Pasaulio žemėlapis, archyvinė nuotrauka

Duokit pavairuoti: ES lyderiai užsimanė patekti į pasaulinę vyriausybę

(atnaujinta 11:01 2021.04.08)
Bendras pareiškimas, kurį neseniai paskelbė Borisas Džonsonas, Angela Merkel, Emanuelis Makronas, PSO generalinis direktorius ir keliolika kitų, daugiausia Europos šalių, lyderių, nusipelno dėmesio

Pareiškę, kad šalių vyriausybės nesusitvarkė su pandemijos pasekmėmis, jie pareikalavo, kad žmonijai kuo greičiau pradėtų vadovauti pasaulinė vyriausybė. Kurioje, kaip matome, jie jau rezervavo sau šiltas vietas.

Formaliai kalbama, prisiminkime, tik apie "pasaulinę kovos su pandemija sutartį", tačiau pridedamos kolektyvinės laiško pastabos rodo, kad autorių ambicijos yra didesnės. Koronaviruso pandemiją jie vadina "didžiausiu iššūkiu pasaulio bendruomenei nuo 1940-ųjų", siūloma sutartis tiesiogiai lyginama su "1945-ųjų sutartimi" (Jaltos sutartimi).

Žmogiškuoju požiūriu ši iniciatyva yra suprantama. Džonsonas, Merkel ir galbūt Makronas yra klasikinės "šlubuojančios antys". Frau kanclerė gruodžio mėnesį išeina į politinę užmarštį. Makrono perspektyvos ateinantiems prezidento rinkimams yra itin miglotos. Dauguma britų nenori, kad Džonsonas būtų ministras pirmininkas. Bet jie visi nori dar kiek pavaldyti.

Tik viena neaišku — ką visi šie numušti pilotai gali pasiūlyti pasauliui? Savo vadovavimo patirtį? Tačiau savo šalių lygmeniu jiems sekėsi itin prastai. Beprasmiškas griežtas karantinas privedė prie bankroto daugelį mažų ir vidutinių įmonių ir praktiškai užmušė turizmo sektorių. Pasak Obamos, Europos ekonomika yra "sudraskyta į skutelius".

Vakcinacijos istorija virto nesibaigiančių skandalų virtine. Neurozės apimti gyventojai nuolat eina į gatves, rengia pogromus ir kovoja su saugumo pajėgomis. Vyriausybės atsako dar labiau priverždamos varžtus, skirdamos drakoniškas baudas, skatindamos visišką segregaciją kovidinių pasų pavidalu ir, rizikuodamos savo gyventojų gyvybe, toliau atkakliai atsisako Rusijos vakcinos.

Tuo tarpu šalys, kurios buvo niekingai vadinamos "besivystančiomis", sėkmingai įveikia koronavirusą, perka Rusijos vakciną ir, pasinaudodamos Europos partnerių nuosmukiu, aktyvina savo ekonomiką.

Visi pastarieji metai Europos vadovams tapo nuolatine epopėja. Tačiau užuot atsiprašę ir išėję į pensiją, jie staiga nusprendė paskirti save į pasaulio vyriausybę. Na, konspirologai, žinoma, mus perspėjo. Jie tiesiog nepasakė, kaip tai beprotiškai atrodys.

Pretenduojantys valdyti pasaulį didžiuojasi galėdami pranešti, kad jų jurisdikcijai priklausančios šalys patyrė beprecedentį žlugimą, kokio pasaulis neregėjo nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Subtilumas yra tas, kad šį žlugimą organizavo jie patys —  joks koronavirusas nebūtų to padaręs. Todėl gyventojai atsidūrė be darbo, be perspektyvų ir jiems liko tik viena viltis — išgyventi iš socialinių vyriausybės pašalpų.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Tiesą sakant, šie nuostabūs lyderiai per pastaruosius metus atskleidė natūralų priešiškumą savo tautoms. Milijonai žmonių atsidūrė ties skurdo riba. Bet "kam karas, o kam tikra motina". Europos lyderiai nusprendė, kad padėtis jiems suteikė "naujosios Jaltos" pasirinkimo laisvę tvarkyti pasaulį savo naudai. JT, kaip nusprendėme, niekam nebetinkamos. Šalių, sėkmingai susidorojusių su koronavirusu, vyriausybes anglosaksų spauda jau pasmerkė kaip siaubingai represines. Na, akivaizdu, kad tai suteikia nepakartojamą galimybę Europos politiniams nevykėliams.

