Pripučiamos valtys ir greitaeigiai kateriai iš JAV Ukrainos laivynui

"Ar duos meškerių?" Kam reikalingos pripučiamos valtys JAV Ukrainos laivynui

(atnaujinta 13:16 2021.02.15)
Laivų statybos pramonės ir Ukrainos karinių jūrų pajėgų degradacija yra Vakarų vykdyto politinio ir technologinio dezintegracijos su Rusija proceso rezultatas

Devintojo dešimtmečio pabaigoje Ukrainos Nikolajevo laivų statyklose buvo statomi sunkieji kreiseriai lėktuvnešiai, kurių tūris buvo 55 tūkst. tonų. Šiandien laivynas virto "uodu", kurį daugiausia papildo aliumininiai kateriai ir pripučiamos valtys. Ryškus artėjančių Ukrainos nepriklausomybės 30-ųjų metinių rezultatas.

Karinio jūrų laivyno bazės "Jug" teritorijoje, esančioje Odesos uoste, Ukrainos karinis jūrų laivynas vasario 10 dieną iš JAV gavo dar vieną technikos partiją. Ukrainos gynybos ministerijos duomenimis, 10 greitųjų katerių "Willard" ir daugiau nei 70 pripučiamų valčių "Zodiac". Jungtinių Valstijų ambasada Ukrainoje Twitter'yje pranešė apie 20 mašinų "Humvees" ir 84 valčių perdavimą. Kaip bebūtų, Ukrainos karinio jūrų laivyno galia akivaizdžiai padidėjo. Iškilmingame renginyje dalyvavo Ukrainos laivyno vadas Aleksejus Neižpapa ir du Amerikos karo atašė — Piteris Maloris (Peter Mallory) ir Denas Širlingas (Dan Shirling) (iš laivyno ir jūrų pėstininkų korpuso atitinkamai).

Pripučiamų valčių darnių eilučių fone Ukrainos karinių jūrų pajėgų vadas Aleksejus Neižpapa pažymėjo, kad stiprybė slypi tautų, karinių dalinių, viso civilizuoto pasaulio, kuris dabar "priešinasi Rusijos agresijai", vienybėje. Amerika dar kartą patvirtino "JAV pasirengimą padėti Ukrainai apginti savo suverenitetą ir teritorinį vientisumą".

Po iškilmingos ceremonijos nacionalinio laivyno kariai ir užsienio svečiai apžiūrėjo "jūra" pristatytą techniką. Greičiausiai pripučiamos valtys ir susijusi įranga įveikė tūkstančius jūrmylių vienu iš JAV karinių jūrų pajėgų laivų ar pagalbinių laivų.

Sutapimas, kad tą pačią dieną amerikiečių eskadriniai minininkai "Donald Cook" ir "Porter" baigė bendras treniruotes su Ukrainos, Rumunijos karinėmis jūrų pajėgomis ir Gruzijos pakrančių apsauga ir paliko Juodąją jūrą prižiūrimi Rusijos tolimojo nuotolio bombonešių Tu-22M3.

Надувные катера для украинского флота от США
Greitaeigiai kateriai iš JAV Ukrainos laivynui

Pripučiamoji tradicija  

Amerikos pagalba partneriams ir sąjungininkams nėra nesavanaudiška. Ukrainos jūreiviai gauna JAV pagamintus greituosius katerius ir valtis pagal programą "Užsienio kariniai pardavimai".

