„Sputnik V“

Nes rusiška: Lietuvos valdžia yra pasirengusi atimti piliečių vakciną

(atnaujinta 17:05 2021.02.09)
Lietuvos žmonėms valdžia iškilmingai praneša, kad šalį pasiekė dar viena vakcinų nuo koronaviruso siunta. Deja, dažniausiai neužsimenama, kad su tokia siunta galima paskiepyti tik vieną kitą tūkstantį piliečių

Vis labiau akivaizdu, kad visoje Europos Sąjungoje vakcinų trūksta. Labai trūksta. Katastrofiškai trūksta jų ir Lietuvoje. Pagal dabartinius tempus, net ir būnant didžiausiu optimistu, skiepų sulaukti šiais metais tiems, kas nėra prioritetų sąraše, šansų nedaug.

Kalba eina ne apie demonstruojamą neužmirštuolę kostiumo atlape. Kalba eina apie kiekvieno piliečio gyvybę. Kuo greičiau žmonės bus paskiepyti, tuo daugiau gyvybių bus išsaugota. Kiekviena diena svarbi. Logika paprasta, reikia ieškoti papildomų vakcinų, nes to, ką Lietuva gauna per ES, akivaizdžiai nepakanka.

Ir štai atsiranda labai realus šansas nupirkti Rusijoje pagamintos vakcinos ir pabaigti su virusu kur kas greičiau. Tačiau Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė kietai nukerta — nepirksim. Argumentas formalus — rusiška vakcina nepatvirtinta Europos vaistų agentūros.

"Šita vakcina nėra registruota jokioje Europos Sąjungos šalyje ir EMA (Europos vaistų agentūra) tikrai nėra jos vertinusi", — per nuotolinę spaudos konferenciją pareiškė Šimonytė.

Nors anksčiau Maskvoje viešėjęs Europos Sąjungos diplomatijos vadovas Josep'as Borrell'is išreiškė viltį, kad Rusijoje sukurta vakcina nuo COVID-19 artimiausiu laiku bus naudojama visoje 27 valstybių narių Bendrijoje, o Europos vaistų agentūra patvirtins jos efektyvumą.

Paklausta, ar tokiu atveju Lietuva pirks "Sputnik V" vakciną, Šimonytė atsakė: "Atsiprašau, bet negaliu vadovautis prielaidomis, todėl kad EMA sprendžia dėl to, kokia vakcina turi būti patvirtinta, ne ponas Borell'is".

"Daugiau komentarų šia tema, negu kad pasakiau, nebus, nes tikrai "Sputnik V" nėra ta vakcina, kurią mes esame įtraukę į savo vakcinavimo portfelį", — pridūrė ministrė pirmininkė. Tačiau premjerė vėliau pakomentavo daugiau. Pasakė visą esmę socialiniame tinkle Twitter.

Rusijos vyriausybė savo šalyje pagamintą vakciną nuo COVID-19 patvirtino rugpjūtį. Neseniai britų moksliniame žurnale "The Lancet" pasirodė išsami rusų mokslininkų studija, jos rezultatais neabejoja ir nepriklausomi užsienio ekspertai. Rusiškos vakcinos veiksmingumas, remiantis klinikiniais tyrimais, siekia 91 proc.

Preliminariai "Sputnik V" vakcinos naudojimą sausio pabaigoje patvirtino Vengrija. Vengrija nelaukia jokių sprendimų Europos mastu ir jau paskelbė, kad Rusijos vakcina skiepys savo žmones artimiausiomis dienomis.

Paskelbus, kad Rusijoje sukurta vakcina "Sputnik V" yra saugi ir veiksminga, galimybės jos įsigyti jau neatmeta Vokietija bei Prancūzija. Vokietijos kanclerė Angela Merkel pareiškė, kad "Sputnik V" vakcina galėtų būti skiepijami ES gyventojai, jei tik ją patvirtintų Europos vaistų agentūra (EVA). Prancūzijos prezidentas Emmanuel'is Macron'as taip pat sakė, kad šalyje laukiamos visos vakcinos, kurias patvirtins EVA, įskaitant ir "Sputnik V".

Europos Komisija kol kas dar nepaskelbė planų apie kolektyvinį vakcinos "Sputnik V" dozių pirkimą, bet ES narės gali ir savarankiškai pirkti EVA nepatvirtintas vakcinas, dėl kurių nesiderama Bendrijos lygiu.

