Žvalgybos kompleksas Infauna

JAV pripažino Rusijos elektronines kovos sistemas geriausiomis pasaulyje

(atnaujinta 17:33 2021.03.31)
Rusija yra pripažinta pasaulio lyderė aukštųjų technologijų ginklų srityje. Elektroninio karo (EK) sistemų sektoriuje Rusijos produktai rodo fantastišką efektyvumą visose kovinėse aplinkose

JAV Audito rūmai pripažino pranašumo praradimą prieš Rusiją elektromagnetinėje kovoje. Rūmų gynybos pajėgumų ir valdymo direktorius Džozefas Kiršbaumas (Joseph Kirshbaum) pažymėjo, kad Rusijos kovinės pajėgos elektromagnetiniame spektre parodė savo veiksmingumą "realiai naudojant šias priemones prieš JAV ir kitas šalis" (nepatikslinus vietos ir laiko). Be to, pasak amerikiečių ekspertų, Maskva gali elektroninėmis kovos priemonėmis paveikti Pentagono orlaivių ir laivų ryšių ir navigacijos sistemų veikimą, Rusijos Federacijos karinė operacija Sirijoje leido kaupti patirtį ir plėtoti kovos su JAV kosminiu turtu potencialą.

Tačiau Pentagonas nesugebėjo iki galo įgyvendinti nė vienos iš anksčiau priimtų strategijų elektroninės kovos srityje. Dešimtojo dešimtmečio pradžioje amerikiečiai daugeliui metų sustabdė jos plėtrą kaip nereikalingą, o dabar nesėkmingai bando pasivyti.

Šiaurės Atlanto aljansas pripažino atsilikimą nuo Rusijos elektroninėje kovoje dar 2018 metais, kai NATO mokslinė ir techninė organizacija pareiškė, kad aljanso taktinio ryšio infrastruktūra yra pažeidžiama Rusijos EK strategijos ir "Rusijos doktrina, apjungianti aptikimą, identifikavimą, lokalizavimą ir ypač svarbių elektroninės kovos taikinių, bepiločių aparatų ir artilerijos sunaikinimas pasirodė esąs labai sėkmingas".

Rusija dešimtmečius atkakliai ir nuolat kūrė unikalias sausumos, oro ir jūrų elektroninės kovos sistemas, skirtas visiems vadovavimo ir kontrolės lygiams. Per pastaruosius trejus metus kariuomenė gavo daugiau nei tūkstantį vienetų elektroninės karo įrangos, įskaitant autonominius mažo dydžio trukdžių aparatus ir 19 iš esmės naujų modelių. Tačiau esmė ne kiekybė: Rusijos elektroninės kovos padalinių kovinių galimybių augimą užtikrina įrangos universalumas ir kokybė. Pasak Rusijos Federacijos gynybos ministro Sergejaus Šoigu, sistemų asortimentas padidėjo 3,5 karto.

Rusijos elektroninės kovos sistemos sugeba selektyviai ar globaliai "užgesinti" NATO standartų ryšius, nuslopinti teroristų bepiločių skrydžius, išmušti iš kurso amerikietiškas sparnuotąsias raketas "Tomahawk". RF bando elektromagnetinius ginklus. Pavyzdžiui, mikrobangų patrankos gali išjungti priešo elektroniką iki 10 km atstumu. Viena slapčiausių yra "Alabuga" sistema, kuri, pasak Vakarų žiniasklaidos, savo galia yra panaši į branduolinę bombą ir gali "neutralizuoti ištisas armijas".

Sirijos tikrovė

Sirijos Arabų Respublikos teritorijoje Rusijos elektroninio karo įranga "Avtobaza-M", "Borisoglebsk-2", "Maskva", "Krasucha", "Samarkandas", "Svet-KU", "Rtut-BM", "Infauna", "Repellent" "paralyžiuoja" priešo elektroniką, kuri patenka po nematomu šimtų kilometrų skersmens kupolu.

Pavyzdžiui, "Krasucha" apakina borto sistemas, esančias iki 200 kilometrų spinduliu, tai yra priešo radarai, palydovinio ryšio sistemos, UAV valdymo kanalai, aukšto dažnio radijas, korinis ryšys, "Wi-Fi" negali veikti virš Chmeimimo bazės. Rusijos elektroninių kovos sistemų "kontratakos" yra sėkmingos net ir tais atvejais, kai JAV ir NATO pajėgos užšifruoja signalą arba naudoja elektroninį blokavimą.