Pagrindinis siūlomos pasaulio vyriausybės bruožas yra tas, kad niekas ten nieko nerinks. Anglijos ir Amerikos žiniasklaida mums jau paaiškino, kaip tai bus padaryta. Žurnalas "The Week" siūlo, pavyzdžiui, pastatyti vieną žmogų prie viso pasaulio vairo ir tiesiog jį pavadinti "imperatoriumi".

Galbūt vietoj imperatoriaus jie staigiai suorganizuos visą "Politinį biurą". Tačiau Briuselio biurokratijos egzistavimo patirtis rodo, kad mūsų nuomonės jokiu atveju nepaklaus. Gerbiami žmonės tiesiog susirinks ir paskirs, kur reikia, ką reikia. Ir sėdės šie veikėjai savo postuose "iki pažaliavimo". Demokratija? Rinkimai? Ne, negirdėjome.

Potencialūs pasaulio vyriausybės nariai nusprendė neatskleisti savo veiksmų programos. Tik paskelbė, kad pandemijos vyks viena po kitos, todėl skiepijimo režimas ir kovidiniai pasai bus su mumis amžinai.

Iš "Didžiosios pertvarkos" darbotvarkės — ją lobizuos tie patys gerbiami žmonės, kurie ketina paskirti save pasaulio vyriausybei — akivaizdu, kad Europos karas prieš savo gyventojus dar nesibaigė. Vadovybės planai yra galutinai sužlugdyti pramoninę gamybą. Tai atneš didžiulį nedarbą ir skurdą Europos žmonėms. Translyčiai ir LGBT žmonės atliks dvasinio peno vaidmenį. Krikščionių bažnyčios bus visiškai uždarytos — kaip virusų ir ideologinių infekcijų plitimo vieta.

Klausimas, kaip iš tikrųjų planuojama organizuoti beveik aštuonių milijardų žmonių perdavimą pasaulio vyriausybei valdyti, liko visiškai neaiškus. Kaip atrodys prievartos aparatas, kuris teiks karinę paramą gauleiteriams, išvalys partizanus miškuose, kankins sukilėlius specialiuose kalėjimuose? Buvę JT taikdariai, atskiesti NATO darbuotojai? Jungtinė Vokietijos ir Prancūzijos armija, apie kurios sukūrimą Makronas ir Merkel taip ilgai kalbėjo? Nėra atsakymo.

Nepaprastai malonu skaityti šio tragikomiško pareiškimo pasirašiusiųjų sąrašą. Ko jame nėra? Nėra JAV ar Kinijos. Nei Rusijos, nei Indijos. Nei Brazilijos, nei Meksikos, nei Kanados, nei Japonijos. Taip, jei atvirai, iš JT valstybių nėra apie šimto septyniasdešimties šalių.

Bet dokumentą pasirašė PSO generalinis direktorius dr. Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas. Nieko nuostabaus, jo organizacija šiam reikalui buvo skirta nuo pat pradžių. PSO kūrėjas Brokas Čisholmas (Brock Chisholm) buvo atviras, fanatiškas pasaulio vyriausybės idėjos šalininkas. Nepraėjus nė šimtui metų jo idėja gavo progą.

Tarp būsimų pasaulio vyriausybės narių yra tokie geopolitiniai titanai kaip Fidžis, Albanija, Trinidadas ir Tobagas. Sąrašo pabaigoje — netikėtai — randame Ukrainą. Dievaži, ji ten yra, su "Vladimiro Zelenskio" parašu.

Nevalingai kyla mintis, kad būtent dėl ukrainiečių ir buvo pradėta visa ši suirutė su pasaulio vyriausybe. Iš tiesų skurdui pasmerktai Europai net ir tokia kukli teritorija atrodo labai gera kolonija. Ten juodžemis, obuoliai, lašiniai, pigi ir nereikli darbo jėga. Kitas dalykas — šią teritoriją išlaikyti paklusnią.