Amerikos kompanija "Willard Marine" dar 2007 metais aktyviai siūlė savo produkciją Kijevui ir pasirašė pirmąją sutartį dėl keturių patrulinių valčių tiekimo Ukrainos laivynui 2014 metais. Po metų Odesoje ir Očakove Ukrainos ginkluotųjų pajėgų specialiosios jūrų pajėgos pradėjo valdyti bendrovės "Willard" plaukiojančias priemones su atviros kabinos konfigūracija — "Sea Force" 1100 (11 m ilgio) ir "Sea Force" 730 (7 m ilgio). Remiantis atvirais šaltiniais, 11 metrų "Jūros pajėgos" Ukrainai kainuoja 850 tūkst. dolerių, 7 metrų — apie 350 tūkst. dolerių. Tokių išlaidų naudingumas Karinių jūrų pajėgų pasirengimui nėra aiškus. Neatsitiktinai vasario 10 d. Amerikos ambasados ​​pranešimo Twitter'yje komentaruose kai kurie Ukrainos partneriai domisi: "Ar duos meškerių?" Ir siūlo alternatyvią plaukančią priemonę — per pusę perrištą Kremenčuko automobilių gamyklos padangą.

Bendrovės "Willard Marine" katerių jūrines savybes apriboja dydis, variklio galia ir stabilumas (nelaiko bangos). Apsauga nuo kulkų ir skeveldrų yra lygi nuliui. "Sea Force" katerių korpusai gaminami iš aliuminio ir stiklo pluošto. Didžiausi "Sea Force" 1100 produkcijos linijoje kateriai yra aprūpinami varikliais "Cummins QSB 5.9" su 380 arklių jėgų galia ir vandens varytuvais "Hamilton HJ292", galintys pasiekti iki 45 mazgų greitį ir pervežti iki 26 žmonių. Kompaktiški "Sea Force 730" yra aprūpinti dyzeliniais varikliais su 230 arklių jėgų galia, jų keliamoji galia — 10 žmonių. Panašu, kad turisto ir žvejo svajonė ("Willard Marine" stato universalius laivus pasivaikščiojimams, žvejybai, poilsiui, kelionėms), tačiau Ukrainos karinis jūrų laivynas ketina naudoti "Sea Force" karerius tik specialiųjų pajėgų desantui, gelbėjimo ir tikrinimo operacijoms, tokioms kaip VBSS (vizitas, išlaipinimas, paieška ir užgrobimas).

Jei greitaeigiai kateriai vis dar gali būti kaip nors naudojami kasdienėje karinių jūrų pajėgų veikloje (esant geram orui ir už priešo ugnies pasipriešinimo ribų), tai didžiulis skaičius (daugiau nei septyniasdešimt) pripučiamų valčių "Zodiac" yra išskirtinai įrankis specialioms (antiteroristinėms ir diversinėms) operacijoms. Panašių valčių turi ir Rusijos FSB.

Susukta valtis skirta specialiųjų dalinių (kovinių plaukikų) desantui iš sraigtasparnių į jūrą. "Zodiac" greitai pripučiamas naudojant balioną su suslėgtu oru. Kompaktiškas variklis leidžia slaptai ir greitai priartėti prie operacijos objekto (galima manyti, kad tai yra pagrindinė Rusijos Juodosios jūros laivyno bazė Sevastopolyje arba Krymo tilto stulpai). Odesos "ketinimų demonstravimas" artimoje jūros zonoje turbūt sudomins Rusijos specialistus.

Kursas į karą

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas vasario 10 dieną vykusioje bendroje spaudos konferencijoje su Ukrainos ministru pirmininku Denisu Šmyhaliu pažadėjo Ukrainai narystę NATO-2030 plėtros strategijos ribose. Šis tikslas nurodytas Ukrainos Konstitucijoje, Kijevas yra pripažintas kandidatu į narystę, proceso spartinimas galimas, visų pirma, dėl Rusijos karinių jūrų pajėgų sustiprėjimo.

Pagal Ukrainos ginkluotųjų pajėgų planus, 2021 metais Ukrainos teritorijoje vyks aštuonios bendros karinės pratybos, kuriose dalyvaus apie 11 tūkstančių NATO karių iš JAV, Didžiosios Britanijos, Lenkijos ir Rumunijos. Vasario 9 dieną prezidentas Vladimiras Zelenskis pasirašė dekretą dėl užsienio kariuomenės priėmimo į Ukrainos teritoriją. Be to, Ukrainos ginkluotosios pajėgos ketina dalyvauti 17 užsienio manevrų, įskaitant NATO šalis ir Gruziją.