Keletas pavyzdžių. Kompleksas "Maskva-1" pasyvaus elektroninio nuskaitymo režimu valdo erdvę 400 kilometrų spinduliu, aptinka orlaivius, raketas ir net priešo sviedinius.

Veiksminga priemonė susidoroti su nedideliais bepiločiais aparatais, veikiančiais mažu greičiu ir radijo tylos režimu, yra "Valdai" kompleksas, kuris yra asimetriškas atsakas į "bepiločių būrį".

Elektroninė kovos sistema "Šipovnik-AERO" į drono borto kompiuterį įsiveržia per vieną sekundę. Jei ji susiduria su nepažįstama konfigūracija, per kelias minutes pradeda ją kontroliuoti. Be to, "erškėtuogė" sugeba slopinti ryšių, televizijos ir radijo transliavimo stočių komandinius postus, korinio ir kito tinklo modulius.

Naujausias Rusijos smogiamasis bepilotis Ochotnik
© Sputnik / Министерство обороны РФ

Stotis R-330Zh "Žitel" aptinka ir analizuoja radijo spinduliuotės šaltinių signalus, trukdo užsienio pasaulinėms palydovinio ryšio sistemoms "Inmarsat" ir "Iridium", GPS navigacijos įrangai.

Rusijos karinio jūrų laivyno Juodosios jūros laivynas į Viduržemio jūrą išsiuntė 22160 projekto patrulinį laivą "Dmitrijus Rogačiovas". Be sparnuotųjų raketų "Kalibr", laive taip pat yra jūrinės elektroninės karo įrangos, skirtos kovoti su JAV ir NATO žvalgybos orlaiviais.

Rusijos elektroninė karo įranga Sirijoje neleidžia priešo radarams "matyti" orlaivių pakilimo ir nusileidimo, raketų paleidimo ir karių perskirstymo. Sirijos kovotojų bendravimo su išoriniu pasauliu ir tarp dalinių SAR teritorijoje sistema buvo praktiškai sunaikinta. Išsigandęs ar apakęs yra pusiau nugalėtas. Elektroninis karas reiškia priešo elektronikos "iliuzijos" sukūrimą, orlaiviai tampa radijo elektronikos "miražų" (klaidingų GPS signalų) auka. 

Hipotetiškai sparnuotąsias raketas galima nukreipti į paleidimo tašką. Leiskite priminti, kad iš 59 "Tomahawks", 2017 metų balandžio 7 dieną paleistų iš amerikiečių eskadrinių minininkų "Ross" ir "Porter" į Sirijos oro bazę "Al-Šairat", 36 nepasiekė tikslo, jų kritimo taškai nėra žinomi. Remiantis Rusijos objektyvios kontrolės priemonėmis, į Sirijos oro bazę nuskriejo tik 23 raketos.

Vėliau JAV Gynybos departamento Specialiųjų pajėgų generalinio direktorato vadovas generolas Reimondas Tomasas (Raymond Thomas) sakė, kad Sirija tapo "vieta, kur vyksta intensyviausias elektroninis karas planetoje, Rusijos ir Sirijos vyriausybės pajėgos kiekvieną dieną pasmerkia mus išbandymams, ardo mūsų ryšių sistemas, išvesdamos iš rikiuotės mūsų orlaivius ES-130". Amerikos generolas apgailestauja, kad Rusija turi galimybę išbandyti savo ginklus su geriausiomis JAV žvalgybos sistemomis Sirijos oro erdvėje. Kas kaltas ir ką šioje erdvėje veikia sparnuotosios raketos "Tomahawk" arba elektroninėms kovoms sukurti "Lockheed Martin EC-130 Compass Call" lėktuvai? Amerikos kariuomenės niekas nekvietė į Siriją.

Strateginis progresas

Įvykiai Sirijoje sulaukia gyvo atsako visame pasaulyje, o elektroninės karo sistemos netiesiogiai užtikrina Rusijos geopolitinės įtakos augimą. Galingiausia Rusijos sistema "Murmansk" taip sužavėjo KLR specialistus, kad Kinijos leidinys "Sohu" paskelbė apie pažangiausių pasaulyje elektroninio karo technologijų sukūrimą, kuris galėtų smogti NATO orlaiviams ir "pažaboti JAV aroganciją". Žurnalistai pažymėjo, kad "Murmanskas" gali sekti JAV armijos pasaulinę trumpųjų bangų ryšio sistemą (teikia antžeminių stočių, orlaivių ir laivų sąveiką) ir įvesti galingus trukdžius šios sistemos veikimui 3 000 km spinduliu. Ne visos pasaulio šalys gali pasigirti tokiu spinduliu nuo sostinės iki sienos.

