Didžioji Britanija

"Žudantys Putino sąrašai": Didžioji Britanija atskleidė savo "manevrą" prieš Rusiją

(atnaujinta 13:43 2021.04.03)
Šeši žmonės iš šio sąrašo gyvena Didžiojoje Britanijoje. Šios nesąmonės priežastis buvo neįvardinto "Rusijos šnipo" laiškas, kurį jis tariamai perdavė vienai iš potencialių "žudikų sąrašo" aukų

Panašu, kad Didžioji Britanija pradėjo įgyvendinti pernai rudenį paskelbtą informacinės atakos prieš Rusiją planą. Primename, kad tada buvo viešai paskelbta, jog Didžiosios Britanijos "Government Communications Headquarters" (GCHQ) pradeda "įžeidžiančią kibernetinę operaciją" prieš mūsų valstybę. Be to, ten dalyvauja specialiosios tarnybos MI-5, MI-6, karinė žvalgyba ir net 77-oji armijos brigada, prie Gynybos ministerijos sukurtas padalinys psichologinėms specialiosioms operacijoms socialiniuose tinkluose ir internete.

Jau tada manėme, kad netrukus pamatysime žiauriausius antirusiškus padirbinius, įskaitant tekstų, parašytų raštinga rusų kalba, naudojimą. Pastaroji prielaida buvo pagrįsta tuo, kad MI6 aiškiai planavo įtraukti Ukrainą. Po to, kai jos prezidentas Vladimiras Zelenskis apsilankė šios specialiosios tarnybos būstinėje Londone, jis pakvietė Ukrainos "ekspertus kuriant klastotes ir dezinformaciją" dirbti su Didžiojoje Britanijoje nustatytomis užduotimis. Jis paragino juos: "Tegul jūsų patirtis tikrai šiek tiek pasitarnauja valstybei".

Kremlius
© Sputnik / Владимир Сергеев

Britų žiniasklaida vieningai paskelbė panašią "sensaciją" — kad asmeniškai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas susitarė dėl naujo asmenų, kuriuos jo "žudikai" artimiausiu metu turėtų pašalinti, sąrašo. Be to, šeši žmonės iš šio sąrašo gyvena Didžiojoje Britanijoje. Šios nesąmonės priežastis buvo neįvardinto "Rusijos šnipo" laiškas, kurį jis tariamai perdavė vienai iš potencialių "žudikų sąrašo" aukų.

Laiškas iš tiesų parašytas rusų kalba. Tiesa, mūsų prielaidos, kad tokios klastotės bus komponuojamos kompetentingai, nepasitvirtino. Klaidos (ypač skyrybos ženklai) yra vertos C klasės mokinio. O nežinojimas apie veiksmažodžių rašybos ypatumus, rodo, kad ši kūryba parašyta, greičiausiai, Ukrainoje (ukrainiečių kalba vartojama tik forma, todėl tokių veiksmažodžių rašyba yra tinklaraštininkų prakeiksmas). Taigi galima manyti, kad buvo išgirstas Zelenskio kvietimas jo dezinformacijos specialistams tarnauti Britanijos valstybei.

Nėra prasmės išsamiai analizuoti nesąmonių, kurių Rusijos žudikų komandos dabar yra Airijoje, kad persikeltų į Didžiąją Britaniją atlikti savo purvino darbo. Pakanka pažvelgti į galimų "žudikų" taikinių sąrašą, kad jame pamatytum absoliučiai juokingus personažus.

Be to, britų žiniasklaida, laimingai pasirinkusi šią istoriją, net nepastebi, kaip šis netikras neatitinka kitų antirusiškų istorijų. Pavyzdžiui, būsimų aukų sąraše yra buvęs britų specialusis agentas Kristoferis Stylas, liūdnai pagarsėjusio "Trump Russian Dossier", kuris vienu metu buvo juokingo skandalo, vadinamo "Russhagate", autorius. Naujosios "sensacijos" autoriai aiškiai pamiršo, kad galų gale pats "dosjė Stylas" jau buvo paskelbtas "Rusijos dezinformacijos operacija". Kokia prasmė pašalinti tokį veiksmingą "Rusijos agentą", kuriuo Stylas norom nenorom tapo?