Ukrainos gynybos ministerijos duomenimis, šalis neturi lėšų naujiems ginklams įsigyti — šiandien ir iki 2035 metų. Tačiau šiai šaliai 2017 ir 2018 metais JAV skyrė po 350 mln. dolerių, 2019 m. — 250 mln. dolerių, 2020 m. — 300 mln. dolerių karinės pagalbos. Naujoji JAV administracija taip pat pažadėjo Kijevui karinę paramą ir mirtinų ginklų tiekimą. Neseniai tapo žinoma apie Amerikos iniciatyvą suformuoti karinį bloką iš Gruzijos, Ukrainos ir Moldovos. Ateityje, norint užtikrinti visišką Juodosios jūros vandenų kontrolę, jungtinėms trijų šalių aljanso karinėms jūrų pajėgoms prireiks žymiai daugiau greitaeigių katerių ir pripučiamų valčių.

Per didelė Vašingtono karinė-politinė veikla Juodosios jūros regione rodo, kad potencialioje ginkluotoje konfrontacijoje su Rusija planuojama naudoti Ukrainą kaip pagrindinį taraną (už paramą ir ginklus teks sumokėti krauju). Tuo pačiu metu atitraukančiomis konflikto Rusijos "periferinėmis" zonomis gali tapti Padniestrė (įtraukiant Rumuniją ir Moldovą), Abchazija ir Pietų Osetija (įtraukiant Gruziją). JAV karinė pagalba Juodosios jūros šalims nėra nesavanaudiška, ji nesustiprina regioninio saugumo (greičiau priešingai) ir niekada nepakeis gerų kaimyninių santykių su Rusija.

JAv vėliava, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Имедашвили

Sąlyginiai parodomojo dviejų amerikiečių eskadrinių minininkų sunaikinimo Juodojoje jūroje, kurį vykdė Rusijos aviacijos ir kosmoso pajėgos bei karinis jūrų laivynas, fone Maskva ir toliau tikisi "partnerių" adekvatumo. Rusijos ambasada Vašingtone vasario 11 d. paragino Pentagoną "nustoti beprotiškai žvanginti ginklais ir užsiimti savo reikalais teritoriniuose JAV vandenyse. Juodosios jūros taikai ir saugumui nereikia kieno nors kito kišimosi".

Diena anksčiau buvęs Gruzijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininkas Givis Jukubidzė pasisakė dar konkrečiau: "Rusija niekam neperleis Juodosios jūros, ji yra itin svarbios strateginės reikšmės akvatorija... Rusija yra svarbiausias veiksnys šiame regione, ir ji nepaliks be atsako jokių veiksmų, nukreiptų prieš ją".

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija

Tegai:
laivynas, JAV, Ukraina
LGBT

"Zombiseksualai" laimėjo: Rusija puolama, ko anksčiau dar nebuvo

(atnaujinta 09:58 2021.03.06)
Tiems, kurie nesekė: beveik tuo pačiu metu "Gallup" Amerikoje ir "Ipsos" Didžiojoje Britanijoje atliko tyrimą ir nustatė, kad piliečių, kurie save apibūdina kaip LGBT, skaičius smarkiai išaugo

Jau kelias dienas pažengusio pasaulio žiniasklaida bando suvokti nuostabius JAV ir Didžiosios Britanijos piliečių seksualinės orientacijos tyrimų rezultatus.

"Gallup" praneša: dar 2012 metais (jau, pažymime, visiškai ir užtikrintai liberaliai seksualinių mažumų atžvilgiu) amerikiečių, laikančių save LGBT, procentas buvo 3,5 proc. 2021 metų pradžioje jų buvo 5,6%. Padidėjęs daugiau nei pusantro karto (ir palyginus, tarkime, su 2000 — 2,8 karto).

Tai savaime jau yra šaunu — nes tai viršija tai, kas iki šiol buvo laikoma "įprastu seksualinių mažumų gyventojų lygiu".

