Vilnius

Aukštakulniai atneša sėkmę ir fasadinis patriotizmas: Lietuvos politinio gyvenimo veidas

(atnaujinta 13:47 2021.02.14)
Nuo antkapių lietuviškoje "veidaknygėje" iki aukštakulnių Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre — toks šiandien Lietuvos politinio gyvenimo veidas

"Veidaknygėje" galima atvirai reikšti savo simpatijas ir antipatijas. Dar neuždraudė. Šia atvirumo priemone aktyviai naudojamasi. Facebook'e galima ne tik reikšti simpatijas ir antipatijas, per Facebook'ą galima tiesiog informuoti.

Per Facebook'ą galima sutelkti žmones pareikšti savo nuomonę. Facebook'as ypač patogus, jeigu ši nuomonė nesutampa su oficialia. Žinoma, su Facebook'u galima ir paniekinti, pažeminti. Galima paveikti. Manipuliuoti.

Per jį taip pat galima dalintis savo kūryba. Ką faktinis Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis periodiškai ir daro.

Vytautas Landsbergis Facebook'e turi nemažai savo gerbėjų ir sekėjų. Vienas iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) garbės pirmininko Vytauto Landsbergio sekėjų — Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Ponas Karbauskis ne tik seka pono Landsbergio Facebook'o laiko juostą, ponas Karbauskis savo Facebook'o laiko juostoje komentuoja pono Landsbergio kūrybą. Tačiau ponas Karbauskis nė karto nepakomentavo pono Lansbergio kūrybos paties Landsbergio Facebook'o laiko juostoje. Lyg jie nebūtų draugai bendroje "veidaknygėje". Tačiau atskirai vienas nuo kito savo tikruosius veidus "veidaknygėje" rodo.

Ramūnas Karbauskis: "Įdomu, ar ir šitas įrašas bus ištrintas? Paskutiniu metu Landsbergiai iš vakaro prisikalba, ryte jau trina. Kažkaip padažnėjo tokios atvirumo minutėlės, kada į viešumą Facebooko pagalba paleidžiami nesuvaidinti jausmai".

Gal kas įsilaužė į profesoriaus Facebook'o paskyrą, klausia Karbauskis. Ir suabejoja.

Ramūnas Karbauskis: "Bet pavadinti Tautą šunauja ir dar visokiais kitais epitetais reikia neeilinio talento, kaip ir "pasidžiaugti" eilėmis, kad Tauta išmirinėja nuo kovido".

Ramūnas Karbauskis retoriškai klausia apie kokį pavydą šneka ponas Vytautas Landsbergis? Ar apie pavydą dėl be eilės besiskiepijančių konservatorių artimųjų, ar dėl neaiškių anūko milijonų sandorių?

"O gal dėl jam pačiam nepadovanoto Prezidento posto?" — klausia Ramūnas Karbauskis.

Ramūnas Karbauskis apibendrina: "Tad, gerbiamieji, mūsų valstybėje fasadinis patriotizmas ir prasideda nuo to, kad svarbiausia tampa apsikabinėti nuo kaklo iki kojinių konservatorių prekės ženklu tapusiomis neužmirštuolėmis, taip imituojant meilę Tėvynei ir tada jau nebesvarbu, kad burnoji ant savo Tautos ir niekini jos žmones..."

Vytautas Landsbergis Tauta prie Baltijos kankinama pavydo išmirinėja nuo kovydo 1
Screenshot
Vytautas Landsbergis: Tauta prie Baltijos kankinama pavydo išmirinėja nuo kovydo

Faktinis Lietuvos vadovas ir konservatorių garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis nekomentuoja, ką "valstiečių" pirmininkas Ramūnas Karbauskis komentuoja savo Facebook'o laiko juostoje. Ne lygis. Pakomentuoja patriarcho sūnus — Vytautas V. Landsbergis. O ponui Ramūnui Karbauskiui ne lygis komentuoti faktinio Lietuvos vadovo sūnaus Vytauto V. Landsbergio komentarus. Pakomentuoja "valstiečių" pirmininko partija. 