Arba, tarkime, tarp sąraše esančių žmonių yra pasiskelbęs "buvęs Rusijos šnipas" Borisas Karpičkovas, dabar gyvenantis Didžiojoje Britanijoje. Be to, "The Sun" teigia, kad jis jau "išgyveno du bandymus apsinuodyti". Laikraštis nenurodo tvirtinimo šaltinio, nes nuo tada jis turės pripažinti, kad vienintelis šaltinis yra pats Karpičkovas, apkaltintas dideliais finansiniais sukčiavimais ir sukčiavimu, dėl kurio Latvija jau seniai siekia jo ekstradicijos. Taip, taip, Latvija, o ne Rusija, reikalauja jai išduoti aferistą, kurio "sensacingus atskleidimus" periodiškai mini britų spauda. Ir šie žmonės juokėsi iš baltarusių pasakojimo apie "Maiko ir Niko" pokalbį.

Nepaisant visų šių juokingų istorijų, "naujojo Putino aukų sąrašo" istorija vienu metu pasirodė keliuose Didžiosios Britanijos laikraščiuose. Be to, daugelis skirtingų bulvarinių leidinių straipsnių yra visiškai vienodi. Tai dar kartą patvirtina koordinuotą ir centralizuotą šios dezinformacijos operacijos pobūdį.

Įdomu tai, kad kartu su šia "sensacija", paskelbta daugiausia geltonojoje spaudoje, "The Sunday Times" pradėjo sudėtingesnę klastotę ta pačia tema — apie "Putino žudikų sąrašą". Akcijos organizatoriai, matyt, nusprendė tą pačią temą pateikti skirtingomis variacijomis, kad atitiktų skirtingų laikraščių auditorijų poreikius. Tai yra, labai primityvi versija su neraštingo "Rusijos šnipo" laišku, klientų požiūriu, tinka bulvarinių leidinių, tokių kaip "Mirror" ir "Sun", skaitytojams, tačiau rafinuotesnei "Times" auditorijai galite sugalvok kitokią istoriją. Svarbiausia tame, kad turi būti "Putino aukų sąrašas".

"Sunday Times", apsimesdamas, kad nieko negirdėjo apie garsesnius "apreiškimus" iš daugiau "geltonųjų" kolegų, pranešė, kad juodajame sąraše yra tik penki vardai. Ir visi šie žmonės yra iš Čečėnijos. Keturi susiję asmenys esą buvo pašalinti, o liko tik vienas. Ir dabar jis gyvena mažame Austrijos miestelyje, nuolat laukdamas savo nužudymo. Nepateikdamas jokių įrodymų apie tokį sąrašą, laikraštis vis dėlto daro išvadą: "Rusijos žudikai ir toliau persekioja savo aukas Europoje".

Matyt, neatsitiktinai visi šie leidiniai sutapo su ilgai lauktos Saugumo, gynybos ir užsienio politikos apžvalgos išleidimu, kurį Borisas Džonsonas taip ilgai atidėliojo. Joje, kaip ir tikėtasi, Rusija įvardijama kaip "opiausia grėsmė" Didžiosios Britanijos nacionaliniam saugumui. Kadangi yra grėsmė, kažkaip reikia kovoti su ja. Atsižvelgiant į tai, kad iškart po šios peržiūros pasirodė Didžiosios Britanijos gynybos ministerijos ataskaita, kurioje buvo pranešta apie beveik 10 tūkstančių žmonių sumažėjusį ginkluotųjų pajėgų skaičių, reikėjo parodyti visuomenei kai kurias kovos su "pagrindiniais priešais" priemones.

Viena iš siūlomų priemonių buvo reikšmingas (beveik 40 proc.) branduolinių užtaisų skaičiaus padidėjimas. Be to, tikslų niekas tikrai neslepia — Didžiosios Britanijos gynybos ministras Benas Wallace'as tiesiai šviesiai sako, kad tai būtina norint sulaikyti Rusiją. O vietos žurnalistai paprastai rašo atvirai: kuo daugiau branduolinių užtaisų, tuo didesnė tikimybė, kad vienas iš jų pasieks Maskvą. Kai britų laikraščiai tai rašo, svarbiausia nesistebėti, kiek Rusijos raketų tokiu atveju pasieks Londoną.

Na, pagrindinis dėmesys abiejose ataskaitose skiriamas britų raumenų ugdymui virtualioje erdvėje. Džonsonas užsibrėžė tikslą tapti "atsakinga demokratine supervalstybe". Jo pranešime žodis "kibernetinis" įvairiomis variacijomis pasirodo 139 kartus. Be kita ko, padalinių, kurių finansavimą Gynybos ministerija planuoja smarkiai padidinti, užduotis apima informacines operacijas.

