ir strateginius priešo ekonomikos objektus pakrantės regione. Ir taip pat gali būti atsakingas už nepriimtinos žalos padarymą didžiulei šalies-agresorės teritorijai.

Putino "Matrioška"

Projektų 09851 ir 09853 branduolinių "paskutiniojo teismo dienos" torpedų povandeniniai laivai yra slapti ir galingi, pajėgūs atlikti kovines misijas dideliame gylyje iki keturių mėnesių (be paviršiaus). Jie gali veikti bet kurioje pasaulio vandenyno vietoje.

Savo ruožtu nepilotuojami orlaiviai "Poseidon" yra dar mažiau pažeidžiami ir autonomiškesni, visiškai nenugalimi kovinio naudojimo situacijoje. Daugiafunkcė vandenyno sistema kaip visuma — atominis povandeninis laivas ir termobranduolinės transkontinentinės torpedos laive šiek tiek primena Rusijos inkilą, kurio mūsų atveju geriau netrukdyti. Be rimtos priežasties "Poseidon" sistema niekada neveiks.


"Poseidon" branduolinis bepilotis aparatas yra apie 20 metrų ilgio, 1,8 metro skersmens ir 100 tonų masės. Veikimo nuotolis praktiškai neribojamas, panirimo darbinis gylis yra 1 000 metrų, greitis — 100 mazgų (185 km / h) — parametrai, kurių praktiškai nepasiekia jokios šiuolaikinės potencialaus priešo torpedos.

Be to, povandeninis aparatas su termobranduoline galvute turi kompiuterinį intelektą ir gali veikti savarankiškai kelių tūkstančių kilometrų atstumu nuo nešiklio. Dronas pasirenka gylį ir greitį pagal situaciją. Be to, maksimalus greitis leidžia išvengti bet kokios grėsmės. Hidroakustikos būdu tokio taikinio sekti beveik neįmanoma.

"Poseidon" sugeba judėti, vadovaudamasis jūros dugno reljefu, iki 10 tūkstančių km atstumu. Paskirties taške gula ant dugno ir keletą mėnesių laukia, kol pasirodys kovos signalas arba komanda grįžti į bazę (ilgos bangos gali įveikti vandens pasipriešinimą).

"Poseidon" kovinės galvutės galia yra 100 megatonų TNT ekvivalentu. Be to, kovinė galvutė su kobalto sekcija buvo sukurta siekiant maksimaliai padidinti teritorijos radioaktyvųjį užterštumą.

Manau, kad šios ryškios detalės yra atskleistos specialiai "partneriams", ketinantiems kalbėtis su Rusija "iš jėgos pozicijos". Unikalūs atominių povandeninių laivų ir strateginių torpedų pajėgumai garantuoja pražūtingą atsakomąjį branduolinį smūgį, net jei ilgainiui potencialiam priešininkui pavyks sukurti sausumos ir jūros neperžengiamą raketų gynybos kupolą.

Planuojami keturi povandeniniai laivai su nešikliu yra 24 bepiločiai "Poseidon", dislokuoti vandenynuose, kurie, pasak "Forbes", gali įveikti bet kokią priešo gynybą, sunaikinti lėktuvnešių smogiamąsias grupes ir "padaryti nepataisomą žalą rytinei ar vakarinei JAV pakrantei", tuo tarpu "vargu ar kitos karinės jūrų pajėgos sugebės sukurti ką nors panašaus".

Rusijos revoliucija jūrų strategijoje

Vašingtonas, vykdydamas gana agresyvią užsienio politiką, labai remiasi kariniu jūrų laivynu, siekia valdyti planetą, pasikliaudamas didžiuliu užsienio bazių tinklu.

Rusija reagavo asimetriškai, ir šiandien ji yra pasirengusi gintis jūroje ne tik strateginiais ir daugiafunkciais povandeniniais laivais. Tiesą sakant, Amerikos ekspertai taip pat supranta, kad "Poseidon" yra atsakas į priešraketinių sistemų sukūrimą ir visą kreiserių, naikintuvų ir JAV povandeninių laivų armadą, ginkluotą sparnuotosiomis raketomis "Tomahawk", kurių nuotolis yra iki 2 500 km.

Amerika yra rimtai susirūpinusi dėl Rusijos "Poseidon" pasirodymo ir kankina klausimas: ar galimas šių ginklų panaudojimas karinio konflikto metu atitiks tarptautinės teisės normas? Klausimas retorinis.

Rusijos "Poseidon" atima iš JAV saugumą ir nebaudžiamumą, kurį anksčiau "garantavo" du vandenynai. "Išmanūs" povandeniniai bepiločiai orlaiviai su "termobranduoliniais argumentais" vien dėl savo egzistavimo verčia palaikyti taiką ir didina galimybes derėtis su amerikiečiais. Vienintelė alternatyva gali būti didžiulės Vašingtono išlaidos iš esmės naujų sistemų, skirtų kovoti su "paskutiniojo teismo dienos torpedomis", sukūrimui, tačiau net ir šiuo keliu pastebima technologinė spraga tarp JAV ir Rusijos karinėje srityje nežada sėkmės.