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga: "Noru pakasti Ramūną Karbauskį kuo greičiau po žeme — taip "landzbergiai" Vytauto V. Landsbergio lūpomis reagavo į Ramūno Karbauskio tekstą apie Landsbergį ir konservatorius. Žinoma, šis Vytauto V.Landsbergio įrašas paskelbtas vieną dieną, kitą jau buvo ištrintas".

Landsbergių antkapis Ramūnui Karbauskiui 2
Screenshot
Landsbergių antkapis Ramūnui Karbauskiui

Vilniaus meras Remigijus Šimašius nieko nenori pakasti. Priešingai — Vilniaus meras siekia konservatorių partijos garbės pirmininkui Vytautui Landsbergiui suteikti dar vieną garbės vardą — Vilniaus miesto garbės piliečio vardą. Apie tai meras būsimą miesto garbės pilietį ir pasaulį informavo Facebook'e.

Remigijus Šimašius: "Be šio žmogaus pastangų ir drąsos prieš tris dešimtmečius, Vilnius ir Lietuva šiandien būtų kitokie, jei apskritai būtų… Vilnius jau turi gražų būrį Garbės piliečių, bet akivaizdu, kad ši asmenybė tokios pagarbos nusipelnė kaip niekas kitas..."

Remigijui Šimašiui nekyla klausimų, už kokius nuopelnus Vytautas Landsbergis vertas šio įvertinimo. Remigijui Šimašiui malonu, kad ir koalicijos partneriai pritaria ar bent neprieštarauja tokiam teikimui.

Remigijus Šimašius labai tikisi, kad Vilniaus miesto taryba vasario mėnesį pritars jo siūlymui ir Vasario 16-osios proga vilniečiai turės Garbės pilietį Vytautą Landsbergį.

Vasario 16-osios progą vilniečiai turės Garbės pilietį Vytautą Landsbergį 3
Screenshot
Vasario 16-osios proga vilniečiai turės Garbės pilietį Vytautą Landsbergį

Naujieną Vilniaus meras užbaigia padėka ir palinkėjimu: "Ačiū Jums ir ilgų gyvenimo metų, profesoriau Vytautai Landsbergi!"

Remigijaus Šimašiaus bendražygiai liberalai Vilniaus miesto tarybos nariai, tikėtina, prabalsuos už šią mero asmeninę iniciatyvą. Už savo partijos garbės pirmininką vienbalsiai, žinoma, prabalsuos ir konservatoriai. Tik ar balsuotų vilniečiai?

Karantinas turi ir pliusų — žmonės ima daugiau dėmesio skirti savo gyvenimo pilnatvei, natūralioms iš amžių su mumis atėjusioms vertybėms. Savo vertybes deklaruoja peticijose Lietuvos valdžiai.

Per nepilnas 10 parų 250 000 Lietuvos piliečių pasirašė peticiją Lietuvos Seimui, kad nuo Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko pareigų būtų nušalintas į tradicines vertybes niekaip neįsikomponuojantis šio komiteto pirmininkas, aktyvus Laisvės partijos narys Tomas Vytautas Raskevičius.

Pasirašiusiems peticiją žmonėms keista, kai žmogaus teisėms, į kurias pilna apimtimi įeina natūralios visuomenės vertybės ir tradicijos, imasi atstovauti asmenybė, su tomis vertybėmis turinti labai mažai ką bendro.

Šiuo klausimu "veidaknygėje" pasisakė ir buvęs Lietuvos Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis.  

Kęstas Komskis: "Liberalas, save profesionaliu homoseksualu pristatinėjantis Seimo narys Raskevičius vadovauja žmogaus teisių komitetui. Noriu pasakyti, kad seksualinių mažumų siaurų interesų propogavimas ir iškėlimas virš visos visuomenės interesų, neturi nieko bendro su žmogaus teisėmis".

Kęstas Komskis: "Remiu visuomenininkų iniciatyvą — atšaukti profesionalų homoseksualą iš žmogaus teisių komiteto pirmininko posto Seime".

Profesionaliam homoseksualui ne vieta Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko poste 4
Screenshot
Profesionaliam homoseksualui ne vieta Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko poste

Tačiau paties politiko Komskio žvaigždė gęsta. 2016 metais buvęs Seimo Pirmininko pavaduotojas baigė savo karjerą Seime dėl rinkėjų balsų pirkimo. Tuomet Vyriausioji rinkimų komisija vienbalsiai patvirtino sprendimą dėl Komskio pažymėjimo registracijos panaikinimo.