Ryškiausias dalykas yra tai, kad Džonsonas net neslepia, kad klastotės yra įtrauktos į jo supratimą apie "atsakomybę" už informacinio karo vykdymą. Ataskaitoje sakoma taip: reaguodama į "pavojingų veikėjų klaidingą informaciją <...> autoritarinės valstybės susidurs su panašiais iššūkiais". Ir jo gynybos ministras tai vadina romantiškesniu terminu — "pasakojimų mūšis". Šiame mūšyje, kaip pabrėžia Wallace'as, "ateities galimybes nulems ne tiek žmonių ir platformų skaičius, kiek informacinės technologijos". Štai britų armijos dydžio sumažinimo paaiškinimas: jie sako, kad su Rusijai reikia kovoti su "pasakojimais", o tankistai tam nėra reikalingi.

Gynybos ministerijos pranešime numatoma gerokai padidinti finansavimą specialiosioms pajėgoms, vykdančioms informacinius karus, įskaitant minėtą 77-ąją brigadą ir "informacinių manevrų grupes". Taip, dezinformacija ir propaganda Britanijos armijoje dabar vadinama grakščiau. Be to, teoriniai pokyčiai, susiję su tokių grupių užduotimis, tiesiogiai nurodo, kad jos jau stengiasi "sulaikyti" Rusiją ir turi naudoti "didelę žiniasklaidos ir psichologinių operacijų komponentą".

ES diplomatijos vadovas Žozepas Borelis
© Sputnik / Пресс-служба МИД РФ

Didžiosios Britanijos karinės ir žvalgybos tarnybos ne kartą pripažino naudojusios propagandą ir dezinformaciją. Tačiau anksčiau jie pabrėžė, kad taip elgiasi tik "priešo" teritorijoje, be savo žiniasklaidos plataus įsitraukimo. Tačiau dabar savo instrukcijose Didžiosios Britanijos kariuomenės vadovybė tiesiogiai rašo: "Informacinio amžiaus konfliktas panaikino tradicinį skirtumą tarp "namų" ir "užsienyje" (taip pat tarp "karo" ir "taikos"). Informacinis manevras apima abu šiuos frontus".

Todėl nenustebkite, kad nuo šiol Didžiosios Britanijos žiniasklaidoje matysime tuo pačiu metu pasirodžiusias neįtikėtiniausias istorijas apie Rusiją, apie "Putino žudikus", apie "rūmus", apie "baisius rusus", apie klastingą "Sputnik". Kaip sakė britų propagandistų pirmtakai, "kuo baisesnis melas, tuo lengviau juo tikima". Tik anksčiau tai buvo atvirai vadinama propaganda, o dabar tai yra "informacinis manevras" ir "pasakojimų mūšis". Laikui bėgant terminai keitėsi, bet ne esmė: melas liko melu, rusofobija — rusofobija.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Didžioji Britanija, Vladimiras Putinas, Rusija
Džo Baidenas

Kokiu tikslu susitikinėti su Baidenu

(atnaujinta 13:46 2021.04.19)
Paskutinį jau konfrontacinių Rusijos ir JAV santykių mėnesį galima pavadinti absurdo teatru - kurį atliko Vašingtono aktoriai

Pirmiausia, Baidenas vadina Putiną žudiku (atsakydamas į tai jis nori sveikatos ir atšaukti Rusijos ambasadorių iš Vašingtono), tada eskaluojama situacija dėl "Rusijos invazijos į Ukrainą grėsmės", po to JAV prezidentas išvadina Putiną "žudiku" ir siūlo susitikti artimiausiu metu, o kitą dieną jis pasirašo dekretą dėl naujų sankcijų Rusijai.

Galiausiai, jis eina kreipiasi į žiniasklaidą ir kalba apie savo nenorą "pradėti dar vieną vakcinų ciklą ... eskalavimą ir konfliktus su Rusija", kad JAV yra suinteresuotos bendradarbiauti su Rusija ir apskritai nori stabilių, nuspėjamų santykių, dėl kurių sukūrimo ji su "prezidentu Klutinu ... Putinu" turėtų susitikti vasarą kažkur Europoje. Uždanga.