Tačiau Lietuvoje "Sputnik V" vakcinos klausimas turi ryškius politinius ir net psichologinius aspektus. Psichologinius — švelniai pasakius. Iš pradžių Lietuvos piliečiams buvo aiškinama, kad rusai pagamino nesaugią vakciną. Bet dabar vakarų mokslininkai patvirtino, kad ji saugi. 91 proc. apsaugo nuo viruso. Neperkama todėl, kad rusiška. Politiškai netinka. Net jeigu tai kainuoja ar kainuos žmonių gyvybes. Ciniška.

Sveiku protu sunku suprasti, kodėl neperkama iš Rusijos tai, kas Lietuvos žmonėms naudinga. Ar Lietuvos valdžia atsiklausė piliečių, ar jie sutinka mokėti brangiau už dujas, elektrą, dar kažką, ko Lietuvos valdžia sugalvojo iš Rusijos nepirkti? Neatsiklausė.

Nėra būtinybės klausti, jeigu yra, kas žino reikiamus politikams atsakymus. Ir piliečiams reikiamai išaiškina.

Štai Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) profesorius Tomas Janeliūnas sako, kad jei susitarimai su kitais vakcinų tiekėjais bus stabilūs ir aiškūs, greičiausiai Lietuvoje net nebus svarstoma įsigyti "Sputnik V" vakciną.

"Didžiausia šios vakcinos problema — patikimumas. Ne tik faktinis, kurį ES vienaip ar kitaip bandys kontroliuoti, bet ir psichologinis. Mūsų visuomenėje yra nemažai abejonių dėl vakcinos patikimumo, todėl tai gali kelti grėsmę visam vakcinacijos procesui", — abejones dėl "Sputnik V" vakcinos paskleidė politologas Janeliūnas.

"Juk įtraukus į bendrą vakcinacijos procesą vieną iš vakcinų, dėl kurios visuomenėje kyla abejonių, gali sustiprėti bendras pasipriešinimas", — savo įžvalgomis su žiniasklaida pasidalino politologijos profesorius.

Pasak Janeliūno, jokių Rusijos veiksmų ar sprendimų šiuo metu neįmanoma atsieti nuo politinių vertinimų. Janeliūnui neįmanoma. Ir jo bendraminčiams.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas taip pat mano, kad Lietuva neturėtų įsigyti "Sputnik V" vakcinos. Pasak jo, trūksta duomenų dėl vakcinos saugumo.

"Tai, be abejo, yra ir vakcinų nacionalizmo dalis. Siūlydama vakciną, Rusija bando skaldyti ES vienybę", — teigia Laurynas Kasčiūnas.

Vakciną "Sputnik V" Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasauliui siūlo kaip dar vieną hibridinį ginklą, padedantį Maskvai skaldyti ir valdyti, teigia ir ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė, reikšdama abejonę dėl šios vakcinos veiksmingumo.

"Jie sako, kad "Sputnik V" yra gera vakcina, tačiau Putinas jos nenori naudoti Rusijos gyventojams gydyti — jis siūlo ją pasauliui kaip dar vieną hibridinį ginklą skaldyti ir valdyti", — socialiniame tinkle Twitter rašė Šimonytė.

"Tai nėra nei naujienos, nei kas nors gero žmonijai", — pridūrė ji.

ES diplomatijos vadovas Josep'as Borrell'is bendrojoje spaudos konferencijoje su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu penktadienį išreiškė viltį, kad Europos vaistų agentūra rekomenduos patvirtinti rusišką vakciną ir ES. Jis taip pat "Sputnik V" vakciną pavadino "gera žinia žmonijai". Ir Lietuvos žmonėms.

Lietuvos ministrė pirmininkė Šimonytė, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Kasčiūnas, Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius Janeliūnas yra homo sapiens? Homo politicus? Ar tik homo sovieticus? Tačiau toks sindromas, tokia Lietuvos valdžios izoliacionistinė homo sovieticus politika gali brangiai kainuoti Lietuvos žmonėms. Gyvybes.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
COVID-19, skiepai, Lietuva, Sputnik V
Dar šia tema
Europa patikėjo "Sputnik V". Vokietija ruošiasi lupti pinigus
Čekijos medicinos ekspertas paragino neatmesti "Sputnik V" dėl politikos
"Bloomberg" pavadino "Sputnik V" didžiausiu mokslo proveržiu nuo TSRS laikų
JAV infekcinių ligų specialistas sureagavo į duomenų apie "Sputnik V" paskelbimą
Lietuvos vėliava, archyvinė nuotrauka