Dabar įtarimų dėl nusikalstamo bankroto ir turto iššvaistymo sulaukęs Pagėgių politikas Kęstas Komskis gali būti šalinamas ir iš Pagėgių miesto tarybos. O Generalinė prokuratūra neseniai patvirtino, kad taip pat areštuotas tėvo ir sūnaus Komskių turtas, abiem įtariamiesiems skirta kardomoji priemonė — rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Net ketvirtis milijono piliečių, įskaitant poną Komskį, reikalauja, kad Raskevičius būtų atstatydintas iš Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko pareigų. Tai du kartus daugiau nei per Seimo rinkimus balsų gavo Laisvės partija, su kuria Raskevičius ir pateko į Seimą.

Per Facebook'ą parašus renka Lietuvos Respublikos piliečiai, visuomeninės ir nevyriausybinės organizacijos. Šis reikalavimas bus pateiktas Seimo vadovybei. Parašai bus renkami iki vasario 15 d. Tačiau Seimo pirmininkė, kitos giminingos liberalų partijos — Liberalų sąjūdžio — pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen jau pareiškė, kad į piliečių reikalavimą kaip nors reaguoti nemato reikalo.

Raskevičiui šie piliečių reikalavimai didelio susirūpinimo taip pat nekelia. Raskevičius dabar susirūpinęs dėl draudimo homoseksualiems vyrams tapti donorais.

Nacionaliniame kraujo centre (NKC) duodant kraujo, prieš procedūrą visiems reikia užpildyti anketą. Joje vyrų klausiama, ar jie turėjo lytinių santykių su vyrais, o moterų — ar galėjo turėti tokių santykių jų partneriai.

Toks klausimynas kraujo donorams sveikatos apsaugos ministro įsakymu įtvirtintas prieš porą dešimtmečių. Į Seimą išrinktas homoseksualas Tomas Raskevičius sako, kad dėl šios tvarkos kraujo donorais norintys tapti homoseksualūs vyrai priversti meluoti.

Parlamentaras Raskevičius sako, kad dėl šios situacijos bus kreipiamasi į Nacionalinį kraujo centrą ir Sveikatos apsaugos ministeriją.

Labai tikėtina, kad šią situaciją Raskevičius išspręs sėkmingai. Nes, pasak pono, aukštakulniai atneša sėkmę. Ir ne jam vienam. Pono Raskevičiaus manymu, aukštakulniai sėkmę atnešė ir "The Roop". Ką tik praūžus "Eurovizijos" atrankai Lietuvoje, kelialapis į Roterdamą buvo įteiktas grupei "The Roop".

Aukštakulniai atnešė sėkmę Ekonomikos ir inovacijų ministrei A. Armonaitei, Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkui T.V.Raskevičiui ir „The Roop“ 5
Screenshot
Aukštakulniai atnešė sėkmę ekonomikos ir inovacijų ministrei Armonaitei, Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkui Raskevičiui ir "The Roop"

Tačiau ar Seimo Žmogaus teisių komiteto (ŽTK) pirmininkui, valdančiosios Laisvės partijos nariui Raskevičiui padės aukštakulniai kovoje dėl įtakos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui (LGGRTC)?

ŽTK vienintelis vykdė centro parlamentinę kontrolę, tačiau jos vadžias į savo rankas perima Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK), vadovaujamas konservatoriaus Lauryno Kasčiūno. NSGK centro kontrolė paskirta šią kadenciją Seimo vadovybės sprendimu.

Taigi, ietis sukryžiuos valdančiosios daugumos ne tik skirtingų vertybių, bet ir skirtingos seksualinės orientacijos atstovai. Štai toks pozicinis karas užvirs Seime dėl skandalų užgulto Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro veiklos.

