Lietuvos vėliava. Archyvinė nuotrauka

Valstybės šimtmečio proga maršrutas po valstybės kūrėjų vietas

138
(atnaujinta 12:50 2016.12.11)
Lietuvos valstybės šimtmečio proga bus pateiktas interaktyvus žamėlapis, kuris padės ne tik atrasti valstybei istoriškai svarbias vietas, bet ir į jas nuvykus sužinoti įdomias su jomis susijusias istorijas.

VILNIUS, gruod 11 — Sputnik.  Besiruošdamas Lietuvos valstybės šimtmečiui, Turizmo departamentas rengia šiai progai skirtą maršrutą po šimtą objektų, pasakojančių Lietuvos valstybingumo ir jos kūrėjų istorijas, praneša BNS.

"Asmeniškumo valstybės kūrime yra labai daug. Tie žmonės buvo labai artimai pažįstami: dauguma signatarų buvo susipažinę studentijos laikais, daug druskos kartu suvalgę draugai, bendravę šeimomis, turėję asmeninių ryšių. Tai pamažu ir traukiame iš šešėlio", — BNS pasakojo viena iš maršrutų rengėjų, gidė Lina Dusevičienė.

Šiuo metu rengėjai vyksta apžiūrėti objektų, kurie galėtų būti įtraukti į šimtmečio maršrutą, sąrašą, renka su jais susijusias istorijas.

"Esame susidėlioję maršrutus lankymams. Lietuvą padalinome į tris dideles dalis. Jau esame buvę pietų Lietuvoje, kitą savaitę važiuosime į šiaurės vakarus ir tada liks šiaurės rytai. Stengiamės, kur nuvažiuojame, susitikti su kažkuo, kas galėtų mums suteikti papildomos informacijos, pakonsultuoti, kurie objektai vertingi. Įspūdis toks, kad Lietuvoje yra labai daug lankymui paruoštų labai gražių, labai vertingų vietų", — kalbėjo gidė.

Rengiamasi pasiūlyti kelių valandų maršrutus po Vilnių ir Kauną, vienos ir kelių dienų trukmės keliones po Lietuvą, taip pat — Lenkiją ir Latviją.

Planuojama pateikti žemėlapį, kuris leis rasti netoliese esančius objektus. Pasak Dusevičienės, naudodamiesi išmaniaisiais įrenginiais, keliautojai galės ne tik atrasti istoriškai Lietuvos valstybei svarbias vietas, bet ir į jas nuvykę sužinoti įdomias su jomis susijusias istorijas: apie Berznyko kapines Lenkijoje, kur palaidoti tarpusavyje kovoję Lietuvos ir Lenkijos kariai, apie lietuvybę puoselėjusį ir klastingai nužudytą mokytoją, taip pat įvairių su istorinėmis asmenybėmis susijusių asmeninio gyvenimo ir meilės istorijų.

Tarp siūlomų lankytinų vietų ir objektų — latviška gimnazija, kurioje mokėsi prezidentas Antanas Smetona, iš vietos ūkininko kluono lentų vieno iš signatarų iniciatyva suręsta ir keliautojų dar neatrasta Vytautavo bažnyčia.

"Tas įrankis žmones paskatins kuo daugiau sužinoti, kuo daugiau aplankyti", — tikisi projekto rengėja.

Interaktyvų žemėlapį, kurį kartu su Dusevičiene rengia istorikai Luka Lesauskaitė ir Simonas Teškevičius, ruošiamasi pristatyti kitų metų Vasario 16-ąją.

138
Dar šia tema
Latvijos nepriklausomybės dienos proga Vilniuje — lentelė latvių kalba
Estija švenčia nepriklausomybės atkūrimo 25-metį
Latvija mini Nepriklausomybės atkūrimo 25-ąsias metines
Trakų pilis, archyvinė nuotrauka

Trakuose "Tautišką giesmę" kviečiama giedoti Galvės ežero

(atnaujinta 15:49 2020.07.06)
Norintys dalyvauti minėjime turi rasti laisvą ir patinkančią vandens transporto priemonę ir plaukti į Galvės ežero akvatoriją šalia Salos pilies, kur bus giedama "Tautiška giesmė"

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Liepos 6 dieną Trakų rajono savivaldybė kviečia kartu minėti Valstybės dieną ir giedoti "Tautišką giesmę" Galvės ežere.

Pirmadienį vakare Trakų pilyje po istoriko pranešimo apie Karaliaus Mindaugo laikų Lietuvą susirinkusiųjų lauks valstybinio Šiaulių dramos teatro spektaklis "Mindaugas". Po spektaklio visi norintieji galės "Tautišką giesmę" giedoti iš Galvės ežero.

20 val. Galvės ežero pakrantėje (nuo Gelbėjimo stoties iki meno galerijos-laivo "Vytinė"), taip pat prieplaukoje prie Salos pilies, dalyvių lauks Kultūros sostinės logotipu pažymėtas vandens transportas (valtys, vandens dviračiai, laiveliai, laivai, jachtos), kuris minėjimo dalyvius plukdys nemokamai. 

Norintys plaukti ir dalyvauti minėjime nuo 20 val. turi rasti laisvą ir patinkančią vandens transporto priemonę ir 20:30 val. drauge su visais plaukti į Galvės ežero akvatoriją šalia Salos pilies, kur 21 val. bus giedama "Tautiška giesmė".

Šiandien Lietuvoje švenčiama Valstybės diena. Ši diena simboliškai laikoma pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo 1253 metais data. 