Lėktuvas Su-24
© Sputnik / Дмитрий Виноградов

Specializuotas amerikiečių leidinys "The National Interest" teigia: Rusija elektroninio karo srityje yra kokybiškai pranašesnė už Šiaurės Atlanto aljanso šalis, o bėgant metams šis atotrūkis tik didėjo. Aljanso agresijos atveju naujausios Rusijos elektroninio karo sistemos paskandins ryšį iki visiško operatyvumo ir pašalins bet kokią NATO pajėgų sąveiką.

Bet koks bandymas slaptais naikintuvais-bombonešiais prasiskverbti į Rusijos Federacijos teritoriją baigsis nesėkme. Vykstant karo veiksmams "skraidantys kompiuteriai" F-35 su didele tikimybe bus nedelsiant išvesti iš rikiuotės dėl Rusijos elektroninių kovos sistemų poveikio.

Rusija viršgarsinius ginklus pavers nebranduolinių atgrasymo pajėgų pagrindu >>

Grįždami į žemę pastebime, kad evoliucijos metu elektroninė kovos įranga rado savo nišą taktinio ešelono daliniuose, iki pat įmonės. Rusijos karinis personalas gali "iš peties" aptikti, identifikuoti priešo elektroninę įrangą ir atlikti visas elektroninio slopinimo operacijas. Nešiojamieji ir mažo dydžio kompleksai "Piščal", "Sapsan-Bekas", "Solaris-N" yra patogūs ir efektyvūs. Pavyzdžiui, nešiojamasis "Piščal" sveria tik 3,5 kg (išoriškai primena automatą), veikia iki 2 kilometrų atstumu.

Už įspūdingos Rusijos elektroninės kovos įrangos pavyzdžių linijos yra daugiau nei šimtmečio istorija. Pati radijo bangų karinio naudojimo idėja priklauso Rusijai — talentingas mokslininkas, radijo išradėjas Aleksandras Popovas 1903 metais Rusijos Imperijos karo ministerijos atmintinėje išdėstė elektroninės kovos principus. O po metų prasidėjo kovinis panaudojimas — ginant Port Artūrą, kovinio laivo "Pobeda" radijo stotis užstrigo japonų eskadrilės pastebimųjų laivų darbe. Šlovinga istorija tęsiasi.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
JAV, Rusija
JAV, Pentagonas

"Gebės numušti rusiškas raketas": JAV buvo anonsuotas naujas perėmėjas

(atnaujinta 10:22 2021.04.10)
Amerikiečiai pradėjo eilinį priešraketinės gynybos sistemos, apimančios žemyninę šalies dalį, modernizavimo etapą

Kovo pabaigoje Pentagonas išrinko "Lockheed Martin" ir "Northrop Grumman" koncernus, kad sukurtų naujos kartos perėmėją (Next-Generation Interceptor — NGI). Institucijoje tikina, kad priešpriešiniame kurse jis gebės numušti naujas Rusijos ir Kinijos raketas. RIA Novosti medžiagoje rašo autorius Andrejus Kocas.

Prieš "Avangard"

Tikimasi, kad perspektyvios priešraketinė gynyba pradės kovos pareigas 2020-ųjų viduryje ir galiausiai taps Amerikos priešraketinės gynybos sistemos šerdimi. Pentagonas nusprendė persiginkluoti abejojant, ar jų parėmėjai paėjgus sulaikyti naujas Rusijos ir Kinijos tarpžemyninės balistinės raketas. Pirmiausia kalbama apie skrydžio maršo atkarpą (Ground-Based Midcourse Defense — GMD).

NGI programa startavo praėjusių metų balandį, kai JAV priešraketinės gynybos agentūra (MDA) kreipėsi į pramonės atstovus su prašymu dėl būsimo perėmėjo projekto variantų. Naujos priešraketinės gynybos sukūrimui skirta 5,9 mlrd. dolerių ir penkerius metus. Kartu su "Lockheed Martin" ir "Northrop Grumman" konkurse dalyvavo ir GMD priešraketinės gynybos gamintojas "Boeing", tačiau jo pasiūlymai Pentagono nesudomino.