Toks šiandien Lietuvos politinio gyvenimo veidas — nuo antkapių lietuviškoje "veidaknygėje" iki aukštakulnių Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija

Tegai:
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, konservatoriai, politika
LGBT

"Zombiseksualai" laimėjo: Rusija puolama, ko anksčiau dar nebuvo

(atnaujinta 09:58 2021.03.06)
Tiems, kurie nesekė: beveik tuo pačiu metu "Gallup" Amerikoje ir "Ipsos" Didžiojoje Britanijoje atliko tyrimą ir nustatė, kad piliečių, kurie save apibūdina kaip LGBT, skaičius smarkiai išaugo

Jau kelias dienas pažengusio pasaulio žiniasklaida bando suvokti nuostabius JAV ir Didžiosios Britanijos piliečių seksualinės orientacijos tyrimų rezultatus.

"Gallup" praneša: dar 2012 metais (jau, pažymime, visiškai ir užtikrintai liberaliai seksualinių mažumų atžvilgiu) amerikiečių, laikančių save LGBT, procentas buvo 3,5 proc. 2021 metų pradžioje jų buvo 5,6%. Padidėjęs daugiau nei pusantro karto (ir palyginus, tarkime, su 2000 — 2,8 karto).

Tai savaime jau yra šaunu — nes tai viršija tai, kas iki šiol buvo laikoma "įprastu seksualinių mažumų gyventojų lygiu".

Bet iš tikrųjų tai vis dar yra maži dalykai. Kitas faktas tikrai susprogdino masinę sąmonę.

Tarp aksakalų, gimusių iki 1946 metų tik 1,3 proc. jaučiasi priklausantys seksualinei mažumai.

Tarp kūdikių bumo kartos (1946–1964) 2 procentai.

Tarp kadaise maištaujančių ir prarastų, bet dabar gana garbingos X kartos (1964–1980) — 3,8 proc.

Tarp tūkstantmečių, augusių laisvųjų aplinkoje (1981-1996) — 9,1%.

Galiausiai, tarp Z kartos (1996–2002 metais jaunesni žmonės nebuvo apklausti, jie vis dar nepilnamečiai) — 15,9 proc.

Tai reiškia, kad beveik 16 proc., arba maždaug kas šeštas jaunas amerikietis, skelbiasi esąs gėjus, lesbietė, translytis ar biseksualus.

Tačiau Didžioji Britanija aplenkė JAV.

Remiantis žiniasklaidos pranešimais, kuriuose cituojami "Ipsos", tik apie 50% britų nuo 18 iki 24 metų amžiaus pareiškia, kad juos "seksualiai traukia ta pati lytis".

Komentuodami šį faktą, specialiai parengti ekspertai labai sveikina superpasikeitimą, įvykusį masių seksualiniame identitete.

"Kiekviena kita karta patiria vis mažiau išorinio spaudimo ir prievartos būti heteroseksualiu", — sako, pavyzdžiui, Karen Blair, seksualinės orientacijos psichologijos ekspertė iš Trento universiteto (Ontarijas, Kanada). (Kažkas gali įtarti ją šališkumu dėl savo pačios LGBT aktyvizmo. Tačiau už tokį viešai pareikštą įtarimą šiuolaikinėje pažangioje visuomenėje jie bus apkaltinti homofobija, užblokuoti Twitter ir atleisti iš darbo).

Oro uostas
© Sputnik / Владимир Астапкович

Beje, nuoširdžiai bandžiau pažangioje ir pagrindinėje, tai yra "padorioje", Vakarų žiniasklaidoje rasti bent jau abejonių šešėlį tema "Ar per daug nukrypimų nuo praktinio heteroseksualumo? Kaip tai paveiks, pavyzdžiui, jau didelis gimstamumas? Ar tai garantuota išsivysčiusių šalių gyventojų skaičiaus mažėjimas?" Bet ne, nieko panašaus: padoriai žmonės tinkamoje žiniasklaidoje nekelia šių akivaizdžių klausimų. Reikia pagalvoti — vien dėl to, kad už tokius klausimus jie bus nedelsiant nuplėšti nuo padorumo pečių ir išmesti iš darbo ir iš socialinių tinklų.

... Verta pažymėti, kas vis dėl to tai yra.