Lietuvos VSD ataskaita ne nustebino, o pralinksmino atskleidė pikantiškas istorijas

(atnaujinta 10:38 2021.03.06)
Naujausia Lietuvos valstybės saugumo departamento vertinimas atrodo kaip jaudinantis trileris. Šaunias istorijas apie Rusijos šnipus papildė baltarusių "braškė". Turime pavydėti tiems, kurie gavo pilną jos versiją (21+) su antraše "visiškai slapta"

Pirmiausia sumanios Lietuvos žvalgybos operacijos dėka pavyko nukreipti Rusijos šnipinėjimo agentūros pajėgas nuo pagrindinio praėjusių metų įvykio — Seimo rinkimų. Lietuvos politinio elito karštas Baltarusijos opozicijos palaikymas išblaškė dėmesį. Tai sudarė oponentams įspūdį, kad "fronto pralaužimas" įvyks būtent Minsko kryptimi Astravo AE srityje. Ten buvo mesti pagrindiniai rezervai. Ir Kremliui nepakako jėgų kištis į Lietuvos seimūnų rinkimus.

"2020 metais vykusiems Lietuvos Respublikos Seimo rinkimams nei Rusijos propagandistai, nei Kremliaus režimo pareigūnai didelio dėmesio neskyrė, rinkimų kampanijos metu nebuvo užfiksuota sistemingų bandymų neteisėtomis priemonėmis paveikti rinkimų rezultatus", — skelbiama vertinime.

Buvo dedama daug pastangų, kad būtų išardytas šnipų tinklas ir vietos nesantaikos kėlėjų pogrindis. Streikininkų ir agentų, taip pat profesionalaus operatyvininkų darbo dėka, prieš rinkimus pavyko susilpninti jų pajėgas.

"Jiems nepavyko sudaryti bendro rinkimų sąrašo dėl tarpusavio konfliktų ir organizacinių įgūdžių trūkumo, o kai kurių iš jų bandymai rinkti parašus kaip nepriklausomiems kandidatams baigėsi nesėkme", — pateikė ataskaitą VSD.

Na, toliau, mielas skaitytojau, tu viską žinai. Rinkimus laimėjo teisingiausios politinės jėgos — krikščionių konservatoriai ir rožiniai liberalai. Tačiau dar per anksti atsipalaiduoti. Po dvejų metų vyks vietos valdžios rinkimai. O Kremliuje nemiega. Rusijos ČK jau kuria naują klastą ir siunčia agentus į Lietuvą, kad sužinotų, kur yra Lietuvos miestų ir regionų Seimas, ministerijos ir vietos valdžios pastatai.

Vieną tokių šnipų, kaip du vandens lašai, panašų į "artimiausią Vladimiro Putino draugą", verslininką Jevgenijų Prigožiną, budrūs Lietuvos žvalgybos pareigūnai atsekė prie pat sienos Vilniaus oro uoste. Jau seniai žinoma, kad Rusijos šnipai, įpratę prie demonstratyvumo ir prabangos, privačiais lėktuvais skrenda į pasaulio demokratijos šalis ir atvirai vaikšto po sostines, nesidrovėdami fotografuojasi strateginių objektų — parlamentų, vyriausybių, ministerijų ir netgi NATO karinių bazių fone. Įžūlus, žinai!

Baltarusių kolegos prilygsta jiems. Prisižiūrėję filmų apie Džeimsą Bondą, Baltarusijos saugumo pareigūnai vilioja Lietuvos piliečius į "medaus spąstus". Toks patiklus lietuvis, žinantis valstybės paslaptis, atvyks į Minską ar Gomelį nusipirkti pigių cigarečių, degtinės ar benzino, o ten jo laukia graži čekistė. Ir štai — jie jau kartu lovoje! Ir vėliau grasina nusiųsti nuotraukas žmonai, jei jis neišduos "karinės paslapties". Bet lietuviai yra savo šalies patriotai. Net bijodami atskleisti trumpalaikę svetimavimą, jie nepasiduoda provokacijoms. Iš karto grįžę į gimtinę, jie skuba atgailauti į VSD. Netikite? Štai jums didvyriško 34 metų Lietuvos piliečio pavyzdys.