Nejuokinga? Žinoma, bet, tiesą sakant, nėra ko juoktis, net iš  ​​Baideno nusišnekėjimų juoktis nebeįdomu. Tačiau taip pat neteisinga įsivaizduoti, kad Vašingtonas nežino, ką daryti su Rusija, todėl jie bando veikti pasitelkdami "rykštės ir meduolio" metodą. Ne, Baltuosiuose rūmuose ir aplinkiniuose rajonuose dirba tikrai ne kvailiai - jie gana aiškiai suvokia, ko nori pasiekti, taip pat ir Rusijos atžvilgiu. Ar jie turi tam galimybę ir kiek teisinga yra strategija Amerikos interesų požiūriu (o tai tiesiogiai priklauso nuo JAV padėties pasaulyje vertinimo tinkamumo)? Ne - bet tas suvokimas yra svarbus Kremliui, tačiau taktine prasme dabar įdomu yra kai  kas kita: kaip Putinas turėtų reaguoti į tai, kas įvyko? Arba dar kitaip - ar jam dabarderėtų susitikti su Baidenu?

Atrodytų, kad deryboms amerikiečiams dabar tikrai reikia labiau nei Rusijai, todėl kilo siūlymas, kad savo daugialypiais veiksmais Baidenas sąmoningai verčia Putiną susitarti dėl susitikimo, "verčia surengti viršūnių susitikimą". Ir manoma, kad jokiu būdu negalima leistis vedamiems amerikiečių - reikia atsisakyti ir išlaikyti pauzę.

Amerikiečiams labai nepatinka, kai jų norų nepaisoma, įskaitant ir nesutikimą derėtis. Ir kartais tokia taktika yra visiškai pagrįsta - taip Iranas ir KLDR elgiasi ilgą laiką. Šiaurės Korėja po dar vieno nedraugiško JAV veiksmo (ir dėl to, kad jie nesiėmė jokio judėjimo, kad palengvintų sankcijas), jau metus nepalaiko jokių ryšių su amerikiečiais. Ir visai ne dėl koronaviruso karantino apribojimų. Iraniečiai ne kartą atsisakė tiesioginių ryšių su amerikiečiais, taip pat ir aukščiausiu lygiu. Tai yra ori, adekvati ir, svarbiausia, visiškai pagrįsta elgesio linija, tačiau būtent šioms šalims jų santykių su valstybėmis kontekste. Rusijos atveju mastai ir kontekstas skiriasi.

Esmė net ne tame, kad pats Putinas pirmasis pakviestų Baideną susitikti, nors tai buvo padaryta atsakant į skandalingą interviu ir įtraukus pasiūlymą surengti diskusiją tiesiogiai. Putinas pasirengęs kalbėtis su bet kuo - nieko asmeniško, tik šalies interesais. O kokie jie dabar Rusijoje? Susitarti su Amerika, kad būtų lengviau supriešinti? Raskite bendrą kalbą apie bet kurią svarbią regioninę problemą - Vidurinius Rytus, Afganistaną, Irano branduolinį susitarimą, KLDR branduolinių raketų programą? Nubrėžti raudonas linijas amerikiečiams Ukrainos kryptimi?

Ne - visa tai yra vietinės užduotys. Irano kryptimi Maskva dar 2015 metais suteikė maksimalias sąlygas susitarimo su JAV dalyvavimu galimybei - ir jokiu būdu nepadarys spaudimo iraniečiams dabar. Korėjos klausimu apskritai nieko neįmanoma padaryti, ir tai net ne apie Kim įtikinimą atsisakyti branduolinių raketų programos (tai iš esmės yra nerealu), o paprasčiausias dalykas - pokalbiai ir derybos. Kol Jungtinės Valstijos nesutiks sušvelninti sankcijų spaudimo Pchenjanui, nebus net galimybės jokioms deryboms, kuriose dalyvautų KLDR.

Pabandykite derėtis su amerikiečiais dėl "Nord Stream 2"? Tai nenaudinga ir kodėl, jei europiečiai gana sėkmingai susitvarko (ir susitvarkys) su savo interesų gynimo užduotimi.

Ukraina? Bet kol kas joks susitarimas, net ir santykinis, čia neįmanomas - kol Vašingtonas nesupras, kad Rusijos erzinimas su Ukrainos atlantizavimu yra geriausias būdas jį prarasti dar greičiau.