Kai kurios Rusijos žiniasklaidos priemonės ir kai kurie autoriai šių apklausų rezultatus pateikė gana paprastai: gerai, ar prisimenate, kaip mums buvo pasakyta, kad nėra gėjų propagandos? Praėjo keleri metai — nuo 1/6 iki "beveik pusės" Vakarų jaunimo jau tapo gėjais, lesbietėmis ir translyčiais. Prireikė tik kelerių metų, kad masinė sąmonė būtų lyginama tuo, kad reikia būti gėjumi — ir trapus jaunimas klusniai tampa juo.

Realybėje tai atrodo dar sunkiau, sunkiau ir — galbūt dar blogiau.

Faktas yra tas, kad išsamiai ištyrus Amerikos apklausos rezultatus, paaiškėja tragikomedinis niuansas.

Didžioji dauguma jaunų amerikiečių, kurie laikosi esą LGBT, biseksualumą pasirinko kaip "mažumos tapatybę".

Tai, prisimename, traukia tiek savo, tiek priešingos lyties atstovus. Tai taip pat, galima sakyti, liberaliausia seksualinės mažumos forma, leidžianti merginoms mylėti vaikinus ir atvirkščiai.

Bet tai dar ne viskas. Didžioji dauguma šių "biseksualų" pripažįsta, kad šiuo metu jie yra arba heteroseksualiuose santykiuose (33 proc.), arba iš viso tai daro savo noru ar nevalingai, be jokių santykių (55,5 proc.). Tik 3,7% susitinka ir sugyvena su tos pačios lyties asmenimis (kas, pažymiu, yra tik šiek tiek aukštesnis už įprastą lygį, kaip buvo manoma 20 amžiuje).

Paprasčiau tariant, svaiginantis LGBT agitpropasas, užpuolęs visą šį nesubrendusį jaunimą, palyginti nedaugelį pertvarkė į nuolat praktikuojančius gėjus ir lesbietes. Ir palyginti nedaug žmonių buvo stumiami ant chirurginių stalų, kad būtų galima realiai pašalinti natūralias seksualines savybes ir imituoti priešingos lyties požymius.

Tačiau tai, ką jam iš tikrųjų pavyko pasiekti, buvo tai, kad jaunuoliams buvo įteiktas supratimas, jog būti biologiškai normaliam nėra šaunu. Kad tai slegia. Jei esate normalus ir įprastas žmogus, tada mokykloje psichologas ir administracija jūsų kruopščiai neglostys, nebūsite pakviesti į konferenciją apie jūsų lygybę, bus išrinktas kažkas "įvairiapusiškesnis". Mokyklos taryboje jūs liksite neįdomus ir neteksite bet kokios praktinės premijos, privilegijų ir socialinio pritarimo.

Ir, žinoma, mantra "Taip yra todėl, kad turiu neįprastą seksualinę tapatybę" puikiai veikia kaip priežastis nepasimesti įprastuose žmogaus meilės ir šeimos santykiuose. Kadangi santykių kūrimas visada yra darbas, tai yra tam tikras darbas su savimi, jei norite. Išplėstinė lytinė tapatybė aiškiai paaiškina, kad dirbti su savimi ne tik nereikia, bet ir neįmanoma: tai yra "priversti heteroseksualumą" toksiškos išorinės aplinkos jungoje.

Taigi tikroji orientacija, sėkmingai įdiegta pažangiose šalyse, yra, galima sakyti, "zombiseksualumas": jaunimas suprato, kad nėra šaunu stengtis įtikti priešingai lyčiai, kad nereikėtų dėti ypatingų pastangų siekiant "tradicinio" socialinio pritarimo.

Todėl šie jaunuoliai skaičiumi, viršijančiu visas įprastas ribas, nesimoko, kaip būti vyrais ir moterimis praktine prasme. (Žmonėms ir beždžionėms, priešingai nei paprastoms gyvoms būtybėms, seksualinis potraukis suvokiamas visai ne instinktyviai, o treniruojantis. Be treniruočių vienintelis būdas sumažinti seksualinę įtampą žmonėms, orangutanams ar šimpanzėms yra savęs patenkinimas. Tiesą sakant, didžioji dauguma jaunų internetinių epochos amžininkų 24/7.)

Akivaizdu, kad tai yra gana zombinis seksualumas — išoriškai seksualiai subrendusių ir biologiškai normalių jaunų vyrų ir moterų pavertimas vienišais vienetais, kurie nefunkcionuoja stabilių socialinių ryšių kūrimo požiūriu.

