Užgavėnės, archyvinė nuotrauka

Paskutinę žiemos dieną Užgavėnės Lietuvos sostinėje

285
(atnaujinta 10:10 2017.02.28)
Visi miestelėnai ir sostinės svečiai, pavargę nuo tamsios, nuobodžios ir ilgos žiemos, laukiami Užgavėnių šventėje Vilniuje

VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. Vilniečiai ir miesto svečiai antradienį, vasario 28 dieną, kviečiami švęsti Užgavėnes, praneša Vilniaus savivaldybė. 

Siautulingos, linksmos ir sočios Užgavėnės vilniečius ir miesto svečius vasario 28 dieną 18:00 kviečia į Vilniaus mokytojų namų kiemelį (Vilniaus gatvė 39) šėlti, triukšmą kelti ir visaip kaip šaltą žiemą iš sostinės kuo toliau varyti.

Nuo 12:00 kieminėtojai, vaikščiodami  po Vilniaus miesto senamiestį kaulys blynų ir su didele nuolaida pardavinės žiemą, čigonėlės burs ateitį, daktarai gydys nuo visų ligų, aprūpins būtiniausiomis prekėmis, ragins miestiečius telkti pajėgas išvarant žiemą iš kiemo ir rinktis Vilniaus mokytojų namų renginių kiemelyje.

Масленица в Вильнюсе
Kokia gi šventė be muzikos!

Čia degs laužai, koncertuos kapela "Ratilai". Folkloro ansambliai "Tyklė" ir "Srauna" paruošė papročių ir tradicijų kupiną programą.

Vilniečius ir miesto svečius šiandien Užgavėnes švęsti kviečia ir įvairios seniūnijos.

Pilaitiškiai nuo 16:00 kviečiami susiburti į žiemos išvarymo šventę aikštėje tarp Šv. Juozapo koplyčios ir Martyno Mažvydo progimnazijos (tarp Vydūno gatvės14-16 namų).

Prie nupuoštų kalėdinių eglučių laužo kausis visas būrys Kanapinių ir Lašininių iš Martyno Mažvydo progimnazijos ir ne tik iš jos. Bus atrenkamos ir apdovanojamos dvi poros nugalėtojų. Iš jų viena bus nuvežama toliau kautis į kaimynines Justiniškes, tapusias taip pat ir Viršuliškių administraciniu centru, o iš ten atvyks pora į Pilaitę galynėtis su čia likusia kita pora.

Tad norintys pasikauti, gauti prizų ir vykti toliau galynėtis Kanapiniai ir Lašininiai kviečiami registruotis iš anksto šiuo adresu: pilaites.bendruomene@gmail.com.

Susirinkusiems gros vienintelis Lietuvoje bandonijos virtuozas Albinas Batavičius, dainuos Martyno Mažvydo progimnazijos skambiabalsių mergaičių ansamblis, taip pat iš Pilaitės bus varoma kiemo Ponia Žiema-Morė. 

Verkių seniūnijoje gyvenantys Užgavėnes švęsti kviečiami 16:30 Baltupiuose (šalia tvenkinio prie Kalvarijų ir Didlaukio gatvių sankirtos).

Šventės dalyvių laukia persirengėlių kaukių konkursas, estafetės ir žaidimai, Kanapinio ir Lašininio kova, Morės deginimas ant Užgavėnių laužo.

Сжигание чучела Масленицы
Žiemos simbolio Morės sudeginimas

Visi šventės dalyviai ir svečiai bus nemokamai vaišinami sočiomis vaišėmis, karšta arbata. Linksmą šventinę nuotaiką jums garantuoja muzikantai ir organizatoriai.

Justiniškių seniūnija 16:00 kartu su "Justiniškių būstu" Užgavėnių šventę rengia sporto aikštyne (šalia Taikos gatvės 46 ir 48 namų) ir kviečia visus, didelius ir mažus, triukšmingai atsisveikinti su žiema.

Šventėje visų susirinkusių lauks tradiciniai Užgavėnių žaidimai ir linksmybės, gardūs blynai, persirengėlių paradas ir šokiai aplink laužą.

285
Tegai:
šventė, Užgavėnės, Lietuva, Vilnius
Dar šia tema
Užgavėnės: atsisveikinimas su žiema ir Gavėnios pradžia
Žiema, žiema, eik iš kiemo: Užgavėnės-2017
Žiemos palydų šventė Vilniuje — Morės kadrilis