"Atsižvelgiant į dvi įmones, dalyvaujančias projekte, priešraketinės gynybos agentūra gaus daug naudos, — sakė MDA direktorius viceadmirolas Džonas Hillas. — Kai ji bus priimta, ji taps pagrindu JAV priešraketinės gynybos sistemai 2030-aisiais ir vėliau. Mes tikimės, kad jos pajėgumų pakaks atremti viską, ką potencialūs priešininkai gali į mus mesti".

Perspektyvi priešraketinė priemonė ir jos taktinės bei techninės savybės — kol kas tai didelė paslaptis. Vis dėlto Pentagonas ne kartą pabrėžė, kad JAV priešraketinė gynybos sistema turi sugebėti perimti moderniausias kovines galvutes, įskaitant hipergarsines. Ko gero, NGI bus "paaštrinta" pirmiausia prieš naujausias Rusijos raketų sistemas "Avangard".

Neaišku, kaip tiksliai amerikiečiai ketina perimti manevruojančią kovinę galvutę. Pagrindinis skirtumas tarp priešraketinės gynybos sistemos ir zenitinės yra tas, kad ji nukreipiama į tašką, kuriame po tam tikro laiko pasirodys priešo taikinys. Kadangi kovinio vieneto "Avangard" trajektorija yra labai nenuspėjama, už Atlanto esantys konstruotojai turės sugalvoti ką nors labai nekasdieniško.

Naujoji priešraketinė gynyba

Šiandien pagrindinis JAV nacionalinės priešraketinės gynybos sistemos komponentas — apie 60 antžeminių GMD raketų, dislokuotų Aliaskoje ir Kalifornijoje. Jos sugeba perimti balistinius taikinius maršo trajektorijos ruože. Taikinį paskiria išankstinio perspėjimo ir sekimo radaro sistema, raketų ir jų galvučių įveikimas — susidūrimo kursuose. Kovos galvutė kinetinė, sunaikinanti taikinį susidūrusi kaktomuša. Tačiau perėmėjų bandymai atskleidė jų žemą efektyvumą — numušė tik pusę mokomųjų raketų.

Naikintuvas Su-37, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владимир Федоренко

Amerikiečiai ne kartą bandė tobulinti kontinentinės priešraketinės gynybos sistemą. Dirbo ties galimybe priešraketinėse raketose įrengti daugiafunkcę žudymo mašiną (Multi-Object Kill Vehicle — MOKV). Testai parodė, kad naujovė nėra perspektyvi. Praėjusio dešimtmečio viduryje buvo pradėta programa "Redesigned Kill Vehicle" (RKV), skirta sukurti naują kovinę dalį, kuri pakeistų esamus kinetinius už atmosferinius perėmėjus. Tam skyrė 5,8 milijardo dolerių. Koncernai "Raytheon", "Boeing" ir "Lockheed Martin" turėjo baigti plėtrą iki 2025 metų, tačiau 2020 metų rugpjūčio mėnesį priešraketinės gynybos sistemų agentūra sutartį nutraukė. Remiantis JAV žiniasklaidos pranešimais, priežastis — "konstruktyvios gaminio problemos".

Būtent tada Pentagonas paskelbė, kad daugiau nebeinvestuoti į GMD platformos modernizavimą, reikalingas iš esmės naujas perėmėjas. Kol nebus priimta perspektyvi technologija, Vašingtonas ketina sustiprinti žemyninės JAV priešraketinę gynybą kitų jėgų ir priemonių sąskaita.

Viskas gynybai

Visų pirma kalbama apie laivus, turinčius "Aegis" kovos informacijos ir valdymo sistemą, ir priešraketinę šeimyną "Standard". Dauguma šių vimpelų dabar veikia Ramiajame vandenyne. Atnaujintos daugiasluoksnės priešraketinės gynybos sistemos koncepcijoje daroma prielaida, kad kai kurie "Arlie Burke" eskadriniai minininkai ir "Ticonderoga" kreiseriai nuolat budės prie Amerikos krantų.

Problema ta, kad priešraketinė šeimyna "Standard" yra sukurta sunaikinti trumpojo ir vidutinio nuotolio raketas ir iš tikrųjų negali perimti tarpžemyninių balistinių taikinių. Priešraketinės gynybos agentūra pažymi, kad naujos koncepcijos sėkmė daugiausia priklauso nuo naujausios modifikacijos Standard SM-3 Block IIA perėmėjo bandymų. Pernai jis Havajų salose numušė taikinį, imituojantį TBR kovos galvutę.

Be to, MDA neatmeta "Aegis" antžeminio varianto — "Aegis Ashore" — dislokavimo JAV, ypač Havajuose. Tokių kompleksų elementus, priminsime, amerikiečiai dislokavo Lenkijoje ir Rumunijoje. Norėjo ir Japonijoje, tačiau Tokijas atsisakė.