Bet iš tikrųjų tai vis dar yra maži dalykai. Kitas faktas tikrai susprogdino masinę sąmonę.

Tarp aksakalų, gimusių iki 1946 metų tik 1,3 proc. jaučiasi priklausantys seksualinei mažumai.

Tarp kūdikių bumo kartos (1946–1964) 2 procentai.

Tarp kadaise maištaujančių ir prarastų, bet dabar gana garbingos X kartos (1964–1980) — 3,8 proc.

Tarp tūkstantmečių, augusių laisvųjų aplinkoje (1981-1996) — 9,1%.

Galiausiai, tarp Z kartos (1996–2002 metais jaunesni žmonės nebuvo apklausti, jie vis dar nepilnamečiai) — 15,9 proc.

Tai reiškia, kad beveik 16 proc., arba maždaug kas šeštas jaunas amerikietis, skelbiasi esąs gėjus, lesbietė, translytis ar biseksualus.

Tačiau Didžioji Britanija aplenkė JAV.

Remiantis žiniasklaidos pranešimais, kuriuose cituojami "Ipsos", tik apie 50% britų nuo 18 iki 24 metų amžiaus pareiškia, kad juos "seksualiai traukia ta pati lytis".

Komentuodami šį faktą, specialiai parengti ekspertai labai sveikina superpasikeitimą, įvykusį masių seksualiniame identitete.

"Kiekviena kita karta patiria vis mažiau išorinio spaudimo ir prievartos būti heteroseksualiu", — sako, pavyzdžiui, Karen Blair, seksualinės orientacijos psichologijos ekspertė iš Trento universiteto (Ontarijas, Kanada). (Kažkas gali įtarti ją šališkumu dėl savo pačios LGBT aktyvizmo. Tačiau už tokį viešai pareikštą įtarimą šiuolaikinėje pažangioje visuomenėje jie bus apkaltinti homofobija, užblokuoti Twitter ir atleisti iš darbo).

Oro uostas
© Sputnik / Владимир Астапкович

Beje, nuoširdžiai bandžiau pažangioje ir pagrindinėje, tai yra "padorioje", Vakarų žiniasklaidoje rasti bent jau abejonių šešėlį tema "Ar per daug nukrypimų nuo praktinio heteroseksualumo? Kaip tai paveiks, pavyzdžiui, jau didelis gimstamumas? Ar tai garantuota išsivysčiusių šalių gyventojų skaičiaus mažėjimas?" Bet ne, nieko panašaus: padoriai žmonės tinkamoje žiniasklaidoje nekelia šių akivaizdžių klausimų. Reikia pagalvoti — vien dėl to, kad už tokius klausimus jie bus nedelsiant nuplėšti nuo padorumo pečių ir išmesti iš darbo ir iš socialinių tinklų.

... Verta pažymėti, kas vis dėl to tai yra.

Kai kurios Rusijos žiniasklaidos priemonės ir kai kurie autoriai šių apklausų rezultatus pateikė gana paprastai: gerai, ar prisimenate, kaip mums buvo pasakyta, kad nėra gėjų propagandos? Praėjo keleri metai — nuo 1/6 iki "beveik pusės" Vakarų jaunimo jau tapo gėjais, lesbietėmis ir translyčiais. Prireikė tik kelerių metų, kad masinė sąmonė būtų lyginama tuo, kad reikia būti gėjumi — ir trapus jaunimas klusniai tampa juo.

Realybėje tai atrodo dar sunkiau, sunkiau ir — galbūt dar blogiau.

Faktas yra tas, kad išsamiai ištyrus Amerikos apklausos rezultatus, paaiškėja tragikomedinis niuansas.

Didžioji dauguma jaunų amerikiečių, kurie laikosi esą LGBT, biseksualumą pasirinko kaip "mažumos tapatybę".