Kalbėti su Baidenu apie Kiniją? Paklausykite jo pasakojimų apie tai, kaip Kinija pavojinga Rusijai ir kuo užsiima Brežnevas. Ar jis tai turėjo galvoje (Baidenas, kuris niekada nebuvo susitikęs su Brežnevu, yra pakankamai protingas, kad apie tai pasakytų Putinui)? Vėliau juoktis iš to su Xi Jinpingu.

Tačiau visos šios problemos, nepaisant jų svarbos, nėra priežastis susitikti su Bidenu. Daug svarbiau yra grynai žmogiškas interesas: juk Putinui tai jau penktasis Amerikos prezidentas, ir visa jų iki šiol vykusi pažintis akis į akį virsta vienu ne per ilgu (ir labai nesėkmingu) susitikimu Baidenui prieš dešimt metų. Ir nors tada Baidenas suteikė Putinui gerą galimybę analizuoti savo asmenybę, tokių įspūdžių niekada nebūna daug. Ir jie yra labai svarbūs - ne pasaulio lyderių personažų kolekcijai, bet praktiniam darbui pasaulio scenoje.

Rusijos geopolitinė strategija, mūsų užsienio politikos žaidimas - dėl to aukščiausiojo lygio susitikimas yra pageidautinas. Rusija ne tik teigia dalyvaujanti formuojant XXI amžiaus pasaulio sistemą - ji jau aktyviai tuo užsiima. Ir ne žaisdama pagal amerikiečių taisykles (apie kurias vis dar svajoja mūsų būsimi patriotai, nuolat dejuodami, kad vyriausybė negali apginti, bet netgi suformuluoti mūsų nacionalinius interesus), bet kurdama iš esmės naują daugiapolio pasaulio pagrindą. Taip, Rusija dirba kartu su Kinija, tačiau jų interesai čia visiškai sutampa. Taip, Rusija labai atidžiai analizuoja JAV veiksmus ir reaguoja į juos - bet kaip gali būti kitaip situacijoje, kai tikslus pasaulio dekonstravimas amerikietišku būdu (iš jėgos pozicijos )yra pagrindinis visų revizionistų (iš amerikiečių) uždavinys?

Baidenas teisus, kad Rusija kišasi į Amerikos reikalus - tik ne per rinkimus. Beje, nenaudinga ginčytis šia tema su "Vašingtono pelke": jos gyventojams tai jau seniai tapo svarbiu vidaus ir užsienio politikos strategijų elementu. Be to, apskritai tai yra daug naudingiau pasaulio visuomenės nuomonės akimis - juk Rusija kuria super įtakingos valstybės įvaizdį, ne tik išstumiančią išeinantį hegemoną pasaulio arenoje, bet ir pakertant ją iš vidaus.

Taip, Rusija iš tiesų kišasi ir "pažeidžia JAV interesus" - tik mes kalbame apie jų pasaulinius interesus, apie jų pačių paskelbtą teisę "ganyti tautas". Ko valstijos nebegali pakelti ne tik morališkai (tai nėra susijęs su nepasitikėjimu jomis visame pasaulyje - joms nerūpi, tai yra pačių amerikiečių požiūris į savo pasaulinę misiją), bet ir fiziškai. Rusija, kuri yra materialiai (ne tik ekonomiškai) daug silpnesnė už Ameriką, vis dėlto turi vieną pagrindinį pranašumą.

Ji yra dešinėje istorijos pusėje - tai yra, ji kuria savo taktiką, remdamasi strategiškai iš anksto nustatytomis pasaulinės jėgų pusiausvyros ir visos pasaulinės architektūros raidos tendencijomis. Tiesą sakant, Rusija veikia kaip pokyčių lyderė, kaip pagrindinis viso nebaigto Atlanto pasaulinės tvarkos Babelio bokšto ardymo proceso vadovas. Šiame vaidmenyje yra prasmė susitikti net su Bidenu, net su Kamala Harris, net su bet kokio galingiausio pasaulyje, bet pasmerkto "miesto ant kalno" atstovu.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Džo Baidenas
Kelio ženklai kontroliniame punkte Džankoj Rusijos ir Ukrainos pasienyje