Dar vienas nacionalinės priešraketinės gynybos sistemos sluoksnis bus antžeminės trumpojo nuotolio priešraketinės sistemos THAAD, dislokuotos visų pirma Pietų Korėjoje ir Guame. Šiems ginklams atnaujinti agentūra praėjusiais metais paprašė 273 mln. Daroma prielaida, kad THAAD paskutinėje trajektorijos fazėje numuš raketines galvutes. Kiek šių kompleksų prireiks Jungtinių Amerikos Valstijų pridengimui, nepranešama.

Amerikiečiai dar tik pradeda kurti naują priešraketinės gynybos sistemą, tuo tarpu Rusijoje šią darbai vyksta pilnu pajėgumu. Lapkritį Gynybos ministerija dar kartą sėkmingai išbandė perspektyvią raketą A-235 "Nudol" Sary-Šagan bandymų poligone Kazachstane. Skirtingai nuo dabartinės A-135 sistemos, kuri pridengia Maskvą ir Centrinį pramonės regioną, "Nudol" — mobili. Tai yra, ją bus galima dislokuoti bet kurioje šalies vietoje.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Rusija, priešraketinės gynybos sistema, JAV
Lietuvos kariškiai

Patriotizmo neužtenka. Vaikus Lietuvoje norima paversti "kariais-didvyriais" 

(atnaujinta 23:55 2021.04.10)
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovas Laurynas Kasčiūnas rūpinasi Lietuvos jaunimo morale ir kovos dvasia. Žengdamas koja kojon, jis pasiūlė sukurti žaidimą vaikams, kuriame visi jausis "kariais-didvyriais" nugalėdami priešus

Praėjusią vasarą artimiausi Baltijos šalių partneriai ES ir NATO — lenkai — nusprendė pasidomėti lietuvių, latvių ir estų pasirengimu kovoti su Rusija vardan NATO interesų. Jie sako, kad Lietuvos, Latvijos ir Estijos vyriausybės reguliariai deklaruoja savo ištikimybę aljanso konfrontacijos su Maskva eigai ir savo piliečių pasirengimą paimti M-16 šautuvus ir dalyvauti militarizuojant rytinį flangą. Bet kaip yra realybėje?

Lenkijos rinkos ir socialinių tyrimų instituto kartu su gynybos informacijos portalu "Defense24.pl" atliktos apklausos rezultatai sukrėtė sociologus ir Šiaurės Atlanto aljanso generolus. Paaiškėjo, kad 60 procentų lietuvių, 44 procentai latvių ir 43 procentai estų, kilus karui su "rytine kaimyne", pirmiausia bandys užtikrinti savo artimųjų saugumą. Bet tik 17 procentų Lietuvos gyventojų, 16 procentų Latvijos ir 24 procentus Estijos gyventojų kariautų su Rusija su kulkosvaidžiu rankose.

Dabar aišku, kodėl per vadovavimo ir štabo pratybas NATO generolai Europoje atvirai pareiškia, kad ginkluoto konflikto atveju Rusijos tankai per kelias valandas nesustos nuo Baltarusijos iki Kaliningrado ir paskutiniai galimo pasipriešinimo taškai. Lietuvos, Latvijos ir Estijos kariuomenės bus sutramdytos per dvi–tris dienas.

Lietuvoje tada sakė, kad "eisime į miškus ir, kaip ir mūsų "didvyriški protėviai", vykdysime partizaninį karą su "okupantais".

Pažymėtina, kad panaši lenkų jaunimo apklausa Lietuvoje buvo atlikta prie ankstesnės liberaliųjų konservatorių vyriausybės (2008–2012 metais) tiesiog po įvykių Pietų Osetijoje ir Abchazijoje 2008 metų rugpjūčio 8 dieną. Ir tada daugiau nei 60 procentų jaunų lietuvių teigė, kad neketina imti ginklo, "jei Rusija puls".

Pasirodo, kad daugiau nei dešimt metų lietuvių propaganda "Rusai puola" buvo veltui? "Kaip taip?" — piktinosi uolus rusofobas ir karštas "patriotas" Laurynas Kasčiūnas. Jis sakosi įsigilinęs į šią problemą ir radęs ryškią spragą patriotiniame jaunimo ugdyme. Pasirodo, kad dalykas "Nacionalinis saugumas ir gynyba" įvedamas tik 38 iš tūkstančio šalies mokyklų. Ir tai neprivalomai!