Kodėl šią tendenciją, kuri akivaizdžiai sunaikina bet kurią visuomenę, taip entuziastingai palaiko (visomis prasmėmis) šiuolaikiniai Didieji pinigai — galime tik spėlioti. Tačiau negalima teigti, kad "Didieji pinigai" taip slėpė savo tikslus: pakanka priminti, kad vienas turtingiausių planetos žmonių, "Microsoft" įkūrėjas ir daugiavaikis tėvas Bilas Geitsas kartu su žmona Melinda aktyviai remia moterų sveikatą programos skurdžiose šalyse (kurios yra pikti kritikai, vadinamos "gyventojų kontrolės programomis"). Jis taip pat turi garsiąją 2010 metų citatą (cituoja "Reuters") klimato konferencijoje: "Dabar pasaulyje yra 6,8 milijardai žmonių. Tai gali išaugti iki maždaug 9 milijardų. Jei mes padarytume tikrai gerą darbą kurdami naujas vakcinas, sveikatos priežiūrą, reprodukcinę reprodukciją sveikata — mes galėtume ją sumažinti gal nuo 10 iki 15 procentų. Geitsas pareiškė, kad mažindami mirčių nuo ligų skurdžiose šalyse mastą ir plintant kontracepcijai, jų gyventojai nustos daugintis taip masiškai).

Kaip bebūtų, akivaizdu, kad pažangių Didelių pinigų požiūriu dabartinė žmonija yra per daug.

Todėl išsivysčiusių šalių gyventojų skaičiaus mažėjimo ir senėjimo problema (kai kur papildoma imigrantų importu, o kai kur tiesiog tirpsta) yra skiriama ne tik kartais, bet ir žymiai mažesnėmis publikacijomis pagrindinėse žiniasklaidos priemonėse nei bet kuri globalinio atšilimo problema.

... Čia lieka užduoti klausimą: ar zombiseksualumo banga pasieks Rusiją?

Paprasto atsakymo nėra. Iš dalies, žinoma, ji jau čia: mūsų bendrapiliečiai tikrai blogiau sutaria tarpusavyje nei prieš 100 metų.

Tačiau norėdami paversti šį nepakankamą mūsų sugebėjimą būti normaliais vyrais ir moterimis bendrą ir išdidų nenorą jais būti, žinoma, zombiseksualumo evangelistai turės labai performatuoti Rusiją. Visų pirma, zombieseksualumas turėtų išeiti iš pseudokultūrinio "twitter" ir "insta" geto, kur jį praktikuoja gana marginalūs (nors dažnai plačiai žinomi) besmegeniai trendocefalai. Ir tapti oficialiu.

Norėdami tai padaryti, ji turi paimti daug valstybės pinigų ir valstybės administracinių išteklių, kurie — bent jau trumpuoju laikotarpiu — nėra matomi.

Taigi, ko gero, per daug jaunų žmonių iš mūsų zombių dar neturi užkandžių.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Didžioji Britanija, JAV, Rusija, LGBT
Lietuvos vėliava, archyvinė nuotrauka

Lietuvos VSD ataskaita ne nustebino, o pralinksmino atskleidė pikantiškas istorijas

(atnaujinta 10:38 2021.03.06)
Naujausia Lietuvos valstybės saugumo departamento vertinimas atrodo kaip jaudinantis trileris. Šaunias istorijas apie Rusijos šnipus papildė baltarusių "braškė". Turime pavydėti tiems, kurie gavo pilną jos versiją (21+) su antraše "visiškai slapta"

Pirmiausia sumanios Lietuvos žvalgybos operacijos dėka pavyko nukreipti Rusijos šnipinėjimo agentūros pajėgas nuo pagrindinio praėjusių metų įvykio — Seimo rinkimų. Lietuvos politinio elito karštas Baltarusijos opozicijos palaikymas išblaškė dėmesį. Tai sudarė oponentams įspūdį, kad "fronto pralaužimas" įvyks būtent Minsko kryptimi Astravo AE srityje. Ten buvo mesti pagrindiniai rezervai. Ir Kremliui nepakako jėgų kištis į Lietuvos seimūnų rinkimus.