Tačiau kinų šnipai elgiasi sudėtingiau, o ne gremėzdiškai, kaip rusai ar baltarusiai. Su šmaikščia šypsena veide jie įsigyоф pasitikėjimą labai viliojančiais pasiūlymais. Jie siunčia humanitarinę pagalbą kaukių ir testų forma koronaviruso pandemijos metu. Jie siūlo naujausias technologijas ir milijardus dolerių investicijų į patiklias šalis. Bet mes žinome, kad tai ne iš grynos širdies, o tik dėl priedangos, norint sužinoti tą pačią Lietuvos "valstybinę paslaptį". O kas toji, ši paslaptis, kartais net patys Lietuvos žvalgybos pareigūnai nežino. Juk ji (paslaptis) yra paslėptas saloje, skrynioje, palaidotoje po šimtmečių senumo ąžuolu, pasodintu Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikais. Net baisus šnipų navigacijos tinklas "Glonass" negali aptikti šios salos. Ir apie tą paslaptį Lietuvoje žino tik vienas žmogus. Jo vardas ir pavardė taip pat yra paslaptis.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Baltarusija, Kinija, Rusija, Lietuva, Valstybės saugumo departamentas (VSD)
Dar šia tema
Pralaimėjo ir liko viena: Lietuva panikuoja dėl Baltarusijos krovinių praradimo
Prioritetas yra LGBT, likusieji palauks? Seimas turi svarbesnių reikalų nei sekimas
Ukrainos vėliava

Kaip kolektyviniai Vakarai saugo žudiką nuo "Rusijos pasaulio čiuptuvų"

(atnaujinta 10:43 2021.03.06)
Atėjo pavasaris — ir tradiciškai reikalaujama "sodinimo" iš Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenksio. Primenam, kad taip yra dėl vieno populiariausių jo rinkimų šūkių: "Ateis pavasaris — pasodinsime"

Lygiai prieš metus jis netgi norėjo teisėsaugos pareigūnams padovanoti kalendorių, primenantį apie pavasario atėjimą ir atitinkamai pažadėtų bausmių eros pradžią.

Teisindamasis, kad nevykdo šio šūkio, Zelenskis kažkaip, vairuodamas kažkieno "Teslą", išvardijo keletą sulaikytų pareigūnų pavardžių, iškilmingai pažadėdamas: "Ir tada bus skirti šiems žmonėms nuosprendžiai". Tiesa, visi jo įvardyti įtariamieji buvo paleisti per pirmąsias savaites po to pareiškimo, ir jų bylos greitai išblėso.

Tada atėjo pirmasis garsus Zelenskio eros teismo nuosprendis. Vasario 23 dieną Odesos Primorskio teismas žinomam dešiniajam radikalui, Odesos "dešiniojo sektoriaus" lyderiui* Sergejui Sternenkai ir jo bendrininkui Ruslanui Demčukui skyrė po 7 metus kalėjimo. Tai sukėlė ultradešiniųjų protestų audrą, kurie tą pačią dieną siautėjo po prezidento kabineto pastatu. O Kijevo leidimai pasirodė su viršeliais "Atėjo pavasaris, jie jų nesodina".

Apskritai negalima ginčytis — iš tiesų, jau seniai tikimasi, kad Zelenskis pasodins aukščiausius korumpuotus pareigūnus, vadovaujamus Petro Porošenkos, kuriam jo priešininkas garsiose stadiono diskusijose garsiai pareiškė: "Aš — jūsų nuosprendis! Be to, pergalingo prezidento komanda 2019 metų pažadėjo pradėjo kalinti pareigūnus. Bet kokiu atveju Ruslanas Riabošapka, kuris tada buvo paskirtas Ukrainos generaliniu prokuroru, taip pat teigė. Bet galų gale Sternenkos nuosprendis yra bent jau kažkas, bent jau tam tikras nusileidimas. Be to, teismas pateikė daugiau nei pagrįstų kaltinamojo dalyvavimo ginkluotuose apiplėšimuose, pagrobimuose ir apiplėšimuose įrodymų.