Prieš septynerius metus paprastų pažiūrų ukrainiečius viliojo tokiomis "morkomis", kaip, pavyzdžiui, "narystė ES". Dėl šios chimeros (prisimenate — "noriu nėriniuotų kelnaičių ir ES?") jie sunaikino savo šalį ir nusileido iki afrikiečių gyvenimo lygio.

Pamažu ukrainiečiams pradėjo kilti abejonių dėl "morkos" pasiekiamumo. Mergaitės su kelnaitėmis pradėjo ieškoti darbo Rusijoje. "Nord Stream-2" judant į vakarus, abejonės stiprėjo.

Ir štai staiga ukrainiečiai kviečiami į pasaulio vyriausybę. Rusai nekviečiami, o ukrainiečiai kviečiami. Štai kur "morka" — šviežia, didelė! Vaikantis jos galima praleisti dar dešimt metų. Na, o vėliau gerbiami Europos žmonės jiems sugalvos ką nors kita.

Autorės nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Džo Baidenas

Kodėl Baidenui reikia išvaryti rusus Čekijos?

(atnaujinta 16:30 2021.04.22)
Dabar solidarumas pasireiškia tuo, kad abi Atlanto pusės turi palaikyti vienodai blogus santykius su Rusija, ir jei JAV ir Rusijos santykiai blogės, Europa neturi teisės atsilikti

Kas yra "Atlanto solidarumas"? Ne, tai nėra penktasis sutarties dėl NATO formavimo straipsnis apie kolektyvinę gynybą puolant vieną iš sąjungininkų. Dabar solidarumas pasireiškia tuo, kad abi Atlanto pusės turi palaikyti vienodai blogus santykius su Rusija, ir jei JAV ir Rusijos santykiai blogės, Europa neturi teisės atsilikti. Ir nesvarbu, ką galvoja Berlynas ar Paryžius — reikia sukurti padidėjusios įtampos atmosferą, kurioje europiečiai net neturės laiko apmąstyti tai, kas vyksta.

Kai tik JAV įvedė naujas sankcijas Rusijai, kurios apėmė mūsų diplomatų išsiuntimą, Lenkija suskubo tris Rusijos ambasados ​​darbuotojus paskelbti persona non grata. Tačiau tai buvo tik apšilimas prieš pagrindinę salvę — Čekijos sprendimą išsiųsti 18 Rusijos diplomatų ir apkaltinti gerai žinomus iš "Skripalių bylos" Boširovą ir Petrovą dėl sprogimo kariniuose sandėliuose 2014 metais.

"Tai buvo didžiausias išpuolis prieš mūsų teritoriją nuo 1968 metų", — sako Čekijos parlamentas, o vyriausybė reikalauja, kad likusios ES šalys pasmerktų "Rusijos sabotažą" ar net patvirtintų kai kurias naujas sankcijas.

Visa tai vyksta turint omenyje jau kelias savaites besitęsiantį dviejų pagrindinių Vakarų temų vystymą ir Rusijos plakimą — dėl "numatomos Rusijos invazijos į Ukrainą" baimės ir "lėto Aleksejaus Navalno žudymo" kalėjime.

Joanne'a Rowling ir Benedict'as Cumberbatch'as prašo Putino suteikti Navalnui medicininę pagalbą (tarsi kas nors jam jos nesuteiktų), o Emanuelis Makronas siūlo Rusijai paskirti keletą "raudonų linijų", kurių ji neturėtų peržengti (pirmoji vieta, žinoma, Ukraina), tačiau tuo tarpu reikalauja sąžiningo dialogo.

Ne visi atlaikys tokį spaudimą, todėl nenuostabu, kad buvęs Estijos prezidentas Ilvesas labai išsigando ir pasiūlė uždrausti bet kokias keliones iš Rusijos į Europą, tai yra, įšaldyti visas vizas, kad apsaugotų europiečius nuo "nesąžiningos valstybės" agresijos, kaip sako Ilvesas. Na, kaip gali būti kitaip? Galų gale, "ant kortos pastatytas pavojus Europos saugumui. Gana".