Kaip Sibiras atsidūrė Ukrainos pasienyje

(atnaujinta 13:02 2021.04.19)
"Rusija ruošiasi pulti Ukrainą", "Rusija nori sunaikinti Ukrainą" — tokių paniškų antraščių galima rasti įvairiose praėjusios savaitės Vakarų žiniasklaidos priemonėse

Analitikai ir atsargos generolai skelbia savo prognozes apie tai, ar Maskva ketina užgrobti visą Ukrainą, ar tik dalį jos, tuo pat metu koziriuoja geografiniais pavadinimais, pirmą kartą matytais žemėlapiuose. Na, o tada eina jau beveik šiokadieniai samprotavimai apie tai, ar ryšium su tuo prasidės trečiasis pasaulinis karas, ar ne, rašo RIA Novosti autorius Vladimiras Kornilovas.

Normandijos ketverto susitikimas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Никольский

O prasidėjo šis Vakarų gyventojo įgąsdinimas Rusija nuo daugybės pranešimų apie "Rusijos ginkluotųjų pajėgų perkėlimą prie Ukrainos sienos". Be to, "Ukrainos siena" buvo paskelbtos didžiulės teritorijos Rusijos gilumoje. Pavyzdžiui, Voronežo gyventojai sužinojo, kad jie taip pat gyvena kordone. Pranešant, kad poligone netoli šio miesto Rusija rengia smogiamąją grupę atakai prieš Ukrainą, niekas iš Vakarų žiniasklaidos priemonių ir politikų net neuždavė sau klausimo: kodėl šiam tikslui Maskvai nesutrauktų savo kariuomenės, tarkime, į teritoriją šalia Belgorodo, nuo kurio iki Charkovo lieka tik 40 kilometrų?

Nejaudino gaugybės komentatorių ir karių perkėlimo ir neva "pasienio" bazių, kuriose tie vykdė savo pratybas, atvirumas. Pavyzdžiui, Didžiosios Britanijos televizijos kanalo "Sky News" filmavimo grupė nepatyrė jokių sunkumų, kad patektų į poligoną netoli Voronežo ir nufilmuoti jį iš visų pusių. Siužeto autorė Diana Magnai pabrėžė, kad Rusijos kariškiai visiškai netrukdė filmavimui. Tačiau ji nufilmavo "visiškai slaptus" kadrus, matyt, įrodančius "pasiruošimą agresijai": vienas iš kareivių darė atsispaudimus ant lygiagrečių. Žurnalistė su džiaugsmu atkreipė dėmesį į tai: "Mes matome, kaip jie naudoja vietinę žaidimų aikštelę treniruotėms". Tokiu būdu bet kokią treniruotę treniruokliuose Maskvos fitneso klube galima pateikti kaip "puolimo į Ukrainą rengimą".

Be to, vaizdo siužete kanalas nusprendė nerodyti esminių vietos gyventojo paaiškinimų, kuriais jis pasidalijo su reportažo autoriais: "Čia visada pratybos, kiekvieną vasarą. Nutraukite visas šias kalbas apie karą". Patys suprantate, kad šie žodžiai niekaip netelpa į pavojaus scenarijų, todėl auditorijai geriau jų negirdėti.

Kad įrodytų rengiamą "Rusijos agresiją", Vakarų autoriai ignoruoja sveiką protą, geografiją, faktus. Viename straipsnyje lengvai gali būti teiginių, kad "Rusijos kariuomenė įsiveržė į Ukrainą 2014 metais" ir kad dabar "Rusijos kariuomenė traukiasi prie Ukrainos sienų". Niekas nepaaiškina, kada jau "įsiveržusios" kariuomenės padaliniai buvo išvesti iš Ukrainos, kad dabar trauktųsi prie jos.

Visų toliausiai nuėjo britų laikraštis "Daily Mirror". Savo tinklalapyje jis paskelbė filmuotą medžiagą su baisiu užrašu: "Rusija didina savo kariuomenės padalinių skaičių netoli sienos su Rytų Ukraina". Bet pačioje nuotraukoje buvo parodytos Novosibirsko srityje vykusios pratybos, kurias filmavo televizijos kanalas "Zvezda". Tik po protesto iš kanalo pusės nuotrauka buvo pašalinta. Tačiau laikraštis, žinoma, neatsiprašė už savo netikrą naujeną. Taip "Mirror" skaitytojai, matyt, ir mano, kad Sibiras yra kažkur Ukrainos pasienyje.