Tai, prisimename, traukia tiek savo, tiek priešingos lyties atstovus. Tai taip pat, galima sakyti, liberaliausia seksualinės mažumos forma, leidžianti merginoms mylėti vaikinus ir atvirkščiai.

Bet tai dar ne viskas. Didžioji dauguma šių "biseksualų" pripažįsta, kad šiuo metu jie yra arba heteroseksualiuose santykiuose (33 proc.), arba iš viso tai daro savo noru ar nevalingai, be jokių santykių (55,5 proc.). Tik 3,7% susitinka ir sugyvena su tos pačios lyties asmenimis (kas, pažymiu, yra tik šiek tiek aukštesnis už įprastą lygį, kaip buvo manoma 20 amžiuje).

Paprasčiau tariant, svaiginantis LGBT agitpropasas, užpuolęs visą šį nesubrendusį jaunimą, palyginti nedaugelį pertvarkė į nuolat praktikuojančius gėjus ir lesbietes. Ir palyginti nedaug žmonių buvo stumiami ant chirurginių stalų, kad būtų galima realiai pašalinti natūralias seksualines savybes ir imituoti priešingos lyties požymius.

Tačiau tai, ką jam iš tikrųjų pavyko pasiekti, buvo tai, kad jaunuoliams buvo įteiktas supratimas, jog būti biologiškai normaliam nėra šaunu. Kad tai slegia. Jei esate normalus ir įprastas žmogus, tada mokykloje psichologas ir administracija jūsų kruopščiai neglostys, nebūsite pakviesti į konferenciją apie jūsų lygybę, bus išrinktas kažkas "įvairiapusiškesnis". Mokyklos taryboje jūs liksite neįdomus ir neteksite bet kokios praktinės premijos, privilegijų ir socialinio pritarimo.

Ir, žinoma, mantra "Taip yra todėl, kad turiu neįprastą seksualinę tapatybę" puikiai veikia kaip priežastis nepasimesti įprastuose žmogaus meilės ir šeimos santykiuose. Kadangi santykių kūrimas visada yra darbas, tai yra tam tikras darbas su savimi, jei norite. Išplėstinė lytinė tapatybė aiškiai paaiškina, kad dirbti su savimi ne tik nereikia, bet ir neįmanoma: tai yra "priversti heteroseksualumą" toksiškos išorinės aplinkos jungoje.

Taigi tikroji orientacija, sėkmingai įdiegta pažangiose šalyse, yra, galima sakyti, "zombiseksualumas": jaunimas suprato, kad nėra šaunu stengtis įtikti priešingai lyčiai, kad nereikėtų dėti ypatingų pastangų siekiant "tradicinio" socialinio pritarimo.

Todėl šie jaunuoliai skaičiumi, viršijančiu visas įprastas ribas, nesimoko, kaip būti vyrais ir moterimis praktine prasme. (Žmonėms ir beždžionėms, priešingai nei paprastoms gyvoms būtybėms, seksualinis potraukis suvokiamas visai ne instinktyviai, o treniruojantis. Be treniruočių vienintelis būdas sumažinti seksualinę įtampą žmonėms, orangutanams ar šimpanzėms yra savęs patenkinimas. Tiesą sakant, didžioji dauguma jaunų internetinių epochos amžininkų 24/7.)

Akivaizdu, kad tai yra gana zombinis seksualumas — išoriškai seksualiai subrendusių ir biologiškai normalių jaunų vyrų ir moterų pavertimas vienišais vienetais, kurie nefunkcionuoja stabilių socialinių ryšių kūrimo požiūriu.

