Kaunas buvo pripažintas kaip Sėkmingiausia 2016 metų turizmo traukos kryptis. Nuotrauka iš įvykio vietos

Turizmo srityje 2016-aisiais Kaunas pripažintas sėkmingiausiu

188
(atnaujinta 13:21 2017.02.08)
Kaunas per 2016-uosius metus žengė didelį žingsnį į priekį turizmo sektoriuje ir Valstybinio turizmo departamento buvo pripažintas kaip "Sėkmingiausia 2016 metų turizmo traukos kryptis".

VILNIUS, saus 23 — Sputnik. Kaunas triumfavo Valstybinio turizmo departamento rengiamuose "Turizmo sėkmingiausiųjų" rinkimuose ir buvo pripažintas kaip "Sėkmingiausia 2016 metų turizmo traukos kryptis", praneša Kauno savivaldybė.

Каунас признан самым успешным направлением для привлечения туристов в 2016 году
Kauno vicemeras Simonas Kairys su apdovanojimu

Kauno vicemeras Simonas Kairys pažymėjo, kad dar visai neseniai niekas turbūt nebūtų patikėjęs, kad Kaunas gali būti pastebėtas turizmo srityje, ir labai džiaugėsi, jog pastangos įvertintos.

"Pritraukti skrydžiai, sėkmingas kelias į UNESCO, įvairios iniciatyvos, atskleidžiančios Kauno savitumus, nepaaiškinama Sugiharos namų trauka Japonijos turistams. Miestas akivaizdžiai tvarkosi ir miesto svečius pasitinka tvarkingesniais fasadais, atsinaujinusia autobusų stotimi. Neabejoju, jog netolimoje ateityje ne tik turizmo profesionalai, bet ir miestiečiai, visi Lietuvos gyventojai pajus naudą iš visų aplinkybių, kurios lėmė, jog šiais metais Kaunas pripažintas sėkmingiausia turizmo vietove", — pasakė Kairys.

Kaunas per 2016-uosius metus žengė didelį žingsnį į priekį turizmo sektoriuje. Į Kauną įžengė aviakompanija "Wizzair", paleidusi net penkias naujas kryptis į Einhoveną (Olandija), Bergeną, Stavangerį, Olesundą (Norvegija) bei Londono Lutono (Didžioji Britanija) oro uostą. Iš Kauno išvyko pirmasis traukinys į Lenkiją. Po dešimtmečio savo rekonstrukciją užbaigęs Kauno dramos teatras specialios sinchroninio vertimo įrangos pagalba leidžia užsienio turistams spektaklius stebėti su vertimu į anglų kalbą.

Kaune taip pat pristatytos "CityBee" dviračių nuomos paslaugos. Išleistas žemėlapis "Pasišančinėkim", skirtas naujai atrasti Šančius. Su Ryčio Zemkausko pagalba sukurtas audiovizualinis maršrutas "Dvasios gidas po senąjį Kauną".

Gruodžio mėnesį buvo pristatytas alternatyvus išmanusis maršrutas po Putvinskio gatvę — "Gilus Kaunas". Išleista knygelė "Hanza Kaunas", kur pateikiama informacija apie Hanzos laikotarpį Kaune: istorija, įdomūs faktai, miestiečių gyvenimas, susijusių objektų žemėlapis, kelionių pasiūlymai. Leidinys išleistas anglų, rusų, vokiečių bei latvių kalbomis.

Каунас признан самым успешным направлением для привлечения туристов в 2016 году
Kauno pristatymas "Turizmo sėkmingiausiųjų" rinkimuose

Kaune buvo atidaryta pirmoji Lietuvoje Valdo Adamkaus prezidentinė biblioteka-muziejus bei įsibėgėjo miesto užsienio rinkodaros linija "It's Kaunastic". Šio projekto dėka buvo išleistas Čijunės Sugiharos nuopelnams skirtas žemėlapis japonų kalba, netradicinis Kalėdų maršrutas turistams.

"Turizmo sėkmingiausiųjų" rinkimuose Kaunas konkuravo su Telšiais ir Pamariu (Klaipėdos rajonas ir Šilutės rajonas).

188
Tegai:
Sėkmingiausia 2016 metų turizmo traukos kryptis, "Turizmo sėkmingiausiųjų" rinkimai, Valstybinis turizmo departamentas, Simonas Kairys, Kaunas, Lietuva
Temos:
Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (217)
Dar šia tema
Pažvelgi ir įsimyli: italų žurnalistai apie Kauno Kalėdų eglutę
Kauniečiai nupiešė Valdo Adamkaus portretą
"Pop art" stiliaus autobusiukai papuošė Kauno gatves