Ir dabar tas pats Riabošapka (jau atleidžiamas) beveik giriasi, kad būtent su juo byla, kurioje dabar buvo nuteistas Sternenka, "iš tikrųjų buvo palaidota". Ir dar rezonansiškesnę bylą, susijusią su Odesos radikalų lyderiu (žmogaus nužudymas eteryje), Riabošapka po asmeninio susitikimo su įtariamuoju, kurį teisinėje valstybėje labai sunku įsivaizduoti.

Atkreipkite dėmesį, kad Riabošapka visada mėgavosi reputacija kaip labai artimas JAV ambasadai ir Džordžo Soroso žmonėms (Ukrainoje jie paprastai vadinami "Sorosets"). Ir čia mes prieiname įdomiausią dalyką: naujausi veiksmai aiškiai atskleidė, kad ne jo "ginklų broliai", nacionalistai, aktyviausiai pasisakė prieš nuosprendį prieš dešinįjį radikalą Sternenką, bet pats Sorosas. Pavyzdžiui, JAV pilietė Uliana Suprun, liaudyje vadinama "Daktaras mirtis", kai ji vadovavo Ukrainos sveikatos ministerijai, asmeniškai nuėjo į teismo posėdį. Be to, ji neslėpė, kad vyksta į Odesą, siekdama "apsaugoti Sergejų Sternenką nuo pasaulio Ruskavo čiuptuvų ir neleisti Avakovo-Zelenskio režimui paimti į nelaisvę dar vieno nekalto asmens".

Ne mažiau atvirai kalbėjo Renesanso fondo, kuris yra Džordžo Soroso fondo atstovybė Kijeve, vadovas Oleksandras Suška. Iškart po Primorskio teismo nuosprendžio jis iš tikrųjų paragino Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos taryboje įvesti sankcijas "teismų sistemai ar atskiroms jos institucijoms" — neva ryšium su "tam tikromis grėsmėmis nacionaliniam saugumui". Tokie tiesioginio Soroso atstovo skambučiai nepalieka abejonių, kad Amerikos milijardieriaus kišimasis į vidinius Ukrainos procesus nėra sąmokslo teorijos.

Beje, praėjusį šeštadienį už prezidento ir Generalinės prokuratūros sienų vykę veiksmai ginant Sternenką taip pat yra orientaciniai. Jei per pirmąją spontanišką demonstraciją iškart po nuosprendžio paskelbimo šį vaidmenį atliko dešinieji radikalai (pavyzdžiui, buvęs liaudies deputatas Vladimiras Parasjukas), tai per šeštadienį suplanuotą akciją vienas iš pagrindinių jos organizatorių buvo Antikorupcijos centras Vitalijus Šabuninas — daugiau nei arti JAV ambasados ​​esantis asmuo. Nenuostabu, kad galutiniai mitingo reikalavimai apėmė ne tik Sternenko paleidimą, bet ir greitą vadinamosios teismų reformos įgyvendinimą. Būtent, to (iš tikrųjų — visiškos Vakarų Ukrainos teismų kontrolės įtvirtinimas Ukrainos teismuose) ultimatumo pavidalu neseniai iš Zelenskio pareikalavo Didžiojo septyneto ambasadorius. Būtent todėl kovo 9 dieną, kai Kijeve planuojamas teisėjų suvažiavimas, buvo paskelbtas kitas Sternenkos palaikymo veiksmas.

Taigi, JAV, G7 ir Soroso struktūrų ambasadoriai aktyviai prisijungė prie kampanijos, kuria siekiama nedelsiant paleisti dešiniojo sparno radikalą. Štai kodėl niekam nekyla ypatingų abejonių, kad artimiausiu metu asmuo, teismo pripažintas plėšiku ir plėšiku, bus laisvas — Ukrainos politikai apie tai kalba tiesiai ir atvirai iš ekranų.

Ryškiausias dalykas yra tas, kad per diskusiją apie Sternenkos bylą, už kurią jis buvo nuteistas, niekas net neabejoja, kad jis ir jo pakalikai 2015-ųjų balandį iš tikrųjų pagrobė ir žiauriai kankino žmogų — Odesos politiką Sergejų Ščerbičą. Bet jie tai netgi įdėjo į radikalų pliusą — juk auka yra "vata" (kaip Ukrainoje įprasta vadinti žmones, nepalaikiusius Maidano ir karo Donbase). Tai pabrėžia visi palaikantys Sternenką. Pavyzdžiui, Petro Porošenka šiuos kaltinimus aiškino taip: "jis gynė Odesą nuo Kremliui palankių agentų ir priešinosi "Novorossija" kūrimo planams".