Kodėl šią tendenciją, kuri akivaizdžiai sunaikina bet kurią visuomenę, taip entuziastingai palaiko (visomis prasmėmis) šiuolaikiniai Didieji pinigai — galime tik spėlioti. Tačiau negalima teigti, kad "Didieji pinigai" taip slėpė savo tikslus: pakanka priminti, kad vienas turtingiausių planetos žmonių, "Microsoft" įkūrėjas ir daugiavaikis tėvas Bilas Geitsas kartu su žmona Melinda aktyviai remia moterų sveikatą programos skurdžiose šalyse (kurios yra pikti kritikai, vadinamos "gyventojų kontrolės programomis"). Jis taip pat turi garsiąją 2010 metų citatą (cituoja "Reuters") klimato konferencijoje: "Dabar pasaulyje yra 6,8 milijardai žmonių. Tai gali išaugti iki maždaug 9 milijardų. Jei mes padarytume tikrai gerą darbą kurdami naujas vakcinas, sveikatos priežiūrą, reprodukcinę reprodukciją sveikata — mes galėtume ją sumažinti gal nuo 10 iki 15 procentų. Geitsas pareiškė, kad mažindami mirčių nuo ligų skurdžiose šalyse mastą ir plintant kontracepcijai, jų gyventojai nustos daugintis taip masiškai).

Kaip bebūtų, akivaizdu, kad pažangių Didelių pinigų požiūriu dabartinė žmonija yra per daug.

Todėl išsivysčiusių šalių gyventojų skaičiaus mažėjimo ir senėjimo problema (kai kur papildoma imigrantų importu, o kai kur tiesiog tirpsta) yra skiriama ne tik kartais, bet ir žymiai mažesnėmis publikacijomis pagrindinėse žiniasklaidos priemonėse nei bet kuri globalinio atšilimo problema.

... Čia lieka užduoti klausimą: ar zombiseksualumo banga pasieks Rusiją?

Paprasto atsakymo nėra. Iš dalies, žinoma, ji jau čia: mūsų bendrapiliečiai tikrai blogiau sutaria tarpusavyje nei prieš 100 metų.

Tačiau norėdami paversti šį nepakankamą mūsų sugebėjimą būti normaliais vyrais ir moterimis bendrą ir išdidų nenorą jais būti, žinoma, zombiseksualumo evangelistai turės labai performatuoti Rusiją. Visų pirma, zombieseksualumas turėtų išeiti iš pseudokultūrinio "twitter" ir "insta" geto, kur jį praktikuoja gana marginalūs (nors dažnai plačiai žinomi) besmegeniai trendocefalai. Ir tapti oficialiu.

Norėdami tai padaryti, ji turi paimti daug valstybės pinigų ir valstybės administracinių išteklių, kurie — bent jau trumpuoju laikotarpiu — nėra matomi.

Taigi, ko gero, per daug jaunų žmonių iš mūsų zombių dar neturi užkandžių.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Didžioji Britanija, JAV, Rusija, LGBT
Lietuvos vėliava, archyvinė nuotrauka

Lietuvos VSD ataskaita ne nustebino, o pralinksmino atskleidė pikantiškas istorijas

(atnaujinta 10:38 2021.03.06)
Naujausia Lietuvos valstybės saugumo departamento vertinimas atrodo kaip jaudinantis trileris. Šaunias istorijas apie Rusijos šnipus papildė baltarusių "braškė". Turime pavydėti tiems, kurie gavo pilną jos versiją (21+) su antraše "visiškai slapta"

Pirmiausia sumanios Lietuvos žvalgybos operacijos dėka pavyko nukreipti Rusijos šnipinėjimo agentūros pajėgas nuo pagrindinio praėjusių metų įvykio — Seimo rinkimų. Lietuvos politinio elito karštas Baltarusijos opozicijos palaikymas išblaškė dėmesį. Tai sudarė oponentams įspūdį, kad "fronto pralaužimas" įvyks būtent Minsko kryptimi Astravo AE srityje. Ten buvo mesti pagrindiniai rezervai. Ir Kremliui nepakako jėgų kištis į Lietuvos seimūnų rinkimus.

"2020 metais vykusiems Lietuvos Respublikos Seimo rinkimams nei Rusijos propagandistai, nei Kremliaus režimo pareigūnai didelio dėmesio neskyrė, rinkimų kampanijos metu nebuvo užfiksuota sistemingų bandymų neteisėtomis priemonėmis paveikti rinkimų rezultatus", — skelbiama vertinime.