Dar šia tema
Su pliažu Lukiškių aikštėje ir be Vyčio: kokia Lietuva mini Valstybės dieną
Prezidentas ir premjeras sveikina Valstybės dienos proga
Valstybės dienos orai: po šilto savaitgalio orai atvės
Kompozitorius Ennio Morricone

Mirė kompozitorius Ennio Morricone

(atnaujinta 17:12 2020.07.06)
Prieš kelias dienas muzikantas susilaužė koją. Naktį į pirmadienį jis mirė Romos klinikoje

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Romoje būdamas 91 metų mirė garsus italų kompozitorius Ennio Morricone. Tai praneša italų leidinys "La Repubblica".

Morricone mirė pirmadienio vakarą Romos klinikoje "nuo kritimo padarinių". Prieš kelias dienas krisdamas jis susilaužė koją.

Композитор Эннио Мариконе
© AP Photo / Andrew Medichini
Kompozitorius Ennio Maricone

Ennio Morricone gimė 1928 metų lapkričio 10 dieną Romoje. Būdamas 12 metų jis įstojo į Šventosios Cecilijos konservatoriją, kur vėliau gavo tris diplomus — pučiamųjų, instrumentų ir kompozicijos klasėje.

Композитор Эннио Мариконе
© AFP 2020 / HEIKKI SAUKKOMAA
Kompozitorius Ennio Morricone

Morricone pradėjo rašyti muziką filmams 1961 metais. Jis išgarsėjo po to, kai dirbo prie filmų, kuriuos režisavo Sergio Leone, kuris buvo jo klasės draugas. Muzikantas taip pat dirbo su žinomais italų režisieriais, įskaitant Bernardo Bertolucci ir Pier Paolo Pasolini. Per visą gyvenimą jis parašė muziką daugiau nei 400 filmų ir televizijos serialų iš įvairių šalių.

Композитор Эннио Мариконе с призом Оскар
© AFP 2020 / ROBYN BECK
Kompozitorius Ennio Maricone su "Oskaru"

Kaip kompozitorius, Morricone šešis kartus buvo nominuotas Akademijos apdovanojimui. 2007 metais jis gavo "Oskarą" už puikų indėlį į kiną, antrąjį prizą, kurį 2016 metais gavo už muziką Quentino Tarantino filmui "Bjaurusis aštuntukas". Be to, jis yra laimėjęs kelis prestižinius apdovanojimus — "Auksinį gaublį", "BAFTA" ir kt.

Tegai:
mirtis
Temos:
Metų netektys — 2020
Dar šia tema
ULAC vadovas: COVID-19 gali sukelti diabetą sveikiems žmonėms
Sraigtasparnis Mi-2 sunkiai nusileido netoli Rostovo, yra aukų
Michailas Jefremovas

Jefremovui pateikti galutiniai kaltinimai

(atnaujinta 19:27 2020.07.06)
Jefremovas birželio 8 dienos vakarą vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", įvažiavo į priešinę eismo juostą ir trenkėsi į automobilį "Lada", kurio vairuotojas, internetinės parduotuvės kurjeris Sergejus Zacharovas, po patirtų sužalojimų ligoninėje mirė

VILNIUS, liepos 6— Sputnik.  Aktoriui Michailui Jefremovui pateikti galutiniai kaltinimai dėl mirtinos avarijos, jo advokatas Elmanas Pašajevas pasakojo RIA Novosti.

"Šiandien Jefremovui buvo pateikta galutinė kaltinimo versija", — sakė  Pašajevas ir pabrėžė, kad jis liko nepakitęs — eismo įvykis, kurį sukėlė asmuo būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, dėl kurio asmuo mirė dėl neatsargumo (Rusijos Federacijos baudžiamojo kodekso 264 straipsnio 4 dalies A punktas).

Prieš tai žuvusio Sergejaus Zacharovo šeimos atstovas Aleksandras Dobrovinskis teigė, kad šią savaitę jie susipažins su bylos medžiaga.

Jefremovas birželio 8 dienos vakarą Maskvos "Sadovoje kolco", vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", įvažiavo į priešinę eismo juostą ir trenkėsi į automobilį "Lada", kurio vairuotojas, internetinės parduotuvės kurjeris Sergejus Zacharovas, po patirtų sužalojimų ligoninėje mirė. Prokuratūros duomenimis, įvykio metu aktorius buvo apsvaigęs nuo alkoholio ir narkotikų.

Šiuo metu Jefremovui taikomas namų areštas. Jam gresia laisvės atėmimas nuo 5 iki 12 metų.

Praėjus kelioms dienoms po avarijos, Efremovas užfiksavo vaizdo žinutę ir atsiprašė Zacharovų šeimos, taip pat pažadėjo suteikti pagalbą, jei "ji bus priimta". Aktorius teigė, kad bus sąžiningai nubaustas, ir pavadino veiką "neatleistina".

Dobrovinskis anksčiau buvo sakęs RIA Novosti, kad Zacharovų šeima nepriėmė Jefremovo atsiprašymo ir nepriims iš jo materialinės pagalbos.

Praėjusią savaitę Pašajevas pareiškė, kad Jefremovo atstovai nebesiūlys mirusiojo Zacharovo šeimai piniginės kompensacijos, dabar jos dydį turi nustatyti teismas.

Tegai:
Michailas Jefremovas, avarija
Dar šia tema
Advokatas papasakojo, kodėl Zacharovo šeima nepriėmė Jefremovo atsiprašymo
Žiniasklaida sužinojo apie Jefremovo psichiatrinės ekspertizės rezultatus
Jefremovas "pasirengęs įvaikinti" dėl jo kaltės žuvusio vyro nepilnamečius giminaičius