Vilnius
© Sputnik / Владислав Адамовский

O būtina, kad kiekvieną dieną kiekvienoje iš 9–11 klasių būtų pamoka, kurioje mokytojai kalbėtų apie didvyrišką Lietuvos karių praeitį. O įvairaus amžiaus moksleiviams taip pat reikėtų sukurti kompiuterinį žaidimą, kuriame, matyt, visi pasidabins šarvais, paims kardą ir kovos su "barbarų" ordomis iš rytų.

Kitame žaidimo lygmenyje, kaip suprantu, 1941 metų modelio vokiečių "Schmeiser" turėtų pasirodyti Lietuvos "kario-didvyrio" rankose, o ant rankos — tvarstis su užrašu "policininkas". O bonusinius taškus šiame žaidime, matyt, galima uždirbti už barbarus, suvertus ant ieties, už Panerių miške sušaudytus žydus ir namuose su savo vaikais sudegintus komunistus. O aukščiausiame lygmenyje — daugeliui didvyrių — už susprogdintą Baltarusijos atominę elektrinę.

Na, jei patriotiškai nusiteikusį žaidėją staiga užmuša T-34 šūvis, arba apsukrus NKVD pareigūnas prieina prie jo iš nugaros ir iš revolverio šauna į nugarą, tada neverta nusiminti — jam bus pastatytas auksinis paminklas, vardas įamžintas marmure ir auksinėmis raidėmis užrašytas virtualioje Lietuvos istorijoje. Auksas — už tūkstančius nužudytų žydų ir bolševikų. O jei mažiau — tada sidabras.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
vaikai, Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK), Laurynas Kasčiūnas
Amazon įkūrėjas Džefas Bezosas

"Forbes" paskelbė turtingiausių žmonių planetoje reitingą

(atnaujinta 18:28 2021.04.10)
Iš viso šiais metais "Forbes" reitinge yra 2 755 milijardieriai —- 660 žmonių daugiau nei 2020 metais

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Elonas Muskas, kuriam priklauso akcijų paketai bendrovėse "SpaceX" ir "Tesla", pakilo į antrąją vietą kasmetiniame "Forbes" turtingiausių žmonių pasaulyje reitinge su 151 milijardo dolerių turtu, per metus padidinęs savo turtą šešis kartus, rodo reitingo duomenys.

Tai yra 126,4 milijardo dolerių daugiau nei prieš metus, kai jis buvo 31 vietoje, o turtas siekė 24,6 milijardo dolerių. Pagrindinė priežastis, kaip nurodo "Forbes", tai "Tesla" akcijų kotiruočių augimas aštuonis kartus nuo praėjusių metų reitingo paskelbimo.

Tuo pačiu metu "Amazon" įkūrėjas Džefas Bezosas išlieka reitingo lyderiu ketvirtus metus iš eilės. Jo turtas išaugo 64 milijardais dolerių iki 177 milijardų dolerių, sakoma žurnalo 35-ajame kasmetiniame turtingiausių žmonių pasaulноу reitinge.

Trečią vietą reitinge užėmė grupės "Louis Vuitton Moët Hennessy" prezidentas Bernaras Arno su 150 milijardų dolerių turtu. Žurnalas pažymi, kad per metus jo turtas beveik padvigubėjo.

Ketvirtoje vietoje yra "Microsoft" įkūrėjas Bilas Geitsas, jo turtas išaugo 26 mlrd. dolerių per metus iki 124 mlrd.

Penktoje vietoje yra "Facebook" vadovas Markas Zukerbergas — jo turtas vertinamas 97 mlrd. dolerių, tai yra 42,3 mlrd. daugiau nei prieš metus.

Iš viso šiais metais "Forbes" reitinge yra 2 755 milijardieriai —- 660 žmonių daugiau nei 2020 metais. Jų bendras turtas pasiekė rekordinius 13,08 trln. dolerių, tai yra 5,08 trln. daugiau nei pernai. Sąraše yra daugiau nei 100 dalyvių iš Rusijos. Naujokų reitinge yra 493. Iš sąrašo iškrito 84 žmonės, iš jų 23 — dėl mirties.

Tegai:
Forbes
Dar šia tema
"Forbes" paskelbė 50 naujų milijardierių sveikatos apsaugos srityje
"Forbes" pasakojo, kaip 2020 metais išaugo turtingiausių pasaulio žmonių turtas
"Forbes": JAV turi ruoštis blogiausiam karui su Rusija