Buvo dedama daug pastangų, kad būtų išardytas šnipų tinklas ir vietos nesantaikos kėlėjų pogrindis. Streikininkų ir agentų, taip pat profesionalaus operatyvininkų darbo dėka, prieš rinkimus pavyko susilpninti jų pajėgas.

"Jiems nepavyko sudaryti bendro rinkimų sąrašo dėl tarpusavio konfliktų ir organizacinių įgūdžių trūkumo, o kai kurių iš jų bandymai rinkti parašus kaip nepriklausomiems kandidatams baigėsi nesėkme", — pateikė ataskaitą VSD.

Na, toliau, mielas skaitytojau, tu viską žinai. Rinkimus laimėjo teisingiausios politinės jėgos — krikščionių konservatoriai ir rožiniai liberalai. Tačiau dar per anksti atsipalaiduoti. Po dvejų metų vyks vietos valdžios rinkimai. O Kremliuje nemiega. Rusijos ČK jau kuria naują klastą ir siunčia agentus į Lietuvą, kad sužinotų, kur yra Lietuvos miestų ir regionų Seimas, ministerijos ir vietos valdžios pastatai.

Vieną tokių šnipų, kaip du vandens lašai, panašų į "artimiausią Vladimiro Putino draugą", verslininką Jevgenijų Prigožiną, budrūs Lietuvos žvalgybos pareigūnai atsekė prie pat sienos Vilniaus oro uoste. Jau seniai žinoma, kad Rusijos šnipai, įpratę prie demonstratyvumo ir prabangos, privačiais lėktuvais skrenda į pasaulio demokratijos šalis ir atvirai vaikšto po sostines, nesidrovėdami fotografuojasi strateginių objektų — parlamentų, vyriausybių, ministerijų ir netgi NATO karinių bazių fone. Įžūlus, žinai!

Baltarusių kolegos prilygsta jiems. Prisižiūrėję filmų apie Džeimsą Bondą, Baltarusijos saugumo pareigūnai vilioja Lietuvos piliečius į "medaus spąstus". Toks patiklus lietuvis, žinantis valstybės paslaptis, atvyks į Minską ar Gomelį nusipirkti pigių cigarečių, degtinės ar benzino, o ten jo laukia graži čekistė. Ir štai — jie jau kartu lovoje! Ir vėliau grasina nusiųsti nuotraukas žmonai, jei jis neišduos "karinės paslapties". Bet lietuviai yra savo šalies patriotai. Net bijodami atskleisti trumpalaikę svetimavimą, jie nepasiduoda provokacijoms. Iš karto grįžę į gimtinę, jie skuba atgailauti į VSD. Netikite? Štai jums didvyriško 34 metų Lietuvos piliečio pavyzdys.

Tačiau kinų šnipai elgiasi sudėtingiau, o ne gremėzdiškai, kaip rusai ar baltarusiai. Su šmaikščia šypsena veide jie įsigyоф pasitikėjimą labai viliojančiais pasiūlymais. Jie siunčia humanitarinę pagalbą kaukių ir testų forma koronaviruso pandemijos metu. Jie siūlo naujausias technologijas ir milijardus dolerių investicijų į patiklias šalis. Bet mes žinome, kad tai ne iš grynos širdies, o tik dėl priedangos, norint sužinoti tą pačią Lietuvos "valstybinę paslaptį". O kas toji, ši paslaptis, kartais net patys Lietuvos žvalgybos pareigūnai nežino. Juk ji (paslaptis) yra paslėptas saloje, skrynioje, palaidotoje po šimtmečių senumo ąžuolu, pasodintu Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikais. Net baisus šnipų navigacijos tinklas "Glonass" negali aptikti šios salos. Ir apie tą paslaptį Lietuvoje žino tik vienas žmogus. Jo vardas ir pavardė taip pat yra paslaptis.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Baltarusija, Kinija, Rusija, Lietuva, Valstybės saugumo departamentas (VSD)
Dar šia tema
Pralaimėjo ir liko viena: Lietuva panikuoja dėl Baltarusijos krovinių praradimo
Prioritetas yra LGBT, likusieji palauks? Seimas turi svarbesnių reikalų nei sekimas
Elektros perdavimo linijos, archyvinė nuotrauka