O ateityje dideli antžeminiai laivai — koviniai arba užmaskuoti kaip hidrografiniai, prekybos laivai — gali tapti branduolinių torpedų nešikliais. "Poseidon" sistemai netaikomos ginklų ribojimo sutartys, ji turi didelį eksporto potencialą ir gali būti parduodama tarptautinėje rinkoje — su įprastine kovine galvute.

Spėju, kad Indija ir Kinija pirktų negalvodamos. Kinijos ekspertai jau pareiškė, kad tokios technologijos idealiai tinka giliavandeniams jūrų tyrimams. Iš tiesų, "Poseidon" korpuso stiprumas leidžia nardyti iki 14 kilometrų gylio.

Kaip bebūtų, Rusijos strateginis tarpžemyninis giliavandenis laivas su atomine jėgaine turi didelę ateitį. O iš savo humanistinės "jėgos pozicijos" Maskva visada yra pasirengusi lygioms ir taikioms deryboms su nepatogiausiais partneriais.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
povandeninis laivas, Rusija
Dainininkas Filipas Kirkorovas

"Neįleidžiamoji" kultūra. Lietuva suskirstė artistus į teisingus ir nelabai

(atnaujinta 14:16 2021.01.21)
Dviejų Lietuvos Seimo parlamentinių komitetų nariai pasisakė tik už draudimą įvažiuoti į šalį artistams, palaikantiems "priešiškus režimus", o URM operatyviai sureagavo ir penkeriems metams nuleido sienos užkardą prieš Filipą Kirkorovą

Kiekviename kampe šaukdama apie žodžio laisvę, Lietuvos valdžia užčiaupia burnas tiems, kas nesutinka su jų požiūriu į vykstančius procesus vienoje ar kitoje planetos dalyje. Viskas yra naujosios Amerikos galios doktrinos, kuri užčiaupė burną net prezidentui Donaldui Trampui, rėmuose.

Tiesa, Lietuvoje šie metodai buvo naudojami jau seniai. Lietuvos pseudopatriotai yra Rusijos atlikėjų persekiojimo pradininkai. Vienu metu įvažiavimas į šalį jau buvo uždraustas Aleksandrovo dainų ir šokių ansambliui, Tureckio chorui, dainininkams Grigorijui Lepsui ir Olegui Gazmanovui. Taigi, Lietuvos gyventojų labai nenustebino Filipo Kirkorovo įtraukimas į "asmenų, kuriems uždrausta įvažiuoti į Lietuvą", sąrašą.

Daugelis tik gūžtelėjo pečiais ir pasukiojo pirštu ties smilkiniu. Šią naujieną pakomentavo oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova:

"Absurdui ir iš tikrųjų vien tokių kaltinimų kvailumui papildomų komentarų nereikia. Apskritai pažymime, kad represinis požiūris į artistus tapo tikru jaunų Europos demokratinių šalių požymis".

Lietuvos "draudėjų" pateikti argumentai atspindi rusofobijos gilumą ne tik Baltijos šalyse, bet ir pasaulyje. Jie sako, kad Rusijos menininkai yra "minkštoji galia", neleidžianti Lietuvos žmonėms pamiršti draugystės ir geros kaimynystės laikų vieningoje TSRS tautų šeimoje.

Filipas Kirkorovas
© Sputnik / Владимир Трефилов

"Pagrindinis mūsų didžiųjų kaimynų uždavinys yra išlaikyti mus šioje kultūrinėje ir informacinėje erdvėje, sukelti nostalgiškus jausmus", — su kartėliu sako Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis.

Tiesa, tokių nostalgiškų žmonių Lietuvoje yra daug. Bilietai į Rusijos atlikėjų koncertus didžiuliuose sporto ir koncertų kompleksuose visada būna išparduoti. Matyt, tai gąsdina Lietuvos valdžią, kuri per 30 nepriklausomybės metų nesugebėjo Lietuvos gyventojų sukiršinti su rusais. O fantazijos, kad Rusija vėl "okupuos" Lietuvą, sukasi tik karščiuojančiose Lietuvos politinio elito, kurio didžioji dalis yra buvę sovietų nomenklatūros nariai, smegenyse. Pakanka kelių pavyzdžių iš naujausios istorijos. Buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaite dėstė Aukštojoje partinėje mokykloje, buvęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius buvo vienas iš Lietuvos komjaunimo vadovų. O visa konservatorių viršūnė, vadovaujama Vytauto Landsbergio, sovietmečiu gyveno sočiai ir laimingai. Žmonės viską prisimena.