O advokatas Masi Najemas, teisme gynęs Sternenką, paprasčiausiai perskaitė aukos biografiją, kad pateisintų savo klientą: 2011 metais jis buvo partijos "Rodina" regioninio skyriaus vadovas, 2013 metais agitavo už Janukovičių, 2014 metais — Maidano mitingai. Tai pareiškęs, jis šių faktų net nekomentavo — jie sako, kokie dar gali būti klausimai tiems, kurie kankino "Rusijos pasaulio šalininką?".

Advokatui, Porošenkai, Suprunui net nekyla klausimų dėl Sternenkos motyvų. Na, taip, jis kankino, pagrobė, apiplėšė, bet visa tai susiję su "dygsniuotu švarku", siekiant apsaugoti Ukrainą "nuo Novorosijos". Najemas mano, kad tik vienas punktas yra pagrindinis: Sternenka ir jo bendrininkai neturėjo "piktavališko ketinimo" pavogti 300 grivinų iš Ščerbičiaus (visko, ką vietinis politikas turėjo su savimi tuo metu, kai jį sugavo nacionalistai). Tai yra, pagrobimas ir kankinimas yra pateisinami — jūs girdėjote aukos biografiją — ir 300 grivinų buvo paimta "be tikslo", o tai reiškia, kad nėra nusikalstamų veikų. Nuostabus, labai liberalus požiūris į sunkių nusikaltimų gydymą! Bet būtent taip sistema dabar veikia Ukrainoje. Ir tai, kaip matome, gana tinka Vakarų mecenatams.

Verta pabrėžti, kad kalbama apie 2015 metais Sternenkos įvykdytą apiplėšimą. Atrodo, kad 2018 metais įvykdytas nužudymas išslydo jam iš rankų. Jau nekalbant apie mažesnes nuodėmes. Pavyzdžiui, kitas dešiniojo sparno radikalas Andrejus Bileckis atvirai kalba apie Sternenką: "Visa Odesa puikiai žino, kad tai asmuo, užsiėmęs viešnamiais ir narkotinėmis medžiagomis". Šį faktą atvirai pripažįsta ir Odesos prokuratūros atstovai, tačiau žudiko gynėjai netgi sugeba suteikti radikalui kreditą — jie sako, kad narkotikų prekeivius jis rado greičiau nei teisėsaugos pareigūnai, net jei vėliau juos "pridengė".

Kyla natūralus klausimas: kodėl Vakarams reikia taip atvirai remti ir skatinti žinomą nusikaltėlį ir žudiką? Atkreipkite dėmesį, kad antrojo toje pačioje byloje dalyvavusios asmens pavardė, taip pat nuteista septyneriems metams, nėra ypač girdima nei mitinguose, nei garsiuose Soroso pareiškimuose. Tokios lėšos ir pastangos nebuvo investuojamos į Demčuką, kad būtų galima ir jį sutepti.

Tačiau Sternenka, atrodo, tikrai reikalingas. Nes būtent jis gali tinkamu momentu Vakarams atitraukti Porošenką, ragindamas jį "kaltinti" bet kokiu kalibru, ir Zelenskį, vartodamas šmeižiančius žodžius. Atrodo, kad vakarų Ukrainos meistrai supranta, jog norint veiksmingai kontroliuoti Kijevo valdžios institucijas, nepakanka visiškai sutriuškinti teisminę ir antikorupcinę sistemą. Jie taip pat turi palaikyti nuolatinį gatvės slėgį. Tai reiškia, kad reikalingi labiau kontroliuojami šios gatvės vadovai. Ir kaip jūs galite griežtai susieti su savimi visą nusikaltimą nusikaltėlių, futbolo chuliganų ir nacių, kurie yra gatvės protestų Ukrainoje pagrindu, akivaizdoje? Žinoma, su krauju.

Šiuo atžvilgiu Sternenka yra ypač naudingas Vakarų ambasadoms ir Soroso struktūroms. Tai reiškia, kad paleidę iš kalėjimo, jie ir toliau aktyviai gins žudiką ir užmerks akis į tolimesnes jo "išdaigas". Ir beveik nėra abejonių, kad šis išėjimas bus išstumtas artimiausiu metu.

*Rusijoje uždrausta teroristinė organizacija.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Vladimiras Zelenskis, Rusija, Ukraina