Ukrainoje paskelbta atskyrimo nuo Rusijos ir Baltarusijos energetikos sistemų data

(atnaujinta 14:46 2021.03.06)
Tuo pačiu metu laikinai einantis Ukrainos energetikos ministerijos vadovo pareigas Jurijus Vitrenko pripažino, kad šalis turi problemų su elektros energijos tiekimu iš Europos 

VILNIUS, kovo 6 - Sputnik. Ukrainos energetikos sistema atsiskirs nuo Rusijos ir Baltarusijos energetinių sistemų 2022 metais, per nuotolinį susitikimą su Lietuvos energetikos ministru Dainiumi Kreiviu pareiškė laikinai einantis energetikos ministro pareigas Jurijus Vitrenko, pranešė RIA Novosti

Sausio pabaigoje Vitrenko pažymėjo, kad jis pasisako už pagrįstus elektros importo iš Rusijos ir Baltarusijos apribojimus. Jis taip pat pasisakė už atjungimą nuo Rusijos ir Baltarusijos energetikos sistemu, teigdamas, kad Kijevas turi prisijungti prie Europos energetikos sistemos.

"Sinchronizacijos procesas išeina į finišo tiesiąją – 2022 metais Ukrainos energetinė sistema atsiskirs nuo Rusijos ir Baltarusijos energetinių sistemų ir pereis į izoliuotą darbo režimą. Po to, 2023 metais įvyks sinchronizacija su ENTSO-E", — Vitrenko cituoja Ukrainos ministrų kabineto spaudos tarnyba.

Pažymima, kad sinchronizavimas su ENTSO-E taip pat leis demonopolizuoti elektros energijos rinką Ukrainoje ir padės įvesti veiksmingas skaidrias Europos taisykles ir procedūras.

Vitrenko išdėstė daugybę uždavinių, leidžiančių pagreitinti sinchronizavimą, įskaitant energetikos infrastruktūros modernizavimą.

"Mes suprantame, kad Ukraina turi problemų su elektros energijos tiekimu iš Europos esant didžiausiai apkrovai. Todėl mes svarstome galimybę plėstis, kurti naujus gamybos pajėgumus, kurie patenkintų mūsų poreikius", - sakė Vitrenko.

Lietuvos pasitraukimas iš BRELL

Lietuva, Latvija ir Estija yra BRELL energijos žiedo dalis kartu su Baltarusija ir Rusija. Baltijos šalys nusprendė atjungti ir sinchronizuoti su Europos elektros sistema per Lenkiją — per "LitPol Link" ir "Harmony Link" jūrų kabelį. Tai planuojama įgyvendinti iki 2025 metų.

Lietuvoje noras pasitraukti iš BRELL paaiškinamas noru pasiekti "energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos". Tačiau, pasak daugelio ekspertų, atsijungimo nuo BRELL procesas Baltijos šalims bus nepaprastai brangus išteklių ir pinigų prasme, o ateityje taip pat pakenks vartotojų kišenėms, kurioms neišvengiamai kils tarifai.

Tuo tarpu Maskva tikisi, kad net ir Baltijos šalims palikus BRELL, elektros tiekimas respublikoms bus tęsiamas.

Energetikos ekspertas Borisas Marcnkevičius interviu Sputnik Lietuva paragino oficialųjį Vilnių, išeinant iš BRELL, prisiminti ir nubrėžti paraleles su situacija, kuri dabar susiklostė Teksase.

Tegai:
Baltarusija, Rusija, Ukraina
Dar šia tema
Ukraina pasirengė paleisti "Nord Stream-2"
Kartu prieš Maskvą: ką ES žada Moldovai, Gruzijai ir Ukrainai