Iš tiesų, gana kvailioti, viskas taip paprasta — reikia nuleisti "geležinę uždangą", uždaryti Rusiją ir tuo pačiu priimti Ukrainą į NATO. Juk Ukrainos ambasadorius Vokietijoje neseniai pareikalavo, kad vokiečiai užtikrintų ("kuo greitesnį ir be jokių išlygų") Nezaležnajos patekimą į karinį aljansą, nes "būtent Vokietija turi prisiimti istorinę atsakomybę už fašistų nusikaltimus prieš Ukrainos žmones". Na, taip — tada jūs mus žudėte, o dabar turite saugoti. Nuo ko? Taip, nuo tų pačių rusų, su kuriais tada kovojote. Kas neaišku? Imkite rusų žemes, kol duoda.

Visas šis beprotiškas prieglobstis, be abejo, nėra naudingas Europai — jai jau dabar atėjo tikrai sunkūs laikai (pandemija tik dar labiau sustiprina apleistas problemas), o jai primetamas santykių paaštrinimas su Rusija.

Aišku, ko reikia esantiems už Atlanto: kad artėjančiose derybose tarp Baideno ir Putino (kaip mato Vašingtonas) Amerikos prezidentas galėtų užimti galingojo poziciją, veikti kaip neginčijamas Vakarų pasaulio lyderis. Priešingu atveju bus blogai, juk Putinas jau yra Vakarų suskaldymo meistras (kaip sugebėjo visus įtikinti atlantistai), todėl neturėtumėte suteikti jam pagrindo viešai abejoti, kad Baidenas yra tikrasis viso Atlanto bloko vadovas.

Tačiau realybė tokiems planams nėra palanki — nėra vienybės nei tarp ES, nei su JAV, o pačioje Europoje apskritai nėra lengva. Tačiau ką ten Europoje — svarbiausiose ES šalyse auga prieštaravimai tarp elito. Vokietijos valdančiosios partijos negali nuspręsti, kas po Merkel taps kancleriu; tarp Prancūzijos valdžios auga įtampa, susijusi su nebe iliuzine galimybe, kad nesisteminė Marine Le Pen po metų taps prezidente. Kokia Ukraina, koks Navalnas, kokios "raudonos linijos"?

Esmė net ne daugumos Europos elito (jau nekalbant apie gyventojus) nenoras toliau eiti santykių su Rusija degradavimo keliu — mes kalbame apie problemas jų pačių šalyse, apie problemas ES, kurias reikia spręsti čia ir dabar, nesiblaškant dėl dirbtinai paūmėjusių konfliktų.

Bet neįmanoma nesiblaškyti, juolab, kad vienu metu sukasi kelios temos: Ukraina, Navalnas, "Rusijos žudikai iš GRU Europoje" (iš pradžių jie apnuodijo Skripalius, o štai dabar per klaidą, tai yra, anksčiau laiko jie susprogdino Čekijos sandėlį) — visa tai turėtų būti labai baisu europiečiams ir sukelti natūralią (sankcinę) politikų reakciją.

Tačiau kažkas rodo, kad visos dabartinės pastangos niekur nenuves ir "sprogimas sandėlyje Vrbeticoje" negali būti išpūstas iki "apnuodijimo Solsberyje" lygio. Nei propagandos efekto, nei pasekmių Europos ir Rusijos santykiams — tada Europa vis tiek buvo stipriau prisirišusi prie anglosaksų (labas, "Brexit") ir Trampo baimės (o jei jis tikrai rezga sąmokslą su Putinu prieš ES?).

Oficiali Rusijos URM atstovė Marija Zacharova
© Photo : Пресс-служба МИД РФ

Dabar Europai beveik neįmanoma siekti, kad sustiprėtų santykiai su Rusija, o proatlantinių ir rusofobiškų jėgų spaudimas Europos elite susiduria su pasipriešinimu ne iš rusofilų, o iš eurocentrinės elito dalies, kuri tikrai nenori prarasti realios situacijos savo šalyse kontrolės vaikydamasi vaiduokliškos kontrolės Ukrainoje.

"Raudonos linijos" dabar nubrėžtos ne Europos rytuose, ypač jos rusiškoje dalyje (o atlantistai vis tiek negalės jų ten nustatyti), bet Vakarų Europos šerdyje.