"2020 metais vykusiems Lietuvos Respublikos Seimo rinkimams nei Rusijos propagandistai, nei Kremliaus režimo pareigūnai didelio dėmesio neskyrė, rinkimų kampanijos metu nebuvo užfiksuota sistemingų bandymų neteisėtomis priemonėmis paveikti rinkimų rezultatus", — skelbiama vertinime.

Buvo dedama daug pastangų, kad būtų išardytas šnipų tinklas ir vietos nesantaikos kėlėjų pogrindis. Streikininkų ir agentų, taip pat profesionalaus operatyvininkų darbo dėka, prieš rinkimus pavyko susilpninti jų pajėgas.

"Jiems nepavyko sudaryti bendro rinkimų sąrašo dėl tarpusavio konfliktų ir organizacinių įgūdžių trūkumo, o kai kurių iš jų bandymai rinkti parašus kaip nepriklausomiems kandidatams baigėsi nesėkme", — pateikė ataskaitą VSD.

Na, toliau, mielas skaitytojau, tu viską žinai. Rinkimus laimėjo teisingiausios politinės jėgos — krikščionių konservatoriai ir rožiniai liberalai. Tačiau dar per anksti atsipalaiduoti. Po dvejų metų vyks vietos valdžios rinkimai. O Kremliuje nemiega. Rusijos ČK jau kuria naują klastą ir siunčia agentus į Lietuvą, kad sužinotų, kur yra Lietuvos miestų ir regionų Seimas, ministerijos ir vietos valdžios pastatai.

Vieną tokių šnipų, kaip du vandens lašai, panašų į "artimiausią Vladimiro Putino draugą", verslininką Jevgenijų Prigožiną, budrūs Lietuvos žvalgybos pareigūnai atsekė prie pat sienos Vilniaus oro uoste. Jau seniai žinoma, kad Rusijos šnipai, įpratę prie demonstratyvumo ir prabangos, privačiais lėktuvais skrenda į pasaulio demokratijos šalis ir atvirai vaikšto po sostines, nesidrovėdami fotografuojasi strateginių objektų — parlamentų, vyriausybių, ministerijų ir netgi NATO karinių bazių fone. Įžūlus, žinai!

Baltarusių kolegos prilygsta jiems. Prisižiūrėję filmų apie Džeimsą Bondą, Baltarusijos saugumo pareigūnai vilioja Lietuvos piliečius į "medaus spąstus". Toks patiklus lietuvis, žinantis valstybės paslaptis, atvyks į Minską ar Gomelį nusipirkti pigių cigarečių, degtinės ar benzino, o ten jo laukia graži čekistė. Ir štai — jie jau kartu lovoje! Ir vėliau grasina nusiųsti nuotraukas žmonai, jei jis neišduos "karinės paslapties". Bet lietuviai yra savo šalies patriotai. Net bijodami atskleisti trumpalaikę svetimavimą, jie nepasiduoda provokacijoms. Iš karto grįžę į gimtinę, jie skuba atgailauti į VSD. Netikite? Štai jums didvyriško 34 metų Lietuvos piliečio pavyzdys.

Tačiau kinų šnipai elgiasi sudėtingiau, o ne gremėzdiškai, kaip rusai ar baltarusiai. Su šmaikščia šypsena veide jie įsigyоф pasitikėjimą labai viliojančiais pasiūlymais. Jie siunčia humanitarinę pagalbą kaukių ir testų forma koronaviruso pandemijos metu. Jie siūlo naujausias technologijas ir milijardus dolerių investicijų į patiklias šalis. Bet mes žinome, kad tai ne iš grynos širdies, o tik dėl priedangos, norint sužinoti tą pačią Lietuvos "valstybinę paslaptį". O kas toji, ši paslaptis, kartais net patys Lietuvos žvalgybos pareigūnai nežino. Juk ji (paslaptis) yra paslėptas saloje, skrynioje, palaidotoje po šimtmečių senumo ąžuolu, pasodintu Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikais. Net baisus šnipų navigacijos tinklas "Glonass" negali aptikti šios salos. Ir apie tą paslaptį Lietuvoje žino tik vienas žmogus. Jo vardas ir pavardė taip pat yra paslaptis.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Baltarusija, Kinija, Rusija, Lietuva, Valstybės saugumo departamentas (VSD)
Dar šia tema
Pralaimėjo ir liko viena: Lietuva panikuoja dėl Baltarusijos krovinių praradimo
Prioritetas yra LGBT, likusieji palauks? Seimas turi svarbesnių reikalų nei sekimas
Elektros perdavimo linijos, archyvinė nuotrauka