O šiandien jaunieji Landsbergio-Grybauskaitės darbų tęsėjai pralenkia savo mokytojus. Jie ketina įtraukti į sąrašą tų, kuriems neleidžiama patekti į šalį, tuos menininkus, kurie "viešai ar savo kūryba išreiškia paramą agresyviai Rusijos ar kitos valstybės, pažeidžiančios tarptautinę teisę, užsienio politikai arba abejoja Lietuvos konstitucinėmis vertybėmis, teritoriniu Lietuvos sąjungininkų vientisumu."

O Vytauto Landsbergio pasekėjų jauniklių priešakyje yra anūkas Gabrielius. Senelis jam patikėjo vadovauti Lietuvos užsienio politikos frontui. Įdomu, kokiu fronderizmu pagarsės puikios šeimos palikuonis užsienio reikalų ministro kėdėje.

Pavyzdžiui, buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė įėjo į istoriją kaip pirmoji, Rusiją pavadinusi "teroristine valstybe". 2014 metų vasario mėnesį, kilus Maidano isterijai aplink Ukrainą, ji atvirai šiurkščiai elgėsi su Rusijos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi Lietuvoje Aleksandru Udalcovu. Kaip tada rašė laikraštis "Lietuvos rytas" (2014 metų vasario 5 dieną), skiriamųjų raštų priėmimo metu Grybauskaitė pradėjo pokalbį su Udalcovu klausimu: "Ar jūs dar neužspringote lietuvišku pienu?" O vėliau pokalbio metu ji paklausė diplomato: "Tai kada gi jūs pagaliau mus uždusinsite "Gazpromo" dujomis?"

Naujasis Rusijos Federacijos ambasadorius Aleksejus Isakovas į Lietuvą atvyko 2020 metų gruodžio 13 dieną. Bet iki šiol jis nebuvo kviečiamas į rūmus Daukanto aikštėje, kad būtų įteikti skiriamieji raštai.

Ar prezidentas Gitanas Nausėda jį priims, ar eis savo pirmtakės pėdomis? Bet net jei prezidento rūmuose bus laikomasi diplomatinės etikos normų, tai Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje, su kuria ambasadorius turės glaudžiai bendrauti per visą kadencijos laiką, Aleksejus Viktorovičius gali tikėtis bet kokių netikėtumų. Nereikėtų stebėtis.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
draudimas atvykti, Užsienio reikalų ministerija, Filipas Kirkorovas
F-35A Lightning II

Pentagono vadovas griežtai pasisakė apie F-35

(atnaujinta 10:47 2021.01.22)
Jį į šias pareigas paskyrė tuometis prezidentas Donaldas Trampas 2020 metų lapkričio 9 dieną, tačiau Mileris atsistatydino atvykus naujajai JAV administracijai

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Laikinai einantis JAV gynybos ministro pareigas Kristoferis Mileris prieš pat atsistatydinimą penktosios kartos naikintuvą F-35 pavadino "gabalu...", pranešama Pentagono svetainėje, praneša RIA Novosti.

Renginio metu Mileris papasakojo apie savo pokalbį su amerikiečių pilotu. Pentagono vadovas paklausė, kokiu lėktuvu skraido pilotas, šis atsakė, kad su F-35.

Raketos paleidimas
© Sputnik / The Ministry of Defence of the Russian Federation

"Aš toks: tai gabalas... Ir jis ... nusijuokė, aš pasakiau: "Ne, rimtai, papasakokite man apie jį", — sakė Mileris. Tačiau jis pridūrė, kad pilotas pavadino F-35 "neįtikėtinu lėktuvu".

"Manau, kad mes sukūrėme monstrą, bet jūs tai jau žinote", — sakė Pentagono vadovas.

Milerį į šias pareigas paskyrė tuometis prezidentas Donaldas Trampas 2020 metų lapkričio 9 dieną ir jis atsistatydino atvykus naujajai JAV administracijai.

Anksčiau "Bloomberg", remdamasi Pentagono bandymų skyriumi, pranešė, kad F-35 turi 871 defektą, kuris pakerta jo pasirengimą kovai. Pasak agentūros, trūkumai yra susiję su orlaivio programine ir technine įranga, dešimt iš jų yra potencialiai rimtos pirmosios kategorijos problemos: tai yra kritiniai defektai, galintys pakenkti pilotų saugumui ir sumažinti karinių operacijų efektyvumą.

F-35 — penktosios kartos naikintuvas, kuris, be JAV, aptarnauja daugybę savo sąjungininkų (nedaug). "Lockheed Martin F-35 Lightning II" programa jau kainavo apie 1,5 trln. USD — tai brangiausia ginklų programa istorijoje.

Tegai:
Pentagonas, naikintuvai