O jų peržengimas — tiek santykiuose su savo tautomis, tiek su nacionaliniu suverenitetu — yra pavojingas pačiam Europos elitui.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Europa, Čekija, JAV, Rusija
Dar šia tema
20 Čekijos diplomatų palieka Rusiją, Čekiją — 18
Ambasados Rusijoje darbas yra paralyžiuotas, pareiškė Čekijos URM vadovas
Čekija paragino NATO paskelbti bendrą pareiškimą dėl Rusijos
Ingrida Šimonytė

Kur pinigai, Ingrida? Lėšų ES paskirstymas Lietuvoje "įslaptintas"

(atnaujinta 15:55 2021.04.22)
Vyriausybė slapta rengia planą, kaip atkurti koronaviruso pandemijos pažeistą ekonomiką ir paskirstyti Lietuvai iš ES konsoliduoto biudžeto skirtas lėšas. Prezidentas ir opozicija jau išreiškė susirūpinimą dėl neskaidrių ministrų kabineto veiksmų

Kaip žinoma iš Europos Komisijos pranešimų, krizei dėl koronaviruso pandemijos Lietuvoje įveikti iš ES biudžeto bus skirta beveik 2,2 mlrd. eurų. Suma įspūdinga. Kokiais tikslais vyriausybė ketina pinigus išleisti?

Gedimino pilis, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

"Europos Sąjungos Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo fondas yra unikali galimybė pakelti Lietuvos ekonomiką į aukštesnį lygį, pagerinti Lietuvos žmonių gyvenimą. Vyriausybės pateiktame plane turi būti aiškūs atsakymai, kaip jį įgyvendinus pasikeis Lietuvos ekonomikos struktūra, žmonių pajamos ir socialiniai rodikliai", — vyriausybei sako profesionalus ekonomistas, Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

O atsakymas — tyla. Opozicija taip pat domisi, kur valdančiosios partijos ketina išleisti tiek pinigų. O vyriausybės konsultacijas su verslo bendruomene, opozicijoje esančių "valstiečių" ("Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos") lyderis Ramūnas Karbauskis pavadino "pasityčiojimu".

Ką norėjo pasakyti Karbauskis? Nesunku atspėti. Akivaizdu, kad didžioji dalis Europos pagalbos atiteks Lietuvos privačioms įmonėms, vienaip ar kitaip susijusioms su konservatoriais ir liberalais. Visi kiti gaus tik "likučius nuo ponų stalo".

Prisimenant garsiausius korupcijos skandalus naujausioje Lietuvos istorijoje, nesunku pastebėti, kad beveik kiekvienoje kyšo konservatorių ausys. Tai ir didžiausia afera dėl naftos bendrovės "Mažeikių nafta" pardavimo amerikiečiams, už kurią iš nuskurdusio Lietuvos biudžeto buvo sumokėta beveik milijardas litų. Vėliau — nešvarūs darbai dėl Ignalinos atominės elektrinės uždarymo ir naujos atominės elektrinės statybos planai, kuriems buvo sukurtos dvi korporacijos — LEO LT ir Visagino atominė elektrinė. Po to dviejų komercinių bankų — "Snoro" ir Ūkio banko — skandalingi bankrotai. Sako, kad Lietuvos galingieji gerai pasitrynė rankas prie SGD terminalo "Independence" projekto. Kiek pinigų iš visų mokesčių mokėtojų kišenių į politikų kišenes ir slaptus partijos fondus ištekino visi šie "projektai"? Tikriausiai net patys aferų iniciatoriai nesuskaičiuoja.

O dabar laukia naujas iššūkis. Kaip "gražiai ir nepastebimai" išplėšti bent pusę iš 2,2 milijardo eurų, kuriuos ketinama nutekinti iš konsoliduoto Europos Sąjungos biudžeto į Lietuvą?

Naivus prezidentas Gitanas Nausėda dar per rinkimų kampaniją piešė spalvingą "gerovės valstybės" vaizdą rinkėjams. O dabar yra reali galimybė bent iš dalies įgyvendinti šias rožines svajones. Juk mažai Lietuvai du milijardai eurų yra reikšminga suma. Jei su ja bus elgiamasi racionaliai ir sąžiningai, tai gali pajausti dauguma šalies gyventojų. Ypač vargšai ir socialiai pažeidžiami. Anksčiau Nausėda pabrėžė, kad šie pinigai turėtų būti nukreipti struktūrinėms reformoms, o vyriausybės planas turėtų būti kuo labiau derinamas su savivaldybėmis, universitetais ir kitais socialiniais partneriais.