Ukrainoje paskelbta atskyrimo nuo Rusijos ir Baltarusijos energetikos sistemų data

(atnaujinta 14:46 2021.03.06)
Tuo pačiu metu laikinai einantis Ukrainos energetikos ministerijos vadovo pareigas Jurijus Vitrenko pripažino, kad šalis turi problemų su elektros energijos tiekimu iš Europos 

VILNIUS, kovo 6 - Sputnik. Ukrainos energetikos sistema atsiskirs nuo Rusijos ir Baltarusijos energetinių sistemų 2022 metais, per nuotolinį susitikimą su Lietuvos energetikos ministru Dainiumi Kreiviu pareiškė laikinai einantis energetikos ministro pareigas Jurijus Vitrenko, pranešė RIA Novosti

Sausio pabaigoje Vitrenko pažymėjo, kad jis pasisako už pagrįstus elektros importo iš Rusijos ir Baltarusijos apribojimus. Jis taip pat pasisakė už atjungimą nuo Rusijos ir Baltarusijos energetikos sistemu, teigdamas, kad Kijevas turi prisijungti prie Europos energetikos sistemos.

"Sinchronizacijos procesas išeina į finišo tiesiąją – 2022 metais Ukrainos energetinė sistema atsiskirs nuo Rusijos ir Baltarusijos energetinių sistemų ir pereis į izoliuotą darbo režimą. Po to, 2023 metais įvyks sinchronizacija su ENTSO-E", — Vitrenko cituoja Ukrainos ministrų kabineto spaudos tarnyba.

Pažymima, kad sinchronizavimas su ENTSO-E taip pat leis demonopolizuoti elektros energijos rinką Ukrainoje ir padės įvesti veiksmingas skaidrias Europos taisykles ir procedūras.

Vitrenko išdėstė daugybę uždavinių, leidžiančių pagreitinti sinchronizavimą, įskaitant energetikos infrastruktūros modernizavimą.

"Mes suprantame, kad Ukraina turi problemų su elektros energijos tiekimu iš Europos esant didžiausiai apkrovai. Todėl mes svarstome galimybę plėstis, kurti naujus gamybos pajėgumus, kurie patenkintų mūsų poreikius", - sakė Vitrenko.

Lietuvos pasitraukimas iš BRELL

Lietuva, Latvija ir Estija yra BRELL energijos žiedo dalis kartu su Baltarusija ir Rusija. Baltijos šalys nusprendė atjungti ir sinchronizuoti su Europos elektros sistema per Lenkiją — per "LitPol Link" ir "Harmony Link" jūrų kabelį. Tai planuojama įgyvendinti iki 2025 metų.

Lietuvoje noras pasitraukti iš BRELL paaiškinamas noru pasiekti "energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos". Tačiau, pasak daugelio ekspertų, atsijungimo nuo BRELL procesas Baltijos šalims bus nepaprastai brangus išteklių ir pinigų prasme, o ateityje taip pat pakenks vartotojų kišenėms, kurioms neišvengiamai kils tarifai.

Tuo tarpu Maskva tikisi, kad net ir Baltijos šalims palikus BRELL, elektros tiekimas respublikoms bus tęsiamas.

Energetikos ekspertas Borisas Marcnkevičius interviu Sputnik Lietuva paragino oficialųjį Vilnių, išeinant iš BRELL, prisiminti ir nubrėžti paraleles su situacija, kuri dabar susiklostė Teksase.

Tegai:
Baltarusija, Rusija, Ukraina
Dar šia tema
Ukraina pasirengė paleisti "Nord Stream-2"
Kartu prieš Maskvą: ką ES žada Moldovai, Gruzijai ir Ukrainai