Tačiau visų šių paniškų straipsnių ir vaizdo įrašų autorius vienija visiškas nepaisymas fakto, kad dar gerokai prieš Rusijos karinių dalinių perkėlimą prasidėjo demonstratyvus Ukrainos karinės technikos judėjimas į konflikto zoną Donbase, kuris tęsėsi ir vasarį, ir kovą. Tai periodiškai fiksavo ESBO stebėjimo misija, tačiau mes nematėme pranešimų apie tai Europos žiniasklaidoje, negirdėjome iš Vakarų lyderių viešų reikalavimų Kijevui paaiškinti šį perkėlimą. O Kijevo politikai atsakė į Rusijos susirūpinimą, kad Ukraina "turi teisę perkelti kariuomenės dalinius savo teritorijoje savo nuožiūra". Kas iš tikrųjų netiesa: Minsko susitarimai nustato apribojimus Ukrainos pusei dėl šarvuotų transporto priemonių ir artilerijos buvimo šalia kontaktinės linijos.

Praktiškai nė viena Vakarų žiniasklaidos priemonė "nepastebėjo" šio užsitęsusio reikšmingų Ukrainos armijos pajėgų judėjimo. Išskyrus neseniai "CNN" paskelbto skandakžlingo siužeto, neva nufilmuoto "fronto linijoje". Amerikiečiai iš tikrųjų parodė filmuotą medžiagą apie Ukrainos tankų perkėlimą, kuri pasirodė internete balandžio pradžioje. Tiesa, tai buvo pateikta kaip Rusijos šarvuotų transporto priemonių judėjimą "Ukrainos sienos link". Jų net nesudrumstė šiame vaizdo įraše esantys mėlyni ir geltoni vagonai su trišakiai, kas neabejotinai nurodė filmavimo vietą. Tik po to, kai oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova nurodė į šią primityvią netikrą naujieną, "CNN" pašalino šiuos kadrus iš siužeto. Tačiau, kaip ir "Daily Mirror" netikrų naujienų atveju, amerikiečiai neatsiprašė ir nepateikė paneigimų.

Kaip ir nebuvo gauta jokių viešų užklausų iš Vokietijos ir Prancūzijos (juk jos yra Minsko susitarimų garantai) jų ukrainiečių globotinių atžvilgiu su prašymu paaiškinti šarvuotų transporto priemonių judėjimą Donbase. Bet kažkodėl  Vokietijos gynybos ministrė Anegret Kramp-Karenbauer susidomėjo Rusijos kariuomenės padalinių perkelimu Rusijos gilumoje. "Jei Rusija neturi ko slėpti, tada ji galėtų lengvai paaiškinti, kokie kariuomenės padaliniai juda, kur ir su kokiu tikslu", — su žaviu naivumu savo smalsumą paaiškino gynybos departamento vadovė.

Bet kai JAV Šeštojo laivyno atstovas Kailas Reinsas buvo paklaustas apie planuojamo karo laivų įplaukimo į Juodąją jūrą tikslus, atsakymas buvo toks: "Vykdomos politikos ribose mes neaptariame būsimų operacijų ar) laivų (judėjimo) tvarkaraščių". Tai yra, pagal Vakarų logiką Rusija yra įpareigota atsiskaityti apie kariuomenės judėjimą net po savo teritoriją, tačiau Amerikos kariuomenės priartėjimas prie Rusijos sienų neturėtų nieko jaudinti.

Šioje netikrų naujienų ir absoliučiai nelogiškų išvadų sangrūdoje yra įdomus dar viena įbaiginančių straipsnių "Rusijos grėsmės" tema iš Vakarų kremlinologų ypatybė. Beveik kiekvienas iš jų pradėjo baigtis daugiau nei keistu surišimu tarp įvykių Donbase ir padėties aplink Taivanį.