Bet vargu ar to imsis vietos milijonieriai — pagrindiniai dabartinės nutarties rėmėjais. Juk seniai žinoma, kad konservatoriai yra pagrindiniai stambaus verslo lobistai, priešingai nei buvę valdantieji "valstiečiai" ir "lenkai", ginantys vidutinio ir smulkiojo verslo interesus.

Pavyzdžių nereikia toli ieškoti. Pirmąją daugiamilijoninę kompensaciją už nuostolius, patirtus dėl pandemijos, gavo turizmo sektoriaus monopolistas — "Novaturas", kuriame dirba mažiau nei šimtas darbuotojų. Ir tai tuo metu, kai, remiantis Lietuvos turizmo verslo asociacijos informacija, turizmo sektoriuje dirba daugiau nei 55 tūkst. Asociacija taip pat priminė, kad smulkusis ir vidutinis turizmo verslas sukuria 70 procentų Lietuvos turizmo BVP, tačiau jis negavo jokios realios ir išskirtinės vyriausybės paramos, skirtingai nei "Novaturas".

Taigi, mes atidžiai stebime finansų magų rankas, pasisavinančias milijardus dolerių investicijų į Lietuvą iš Europos biudžeto.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
lėšos, Ingrida Šimonytė
Apleistas automobilis

Sugriežtinta atsakomybė neeksploatuojamų automobilių laikymą kiemuose

(atnaujinta 15:58 2021.04.22)
Seimas pritarė pataisoms, reglamentuodamas ne tik neeksploatuojamų, bet ir negalimų eksploatuoti transporto priemonių laikymą bendrojo naudojimo vietose

VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Šiuo įstatymu būtų priimtas labai svarbus sprendimas, kuris padėtų atlaisvinti kiemus, nes, kaip rodo tyrimai, kiemuose kartais būna net iki 20 proc. automobilių, kurie yra nenaudojami arba negalimi naudoti, rašoma Seimo pranešime.

"Šiuo sprendimu būtų priimta ir įtvirtina, jog bendro naudojimo vietose nebūtų laikomos neeksploatuojamos ar negalimos eksploatuoti transporto priemonės. Neeksploatuojama transporto priemone būtų laikoma ta, kuri dėl akivaizdžių trūkumų ar išorinių požymių, nenaudojama ar negali būti naudojama pagal tikslinę paskirtį. Negalima eksploatuoti būtų laikoma transporto priemonė, kuriai ilgiau kaip 3 mėnesius yra sustabdytas ar panaikintas leidimas dalyvauti viešajame eisme, arba ilgiau kaip 3 mėnesius neįregistruota, ar ilgiau kaip 3 mėnesius išregistruota transporto priemonė", – sakė parlamentaras Mykolas Majauskas.

Kodekse įtvirtinta, kad neeksploatuojamos ar negalimos eksploatuoti transporto priemonės laikymas bendrojo naudojimo vietose užtraukia įspėjimą transporto priemonių savininkams .

Už pakartotinį nusižengimą bus skiriama bauda nuo 140 iki 300 eurų. Už pakartotinį nusižengimą galės būti skiriamas ir transporto priemonės konfiskavimas.

Šiuo metu galiojančiame Administracinių nusižengimų kodekse įtvirtinta, kad asmenį galima traukti atsakomybėn už nusižengimą tik po savivaldybės, policijos ar kitos suinteresuotos institucijos pareigūno rašytinio perspėjimo. Teikiamu projektu siūloma atsisakyti rašytinio perspėjimo, keičiant jį į administracinę nuobaudą – įspėjimą. Taip būtų siūloma nustatyti terminą neeksploatuojamos transporto priemonės pašalinimui.

 

Įstatymas priimtas už balsavus 118, nė vienam nebuvus prieš ir vienam Seimo nariui susilaikius.

Naujos teisės aktų nuostatos įsigalios 2022 metų sausio 1 dieną.

 

Tegai:
automobilis