Štai tik keletas pastarųjų dienų citatų:

— "Kinija stebi. Jei Vakarai praleis Ukrainą, kas bus su Taivanu?" (britų kremlinologas Edvardas Lukasas, "The Times");

— "Kalbama ne tik apie Ukrainą — pavojuje yra svarbesni tarptautinės sistemos elementai. Neabejotina, Kinija atidžiai stebi, kaip Vakarai sureaguos Rytų Europoje, nes JAV dabar siekia remti Taivano nepriklausomybę" (Amerikos admirolas Džeimsas Stavridisas, buvęs NATO pajėgų Europoje vyriausiasis vadas, "Bloomberg");

— "Kinija ir Rusija išbando mūsų sanglaudą. Jos tai daro šiandien Rusijos ir Ukrainos pasienyje ir Taivano sąsiauryje. Jos elgiasi taip, kad sąmoningai pakenktų mūsų transatlantiniam saugumui" (veikiantis JAV admirolas Maiklas Gildėjus, "USNI News");

— "Nors nei Rusijos invazija į Ukrainą, nei Kinijos išpuolis prieš Taivanį neatrodo labiausiai tikėtinomis jų ginklų žvanginimo pasekmėmis, tai nemažina šių situacijų rizikos. Abiem atvejais taip yra dėl to, kad Jungtinių Valstijų, mūsų interesų ir sąjungininkų statymai yra labai aukšti, o mūsų veiksmingos galimybės yra ribotos. Taip pat reikėtų pabrėžti, kad abiem atvejais mūsų priešininkų karinių veiksmų galimybė nėra lygi nuliui" (Amerikos politologas Devidas Rotkopfas, "Daily Beast");

— "Ukraina, kaip ir Taivanas, — yra viena iš nedaugelio šalių, kuriai nuolat gresia daug galingesnio kaimyno invazija" (Amerikos karo analitikas Devidas Eksas, "Forbes").

Ir tokių citatų pastarosiomis dienomis yra daugybė. Noromis nenoromis kila mintis apie vieningas "nuorodas" Vakarų spaudai. Šių teiginių autoriai net nesusimąsto, kaip skirtingai atrodo jų požiūris į situaciją Donbase ir Taivane. Juk jie savo kritikoje Rusijos atžvilgiu remiasi "Ukrainos vienybės ir suvereniteto principais", taip pat "separatizmo", kurio įsikūnijimas yra nepripažintos Donbaso respublikos, pasmerkimu. Ir jie net nepastebi, kad Kinijos atveju jie elgiasi iš tiesiogiai priešingų pozicijų, reikalaudami palaikyti būtent nepripažintą Taivaną, tai yra "separatistus". Juk JAV ir kolektyviniai Vakarai oficialiai palaiko "vienos Kinijos" ideologiją.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija

Tegai:
Ukraina, Rusija
Dar šia tema
Ekspertas: Lietuva gali paremti Ukrainą tik "geru žodžiu"
Amerikos generolas pasakojo, kas laukia Ukrainos karo su Rusija atveju
Ukrainos ambasadorius šalies įtraukimą į NATO vadina Vokietijos atsakomybe
Kijevo politologas pasiskundė NATO nenoru priimti Ukrainą
Riešutai

Įvardyta saugi riešutų dienos norma

(atnaujinta 10:35 2021.04.19)
Mokslininkai iš daugelio šalių patvirtino faktą, kad reguliarus riešutų vartojimas 60–70 metų žmonėms žymiai sumažina aterosklerozės ir kitų širdies ligų riziką

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Per dieną žmogus turėtų suvartoti ne daugiau kaip 60 gramų riešutų, apie tai AiF pasakojo Federalinės mitybos ir biotechnologijos tyrimų centro mitybos specialistė, medicinos mokslų kandidatė Natalija Denisova.

Kaip paaiškino ekspertas, norma yra 30-50 gramų riešutų, o daugiau nei 60 gramų — "papildomos kalorijos". "Šimtas gramų riešutų yra 500–600 kilokalorijų, o tai gali iššaukti nemalonius virškinimo trakto sutrikimus", — perspėjo ji.

Anot jos, per dieną rekomenduojama suvartoti pavyzdžiui, migdolus ar lazdyno riešutus — 10–12 vnt., kedro riešutus — valgomąjį šaukštą.

Kaip pažymėjo ji, riešutai, nepaisant to, kad yra riebalų, sugeba sumažinti "blogojo" cholesterolio kiekį. Taigi mokslininkai iš daugelio šalių patvirtino faktą, kad reguliarus riešutų vartojimas 60–70 metų žmonėms žymiai sumažina aterosklerozės ir kitų širdies ligų riziką.

Tuo pačiu metu omega-3, kuris laikomas naudingiausiu širdžiai ir kraujagyslėms, kiekio lyderis yra graikinis riešutas.

Tegai:
sveikata, lazdyno riešutai
Temos:
Medicina ir sveikata